LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Oproštaj ili osveta?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Oproštaj ili osveta? Empty
PočaljiNaslov: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime13/5/2009, 7:06 pm

Oprostiti, ne zaboraviti.
Ali kad jako boli, to što kažem da je oproštaj često je tek suzdržavanje od osvete.
A još je i lako oprostiti drugima, kako oprostiti sebi?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime13/5/2009, 10:42 pm

Mozda pobeci u snove ? Realnost ponekad ubija, treba sanjati kao dete, ponekad biti kao dete koje nismo ubili u sebi.
Ima li osveta smisao ? Ponekad kada osetimo ravnodusnost prema nekome koga smo mrzeli shvatimo da je ta ravnodusnost ubila sve lepo i ruzno u secanjima, onda se mozemo nasmejati suncu i osetiti mir u dusi.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime14/5/2009, 7:40 pm

Po prirodi sam osvetoljubiva osoba ali umem i da prastam...

Oprostiti nekome je jako tesko jer ako oprostis to znaci da nikada vise to ne spomenes,da zaboravis i ne vracas se na to...ja to neumem...trudim se ali jako tesko mi uspeva.

Osveta nikom ne donosi nista dobro ali eto meni donese olaksanje,mada neko stvarno stvarno treba da mi naudi da se svetim a tada bas nema granica,vracam milo za drago,uvek...

Prastam sitnice a za krupno se svetim bez imalo milosti,i uvek serviram osvetu kad je hladna,nekako najbolje prija.Kada se najmanje nadas.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime14/5/2009, 7:53 pm

Ide sa godinama, kako sam stariji sve vise mi je tesko da ne oprastam, svi oko mene su tek ljudi, ja nisam Bog da bih prastao ali postajem savrsen, lagano, mozda se drugi nece sloziti ali tako je.
Ravnodusnost prema necemu sto smo mrzeli mozda je teza od osvete, oni koje ne pamtimo umiru zivi.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime17/5/2009, 6:46 pm

Oproštaj ali ne i zaborav. Trebalo bi da učimo na tuđim greškama a ne na vlastitim. Stoga ne zaboraviti da se ne bi ponovilo isto.

Što se osvete tiče.. Budimo jači od tog poriva. Trebamo li se spustiti toliko nisko da idemo
namerno
povrediti nekoga? To nam ne ide na čast.

Ne boli osveta najviše. Kao niti mržnja. Ljudi vole sami
sebe. Boli ravnodušnost jer time pokazujemo da nam taj neko
nije uoste vazan.Uvek sam licno sklona oprostiti,i preci preko ljudske gluposti,uvrede ali zaista bez obzira sto sam oprostila pamtim i nezaboravljam,jednostavno to mi je nesto sto mi je urezano u malom mozgu.Prema toj osobi osecanja koja gajim vise nikada nemogu da budu ona koja su bila.Ako se radi o necemu sto me je zaista pogodilo cekam pravu priliku i vracam istom merom.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime18/5/2009, 7:40 am

Ja mogu da oprostim, ali ne i da zaboravim, tako da mu izgleda dodje isto. Ne vjerujem da iko moze stvarno da oprosti i da zaboravi u srcu, ako je bol bila prejaka. Sto se tice osvete, nikada nisam bila osvetoljubiva i to je , po meni, jako ruzna osobina nesigurnih osoba.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime18/5/2009, 7:12 pm

Relativno je... Postoje stvari koje lako prastam, i koje ne oprastam nikad. U principu ne volim da ostanem duzna, u smislu da neko pomisli da nisam shvatila da me je povredio. Ne moze to da me neko zezne, a ja da se pravim prosta. Kazem sta mislim, ponekad to i naglaseno radim da bih potcrtala svoj prezir, ili iznenadjenje tim postupkom, ili ironisem. Necu ti vracati milo za drago, ali cu uciniti da se osetis neprijatno.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime19/5/2009, 8:19 am

Oprastam tek kada neko shvati da je pogresio i kad mi to prizna iskreno a ne radi reda. Tada tek mogu da zaboravim u smislu da mi ne visi iznad glave non stop dok sam sa tom osobom. Ako neko ne shvata ili ne smatra da je pogresio i smislja raznorazne izgovore i opravdanja u stanju sam da budem pasivno agresivna i da stalno nesto podbadam sa aluzijom na to.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime24/5/2009, 5:59 pm

Zasto se svetiti ljudima, to sto ih brisemo iz svog vidokruga je dovoljna osveta.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime24/5/2009, 7:21 pm

Nosim se mislju da ni jedno ni drugo ne mogu smatrati ispravnim....

Jedna stara kineska poslovica kaze: "Ako trazis osvetu, iskopaj dva groba" Verujem da je ispravna, osveta vise stete nanosi onome ko je sprovodi, nego drugome.

S druge strane, oprostaj deluje kosmicki ispravno, ali, da li smo zaista u stanju da oprostimo bez negativnih posledica po nas same? Ako nam je neko zaista naneo neku ogromnu nepravdu, da li bi trebalo da oprostimo? Takvu osobu ignorisem...ne svetim se, ali i ne oprastam...ignorisem, to im je najveca kazna.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime24/5/2009, 10:42 pm

Ako se sretnemo u nekom novom životu,
necu Ti oprostiti za sve besane noci
i nedovršene snove u njima.
Necu Ti oprostiti za sve neostvarene
duge šetnje pored jezera
i nedovršene price o lepim iskustvima.
Dobro znaš da volim da Te slušam.
Necu Ti oprostiti za sve neostvarene
duge šetnje parkovima
i nedovršene price o životu.
U tome smo uvek bili dobri!
Ako se sretnemo u nekom novom životu,
necu Ti oprostiti za neostvarena
putovanja u nepoznata mesta
gde su drugaciji ljudi i obicaji, lepota i predeli.
Znaš da oboje to volimo!
Necu Ti oprostiti za neodsvirane
pesme na gitari
i neodigrane igre uz pesme
koje su ispevane samo za NAS.
Znaš da bih mogla To dok ne poludim!
A više od svega,
ako se sretnemo u sledecoj reinkarnaciji,
necu Ti oprostiti
VREME kad nismo bili zajedno.
Znaš da nam ga je uvek bilo malo.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime25/5/2009, 1:10 pm

i ja mislim da je ignorisanje gora osveta od osvete...
i ucim polako da se nesvetim vec da ignorisem...i deluje Wink
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime4/6/2009, 8:37 pm

Ako vec dodje dotle da razmisljam o osveti, znaci da je povreda bila duboka.
U tom slucaju, ne bih mogla da zaboravim.
Moja osveta bila bi tisina.
Ne bih dozvolila sebi nista okrutnije.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime16/6/2009, 9:03 pm

Oprostaj.
Nista ne postizemo osvetom,samo gubimo vreme i postanemo gori od onih koji su nam naneli bilo kakvo zlo
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime21/6/2009, 10:51 pm

Osveta je privilegija moćnih, oproštaj je utočište slabih. Tako kazu.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime21/6/2009, 11:09 pm

Beskraj ::
Osveta je privilegija moćnih, oproštaj je utočište slabih. Tako kazu.

Ko je ovo odvalio, ne znam, ali taj nema blage veze s mozgom. Oprostaj je najvece blago, ko ga moze stvarno, ali stvarno dati i u srcu osjetiti. Ja , na zalost ne mogu srcem osjetiti i to nije onda to. Jako mi je zao zbog ove moje slabosti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime22/6/2009, 5:54 pm

Draga jeste na prvo citanje mozda odvala...ali je rekao neko ko je jako pametan.Neslazem se licno sa ovim sto sam stavila ali kada sam bolje razmislila upravo je bas tako...tako se desava u danasnjem vremenu.Ko se sveti...oni najmocniji...ko prasta stalno onaj ko mora.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime22/6/2009, 6:56 pm

Праштају паметни, свете се зли.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime22/6/2009, 7:07 pm

Masada ::
Праштају паметни, свете се зли.

Mozda treba oprostiti[ako bas jel imas veliko srce]...ali neke stvari nemoze covek da zaboravi...pisala sam vec gore da se ne ponavljam covek kada neke stvari ne moze da zaboravi onda mu to jednostavno dodje kao i da nije oprostio.Da svete se zli...slazem se ima u tome istine.

Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški
Broj poruka : 26
Humor : Zaboravljen
Datum upisa : 03.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime4/7/2009, 7:33 am

Da li covek moze biti zao prema sebi? Da drugima mozda, ustvari sigurno treba oprostiti ali sebi ne.To je najteze od svega. Mozda kada bi to uradio ne bi bilo toliko tesko biti mozda i srecan. Mnogo toga je "mozda".Kad bi moglo to da se pretvori u sigurno ili da,bilo bi onda sve drugacije.Ne bi se svetio sam sebi sto sam nekada nesto uradio.Dozvolio bi da mi sudi neko ko je merodavan ikome cemo svi poloziti racune jednog dana ili noci...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime6/7/2009, 10:15 pm

Blizu-kraja ::
Da li covek moze biti zao prema sebi? Da drugima mozda, ustvari sigurno treba oprostiti ali sebi ne.To je najteze od svega. Mozda kada bi to uradio ne bi bilo toliko tesko biti mozda i srecan. Mnogo toga je "mozda".Kad bi moglo to da se pretvori u sigurno ili da,bilo bi onda sve drugacije.Ne bi se svetio sam sebi sto sam nekada nesto uradio.Dozvolio bi da mi sudi neko ko je merodavan ikome cemo svi poloziti racune jednog dana ili noci...

Ако не опростимо себи, како опростити другоме ? не верујем у суд некога тамо горе, мислим да нас није створио да будемо лутке, марионете на концу туђе руке. Тражимо мир, али, налазимо ли га увек ?

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime6/7/2009, 10:40 pm

Vrlo zanimljivo vidjenje stvari kod mene je slucaj da mogu drugima neke stvari da oprostim...da predjem preko necega ali sebi ne.Ja sam sebi zaista najstrozi sudija,i sebi greske koje napravim zaista jako tesko oprastam,ili ih uopste ne oprastam zivim stime.Mir se dragi moj Masada ne trazi njega ili imas u sebi ili nemas...Nalazimo ga...naravno unutar sebe.Sve zavisi sta ko pod unutrasnjim mirom podrazumeva.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime6/7/2009, 10:47 pm

Vrlo zanimljivo vidjenje stvari kod mene je slucaj da mogu drugima neke stvari da oprostim...da predjem preko necega ali sebi ne.Ja sam sebi zaista najstrozi sudija,i sebi greske koje napravim zaista jako tesko oprastam,ili ih uopste ne oprastam zivim stime.Mir se dragi moj Masada ne trazi njega ili imas u sebi ili nemas...Nalazimo ga...naravno unutar sebe.Sve zavisi sta ko pod unutrasnjim mirom podrazumeva.

Postoje nemiri na početku, onda ih smirimo i oni postaju mir. Prvi osećaj streha od tame koji dete doživi kasnije postaje mir.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime7/7/2009, 6:48 am

Postoje nemiri na početku, onda ih smirimo i oni postaju mir. Prvi osećaj streha od tame koji dete doživi kasnije postaje mir.

Postoje nemiri u pocetku...ali se desava da se ti nemiri kasnije ucaure i ostanu celoga zivota.To dete kada prevazidje strah tame i dozivi posle toga mir je samo jedan od primera...ali ima dece koja su sada ljudi pa su jos uvek u potrazi za svojim mirom.Kazu

Kakve su ti misli takav ti je život".-Upravo tako s time bi se slozila.
CITIRAM OVO ISPOD;
Misli,raspoloženje,želje rukovode naš život. Kakvim se mislima bavimo,takav nam je život.
Ako su nam misli mirne,pune ljubavi,dobrote,plemenitosti,čistote-onda je u nama mir,jer sve mirne misli daju unutrašnji mir koji zrači iz nas,jer su naše misli mirne,tihe,pune ljubavi i dobrote. Ako u sebi nosimo negativne,paklene misli,onda je i naš unutrašnji mir razoren. Treba da se trudimo,da se u nama učvrsti mir,radost,ljubav Božanska.

Ako je domaćin u kući mnogo opterećen brigama i mislima o nekoj teškoći,on tim mislima stvara nemir,ne samo sebi,nego i celoj svojoj porodici. Svi su u kući utučeni,nemaju mira niti utehe. Domaćin treba da zrači dobrotom,pa da se iz njega emituje dobrota na sve ostale u kući.
Potrebno je da se duša oslobodi depresije u koju je upala. Pokajanje je izmena života,okretanje prema apsolutnom dobru,ostavljanje negativne strane. . Misleni haos dolazi od naših misli. Mi ne umemo da živimo kako treba i stvaramo pakao u sebi i oko sebe.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime7/7/2009, 7:04 pm

Mislim da smo odlutali sa teme malo. Mogli bi da prebacimo ovo u novu.

Ako ne oprostimo drugima, javlja se mrznja, potom bes. To unistava iynutra, ubija dobro u nama. Posle ovoga tesko nalazimo svoj mir.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime7/7/2009, 7:13 pm

Ako ne oprostimo drugima, javlja se mrznja, potom bes. To unistava iynutra, ubija dobro u nama. Posle ovoga tesko nalazimo svoj mir.

Od teme postavljene smo otisli skroz.Zasto mislis da se javllja mrznja ako nekome nesto ne oprostis...kod mene se bas naprotiv neradje mrznja jer ja neznam da mrzim ali se javlja osecaj ravnodusnosti sto je po meni mnogo jaci osecaj od mrznje.Dali si prema nekome u zivotu osetio ravnu crtu...nista ja jesam i ta ravna crta je osecaj necega.Rekla sam gore ne zaboravljam nista u zivotu iako oprostim iako ne oprostim pamtim sve...bes je samo trenutak koji prodje,ostane posle toga nesto jace i dublje.Svoj mir nalazim jedino kada su mi sredjene misli...mada iskreno u zadnje vreme velike nemire znaju da unesu u meni i ljudi koji su u mom bliskom okruzenju.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime7/7/2009, 7:29 pm

Равнодушност није осећај, то је тама, чиста, понор без светла, мириса, ништавило. Део мржње и беса се јави, не мошес, мислим бар, одмах некога избацити из главе. Има људи који те на неки начин повреде, додуше то је наша перцепција да ли су нас уистину и повредили, можда их једноставно нисмо разумели у намерама, на неке не можеш да се наљутиш, зашто ? Необјашњиво је. Равна црта не постоји, понекад се у мислима вратиш у прошлост, успомене и сећања не дају да равна цтра постане део нас.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime7/7/2009, 7:51 pm

Daj o cemu ti pricar ravnodusnost nije osecaj...sta je po tebi ravnodusnost tama...mi smo sada na filozofiji a ne na poeziji.Ima ravnodusnost svoj miris i svoj ukus bez obzira sto se naziva ravnodusnoscu.I to jako gorak i opor ako dodjes u tu situaciju da nekoga svrstas u taj osecaj bez osecaja.Vise volim u zivotu da me ljudi mrze nego da su ravnodusni prema meni u bilo kom pogledu.Sto se tice mrznje ima tema koja je otvorena i o kojoj sam pisala za mene je to prejaka rec...osoba koju bi ja mrzela morala bi zaista nesto grozno da uradi da bi se taj osecaj uopste u meni razvio.Ne postoji ravna crta...kako ne postoji...za mene je ta ravna crta kao kada ti srce stane...nista ne osecas.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime7/7/2009, 7:59 pm

Хоћу да ти кажем да равнодушност не постоји, можемо понешто потиснути али не и заборавити. Нешто што не постоји не може бити осећај.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime7/7/2009, 9:01 pm

Ono sto je za mene mrtvo[ne mislim bukvalno]mislim na osecanja koja su mrtva...to je ta ravna linija i te kako znam da zaboravim...kod mene nema potiskivanja osecanja...postoje konkretna osecanja ili te zaboravim ili te pamtim nema treceg.

Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime8/7/2009, 10:07 am

Drugome da donekle...Sebi nikako.Lepo si rekao o detetu i tami,samo sto se ja tame ma koliko gusta bila,ne bojim.Tu sam jako miran i cak uzivam jer sam sam.Svog mira nemam,nestao je odavno a samim tim nemaju ga ni oni oko mene.Nemir u meni me tera na razne stvari,bilo da su dobre ili lose.Ja ih u svakom momentu vidim kao dobre.Ljudi oko mene kazu da sam dobar,a ja primetim puno puta strah u njihovim ocima kad se pojavim,i vrstu olaksanja kad nagovestim odlazak.A svakom kome sam mogao pomogao sam i to uvek radim.Mozda moja pojava i spoznaja mog zivota ih tera u strah?Jednostavno pokusavam da umirim dete u sebi,koje se buni na samu tu pomisao i kao da mu otimam cokoladu,pocinje da vristi i bacaka se po podu.A ja ga posmatram i znam da mu je to dopusteno,okrecem se i pustam ga do sledeceg puta...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime8/7/2009, 10:23 am

Ljudi oko mene kazu da sam dobar,a ja primetim puno puta strah u njihovim ocima kad se pojavim,i vrstu olaksanja kad nagovestim odlazak.

Moras da proradis na sebi.Verovatno se to tebi cini jer imas strah od necega.Dok budes tako mislio i bio prema sebi negativan neces sebi pomoci.Najpre pronadji sebe,kreni od necega,ne smes dalje sa takvim mislima.Jer tvoje reci koje ovde ostavljas kazuju zaista mnogo dobrog o tebi.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime8/7/2009, 10:38 am

Drugome da donekle...Sebi nikako.Lepo si rekao o detetu i tami,samo sto se ja tame ma koliko gusta bila,ne bojim.Tu sam jako miran i cak uzivam jer sam sam.Svog mira nemam,nestao je odavno a samim tim nemaju ga ni oni oko mene.Nemir u meni me tera na razne stvari,bilo da su dobre ili lose.Ja ih u svakom momentu vidim kao dobre.Ljudi oko mene kazu da sam dobar,a ja primetim puno puta strah u njihovim ocima kad se pojavim,i vrstu olaksanja kad nagovestim odlazak.A svakom kome sam mogao pomogao sam i to uvek radim.Mozda moja pojava i spoznaja mog zivota ih tera u strah?Jednostavno pokusavam da umirim dete u sebi,koje se buni na samu tu pomisao i kao da mu otimam cokoladu,pocinje da vristi i bacaka se po podu.A ja ga posmatram i znam da mu je to dopusteno,okrecem se i pustam ga do sledeceg puta...

Vec si mi interesantan po prvom postu koji sam o tebi procitala. Na prvom mjestu zbog iskrenosti i otvorenosti, jer to kod ljudi najvise cijenim. Imam predlog za tebe. Da se malo vise druzis sa mnom, sa Sneki i BOBI _ BO i mi cemo te " pokvariti " za tren oka. Ima da se smijes i opustis, a mislim da ti je to potrebno. Elem, necu ti soliti pamet, budi tu pa ces da vidis.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime8/7/2009, 10:43 am

besherat Smile
...jos samo da dodam..da ce na kraju i on da zavrsi sa nama u "kantu za smece" Very Happy

Salim se malo,blizu-kraja hepi
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime8/7/2009, 11:07 am

Obavezno, na tome cemo da radimo, samo ako pristane sa nama " opasnicama " da se druzi.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime8/7/2009, 3:34 pm

И ја уживам у тами, видиш, зли људи живе сами, боје се смрти јер она је крај, на тај страх их наводи то зло. Нема апсолутног зла, не постоји. Ако мислиш да је људима лакше када одеш, заборави их, самоћа има једну страну медаље, бориш се и умиреш сам, рат губиш од себе, не повређујеш друге.
Помагао си, и ја сам, мислим да сам донекле успео, некада некоме не можеш помоћи а и када то урадиш, пожели да тај то одмах заборави, тако је најбоље, нико никоме не остаје дужан.
За све ове године, научио сам неколико ствари, прво, ако не опростиш себи, нема начина да опростиш другима, небитно је твоје оправдање, једноставно мораш покушати јер са делом беса у себи не постижеш ништа, на мртвој нултој тачки стојиш и чекаш, нешто а то не долази.
Друго, не бојим се смрти, једино ње не, бојим се понекад живота, онога шта ћу урадити, да ли је то добро или лоше или ...
Мир не тражи од онога горе, нервозни стари господин не може увек помоћи, у Њега мораш веровати, ја већ дуго не верујем, празан је тај део у мени али верујем у оно што осећам ма колико то понекад веселило или болело. У овом свету ја сам алфа и омега, Бог и Ђаво, светло и тама, добро и зло, које тражи равнотежу универзума.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime8/7/2009, 5:59 pm

Ako me neko jako,jako povredi ili ugrozi moje clanove porodice umem biti prava zmija....Vodim se onim sloganom:`Svoje ne dam,tudje ne diram.Vec sam gore pisala dosta na ovu temu...neke stvari se ne mogu zaboraviti koliko god mi oprastali.A to mu dodje kao i da nije oprosteno.

Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime9/7/2009, 6:49 am

Citat :
Moras da proradis na sebi.Verovatno se to tebi cini jer imas strah od necega.Dok budes tako mislio i bio prema sebi negativan neces sebi pomoci.Najpre pronadji sebe,kreni od necega,ne smes dalje sa takvim mislima.Jer tvoje reci koje ovde ostavljas kazuju zaista mnogo dobrog o tebi.

Na sebi "radim" dosta dugo,ali bez veceg uspeha.Ne zato sto ne zelim,vec zato sto je jednostavno nemoguce.Znam da ima dosta dobrog u meni,a uvek postoji druga strana medalje,zar ne?Imam samo strah od jedne stvari,a to nije ni smrt,ni gubitak prijatelja,ni fizicka bol.Da li ostavljam reci koje kazuju dobro o meni,ne znam jer na vama je da procenite.Jedino sto mogu reci je da cu nastaviti sa radom.
Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime9/7/2009, 7:00 am

Citat :
Vec si mi interesantan po prvom postu koji sam o tebi procitala. Na prvom mjestu zbog iskrenosti i otvorenosti, jer to kod ljudi najvise cijenim. Imam predlog za tebe. Da se malo vise druzis sa mnom, sa Sneki i BOBI _ BO i mi cemo te " pokvariti " za tren oka. Ima da se smijes i opustis, a mislim da ti je to potrebno. Elem, necu ti soliti pamet, budi tu pa ces da vidis.

Drago mi je kad vidim da neko obraca paznju na ono sto pisem,a jos vise da sam mu interesantan.Isrenost i otvorenos su uvek tu,dok neko nepridje sasvim blizu.Ovde sam da se druzimo a po postovima vidim da ste sveobuhvatni.Sa Sneki sam prvom i poceo druzenje,a sada i sa vama.
Pa ostaje samo BOBI_BO.Nastavljamo dalje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime9/7/2009, 7:12 am

Citat :
Na sebi "radim" dosta dugo,ali bez veceg uspeha.Ne zato sto ne zelim,vec zato sto je jednostavno nemoguce.Znam da ima dosta dobrog u meni,a uvek postoji druga strana medalje,zar ne?Imam samo strah od jedne stvari,a to nije ni smrt,ni gubitak prijatelja,ni fizicka bol.Da li ostavljam reci koje kazuju dobro o meni,ne znam jer na vama je da procenite.Jedino sto mogu reci je da cu nastaviti sa radom.

Nije poenta price da se na sebi radi dugo ili kratko poenta je sta covek radi i da li je taj rad kvalitetan.Znam mnoge ljude koji rade na sebi ali nema efekta jer misli i rad im se nikako ne poklapaju pa ni nema efekta u tom radu.Uspeh je rezultat tog kvalitetnog rada i on ne moze nikada da izostane.Kakve su ti misli takav ti je i zivot.Kazes ti znas da ima dosta dobrog u tebi...to ti kazes i mislis da li tako kaze i misli tvoja okolina?Koja je to druga strana medalje?Reci ne ostavljaju dobra dela rad je ono sto je rezultat onoga sto je dobro.Reci nekada znaju da budu samo prazni izgovori.Za nesto ili nekoga.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime9/7/2009, 7:18 am

[Vec si mi interesantan po prvom postu koji sam o tebi procitala. Na prvom mjestu zbog iskrenosti i otvorenosti, jer to kod ljudi najvise cijenim. Imam predlog za tebe. Da se malo vise druzis sa mnom, sa Sneki i BOBI _ BO i mi cemo te " pokvariti " za tren oka. Ima da se smijes i opustis, a mislim da ti je to potrebno. Elem, necu ti soliti pamet, budi tu pa ces da vidis.

Citat :
Drago mi je kad vidim da neko obraca paznju na ono sto pisem,a jos vise da sam mu interesantan.Isrenost i otvorenos su uvek tu,dok neko nepridje sasvim blizu.Ovde sam da se druzimo a po postovima vidim da ste sveobuhvatni.Sa Sneki sam prvom i poceo druzenje,a sada i sa vama.
Pa ostaje samo BOBI_BO.Nastavljamo dalje.

Jos jedna greska kazes drago ti je kada vidis da neko obraca paznju na ono sto pises.Ja bilo gde da pisem takvu vrstu paznje ne primecujem...pisem jer me to ispunjava a ne da bi neko jel citao me...hvalio me ili kritikovao. Pisem jer mozda to volim...to me ispunjava ili se na taj nacin praznim.Nista u zivotu ne radim da bi me neko primetio...radim jer to volim.Mogu da budem interesantna mojoj okolini mojim prijateljima ali nikada nisam imala zelju da budem nekome interesantna i na forumu.I ja sam iskrena i jako otvorena sto se tice misljenja pa zato valjda ljudima nisam toliko ni draga jer ta osobina nije bas na nekoj ceni.Ono sto mislim ja kazem i znesem svidjalo se to kome ili ne.

P.S Mislim da smo se totalno odaljili od teme.Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime9/7/2009, 7:35 am

Citat :
И ја уживам у тами, видиш, зли људи живе сами, боје се смрти јер она је крај, на тај страх их наводи то зло. Нема апсолутног зла, не постоји. Ако мислиш да је људима лакше када одеш, заборави их, самоћа има једну страну медаље, бориш се и умиреш сам, рат губиш од себе, не повређујеш друге.
Помагао си, и ја сам, мислим да сам донекле успео, некада некоме не можеш помоћи а и када то урадиш, пожели да тај то одмах заборави, тако је најбоље, нико никоме не остаје дужан.
За све ове године, научио сам неколико ствари, прво, ако не опростиш себи, нема начина да опростиш другима, небитно је твоје оправдање, једноставно мораш покушати јер са делом беса у себи не постижеш ништа, на мртвој нултој тачки стојиш и чекаш, нешто а то не долази.
Друго, не бојим се смрти, једино ње не, бојим се понекад живота, онога шта ћу урадити, да ли је то добро или лоше или ...
Мир не тражи од онога горе, нервозни стари господин не може увек помоћи, у Њега мораш веровати, ја већ дуго не верујем, празан је тај део у мени али верујем у оно што осећам ма колико то понекад веселило или болело. У овом свету ја сам алфа и омега, Бог и Ђаво, светло и тама, добро и зло, које тражи равнотежу универзума.

Neverujem da cu tako lepo pisati i opisati kao ti,al' pokusacu.Idem redom.
Tama i sve sto ona krije su moji saveznici,i jedino mesto gde idem da uzivam a ne da pronalazim sebe.Iz tame se mnogo bolje vide stvari oko nas.Samoca ima vise znacenja za mene,kaznjavanje,vreme za razmisljanje i na kraju tisinu da budem sam sa svojim mislima. Zlo sami proizvodimo,a onaj stari cikica odozgo nemoze ni da vidi trenutno sve,a kamoli da pomogne bar ne na ovom svetu.Da li drugi postoji ostaje da vidimo kad dodje vreme za to.SMRT je potuno normalna stvar i jedina sigurna.Da li je se treba plasiti?Normalno da ne,ona se samo jednom desava.Pitanje je da li ce biti lepa ili ruzna,ako se to uopste moze reci.
Sto se tice godina ne znam koliko su one bitne za iskustvo u zivotnim shvatanjima,jer svima kojima sam oprostio,dao sam drugu priliku da povrede.Neki su je iskoristili i time upropastili sansu za druge.A zivot i onosto se moze uciniti me takodje mnogo vise plasi i pokusavam da razmisljam u sasvim drugom smeru,Da svoju energiju usmerim ka dobrim delima.Valjda cu uspeti.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime9/7/2009, 4:28 pm

Tama i sve sto ona krije su moji saveznici,i jedino mesto gde idem da uzivam a ne da pronalazim sebe.Iz tame se mnogo bolje vide stvari oko nas.Samoca ima vise znacenja za mene,kaznjavanje,vreme za razmisljanje i na kraju tisinu da budem sam sa svojim mislima. Zlo sami proizvodimo,a onaj stari cikica odozgo nemoze ni da vidi trenutno sve,a kamoli da pomogne bar ne na ovom svetu.Da li drugi postoji ostaje da vidimo kad dodje vreme za to.SMRT je potuno normalna stvar i jedina sigurna.Da li je se treba plasiti?Normalno da ne,ona se samo jednom desava.Pitanje je da li ce biti lepa ili ruzna,ako se to uopste moze reci.
Sto se tice godina ne znam koliko su one bitne za iskustvo u zivotnim shvatanjima,jer svima kojima sam oprostio,dao sam drugu priliku da povrede.Neki su je iskoristili i time upropastili sansu za druge.A zivot i onosto se moze uciniti me takodje mnogo vise plasi i pokusavam da razmisljam u sasvim drugom smeru,Da svoju energiju usmerim ka dobrim delima.Valjda cu uspeti.

Није тама савезник, то је једноставно само место где са ја осећам мирним јер када изађенм из ње или ја повредим некога или остане тек горчина у устима од туђих поступака, разочарење и још понека ствар али да не ширим и овако смо одлутали од теме.
Тачно је да зло сами правимо, или из обести или га врачамо истом мером, зависи од противника.
О Смрти се слажемо, апсолутно. Свако има смрт какву заслужује то сам схватио пре неку годину. На жалост, Смрт није увек коначна, постоје смрти у току живота, то је време када у себи губимо понешто под плаштом живота.
Ако мислиш да искуство није пресудно у схватању онда се нико од нас не треба развијати, најлепше би било остти на узрасту од три године и перцепцију света схватати само као радост или тугу.
Да би размишљао у другом смеру мораш се помирити сам са собом, како некоме опроститии и не мрзети, не вратити истом мером ако то што се зове унутрашњи мир није успостављено.
Кажеш да се бојиш само једне ствари, ниси навео које, причамо сада већ о нећему имагинарном. На крају шта значи повредити некога, ни ту није најјасније шта си тако страшно чинио да би мислио да си толико зла нанео.
Можда на себи радиш погрешно, пробај да тај рад на својој савести усмериш другим путем, можда нешто пође набоље.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime9/7/2009, 7:02 pm

Citat :

Tama nikada nemoze da bude niciji dobar saveznik...moj dobar saveznik je u zivotu svetlost...svetlost koja se proteze do beskraja.To mi daje snagu da sve u zivotu sto me snadje...a svakoga od nas nesto snalazi lakse prebrodim.Nije da mene tama plasi...plasi me vise odnos razmisljanja da li ljudi koji uzivaju u toj tami vide ili naziru tracak te svetlosti.Jer totalna tama u coveku samo govori o njemu.U toj tami ni ti ni bilo ko nemoze sebe da pronadje...sto je sasvim razumljivo.Ljudi koji tako zive oni celoga zivota su u potrazi za zivotom...i veruj mi nikada je ne pronadju.Samoca nije kazna,samoca svima nama u trenucima prija,meni licno samoca nekada dodje kao punjenje baterije.Ali ako uzivas u toj tami...onda te savrseno razumem zasto si usamljen...neprihvacen...razocaran...Ja ne bi ovde Boga mesala...jer mnogi se pozivaju na njega kada im je samo tesko u zivotu nesete ga se nikada kada im je dobro.Zato bi taj deo preskocila jer imam svoje misljenje i nije za ovu temu.Po meni godine nemaju nikakve veze sa iskustvom znala sam mnogo starije a mnogo neiskusne ljude od kojih nisam nikada nista pametno cula...Iskustvo se stice zivotom...izlazenjem iz te tame...suocavanjem i gledanjem zivota u oci a ne bezanjem u misiju rupu.Ljudi koji cine dobra dela u zivotu veruj mi to nepotenciraju toliko...dobra dela se rade i cute.Rezultat u tebi tada nemoze da izostane,veruj mi.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime9/7/2009, 7:59 pm

Da se malo vratim na temu. Ja znam da velicina coveka ogleda se da zna oprostiti,ali ne i zaboraviti.Kineska poslovica kaze"Ako me povredis prvi puta ti si kriv,ako me povredis drugi puta ja sam kriv.Zar nema logike?

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime29/7/2009, 11:53 pm

Definitivno oprostaj, ljudski je prastati, tesko je zaboraviti ako mnogo boli mada bi trebalo i to uciniti, nikako osveta jer to znaci da nisi nista bolji od onog ko ti je ucinio nesto nazao
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime30/7/2009, 7:16 am

Ako su u zivotu u pitanju sitnice...ako vidim da je osoba pogresila bez neke zle namere ljudski je prastati,predjem preko toga,zaboravim.Ali sve vise i vise se srecem sa slucajevima gde ljudi neke stvari stalno ponavljaju...to smatram da vise nije slucajnost i greska,da udaraju i ciljaju tamo gde najvise boli preko takvih stvari neprelazim...neoprastam i nezaboravljam.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime31/7/2009, 2:01 am

NARAVNO, AKO NEKO NAMERNO ZELI DA ME IZPROVOCIRA I TO RADI U KONTINUITETU, NECU MU OPROSTITI. VRATICU MU MILO ZA DRAGO, SAMO ONDA NECE ZNATI GDE JE BUSAN. PROVESCE SE LUDO I NAZABORAVNO (TO MI NIKADA NECE ZABORAVITI).
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime19/8/2009, 7:40 pm

Kada vas neko povredi najbolja osveta je zaborav.
Jednostavno ta osoba za mene vise ne postoji.
Iz licnog iskustva znam da ignorisanje ima veci efekat nego neka "konkretnija"osveta.
Smisljanje "opasnih" osveta je ipak odlika bolesnog uma.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime21/8/2009, 1:08 am

Kada vas neko povredi najbolja osveta je zaborav.
Jednostavno ta osoba za mene vise ne postoji.
Iz licnog iskustva znam da ignorisanje ima veci efekat nego neka "konkretnija"osveta.
Smisljanje "opasnih" osveta je ipak odlika bolesnog uma.
Znas postoji i jedna nalepnica za kola koja kaze da je i
cist auto produkt bolesnog uma
Osvetom covek nista ne dobija samo postaje isti kao onaj koji mu je nesto pre toga uradio, ali u nekim stvarima stvarno volim da se svetim, pogotovo u ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Oproštaj ili osveta?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: