LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

FRAZA MALj

Ići dole 
AutorPoruka
Ksipeu Totek

Ksipeu Totek

Broj poruka : 23
Humor : Optimista veruje da živimo u najboljem od svih mogućih svetova . Pesimista se plaši da je to moguće !
Datum upisa : 14.06.2012

FRAZA MALj Empty
PočaljiNaslov: FRAZA MALj   FRAZA MALj Icon_minitime19/7/2012, 10:13 am

Iz letargije , koja je tako karakteristična za sve stanovnike rajskih vrtova srebrnih ljiljana , prenula me je fluorescentno ljubičasta nijansa slova , koja su formirala reč na prozirnoj sferi neba :

. . . . . . . . . . . . . .  A  . . . . .  N  . . . . .  A  . . . . . . . . . . . . . . .

I dok se vizuelna manifestacija lagano transformisala u zvuk , već kod druge note , koja je vibrirala kao slovo N , ja sam poput tajfuna bila na pola puta do lansirne rampe , praćena glasnim negodovanjem sugradjana koji su meditirali u parku .
Sa grozničavom užurbanošću  uletela sam u prvo raspoloživo telo sa ljudskim genomom i u trku popravljala nabore kože i dislocirane zglobove , zaobišavši neophodne protokole , precizno utvrdjene prilikom preuzimanja fizičkog oblika .
Nekoliko trenutaka kasnije , sedela sam udobno zavaljena u memorijskoj peni kapsule i nestrpljivo iščekivala da  kosmički prstenovi dodju u savršeno paralelnu ravan otvarajući portal prema Zemlji .

Tada mi je kroz glavu prostrujala jedna neprijatna misao :
" Hoće li me On uopšte prepoznati u ovom telu ? I ako me prepozna , da li ću mu se svideti ? "

Softver kompjutera je iste sekunde kroz modulacione elektrode pažljivo implantirane u frontalni deo mog cerebralnog korteksa poslao povratnu informaciju :
"Naravno da će te prepoznati . Naravno da ćeš mu se svideti ."

" Naravno da će me prepoznati  . . . naravno da ću mu se svideti . . . " - ponovila sam uz blaženi smešak .
"Moram nešto da ti priznam - promrmljah okolišajući - u žurbi prilikom fizičke transformacije došlo je do male zabune . Da li će mu smetati što smo istog pola ?  Ako to zanemarimo , ipak sam u duhovnom smislu Ja - Ja . . ."

Tišina se mogla seći nožem . Procesor je  superbrzinom očitavao podatke memorisane na matičnoj ploči :
" NARAVNO @  DA.#%@ MU..? NEĆE ~#) SMETATI .*#*..IPAK "#@$ SI U ** DUHOVNOM  #@‚~ SMISLU*>"#  TI - TI  . :@"

" Ipak sam u duhovnom smislu Ja - Ja  ! " - ponovila sam afirmaciju duboko udahnuvši vazduh obogaćen mirisom borovine .

Istog momenta prostorijom se razlegao dugo očekivani zvuk alarma , koji me je obavestio da se približava vremenska sekvenca za skok u hiper svemir .
Zatvorila sam oči i lagano tonula u hibernaciju .
Da sam bila u svom prirodnom obliku ni po koju cenu ne bih prespavala ovo putovanje , ali morala sam da ispoštujem brojna ograničenja ljudskog organizma .

" JA sam JA ." - mitohondrije su pevušile mojim neuronima .

Glavni kompjuter se diskretno zakašljao .

Kroz portal je zasvetlucala plava planeta .
Nazad na vrh Ići dole
http://hejljudiibogovi.blogspot.com/
Ksipeu Totek

Ksipeu Totek

Humor : Optimista veruje da živimo u najboljem od svih mogućih svetova . Pesimista se plaši da je to moguće !

FRAZA MALj Empty
PočaljiNaslov: Re: FRAZA MALj   FRAZA MALj Icon_minitime20/7/2012, 4:27 pm

NEAUTORIZOVANA AUTOBIOGRAFIJA

Najpre sam se zaljubila u pekara Peru .
Svaki dan bih u Perinoj smeni naručila tepsiju bureka sa sirom , nalaktila se na pult , lagano seckala i grickala hrskavu koricu , odvajala viljuškom grudvice sira , cevčila jogurt 2-3 sata i krišom u ogledalu gledala Peru kako u susednoj prostoriji razvlači kore za pitu .
Naša ljubav je trajala par meseci dok nisam nagurala 100 kila a Pera iz nekog nepoznatog razloga prestao da mi uzvraća poglede u ogledalu .
Pa dobro , šta da mu radim kad čovek nema ukusa . Naša romansa u ogledalu se neslavno završila a pekaru su posle toga zatvorili zbog lošeg prometa...Ali barem sam naučila kako se prave kore za pitu .
Vrlo brzo sam se vratila na staru kilažu zato što sam se zaljubila u gitaristu Simu .
Pare od užine sam štekovala da bih kupila karte za koncerte a to je imalo blagotvorno dejstvo na moju liniju . I sve bi bilo super da nisam dobila bronhitis od dimnih efekata i konjuktivitis od lasera .
Doktor je rekao : " Sa koncertima je završeno ! "
Plakala sam tri dana . Nije fer . Naučila sam repertoar svih domaćih grupa i onih u okruženju . Čak me je Sima  jedanput pogledao sa bine dok sam skakala i urlala u masi obožavatelja . Hej , nije to mala stvar ! I sad ništa !
Svoju tugu sam ugušila tako što sam se upisala na karate .
" Trening leči uplakano srce " -  govorila je moja baba .
Kao da me je pogodio grom iz vedrog neba kada sam ugledala karatistu Gvozdena .
Bože , šta je taj sve umeo da radi ! Glavom razbije 5 crepova kao od šale , laktom od daske napravi drvca za potpalu , oko struka savije metalnu šipku . Šaolin ludilo ....
Da skratim...na kraju ja zaradim crni pojas , ali šta mi to vredi kad sam istegla ligamente desnog ramena i istanjila meninskus na levom kolenu kao flis papir . I dan - danas me sve to žiga i štreca kad se menja vreme . Prokleti seksi Šaolin Gvozden ....
Na rehabilitaciji u banji , upoznam ti ja  pesnika  Đuru.
Nisam ni znala da sam se zaljubila dok nisam shvatila da sam preko noći postala hodajuća enciklopedija . Sipala sam citate i stihove kao iz rukava . Više nisam umela normalno da pričam . Svaka rečenica mi je bila vrelo mudrosti kao da sam sa banjskom vodom popila svo znanje ovog sveta .
Ali Đura je bio u nekom svom fazonu kao i svi pesnici .... pričaš sa njim a onda ukapiraš da on u stvari priča sam sa sobom . Pogleda te onim pogledom kao zmija žabu i ti taman pomisliš :
" Uau , svidjam mu se .."  - a onda skontaš da on i nije prisutan već u glavi slaže stihove i rime ...
Eto , to je to... Sledeći put ću vam ispričati kako je bilo kad sam se zaljubila u Majkla Džeksona i Kijanu Rivsa .

Moja mama : " Sva sreća da se nisi zaljubila u klošara Živka koji ceo dan cevči pivo ispred prodavnice ! "

Ja : " Srećom ! "
Nazad na vrh Ići dole
Ksipeu Totek

Ksipeu Totek

FRAZA MALj Empty
PočaljiNaslov: Re: FRAZA MALj   FRAZA MALj Icon_minitime20/7/2012, 4:42 pm

SEDAM SEKUNDI

Ljubav je , kada te ugledam u gomili ljudi i onda se odjednom ta gomila ljudi razlije u neprepoznatljiv žamor i nerazgovetne boje . U sredini te sveopšte gužve stojiš Ti , meni nepoznat do tog momenta a u sledećem momentu već te znam i poznajem .
Desnom rukom nonšalantno skloniš kosu sa čela a meni se zanese pamet na onu stranu gde si pomerio svoj neposlušni pramen .
Zatim , zagnjurim glavu u oblak skupih parfema i oznojanih tela koji lebdi blizu tavanice . U celoj toj konfuziji isparenja , osetim ukus samo tvoje jedne slane kapljice znoja što ti se krišom sa slepoočnice skotrljala niz vrat i nestala u mrtvom uglu izmedju okovratnika i ramena .
U tom trenutku , prvi put shvatam opravdanost excentrično postavljenih rožnjača u mojim očima , koje dopingovane adrenalinom , poput X zraka iz rengen aparata skeniraju i kroz armirane betonske zidove a kamoli kroz tanani materijal tvoje odeće .
Vidim te skroz . Svako mišićno vlakno , strukturu dlačica , pore na koži , hemoglobin kako tutnji kroz nevidljive kapilare u tvom srcu ( zato zbog mene nikada ne moraš da obučeš nešto skupo i markirano , ja se ne razumem u modu )
Vidim električne impulse tvog mozga dok iz memorije prikupljaju slova da sklope sledeću dubokoumnu rečenicu i biraju odgovarajuću emociju lica da je što ubedljivije proprate .
I dok opušteno pričaš sa svojim prijateljima , ja grozničavo razmišljam šta da kažem , šta da uradim , šta šta , šta.......jer već unapred znam , da sve što kažem biće jezivo glupo i sve što uradim biće najtrapavije moguće.....
Kupujem vreme od same sebe sabirajući u glavi , napamet , koliko je sekundi potrebno da se čovek zaljubi :
Jedna sekunda , da trepnem .
Druga sekunda , da zastanem u pola koraka .
Treća sekunda , da mi srce preskoči jedan otkucaj .
Četvrta sekunda , da progutam knedlu koja mi se preprečila u grlu .
Peta sekunda , da mozak obradi sve informacije .
Šesta sekunda , da udahnem vazduh ( jer sam u medjuvremenu zaboravila da dišem ).
Sedma sekunda , da ušrafim rašrafljena kolena .

I dok ja tako sabiram , prebiram , oduzimam , delim , stepenujem , korenujem , šrafim i rašrafljujem , Ti lagano poput one nevidljive kapljice znoja odlaziš u nepoznatom pravcu i ostavljaš me sa tragikomičnim i tragipaničnim izrazom na licu da se svadjam sa svojim Bogom što mi u zadnjem momentu nije šapnuo neko spasonosno rešenje .....
Bog : " Ja ne znam šta bi ti još htela od mene ? "
Ja : " Ja ne znam šta od ovog može gore da mi se dogodi ? "
Bog : " Može.... izgubila si mobilni telefon !"
Ja :" Ma, šta me briga , ionako ne znam ni jedan broj napamet a i one koje znam pogrešno sam upisala ! "
Bog : " O , Bože....."

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

FRAZA MALj Empty
PočaljiNaslov: Re: FRAZA MALj   FRAZA MALj Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

FRAZA MALj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: