LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

DOZVOLA

Ići dole 
AutorPoruka
ZEX

Muški
Broj poruka : 211
Godina : 52
Humor : : )
Datum upisa : 06.07.2012

DOZVOLA Empty
PočaljiNaslov: DOZVOLA   DOZVOLA Icon_minitime8/7/2012, 4:18 am

Да касније не би ко правио проблеме

Све што сам поставио на форуму ја сам написао (уколико нисам изричито нагласио да је писао неко други, но тада увек наведем аутора).
Можете ме слободно копирати, без тражења дозволе, без навођења мене као аутора, ако неко хоће може и себе да потпише. Кажем може, не као дозволу, него као могућност.

Мала помоћ ауторима, онима који нису знали (преносим онако како је мени као лаику објашњено од стране пријатеља - судије). Власник ауторског права постаје се самим чином стварања дела. Не мора се ништа радити да би то важило. Но да би се лакше поступало у случају спора, пожељно је негде у раду написати нешто као:

Ауторско дело Тога и Тога, Србија 2012, сва права задржана.

Не морате се мучити даље, довољно је на једном месту где сте објавили. Бонус је уколико је лако проверити датум публиковања.

Поздрав,
ZEX
Nazad na vrh Ići dole
http://www.arsmedia.tv
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1206
Godina : 28
Datum upisa : 25.07.2012

DOZVOLA Empty
PočaljiNaslov: Re: DOZVOLA   DOZVOLA Icon_minitime26/7/2012, 1:11 pm

Hvala ti mnogo na ovom savjetu , mnogo mi znači , baš sam i ja razmišljao o tim autorskim pravima i kako se "postižu" . Ovako je super , ništa lakše , taman da i ja mogu početi da postavljam svoje umotvorine na net , bez straha !

Inače , da usput prokomentarišem i sve te plagijatore . Nije mi jasno , jednostavno mi nije jasno zašto krasti tuđeg uma djelo , zašto ?!
Ukoliko već nemate taj dar za pisanje , onda nemojte ni pisati, čitajte i uživajte u onome što za vas drugi pišu , a ne kradite im to !
Ukoliko već imate dar za pisanje , onda pišite onako kako znate najbolje , trudite se da budete još bolji , a ne prisvajajte tuđa djela !

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Gost31
Gost

DOZVOLA Empty
PočaljiNaslov: Re: DOZVOLA   DOZVOLA Icon_minitime8/8/2012, 11:56 am

Citat :
Можете ме слободно копирати, без тражења дозволе, без навођења мене као аутора, ако неко хоће може и себе да потпише. Кажем може, не као дозволу, него као могућност.

Moze li pojasnjenje za ovo?
Nazad na vrh Ići dole
Zar ptica

Zar ptica

Ženski
Broj poruka : 0
Godina : 45
Humor : Mama,sta znaci NORMALNO? To je program na ves masini ,duso.
Datum upisa : 24.11.2010

DOZVOLA Empty
PočaljiNaslov: Re: DOZVOLA   DOZVOLA Icon_minitime8/8/2012, 12:24 pm

Gost31 ::
Citat :

Moze li pojasnjenje za ovo?

Evo pokusacu ja da objasnim,sto ne znaci da cete me shvatiti. Svakom je ostavljena mogucnost da sam bira svoje korake u zivotu,da sam odlucuje sta ce uraditi a sta ne,ali to ne znaci da nece snositi posledice za svoje postupke.Dakle kad je receno da ga mogu kopirati bez navodjenja njegovog imena kao autora,hteo je da kaze da on to u tom trenutku ne moze zabraniti,(svako moze ono sto zeli i hoce),ali kad se to desi a autor teksta to sazna,verovatno da ce povuci poteze koje ce zastititi njegova autorska dela.Prosto receno,hteo je da kaze da ima apsolutno zasticeno autorsko pravo na sve svoje tekstove ..price ..pesme....

Opijam se dragi ali pijanica nisam....
Nazad na vrh Ići dole
http://lenka98.blogspot.com/
ZEX

Muški
Broj poruka : 211
Godina : 52
Humor : : )
Datum upisa : 06.07.2012

DOZVOLA Empty
PočaljiNaslov: Re: DOZVOLA   DOZVOLA Icon_minitime9/8/2012, 5:01 am

Ovako, može zbilja da koristi ko kako hoće, sem u komercijalne svrhe. Ako želi da koristi u komercijalne svrhe opet ne mora da me navede kao autora, jedini uslov je da se 20% od bilo kakvih prihoda uplati kao donacija OŠ Stanislav Sremčevič u Kragujevcu.

ZEX

PS
"Zašto" nije za časove srpskog i "Kiša" nije da se pošalje SMS-om posle rastanka na aerodromu ili A/Ž stanici... Smile , imam gomilu klinaca u familiji koji su to već dooooobro izraubovali.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.arsmedia.tv
Sponsored content

DOZVOLA Empty
PočaljiNaslov: Re: DOZVOLA   DOZVOLA Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

DOZVOLA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Pisarnica - piše se i čita u temama ispod naslovne :: Šibanje sa ludacima, nerazumnim tipovima, plagijatorima, lopovima, babama i ostalim stvorovima - otvoreno za komentare-
Skoči na: