LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Oproštaj ili osveta?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 49
Datum upisa : 16.06.2009

Oproštaj ili osveta? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime22/10/2009, 1:37 pm

Mrzim osvete.Lakse mi je da oprostim.
Nazad na vrh Ići dole
DEDA-EU

DEDA-EU

Muški
Broj poruka : 92
Godina : 68
Humor : u svako vreme i prilici
Datum upisa : 20.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime22/10/2009, 2:49 pm

Sve mora da ima određene granice,pa tako i oproštaj i osveta.Kada me neko dovede u situaciju da počnem razmišljati o oproštaju ja prvo preispitam sebe,koliko sam ja sam doveo nekoga u situaciju da me uvredi da bih mu oprostio ili ne.Isti je primer i sa osvetom.Razmislimo dobro pre nego što se odlučimo na čin osvete.Dali je čin za koji smatramo da ga treba osvetiti možda bio osveta nama samima.Tu se narmalno izuzimaju slučajevi delovanja u afektu.Znači u svakoj situaciji kada smo u mogućnosti da razmislimo pođimo od sebe i svojih postupaka.Koliko mi sami svojim činjenjem ili nečinjenjem dovodimo druge i sebe u situaciju do čina oproštaja i osvete.
Što je još zanimljivije u takvim situacijama, retko kada nam može pomoći neko treći koji nas svesno ili nesvesno može navesti da opet počinimo grešku.Zato je najbolje sresti samoga sebe i sam sa sobom isterati stvar na čistinu. Oproštaj ili osveta? - Page 3 104716awzkji6m4gvq6
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 41
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime24/10/2009, 12:15 am

deda slozio bih se sa tobomm uglavnom, mada ne razmisljam o oprostaju, ako mi srce kaze da je neko nenamerno pogresio onda mu oprastam, ako nije onda zavrsavam sa njim dalji razgovor i druzenje. osveta je vec n esto drugo, ne svetim se odavno, nemam nista od toga. samoodbrana je nesto drugo (ili odbrana meni dragih osoba) to vec rekoh.
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski
Broj poruka : 0
Godina : 45
Humor : umjeren
Datum upisa : 18.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime28/10/2009, 12:09 am

Divim se svima koji su za opciju oprostiti...ja sigurno nisam dobra krišćnka...nisam  još dostigla toliki stepen tolerancije da bi se držala one "ko tebe kamenom ti njega kruhom"nikako...ne mogu...ako i ne vratim kamenom,kruhom pogotovo neću!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime28/10/2009, 12:14 am

leptirice,nista nemas od osvete.
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski
Broj poruka : 0
Godina : 45
Humor : umjeren
Datum upisa : 18.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime28/10/2009, 5:21 pm

Možda nema ništa,ali osjećaj je lijep...osveta je slatka...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime28/10/2009, 5:26 pm

Ja se divim takvima...ali ne mogu da ih shvatim...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime29/10/2009, 10:43 pm

leptirica35 ::
Možda nema ništa,ali osjećaj je lijep...osveta je slatka...
Vremenom skapiras da si ista kao i taj neko ko te je povredio i onda se kajes, tako da od nje em sto nemas nista em posle moze da dovede do kajanja.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime25/11/2009, 8:00 pm

Ja ne poznajem osobu koja se makar jednom nije osvetila (bilo da je u pitanju krupna stvar, bilo da je u pitanju sitnica).. poznajete li vi takve osobe?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime25/11/2009, 8:20 pm

Nisam sigurna u tvrdnju koju Ellen postavljas da se svako bar nekada osveti za uvredu ili nanetu bol. Sama, uvek nakon bliskog susreta sa osobama koje mi to ucine, duzi period ih potpuno izbegavam, brisem iz zivota.Za mene vise ne postoje.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime4/12/2009, 8:18 pm

Sto se tice pitanja koje je postavila Ellen, ni ja ne znam da li poznejem takvu osobu, ali kazem vremenom sam skapirao da od osvete nemam nista, tako da gledam ili da oprostim ili jednostavno brisem tu osobu iz zivota.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime9/12/2009, 7:41 pm

ni jedno ni drugo...vec zaborav..
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime9/12/2009, 7:45 pm

Zaborav mora da prethodi necemu???
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime9/12/2009, 8:56 pm

ako ne oprostis...nisi zaboravio...ako oprostis "jesi",....ako se svetis nemas nista od toga, ako se ne svetis ZABORAVIO SI...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime18/12/2009, 2:53 pm

Tesko je oprostiti coveku koji ima veci ego, jer mu je sirina duha manja...

Andric je rekao na tu temu,
" kad covek jednom izgubi sve, oseti lakocu prevelikog bola"
...ili lakocu oslobodjenja?? jer vise nista nema, njegov ego se onda, neminovno rastace...

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime28/12/2009, 11:52 pm

Praštati je ljudski, kažu... pa ipak, nismo svi uvek u mogućnosti da budemo "ljudi". Uvek se trudim da oprostim stvari koje mogu ljudima kojima je zaista žao što su me povredili. Ali , ma koliko se ja trudila da ga izbrišem...on ostaje negde u malom mozgu
Prastati sebi mi najteže polazi za rukom.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime9/1/2010, 12:36 pm

Po meni , jedna stvar je praštanje iz ljubavi , iz čoveštva, iz razumevanja nerazumevanja...
A sasvim druga je "praštanje" iz neutralisanja , distanciranja, ignorisanja.

Ovo sam negde pronasla i morala da prokomentarisem,upravo ovaj zadnji deo to nije prastanje to je pomilovanje.Nema prastanja za neke stvari,jer ostaje zauvek ona gorcina u dusi,i tu nikada vise ne moze da bude kao sto je bilo.

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime10/1/2010, 3:16 pm

Ne svetim se nikome,ali nikome nista ni neprastam.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime11/1/2010, 12:03 pm

Najveća osveta čovjekova je ZABORAV..Brisanje iz memorije osobe koja vam je nanijela bilo kakvo zlo ili nepravdu...
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime11/1/2010, 9:42 pm

džoni azra ::
Najveća osveta čovjekova je ZABORAV..Brisanje iz memorije osobe koja vam je nanijela bilo kakvo zlo ili nepravdu...
Slažem se u celosti.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime12/1/2010, 1:20 pm

ja rekoh gore "ni jedno ni drugo vec zaborav" i sad mi Dzoni rece Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_smile da je to u stvari najveca osveta...i tako se malo "zbunim" jer onda ne mogu da se sjetim koliko sam se puta u zivot "osvetila" jer sam zaboravila...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 1:05 pm

Odbrana zivota-Vladeta Jerotic
Na pitanje apostola koliko puta treba oprostiti Isus Hristos je odgovorio:Sedam puta sedamdeset-sto bi znacilo da uvek treba oprastati...
Covek je uvredljivo bice, zato sto je sujetan i ohol, a takav je zato sto je slab, a tu svoju slabost ne sme sebi nikako da prizna.Sto se vise vredjamo, budimo sigurni da je nasa "osetljivost" plod nase slabosti.Dete je najslabije kao malo, a najvise sklono da zaboravi uvrede, opet-dok je malo.Ova detetova zaboravnost verovatno je njegov zastitni mehanizam pred roditeljima koji vredjaju, ali i od kojih zivotno zavisi.I kasnije u zivotu ostaje znacajno pitanje za coveka-sta oprastamo i kome oprastamo.
Ne zaboravimo da je oprastanje vezano, delom, i za covekov temperament i konstituciju.Postoje zlopamtila.
Cesto nam se cini da smo oprostili nekom zbog napada na nasu licnost, koji nam se ucinio kao vredjanje, da bismo nakon nekog vremena ustanovili da nismo oprostili.Sta se odigralo? Najobicnije potiskivanje uvrede i prividno zaboravljanje, tj. prividan oprostaj.

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3261
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 1:43 pm

Ja sam za oprostaj, da se oprosti i zaboravi, jer ako covek oprosti a ne zaboravi, znaci u sebi drzi jos ono zlo koje mu je naneseno i naravno nije mu dobro, kad covek oprosti i zaboravi i sam se lakse oseca. Ako je covek jednom bio povredjen od nekoga on ce normalno da se cuva od te iste osobe, a ja se ponekad pitam, kad Gospod kaze da oprostimo 77 puta, tj, bezgranicno, da li to znaci da ovu istu osobu treba da tretiramo kao da nam nista nije uradila i dozvolimo joj da nas ponovo povredi a mi ponovo da joj oprostimo....ja mislim da je to, to....

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 1:54 pm

Tea ::
Gospod kaze da oprostimo 77 puta, tj, bezgranicno, da li to znaci da ovu istu osobu treba da tretiramo kao da nam nista nije uradila i dozvolimo joj da nas ponovo povredi a mi ponovo da joj oprostimo....ja mislim da je to, to....
Što više praštamo to smo veći u očima Božjim..Međutim,postoje granice praštanja preko kojih ni Gospod neće da pređe..
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 2:45 pm

Gospod kaze da oprostimo 77 puta, tj, bezgranicno, da li to znaci da ovu istu osobu treba da tretiramo kao da nam nista nije uradila i dozvolimo joj da nas ponovo povredi a mi ponovo da joj oprostimo....ja mislim da je to, to....
Što više praštamo to smo veći u očima Božjim..Međutim,postoje granice praštanja preko kojih ni Gospod neće da pređe..

Mislim da mi je oprostio svaki put, sve zavisi koliko sam daleko otisla i da li sam se iskreno pokajala, ako je bilo nesto vece, sto ti kazes neoprostivo, i to oprasta ali moramo sacekati da on vidi da smo mislili iskreno...sad cu ti reci jednu stvar...jednom tako u tom mom pokajanju, sam rekla da su moji gresi tako veliki i mislila sam da se ne mogu oprostiti a znas sto je on meni odgovorio ... "Jesu li veci nego moja zrtva"....ja sam samo stala i nisam imala sto reci....tako da znas da On oprasta i neoprostivo samo ako se iskreno pokajes...

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 2:55 pm

Ja sam za oprostaj, da se oprosti i zaboravi, jer ako covek oprosti a ne zaboravi, znaci u sebi drzi jos ono zlo koje mu je naneseno i naravno nije mu dobro, kad covek oprosti i zaboravi i sam se lakse oseca. Ako je covek jednom bio povredjen od nekoga on ce normalno da se cuva od te iste osobe, a ja se ponekad pitam, kad Gospod kaze da oprostimo 77 puta, tj, bezgranicno, da li to znaci da ovu istu osobu treba da tretiramo kao da nam nista nije uradila i dozvolimo joj da nas ponovo povredi a mi ponovo da joj oprostimo....ja mislim da je to, to....

Ovo mi se dopada Ako si sposoban oprastaj,a ne oprosti i zaboravi.Lepo receno.Oprostiti a ne zaboraviti isto je kao i da nisi oprostio.Koga si tu zadovoljio,tu osobu ili svoju savest.Svima nama je ovo citam najcesci odgovor kao i meni.oprostila sam a nisam zaboravila,pamtim.Jer ne znam da se svetim i ne zelim,a jednostavno ne znam da oprostim onako istinski iz srca,pamtim svaku rec,svaku uvredu.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: U   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 2:56 pm

Mislim da mi je oprostio svaki put, sve zavisi koliko sam daleko otisla i da li sam se iskreno pokajala, ako je bilo nesto vece, sto ti kazes neoprostivo, i to oprasta ali moramo sacekati da on vidi da smo mislili iskreno...sad cu ti reci jednu stvar...jednom tako u tom mom pokajanju, sam rekla da su moji gresi tako veliki i mislila sam da se ne mogu oprostiti a znas sto je on meni odgovorio ... "Jesu li veci nego moja zrtva"....ja sam samo stala i nisam imala sto reci....tako da znas da On oprasta i neoprostivo samo ako se iskreno pokajes...
Uprtavo to ..Pa nema čovjeka na kugli zemljskoj koji neće oprostiti grijeh pokajniku ..Ali iskrenom pokajniku ...Tako da ako tebi neko učini nekakav grijeh i pokaje se poslije toga,ti ćeš mu sigurno oprostiti , i taj više neće praviti istu grešku ...Ali ako se neko ne pokaje zbog svojih grehova nego nastavi i dalje po svome,biće kažnjen zaboravom ..Kako tvojim tako i gospodnjima..A znaš šta znači kad Gospod zaboravi..Ne smijem ni da pomislim..
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 3:04 pm

To je ono cega se najvise bojim, zaborava, jer kad covek gresi i ne kaje se na kraju postane neosetljiv, ali ipak znaj da ga On ne pusta nego ga opominje stalno...

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 3:13 pm

Cekajte,vas dvoje mi malo niste jasni.Objasnite mi jednu stvar da li zaista nikada niste sreli osobu koja je napravila gresku,oprostili ste joj[on se kao pokajao za tu svoju nacinjenu gresku[.ali kasnije je poceo ponovo da radi po starom.Toliko samo o njegovom pokajanju.Da li vas dvoje zaista oprastate onako istinski istinito ,ili prosto znate da to tako treba?

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 3:24 pm

Ja licno, brzo zaboravim, ako me pitas posle nekoliko dana da ti sve ispricam redom, ja pola od toga ne bih znala, jednostavno je tako, ne znam zasto, mozda zato sto ne dozvoljavam da me to zlo prati ili povredi, ili najvise zato kad ja budem trazila oprostaj da bih ga dobila...ne znam ti objasniti, takva sam bila i dok sam bila mladja, meni su na posao govorili...eh ti, ti nisi zlopamtilo, mada sam tu svoju naivnost platila dosta puta...
da srela sam osobe i danas su uz mene koji prave greske svaki dan ali vodim se tom cinjenicom da nisam ni ja bezgresna pa mi je lakse da oprostim... Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_biggrin

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 4:45 pm

Beskraj ::
Cekajte,vas dvoje mi malo niste jasni.Objasnite mi jednu stvar da li zaista nikada niste sreli osobu koja je napravila gresku,oprostili ste joj[on se kao pokajao za tu svoju nacinjenu gresku[.ali kasnije je poceo ponovo da radi po starom.Toliko samo o njegovom pokajanju.Da li vas dvoje zaista oprastate onako istinski istinito ,ili prosto znate da to tako treba?
Sve je individualno kao i oprost ...Ne praštamo svi na isti način..Neko nikad ne prašta neko prašta ali pamti a neko prašta i zaboravlja..Tako da je to relativna stvar..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 6:19 pm

Ne htela sam samo da vidim vase vidjenje stvari,slazem se da je oprostaj individualna stvar,ja znam da oprostim ali kazem ne mogu da zaboravim pa mu to prosto kada pogledas dodje na isto.

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime16/1/2010, 6:49 pm

pa oprostila si i sto ima vise da ga drzis... Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_biggrin
to ti je isto kao kad nekome oprostis dug...nema mu sto vise pominjati ili traziti nazad...

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 7:00 pm

Niko nezna što je zaBORAV...Da bi oprostili GRIJEH potreban je zaborav..Zaborav je najbolje oružije Protiv grijeha.,Kad vam ja kažem..Sve dok pamtite grijeh podliježete grijehu ...Pamtite li grijeh odložni ste prošlosti grijeha...I zato je bolje zaboraviti grijeh...Da vas nmebi razdirao i budućnosti ...Nadam se da su me članovi forua razumjeli..Ne pamtite grijeh...Otpustite ga,.,,Neka razdirte one koji gaq pamte a ne vas..Zaboravite...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 7:09 pm

Budi jasniji,nista mi nije jasno sta si hteo da kazes.Znam sta je zaborav,ali ako me je neko jako povredio,i ako sam ja presla preko toga a nisam ga zaboravila znaci da i ja podlezem njegovom grehu.Zaborav mora da bude cist iz duse,iz srca ali iskreno mislim da se ne zavaravamo malo je takvih ljudi koji poseduju tu vrlinu kako je nazva Tea.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 8:12 pm

mozes nekome da oprostis a da ne zaboravis, onda to i nije oprosteno, ako zaboravis,a kad nas neko JAKO JAKO povrijedi ja mislim da je nemoguce zaboraviti,sve suprotno od toga nije nas niko dovoljno jako povrijedio, a narocito ako se toga ne sjetimo posle nekog vremena onda je to uvreda a ne nesto "tesko",uvrede mozemo da zaboravimo,ali nesto vece jace i teze ni uz Bozju pomoc i volju nije izvodljivo,ali ne zato sto nismo dovoljno tolerantni vec zato sto boli a kad nesto boli prisutno je jednostavno nema filozofije u tome..niko mi od vas ne moze reci ako je dozivio nesto veliko i tesko od nekoga da je zaboravio,jer na zalost ne mozemo mozgu da naredimo E SAD TO ZABORAVI..da je tako zivot bi bio mnoooogo jednostavniji, a osveta je nesto drugo e to je relativna stvar...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 8:18 pm

Zaborav..Znaš šta znači zaboraviti ...Znači ubiti u biti osobu koja vam je nanijela zlo..Zapamtiti ,znači dati važnost onomne ko vam je nanio zlo ..Zaboraviti,znači nedati nikakvog značaja nekome ko vam je bilo što urado u životu...Zaborav...Moram još jednom da se osvrnem na taj pojam..Zaborav znači nevrijednost osobe ili osoba ...Kako hoćete..Ako bilježite šta vam je ko uradio vi tako pridajete važnost osobama koje to ne zaslužuju ..Ali ako zaboravljate vi takve osobe brišete iz pamćenja JER SU BEZVRIJEDNE ZA VAS..
Neznam kako da vam dočaram drugačije zaborav..
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 8:22 pm

lucija ::
.
Mi kao ljudska bića nismo skloni zaboravu ..A nismo svjesni što znači zaborav ..Zaborav znači umoranje..Evo pođi od jednog slučaja bez obzira dali si vjernik ili nisi ...Zamisli da Gospod postoji ...Ti pred njim ...I on kaže .
-Ja sam te zaboravio draga Lucija..Kako bi se ti osjećala u tom trenutku ..Vjeruj i da ti u tom trenutku nebi bilo svjejdno,ne samo od gospoda nego od bilko koga na svijetu ...Zaborav...to je čudo,...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 8:25 pm

Dzoni ne moras da docaravas zaborav, znam odlicno o cemu govoris...ali mi molim te kazi, malo konkretnije od "filozofije" nebitno da li je neko vazan ili nije, ao ti je "uradio" veliko zlo,ajde tako da kazem, kako ces da zaboravis, da ubijes u biti tu osobu,a kako da "ubijes" sebe, da bi zaboravio???
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 8:29 pm

Ali ja mislim da Gospod ne moze da me zaboravi..najiskrenije to mislim...moze samo da me kazni za nesto..ali zaboravi nikako...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 8:38 pm

Ali ja mislim da Gospod ne moze da me zaboravi..najiskrenije to mislim...moze samo da me kazni za nesto..ali zaboravi nikako...
Dao sam ti primjer...Zabvorav znači ubijanje...Zaborav znači ubijanje ličnosti u sebi...Ako taj koji ti je učinio zlo a ti ga zabiraviš u svojoj biti,šta to znači ..Nemožeš da pojmiš taj pojam jer nisi sklona zaboravu..Zaborav ubija ,vjeru mi..On je kao brisanje gumicom..Isto kao da nacrtaš nešto i ne sviditi se i ti izbrišeš gumicom ..Toga više nema ...I nikad se više ne pojavi..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 8:44 pm

"Brisala" sam ja puno toga, na taj nacin kao sto ti kazes, ali evo sada upravo sada dok ovo pisem znam sta je "PISALO NA TOM PAPIRU"...prije brisanja...
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 8:47 pm

Ja mislim da je zaborav osecaj kad te ne boli vise, mozes zaboraviti delimicno posle nekog vremena, nekome treba vise, nekome manje ali kad se desi zaborav o tome pricas kao da se nije tebi desilo...dosta puta cujete pricu od nekoga...."ne mogu da shvatim da sam ja nekad sa tom osobom bila"...znaci vreme je ucinilo svoje, osecanja su nestala isto tako secanja izbledela...

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 8:52 pm

A da si zaboravila ...Nebi znala šta piše na tom papiru.. I nebi te izjedalo to što piše na tom papiru ..JednostaVNO ZABORAVIŠ I TO JE TO ...aLI IZGLEDA SVI MI OČEKUJEMO OD gOSAPODA DA ZABORAVI NAŠE GRIJEHE A MI SAAMI NISMO SPREMNI DA ZABORAVIMO ...I ĐE SM,O MI U SVEMU TOME..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 9:04 pm

Tea slazem se, to je to otprilike, a Dzonijeva teorija je odlicna ali neizvodljiva na zalost...jedino ako postanem senilna.. Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 9:11 pm

ne ocekujem ja od Gospoda da zaboravi nase grijehe, uopste to ne ocekujem, samo pokusavam da shvatim kako neko nesto veliko moze da zaboravi, mislim da to ljudi nisu u stanju..ili mozda grijesim...na mojoj "planeti" je drugacije, nije da pamtim sve naprotiv, vec govorim o VELIKIM STVARIMA..izuzetak uvijek postoji...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 9:16 pm

Dzonijeva teorija je odlicna ali neizvodljiva na zalost...jedino ako postanem senilna.. Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_biggrin
Ako ne zbaoraviš,kad god se sjetiš grijeha,u tebi će se javiti osjećaj gadosti prema toj osobi i ti ćeš biti nešto što nisi..Osjetićeš želju za osvetom ..Bez obzira kolko je vremena prošlo..
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 9:19 pm

Ne zaboravljam ništa, jedino da me opizdi moždani, pa da zaboravim sve gluposti ovoga svijeta, onda bih i oprostila.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 9:21 pm

Господ каже :"Опростићу их и нећу их помињати више", то је ваљда то...

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime17/1/2010, 9:28 pm

vidis ja ne osjetim zelju za osvetom...vec zal za "tom osobom"...u smislu da shvatim koliko mi je zao te osobe a ne mene kao "zrtve"...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Oproštaj ili osveta?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: