LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Otudjenost

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime17/5/2009, 6:38 pm

To nije toliko samoca, koliko je neka otudjenost ljudi i stvari koje zivot tako izukrsta da su uvek tamo gde im je strano, tudje i hladno.
I.Sekulic

Jeste li ikada osetili kob otudjenja?
Da li je uzrok tog razdora u nama samima? Da li smo mi odgovorni sto nam je svet ponekad stran?
Sta mislite, je li otudjenost problem savremenog drustva ili je oduvek postojao?
Mozemo li pobediti ovu opaku boljku?
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime18/5/2009, 7:49 am

Pa, ne znam sta da kazem. Imam dosta dragih ljudi koje sam upoznala bas na netu i sa kojima se cesto cujem i dopisujem i ti kratki razgovori su za mene jako lijepi i cine me srecnom. Mnogo puta se desilo da mi je neki prijatelj bio tuzan. Ja mu napisem nesto smijesno i on se oraspolozi. Zar to nije lijepo? Zbog toga ne osjecam da sam otudjena od svijeta. Moderna tehnologija mi je omogucila da upoznam ljude sa kojima bih se sigurno druzila u obicnom zivotu, ali su oni kilometrima daleko. Ovi koji su mi blizu, zbog razlicitog mentaliteta, mi nisu ni malo bliski. Sama biram drustvo, a sticajem okolnosti, mnogo mi je ljepse drustvo na netu, nego u zivotu. Mozda i sto su net druzenja oslobodjena koristoljublja, koje je i osnovni motiv druzenja u real life ( na zalost ).
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/5/2009, 2:49 pm

Letimo vazduhom poput ptica i plivamo morem poput riba, ali tek trebamo savladati to jednostavno umeće da zemljom koračamo kao braća.
M.L.King
Zaista, sta sve covek nije izumeo, a ne ume da bude covek drugome coveku. To je toliko jednostavno, a mi ne umemo, ili necemo.
Otudjenost je licni izbor. ukoliko se postavimo iskreno i tolerantno prema ljudima , koliko god razliciti bili- postacemo bliski. Imam nekoliko prijatelja prema kojima osecam bliskost, iako mnogi od njih zive kilometrima daleko i retko se vidjamo, ponekad se retko i cujemo ali odrzavamo kontakt godinama i znamo da smo drugovi za zivot jer smo u nekom trenutku zivota otvorili jedan drugome dusu. Ima ljudi koji spavaju u istom krevetu a otudjeni su, to je najgore. Moderan zivot i previse prava i sloboda paradoksalno su doveli i do vece otudjenosti. From u svojim delima govori o tome kako je rob bio manje otudjen od danasnjeg slobodnog coveka.Ljudi se boje da izgube vekovima sticanu nezavisnost i integritet ukoliko se suvise priblize drugima, a ustvari gube indentitet jer covek se gradi i razvija jedino kroz odnose sa drugim ljudima.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime23/5/2009, 11:48 pm

Nema otudjenosti, postoji nesto sto me vuce samoci, jednostavno pozelim da sam sam, potreban mi je deo tisine, tren da nema zvuka ni svetla, ogrnnuo bih tada plast tame, bez trunke svetlosti,
zatvorio oci, pomislio na sve teske i ruzne stvari koje su mi se desile, lepe se cuvaju za kraj, taj tren ne mogu da produzim, jer svakoga jutra me sunce opomene da pocinje novi dan, zato ga i ne volim.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 1:42 pm

Masada ::
Nema otudjenosti, postoji nesto sto me vuce samoci, jednostavno pozelim da sam sam, potreban mi je deo tisine, tren da nema zvuka ni svetla, ogrnnuo bih tada plast tame, bez trunke svetlosti,
zatvorio oci, pomislio na sve teske i ruzne stvari koje su mi se desile, lepe se cuvaju za kraj, taj tren ne mogu da produzim, jer svakoga jutra me sunce opomene da pocinje novi dan, zato ga i ne volim.
.

Otudjenost i samoca su dva pojma...svako od nas ima trenutke kada pozeli da bude sam,ali ovde pricamo o problemu otudjenosti a ne o trenucima koji nam prijaju Tesko da postoji osoba na ovom svetu koja nije osetila kob otudjenja... uzrok jeste u nama samima samim tim jer dozvoljamo da do otudjenja dodje... otudjenosti je uvek bilo ali mozda malo manje ranije... sada je to uzelo maha... da li je mozemo pobediti? ne verujem... mislim da ne zelimo dovoljno da se potrudimo Zar nema nista lepse u zivotu kada se ujutru probudis i kada shvatis da ti je poceo novi dan...sa novim danom jos jedan lep dan zivota...ovo zadnje sto si napisao ja to ne mogu i ne zelim da shvatim.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 1:51 pm

Otuđenost je trenutno stanje duha. Postojalo je od samog postanka samosvesnosti. Razlozi otuđenja su mnogobrojni, od razočarenja, preko bola i tuge.... otuđiti se, znači boriti se sa samim sobom. Jednom mi je jedan stariji gospodin rekao "Otuđuješ se od onih koji te vole, jer nisi zadovoljna sobom. Nemoj to činiti, jer nećeš odgovore naći u tami svoje duše. Izađi na svetlo, udahni mirise jutra i procvalog cveća. Život je isuviše kratak da bi ga otimala od same sebe..." Pamtim odlično te reči i svakoga dana one dobijaju sve jači smisao.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
Masada
Administrator
Masada

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 2:14 pm

bealiever ::
Otuđenost je trenutno stanje duha. Postojalo je od samog postanka samosvesnosti. Razlozi otuđenja su mnogobrojni, od razočarenja, preko bola i tuge.... otuđiti se, znači boriti se sa samim sobom. Jednom mi je jedan stariji gospodin rekao "Otuđuješ se od onih koji te vole, jer nisi zadovoljna sobom. Nemoj to činiti, jer nećeš odgovore naći u tami svoje duše. Izađi na svetlo, udahni mirise jutra i procvalog cveća. Život je isuviše kratak da bi ga otimala od same sebe..." Pamtim odlično te reči i svakoga dana one dobijaju sve jači smisao.

Ja se povlacim da ne bih druge povredio, ja kao ja i nisam vazan, mada uvek me svi pogresno shvate kada krenem u taj off, sem mozda jedne osobe koja me ovde trpi vec dugo, od stvaranja ovog foruma.

bealiever

bealiever

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 2:20 pm

Nažalost, Masada nisi u pravu. Nikada za sebe ne možeš reći da nisi važan. Čovek mora voleti i poštovati sebe da bi bio sposoban da ista osećanja podari drugima. Važan si ovde, na forumu, barem meni, jer te smatram zrelom i iskusnom osobom. Tvoje reči su važne, a da nije tebe da ih izgovoriš ne bi ni njih bilo... Sve u krug i opet isto, važan si!

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 2:27 pm

Hvala ti na podrsci Bea.
Znas, jednom, nekada, mene nece biti, mozda ce ovo mesto tada zamreti i nestati jer neaktivne forume brisu, onda ako posle mene ne ostane neko da me zameni i ovo sacuva, svrha ove riznice nema nikakav smisao.
Reakao sam da se ponekad povlacim da ne bih druge povredio, znam kako da se izborim sa tamom u sebi, tu mi niko ne moze pomoci, to je nesto sto traje dugo, mozda i predugo jos od malih nogu.

bealiever

bealiever

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 2:31 pm

Mislim da će uvek biti nekoga ko će nastaviti dalje...
A i nisi jedini koji se bori sa svojim tamnim ćoškovima od malih nogu...ima nas još...

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 2:35 pm

Meni je to pstalo navika, kao kada se ranjenik navikne na ludacki bol, jedino me drugi ne razumeju a i ko bi uspeo da protumaci sve moje tame ?

bealiever

bealiever

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 2:50 pm

Znam... i onda bez tog bola ne može ni da živi....
Neću da te tumačim, jer ne bih želela ni drugi mene da tumače, mada nije da nisu pokušavali.... Smile))

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 5:51 pm

Mada ta tama nas uci necemu, nacinu kako preziveti, kako pobeci od ludila bez lekova, alkohola. Mislim da sam najbolje stihove napisao dok sam bio na tamnoj strani, najleps jos nisam, bice i ona, kazu da je najlepsa pesma pesnika ona poslednja, ona otkrivena dok je mrtva ruka pisala poslednje reci.

bealiever

bealiever

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 10:37 pm

Tama je u svakome, samo je njena dubina različita. Mislim da su svi veliki umovi imali svoje tame. Imam knjigu po nazivu "Tragedija genija". Kada sam je prvi put pročitala, sa nekih 16 godina nisam verovala u ono što čitam... što sam starija sve više razumem da je sve u životu uravnoteženo. Smeh ima suze, dan ima noć, lepota ima tamu...

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 10:54 pm

Otudjenost je akutna. Ona ubija ili prolazi u trenu.

Čovek ne treba da beži od otudjenosti ali je mora pustiti da ode onda kada nagovesti odlazak. To je moć!
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 11:06 pm

Citat :
što sam starija sve više razumem da je sve u životu uravnoteženo. Smeh ima suze, dan ima noć, lepota ima tamu...

meni ovo lici na ono Njegosevo o medu i zuci...i tako je tacno. bez zuci meda nema.a najlakse se popiju zajedno.

otudjenost je deo zivota. mislim da to pravi mesto za nove lepe trenutke.nesto se zavrsi, nesto pocne...to je nasa svakodnevica.
a kada se otudjujemo od necega, nema tu borbe i truda da se ocuva...treba pustiti da ode
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime24/5/2009, 11:31 pm

Noc smenjuje dan da ova planeta ne bi bila sprzena, kisa sunce da bi pili ono sto je poslato nebu, mozemo ovo postaviti na hiljadu i jedan nacin i svaki ce biti pravi, vecna igra Tvorca ili vec cega sto ima dva lika boga Janusa.

BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime25/5/2009, 1:05 pm

sve ima svoje dve strane...na sta god se pomisli.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime4/6/2009, 8:44 pm

U svakom slučaju otuđenost dolazi od površnog, ispraznog života.
Kada covek izgubi vezu sa svojim Centrom= Izvorom života, tuđ je sam sebi,
ne poznaje se...

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime16/6/2009, 9:07 pm

Ja sam se par puta otudjivala od bliskih ljudi.
I kasnije kada sam i sama dozivela od drugih to isto shvatila sam kolku sam nepravdu ucinila s time sto sam se otudjila,tek tako,bez razloga.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime3/7/2009, 6:16 am

Otudjenost se useljava u odsustvu bliskosti.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime10/8/2009, 12:35 am

Nisam primetio da sam se ikada otudjio od ljudi koji su mi dragi, mozda sam nekada pozeleo da sam sam, ali to je normalno nismo uvek za ljude, neke stvari moramo sami da prodjemo. Otudjiti se od nekoga ko me je prevario ili izneverio moje misljenje o njemu je po meni sasvim ok. Danas ima mnogo ljudi ciji je sistem vrednosti totalno drugaciji od mog, od takvih se otudjujem, takvi me neinteresuju ni malo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime17/8/2009, 10:11 pm

Upravo tako ima trenutaka kada mi prija da se otudjim od svih,cak i od mojih najbliskijih.U toj otudjenosti jednostavno pronalazim neki trenutni mir,sredjujem svoje misle,jednostavno mi prija.Punim baterije.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 1:10 am

Beskraj ::
Upravo tako ima trenutaka kada mi prija da se otudjim od svih,cak i od mojih najbliskijih.U toj otudjenosti jednostavno pronalazim neki trenutni mir,sredjujem svoje misle,jednostavno mi prija.Punim baterije.
To o cemu sada govorimo je zelja da neko vreme budemo sami, ali nikako otudjenost,otudjenost je kada nekoga namerno zaboravimo ne javljamo mu se dugo itd.....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 1:10 pm

smesko zz ds1989 ::
Beskraj ::
To o cemu sada govorimo je zelja da neko vreme budemo sami, ali nikako otudjenost,otudjenost je kada nekoga namerno zaboravimo ne javljamo mu se dugo itd.....

U pravu si ,ali u zadnjih par godina veruj mi dosla sam u takvu situaciju da sam malo vise sita ljudi.Kada kazem ljudi mislim na svoju najblizu okolinu.Kod mene je prvo krenulo da mi ta samoca i otudjenost prijaju,a onda sam pocela kasnije i da ljude izbegavam da sedim sama sa svojim mislima,da kuckam na ovom komp.i sto je najgore vise ni nemam neku posebnu komunikaciju ni zelju za nekom pricom.Shvatila sam da me mnoge price zamaraju,da nam teme vise nisu ne iste nego nisu ni slicne.I pocela sam da sve vise i vise se otudjujem i zatvaram.Sto je najgora stvar meni sve to prija.Nemam neku preteranu zelju da izlazim kao sto sam izlazila,i kada izadjem vise precutim nego sto pricam,na poslu vodim osnovnu pricu i cak se ni netrudim da nesto u svemu tome promenim.Vidim da ljudi misle da je takvo moje ponasanje u stvari u meni moj problem a neshvataju da su u stvari oni svojim ponasanjem mozda doveli mene u jednu takvu situaciju.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 1:21 pm

To sto si ti sada napisala jeste otudjenost, to nije dobro po mom misljenju, ok pisemo mi ovde ili na nekom drugom forumu, ali moras da nastavis da se druzis sa ljudima i u realnom zivotu, ako ti se ne svidjaju teme o kojima pricate, menjaj poznanike ako treba i prijatelje ako te guse.Naravno ako mozes da promenis temu i dodjes do one koja te interesuje onda je to najbolje resenje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 1:31 pm

To sto si ti sada napisala jeste otudjenost, to nije dobro po mom misljenju, ok pisemo mi ovde ili na nekom drugom forumu, ali moras da nastavis da se druzis sa ljudima i u realnom zivotu, ako ti se ne svidjaju teme o kojima pricate, menjaj poznanike ako treba i prijatelje ako te guse.Naravno ako mozes da promenis temu i dodjes do one koja te interesuje onda je to najbolje resenje.

Znam da nije dobro,ali ljudi koji su meni bliski i dragi oni me i najvise guse sa njima sam i izgubila pricu.Znas kada se price samo svode na lovu,na bolest na probleme.Ja mogu da saslusam jedanputa,dvaputa ali stalno jedno te isto nevodi nicemu.I kada im to kazes oni imaju odgovor tebi nista nefali zato se tako i ponasas.Nisam bas neka klinka da stvaram nova prijateljstva a niajblize nemogu da promenim sem da zatvorim vrata,primetila sam u zadnje vreme da mi prijaju sasvim obicni ljudi,prolaznici neko koga mozda vise nikada necu videti a slucajno se zatekao.To su price koje me opustaju,u kojima se pronadjem i koje me rasterecuju od realne svakodnevnice.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 1:36 pm

Nova prijateljstva su dobra koliko god da imas godina, ok mnogo je lakse kada si mladji ali prijatelj koga sada steknes je najverovatnije onaj pravi jer sada ispravnije razmisljas, naravno ako to nije prijateljstvo iz koristi, sto za mene nije prijateljstvo a u poslednje vreme toga imam mnogo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 1:49 pm

Nova prijateljstva su dobra koliko god da imas godina, ok mnogo je lakse kada si mladji ali prijatelj koga sada steknes je najverovatnije onaj pravi jer sada ispravnije razmisljas, naravno ako to nije prijateljstvo iz koristi, sto za mene nije prijateljstvo a u poslednje vreme toga imam mnogo.

Velika je razlika izmedju prijatelja i poznanika.Mene su poceli da opustaju totalni prolaznici kroz zivot.Jer imaju rekla sam gore skroz neobavezne price u kojima se za tih par sati zaista opustim.Prijatelje iz koristi nemam to sam davno rascistila jos dok sam bila mnogo mladja.I porodica je nekada ta veruj mi koja te koliko god da ti je najbliza gura sasvim nesvesno u jednu takvu situaciju da ti prija da si sam.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 1:53 pm

Porodica, da ona ume da te tera da budes sam, zato ja zovem svoje prijatelje sa kojima cu da se ispricam o nekim nebitnim stvarima, nekim glupostima, da se salimo i ne zelim tada da pricam o problemima jer me to gusi, oni me dobro znaju i tada samo pricamo o opustenim stvarima.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 1:58 pm

Porodica, da ona ume da te tera da budes sam, zato ja zovem svoje prijatelje sa kojima cu da se ispricam o nekim nebitnim stvarima, nekim glupostima, da se salimo i ne zelim tada da pricam o problemima jer me to gusi, oni me dobro znaju i tada samo pricamo o opustenim stvarima.

Slazem se...ali porodica je ustvari ono odakle bi ti trebao da crpes svu energiju i snagu za ono sto te ceka kada izadjes napolje.Ja sam takvu logiku imala do pre par godina.A onda sve se izgleda promenilo,sada dolazim u situaciju kada svi oni crpe moju energiju koju vise neznam odakle izvlacim [verovatno u toj otudjenosti:D ]i nakraju opet nisam dobra,jer nemam zivaca da ih slusam i stalno ih izbegavam.A nepitaju se zbog cega?Po meni malo samozivo ali je tako.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 2:04 pm

Zivimo u takvom okruzenju gde se u porodici uglavnom prica samo o problemima, mozda dok smo mladi da ne kazem mali to neprimecujemo odnosno stariji od nas to kriju, zato mislim da pravi prijatelji zlata vrede, jer oni su tu da nas dignu kada padamo u samocu i ocajanje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime19/8/2009, 2:07 pm

Zivimo u takvom okruzenju gde se u porodici uglavnom prica samo o problemima, mozda dok smo mladi da ne kazem mali to neprimecujemo odnosno stariji od nas to kriju, zato mislim da pravi prijatelji zlata vrede, jer oni su tu da nas dignu kada padamo u samocu i ocajanje.

Da ovde bi se slozila stobom,nemam puno sta ni da dodam ni da oduzmem.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime1/10/2009, 10:36 pm

Beskraj...potpuno ali potpuno ista stvar se meni desila..i dovela je do toga da moja odluka dal da odem da zivim u italy ili ne?..bila veoma brza i laka DA ODEM..i vjeruj mi da nemam neku nostalgiju za najblizima upravo zbog toga o cemu si ti pisala..ali javi mi se neki osecaj ma to je vise kao neki zal za ajde da kazem proslim vremenima..i budem tuzna nekako jednostavno zbog toga sto nisam bila shvacena od njih..i to je tako nikad ni necu biti..i sada kada sam otisla..uvijek plakanje kad je kraj ljeta kad se ja vracam u italy..a meni suze krenu ali se u glavi pitam zasto toliko placu kad su me samo kritikovali dok sam bila tu..i rekla sam sve..i oni opet ne razumiju sta hocu da kazem..i tada gubim savku zelju i volju da bilo sta vise i kazem..eto.. OTUDJENOST sto je najgore i meni prija...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime1/10/2009, 11:16 pm

Draga ako ti je za utehu,a znam da nije cekam jos samo neke stvari da mi se ispodesavaju...i odoh na najudaljeniju tacku ovoga sveta ali bez ikakve grize savesti,i bez ijedne jedine suze u oku.

Nazad na vrh Ići dole
scarlett

scarlett

Ženski
Broj poruka : 0
Datum upisa : 30.08.2009

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime2/10/2009, 12:43 am

otudjenost mi prija kad zelim da budem sama sa sobom i razresim neke stvari ali nije dobro ostati u tome, gubi se radost zivota...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime2/10/2009, 11:21 am

scarlett..mozda si u pravu..ali radost zivota je za svakoga od nas nesto drugo...recimo ono sto ispunjava tebe ne ispunjava mene i obrnuto..otudjenost o kojoj ja govorim ne podrazumijeva prekid sa svijetom naravno..vec situacija u kojoj se nalazis je takva da ti otudjenost dodje radost zvota i u njoj trazis spas punis se pozitivnom energijom da bi dalje nastavio onako kako si zelio a bio sputavan u tome..i to nije lose to je borba..nema puno ljudi tu snagu da ucini korak dalje..vec se mnogi mire sa time i zive laznu radost zivota bez suocavanja sa samim sobom..jer svi se plase otudjenosti(ne mislim opet kazem na bukvalnu otudjenost)..i nemaju snage uzeti zivot i odgovornost u svoje ruke..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime12/10/2009, 7:04 pm

Sve vise i vise uzivam u njoj,i to jako svesno.Bas kada se jel uzelim guzve izludujem se,ali opet se vracam tamo gde mi je najlepse i gde pronalazim mir.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime12/10/2009, 7:04 pm

Sve vise i vise uzivam u njoj,i to jako svesno.Bas kada se jel uzelim guzve izludujem se,ali opet se vracam tamo gde mi je najlepse i gde pronalazim mir.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime12/10/2009, 11:46 pm

eto drago mi je da znam da jos neko moze da me shvati(vise bi voljela da je to neko iz zivota)mada dobro je i ovdje...to sto i ja uzivam u svojoj otudjenosti...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime15/10/2009, 1:33 pm

Samoca nam svima prija ponekad, ali ne uvek, otudjenost je nesto drugo, jednostavno prestanak komunikacije sa bliznjima, ok i to nam je ponekad potrebno ali po meni samo na kratko, mislim da nije dobro totalno se otudjiti, niti biti mnogo dugo u samoci, pocinje covek da ludi po malo, ipak smo mi drustvena bica.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime17/10/2009, 6:27 pm

evo citam sta se pisalo...i taman odlucim sta cu da pisem i Smesko mi uzme rec iz usta. samoca i otudjenost nije isto. samoca prija svima. a otudjenost je nesto drugo.
otudjenost je kada smo sa nekim u dobrim odnosima, i posle ti odnosi zahlade...otudjimo se jedno od drugog. moze da se desi da se ponovo u nekoj tacki zivota nadjemo, ali nemora biti.
ja sam se otudjila od svih mojih skolskih drugova i drugarica. sa nikom nemam bas nikakav kontakt. i onda se sretnemo...emocije nas preplave, uzivamo u susretu i ponovo svako svojoj kuci.i ponovo smo otudjeni, nema kontakta.
juce mi je bio skolski drug kojeg nisam videla 19 godina. od kraja 8 razreda. nisam nikada ni bila bliska sa njim, ali mi je prijalo da ga vidim. i ko zna kada cu ponovo...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime17/10/2009, 11:42 pm

Ja odlicno znam sta je samoca a sta je otudjenost.I odlicno znam sta pisem.Naravno da samoca i otudjenost nije isto.Ja zaista uzivam u svojoj otudjenosti...ne u samoci.Moja otudjenost nema nikakve veze sa zahladjenim odnosima,moja otudjenost je sto ja zaista nemam zivaca,ni volje za jako veliki broj ljudi koje sam smatrala meni jako bliskim.Mozda su se u stvari ljudi uopsteno otudjili tako da je jednostavno doslo do uzajamnog otudjenja.Ima i toga.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime18/10/2009, 3:32 pm

DA BESKRAJ...bas tako i ja mislim...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime18/10/2009, 6:16 pm

lucija ::
Прочитао сам твој текст о одласку у Италиу..Мени се ипак чини да ствари треба назвати правим именом. У твом случаји,отуђшеност је проузрокована бјежанјем због несхваћености..Бјежанје је проузроковано недостатком храбрости за борбом..Мада некад је и у бјежању спас...Дигне се сидро оде си и ријешен проблем ..Можда си и поступила правилно..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime18/10/2009, 6:22 pm

Otudjenost po meni nema veze sa bezanjem,i sa neshvacenoscu.To bi znacilo,da svi mi mozemo ladno da podignemo sidra i da se uputimo u beli svet.[A sto neucinimo to]To je po meni hrabrost,sve ostaviti i zapoceti zivot iznova.Nemamo mi svi hrabrosti za to.Nego ostajemo ovde gde smo i mirimo se sa onim sto imamo.To je za mene ludost.Ali...Ovde ostati,za sta se Dzoni boriti,za koru hleba,za prezivljavanje.Ti to nazivas hrabroscu.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime18/10/2009, 6:33 pm

Otudjenost stvarno nema nikakve veze sa bezanjem i neshvacenosti. sada da li je hrabrost otici negde preko i to je pitanje, mislim da je to potreba a ne hrabrost, ako covek misli da ovde ne moze da zivi normalno, da nece uspeti da ostvari svoje zivotne ciljeve onda treba da ode, ako ne onda nek ostane gde mu je dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime18/10/2009, 6:48 pm

Malo kome je ovde dobro da se nezavaramo.S jedne strane kada bolje razmislim ovde u ovoj zemlji i jeste hrabrost ziveti,s time bi se slozila.Jer ovde moras biti madjionicar da bi ne ziveo,nego preziveo.Ali to je vec za neku drugu temu.Nikada ne bi pobegla odavde zbog toga sto sam neshvacena,mislim da to nema blage veze,promenila bi zivot da bi poboljsala svoju egzistenciju...mozda da bi bila s nekim drugim.To su po meni neki razlozi...

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime18/10/2009, 6:53 pm

Ali samo ovde moze ovako malo da se radi, a da se ipak prezivljava, samo ovde moze da se izlazi svako vece na vise mesta. Moze ovde i da se uspe, ako se pametno posluje, ako pametno kupis neke stvari, kao moj cale plac u centru BG za male pare, onda ne moram da idem preko radi svoje egzistencije, naravno usput mislim da i kada odes preko ne moras da se otudjis od ostalih, od onih koji su ovde ostali, sada imamo internet pa se kontakt moze odrzavati i tako, a usput i godisnji odmor uvek mozes provesti ovde.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime18/10/2009, 6:59 pm

Ma Smesko hocu puno da radim...ali hocu i da budem adekvatno placena za svoj rad.Malo je jos ostalo firmi gde moze da se hvata vazduh,mnogo je vise gde se jako puno radi kod privatnika,a da nisi placen uopste.Moze ovde da se uspe i da se jako lepo zivi,ali ako imamo mame i tate i ponekog baku i deku sa dobrom penzijom.Zato je meni ovde i dobro,zalosno je ali je tako.ZIVELE PENZIJE.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Otudjenost Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Otudjenost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: