LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Istina boli

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Istina boli   Istina boli Icon_minitime15/5/2009, 8:27 pm

Tako barem kažu...
Ono što meni nije jasno je koga (će da) boli istina:

1) onog ko je saznaje
2) onog ko je kazuje
3) one kojima se kazuje ili...

Znači... na koga se tu misli?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime15/5/2009, 8:28 pm

Setih se jedne pricice...Nasao neko orlovo jaje i stavio ga pod kokosku. Orlic se izlegao kad i pilici i odrastao sa njima.
Citavog zivota orao je radio isto sto i kokosi u dvoristu, misleci da je jedna od njih. Kljucao je naokolo u potrazi za bubama i glistama, kokodakao je i leprsao krilima, uzdizuci se koji pedalj iznad tla. Prosle su godine i orao je ostario.
Jednog dana ugledao je u visini, na vedrom nebu, cudesnu pticu mocnih rasirenih krila, kako lebdi na vetru.
Stari orao zapanjeno je gledao uvis. "Sta je to?!?" pitao je.
"To je orao, kralj ptica", rekla mu je jedna kokoska.
"On pripada nebu, dok mi, kokosi, pripadamo zemlji."
I tako je orao umro medju kokoskama, ne znajuci ko je.

Istina ne moze da boli onog ko je ne zna...a mozda je tako i bolje...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime15/5/2009, 8:39 pm

Na kraju svakoga zaboli na ovaj ili onaj nacin. Ali gde je granica te boli to je mozda drugo pitanje.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime15/5/2009, 9:16 pm

Postoji lepa knjiga.. citala sam je kao klinka ..u fazonu "gospodara prstena" zaboravila sam ko je to napisao..a zove se "mac od sanare"..

elem taj mac i nije za borbu vec ..ima jednu neobicnu sposobnost..a to je da svako ko dodirne mac trenutno spoznaje istinu o sebi..

istina sama po sebi ne boli..ono sto coveka zaboli je spoznaja da je ziveo u zabludi..

Najgora istina bolja je od najsladje lazi...osim sitnih lazi - koje sluze da bismo nekog zastitili..
laz je jedan od najvecih neprijatelja, zato sto covek koji joj poveruje nema realnu predstavu o necemu (nekome), pa to moze izazvati niz pogresnih postupaka, koji -pak - mogu imati teske i dalekosezne posledice...ja licno uvek volim da znam istinu kako bih znala u kom pravcu da odredim buduce korake i ponasanje...ako posumnjam da me neko laze potrudim se da licno utvrdim sta je istina....i naravno da vidim njegov motiv... Definitivno u mom slucaju koliko sam primetila istina najvise boli one kojima je izgovorena jer ne zele da poveruju u nju...jednostavno pojedinci vole da zive u zabludi...da nekazem u lazi.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime15/5/2009, 11:53 pm

Sta je najlepse na svetu ? Sloboda
Sta je najjace na svetu ? Ljubav
Sta je najostrije na svetu ? Istina

U pravu si, istina boli ali postoji vise istina o istoj stvari, ja i ti neke stvari ne mozemo isto sagledati, covek koji gleda iz daljine ne percipira istu boju kao i onaj koji je gleda izbliza.
Bela boja ne postoji ipak je vidimo, sustinski nas mozak stvara boje a oko salje privid stvarnosti u vidu elektonske poruke korteksu.

Licim na eksera pomalo ?

besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime18/5/2009, 8:07 am

Istina je da istina boli, ali je ja ipak najvise volim i ne bih je nikada mijenjala za neku laznu srecu, ili neko lazno uljuljkivanje u sigurnost ili u bilo sta lazno, ma koliko primamljivo izgledalo. Nikada nisam imala problema sa istinom. Uvijek sam govorila : " Volim da znam na cemu sam , pa kako bude. " Najgore su mi " nedorecene situacije " kada ne znam zbog cega se nesto desilo ( posebno u medjuljudskim odnosima ), a to su sve produkti neiskrenosti i lazi.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime22/5/2009, 12:18 pm

Istina boli ali laz jos vise. Koliko je ustvari lakse ziveti sa istinama nego sa lazima. Zamislite kad se lazov upetlja u svoju mrezu lazi, koliko je samo energije potrebno da se laz razvija i odrzi, setiti se sta si kad slagao, uskladiti staru laz sa novom. Koje uzaludno trosenje psihicke snage. Kad zivis sa istinama ne moras da se naprezes, sve klizi i tece, tesko je doduse ponekad zaustaviti se pa pocnes da pricas sto ne bi trebalo, povredjujes, ali zato imas kredita kod te osobe zbog iskrenosti, pa ce ti i lakse oprostiti, ili mozda ozbiljno razmisliti o tvojim recima..
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime23/5/2009, 11:44 pm

Iistina, boli, kida, istina te tera ponekad da mrtav hodas, poput duha, senke. Ako bih u ovim godinama mogao da biram, izabrao bih tudju lepu i slatku laz pre svake istine.

Poslednji izmenio Masada dana 24/5/2009, 10:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 12:01 am

Istina ne boli ako si je svestan. Samo neznanje i okretanje leđa istini nanosi veću bol nego bilo šta drugo.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
Masada
Administrator
Masada

Muški

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 10:59 am

Boli Bea i kada je znas i suocis se sa njom, tu je tako teska i tamna, kao zver koja ti ne da da krenes dalje, onda se sa njom boris da bi bol prosao, nekada pobedis i brzo zalecis rane, nekada to traje, rane ne zarastaju, krvare, ubijaju iznutra. Onda skupis ponovo snagu, zivot tece, i ubija nas polako, bili srecni ili ne, trazili istinu ili slusali lazi na kraju znam da cu cekati mog crnog andjela.

Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 1:16 pm

Nekada sam mislimla da sve mogu postici istinom.

Ali onda sam videla da vecinu ljudi istina suvishe povredjuje. Onda sam morao da koristim "bele lazi" da bih mogla da postignem nesto na kraju.

Lazima se koristim da bih dosla do istine.Koga istina boli taj bi je hteo kao laž. Bar ja tako mislim.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 1:28 pm

Mirim se sa istinom i to isto očekujem od drugih ljudi. Necenim, niti volim bilo kakve laži, pa ni "bele", jer one su najteže, najviše bole kada dobiju boju. Nisu me lagali kada mi je život bio u pitanju, da jesu, verovatno sada ne bih bila tu.
Pokušali su me lagati mnogo puta, ali nešto mi je uvek govorilo prave stvari, prikazivalo ih onakvima kakve jesu...
Da li ću prećutati? Da! Ali lagati ne. Uvijati u šarene papire surovost i strah, stavljati medene mašnice na reči i realnost... nikako, mene će najviše koštati, a i druge.
Ono što želiš zadržati za sebe, prećuti. Doći će vreme kada ćeš moći iz sveg glasa progovoriti i tvoje će reči imati pravo značenje!

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 5:54 pm

Ne boli mene u sustini istina koja govori o meni, ja znam kakav sam, zaboli me kada otkrijem da sam pogresio u proceni drugih, kada sam brzopleto nesto uradio kako ne treba. da istina o meni mene ne boli, bole me tudje.

Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 7:36 pm

bealiever ::
Mirim se sa istinom i to isto očekujem od drugih ljudi. Necenim, niti volim bilo kakve laži, pa ni "bele", jer one su najteže, najviše bole kada dobiju boju. Nisu me lagali kada mi je život bio u pitanju, da jesu, verovatno sada ne bih bila tu.
Pokušali su me lagati mnogo puta, ali nešto mi je uvek govorilo prave stvari, prikazivalo ih onakvima kakve jesu...
Da li ću prećutati? Da! Ali lagati ne. Uvijati u šarene papire surovost i strah, stavljati medene mašnice na reči i realnost... nikako, mene će najviše koštati, a i druge.
Ono što želiš zadržati za sebe, prećuti. Doći će vreme kada ćeš moći iz sveg glasa progovoriti i tvoje će reči imati pravo značenje!

Mirim se i ja sa istinom i volim je takvu kakva je bez sarenih papirica,masnica i ostalih ulepsavanja.Ali nismo svi isti da budem jasna i preciznija desava mi se jel ,jel sam takva da ono sto mislim [a kazem samo kada sam sigurna u ispravnost svog misljenja]ljudima istinu i onda shvatim da oni to jednostavno nepriznaju da je guraju od sebe i da se ljute na mene.To sto neko pokusava mene da slaze uvek kazem mene nije slagao slagao je samo sebe.Tako da sam dosla u situaciju da ono sto sam rekla i navela u gornjem postu ljudi vole lazi koje su zapakovane u fini papir sto bi ja kome otvarala oci.Ili jednostavno precutim...ili im serviram onako kako oni samo zele.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 10:05 pm

Tu je razlika između nas dve. Ne marim ako se nekome ne dopada istina, ako ga vređa. Ne u smislu da povređujem ljude, već pokušavam da im predočim da stvari stoje tako kakve jesu. Razgovori na teme koje su problematične za prihvatanje, pomažu, ali kada vidim da neko više voli da živi u mašti po svaku cenu, odustajem, ipak ne želim da upravljam tuđim životima... Da li je to surovo sa moje strane? Ponekad jeste, ali to sam ja.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 10:12 pm

Tu je razlika između nas dve. Ne marim ako se nekome ne dopada istina, ako ga vređa. Ne u smislu da povređujem ljude, već pokušavam da im predočim da stvari stoje tako kakve jesu. Razgovori na teme koje su problematične za prihvatanje, pomažu, ali kada vidim da neko više voli da živi u mašti po svaku cenu, odustajem, ipak ne želim da upravljam tuđim životima... Da li je to surovo sa moje strane? Ponekad jeste, ali to sam ja.

Ne marim ni ja ako se nekome ne dopada istina ako je to nebitan lik u mom zivotu...ako moram da tu osobu srecem zato sto moram.Ali problem je sto kada svojim najblizim iznesem istinu i cinjenicno stanje kazem onako kako jeste ali oni to ne zele da vide i shvate...i tu nastaje problem i raskorak.Razgovori pomazu da se predoce neke stvari ako taj neko hoce da ih vidi...u mom slucaju moji najblizi kazu mi a ko si ti da nam otvaras oci i onda naravno odustajem stavljam rajfeslus na usta i pustam kako ti kazes ne da zive u masti nego da zive u zavaravanju i zabludi.Nije surovo sa tvoje strane ako ima ko da te slusa,surovo je sa moje strane sto zelim da pomognem da kazem kako jeste a na kraju ispadnem grbava.To je surovo.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 10:33 pm

Znam za taj osećaj "grbavosti"... nažalost. Svako bira kako će živeti. Patila sam zbog toga što mi bliski ljudi okreću leđa jer samo pokušavam da pomognem da ne potonu. Ali to je njihov izbor, ne moj... Sada i oni gledaju drugačije, ali kasno.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 10:44 pm

ja nekada mislim ovako nekad onako. nisam sigurna da li je bolje precutati, izgovoriti "belu laz" ili reci istinu, pa kud puklo da puklo.
mislim da to samo zavisi od situacije...
aj moram sada ovo da ispricam...upravo mi se desilo. pre 2 vikenda sam bila u BG...na nekom seminaru. dok je trajao seminar, dobila sam sms od kuce da nam je komsinica umrla.jebati ga bas nam je bliski rod... a drustvo sa seminara se dogovorilo da se uvece izlazi na splavove, a ja nikada nisam bila...i tako, bila sam na splavu. kada sam dosla kuci, precutala sam ukucanima, muzu i deci da sam bila.sramota, rodjaka nam umrla a ja skakala i ludirala se po splavovima...i sada na tv spomenuse splav Akapulko. umalo nerekoh muzu da sam i ja tamo bila...progovorila sam ali sam ucutala...
u lazi su kratke noge a dug rep...ma kako bezazlena laz bila
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 10:48 pm

Znam za taj osećaj "grbavosti"... nažalost. Svako bira kako će živeti. Patila sam zbog toga što mi bliski ljudi okreću leđa jer samo pokušavam da pomognem da ne potonu. Ali to je njihov izbor, ne moj... Sada i oni gledaju drugačije, ali kasno.

Upravo tako ,svako bira kako ce ziveti i ja ne zelim niciji zivot da menjam pogotovu sto se radi o ljudima koji su formirani [nisu deca]ovi ljudi o kojim a ja pricam ne mogu nikada da mi okrenu ledja jer smo jako bliski i upravo to me najvise boli sto istini nezele da pogledaju u oci i da je sagledaju onako kakva jeste.Pokusavam da im pomognem jer upravo vidim da tonu a ne zele tu ruku...jeste to njihov izbor ali taj izbor mene najvise i boli...Dokle cu stici ja sa tom istinom videcu...samo ne zeli da bude kasno kako i sama kazes.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 10:49 pm

BoBo, sve nas čeka taj dan... Posle onoga što mi se desilo i ovog "novog" života, stalno govorim ljudima oko sebe, jednoga dana kada dođe moj čas, nemojte plakati, želim da me ispratite sa osmesima, sećanjima na lepe trenutke i pesmom koju najviše volim. To iskreno mislim i želim... Živi se dalje, voli se, rađa i umire, sve je to tako normalno (naravno, kada ide redom)...

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime24/5/2009, 10:57 pm

nepatim ja zbog smrti matorih...do pre nekoliko jesam patila. ali mi je jednom Masada rekao.."zivi sa zivima, mrtvi sa mrtvima"
kada god neko umre, pomislim, zivot ide dalje. i nastavljam dalje.
ali bas splavovi...hmmm Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime14/6/2009, 7:59 pm

Bolje istina koja nas leči nego laž koja nas deli.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime16/6/2009, 8:57 pm

Istina boli ali je podnosljivija od svake lazi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime16/6/2009, 9:14 pm

Sneki ::
Istina boli ali je podnosljivija od svake lazi

Slazem se apsolutno...ali nije mi jasna jedna stvar svi teze i svi zele tu spoznaju istine ali kada im se kaze u lice vidim svi se ljute...svi je guraju od sebe cak sam dolazila u situaciju kada nekome kazem istinu nece cak ni da pricaju vise sa tobom.Eto samo toliko kako pojedinci vole da im se istina kaze ali jednostavno ne znaju ili ne umeju da je ljudski i stoicki prime.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime16/6/2009, 9:16 pm

a zato bas je i treba nekada precutati. nekazem da treba lagati, ali precutati da...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime16/6/2009, 9:20 pm

BOBI-BO ::
a zato bas je i treba nekada precutati. nekazem da treba lagati, ali precutati da...

A zasto bi ljudima koje volim prijateljima precutkivala takve stvari.Desilo mi se da me je prijateljica pitala za misljenje ja sam joj iskreno rekla ono sto bi ja uradila i znas sta mi se desilo...vise ne razgovara samnom.Sta sam trebala da joj kazem ostani i dalje sa muzem koji te vara pravi se kao da se nista nije desilo.Rekla sam joj iskreno kao prijatelju sta da radi.Ali ljude ubi sujeta to je najveci problem... hoce da je cujem ali po mogucnosti da im prija usima...ili da im pricas a da ih previse ne zaboli.E onda to nije istina ja to drugacije zovem.Ja tako ne mogu i ne zelim.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime16/6/2009, 9:27 pm

ja sam imala drugaricu u osnovnoj koja me je stalno pitala jel debela. nije bila debela i ja sam joj govorila da nije...ali je ona nastavila da me pita iznova i iznova...i jednom sam joj rekla da jeste debela krava. mnogo se naljutila...dok sam joj govorila istinu nije verovala, kada sam joj rekla laz naljutila se...
treba oceniti kako u kojoj situaciji postupiti.
ja nesto sto sam starija pokusavam da negovorim bas sve sto mislim. nevole ljudi da cuju istinu. mislim da je treba precutati. od situacije zavisi...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime16/6/2009, 10:25 pm

O ovome sam razmisljala bas prije nekoliko dana. Nailme, muz ima dobrog prijatelja i saznao je da mu je cerka narkomanka. Ja sam mu govorila da mu kaze, jer mislim da je duznost prijatelja da uvijek kaze istinu ma kakva bila, a on mi, mozda i realno kaze: " Dosta je meni mojih muka ( puno smrti najblizih, cak i dijete ) i ne mogu da ga gledam da mi se izbezumi, sta da radim s njim." Mozda je u pravu, ne znam ni sama.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime16/6/2009, 10:28 pm

ala je to gadno kada se sazna nesto takvo...nevalja ni reci ni ocutati...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime16/6/2009, 10:30 pm

Pa ni ja sad ne znam sta je moralno ispravno, jer je istina da niko ne voli gavrana, ni crne vijesti, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime16/6/2009, 10:34 pm

a zavisi od coveka. neko bi bio zahvalan a neko ne...stvarno zavisi kakav je covek
ja bih bila zahvalna da mi neko skrene paznju da mi nesto nije ok sa detetom...ali neko ko mi je blizak. neko stran ...ma oterala bih ga u k****
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime9/7/2009, 9:11 pm

Sama sam iskrena tako da volim da su svi takvi,a sve je manje takvih .Istina mene licno ne moze nikada da zaboli.Mada pre par meseci sam se zaista uverila kod nekih svojih prijatelja da Boli jer je istina. Za laz uvijek postoji nada da nije tako. istina je realnost. I ne zele da je prihvate.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime12/7/2009, 2:15 pm

Istina je u svojoj biti epromjenljiva.Kao takva ,istina postoji u čovjeku.Ako je istina nepromjenljiva ne znači da čovjek nije nepromjenljiv..On je promjenljiv i vječan samo u istini..Za razliku od istine ,laž je promjenjljiva i kao takva ona je ništavna jer nije postojana u svojoj biti..laž nema temelj .Čovjek u lažima ostaje nepromjenljiv jer laž kao promjenljiva nema snagu da mijenja,jer je sama promjenljiva..

TO DŽONI MAJSTORE...hepi
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime29/7/2009, 11:40 pm

Da boli samo one koji nisu sigurni u sebe, koji sebe dovoljno ne poznaju i koji imaju mnogo kompleksa. Istina je nesto sto bi trebalo uvek da bude na prvom mestu makar bila i losa po nas. Definitivno boli onome kome se kazuje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime30/7/2009, 7:19 am

Da istina boli...svakoga istina zaboli,stegne mi se nekada srce...ali mnogo manje boli nego laz.Laz prezirem...istinu ljudski podnesem nosim se sa tim bolom, kod lazi je nesto drugo mnogo vise pece...ostaje onaj opor ukus nezaborava,gadjanja...i prezira.Kakva god da je istina uvek sam za nju.

Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Datum upisa : 31.05.2009

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime30/7/2009, 7:55 am

Postoji jedna pesma, koja u potpunosti opisuje moj stav prema istini...

Imam stav;
Zove se istina
Imam stav;
Zove se istina,
I kada smo bili slomljeni,
Bili smo jedan kraj drugoga,
Otvorenih ociju
Ispod laznih visina,
Kazem, imam stav;
Zove se istina

Imam ljubav;
Slobodnu, usijanu,
Imam ljubav;
Slobodnu, usijanu,
Dok sljepljeni plesemo
Ljubim samo nju,
Kazem, imam ljubav;
Slobodnu, crvenu, usijanu

Imam srce;
Puno oziljaka,
Imam srce;
Puno oziljaka,
Sto mu dobre i lose duse ucinise?
Sto mu dobre i lose duse ucinise?
Srce je krvarilo,
I krv i suze,
Srce je krvarilo,
I krv i suze,
Ali istina i ljubav ranu
Svojom snagom zatvorise,
Ali istina i ljubav ranu
Svojom snagom zatvorise
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime17/8/2009, 9:59 pm

Istina moze da boli samo one koji su navikli da zive u lazi.Nikada me istina nije bolela jer je istina, kakva god da je.Mnogo vise boli cutanje,reci koje nisu izgovorene...

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 1:15 am

Beskraj ::
Istina moze da boli samo one koji su navikli da zive u lazi.Nikada me istina nije bolela jer je istina, kakva god da je.Mnogo vise boli cutanje,reci koje nisu izgovorene...
Moze covek da ne poznaje sebe dovoljno i da kada mu drugi skrenu paznju na neke ustvari uvidi gde je pogresio, to zna da zaboli.Naravno da mnogo vise bole neizgovorene reci.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 1:41 pm

smesko zz ds1989 ::
Moze covek da ne poznaje sebe dovoljno i da kada mu drugi skrenu paznju na neke ustvari uvidi gde je pogresio, to zna da zaboli.Naravno da mnogo vise bole neizgovorene reci.

Ja mislim da svi sebe poznajemo jako dobro,bas skoro sam rekla jednom svom prijatelju imas ogledalo stani ispred njega tu nema lazi i prevare to si sto si.To je istina sto vidis.Nikada me nije bolelo skretanje paznje,jer sam dolazila u takvu situaciju.Bas skoro na poslu cula sam komentar kako se pojedini mene plase,[kao da sam neko cudo od coveka],nije me zabolelo ali bilo mi je krivo jer zaista nisam takva.Zasto mi ta osoba nije rekla to u lice ja se tebe plasim...nego cujem iza ledja.Cak ni te price iza ledja me toliko vise i nebole jer zaista imam jaku samopoznaju sebe.I nemam nameru nikome da objasnjavam kakva sam jer onaj ko hoce da priimeti on ce to i primetiti.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 1:49 pm

Iz licnog iskustva znam da ima dosta ljudi koji ne znaju kakvi su jer ako velika vecina o tebi misli jednu stvar a ti mislis da si totalno drugaciji to znaci da imaju pogresnu sliku o sebi, naravno mislim na osobe koje su dobre sa njima koje se druze i provode mnogo vremena zajedno. Kada od njih saznaju neke stvari to ume da ih zaboli.Ne treba nikome objasnjavati kakvi smo to oni trebaju sami da primete.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 1:51 pm

Nikada nikome nisam imala potrebe da objasnjavam kakva sam.Jer iz onoga sto radim u zivotu,i na poslu i kod kuce svako moze ako hoce da provali o kakvoj se osobi radi.Ako neko ima iskrivljenu sliku o meni,to je vec njegov problem nemam nameru da je ispravljam.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 1:55 pm

Nikada nikome nisam imala potrebe da objasnjavam kakva sam.Jer iz onoga sto radim u zivotu,i na poslu i kod kuce svako moze ako hoce da provali o kakvoj se osobi radi.Ako neko ima iskrivljenu sliku o meni,to je vec njegov problem nemam nameru da je ispravljam.
Tu se totalno slazem sa tobom.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 7:02 pm

Istini je sudbinom odredjeno da se bori protiv lazi.Istina ce pobedjivati,ali ce se laz uvek vracati,te ce istina morati uvek iznova da se bori.Ako to ne cini istina je zauvek izgubljena.

Iako je bezbroj puta ponovljeno ipak,istina manje boli ili bar krace,od lazi.
Kad saznam istinu mogu samo da se pomirim sa tim.Ali kad otkrijem laz,ne mogu sebi da oprostim sto sam sebi dozvolila da poverujem u to.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 8:01 pm

Boli istina,ali jos vise boli laz.
To je dupla bol,jer je laz.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 9:12 pm

ali pitam se sto nekome reci istinu ako ce ga boleti. a sitna laz...pa mozda se ipak i nesazna.mozda se neotkrije. mozda...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 9:20 pm

Mozda...samo mozda...
Istina ce manje boleti jer je istina.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 9:26 pm

a j...ti ga, razmisljam ako ce neka istina da me boli vise bi volela da me taj neko slaze i da nebrinem. da neboli.
e sad, pricam o sinim lazima, o sitnicama. krupne stvari su nesto drugo...
mada sam takva da volim da kazem sta mislim pa kud puklo da puklo ali vidim da to nije bas dobro.
pokusavam da malo smirim svoju impulsivnost. e sad, koliko je to dobro neznam
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 10:03 pm

А бре Боби не псуј.

Не боли истина, боли поступак, реч, истина је појам који обједињује ово и још по нешто.

BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 10:12 pm

omaklo se...nisi me odavno opominjao.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime19/8/2009, 11:00 pm

BOBI-BO ::
a jebati ga, razmisljam ako ce neka istina da me boli vise bi volela da me taj neko slaze i da nebrinem. da neboli.
e sad, pricam o sinim lazima, o sitnicama. krupne stvari su nesto drugo...
mada sam takva da volim da kazem sta mislim pa kud puklo da puklo ali vidim da to nije bas dobro.
pokusavam da malo smirim svoju impulsivnost. e sad, koliko je to dobro neznam

Kada je laz u pitanju nikada ih neklasificiram u krupne i sitne.Laz je laz i ona nosi istu tezinu.Jedino nemoze da boli ako je nesto neizgovoreno,sakriveno i neizrecivo.Ono sto neznas.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Istina boli Empty
PočaljiNaslov: Re: Istina boli   Istina boli Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Istina boli
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: