LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Ljubav, korak ka bolu ?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Ljubav, korak ka bolu ? Empty
PočaljiNaslov: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime17/5/2009, 6:47 pm

Verujete li da je bol sastavni deo ljubavi,ili da je ljubav lek protiv njega.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime17/5/2009, 6:48 pm

Ljubav je lek protiv bola, i ljubav nije put ka bolu.
Bar u mom slucaju je tako. Neko je davno rekao:
"Covek umire dva puta. Kad prestane da voli i
kada prestane da bude voljen."
Uslov je da ljubav bude obostrana. Nema pravila
za ljubav. Volim, dakle, postojim...
Ljubav je lek za sve...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime18/5/2009, 7:37 am

Svi mi volimo da volimo i da budemo voljeni, ali ja ljubavi ne pridajem ovoliku vaznost. U zivotu imam mnogo znacajnijih sadrzaja, a ljubav sve oplemeni, ako je ima, a ako je nema, ili ako je prosla, Boze moj, iscrpila sam sebe u ljubavima i sve me to malo smorilo, tako da mi je ljubavi i dosta za ovoga zivota. Ja malo " visim " na ovom forumu, jer su ovdje sve sanjalacke duse, a ja takva nisam.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime24/5/2009, 2:12 pm

Ljubav je:

srecan si da taj neko postoji, da se smejes sa njim, da si siguran pored njega, miran, spokojan, da znas da nema lazi, ljubav je kada bi da boli tebe, a ne njega, kada bi, ako je hladno, pre njega pokrio, nego sebe, dao mu poslednji zalogaj, a ti ostao gladan, kada te vise peku njegove suze nego njega, i kada se vise ti nego on radujes njegovim radostima i uspesima, ljubav je, opet, beskrajno poverenje, sigurnost, mir, tisina, oaza, svet za dvoje, gde NEMA mesta za treceg (neka zvuci manijacki i bolesno, briga me), ljubav je vera, i postovanje, ljubav je kad se cele noci smejete nekoj gluposti, a ujutru je tezak dan, i to znate, a sve je lepo, jer ste zajedno, i tu nema veze koliko se ima godina, bora, kilograma, novca, soba u stanu, nula na ziro-racunu, kose na glavi, dece iz bivsih brakova, veza iz prethodnih godina, ljubav ili jeste ili nije, mnogo cesce nije, i mnogo retko jeste, a i tada, treba je prepoznati, umeti je zgrabiti, sakriti, cuvati, negovati, treba je voleti, ljubav je dragocena, retki je dobiju ili zasluze, a ponekad, dovoljno je samo trepnuti, i nema je, i nikad vise je nema.

U ljubavi nema bola.

Ima bola kad nema ljubavi.

Neko nema ni jedno ni drugo.

Neko dobije oboje.

Ali, da li je bolje nemati ni jedno, ili imati oboje...Prvo, ne moze da se bira, drugo, pitanje afiniteta, trece, trenutnog raspolozenja, cetvrto...pa, rekoh, ne moze da se bira.

Tako to ide.

Sa ljubavlju.Ako ljubav boli onda to nije ljubav.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime24/5/2009, 2:56 pm

hmmm... mene je ljubav ubila par puta.. ranjavala, cedila krv iz mojih vena. Upitala sam se u jednom momentu vredi li? Svaka rana koju nosim na duši je rana koju je zadao muškarac, svojim nehajem, tvrdoglavošću, nerazmišljanjem... Čini mi se kada bih ih sve sklopila u jednu osobu, da bih dobila zver...

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9801
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime24/5/2009, 5:46 pm

Ljubav boli, boli na samom pocetku jer znamo da ce i kraj doci, boli svakim danom koji dolazi ako ukljucimo korteks u realnosti, ne osecamo tu bol ako slusamo samo srce, ozidamo ga mastom i snovima, tamom prekivenom mesecom, jutrom suncem. Onda otkrivamo stepenice koje nas nekuda vode, nekuda ka onome sto je savrsenstvo trena srece. Polako sa nestrpljenja prelazimo u blago ludilo, nista nam ne treba sem nekog momenta, dodira ruke, usana, sunca na necijem licu. A tada, taj neko ce reci, odlazim, zbogom, deo ljubavi pretvara se u crnilo, trulo meso psa ubijenog kraj puta, strvinu koju svi zaobilaze, ponekad izrodi se mrznja, sva niska osecanja za koje ponekad nismo znali da posttoje, ikona je srusena, bog ljubavi je mrtav, zadavljen nasim prstima.
Tada pocinje iskonski bol, mesa se u danima, ubija i kida. Vreme prolazi, rane zacele, ponekad sretnemo duhove proslosti i rane se otvaraju, krvare, polako postajemo nesto sto nismo mislili da mozemo biti.
Postoje dva puta, jedan postati ovo gore napisano ili ustati, obrisati krav sa kolena i krenuti dalje, nadajuci se da necemo drugi put pogresiti.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime24/5/2009, 10:25 pm

Ljubav je lek protiv bola, i ljubav nije put ka bolu.
Bar u mom slucaju je tako. Neko je davno rekao:
Uslov je da ljubav bude obostrana. Nema pravila
za ljubav. Volim, dakle, postojim...
Ljubav je lek za sve...

a ja sam voljena i zeljena!
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime24/5/2009, 10:36 pm

ja sam lav u horoskopu Smile i po prirodi sam optimista. nebi gledala na ljubav tako crno...
ljubav je bitna.kako god.a mislim da su ljubavne patnje najlepse od svih patnji.volela sam, volim i volecu.i svaki put se pati.na pocetku zbog neizvesnosti. kada se resi, da je ljubav obostrana, pati se zbog straha da nebudemo ostavljeni,prevareni ili o cemu vec u nasem mozgu moze da se brine.a kada se zavrsi, onda se pati zbog rastanka. daklem ljubav jeste bol...ali slatka da nemoze biti sladja Smile
Nazad na vrh Ići dole
omer bosnevi

Broj poruka : 6
Humor : hehe staaa?
Datum upisa : 31.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime8/6/2009, 3:09 pm

JA VJERUJEM U LJUBAV koliko se mora
bio sam i voljen i zeljen, a i volio sam i zelio
onako kako jedno bice moze voljeti
mi smo stvoreni, na to nismo mogli utjecati, mi cemo umrijeti ni na to necemo moci utjecati. to su dva odredjenja koja nas ogranicavaju po svakom pitanju i smislu. ljubav je instrument, koji se treba iskoristiti u pravo vrijeme i u pravom pravcu. ova nasa ljubav kojom se hvatamo za vratove i tjesimo je gust paravan za istinsku Vjecnu ljubav. istina jest, nema Vjecne ljubavi dok ne upoznamo ovu prolaznu. i sto se prije prodjemo prije cemo popiti tu casu Vjecne ljubavi.
svaka ljubav osim Tvoje
ovom dusom ko da hara
ah tek odraz Tvojeg lica
mene lijeci i odmara
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime8/6/2009, 9:50 pm

Beskraj ::
Verujete li da je bol sastavni deo ljubavi,ili da je ljubav lek protiv njega.

Bila sam ubedjena da ljubav nema nikakve veze sa bolom...i da bol netreba povezivati sa`ljubavlju.A onda nesto vise nesto jace mi te je oduzelo.Shvatila sam i to od skoro da jeste bol sastavni deo ljubavi...da li le ljubav lek protiv ove moje boli nema leka...jedino vreme mozda moze da ucini nesto svoje.A ako i ucini tu bol koju ja osecam u srcu ne zelim da nikada prestane...jer kada bude prestala onda znaci da ljubav nije ni postojala.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime17/6/2009, 7:06 pm

Ljubav...................

Legenda kaze,da su Ljubav i Ludost bili zaljubljeni... Ludost je poklonila jednu ruzu Ljubavi. Ruza je imala trnje,pa je Ljubav powredila oci...i od tada je slepa... A Ludost je wodi...

Kad smo zaljubljeni,ludi smo,i cesto ne gledamo sta radimo,ali posle shvatimo .... Zato pamet u glavu.Razum na prvom mestu...a srce nek prica sta hoce barem kod mene je tako.Ovo gore sto sam napisala pisala sam o svojoj boli za nekim koga sam izgubila zauvek...o ljubavi i bolu koji je on poneo sa sobom...njega vise nema ali to je neka druga vrsta bola.Imam ga u secanju to mi niko ne moze oduzeti...

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 41
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime1/8/2009, 3:53 am

Mozda ljubav jeste korak ka bolu, lubav definitivno zna da zaboli i dok traje a kamoli kad budemo ostavljeni, medjutim ljubav je najlepse osecanje. Pretrpecu sve da bih dosao do prave ljubavi, sto bi neki rekli sto te ne ubije to te ojaca. Da zna mnogo da zaboli zna, ali kada ima ljubavi osecam se najbolje na svetu, niko ne moze da me nadmasi u nicemu. Koliko god da boli ipak donosi mnogo vise srece.Volite se ljudi to je najlepsa stvar na svetu.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 10:52 am

Volite se ljudi to je najlepsa stvar na svetu.

u pravu si...cak i kada vodi do bola
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 12:53 pm

BOBI-BO ::
Volite se ljudi to je najlepsa stvar na svetu.

u pravu si...cak i kada vodi do bola

Sa ovim prvim se slazem...uvek sam za ljubav i ljubav mi je sve u zivotu.Ali ljudi tamo gde je ljubav cista iskrena nema Boli.Zasto ljubav mora da boli pa to onda nije ljubav to je onda patnja,a tamo gde je patnje samo je odsustvo ljubavi.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 2:02 pm

Sa ovim prvim se slazem...uvek sam za ljubav i ljubav mi je sve u zivotu.Ali ljudi tamo gde je ljubav cista iskrena nema Boli.Zasto ljubav mora da boli pa to onda nije ljubav to je onda patnja,a tamo gde je patnje samo je odsustvo ljubavi.
Ljubav boli kada je neuzvracena, nekoga mozes voleti iskreno a da ti on to neuzvraca. zato ljubav boli jer si ti iskren-a a taj drugi nije. Medjutim kada je ljubav iskrena onda nema boli, dogodi se i da pogresis u iskrenoj ljubavi pa onda boli zato sto si to uradio. Koliko god da zna da zaboli, ipak mnogo vise donosi srece zato je valjda svi toliko zelimo.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9801
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 2:18 pm

Постоји стотину ствари које стварају бол, даљина, животне препреке, сумње, околина.
Љубав је захтевна, тражи, узвраћа лепим или мање лепим стварима. Свако у себи поседује одређену количину љубави, свако посебно и за себе.
Понекад се деси када сву љубав не можемо некоме дати а желимо. Понекад можемо волети а да не додирнемо нечије усне, све је то љубав, јака, чиста, ипак, проткана болом, помало и увек.
Љубав је тек реч, оно што осетимо, пружимо другом да осети, то је љубав.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 3:52 pm

Masada ::
Постоји стотину ствари које стварају бол, даљина, животне препреке, сумње, околина.
Љубав је захтевна, тражи, узвраћа лепим или мање лепим стварима. Свако у себи поседује одређену количину љубави, свако посебно и за себе.
Понекад се деси када сву љубав не можемо некоме дати а желимо. Понекад можемо волети а да не додирнемо нечије усне, све је то љубав, јака, чиста, ипак, проткана болом, помало и увек.
Љубав је тек реч, оно што осетимо, пружимо другом да осети, то је љубав.

Upravo tako sa svim ovim bi se i ja jako lepo slozila...nije samo bol onaj ko je ostavljen,cija ljubav nije uzvracena kako rece Masada mali milion prepreka vode ka bolu...a ljubav je.Cist primer daljina koliko god da se dvoje vole...koliko god da je sve to iskreno boli...boli to sto nisu zajedno...razne zivorne prepreke...okolnosti.Slazem se sa tobom,ali ako je ljubav prava i iskrena sve prepreke na putu koje nailaze lakse ih je preskakati i nositi se sa njima.
Nema je ovde, sve je više gubim
U časnom krugu kog zaborav rubi.
Oh, gipka sliko varke, varko živa,
kad kamen vida njeno lice biva.

Daj mi snage da neporočno ljubim
dane započeo tužno. Tu se skriva
bol bez odjeka i reč bez odziva.
O, daj mi snage nad silama grubim.

Vrati mi sličnost da usnim, dok strava
tišti mi čelo i niče na stolu.
Ona je deo predela što spava.
Pomešana s vetrom dok ćuti u sjaju
iscrpem budućnost u svirepom bolu
što sanja krv leta i pakao u raju.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 11:16 pm

Ne slazem se da mozemo nekoga voleti a da nedodirnemo njegove usne, mislim da je to pre zaljubljenost koja po meni traje najvise pet dana, ako posle toga nismo zajedno moze da postane opsesija, ali ljubav tesko. Sto se tice ostalih stvari koje je rekao Masada da slazem se sa njima. Treba odvojiti ljubav od zaljubljenosti i opsesije. Zaljubljenost lepa stvar letimo. Opsesija mnogo gadna stvar ko zna sta sve moze proizaci iz nje po meni nista dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 11:22 pm

smesko zz ds1989 ::
Ne slazem se da mozemo nekoga voleti a da nedodirnemo njegove usne, mislim da je to pre zaljubljenost koja po meni traje najvise pet dana, ako posle toga nismo zajedno moze da postane opsesija, ali ljubav tesko. Sto se tice ostalih stvari koje je rekao Masada da slazem se sa njima. Treba odvojiti ljubav od zaljubljenosti i opsesije. Zaljubljenost lepa stvar letimo. Opsesija mnogo gadna stvar ko zna sta sve moze proizaci iz nje po meni nista dobro.

Cekaj sam si rekao da nisi doziveo virtualnu ljubav...moze i tekako da se voli a da se nedodirne ,cak mnogo vise nego sto ti mozes i da mislis.Nije sve u zivotu samo u opipljivim stvarima.To nema veze sa opsesijom...to je ljubav zaista.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 11:34 pm

Mozda ste ipak u pravu Masada i ti, medjutim nisam doziveo virtualnu ljubav pa ne znam. Sto se tice ljubavi koju ja poznajem mislim da je to nemoguce. Ako se budem zaljubio virtualno onda cu se mozda sloziti u potpunosti sa Masadom.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 11:43 pm

Imam isto mišljenje kao i smeško po ovom pitanju. Ne vjerujem u virtuelnu ljubav, ne zbog toga što ne možemo tu osobu dotaći, već što mislim da je to potpuno neozbiljno. I zaljubljenost, a pogotovo ljubav, čine mnoge stvari, a većinu " tih stvari " trebamo da vidimo. Nikako tu ne mislim na fizički izgled, to je najmanje bitno. Meni je recimo jako važno , kakvu gestikulaciju pravi osoba, kakva joj je boja glasa, način na koji se smije, gleda. Eto to su sve stvari koje se ne mogu vidjeti na netu, a mislim da su jako bitne. Zbog toga i zastupam ideju da je zaljubljivanje preko neta mission imposible.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime2/8/2009, 11:54 pm

Citat :
Nikako tu ne mislim na fizički izgled, to je najmanje bitno. Meni je recimo jako važno , kakvu gestikulaciju pravi osoba, kakva joj je boja glasa, način na koji se smije, gleda. Eto to su sve stvari koje se ne mogu vidjeti na netu, a mislim da su jako bitne.
Po meni jako bitne slazem se sa Besherat totalno. Medjutim ovde smo vec usli u temu virtualne ljubavi pa da ne bi bili premestani (ha ha ha) bolje da pisemo o ovoj temi.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime3/8/2009, 12:16 am

E, baš, ja sam mislila da sam na onoj virtuelnoj ljubavu hi,hi.Što se tiče one obične ljubavi u real life, meni se ona nikako ne vezuje sa bolom. Čim dođe do tih bolnih komplikacija, to više nije ljubav, to su neka smaranja tipa, ljubomora, liječenje nečije nesigurnosti, dokazivanje ljubavi ( koji smor ) itd. Po meni je ljubav nešto jednostavno, ili nekoga voliš onakvog kakav jeste ili ga ne voliš, a ako boli, vidi šta nije u redu il nešto ne štima il te biju, hi,hi. Malo sam napravila humorističan pristup problemu, ali ne volim da boli, pa valjda zbog toga, nadam se da mi prijatelj Masada neće zamjeriti. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime3/8/2009, 12:33 am

besherat ::
E, baš, ja sam mislila da sam na onoj virtuelnoj ljubavu hi,hi.Što se tiče one obične ljubavi u real life, meni se ona nikako ne vezuje sa bolom. Čim dođe do tih bolnih komplikacija, to više nije ljubav, to su neka smaranja tipa, ljubomora, liječenje nečije nesigurnosti, dokazivanje ljubavi ( koji smor ) itd. Po meni je ljubav nešto jednostavno, ili nekoga voliš onakvog kakav jeste ili ga ne voliš, a ako boli, vidi šta nije u redu il nešto ne štima il te biju, hi,hi. Malo sam napravila humorističan pristup problemu, ali ne volim da boli, pa valjda zbog toga, nadam se da mi prijatelj Masada neće zamjeriti. Very Happy
U trenutku dok ljubav funkcionise nema boli, problem nastaje kada ljubav prestane tada mnogo boli, zato je ljubav korak ka bolu. Neverujem da kada neko nekoga bije tu ima ljubavi, mada kazu ko se bije taj se voli, a i sado-mazo je u modi 'hepi'
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime3/8/2009, 2:07 pm

Evo cist primer ja volim... ali veceras putujem,moja ljubav ostaje tu gde jeste...i to boli,boli sto nismo zajedno.Bez obzira sto ga imam u mislima,sto cu ga poneti u srcu,sto ce sve da me podseca na njega...opet boli.Pa Boze stvarno zasto ljubav mora da boli kada je mogao da podje samnom i da me bas bas nista neboli.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime3/8/2009, 2:26 pm

ma hajde, pa to je par dana. i kada se vratis, ponovo cete biti zajedno i bice jos lepse. a da nepricam koliko cete se uzeleti jedno drugog....
jeste da boli ali zar nije slatko?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime3/8/2009, 2:37 pm

ma hajde, pa to je par dana. i kada se vratis, ponovo cete biti zajedno i bice jos lepse. a da nepricam koliko cete se uzeleti jedno drugog....
jeste da boli ali zar nije slatko?

Draga u pravu si slatko je...to stoji ali kada pomislim neka me tuga uhvati.Malo sam tuzna...smrc.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime3/8/2009, 3:02 pm

kada vidis one silne zgodne macane na moru neces vise biti tuzna hepi
opusti se i uzivaj. i lepo se provedi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime3/8/2009, 3:10 pm

kada vidis one silne zgodne macane na moru neces vise biti tuzna hepi
opusti se i uzivaj. i lepo se provedi

Stvarno si uspela da me nasmejes...nisu u pitanju zgodni macani vec krsni Crnogorci...ali sta ces ljubav je slepa ja volim svog macana i to ti je to.Hvala ti,ljubim te...sada mi je nekako ljubavna bol splasla...Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime4/8/2009, 4:49 am

Boli mnogo boli pogotovo dok se ceka, ne znam sta drugo da kazem boli ali potrudicu se da mi vec sutra bude lepo, najlepse sto moze biti, medjutim veceras boli.Sad
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime5/8/2009, 8:29 pm

Ja sam sanjar...sanjalica...i u mojim snovima ljubav ne boli...vec je lepa...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime6/8/2009, 2:55 am

Ljubav jeste lepa, najlepse osecanje po meni, ali boli dok se ceka, kada prestane itd. Narvno da je ljubav najlepse osecanje, jer ne bi se ljudi toliko trudili oko nje da nije tako.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime17/8/2009, 5:31 pm

Ja izgleda stalno setam...stojim na ivici zileta,kod mene izgleda je uvek koliko god da je ljubav velika i lepa korak koji vodi bolu.Zasto???Pitanje koje postavljam a nema odgovora.

Nazad na vrh Ići dole
zlatokosa

zlatokosa

Ženski
Broj poruka : 30
Humor : gradim svoj smisao za humor
Datum upisa : 13.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime18/8/2009, 8:37 am

O ljubavi puno priča ima, zašto uvijek bol i suze ostaju za njima. Kada ljubav prođe ,više se ne vraća, a sjećanje na nju suzama se plaća.

...ljubav je mali dio života..ali nosi puno uspomena...
....i ponekada te uspomene mogu da bole...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 1:02 am

Bole, mnogo bole, ali kada ljubav traje onde je to savreseno, niko srecniji od mene kada se do usiju zaljubim i naravno kada mi moja ljubav to uzvrati, ta sreca je tolika da koliko god rastanak doneo boli uvek trazim drugu, dok nenadjem onu pravu.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 49
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 8:42 pm

A kakva bi to ljubav bila bez boli...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 8:56 pm

Pitam ja vas sve sada ovde a zasto ljubav mora da boli???Zasto se stalno ljubav mora preplitati sa bolom.Zasto ljubav nemoze da bude cista,nevina,nasmejana...zasto???Ljubav boli kada se dvoje razidju,ljubav boli ako izgubite voljenog...ako ste prevareni...

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 8:58 pm

Beskraj,ali boli kada se dvoje razidju?

Ne boli uvek,naravno.
Pa kakva bi onda bila ta ljubav.Ali jednom,bar jednom,ljubav zaboli...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 9:08 pm

Sneki ::
Beskraj,ali boli kada se dvoje razidju?

Ne boli uvek,naravno.
Pa kakva bi onda bila ta ljubav.Ali jednom,bar jednom,ljubav zaboli...

Naravno svaki raskid boli...ne jednom nego svaki put.Pa i zub kada vadis jel boli,a ne odlazak nekoga ko ti je drag.Ali to je kada se tako nesto desi.Ali postoje i one ljubavi gde je sve savrseno gde se dvoje vole zajedno su pa opet ima stvari koje bole...u toj vezi.Kada sam postavljala temu mislila sam vise na taj neki korak bola.Jer raskid,smrt,prevara i sve ostalo je samo po sebi bolno to je i meni jasno.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 9:10 pm

ma i ja nesto mislim da ljubav netreba da boli. ali Masada me negde pitao da mu navedem jednu veliku ljubav koja se nije tuzno zavrsila. koja nije bolela.
ja jos razmisljam i nemogu nijedne da se setim...
ja volim svog muza. mnogo...puno toga sam se odrekla zbog njega. i on zbog mene. nerazdvojni smo i volimo se vise i vise svakim danom. ali sto boli nekad, pa to je strasno...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 9:15 pm

ma i ja nesto mislim da ljubav netreba da boli. ali Masada me negde pitao da mu navedem jednu veliku ljubav koja se nije tuzno zavrsila. koja nije bolela.
ja jos razmisljam i nemogu nijedne da se setim...
ja volim svog muza. mnogo...puno toga sam se odrekla zbog njega. i on zbog mene. nerazdvojni smo i volimo se vise i vise svakim danom. ali sto boli nekad, pa to je strasno...

A objasni ti meni sada sta tu ima da boli ako se toliko volite.Ili mozda samo ti samu sebe ubedjujes da je to tako.Sta to moze onda da boli.Moje sve velike ljubavi nisu bile tuzne...znas zasto kazi Masadi [da i takvi slucajevi postoje]a to je zato sto sam uvek ostavljala kada je bilo najlepse.Ova zadnja ljubav, da bila je bolna jer je neko koga sam puno volela umro.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 9:19 pm

ma on mi rece da mu navedem neku...a ja neznam
a izmedju mog muza i mene...pa sta znam. svaka svadja boli. a ima ih...ne previse ali ima. i zestoke Smile oboje smo lavovi pa se sve ori kada ricemo Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 9:26 pm

ma on mi rece da mu navedem neku...a ja neznam
a izmedju mog muza i mene...pa sta znam. svaka svadja boli. a ima ih...ne previse ali ima. i zestoke Smile oboje smo lavovi pa se sve ori kada ricemo Smile

Ma te sve svadje u braku ako je tolika i takva ljubav, se brzo prevazilaze...i nebole jer se zaborave.Draga moja pa posle takvih svadja i sama znas sta posle toga padne...Very Happy Sutra se vec i nesecate oko cega ste se svadjali.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 9:27 pm

ma koje sutra...10 minuta Smile
i bilo bi toga sto ti kazes odmah da nije ovolike dece. pa se ipak mora cekati noc Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime19/8/2009, 9:35 pm

Naravno da ne boli svaka ljubav.I eto srece da je tako.
Mene su bolele ljubavi,onda kada je dosao kraj,na bilo koji nacin kraj.Gubitak ili razlaz,nebitno.Bol zbog ljubavi.

Pa na sta bi licilo kada bi ljubav bolela dok traje.Ja kad volim trese se svet,gde imam vremena da razmisljam o tamo da ta ista ljubav moze da zaboli.

Sa svojim muzem imam ljubav koja traje godinama.I cak me i ona nekada pre braka bolela,zbog sitnih svadja koje su se desavale.Sada me ne boli jer na sve gledam drugacije.Sada samo osecam divnu i snaznu ljubav,volim i voljena sam i verujem da me ta ljubav nece zaboleti jer je zelim do kraja zivota.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime20/8/2009, 7:44 am

Evo šta kaže jedan psihijatar:

"Kod ulaganja emotivne energije uvek postoji rizik gubitka ili odbacivanja. Ako se otvorite prema nekoj drugoj osobi, uvek postoji rizik da će vas ona napustiti i ostaviti u još bolnijoj samoći nego pre. Zavolite li bilo šta živo - osobu, životinju, biljku - ono će umreti. Poverujete li bilo kome, možda ćete biti povredjeni. Ako zavisite od nekoga - taj vas može razočarati. Cena ulaganja emotivne energije je bol. Ako je neka osoba odlučna u tome da ne želi rizikovati bol, onda se ona mora odreći mnogo toga...
Ako se promenite ili razvijete u bilo kom pravcu, bol i radost će vam biti nagrade. Ispoljen život će biti i pun bola. Jedina alternativa je ne živeti u potpunosti ili ne živeti uopšte."

Izgleda da je "ne živeti u potpunosti" neka zlatna sredina.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime20/8/2009, 12:46 pm

Moguce da je on u pravu, ali sta je zivot, ako se nezivi u potpunosti, po meni nista, stavite me pod stakleno zvono i bice super, ma vazi...Ljubav je nesto sto donosi mnogo srece ta bol koja ne mora da nastane iz nje je mnogo mala.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime27/8/2009, 2:13 pm

Moj omiljeni haiku... ne znam ko je autor i nisam ga skoro citala, ali nadam se da ga dobro citiram:

onog ko znajuc za ljubav moju odlazi
zaustavi, o drvo tresnjino,
i pospi svoje latice,
da zametu njegov put.

Toliko o boli o ljubavi,ko razume shvatice.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime3/9/2009, 12:23 am

Kada se covek zaljubi on oseca tako moc no da svaka bol koja moze da proistekne kasnije je toliko nebitna da je toi cudo, koliko god da boli, mnogo je jace osecanje srece.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime9/1/2010, 1:57 pm

Definitivno vise necu da koracam,moracu da pribegnem metodi stajanja.Mozda urodi plodom.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Ljubav, korak ka bolu ?   Ljubav, korak ka bolu ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Ljubav, korak ka bolu ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: