LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

PIPAČICE I MI OSTALI

Ići dole 
AutorPoruka
Ksipeu Totek

Ksipeu Totek

Broj poruka : 23
Humor : Optimista veruje da živimo u najboljem od svih mogućih svetova . Pesimista se plaši da je to moguće !
Datum upisa : 14.06.2012

PIPAČICE I MI OSTALI Empty
PočaljiNaslov: PIPAČICE I MI OSTALI   PIPAČICE I MI OSTALI Icon_minitime4/9/2012, 11:58 am

Ja sam nestručno lice , pa zato pod terminom " manijak " svrstavam širok asortiman nenormalnog ljudskog ponašanja počev od ratnih agitatora , agresivnih navijača sa tribina , nasrtljivih trgovaca uvaljivača , do neveštih bakica koje u supermarketu opipaju 10 hlebova pre nego što kupe jedan .
Za njih imam poseban termin : " Pipačice hlebova ."
Eh , što ti je navika iz mladosti ( samo što u mladosti nisu pipale... hlebove ).
Moram da naglasim da ja nikada ne pipam .
Na šta bi to ličilo kada bi svaki pipnula . Bože svašta . Znam da  se mnogi neće složiti sa mnom : " Kako da znaš koji je tvrd a koji mekan ako ne pipneš ? "
" Imam oči pa gledam..."

....Nego da se vratim ja na temu manijaka . Mani hlebove .

Nekada su manijaci i monstrumi imali opšti naziv manijaci i monstrumi .
Pošto je to nepristojan termin , sada ih zovemo " osobe sa malo devijantnim i nepredvidivim ponašanjem " ( OSMDNP ) ili  "osobe sa malo pomerenim i pobrkanim genetskim zapisima" ( OSMPPGZ ) i kao takvi ne podležu kaznenom zakonu , a pošto nemamo odgovarajuće ustanove za te slučajeve , najbezbolnije rešenje je da budu na ulici .
E sad , postoji još jedna podvrsta manijaka za koju vam nisam rekla , a to su : obični manijaci i  izopačeni manijaci .
Obični manijaci su oni što vas čudno gledaju i mrmljaju sebi u bradu iza nekog žbuna u parku , a izopačeni manjaci ne prezaju da stupe u akciju kada im padne klapna na oči .
Za mnoge vrste i podvrste naših sunarodnika ( to jest bližnjih ) sa posebnim potrebama ( jer imaju poseban nebaždaren mozak ), država je smislila prelazno rešenje , a to su sigurne kuće . Nažalost to važi samo za oženjene manijake t.j. za njihove žene i decu .
Pošto sam ja osoba koja ne može da se pomiri sa prelaznim rešenjima ,  obećavam da ću na ovu temu i dalje razmišljati i ako smislim pametan odgovor  dostaviću ga lično predsedniku .
A ako vi smislite neko pametno rešenje i vi ga pošaljite vašem predsedniku . Sigurna sam da i kod vas ima nebaždarenih . Nismo valjda samo mi po tome specifični ?

Ksipeu Totek : " Stvarno se tome od tebe nisam nadao ! Šta hoćeš da kažeš , da sam ja manijak zato što sam žrtvovao par stotina hiljada ljudi ? Pa to je bilo u verske svrhe i za vaše dobro !
Kako bi inače imali dobru žetvu i bogat prinos krompira ? El' vidiš sad kakvo je stanje na njivama i pored primene moderne agrotehnike ?  Ne prodje malo pa vam riknu usevi od poplave ili suše . Ajde reci pošteno koliko košta paprika i paradaiz na pijaci sad u jeku sezone spremanja zimnice ? "

Bog : " Bubice , pretera ga . Da nisam iskorenio veštice u srednjem veku , ne bi sada uživala u blagodetima moderne civilizacije . I to mi je hvala . Stvarno nema smisla . Da li ti znaš koliko košta jedan izlazak inkvizitora na teren ? Pa troškovi ispitivanja , a o ceni drveta i smole za lomače i da ne pričam . Mogla bi da pokažeš malo više poštovanja i zahvalnosti za sve ono što sam učinio za tebe ! "

Lederfejs : " A zamisli one idiote u prodavnici nisu hteli da mi uvaže reklamaciju kada mi je pukao zupčanik na testerii iako je bila pod garancijom  . Kažu motorka služi samo za seckanje drva ! Ma pazi boga ti ! Gde to piše ? Ajde pokaži mi u uputstvu gde to piše ? "

Ja : " Stvarno ne piše nigde ."

Nazad na vrh Ići dole
http://hejljudiibogovi.blogspot.com/

PIPAČICE I MI OSTALI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: