LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Oproštaj ili osveta?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Oproštaj ili osveta? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 10:22 am

Meni je nekada verujte mi teze mrziti nego oprostiti,ali svakako je uzvisenije oprostiti.Rekla sam gore vec sto puta mislim da mi nikada nije palo napamet da se nekome osvetim,ali zaborav zaborav me ubi.Jednostavno sve pamtim.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:06 pm

Ozbiljne stvari je tesko zaboraviti, to je nesto sto se nezaboravlja, sitne gluposti zaboravljam mada me one ne bi ni naterale na osvetu.Verovatno mi trebalo zaboraviti medjutim meni to ne ide.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:12 pm

Ako covek nemoze nekome nesto da zaboravi cemu onda oprostaj.Mislim da je to samo jedna besmisao,zavaravanje samoga sebe.Ili oprosti zaboravi ili...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:19 pm

Oprostio jesam neke stvari, mogu i dalje da funkcionisem sa tom osobom da se vidjamo i dalje, ali pamtim sta je uradio da ne bi to ucinio ponovo, ako to uradi ponovo onda je to kraj.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:22 pm

smesko zz ds1989 ::
Oprostio jesam neke stvari, mogu i dalje da funkcionisem sa tom osobom da se vidjamo i dalje, ali pamtim sta je uradio da ne bi to ucinio ponovo, ako to uradi ponovo onda je to kraj.

Rekla sam gore oprostiti a nezaboraviti pamtiti i ziveti stime kad god vidis tu osobu za mene nije oprostaj.Da li vi svi koji tako radite samo svoju dusu tesite time.Za mene ako nemogu nesto da zaboravim mozda je neljudski ali vracam istom merom.Oko za oko zub za zub.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:32 pm

Mislim da kada vratim istom merom postajem isti kao ta osoba koja mi je to uradila. Ja sam za ono ne radi ono sto ne bi voleo da tebi ljudi rade.Neke stvari jednostavno ne mogu ni da oprostim ali tada pocinje ignorisanje, odnosno ta osoba me vise ne interesuje u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:40 pm

[quote="smesko zz ds1989"]Mislim da kada vratim istom merom postajem isti kao ta osoba koja mi je to uradila. Ja sam za ono ne radi ono sto ne bi voleo da tebi ljudi rade.Neke stvari jednostavno ne mogu ni da oprostim ali tada pocinje ignorisanje, odnosno ta osoba me vise ne interesuje u zivotu.[/quot

Slusaj nemoj da se ljutis,lepo je tako sto razmisljas ali malo su sve to po meni otrcane fraze ako mogu tako da se izrazim.Oprastala sam...oprastala sam...i mislila kao svi vi.Ali kada to vise nema efekta onda ti valjda dosadi stalno ta jedna filozofija,cak ni ignorisanje i brisanje te osobe nije pomagalo.Onda ga udaris tamo gde ga najvise zaboli i kada se najmanje nada.Da vidis kakvog efekta ima.Onda shvati i on da netreba raditi ono sto njega boli.A dok nekoga nezaboli on nemoze da zna kako boli drugoga.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:45 pm

Ja sam u zivotu bio drugaciji. ranije nisam prasto, uvek sam vracao i shvatio da kada to uradim uopste se ne osecam bolje, mnoge ljude koji su bili u okolini sam oterao tim svojim postupcima jer nisu videli razliku izmedju mene i osobe koja mi je uradila nesto lose, verovatno su se uplasili da bih i njima mogao da uradim isto bez povoda, iz iskustva smatram da treba oprostiti, naravno treba i zaboraviti ali to mi mnogo teze ide.Za sada kada zelim da nekog izbrisem iz svog zivota to mi uspeva.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 10:39 pm

smesko, ovo je bas iskreno. oprostaj bez da se to posle prebacuje je tesko. kada pomislim na oprostaj, setim se pesme Hasanaginica...kako je Banovic Strahinja bio plemenit...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime25/8/2009, 7:17 am

Da, da, ravnodusnost...ako covek tako moze. Ima dve vrste ljudi koji me mogu povrediti:
1. oni do kojih mi je stalo(ali uzasno)
2. oni do kojih mi je stalo, ali manje
Ovima pod 1., tesko oprastam, ali ne mogu da se svetim. Nikada i ne bih mogla prestati da ih volim.
Sa ovima pod 2. , mogu da zahladim odnose, i tu bas stupa ta ravnodusnost. .
Neverovatno je kako se sam zivot i sudbina otrude da mi pruze mogucnost za osvetu, ali ja bas to necu da iskoristim.

Tesko da ista moze da bude kao pre, ma kako se potrudili.

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime25/8/2009, 9:16 am

"Sačuvaj me Bože iskušenja!" _ Ne dao Bog da neko učini neko veliko zlo mom detetu , kakav Leka Dukađin, bio bi čista naiva šta bih bila u stanju da uradim.

U sferi druženja i ljubavi, kako kad i kako šta... Neke stvari otpišem i ne obraćam pažnju na njih više, a neke odložim i sačekam svojih pet minuta pa ili podsetim personu na "kružne tokove prirode" , što je dovoljno ako neko ume da se zastidi; ili uzvratim. Ali, bez ikakvih opterećenja sačekam ne jurim za tim da po svaku cenu uzvratim, uglavnom to dodje samo po sebi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 7:53 pm

Gomilanjem negativne energije u želji za osvetom, mogu da naškodim isključivo sebi...
Nikom drugom...
Ne želim - nemam vremena...

Imam dobro pamćenje, ali moj problem je sto nemam zelju i da zaboravim. Pamtim.

Idem dalje, ne trujući sebe... još manje okolinu...

Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Godina : 59
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 7:55 pm

Oprostiti ali ne i zaboraviti.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 8:52 pm

Madamm ::
sa ovim se totalno slazem, naravno ako su pitanju ozbiljne stvari.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 9:00 pm

Madamm ::
sa ovim se totalno slazem, naravno ako su pitanju ozbiljne stvari.

Smesko ja sam vec u nekom pisanju gore rekla mada se i ja sa vama slazem oprostaj ali nikako zaborav.Ali cemu onda svrha oprostaja kada to nikada nemozes da zaboravis,kada je to nesto sto ce da te boli i tisti celoga zivita.Koja je to svrha,koji je to cilj.Jeste uzvisenije samo recima...ali ako nemoze da se zaboravi onda neznam ni sama koji je smisao oprostiti.I mene to jako buni.Sretnem osobu koja mo je nanela bol oprostila sam mu...nezaboravljam ali svaki nas susret,svako moje ignorisanje me podseca na nanetu bol.Ustvari po meni ni oprostaj ni osveta nisu ciljevi najbolji je zaborav ako covek moze...a neke stvari izgleda ne moze da zaboravi.Veruj mi da sam uvek prilicno zbunjena kada naletim na ovo pitanje.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 9:15 pm

Ne zaboravljas, samo da se ne bi ponovilo isto, naravno da takvim osobama onda menje verujes, ne das im da te povrede kao onima sa kojima nisi imala nikakvih problema. Ne mislim da ako nekom ne zaboravim da treba stalno da ga podsecam na to, ali treba biti malo rezervisan po pitanju te osobe barem neko vreme dok ne pokaze da je oprostaj zasluzio, mozda onda mogu i da zaboravim, mada sam vise puta rekao da mi to teze ide.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 9:20 pm

Smesko moj problem je sto oprostim,ne zaboravim ali ja prema toj osobi vise nisam ni rezervisana ta osoba za mene vise nepostoji kao da je mrtva.Cemu onda svrha oprostaja,cemu svrha osvete...oprostim mozda da bi mi bilo lakse [mozda lakse]dusi,jer nisam tip koja zna da se sveti.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 9:24 pm

To sto si nekome rekla da si mu oprostila a nisi vise u kontaktu sa njim nema veze sa oprostajem.Onda si da verovatno samo olaksala svoju dusu. Osveta nema nikakvog smisla, sem da nama bude zadovoljna sujeta.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 9:30 pm

To sto si nekome rekla da si mu oprostila a nisi vise u kontaktu sa njim nema veze sa oprostajem.Onda si da verovatno samo olaksala svoju dusu. Osveta nema nikakvog smisla, sem da nama bude zadovoljna sujeta.

U kontaktu sam [jer sam prinudjena],ali kazem ti taj osecaj je u meni mrtav.Sta znaci zadovoljenje sujete???Cemu to?

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 9:37 pm

Beskraj ::

U kontaktu sam [jer sam prinudjena],ali kazem ti taj osecaj je u meni mrtav.Sta znaci zadovoljenje sujete???Cemu to?
Nema tu niceg pametnog zato i nisam za osvetu, nisi im oprostila ako si u kontaktu samo zato sto si primorana, i da im ne oprostis morala bi da kontaktiras sa njima, ali ako je neko za tebe mrtav onda mu definitivno nisi oprostila.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 10:30 pm

Najgora je stvar kada ti osecaj prema nekome zamre,kada prema toj osobi koliko god da ti je znacila vise neznaci nista,a ti si mu oprostio,presao si kao preko toga jer komuniciras...moras.Vi funkcionisete,u stalnom ste kontaktu a sama njegova pojava te podseca na sve sto ti je nanela.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 2:46 pm

Dobro da ne moras da vidjas tu osobu i da se slucajno sretnete u gradu da li bi mu prisla, verovatno ne, mozda bi cak i presla na drugu stranu ulice, samim tim nisi mu oprostila, ovako posto si primorana da saradjujes sa njim onda je to nesto drugo moras da komuniciras a ne bi. Sve u svemu bolje i tako nego da se svetis. Odgovor na ovu temu po meni je oprostaj nikako osveta.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 6:06 pm

Dobro da ne moras da vidjas tu osobu i da se slucajno sretnete u gradu da li bi mu prisla, verovatno ne, mozda bi cak i presla na drugu stranu ulice, samim tim nisi mu oprostila, ovako posto si primorana da saradjujes sa njim onda je to nesto drugo moras da komuniciras a ne bi. Sve u svemu bolje i tako nego da se svetis. Odgovor na ovu temu po meni je oprostaj nikako osveta.

Cekaj svi smo mi koliko vidim za oprostaj...kao i ja ali svi dodajemo oprostiti ali nikako zaboraviti.Moze li mi neko odgovoriti da li mozemo oprostiti i zaboraviti,jer po meni je to pravi oprostaj.Jer ako nesto nezaboravljas cemu svrha oprastanja.Onda je i bolja osveta.Mada ja nikada naravno nisam za to ali kada pogledas nekako dodje iskrenije.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime8/9/2009, 9:19 pm

Oprostiti mogu posle pet minuta, da zaboravim mora da prodje mnogo vremena, ako mi osoba kasnije u nasem prijateljstvu ili ljubavi pokaze da je vredna i da se stvarno kaje za ono sto mi je ucinila, odnosno ako takve stvari ne ponavlja mozda i zaboravim sta je uradila, od osvete nemamo nista sigurno se necemo bolje osecati. Oprostiti znaci nastaviti druzenje ili ljubav sa nekim, zaboraviti je mnogo teze, ali ako nekom oprostis nesmes se otudjiti od njega, onda mu ustvari uopste nisi oprostila, samo to kazes da bi sebi olaksala.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime8/9/2009, 9:26 pm

Pa morala bih da doživim neku amneziju da bih uspjela da zaboravim. To nema nikakve logike. Nije stvar u tome što ne bih zaboravila, nego što nam je sklop mozga takav da ne možemo zaboraviti, sve i da hoćemo. Vjeruj mi da bih ja voljela mnoge stvari da zaboravim, mnogo bi mi ljepši život bio. Znači, tehnički nije moguće zaboraviti.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime8/9/2009, 9:40 pm

Mozda si u pravu besherat, ali vremenom ako nas ta osoba zasluzuju, ako zasluzuje nase drustvo, jednostavno to nesto stavimo u sam kraj mozga, jednostavno skoro i da zaboravimo, barem je tako u mom slucaju.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime9/9/2009, 5:12 pm

Praštati,u svakom sučaju..Mada i praštanje ima svoje granice..Zašto praštati nekome ko ne zaslužuje oprost i ko zloupotrebljava vaše praštanje iz dana u dan..Ne vidim svrhu praštanja u tom slučaju..Dakle...Treba biti obazriv sa praštanjem,i postaviti granicu praštanja...
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime9/9/2009, 5:32 pm

džoni azra ::
Praštati,u svakom sučaju..Mada i praštanje ima svoje granice..Zašto praštati nekome ko ne zaslužuje oprost i ko zloupotrebljava vaše praštanje iz dana u dan..Ne vidim svrhu praštanja u tom slučaju..Dakle...Treba biti obazriv sa praštanjem,i postaviti granicu praštanja...
Naravno Dzoni, ako nekom trebam non stop da prastam onda to nije prijateljstvo, onda taj neko ne zasluzuje moj oprostaj, prastati samo onima koji to zasluzuju, odnosno onima za koje smatramo da zasluzuju nas oprostaj.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime12/9/2009, 12:56 pm

Oko za oko zub za zub. Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_biggrin Posteno.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime12/9/2009, 2:04 pm

O tome sam vec pisao, nemam nista od toga da nekome vratim, jednostavno poistovecujem se sa njim, posle odredjenog vremena samo se osecam jos gore, prastati kome treba, kome ne jednostavno ga ignorisati, izbaciti iz svog zivota.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime20/9/2009, 6:23 pm

Oprostiti drugome ne znaci i zaboraviti. Mozemo drzati osobu neodgovornom za svoje postupke, ali smo u stanju oprostiti i ne zeleci vise tu osobu u nasem zivotu. Ta osoba ne mora ni znati da joj je oprosteno. Oprastamo i precutno, ali vise nismo spremni na reci i akcije koje nam donose ljutnju i bol.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime25/9/2009, 12:03 am

Beskraj ::
Oprostiti drugome ne znaci i zaboraviti. Mozemo drzati osobu neodgovornom za svoje postupke, ali smo u stanju oprostiti i ne zeleci vise tu osobu u nasem zivotu. Ta osoba ne mora ni znati da joj je oprosteno. Oprastamo i precutno, ali vise nismo spremni na reci i akcije koje nam donose ljutnju i bol.
Sa ovim se slazem, dodao bih samo da se ne treba svetiti, jer to nevodi nicemu.

Poslednji izmenio smesko zz ds1989 dana 25/9/2009, 1:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime25/9/2009, 1:05 am

28 god prijateljstva..razocarenje.. ja oprostila..(godina je prosla od tada)..i evo na licnom primjeru tvrdim da se ne moze zaboraviti,da se svetim ne pada mi napamet jer zaista to nema smisla a niti ja imam za to zelje..ali jenostavno KAO oprostis tj mislis da jesi a u stvari ako ne zaboravis ne mozes ni oprostiti..kazem jer odnos nam je posle tolikih god.druzenja sad nikakav..kao pijemo kafu..kao..ma ne mogu cak i kroz razgovor i vazduh lebdi mi po sobi to..i nastaje tajac..ok.ja odoh pa se cujemo..i prodje dosta vremena ja nemam zelju ni da to ucnim..zasto?jer nisam zaboravila..tako da ne mogu da povezem misao oprost ali zaborav NE..to ne ide..e sad vremenom mozda se i malo potisne to mada NIIIKAD KAO PRIJE i eto sta znaci oprostiti ali ne i zaboraviti NISTA vise sebe mucimo..mozda je bolje i ne oprostiti..i tacku stavis na pricu...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime25/9/2009, 1:50 pm

Kod ozbiljnih stvari kao sto je Lucija tvoja, nekome ili oprostis ili ne, nema tu oprostiti ali nezaboraviti, onda dodje do toga o cemu ti pricas, samo vidis ja tu secem, ili sam to oprostio ili me ta osoba vise ne zanima, odnosno mnogo se retko vidjam sa njom, a i njoj dam do znanja da je tako.Od osvete ipak nemam nista tako da ne zelim da joj se svetim, nekada sam se svetio i uvideo da od toga nemam nista, nista swe bolje neosecam posle osvete, cak naprotiv, zato osveta nikako.To je moje misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime26/9/2009, 1:26 am

pa da o tome govorim..samo sto nije tako jednostavno preseci kad je moj slucaj u pitanju kapiras sigurno...znaci kao sto kazes MNOGO SE RIJETKO VIDJAMO..i nije ni potrebno dati do znanja nista..sve se oseca vidi itd.a osveta to je meni tako glupo.. a prekinuti totalno sve..ne mozes jednostavno u ime svih godina ako ne sta drugo...a uvreda je MISLIM STA RECI..evo ukratko ako si raspolozen citati..ako ne nema veze..100 god.zajedno..izlasci ludovanja zezanja ma svega je bilo,e sad ja sam uvijek malo vise dominirala..mozda zbog izgleda..no to je nebitno ali.drugi ljudi su mi uvijek govorili da je ona ljubomorna i da me koristi..ja to zaista nisam osecala tako nikada..cak i moja mama je znala da me kritikuje da sam glupa itd.ali ja sam ujedala kada neko tako nesto kazeo njoj..da skratim kolio je to moguce..onda ja odlazim da zivim u italy..ona se malo prije toga smuva sa bratom moje kume..koja mi kaze da on nju ne voli..a vec je doslo do toga da je ona pocela ludo da se zaljubljuje,ne volim da se mijesam u te stvari ali kad je ona bila u pitanju ipak sam joj rekla to..shvatila je ko zna kako..posle toga je bilo par stvari koje me SLAGALA glupo i bez potrebe o tome vec ne mogu govoriti..i tu pocinje prica..koju necu kuckati naravno jer bi bila preeeeeeeeduga..najvise me BOLI sto posle toliko godina onamene znaci ne poznaje..mozes li to da zamislis?jer sta je sve uradila kazem o tome ne mogu..osudil me za stvari koje nemaju veze samnom...ja sam vec bila u italy i kad sam dosla u C.G srela brata moje kume koji se prea meni ponasao cudno kao nikad prije...naravno zbog nje ZAMISLI NJE MOJ DO PRIJE GOD:DANA NAJJJJOLJE NA SVIJETU PRIJATELJICE znaci sad ja sta treb da mislim da su sve godine bile lazne i da je tacna prica moje mame i ostalih koji su mi govorili slicno..I RECI TI MENI DRAGI SMESKO kako da ja sad posle svega vjerujem u prijateljstvo(pricu am ti onako spetljala bilo je tu svega ali vec mi je muka od pomisli kao da je juce bilo a ne godina prosla)i vjeruj mi da pomislim da je najbolje nemati zenu za prijatelja,ali ne mozes to je tako..meni treba sada dosta vremena da ja vratim vjeru u zensko prijateljsto..kazem zensko..jer drugove koje imam(nije mnogo)ali to sto je su SAVRSENI..ali bas SAVRSENI..no meni ipak nedostaje ponekad i ta zenska prica..mada kad bolje razmislim i ne treba mi..eto ja malo se zakucala..
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime26/9/2009, 8:38 am

ima nas jos takvih, koje nemaju zenske prijatelje, i koje su razocarane u prijateljstva uopste.
nemam nameru da te tesim, nemam nameru da saosecam sa tobom, ali ja sam celog zivota znala da ja sa zenom nemogu biti prijatelj. jednostavno nemogu...onda je doslo do situacije kada sam pomislila da imam prijateljicu. bila je jedina posebna osoba za mene...i jos uvek je jedina posebna. ali prijatelji vise nismo. niti mislim da cu ikada vise da se upustam u to. i jesam se svetila, jesam ignorisala, jesam podnosila svasta...ali zaboraviti nemogu i nezelim. to je jedno iskustvo koje zelim da mi ostane duboko upisano u mom secanju i da ako ikada vise dodjem do situacije da se zblizim sa nekim, da se setim kako boli, i da pobegnem. valjda zato i sluze secanja...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime26/9/2009, 5:53 pm

Sto se vas dve tice, a niste jedine da zenska prijateljstva su iz jos mnogo izvora nekako drugacija, od musko zenskih, nekako je to teze, ne znam nisam zensko, da bih o tome pricao, ali pricam iz iskustva nekih zenskih osoba pored mene, ja nemam takvih problema, mislim bilo to musko ili zensko, ili mi je prijatelj ili ne, i zaista ih imam i jednog i drugog pola, mislim one prave prijatelje.Ali kazem ako im oprostim, onda sam u stanju da se druzim sa njima isto kao i ranije, ako ne onda ih jednostavno ignorisem, dzaba svih godina provedenih zajedno, ako meni vise nije prijatno u njihovom drustvu, onda se to prekida, secem i gotovo, ja postupam tako.

Poslednji izmenio smesko zz ds1989 dana 26/9/2009, 6:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime26/9/2009, 6:12 pm

Zato nikada nisam ni imala neka zenska prijateljstva,evo upravo ova dva primera su potvrda moje teorije.Svi moji prijatelji su muskog pola,i nikada nisam imala lose iskustvo sto se toga tice.Mnogo su iskreniji,razumeju te,nikada te nece povrediti i uvek su tu kada ti zatrebaju.To sam zakljucila jos odavno,cak u srednjoj skoli posle slicne stvari koja mi se desila,oprostila,zaborata a ona isto to uradila.Sta reci,kod nekih ljudi ni oprostaj nema efekta.Od tada sam shvtaila da musko zenska prijateljstva mnogo vise mi odgovaraju i da su iskrenija.Ali to nije bas tema ovoga sada.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime26/9/2009, 10:43 pm

ja mislim da je moj muz jedini prijatelj koga stvarno imam u zivotu i jedini koji me razume.
i oprasta mi lose dane, i uziva u dobrim danima.
i jedini zna da kaze pravu rec u pravo vreme.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime27/9/2009, 12:04 am

Beskraj..imala si srece i pameti pa si to na vrijeme shvatila..a ja se dobro "izudarala"..pa shvatila..no nikad nije kasno...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime28/9/2009, 5:13 pm

Vidi Bobi, on se bas i ne moze nazvati prijateljem, mislim ima tu i onog bipbipbipbipbip, ali shvatio sam sta zelis da kazes, da ja imam takvih prijatelja koji me znaju totalno i tacno znaju sta da kazu, kada me vide skucanog.Ali ovde je pitanje, oprostaj ili osveta, definitivno se nikada vise necu svetiti nikome.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime28/9/2009, 5:57 pm

a kanda sam omasila temu hepi
zar to meni da se desi...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime29/9/2009, 4:44 pm

Jao Bobi, konacno se to i tebi desilo hepi hepi hepi hepi , kako li je to moguce hepi hepi hepi , zato te i volimo, zato sto si takva hepi hepi, nikako osveta, oprostaj samo onima za koje mislimo da su to zasluzili.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 9:16 am

Ne navedi me na iskušenje Gospode, ako te ima!!! Ne znam u nekim ekstremnim situacijama kako bih odreagovala.

Da li je Žarko Laušević, dok su mu prebijali brata trebao da čita Jezus Marija i da prašta tj. dozvoli da mu brata ubijaju od batina???? Ili da kao Samaricanin i on podmetne obraz da i njega tuku??? Koji je prag ljudske trpeljivosti? Koji je prag
tolerancije i praštanja????
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 12:06 pm

Oprostena osveta...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 2:06 pm

Ptica ::
Ne navedi me na iskušenje Gospode, ako te ima!!! Ne znam u nekim ekstremnim situacijama kako bih odreagovala.

Da li je Žarko Laušević, dok su mu prebijali brata trebao da čita Jezus Marija i da prašta tj. dozvoli da mu brata ubijaju od batina???? Ili da kao Samaricanin i on podmetne obraz da i njega tuku??? Koji je prag ljudske trpeljivosti? Koji je prag
To o cemu ti pricas je nesto drugo, ali mu nije bilo ni pametno to sto je uradio, nije trebao da ih ubije zar ne? Naravno da se ne moze sve oprostiti, ali se ne treba svetiti, da li je njemu sada bolje sto se osvetio, cisto sumnjam, mislim da i on zna da je pogresio.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime20/10/2009, 7:57 am

Ptica ::

To o cemu ti pricas je nesto drugo, ali mu nije bilo ni pametno to sto je uradio, nije trebao da ih ubije zar ne? Naravno da se ne moze sve oprostiti, ali se ne treba svetiti, da li je njemu sada bolje sto se osvetio, cisto sumnjam, mislim da i on zna da je pogresio.

Posle pucanja nema kajanja. Sigurno da mu nije lakše zbog toga, ali u tom trenutku kada posmatraš da boli nekoga tvog ili da neko nekom tvom najbližem učini nešto strašno - pitanje je koliko smo baš hrišćani da oprostimo? Samo pitam koji je prag ljudske tolerancije i trpeljivosti.
Zar nikada nisi imao želju da nekoga slatko našamaraš??? Iskreno ja jesam i samo je pitanje samokontrole koja u nekom trenutku može da popusti!!! A koji je taj trenutak i čime može biti izazvan... iskreno ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime20/10/2009, 1:28 pm

Naravno da jesam, cak sam to i radio, ima ljudi koji moraju da dobiju sta zasluzuju, tu nema oprostaja, ako mi neko dira moje najdraze nece se lepo provesti, ja sam ovde sve vreme pricao o tome da ljudima do kojih nam je stalo treba oprostiti, i ne treba se svetiti, ali braniti se uvek, to je po meni nesto drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime20/10/2009, 1:34 pm

Sam osecaj lupiti samar, zar nije već trenutna impulsivna osveta!?
A zamisli tek koliko čovek može biti i perfidan da ta osveta ne bude "benigna" kao šamar.
Što se tiče voljenog bića, možda smo baš tu najspremniji da uzvratimo, jer nas od voljenih najviše i boli!
Treba praštati ne zbog onih kojima praštamo, već zbog nas samih da nas to ne bi opterećivalo i postalo opsesija.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime20/10/2009, 1:39 pm

Naravno, ali ne smemo dati da ljudi gaze preko nas, moramo se braniti, zato kazem to po meni nije osveta, nije nista planirano uglavnom, to dodje impulsivno kao sto si ti rekla, to je samoodbrana,ili odbrana meni dragih osoba, da li sve u zivotu treba prastati, ja mislim da ne. Ne mogu neke stvari nikada da oprostim koliko god to bilo dobro po nas.Ako neko napadne mene ili meni bliske naravno da cu da se (ih) branim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Oproštaj ili osveta?   Oproštaj ili osveta? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Oproštaj ili osveta?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: