LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Skromnost, vrlina?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Skromnost, vrlina? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime8/9/2009, 10:10 pm

E vidis u tome je razlika izmedju mene i tebe.Meni je muka da hodam polako po tim stepenicama...volim neku i da preskocim jer dok ja sacekam polako da svaki stepenik prodjem ja osedih...a onda mi vise nista nece biti potrebno.Ja nemam puno susret sa ljudima koji su skromni oko mene su uglavnom azdaje...koje ako ih ti neprogutas oni cete u jednom zalogaju samleti.Nekazem da medju njima nemam drage ljude...ali samo se prilagodjavam kolektivu kakav je.Jer ako nisi takav ne mozes da opstanes.Jesi li ti gledao onu emisiju OPSTANAK.Ko prezivi pricace. Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_biggrin

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime8/9/2009, 11:09 pm

Ok, sada mi je tek jasno zasto o nekim stvarima pises na taj nacin, naravno ako mozes da preskocis neki stepenik ok. Ali je veoma bolesno ako odmah zelis na onaj poslednji da skocis.
Vidis u opstanku su zivotinje, za razliku od njih mi imamo savest koja nam neda, odnosno vecini od nas neda da se ponasamo kao zivotinje
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime8/9/2009, 11:14 pm

Imam savest...i naravno neponasam se kao zivotinja jer kao ljudsko bice imam svest i to razvijenu svest.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime8/9/2009, 11:17 pm

Naravno, o tome smo i pisali na tu temu, nego morao sam da odgovorim na ono o opstanku kao emisiji.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime8/9/2009, 11:22 pm

U danasnje vreme, skromnost nije vrlina, ali mi ljudi kao ljudi volimo (ili moramo) da budemo sve, pa i skromni.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime9/9/2009, 1:12 am

bealiever ::
U danasnje vreme, skromnost nije vrlina, ali mi ljudi kao ljudi volimo (ili moramo) da budemo sve, pa i skromni.
Skromnost nema veze sa vremenom..Skromnost je karakterna osobina čivjeka.Jel misliš da su ljudi bili bolji recimo prije 100 godina.Nisu..Bili su gori jer im je egzistencija bila ugrožena.Čovjeku kad je ugrožena egzistencija teško je biti skroman..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime9/9/2009, 4:06 am

Potpisujem.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime9/9/2009, 12:33 pm

džoni azra ::
Skromnost nema veze sa vremenom..Skromnost je karakterna osobina čivjeka.Jel misliš da su ljudi bili bolji recimo prije 100 godina.Nisu..Bili su gori jer im je egzistencija bila ugrožena.Čovjeku kad je ugrožena egzistencija teško je biti skroman..

Dzoni, skromnost ima vise, da kazem, slojeva. Jedan isti covek u dve razlicite situacije (finansijske) imace dva razlicita nacina skromnosti, ako govorimo o normalnom coveku a ne razuzdanoj osobi. I ja ipak mislim da se skromnost menja sa vremenom, tako da imaju veze jedno sa drugim.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Ljudi   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime9/9/2009, 12:57 pm

Dzoni, skromnost ima vise, da kazem, slojeva. Jedan isti covek u dve razlicite situacije (finansijske) imace dva razlicita nacina skromnosti,
Oćeš biti ljubazna da ovo objasniš..Ja ovo ne razumijem,jer po meni skromnost je samo jedna..Ako je čovjek skroman onda je skroman u svim segmentima života(sem u ribolovu),ribolovci će ovo razumjeti kao ih ovdje ima.Zaboravih da kažem (i u seksu)..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime9/9/2009, 7:02 pm

Sa ovim bi se slozila i ja momcima stalno objasnjavam da u danasnjem vremenu skromnost se nesmatra vrlinom...bez obzira sto se svrstava u vrline...ali ovaj drugi deo zaista ne razumem sta si htela time kazati.Nije mi jasna poruka.Zato nesto moramo,ako ne zelimo...i sta to volimo...nista nerazumem.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime9/9/2009, 11:25 pm

[quote="Beskraj"]

Sa ovim bi se slozila i ja momcima stalno objasnjavam da u danasnjem vremenu skromnost se nesmatra vrlinom...bez obzira sto se svrstava u vrline...ali ovaj drugi deo zaista ne razumem sta si htela time kazati.Nije mi jasna poruka.Zato nesto moramo,ako ne zelimo...i sta to volimo...nista nerazumem.
A zašto skromnost u današnje vrijeme nije vrlina?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 6:40 am

Zato sto svi pricate o skromnosti...a pitam se u stvari koliko je ko uopste skroman.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 3:37 pm

Nije uopste bitno koliko je ko skroman od nas, bitno je sta mi mislimo o tome, jednostavno ima dosta stvari u zivotu gde znam da to sto radim nije dobro, ali to su moje mane, koje zelim da ispravim neke cu mozda i uspeti ali neke ne mogu jednostavno takav sam , niko nije savrsen.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 5:09 pm

Beskraj ::
Zato sto svi pricate o skromnosti...a pitam se u stvari koliko je ko uopste skroman.
Izvini,nisam te pitao koliko smo mi skromni ,nego zašto nije dobro biti skroman u današnje vrijeme..Mislim uopšte..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 5:37 pm

Izvini,nisam te pitao koliko smo mi skromni ,nego zašto nije dobro biti skroman u današnje vrijeme..Mislim uopšte..

Dzoni najozbiljnije jel ti to mene malo zezas sa ovakvim pitanjem.Okreni se malo oko sebe...pogledaj malo bolje...tu se nalaze svi odgovori.Mislim da nam je svima jasno zasto???

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 5:56 pm

Bez zezanja i bez sale, stvarno mi nije jasno , zasto mislis da nije dobro biti skroman u danasnje vreme? Smatram sebe skromnim i ne vidim da mi ista fali.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 6:15 pm

I ja mislim da će skromnost uvijek biti na cijeni i da se to neće nikada promjeniti, bez obzira na vrijeme u kome živimo. Pa ni mi skromni nismo budale da ne vidimo šta se oko nas dešava, ali ostajemo svoji. Znači, ako je cijelo društvo naklonjeno gomilanju materijalnih dobara ( kao što jeste ), što bi mene boljelo uvo za to? Neka se " pune " do mile volje, neka se bolesnom ambicioznošću grabe za bolji položaj u firmama, neka se bore za "viši status" u društvu. Mene baš briga za to.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 7:55 pm

Dzoni najozbiljnije jel ti to mene malo zezas sa ovakvim pitanjem.Okreni se malo oko sebe...pogledaj malo bolje...tu se nalaze svi odgovori.Mislim da nam je svima jasno zasto???
Ne zezam te uopšte..Okreneš se oko sebe i šta vidiš..Zamisli sad ovo vrijeme i vrijeme informbiro-a,kad su ljudi nestajali preko noći,zbog jedne pogrešne riječi..Kad nisu bez komunističke knjižice u džepu mogli da se zaposle.

..Vjeruj mi ,vrijeme u kojem mi živimo mnogo je liberalnije nego vrijeme informbiro-a i ma koje vrijeme prije ovoga,tako da (ponoviću po stoti put)SKROMNOST NEMA VEZE SA VREMENOM..
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 8:02 pm

Skromnost je odlika kukavica, a ne vrlina.
to su oni koji nemaju petlju da se izbore za bolje pa se tese kako su vredni skromni.....Takve zaobilazim u velikom luku.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 8:06 pm

Ellen ::
to su oni koji nemaju petlju da se izbore za bolje pa se tese kako su vredni skromni.....Takve zaobilazim u velikom luku.
I treba...Šta će ti skromnost u životu..Treba grabiti za sebe i samo za sebe..Ne ostavljati nikom ništa..Pretvoriti se u bure bez dna i samo trpati u njega..

Poslednji izmenio džoni azra dana 10/9/2009, 8:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 8:08 pm

Hi,hi, smeško, džoni i ja radimo na zaobilaznici. Ellen nas znači zaobilazi u velikom luku.
Skromnost, vrlina? - Page 3 351161
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 8:10 pm

I treba...Šta će ti skromnost u životu..Treba grabiti za sebe i samo za sebe..

Cekaj cekaj odakle tolika promena misljenja pa procitaj malo ono unapred sto si pisao nisi se ni sa jednim postom gde je neskromnost bila dovedena u pitanje slozio.Otkud sada takva promena.Ma ko nije za sebe nije ni za drugoga.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime10/9/2009, 8:25 pm

Prvo ,treba da stavljaš tačke i zareze,da tekst liči a nešto...Drugo,ja se ni sad ne slažem sa neskromnošću,jer je neskromnost kao i skronost karakterna osobina čovjeka..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime11/9/2009, 6:55 pm

Volela bi da mi neko objasni zasto ako je neko neskroman u svojim prohtevima...ciljevima ili vec neznam cemu to mu se toliko uzima za zlo.Zar je to tolika mana???

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime11/9/2009, 9:24 pm

Volela bi da mi neko objasni zasto ako je neko neskroman u svojim prohtevima.
Zavisi,koji su prohtjevi u pitanju...
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Godina : 59
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime11/9/2009, 9:33 pm

Ako je neko neskroman u svojim prohtevima, a pri tom sebi to i priusti....onda je to u redu. I to postujem. Ali ako neko ima neskromne prohteve a to trazi od drugog da mu ispuni...e to je vec mana...i otvara se drugo pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime11/9/2009, 9:47 pm

Volela bi da mi neko objasni zasto ako je neko neskroman u svojim prohtevima.
Zavisi,koji su prohtjevi u pitanju...

Prohtevi koji su vezani licno za neke tvoje ciljeve...ovo dole sto je Madamm napisala apsolutno se slazem.Ako kazem da se nezadovoljavam malim stvarima,da uvek tezim ka necim visim i vecim, reci ces kao i mnogi vidi sto je neskromna.Kazem ti, ja sam uvek na nekoj ivici skromnosyi i neskromnosti . Nekada sam zaista neskromna u svojim prohtevima ali ja nikoga time neugrozavam...sama uvek tezim ka tom ispunjenju.I mislim da u tome nema nista tako lose.

Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Godina : 59
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime11/9/2009, 9:58 pm

Nema nista lose u tome. Zelje i jesu lepe, ako ih ispunih. Ja bih pre to nazvala zeljom nego prohtevom. Prohtev je nesto sto zelis, a nemas i znas da ne mozes imati... kao na primer..."Hocu kucu na Dedinju"....za mene je to prohtev Smile ali npr. LCD Tv koji kosta 120.000 ...ma kupicu ga...pa makar crkla..eee...to je zelja...haha..Malo sam se nasalila ali to je to.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime11/9/2009, 10:04 pm

Opet ti kažem,ne treba miješati ambiciju i skromnost..Definicija skromnosti bi bila bliža definiciji umjerenosti nego ambiciji..U stvar, umjerenost i skromnost bi mogle imati istu definiciju...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime11/9/2009, 10:59 pm

Shvatam ja Dzoni i tebe i Smeska i ja sam svesna da su skromni ljudi veliki ljudi...i da skromnost ne znaci strah,ni nedostatak ambicije,i da su ti isti skromni ljudi jako svesni svojih kvaliteta.Sve ja to razumem Skroman covek kaze "mi", neskroman covek govori "ja.I to razumem.Ali U većini životnih situacija iz svakodnevice skromnost podrazumeva i pomanjkanje želja, snova, ambicija i to smatram za veliku manu. Kada je u pitanju skromnost prema materijalnim dobrima i okrenutost ka nekim višim idealima, onda to smatram za izuzetnu vrlinu.
Moram da primetim da skromnost zavisi i od oka posmatrača: Ono što je nekome skromno, drugome može biti prokleto neskromno. Jos nesto moram da ti objasnim koliko god mi stalno porucujes da ambicija nema veze sa skromnoscu mislim da gresis.Nisam bahata u zivotu ali...ali vise sam umorna da objasnjavam da je malo ovo suluda rec u vremenu kome zivimo.A naravno ti ces ispod mog posta ostaviti poruku da vreme nema nikakve veze sa skromnoscu.Ima itekako.Znas i ti sam.

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime11/9/2009, 11:14 pm

E...vise necu da filozofiram,samo da kazem... nikad nisam volela skromne ljude...i muske i zenske...ne znam zbog cega...valjda zbog ovoga Zivot je borba,zivot je ono sto od njega snagom otrgnu snazni i odvazni!!! Ko razume shvatice...ko ne, nek razmislja o svojoj skromnosti. Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime12/9/2009, 7:06 pm

Ko tebi brani da se boriš,i uzimaš od života..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime20/9/2009, 6:36 pm

Ako je covek skroman zato sto smatra da to tako treba,to je onda lazna .A ako je to deo njegove prirode onda je to njegova sopstvena sreca i njegova sopstvena vrlina.Za mene je i dalje mana, stojim iza onoga sto mislim...i mislim da jako malo ljudi koji su po prirodi skromni,vise je onih koji su samo na recima.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime25/9/2009, 12:00 am

Moje misljenje je da gresis Beskraj, jednostavno mislim da ima mnogo skromnih ljudi, barem u nasem okruzenju, ali da se oni neskromni mnogo vise isticu pa nam bodu oci, zato se mozda javlja utisak da je vise neskromnih.Opet kazem za mene je skromnost vrlina. Da li sam skroman, mislim da jesam,ne znam, to drugi treba da kazu o meni.Ja znam mnogo vise skromnih ljudi nego neskromnih.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime25/9/2009, 2:56 am

skromnost..hmmmm..da mana...vrlina? da i vrlina..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime6/1/2010, 5:10 pm

Skromnost kao pasivnost je po meni dfefinitivno mana, dok skromnost kao skromni prikaz svojih potreba ili svog znanja i svojih ambicija u komunikaciji moze biti od velike licne koristi.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime11/1/2010, 1:56 am

Skromnost kao pasivnost je po meni dfefinitivno mana, dok skromnost kao skromni prikaz svojih potreba ili svog znanja i svojih ambicija u komunikaciji moze biti od velike licne koristi.
hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi Skromnost, vrlina? - Page 3 792826 Skromnost, vrlina? - Page 3 792826 Skromnost, vrlina? - Page 3 792826 Skromnost, vrlina? - Page 3 792826
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime15/5/2010, 9:42 pm

Uvek se hvalim kako sam puna vrlina , a skromnost najviše naglašavam.U današnjem modernom društvu skromnost se percipira kao mana i upravo zbog toga ona to i postaje...u takvom društvu svi se bore za svoje mesto pod suncem.

Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški
Broj poruka : 858
Godina : 52
Datum upisa : 10.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime15/5/2010, 11:42 pm

Very Happy Skromnost jeste vrlina ali u današnjem ubrzanom toku naših života, skromnost se predstavlja kao nešto što nije poželjno. Ona povlači za sobom pojmove sporosti, nezainteresovanosti, neambicioznosti, poštenje, nedostatak ambicija. Skroman čovek, u materijalnom pogledu, ne može uspeti, ali može uspeti kao ljudsko biće. Na žalost, mnoga merila su vezana za novac, biznis, uspešnost a skromni ljudi nezasluženo ostaju po strani.
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 333
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime17/5/2010, 6:14 pm

Nekada je bila vrlina,sudeci po danasnjem drustvu,lobijima,postaje mana.
Stvar mondenstva i prestiza!Da nam neko podari ogromna materijalna dobra i vlast,pokazali bi koliko vredimo i da li postujemo skromnost kao vrlinu.Samo u tom slucaju cu znatikoliko sam skromna a mislim da jesam...sta vise,sigurna sam!
Ipak,sta ako sam snob a svako od nas jeste u sustini snob,manje ili vise?!
Zasto da ne odem na SEejsele ali i izgradim dom za stare i nemocne?!
To je ovo o cemu pisem.Mogu i jedno i drugo,samo znam gde je veca vrednost.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 7:18 am

Pa naravno da bih otisla na Sejsele, i to svojim brodomSkromnost, vrlina? - Page 3 677998 Sta je tu neskromno? Pa neces valjda sedeti kuci u buretu. Skromnost nije asketizam.
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika

Ženski
Broj poruka : 1194
Godina : 45
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 9:10 am

Ovde očigledno ako napišeš nešto što jeste, ispada da nije. Ako bih rekla da sam skromna ispalo bi, vidi ovu. Ali, jesam. Meni nikad ništa ne treba, ali volim da poklanjam i stalno brinem o rođendanima i dugo unazad planiram šta bih mogla da napravim prijateljima, retko kad kupim, kupim, ali nešto ja to iskombinujem da bude baš za tu dragu osobu, da na nju liči.

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 9:31 am

A znaš šta je u pitanju, ljudi različito shvataju ovaj pojam. Ja skromnost vezujem za mišljenje o sebi...pisala sam već negde da se ne ponavljam. Kad neko misli da je najjjj onda je neskroman, nadmen. A može se i razmatrati kao pojam suprotan razmetljivosti...kao ljubičasta što piše
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 10:00 am

Skromnost je svakako vrlina,svojstvena običnom čoveku,
običnom smrtniku.
Za svaki veliki um ona je nepojmljiva,ona može biti
bolest njihova i eventualno posrtanje u masu običnih ljudi.
Ne može veliki mislilac biti skroman,kada je svaka uzvišena
misao njegova suprotnost skromnosti.Ne možeš gađati
strelicama istine i biti skroman.
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika

Ženski
Broj poruka : 1194
Godina : 45
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 10:06 am

SaMar ::
A znaš šta je u pitanju, ljudi različito shvataju ovaj pojam. Ja skromnost vezujem za mišljenje o sebi...pisala sam već negde da se ne ponavljam. Kad neko misli da je najjjj onda je neskroman, nadmen. A može se i razmatrati kao pojam suprotan razmetljivosti...kao ljubičasta što piše

Volela bih o sebi da mislim da sam najjj, ali daleko sam ja od toga.

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 10:10 am

vučko ::
Skromnost je svakako vrlina,svojstvena običnom čoveku,
običnom smrtniku.
Za svaki veliki um ona je nepojmljiva,ona može biti
bolest njihova i eventualno posrtanje u masu običnih ljudi.
Ne može veliki mislilac biti skroman,kada je svaka uzvišena
misao njegova suprotnost skromnosti.Ne možeš gađati
strelicama istine i biti skroman.

Veliki mislioci zato i jesu veliki jer su bili skromni. Da su smatrali da znaju sve ne bi stigli do krajnjih granica uma. Upravo svesni koliko malo znaju i koliko su maliu odnosu na istinu, oni tragaju za njom, odlazeći sve dalje i dalje.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 10:16 am

Mislim da je nevažno šta misliš o sebi,
jer to mišljenje može biti i iskrivljeno.
Ono što sam ja primetio jeste da si ti
neverovatno suptilna,senzibilna i iznad
svega stvaralačkim bojama ukrašena osoba.
Onim najlepšim bojama.Svaka tvoja pesma
je vredna i dostojna društva najvećih
stvaralačkih umova.One same po sebi
govore o tvojo ličnosti i tananosti tvoje
duše.
Odvažih se da kažem.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 10:23 am

Čika Vučko, ti baš umeš da koplementiraš Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_biggrin
Ali ne slažemo se ovde. Znam da ništa ne znam je, verujem, bila vodlja mnogim filozofima i naučnicima. Ono što velike umove rezlikuje od nas običnih jeste ta izuzetna radoznalost i večita potreba da se čude pred stvarima, da se pitaju zašto, kako, zbog čega? Neskroman čovek se ne pita mnogo, on misli da zna.
Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški
Broj poruka : 18
Godina : 27
Datum upisa : 17.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 10:28 am

Citat :
Neskroman čovek se ne pita mnogo, on misli da zna.

Prelijepo receno.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime18/5/2010, 10:29 am

Draga moja,SaMar,jednostavno ne mogu da se
sporim sa tobom,toliko ste mi prirasle srcu i ti
i tvoja mila princeza da sam nemoćan pred tobom.
Izvini molim te.U stvari ti si potpuno u pravu.
Čika Vučko se malo zaleteo.
Još je rano!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Skromnost, vrlina?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: