LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

''Koliko je težak san?''

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

''Koliko je težak san?'' Empty
PočaljiNaslov: ''''Koliko je težak san?''''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime15/5/2009, 5:46 pm

San i spavanje mogu biti jedno,ali nisu isto.Koliko puta se dešavalo da sanjam budna,a da spavam ne sanjajući!
Koliko je teško sanjati dok spavamo?Koliko je teško videti,pronaći snove u istrošenoj javi?

Poslednji put izmenio Beskraj dana 15/5/2009, 8:00 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime15/5/2009, 5:49 pm

Ameri imaju izreku "snovi su tamo gde ih nadjes", (bilo u snu ili javi).Ja svoje snove pronalazim u toj istrosenoj javi i one me ispunjavaju.Ja uopste ne sanjam, spavanje mi dodje kao svojevrsni "shut down". Legnem i bukvalno iskljucim sve "sistemske procese".
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9801
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime15/5/2009, 6:43 pm

Ja sanjam, svake noci, roje se nedovrseni snovi, price, davnine, tame, svetlosti.
Kada ne spavam, stvaram san, poneki pretocim u reci.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime15/5/2009, 8:00 pm

Snovi koji sanjamo budni dokaz su da nam duh na javi ne spava.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime15/5/2009, 8:13 pm

Duh nikada ne spava, stalno je budan, uziva u vremenu, realnosti i snu.

SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1583
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime16/5/2009, 10:44 am

Beskraj ::
Ja uopste ne sanjam, spavanje mi dodje kao svojevrsni "shut down". Legnem i bukvalno iskljucim sve "sistemske procese".

Naucno je dokazano da svi sanjamo dok spavamo i to nekoliko puta u toku noci. Stvar je u tome sto se ne secamo. Kazu da oni koji se nikako ne secaju svojih snova previse potiskuju neprihvatljive impulse i osecanja.
Snovi u toku spavanja su vrata koja vode u carstvo podsvesti. Prisecanje i analiza snova moze nam pomoci da bolje upoznamo sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime17/5/2009, 6:51 pm

SaMar ::
Beskraj ::
Ja uopste ne sanjam, spavanje mi dodje kao svojevrsni "shut down". Legnem i bukvalno iskljucim sve "sistemske procese".

Naucno je dokazano da svi sanjamo dok spavamo i to nekoliko puta u toku noci. Stvar je u tome sto se ne secamo. Kazu da oni koji se nikako ne secaju svojih snova previse potiskuju neprihvatljive impulse i osecanja.
Snovi u toku spavanja su vrata koja vode u carstvo podsvesti. Prisecanje i analiza snova moze nam pomoci da bolje upoznamo sebe.

Mozda si u pravu ali ja se zaista nesecam nijednog sna...nekazem da i ja ne bi volela da sanjam ali imam osecaj posle nekog sna koga se uopste nesecam da se probudim kao da sam celu noc kopala snovi me jednostavno iscrpljuju...jako puno snage i energije mi oduzimaju za ono sto me ceka u toku dana

.Neki ljudi zaborave snove, zbog zivota'Upravo je to slucaj u kome se ja nalazim vec godinama. Ceo zivot pretvaram u realnost,sanjam ne otvorenih ociju nego"razrogacenih".Za mene ne postoje snovi koji nisu ostvarljivi,sva sam stalno u javi.Ponekada mi u nekom trenucima i situacijama to pravi problem,jer svi negledaju i ne misle kao ja.Cak i ovaj svet na svim ovim forumima ja dozivljavam kao realnost,zato se i puno ne uklapam u sve to.Volela bi zaista da mogu da nesto sanjarim,i da se ujutru probudim secajuci se toga sna,da se opustim u njemu i uzivam.Ali ne mogu,moji snovi su realnost.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime18/5/2009, 7:31 am

Davno sam prestala da sanjam na javi, jer me zivot naucio da od toga nema nista. Iako sam jako emotivna, naucila sam da zivim realnost, a ne san. Stalno sanjam i snovi su mi mnogo mastovitiji, nego sto sam ja sama u realnom zivotu. Ipak se vise drzim zemlje i zivota, nego snova. Snove prepustam drugima, ja ih mnogo i ne zelim.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime18/5/2009, 3:30 pm

Ja cu ostati sanjar, vrsta u izumiranju ovog sveta i trenutka. Mozda je tako bolje.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime18/5/2009, 6:57 pm

besherat ::
Davno sam prestala da sanjam na javi, jer me zivot naucio da od toga nema nista. Iako sam jako emotivna, naucila sam da zivim realnost, a ne san. Stalno sanjam i snovi su mi mnogo mastovitiji, nego sto sam ja sama u realnom zivotu. Ipak se vise drzim zemlje i zivota, nego snova. Snove prepustam drugima, ja ih mnogo i ne zelim.

Mozda sam se ja negde lose izrazila ali ja nesanjam nikada na javi...java mi sluzi za ispunjenje svega...znaci oni koji nesto sanjaju u tom snu i ostan,ja nesanjam na javi ja to realizujem ili gledam da izrealizujem odmah.Upravo tako slazem se zivot je realnost...a ne snovi snovi sluze za bezanje iz te realnosti...i ja bi volela ponekada da mogu da zazmurim i da pobegnem samo na trenutak iz nje ali ne mogu...oci su mi stalno otvorene.Masta mi sluzi za neke druge stvari sluzi mi za ulepsavanje te realnosti.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1583
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/5/2009, 9:07 am

Moji snovi znaju da budu urnebesno smesni u svojoj nelogicnosti i neobicnosti. Ne secam se uvek snova, ali obozavam kad ih se setim jer je to za mene jedno iskustvo vise, nisam gubila vreme spavajuci. Ranije sam imala tzv lucidne snove- kad si svestan da sanjas pa cak pomalo utices na snove, kreiras ih...to je ludilo kolko je dobro...sad vec godinama nisam imala nijedan takav. Kad se scam snova volim da ih zajedno sa svojim voljenim analiziram, on mi da svoju perspektivu, isto i ja njemu za njegove....pa pokusavamo da bolje upoznamo neke skrivene kutke...bude zanimljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/5/2009, 6:53 pm

Kada cvrsto sklopim oci, stegnem kapke, nastaju slike, slike ljubavi, smrti i snova, mrtve senke ozive, stvarju se osecaji, ako dovoljno pozelie mozete osetiti toplinu usana, toplinu tela privijenog uz vas, mirise i uzdahe, zar nije lepo sanjati ?

Lici na pesmu, pomalo !?

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/5/2009, 7:15 pm

Masada ::
Kada cvrsto sklopim oci, stegnem kapke, nastaju slike, slike ljubavi, smrti i snova, mrtve senke ozive, stvarju se osecaji, ako dovoljno pozelie mozete osetiti toplinu usana, toplinu tela privijenog uz vas, mirise i uzdahe, zar nije lepo sanjati ?

Lici na pesmu, pomalo !?

Vau...pa tvoji snovi i nisu tako teski valjda vama pesnicima ili pesnickim dusama samo takve slike kada sklopite oci i naviru.Lepe slike...lepo je sanjati tvojim ocima.Ja kada cvrsto sklopim oci jel i stegnem kapke vidim samo mrak kod mene takve slike nenaviru.Blago tebi bas ti zavidim.Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/5/2009, 7:22 pm

To je nesto sto se stice, mozda se moze nauciti, ja ne znam drugacije, tako sanjam oduvek, menjali su se snovi i osecaji, nacin je ostao isti, mesavina stvarnosti i maste medju svetovima.

besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/5/2009, 8:59 pm

Masada ::

Lici na pesmu, pomalo !?

Pa tebi je dobro, cak odlicno, imas uvijek inspiraciju. Ja sam se ,na zalost, izgleda ohladila, kad bolje sagledam situaciju i vidim kako ostali razmisljaju, hi,hi. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/5/2009, 9:08 pm

Pokusaj da se setis necega lepog, sledi uputstvo iz mog posta, ne boli nista a mozda i uspe.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime24/5/2009, 6:43 pm

Malo je noci koje sam proveo bez snova, a mnogo je tih snova koje bih voleo da zaboravim....da ih nisam sanjao A ipak postoje i oni divni snovi kojih se rado secam....koji mi donose ispunjenost
i pozitivnu energiju...Ovu se reci jednog mog prijatelja koji voli da sanja.

Poznajem ljude koji se retko, retko secaju svojih snova, i to ih cini tuznim, kao da im fali delic, kao da nisu kompletne licnisti,ja sam jedna od njih.Koliko je težak san? Koliko god da je tezak, vredi se potruditi....nagrada je velika.Ja se trudim ali izgleda da je moj trud uzaludan.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime24/5/2009, 6:48 pm

Pomisli na nesto lepo pre prvog sna koji ti se navuce na oci, mozda uspes.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime3/8/2009, 9:00 pm

Skoro mi se desilo da sam jedno jutro uspela nesto da sanjam...sna se secam kao kroz magle.Bilo je lepo,mogla sam da osetim neke stvari kao na javi...ali sam se namucila dok sam se detalja prisetila.Stvarno mi snovi neidu...ucim.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime5/8/2009, 8:34 pm

Ja zelim da sanjam lepe snove...sa takvim mislima lezem ...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime5/8/2009, 8:47 pm

Pa ja stvarno svašta sanjam, što mi ne bi palo na pamet na javi. Ne pridajem snovima veću važnost. Ne volim kada sanjam " teške " snove, a za mene su to snovi kada sanjam svoje mrtve, ali sam se i na to privikla, šta da radim. Volim da ih vidim , makar samo u snovima.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 41
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime6/8/2009, 3:05 am

U poslednje vreme ne mogu da se setim sta sam sanjao ili ne sanjam nista. Ne pridajem vaznosti tome sta sam sanjao, jer mislim da covek sanja ono cime je u zivotu najvise opterecen, vise puta mi se dogodilo da ono sto me najvise brine u zivotu to vece sanjam.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 49
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime20/8/2009, 9:45 pm

Od cega samo dolaze ti snovi,cesto se pitam.
Po nekad prodju noci i noci da ne sanjam nista.A po nekad ne mogu da se otarasim njih.Bas pre neku noc sam sanjala neki strasan san.U trenutku sam se probudila i rasanila,razmisljala sam o njemu,obuzelo me neko cudno osecanje.A bila sam sama,pa mogu reci da nije ni malo prijatan osecaj.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime20/8/2009, 9:49 pm

e, Sneki, dobro si me podsetila. neku noc sam sanjala neke svinje i nikako da pogledam sta to znaci Smile sacu
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime20/8/2009, 9:50 pm

Iznenadni dobitak, ali manji od očekivanog.

ma nije istina. nisam nista dobila. aj mozda nas kresne loto Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime20/8/2009, 9:54 pm

Juce nisma ni igrala,ipak sma zaboravila.
Ja ne verujem u snove.Mada nas po nekad nateraju da se zamislimo nad njima.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime25/8/2009, 5:00 pm

Zasto snovi moraju po nekad da budu tako surovi i da bole,bole...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime20/9/2009, 6:33 pm

Pa kad malo bolje razmislis,nije tezak san vec ono sto projektujemo u svojim glavama kao negativno.... ''Koliko je težak san?'' Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/11/2009, 9:15 am

Od snova rastemo. Svi su veliki ljudi sanjari. Oni vide stvari u mekoj sumaglici proljetnoga dana ili u crvenoj vatri dugih zimskih večeri. Neki od nas dopuštaju da takvi snovi umru, ali drugi se brinu o njima i štite ih, njeguju u lošim danima, sve dok ih ne dovedu na sunce i svjetlo koje uvijek dolazi onima koji se iskreno nadaju da će se njihovi snovi ostvariti...
..Thomas Woodrow Wilson
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime21/1/2010, 9:16 pm

Citam prethodne odgovore, i sve nesto pomisljam da sa mnom nesto nije u redu ''Koliko je težak san?'' Icon_biggrin Ja uopste ne sanjam, spavanje mi dodje kao svojevrsni "shut down". Legnem i bukvalno iskljucim sve "sistemske procese". Desilo mi se pre nekoliko dana da sam imala nesto nalik na snu...nesto izmedju jave i sna...uzas ne zelim ni da se secam.Sanjala sam zaista najotvorenih ociju.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime22/1/2010, 12:41 am

na znam, jer uvijek sanjam nesto lijepo...
Nazad na vrh Ići dole
majacvet

majacvet

Ženski
Broj poruka : 500
Humor : Male stvari me silno razvesele
Datum upisa : 04.10.2009

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime23/1/2010, 7:45 pm

Nije lose sanjati na javi ili snu, stvarnost je dovoljno surova. Zasto je otezavati?
Nazad na vrh Ići dole
http://beskraj.serbianforum.info/
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime23/1/2010, 7:50 pm

Pa moras da izaberes san ,ili ces sanjati na javi ili ces sanjati snove i tako ostati celoga zivota u snovima.San je bezanje u stvarnost sto mnogi pribegavaju toj metodi koja je mnogo laksa i lepsa.Stvarnost jeste mozda surova ali se treba sa njom i suociti,otvoriti ponekada oci i videti stvari onakve kakve jesu.Nije to otezavanje,to je linija manjeg otpora.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/2/2010, 1:19 am

snovi ponekad nose upozoravajuce poruke..(znam po sebi)..vezane za fizioligiju koja ostaje neprepoznata u budnom stanju
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/2/2010, 1:31 am

Zavisi šta sanjate...Ja kad sanjam da širim mačke na žicu za veš oću da ispametim.. affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/2/2010, 1:33 am

e to je vec znak da vam nije dobro...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/2/2010, 1:36 am

Ali kad sanjam da prerm svinje,onda se osjećam fantastično,jer su svinje u san ,novac,a oprane svinje,oprani novac... cheers
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime19/2/2010, 1:37 am

Odoh da sanjam kako perem svinje... ''Koliko je težak san?'' 454466 ..Laku noć... њ
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ''Koliko je težak san?''   ''Koliko je težak san?'' Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

''Koliko je težak san?''
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: