LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Skromnost, vrlina?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Da li je skromnost vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/5/2009, 3:07 pm

Skromnost je osobina oko koje se lome mnoga koplja. Licno je smatram vrlinom, ali u mom znacenju reci skromnost.
Skroman za mene znaci ne biti opsednut sobom, nemati imperativ"Moram se dopasti", ne vikati na sva vrata "Pametan sam.." ne uzdizati sebe u odnosu na druge. Mislim da je danas skromnost podcenjena i da se deca uce nadmenosti i laktanju, halabuci i sujeti...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/5/2009, 6:28 pm

Ljudi koji se dice svojom skromnoscu ne mogu biti ti koji nose taj epitet i tu nema boga...
E sad skromnost ne uzimam za vrlinu jer je ne volim, ne kazem da volim rasipanje,raskalasnost i bahatost..
Jednostavno ne volim ni jednu krajnost...

Smatram da je bit u odrzanju sredine izmedju ta dva pojma...Umerenost u svemu...Jer... Iz svakog preterivanja javi se gomila dobrih i losih osobina sa kojima je potrebno nauciti ziveti,kontrolisati svoje porive....
A i skromnost kao skromnost se ne ceni u borbi za danasnju egzistenciju,danasnje trziste ne zahteva skromnog borca jer takav termin nikada nije i nikada nece postojati...
Zivot je borba,zivot je ono sto od njega snagom otrgnu snazni i odvazni!!!
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/5/2009, 7:39 pm

Mozda je skromnost bila vrlina u nekom drugom vremenu, sad skromnost smatraju gluposcu.

https://poezija.darkbb.com
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/5/2009, 8:51 pm

Masada ::
Mozda je skromnost bila vrlina u nekom drugom vremenu, sad skromnost smatraju gluposcu.

Onda sam " po novom " - glupa, hi,hi, ali mi je drago zbog toga.

hepi
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime20/5/2009, 9:07 am

Beskraj ::
Ljudi koji se dice svojom skromnoscu ne mogu biti ti koji nose taj epitet i tu nema boga...
E sad skromnost ne uzimam za vrlinu jer je ne volim, ne kazem da volim rasipanje,raskalasnost i bahatost..
Jednostavno ne volim ni jednu krajnost...

Smatram da je bit u odrzanju sredine izmedju ta dva pojma...Umerenost u svemu...Jer... Iz svakog preterivanja javi se gomila dobrih i losih osobina sa kojima je potrebno nauciti ziveti,kontrolisati svoje porive....
A i skromnost kao skromnost se ne ceni u borbi za danasnju egzistenciju,danasnje trziste ne zahteva skromnog borca jer takav termin nikada nije i nikada nece postojati...
Zivot je borba,zivot je ono sto od njega snagom otrgnu snazni i odvazni!!!
Ne mislim da je skromnost druga krajnost, na drugi kraj bih stavila poniznost i nisko samopostovanje. Skromnost je nacin na koji cemo se predstaviti svetu i ne mora da ima veze sa samovrednovanjem. Ako covek veruje u sebe sposoban je da se bori. Danas se kaze "Ako se neces hvaliti, ko ce te?" Mislim da prave vrednosti mogu da nadju svoj put do vrha i bez da ih trljamo o nos bitnim ljudima. Skroman ne znaci pasivan, skroman znaci svestan da nisi savrsen. u nekim rizicnim situacijama mislim da skromnost moze zastiti coveka od glupog rizika i jos glupljih odluka.

"Sto je vise plodova na stablu, to su nizi njegovi vrhovi"
Turkmenska izreka
"Moze se biti skroman a ne biti mudar, ali je nemoguce biti mudar a ne biti skroman"
Kineska izreka
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime20/5/2009, 12:16 pm

"Moze se biti skroman a ne biti mudar, ali je nemoguce biti mudar a ne biti skroman"
Kineska izreka

Izgleda da ipak nisam glupa, hi,hi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime25/5/2009, 6:52 pm

Da li je skromnost zaista vrlina?
Ako smo skromni samo zato sto smatramo da je to vrlina, zar onda ona to jeste?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime25/5/2009, 6:52 pm

Skromnost je da velike ciljeve pronalazite u malim stvarima!
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime25/5/2009, 10:49 pm

ja nesto nemislim da sam skromna. meni uvek treba nesto najbolje...a valjda zato sto sam lav Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime4/6/2009, 8:45 pm

Neki je smatraju vrlinom,a ja je smatram manom.Nikada u zivotu nisam bila skromna[kazu cak ni kada sam bila dete].Nikada nisam bila lazno skromna,ali nikada se nisam ni hvalisala.Poznajem ljude koji su jako skromni,i ostala sam zapanjena njihovim razmisljanjem o sebi,svojoj nesigurnosti koja je stalno prisutna.Po meni je skromnost samo vrlina slabih,ili nemaju nijednu drugu vrlinu pa su se uhvatili te.I to im dodje kao pohvala. Po meni skromnost nije VRLINA, VRLINA JE UMERENOST!!!

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime14/6/2009, 7:21 pm

Skromnost je vrlina koja moze biti pogubna, ona prouzrokuje manjak ambicija. Neko se skromno vozi sopstvenim avionom, a neko ide peške.
Jedna kineska poslovica kaže "Može se biti skroman - a ne biti mudar, ali je nemoguće biti mudar, a ne biti skroman".
Pitanje skromnosti je ne natrljavati na nos svoje prednosti, ne omalovažavati bilo koga, ne razmetati se nadmeno i potencirati: znanjem, imetkom, vrlinama, talentima.....Nisam skromna u svakom slucaju...ali se ne razmecem sa onim sto imam.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/6/2009, 10:43 pm

Nekada se skromnost mozda smatralo vrlinom,mozda zato sto sam i ja tako ucena i vaspitavana,ali sam vremenom,i vreme me je naucilo da bas nije tako.Svoju skromnost cuvam samo za svoje najblize,u danasnjem vremenu jel sa tom vrlinom nemozes daleko dogurati,i vremenom sam shvatila da je to zaista mana zato je vec odavno neposedujem u ovom drustvu.

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime20/6/2009, 11:57 am

Pa sad ili si skromna ili nisi, a ne za najblize jesi a za druge nisi!?
I to je nije osobina koju mozes da biras, hocu li ili necu biti takva, to je nesto se gradi od malih nogu, zavisi od vaspitanja i modela roditelja. Da li je mana ili vrlina opet sasvim je subjektivno i zavisi od toga da li coveku donosi dobit ili stetu, onako kako on sam procenjuje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime20/6/2009, 5:35 pm

SaMar ::
Pa sad ili si skromna ili nisi, a ne za najblize jesi a za druge nisi!?
I to je nije osobina koju mozes da biras, hocu li ili necu biti takva, to je nesto se gradi od malih nogu, zavisi od vaspitanja i modela roditelja. Da li je mana ili vrlina opet sasvim je subjektivno i zavisi od toga da li coveku donosi dobit ili stetu, onako kako on sam procenjuje.

Nisam skromna...znaci na poslu koji radim nemas vremena da budes skroman jer ces biti samleven u svakom pogledu..Ta osobina u danasnjem drustvu ako zelis da uspes u necemu nema prodje.Za najblize svoje nemam potrebe biti neskromna to sam sto sam.Nemam potrebe da budem ala.Kako skromnost nije osobina sta li je onda?Ovde bi se slozila sa tobom u slucaju mojih ambicija moja neskromnost je vrlina jer imam profita u njoj.Donosimi dobit.Naravno i to je stvar procene...znam mnoge ljude koji imaju znanja...ali skromnost i sve ostali sto ide uz to im neda da se pokrenu.Stalno tapkaju na jednom mestu.Zavisi ta osobina rekla sam i ja gore od vaspitanja ali i zivot te nauci i okolina dosta toga...tako da se vaspitanje ipak stavlja malo i u drugi plan.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime20/6/2009, 6:12 pm

Uzimaj, kradi, otimaj, zadovolji ego, strast, ljubav, skromnost ne moze biti vrlina ako je suprodstavljena zeljama zivota, ako je sputavamo u necemu lepom sto je pred nama, ne mislim na materijalna vec na duhovna dobra.

Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime21/6/2009, 7:00 pm

Uzimaj, kradi, otimaj, zadovolji ego, strast, ljubav, skromnost ne moze biti vrlina ako je suprodstavljena zeljama zivota, ako je sputavamo u necemu lepom sto je pred nama, ne mislim na materijalna vec na duhovna dobra.

Ovo sto si ti naveo je malo ekstremno sve za mene. Ne treba biti skroman i zadovoljavati se prosekom već postaviti visoke ciljeve i ka njima večno stremiti.Ja sam mislila na tu vrstu ...a ti si pak otisao na neku drugu stranu.Covek kada je skroman pogotovo u danasnjem vremenu veruj mi da je sputan na svakom terenu.Znam ja da je skromnost ogledalo duse...da je to ljudska velicina...ali veruj mi ni ja sama ne bi mogla svoje dete da vaspitavam u tom duhu jer sa tom osobinom veruj mi nece moci mnogo da postigne sem neke svoje satisfakcije.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime21/6/2009, 7:37 pm

Pa taj unutrasnji mir je i najvazniji, sta ce mi svo bogatstvo sveta ako nisam miran u sebi ?

Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime21/6/2009, 8:01 pm

[quote="Masada"]Pa taj unutrasnji mir je i najvazniji, sta ce mi svo bogatstvo sveta ako nisam miran u sebi ?[/quote

Razumem te...ali ja svoje dete ne mogu kada je gladno da nahranim svojim unutrasnjim mirom i skromnoscu.Mora covek u nekim segmentima da bude prodoran...nemoj pogresno da me shvatis negazim preko mrtvih da bi dosla do cilja,ali nisam skromna u stvarima gde imam svoje ciljeve.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime21/6/2009, 8:07 pm

Shvatam te, tako sam i ja razmisljao nekada, sada, pomalo krecem ka unutrasnjem miru, valjda je to nesto sto dolazi sa godinama, nisam zeljan vise nicega sto bise svelo na to da cilj opravdava sredstvo.

Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime21/6/2009, 8:16 pm

Shvatam te, tako sam i ja razmisljao nekada, sada, pomalo krecem ka unutrasnjem miru, valjda je to nesto sto dolazi sa godinama, nisam zeljan vise nicega sto bise svelo na to da cilj opravdava sredstvo.

Razuman cilj opravdava cak i nerazumna sredstva...Very Happy Verovatno si u pravu...iskusniji si pametniji ,ali ja valjda imam toliko zelja ne toliko za sebe koliko za porodicu tako da nerazmisljam bas kao ti.Mada postujem misljenje.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime26/6/2009, 10:59 pm

Skromnost moze da bude vrlina samo u karakternim drustvima , i plus da drustvo odrzava hijararhiju vrednosti....

U drustvima odnosa, skromnost je mana , slabost, pokrivac za nesposobnost....

Skromnost je destruktivno nauceno ponasanje.
Skromnonst je neprirodna
Ako biras izmedju zdrave i crvljive jabuke, uzeces zdravu, zar ne?
Ako ne uzmes najlepsu jabuku - to je samo zbog toga sto ti bas tada ne treba hrana, treba ti da se bolje osecas u svojoj kozi, da se vidis lepsi nego sto jesi, da mislis kako si Skroman........ a malo kasnije ...Gladan Smile .

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime26/6/2009, 11:02 pm

lepo receno...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime26/6/2009, 11:07 pm

BOBI-BO ::
lepo receno...

Draga moja ovo jeste lepo receno...ali na mnogim forumima kao i na ovom zbog ovakvih stvari kada kazem samo sto me neispljuju...kazu ti gazis preko mrtvih...ti si ovakva ,ti si onakva...svi pricaju i pisu o svojoj skromnosti...hvale se njome...ja sam gore napisala, nisam tako vaspitana ali zivot me je naucio da ako budem skromna zaista cu ostati gladna.A taj luksuz u 21,veku nemogu sebi da dozvolim.Nisam skromna u svojim zacrtanim ciljevima...uvek idem napred i ne okrecem se puno na tudja misljenja.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime26/6/2009, 11:12 pm

meni nesto idu na k.... ti skromni...
i volim da se druzim sa ljudima koji nisu skromni. koji znaju sta hoce i gaze ka svom cilju. i neznam da li mi se cini ali mislim da su takvi vedriji. lepse mi je da sam u takvom drustvu.
mislim da net nije mesto gde se treba folirati. uostalom kao i u zivotu. treba biti svoj. a onaj ko me ne shvata...pa boze moj.
dovoljno mi je onih sa kojima se razumem. i koji nisu skromni...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime26/6/2009, 11:37 pm

Skromnost ima i pozitivnu i negativnu stranu.

Ja volim neku sredinu.
Skromnost jeste po nekad vrlina.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime28/6/2009, 9:42 pm

Sneki ::
Skromnost ima i pozitivnu i negativnu stranu.

Ja volim neku sredinu.
Skromnost jeste po nekad vrlina.

Skromnost nije ponekada vrlina to i jeste vrlina ja je ne osporavam...samo kazem da u danasnjem vremenu vrlina koja se ne ceni,sa kojom ne mozes nista da zavrsis a ni da pocnes...vrlina koja ce te unazaditi...mozda u mnogim stvarima i degradirati.Sredina, koja je to sredina nema sredine u danasnjem vremenu...ili si skroman i tu si gde si ili si neskroman i znas gde ces...sta ces...u kuda ces...

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime1/8/2009, 3:35 am

Skromnost je definitivno vrlina ne treba biti ponizan ali treba biti skroman, ne traba dizati sebe u visine zbog neceg sto si uradio, treba pustiti druge da o tome sude, mozda je pametnije hvaliti se, laktati se da bi uspeo u zivotu, ali neskromni ljudi vrlo brzo ne uvide sve svoje greske, misle da su najpametniji i to im posle dodje glave. Skroman covek moze biti i ambiciozan samo nece sebi postavljati sulude ciljeve na primer ja bih da budem predsednik drzave, treba postaviti svoje ciljeve i skromno ici ka njima, mozda kasnije nego kod neskromnih ali ljudi ce primetiti kakav si i ostvarices ih samo treba biti i dovoljno uporan.Nisam dovoljno skroman bio u svom zivotu, precenjivao sam neke svoje postupke i to mi se obicno obilo o glavu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime2/8/2009, 4:48 pm

Slazem se skromnost se svrstava u vrline,ali veruj mi uvek se klonim u zivotu neskromnih i glupih ljudi nego onih koji gaze preko svih da bi dosli do svog cilja.Taj sto nije skroman i koji ima zacrtane ciljeve u zivotu sa njima znam na cemu sam...ali ova druga grupa ljudi sto zna da ti zakomlikuje zivot i da ti postavi nogu iz gluposti to nezna niko.I uglavnom se klonim takvih ljudi jer su opasnost za okolinu.Skroman covek u danasnjem vremenu moze da bude ambiciozan ali...ta skromnost mu nikako neide u prilog,dok ga neko primeti on je vec stasao za penziju.Nikada nisam bila skromna u ciljevima koje sam zacrtavala...naravno ciljeve sam postavljala uvek u svojim domenima...nikada nisam imala ambicije da budem predsednik...ili neki direktor.Ali sve ostalo dolazi u obzir.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime3/8/2009, 1:02 am

Ljudi koji gaze sve pred sobom da bi uspeli ne mogu mi biti cak ni poznanici, to su ljudi bez savesti, ko zna sta bi sve uradili. Mozda skromnost donosi to da nisi dovoljno primecen ali ako se dovoljno trudis u tome sto radis primeticete pa makar to moralo malo i da saceka. Mislim da skroman covek nije glup, ukoliko jeste onda je to nesto drugo, ali i onda ce da ti postavi nogu iz gluposti a ne skromnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime3/8/2009, 11:17 am

smesko zz ds1989 ::
Ljudi koji gaze sve pred sobom da bi uspeli ne mogu mi biti cak ni poznanici, to su ljudi bez savesti, ko zna sta bi sve uradili. Mozda skromnost donosi to da nisi dovoljno primecen ali ako se dovoljno trudis u tome sto radis primeticete pa makar to moralo malo i da saceka. Mislim da skroman covek nije glup, ukoliko jeste onda je to nesto drugo, ali i onda ce da ti postavi nogu iz gluposti a ne skromnosti.

Ljudi koji gaze sve pred sobom...nekazem ni da su mi prijatelji ali nemogu da kazem da mi nisu poznanici jer ih imam u svom okruzenju samnom su rade.Mozes dovoljno da se trudis...ali veruj mi nikada neces biti dovoljno primecen uvek si u senci njihovoj.Poneko od tih skromnoh saceka svojih 5 min.ali mnogo vise je onih koji nikada to nesacekaju.Daleko od toga da je skroman covek glup.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime3/8/2009, 12:26 pm

Ok, verovatno si ti u pravu, i na mom poslu ima onih koji gaze sve pred sobom ali stvarno gledam da ih izbegavam, ne plasim ih se, mene tesko da ce da zgaze,poluskroman kakav sam, bar ja tako mislim,pokazao sam dovoljnom broju ljudi pa i sefova (ako se oni svrstavaju u ljude) ha ha... kakav sam radnik tako da meni ne mogu nista, medjutim vidim kako neke gaze i zato ih izbegavam.Skromnost je uvek bolja opcija ako imas prave sefove na poslu ili pravi krug poznanika, primetice to oni i pre nego sto mislis, samo ljudi koji gaze preko ostalih da bi uspeli naprimecuju skromne od osoba slicnih njima.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime3/8/2009, 12:44 pm

Nisam nikada skromna pogotovo sa takvim ljudima...jednostavno imam na poslu neke svoje zacrtane ciljeve koje sam uspela da ostvarim...i drugacije da sam bila skromna nikada nebi uspela.Nisam imala vremena da cekam svojih 5 min.jer mislim da bi mnogo izgubila u tom cekanju.Vreme prolazi nema vremena da se ceka.Vreme gazi...to da li bi me neko zgazio ili ne je manje bitno koliko vreme u trenu proleti.Nisam ni ja tip koja ide preko mrtvih,ali kazem ono sto mi je zacrtano u glavi ostvarujem i idem napred nemam vremena da previse sanjam...mozda i sanjam ali otvorenih ociju i idem napred.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime3/8/2009, 12:53 pm

Narvno da idem ka ispunjenju mojih ciljeva na poslu, ali ne treba to nekom pricati,jednostavno radis to drugi primete i to je to. Mozes biti skromna i ostvariti svoje ciljeve ne vidim zasto bih to nekom trebao predociti jednostavno ako vidi video je, ako ne, znaci da nisam bio suvise dobar pa cu se vise potruditi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime3/8/2009, 1:48 pm

Narvno da idem ka ispunjenju mojih ciljeva na poslu, ali ne treba to nekom pricati,jednostavno radis to drugi primete i to je to. Mozes biti skromna i ostvariti svoje ciljeve ne vidim zasto bih to nekom trebao predociti jednostavno ako vidi video je, ako ne, znaci da nisam bio suvise dobar pa cu se vise potruditi.

Cekaj cekaj ja i ti se izgleda bas najbolje nerazumemo...ni ja neidem naokolo i neobjavljujem realizaciju svojih ciljeva na sva vrata.Daleko od toga,ali iskreno nesedim bas skrstenih ruku i neglumim ludilo.Ko ce danas da vidi koliko god da si dobar tvoju jednostavnost i dobrotu[NIKO.Veruj mi zalosno je ali svi prvo primete laktove i zube.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime5/8/2009, 2:53 am

Beskraj ::

Cekaj cekaj ja i ti se izgleda bas najbolje nerazumemo...ni ja neidem naokolo i neobjavljujem realizaciju svojih ciljeva na sva vrata.Daleko od toga,ali iskreno nesedim bas skrstenih ruku i neglumim ludilo.Ko ce danas da vidi koliko god da si dobar tvoju jednostavnost i dobrotu[NIKO.Veruj mi zalosno je ali svi prvo primete laktove i zube.
Hoce, veruj mi da hoce svaki dobar sef. Ok mozda ce prvo da primete laktove i zube, medjutim kada primete ovo drugo tada vise ne moras da se dokazujes. Ljudi koji sve gaze su stalno pod nekom kontrolom bar kod mene na poslu.
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Datum upisa : 31.05.2009

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime5/8/2009, 8:25 pm

Skromnost...i o njoj moze puno toga da se kaze. Nekada su ljudi siromastvo poredili sa skromnoscu. Ako covek uspe da malim stvarima ispuni svoj zivot...da li je to skromnost? Jevandjelje po Mateju kaze... "Jer kakva je korist covjeku ako sav svet dobije a dusi svojoj naudi?"...Sta mislite da li je mislio na skromnost ili na ono sto je skromnosti suprotnost?
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime6/8/2009, 3:01 am

Narvno da je mislio na suprotnost skromnosti. Kada covek gazi sve pred sobom, ne gleda sta radi, vremenom izgubi i mnoge druge pozitivne osobine, tada ne moze mirno da spava. Dzaba mu onda sve sto je stekao, kada se stalno osvrce.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime16/8/2009, 9:37 pm

Nisam skromna,uvek volim i tezim u zivotu najboljem.Mozda ce mnogi da me osude i da mi zamere ali ja licno skromnost nikada nisam nesto smatrala vrlinom bez obzira sto sam tako vaspitana,jednostavno zivot ,drustvo sredina te naprave takvog.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime17/8/2009, 12:20 am

Ne osudjem te niti ti zameram, ali mislim da mnogo trazis izgovora zasto nisi skromna, meni to pokazuje da bi ti zelela da budes takva i da skromnost ipak smatras vrlinom.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 3:18 pm

Ne osudjem te niti ti zameram, ali mislim da mnogo trazis izgovora zasto nisi skromna, meni to pokazuje da bi ti zelela da budes takva i da skromnost ipak smatras vrlinom.

Mozda si u pravu,neko moje unutrasnje ja uvek je to smatralo vrlinom.Secam se gde god da sam pocinjala da radim tom parolom sam se vodila nista puno nisam uspela,gledala sam tudja unapredjenja,tudje povisice a moja skromnost je uvek ostajala po strani.I onda valjda svo to gledanje i sva ta nepravda te toliko ocvrsne da nekada zaboravljam sta to znaci.Nisam vise skromna ni u jednom pogledu,vise se ni ja mrvivcama ne zadovoljvam,ali zar sam morala bas toliko da se promenim da bi jel neko primetio moje vrednosti.Zalosno ali je tako.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 3:32 pm

Zalosno je to, ali ok ako nikoga nisi gazila dok si to radila, i ako se neosecas lose onda je to uredu,Na mom poslu ja se nelktam ali radim tamo gde se ucinak jasno vidi. koliko god se neki ljudi laktali ,isticali sebe moji sefovi znaju ko je ko.Zato kazem skromnost je vrlina.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 3:42 pm

Zalosno je to, ali ok ako nikoga nisi gazila dok si to radila, i ako se neosecas lose onda je to uredu,Na mom poslu ja se nelktam ali radim tamo gde se ucinak jasno vidi. koliko god se neki ljudi laktali ,isticali sebe moji sefovi znaju ko je ko.Zato kazem skromnost je vrlina.

Nisam nikoga gazila ali pokazivala sam zube,svoja jasna misljenja i svoje jasnije ciljeve.Mozda sam vise galamila da bi neko mogao da me cuje i da to sto cuje dopre do mozga njegovog.A onda kada sve to dopre onda on shvati o cemu sam pricala.Ovako dok radis i cutis veruj mi mnogi te i neprimete,cak ni neznaju ko si.Znam ljude koji su otisli u penziju radeci skromno nista za to nisu dobili cak ih se sada i nesecaju.Mene netreba niko da se seti ali neke stvari koje sam zasluzila i koje smatram da mi pripadaju samo tako sam i na taj nacin dosla do njih.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 4:00 pm

Znas kakav sam i ko sam mislim neki bi rekli i huligan, naravno da svoja jasna misljenja kazem, nedam na sebe, naravno kada sam upravu.Verovatno radis negde gde se tvoj radni ucinak ne vidi odmah, kod mene se vidi pa nema potrebe da galamim vide oni sami ko radi a ko ne. Secace me se oni koji trebaju da me se secaju kada odem u penziju.Mada cenim kako si ti uspela da ostvaris neke svoje ciljeve.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 4:13 pm

Ja sam skromna.I to smatram svojom vrlinom.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 4:33 pm

Znas kakav sam i ko sam mislim neki bi rekli i huligan, naravno da svoja jasna misljenja kazem, nedam na sebe, naravno kada sam upravu.Verovatno radis negde gde se tvoj radni ucinak ne vidi odmah, kod mene se vidi pa nema potrebe da galamim vide oni sami ko radi a ko ne. Secace me se oni koji trebaju da me se secaju kada odem u penziju.Mada cenim kako si ti uspela da ostvaris neke svoje ciljeve.

Radim kancelarijske poslove,kao referent.Naravno da se nevidi ucinak ali se vidi rezultat.Te rezultate uvek pokupi neko drugi,cak i preko tvojih ledja.I onda se umoris od svog tog gledanja.I promenis list.Nema tu puno nauke pokazes samo ljudima na malo drugaciji nacin da ono sto radis znaju malo vise da cene i nagrade.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 9:48 pm

Po meni skromnost nije vrlina. Ja sam borbena osoba i volim da grabim i idem dalje, više... Ne preterujem ni u tome, da budem alava, ali težim za višim ciljevima i mislim da uvek možeš još više.Ako je to neskromnost i ako je to mana,onda neka mi se pripise i ovo na dusu.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 9:52 pm

Po meni Beskraj to sto si navela nema veze sa skromnoscu i neskromnoscu.

Mozda skromnost nije uvek vrlina ali nije ni mana.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 9:54 pm

"Skroman čovjek može sve dobiti, a ohol sve izgubiti; jer skromnost uvijek nailazi na velikodušnost, a oholost na zavist."

Antoine de Rivarol
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 10:01 pm

Можда можемо скромност упоредити и са умереношћу, мада, мислим да у животу треба грабити све, време пролази, бежи нам кроз прсте, не можемо га зауставити, треба све грабити јер, неки трен никада нећемо моћи вратити.
Не мислим на новац у овом писању, он је на жалост потребан да би преживели а да би живели, уживали у малим ситницама, треба их зграбити па нека траје и секунд.

Beskraj

Beskraj

Ženski

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime19/8/2009, 10:03 pm

Tu borbenost,i put ka visim ciljevima mnogi gledaju kao laktanjem ,i gazenjem preko drugih...ja to tako negledam i tako se neosecam.Mada iskreno nekada dok sam bila mladja nisam bas takva ni bila,a radila sam isto posao svaki kao i sada,S tom razlikom sto sada rezultati neizostaju a nekada je taj kajmak kupio neko drugi.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Skromnost, vrlina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Skromnost, vrlina?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: