LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

ŠTA ŽENE ŽELE

Ići dole 
AutorPoruka
Ksipeu Totek

Ksipeu Totek

Broj poruka : 23
Humor : Optimista veruje da živimo u najboljem od svih mogućih svetova . Pesimista se plaši da je to moguće !
Datum upisa : 14.06.2012

ŠTA ŽENE ŽELE Empty
PočaljiNaslov: ŠTA ŽENE ŽELE   ŠTA ŽENE ŽELE Icon_minitime24/8/2012, 10:12 am

Jednom davno , tako davno da ta vremena više i ne pamtimo pa ih zato prepričavamo u obliku bajki , živeo je jedan siromašan seljak .
Glad i očaj su ga naterali da prekrši kraljev zakon koji povlači smrtnu kaznu , usudivši se da u kraljevoj šumi ulovi kraljevsku srnu .
Kralj , koji je baš tada kao za maler šetao sa svojim dvorjanima u blizini , video je njegovo zlodelo ali pošto je bio dobre volje tog dana zbog rodjendana svoje ćerke ljubimice , rešio je da ne kazni seljaka tu na licu mesta , već da se sa njim malo poigra .
" Pokloniću ti život - reče velikodušno kralj - ako mi odgovoriš na pitanje koje muči sve muškarce od kada je sveta i veka a to je : šta u stvari žene žele ? Znam da je pitanje teško , zato ću ti dati tri dana da pronadješ ili smisliš odgovor . Ako u tome ne uspeš , ode ti glava ! "
Sa osećanjem trenutnog olakšanja seljak je krenuo svojoj kući , razmišljajući grozničavo usput koji je pravi odgovor . Zabavljen tim mislima nije ni primetio kada je stigao do svog sela .
" Ženo - povika još sa praga - brzo mi reci šta ti je najvažnije u životu ? "
" Paaaa najvažnije mi je da nabavim kilo krompira da skuvam ručak " - reče mu ona
" Jao bože , meni glava visi o koncu a ona priča o krompirima ! Idi brzo kod komšinice Slave , ona je najveća alapača u selu , sigurno zna odgovor ! "
Žena usplahireno ode kod Slave ali ona iako je sve znala o svima... ko sa kim... zašto... kako i koliko... nije znala odgovor na ovo naizgled prosto žensko pitanje . Shvatila je da je time njena reputacija ozbiljno narušena a nikako nije smela da dozvoli da se pročuje priča kako ona u nešto nije upućena . Zato je organizovala najveću hajku ikad vidjenu u tri okruga i konačno je u smiraj prvog dana došla do nekih korisnih informacija .
"Komšija - reče Slava sva važna - da častiš ! Nisam saznala odgovor na tvoje pitanje , ali znam ko zna: Vračara Ljubica iz susednog sela .
Zakazala sam ti sastanak , idi odmah večeras da stigneš do ujutru ."
Seljak nije časio časa , zaboravio je i na glad i na žedj , pa put pod noge .
U osvit zore je stigao pred Ljubicinu trošnu kolibu na kraju sela . Pokucao je bojažljivo na vrata a u sledećem trenu mu ih otvori podbula babuskera tako gadna da mu se naježila svaka dlaka na telu . Ali šta će jadničak , nevolja ga naterala pa zato skide kapu i ponizno reče :
" Gospodjo Ljubice , čuo sam da vi znate jednu veliku mudrost a to je odgovor na pitanje : ŠTA ŽENE ŽELE ? "
Baba - veštica ga pogleda sa urokljivim okom i lukavo se nasmeja :
" Naravno da znam ! Ali reci mi koliko si spreman da platiš da bi ti rekla ? "
" Traži šta god hoćeš , glava mi je u torbi ! "
" Hmmm...odgovor je veoma vredan , zato je i cena visoka ! Daćeš mi za muža svog najstarijeg sina lepotana Janka a ja ću ti posle svadbe reći odgovor !"
Seljaka nešto preseče na pola , ali nije smeo da porekne ono što je reko i zato potvrdi dogovor .
Vukao se kući nogu pred nogu kao prebijeno pseto , prebirajući u glavi šta da kaže svom sinu . Lomio se i premišljao , hiljadu znojeva ga oblilo . Ali kad ga na kapiji dočeka Janko sa širokim dobrodušnim osmehom , osmeli se da mu sve ispriča .
" Ma ne sekiraj se tata . Bitno je da ti sačuvaš glavu na ramenima . Idi organizuj svadbu i videćeš sve će biti dobro ! "
Seljaku nije pao kamen sa srca , ali pošto je vreme isticalo požurio je u selo da nadje popa i pozove komšije na svadbeni ručak .
Jao .....a svadba je bila katastrofa ! Mlada ružna kao grob , krezava , sa bradavicom na nosu , urokljivim očima , kvrgavim kolenima i ravnim grudima . Prava veštica . Mljackala je i podrigivala dok je jela , pričala neumesne šale i glupe komentare , lumpovala i bahato se cerekala , pipkala kuma ispod stola , naroljala se kao guzica... ma grozota jedna , svi su popadali od blama sa stolica .
Jedino se Janko nije dao zbuniti . On ju je gledao sa radošću i od srca se smejao njenim glupostima .
" Eeee , sada je vreme da vam otkrijem odgovor na vaše pitanje - reče novopečena mlada , dok su svi seljani zanemeli od nestrpljenja - SVAKA ŽENA ŽELI BITI VLASNICA SVOG ŽIVOTA ! "
" Uauuuu " - za stolom se proneo žamor oduševljenja . Jeste da je Ljubica bila grdoba ali ovo je bila mudrost dostojna mudraca . Seljak je znao da mu je život spašen i brzo je požurio u dvor sa odgovorom .
Kasnije te večeri kako običaji nalažu , vračarica Ljubica i Janko su otišli u svoju sobu .
" Odaću ti još jednu tajnu , zato što si danas bio jako dobar prema meni i imao puno strpljenja ." - reče mu ona paleći lampu .
Janko je pogleda i pred sobom vide prekrasnu crnokosu lepoticu zanosnog tela .
" Danju imam jedan oblik , a noću drugi . Izaberi kada želiš da budem lepa a kada ružna !"
Janko se duboko zamisli . Ovo je zaista bilo veliko iskušenje . Da li želi lepoticu kojom bi se danju ponosio pred svojim prijateljima i rodbinom a noću prostakušu i rugobu u krevetu ili obrnuto ?
Mislio je , mislio a onda reče :
" Prepustiću tebi da o tome odlučiš . Ti si vlasnica svog života ."
Ljubica ga nežno zagrli i zauvek je ostala lepa . Živeli su srećno do kraja života .
p.s. pouka ove priče : nije bitno da li je žena lepa ili ružna.....u suštini je uvek veštica .
p.p.s.s. seljak se spasao .
hepi
Nazad na vrh Ići dole
http://hejljudiibogovi.blogspot.com/

ŠTA ŽENE ŽELE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Ponešto i za klince - piše se u temama ispod naslovne :: Bajke-
Skoči na: