LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Otudjenost

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Otudjenost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 7:29 pm

Opet kazem i ako odes odavde ne moras da se otudjis od svih, postoji internet, i odmori.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 7:06 am

U samoći bednik oseća svu svoju bedu, veliki duh svu svoju veličinu.

Artur Šopenhauer

Ja znam da je covek drustveno bice,to stoji,i da je sasvim normalno da ima potrebu za druzenjem.Nekada sam verujte mi imala vise ljudi oko sebe,da prosto nisam znala na koju stranu da podjem.Obozavala sam i nova i stara poznanstva.Ali vreme se izgleda zaista promenilo,ili ja sada imam neku drugu logiku razmisljanja,vidim neke stvari i osetim koje ranije nisam.Sada sam izgleda sama sebi najbolje drustvo,i u tome bez preterivanja uzivam.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 9:20 am

"Ako nemam oči, ne trebaju mi ni trepavice!" Ako je sve manje ljudi sa kojima imam zajedničkih tema, sa kojima mogu iskreno da razgovaram da podelim i smeh i misli i tugu... onda mi je zaista lepše u nekoj svojoj otudjenosti i potpuno se slažem sa ovim što je napisala Beskraj.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 9:31 am

Ma nisam ja otisla samo zbog neshvacenosti..izasla bi ja nekako na kraj sa tim "nerazumnim svijetom"..nisam shvacena vidim..vec mi je to bio razlog vise za ODLUKU..koju nije bilo lako "donijeti"...sve ove godine sam i to dobro..imala hrabrosti za suocavanje sa zivotnim situacijama..pa mi je ovo bila PRILIKA da je uzmem ili ostavim i u mojoj situaciji je to bila mnogo vise hrabrost nego bijeg..iz razloga sto prilika nije bila GOTOVA(sve na dlanu)..vec je i tu trebalo borbre i jos je treba..i bice je do kraja zivota...jer ja volim da se borim..(ali ne u ratu Otudjenost - Page 2 Icon_smile)..bez oruzja...vec srcem junackm.. Otudjenost - Page 2 Icon_smile......U SAMOCI BEDNIK OSECA SVU SVOJU BEDU. VELIKI DUH SVU SVOJU VELICINU.....Onda sam ovo drugo DEFINITIVNO...Sebi sam najbolje drustvoi u tome bez preterivanja uzivam..BESKRAJ..E TAKO I JA MISLIM..Eto vidis JA TI I ARTUR smo u tome jednaki.. Otudjenost - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 9:34 am

Vidim da si ti Dzoni moju odluku shvatio bukvalno kao bijeg..al ne nije..vjeruj mi...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 9:54 am

i ne mislim da u inostranstvo treba otici samo i iskljucivo zbog egzistencije..da i to..ali tu im jos dosta toga za vidjeti, nauciti, upoznati razne kulture..SMESKO..jedino se ne slazem s tobom to, ako ti je cale kupio plac, da ne moras otici negdje preko..pa zar ne bi volio da vidis, naucis i upoznas u zivtu sto je moguce vise "stvari"..zar ako npr.imamo sve treba tu i da ostanemo..eto odgovora meni zasto sretnem djecu bogatih roditelja(vecina ne svi)i nije mi jasno koliko su i kako tako "uski u glavi"zato sto misle da je dovoljno imati samo novac..lijepo je imati ga(u normalnim kolicinama)za bolji kvalitet zivota..i svi oni imaju mnogo ljudi oko sebe..A NAJJUSAMLJENIJI SU...jer svi oni ce da nestanu (kad ne bude vise za njih jel)..ovo gotovo pa da znam iz iskustva..(ne da sam bogata vec kad mnogo vise imas u jednom momentu eto ljudi oko tebe ne znas sta bi s njima..mislis dobri neki ljudi..onda stavis ih na "probu"..i svi kao ptice odlete haha smijesno zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 9:56 am

E jeste me "naceli" sad..pa se ne zaustavljam..eto mojih mana.. Otudjenost - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 10:29 am

Beskraj ::
Ovde ostati,za sta se Dzoni boriti,za koru hleba,za prezivljavanje.Ti to nazivas hrabroscu.
Чекај мало..Нисам мислио на материјалну борбу и ако пуно тога зависи од ње..Мислио сам на неку другу борбу ..Брбу са саим собом и околином која те не схвата..Изборити се да будеш схваћен..Ето на то сам мислио..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 11:06 am

Hm..Dzoni..borbu da budes shvacen..izgubljena borba unaprijed...kao da pokusavas da ispravis krivu Drinu...rezutati..izgubljena energija..strpljenje..zivci..moral....materijal....i ono najdragocjenije VRIJEME..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 11:18 am

i neka mi neko od vas kaze..zasto npr.za nesto, sto tamo nisam bila shvacena, ovdje dolazi do izrazaja....jesam li ja to onda bila "ispred" svih njih..?..jesam..dakle evo nas jos savrsenih.. Otudjenost - Page 2 Icon_smile Beskraj "izadji na dvoboj"..mislim ako imas hrabrosti..iliti ludosti.. Otudjenost - Page 2 817300
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 1:09 pm

lucija ::
Hm..Dzoni..borbu da budes shvacen..izgubljena borba unaprijed...kao da pokusavas da ispravis krivu Drinu...rezutati..izgubljena energija..strpljenje..zivci..moral....materijal....i ono najdragocjenije VRIJEME..

Не треба се борити, на крају схватиш да си довољан сам себи, ко те жели таквог таквог те и прихвата не улазећи у твоју филозофију јер нема живаца за њу, у суштини ту се губи време. Они који те не схватају оду, тако да ти остаје толико простора да сам себе налазиш да је то скоро па невероватно.
Понекад јесмо испред осталих, вероватно вечина која ово чита са старне а није део овога овде каже - Види будала. Ок, проблем је што се не замисле над својим ставовима и веровањима, загребу покорицу а не траже срж, то су на крају ипак тек и само људи.

https://poezija.darkbb.com
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 1:47 pm

..SMESKO..jedino se ne slazem s tobom to, ako ti je cale kupio plac, da ne moras otici negdje preko..pa zar ne bi volio da vidis, naucis i upoznas u zivtu sto je moguce vise "stvari"..zar ako npr.imamo sve treba tu i da ostanemo..eto odgovora meni zasto sretnem djecu bogatih roditelja(vecina ne svi)i nije mi jasno koliko su i kako tako "uski u glavi"zato sto misle da je dovoljno imati samo novac..
Nemam ja bas toliko novca kolikio ti mislis, imam dovoljno da mogu normalno da zivim. Otici preko da bi se zivelo tamo po meni je cisto zbog egzistencije. Isao sam ja preko vise puta na desetak dana, to je ok, treba upoznati sve kulture sveta slazem se, ali ziveti negde samo da bih upoznao njihovu kulturu mi je malo neozbiljno,tesko da covek moze da promeni vise od dve-tri drzave u zivotu, da tamo ostane duze. Putovanja, upoznavanje drugih kultura, da naravno, ali ne zivot u drugoj zemlji zbog toga,moje misljenje. Sto kaze Masada ljudi moraju da nas prihvate onakvi kakvi smo, nece mnogi i ostaje mnogo prostora za samocu ako je zelimo, a otudjenost je nesto drugo. Opet kazem ko ode u inostranstvo, ne mora da se otudji od ljudi ovde, postoji internet.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 2:28 pm

Ma nisam ja to mislila na tebe konretno..dala sam primjer...a zasto mislis da covjek u zivotu ne moze da mijenja mjesta stanovanja??..to nije neozbiljno vec samo teze izvodljivo..zasto?..pa zbog "opet tih istih novaca..i ovaca"...i nije samo fizicki biti prisutan dovoljno za NEOTUDJENOST...nekad je BLISKOST "jaca"..kad prisustva nema...(tog fizickog)..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 6:12 pm

džoni azra ::
Ovde ostati,za sta se Dzoni boriti,za koru hleba,za prezivljavanje.Ti to nazivas hrabroscu.
Чекај мало..Нисам мислио на материјалну борбу и ако пуно тога зависи од ње..Мислио сам на неку другу борбу ..Брбу са саим собом и околином која те не схвата..Изборити се да будеш схваћен..Ето на то сам мислио..

Moj jedini razlog zbog cega bh i ja otisla preko jeste materijalni razlog i nista vise.To da vidim svet,i druge kulture to mogu turisticki,i opet da se vratim ovde.Dzoni ja sam tebe shvatila o kom begu ti pricas,o begu neshvacenosti na ovim prostorima,ja sam se samo nadovezala o egzistenciji.Cini mi se da se opet udaljavamo od teme,imam od moderatora da dobijem po usima. Otudjenost - Page 2 Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime20/10/2009, 1:43 pm

Ma nisam ja to mislila na tebe konretno..dala sam primjer...a zasto mislis da covjek u zivotu ne moze da mijenja mjesta stanovanja??..to nije neozbiljno vec samo teze izvodljivo..zasto?..pa zbog "opet tih istih novaca..i ovaca"...i nije samo fizicki biti prisutan dovoljno za NEOTUDJENOST...nekad je BLISKOST "jaca"..kad prisustva nema...(tog fizickog)..
Nisu samo novci i ovce u pitanju, treba se negde skrsiti, barem ja tako mislim, drugo coveku treba vreme da se navikne na promene, ako mnogo menja nema tu mnogo kvaliteta, zato mislim da odlazak preko treba biti samo zbog ciste egzistencije, bliskost, na to sam i mislio, kada nema bliskosti, javlja se otudjenost, ali kazem ne mora odlazak preko da prekine bliskost ako to ne zelimo, uvek mozemo ostati bliski sa nekim cak i kada nismo fizicki tu.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime20/10/2009, 9:23 pm

Otudjenost - Page 2 55294 eto to sam mislila Smesko..sto se bliskosti tice..a opet za kvalitet i stalnost se ne slazemo..ali Boze moj tu smo da razmjenjujemo misljenja..a i u razlicitosti je ljepota..
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime21/10/2009, 1:54 pm

Naravno, ne bi valjalo kada bi svi isto mislili bilo bi nam dosadno. Razlicitost je odlicna. Sto se tice otudjenosti i tu smo se slozili, vidim ja da cemo morati da otvaramo nove teme inace ugasismo ovaj deo foruma sto nije dobro hepi
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime21/10/2009, 11:33 pm

Otudjenost - Page 2 Icon_smile Otudjenost - Page 2 Icon_smile Otudjenost - Page 2 Icon_smile ..d..da..da..znaci..razlicitost..je otudjenost..mozda..moze i tako.. Otudjenost - Page 2 393637
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime24/10/2009, 12:24 am

Nisam ja to napisao nigde, ali ako si tako shvatila onda ok. Razlicitost je odlicna, donosi mnogo lepih prepirki ako su ljudi normalni naravno. Otudjenost je definitivno nedostatak bliskosti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime20/11/2009, 6:55 pm

Mislim da je otudjenost stanje koje je zaista tesko.To stoji.Pisala sam gore da se neponavljam o svom uzivanju u zadnjih par godina u toj svojoj otudjenosti.Kada kazem da sam otudjena,bez obzira koliko je stalno ljudi pored mene ja se jednostavno osecam otudjena od svih njih.To ide i sa godinama....valjda covek skine one ruzicaste naocare i vidi ustavri da svet nije bas takav kakav ga vidis kroz njih.Bez obzira na sve...pokusavala sam da od svih njih stalno izvlacim ono najlepse i najpozitivnije,ali sam se od svega toga umorila.Ne umorila mala je rec premorila.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime20/11/2009, 8:49 pm

Beskraj ja te sto se tice ovoga, potpuno ali bas potpuno razumijem...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime20/11/2009, 9:33 pm

meni bi trenutno najvise prijala otudjenost od svega i svacega..sa jednom divnom osobom, i da bi ta otudjenost bila kompletna..po mogucnosti da budemo na pustom ostrvu..pijemo kokos..i jedemo sta ulovimo..i ljubimo se koliko zelimo.. Otudjenost - Page 2 Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime4/12/2009, 8:03 pm

Ma nije otudjenost nikada dobra a ni samoca, i u filmovima na tim pustim ostrvima uvek ima nekoga ili necega sto coveku neda mira hepi hepi , ipak smo mi ljudi druzeljubiva bica, zato nevolimo otudjenost i samocu.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime9/12/2009, 7:38 pm

da Smesko ali ja sam ovdje mislila na otudjenost u dvoje.. Otudjenost - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime19/12/2009, 1:30 pm

Ma nije dobro ni u dvoje hepi , vremenom bi jedno drugome dosadili i poceli da se svadjamo, jednostavno potrebni su i ostali, pa i oni sa kojima se svadjamo, da bi one lepe trenutke osetili sa nekim ko je bolji od drugih.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime21/12/2009, 8:48 am

ili nam je mozda potrebno i ono manje lijepo da bi znali da je taj neko bolji od drugih Otudjenost - Page 2 Icon_smile ....na neko vrijeme,ne zauvjek, otudjenost u dvoje na pustom ostrvu je dobra...ne moze da dosadi neko ko je najbolji...ili je u nama svima neki "kod" koji "diktira" mora sve da nam dosadi pa cak i ono dobro...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime24/12/2009, 12:19 am

ili nam je mozda potrebno i ono manje lijepo da bi znali da je taj neko bolji od drugih Otudjenost - Page 2 Icon_smile ....na neko vrijeme,ne zauvjek, otudjenost u dvoje na pustom ostrvu je dobra...ne moze da dosadi neko ko je najbolji...ili je u nama svima neki "kod" koji "diktira" mora sve da nam dosadi pa cak i ono dobro...
Bilo dobro ili ne sve sto je mnogo nije dobro, odnosno ako mnogo vremena provodimo bez prestanka sa nekim, normalno je da cemo poceti da dosadjujemo jedno drugom. Sa prvom konstatacijom se sto posto slazem.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime30/12/2009, 12:53 am

da Smesko..sto je mnogo nije dobro ali ja kazem sto je dobro ne moze biti mnogo...
Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški
Broj poruka : 858
Godina : 52
Datum upisa : 10.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 8:12 pm

Very Happy Otuđenost se sve češće povezuje sa savremenim društvom. Razvoj komunikacija bi, po nekom pravilu, trebao da doprinese češćem kontaktu među ljudima ali se dešava paradoks. Što je više ljudi vezano, što opravdanom potrebom, što iz radoznalosti ili neminovnosti, za mob tlf i ostalo, manja je potreba za viđenjem uživo.
Koliko prednosti daje savremena tehnologija, toliko imana ima. Nekad smo se zvali putem običnog tlf ili smo jednostavno pošli u šetnju, naišli na društvo i lepo se ispričali, provodili. Sada smo postali lenji. Lakše nam je da sednemo za računar i čatujemo do besvesti a sve da i ne vidimo sagovornika, niti mu glas čujemo
Donekle je to u redu ako se te dve osobe poznaju ali šta je sa onima koji se nikad nisu videli? Koliko stvarno možemo upoznati nekog preko računara ili telefona? Otuda i otuđenost savremenog čoveka. Izgubio nam se osećaj za realnost. Komunikacija u četiri oka je prava stvar. U redu je ako su sagovornici udaljeni par hiljada km ali ako smo u istom gradu a dopisujemo se i nemamo želju da skoknemo možda do susedne ulice i upoznamo se, onda nešto sa nama nije u redu. Kao da se u nama pojavio strah od živog razgovora.
Ja sam imao situacije, da smo bili udaljeni jedno od drugog pola 15 min vožnje ali ta osoba nije želela da se vidimo. I šta sam tu mogao? Nije mi bilo jasno zbog čega odbija. Zato, kad god ste u mogućnosti, put pod noge i pogledajte sagovornika sa neta, pravo u oči.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 8:25 pm

Ovo o cemu gore ti pises,nije toliko u pitanju otudjenost nego upravo kako i sam kazes lenjost.Mnogima je lakse da provedu za racunarom po par sati nego da izadju i protegnu noge sa nekim prijateljem.Ali valjda svima ovo dodje jeftinija varijanta,ne moraju da se oblace i sredjuju jer ovde ih niko ne vidi.Zato se trudim da tu realnost ne izgubim,ali na izdisaju sam i ja.Sto se tice otudjenosti da...imam momete,sate i dane kada se zabijem u stan i zaista mi nije nidocega.To je ono sto me licno ponekada uplasi kod mene,jer nikada u stvari nisam takva bila.

Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 8:33 pm

Very Happy Najgore je kada se čovek prepusti nekom osećanju, možda ne samosažaljenja, ali nekoj vrsti inertnosti. Vremenom, ako se to češće dešava, trebalo bi da se zabrinemo zbog toga. Vremenom se čovek menja, neke percepcije postaju drugačije a da nismo ni svesni toga. Nije čudno što nam se u pojedinim trenucima otvore oči i vidimo koliko smo se promenili. A kad promene unutar sebe vidimo sasvim jasno, i kada postanemo svesni da se ne možemo vratiti na staro, možda je to znak da moramo menjati nešto u nekim svojim principima.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 8:39 pm

Slozila bi se ovde stobom.Ali dacu jedan primer moj[Sada bi Dzoni rekao da prekinem da dajem vise sebe za primer].Neko sam ko je uvek raspolozen da izadje,neko ko stalno nesto organizuje,vuce, cima ljude.Odlazi u posete.Kada god nekoga pozovem,te umoran sam,te imam obaveza...i tako danima...danima...i naravno ako ja koja isto tako imam obaveza i umorna sam sve stignem nisam budala.Sta ja tu mogu da uradim...sta da promenim.Sem da izadjem sama sa sobom sto cesto cinim i da uzivam zaista u toj svojoj samoci ili otudjenosti.Ali bez preterivanja kada krenem o njoj da razmisljam,ona me opusta jer me vodi u neku tisinu...mir,u neke moje misli.

Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 9:13 pm

Od svih otuđenosti navedenih najgora je otuđenost o samoga sebe.
Kada čovek ni sam sa sobom ne može da razgovara,kada zamre
skoro svaka misao u njemu,izgubi volju i za sve što gaa okružuje.
Kada upadne u taj ponor u kome se gubi želja,volja i kada počne da se
urušava u samog sebe,u taj ponor besmisla i nemogućnosti da se iz
njega izvuče,onda je to najgora vrsta otuđenosti.A ona je najčešće
proizvod ovog novog doba.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 9:17 pm

Ovo gore si u pravu slazem se,ali covek ako ima volju i zelju da izadje iz tog ponora i tekako moze.Samo malo mu treba.Ovo o cemu ti pricas je vid depresije koja je sve vise i vise prisutnija i uzima maha.Ali niposto ne smemo krivicu traziti u drugima...prvo je treba potraziti u sebi.Tu lezi onaj kljuc za resenje ovoga problema.

Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 9:20 pm

Very Happy Pomalo je, Vučko, pesimistička slika koju želiš da nam predstaviš. Velikim delom si u pravua ali ako se uđe u takva razmišljanja malo dublje, shvatićemo da to ne znači da se moramo odreći onoga što nas je ili bar većinu nas, dovela. Treba sve to izbalansirati. Nije to nimalo jednostavno ali svako može iz sopstvenog ali iz iskustva drugih da vidi nešto što će nam odgovarati.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 9:36 pm

Naravno da je pesimistička.Hteo sam da dam uvid u jednu od mogućih
vrsta otuđenosti ovim crno obojenim primerom.
Jasno je da čovek mora posedovati bar zrno želje da se izvuče
iz takvog ponora,Bes.Ja sam očigledan primer za tako nešto.Zahvaljujući
ljudima sa ovog foruma uspeo sam da načinim korak ka vrhu,ka spasu od
crne rupe u kojoj sam se nalazio.I na tome sam svima zahvalan,naročito
tebi.Ali ako se ne vratimo nekim drugačijim vrednostima,izbegavajući
zamke koje nam tehnološki razvoj postavlja ima nade za nas.Plašim se za one
koji dolaze posle nas.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 9:40 pm

Ljudi osmeh na lice...svaki novi dan donosi nesto novo...nesto lepo...i korak ka vrhu je pred nama samo treba zakoraciti. Otudjenost - Page 2 Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/5/2010, 9:44 pm

Eto vidiš!To je taj način razmišljanja i ta energija,
koja je lekovita i toliko moćna da i najcrnje ponore
pretvara u suncem okupane poljane.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:00 pm

Otudjenost je mnogo dobra stvar, s vremena na vrijeme...biti sam sa sobom...pogledati malo dublje u sebe...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:19 pm

Preferiram otuđenost jednog Zaratustre.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime5/7/2011, 3:19 pm

Ziveci zivot danasnjice pali smo pod uticaj raznoraznih elektronskih sredstava komunikacije. Koliko nas udaljavaju sva ta moderna sredstva komunikacije vidi se iz raznoraznih primera.Jer na zalost masa ljudi svu komunikaciju ovim vidom pocinje i zavrsava,umesto da to vreme na mnogo lepsi i kreativniji nacin provede.

Nazad na vrh Ići dole
Nella_broken_hart

Nella_broken_hart

Ženski
Broj poruka : 434
Godina : 28
Datum upisa : 05.07.2011

PočaljiNaslov: Beskraj   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime26/7/2011, 12:14 am

Ziveci zivot danasnjice pali smo pod uticaj raznoraznih elektronskih sredstava komunikacije. Koliko nas udaljavaju sva ta moderna sredstva komunikacije vidi se iz raznoraznih primera.Jer na zalost masa ljudi svu komunikaciju ovim vidom pocinje i zavrsava,umesto da to vreme na mnogo lepsi i kreativniji nacin provede.

E upravo tako bas sam to napisala i u buducnost/proslost....Totalno se doslo vreme otudjenosti...Sada vise deca provode vreme za kompjuterom i virtualnim svetom dok pre samo par godina ulice su bile pune dece i graje a sada...Samo prazne ulice...Jedna gde moze da se vidi koje dete da se igra na ulici...Ja na primer dok sam bila jos mala stalno smo visili na ulici i smisljali nove igre a sada....neznam totalno je svet otisao u pogresnom pravcu...
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski
Broj poruka : 5067
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime2/8/2011, 9:18 pm

Nella_broken_hart ::

E upravo tako bas sam to napisala i u buducnost/proslost....Totalno se doslo vreme otudjenosti...Sada vise deca provode vreme za kompjuterom i virtualnim svetom dok pre samo par godina ulice su bile pune dece i graje a sada...Samo prazne ulice...Jedna gde moze da se vidi koje dete da se igra na ulici...Ja na primer dok sam bila jos mala stalno smo visili na ulici i smisljali nove igre a sada....neznam totalno je svet otisao u pogresnom pravcu...

Evo...apsolutno si u pravo..Dve kćerke su na raspustu...Ceo dan su za kompom ili bulje u TV..Živimo u velikom naselju, ja sam tu ranije sa društvom provodila popodneva i večeri...Išli smo onako džumle na Savu, zujali po voćnjacima u susetstvu, onako klinački krali kajsije i šljive...Smišljali razne igre...Danas...onog momenta kad stigne komp u kuću društvo se zaboravlja...Moje kćeri bi rado da izadju, i često šetaju, ali same njih dve. Ostala deca su kući, igraju igrice ili vise na fejsu.
Ali...sa druge strane...ja sam silom prilika u penziji...opet, sticajem okolnosti ostala sam sama i u ovom virtuelnom svetu pronašla odličan azil gde krepim dušu pisanjem.Stekla sam par baš dobrih prijatelja...Tako da...jedni se otudjuju, drugi se spajaju...Život ide dalje...

Bog nam je podario Veru , Ljubav i Nadu...
Na nama je da pronađemo smisao tog dara.

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Anima

Anima

Broj poruka : 321
Datum upisa : 25.06.2012

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime28/7/2012, 10:58 am

nisam otuđena zbog savremenih sredstava komunikacije i sl
otuđena sam jer ne želim da čujem 101 vi način na koji ljudi lažu i nude svoje maskirane slabosti ...
ne mogu više da slušam, sad želim samo da gledam svet
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Otudjenost   Otudjenost - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Otudjenost
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: