LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Skromnost, vrlina?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Skromnost, vrlina? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime21/8/2009, 1:25 pm

Treba se boriti za svoje ciljeve tu se slazemo, ali ne treba sebe isticati u tome, jednostavno jakim radom cemo doci do visih ciljeva, po meni to sto ti pricas Beskraj je ambicioznoat i nema veze sa skromnoscu ili neskromnoscu. Covek treba da bude ambiciozan, medjutim ne treba da sebe hvali na sva usta.Gazenje preko drugih u poslu je po meni samo ako ti iskoriscavas tudji rad za licne poene.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime21/8/2009, 7:44 pm

Mislim da danas skromnost više nije vrlina! Skromnost prosto više nije na ceni ni u jednom segmentu života, naročito na poslu. Naravno, treba biti dovoljno mudar dobro sebe proceniti, istaći sve ono što je najvrednije a pri tome se ne preceniti niti druge potceniti.
Pa i u ljubavi... šta znači biti skroman?
Ljubav je prosto sve ili ništa, ako je ljubav. Ne mogu da budem skromna mala Pepeljuga i da se zadovoljavam sitnicama.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime22/8/2009, 1:59 am

Ptico u ljubavi nema skromnosti, barem ja ne znam kako bih opisao osobu skromnu u ljubavi ili osobu koja nije skromna u njoj.Radim u prodavnici i nikome ne trljam oci da vide sta sam uradio, znam da sam cenjen na poslu, mnogi pokusavaju da sebe nahvale na sva usta, ali nas rad se vidi i nema potrebe hvaliti se.Ne dam na sebe naravno ali se ne hvalim svojim radom, mislim da sam skroman na poslu, i to vidim kao svoju vrlinu.
Nazad na vrh Ići dole
Vesperis

Vesperis

Ženski
Broj poruka : 77
Godina : 37
Humor : na oko neprimetan
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime22/8/2009, 8:55 am

smesko zz ds1989 ::
Ptico u ljubavi nema skromnosti, barem ja ne znam kako bih opisao osobu skromnu u ljubavi ili osobu koja nije skromna u njoj.Radim u prodavnici i nikome ne trljam oci da vide sta sam uradio, znam da sam cenjen na poslu, mnogi pokusavaju da sebe nahvale na sva usta, ali nas rad se vidi i nema potrebe hvaliti se.Ne dam na sebe naravno ali se ne hvalim svojim radom, mislim da sam skroman na poslu, i to vidim kao svoju vrlinu.

U pravu si Smesko. Da bi pokazao da si u pravu nije neophodno da to radis upiruci prstom na tudje greske. Ako si ti u nekoj situaciji samo subjektivno u pravu, ne mora da znaci da moras da zapovedas, pa ce sve ici.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime22/8/2009, 9:35 am

Nema potrebe za upiranjem prstom na tudje greške, to je nisko i nikako ne doprinosi isticanju sopstvenih kvaliteta, naprotiv, niti se busati u prsa svojim radom. Previše površno je shvaćeno.
Danas je kvalifikacija i radni kvalitet roba koju mi prodajemo poslodavcu, bilo da je reč o privatnoj firmi ili državnoj ustanovi. Prema tome, stare socijalističke zakonitosti u vremenu surovog kapitalizma i tranzicije.....nisu korisne nama samima.
Što se tiče ljubavi, postoje i zablude o ljubavi... poznajem dame koje iz sopstvene usamljenosti prihvate ili vezu sa oženjenim čovekom ili budu sa nekim tek da ne budu same.... i žive u ubedjenju da je to ljubav.
Postoje i veze u kojima neko prima samo mrvice koje mu se daju.. jer vole, jer očajno žele ljubav...

Ko razume, shvatiće.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime22/8/2009, 9:57 am

Ptico to nije ljubav, to je samo bezanje od usamljenosti tih osoba, i iskoriscavanje sa druge strane takve situacije. Ako nije to sto si napisala onda stvarno ne vidim da covek nije skroman ako se bori za svoje ideje svojim radom.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime22/8/2009, 10:06 am

Ptico to nije ljubav, to je samo bezanje od usamljenosti tih osoba, i iskoriscavanje sa druge strane takve situacije. Ako nije to sto si napisala onda stvarno ne vidim da covek nije skroman ako se bori za svoje ideje svojim radom.

Konkurencija je oshtra i ogromna, naročito danas Smeško! I drugi se bore svojim radom (a u "borbi" je u opticaju sve). Vrlo sam dobronamerna bila kada sam napisala prethodni post. Smeško, današnji menadzment i mnogi fakulteti po našim provncijskim gradovima (koje ni malo ne cenim jer se lako kupuju diplome) uče i razvijaju nauku na temu rada kao robe koju prodajemo. Prema tome, ne mora da šljašti onako kineski ali mora i da se nametne kao i svaka roba inače se lako ispada iz igre.
Stalno učenje i usavršavanje uz rad i bez skromnog povlačenja pred konkurencijom.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime22/8/2009, 10:10 am

To je po meni ok, i smatram da je to skromno, odnosno da u tome nema nicega sto je neskromno.Skroman je onaj koji se ne namece pricom, nego radom.Ne sigurnost je povlacenje pred konkurecijom, to nije skromnost.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime22/8/2009, 10:25 am

To je po meni ok, i smatram da je to skromno, odnosno da u tome nema nicega sto je neskromno.Skroman je onaj koji se ne namece pricom, nego radom.Ne sigurnost je povlacenje pred konkurecijom, to nije skromnost.

Bog ili neka kosmička kombinatorika mi je dala talenat da pevam i ja ću pevati, ako pevam ne povređujem one koji to ne mogu!!!
Obrazovanje mi je dalo mogućnost da odlično radim svoj posao i radicu ga sa zadovoljstvom, time ne povredjujem one koji mi nisu slični.
Da li , da bih bila skromna i imala tu "vrlinu" trebam da ćutim i li šapućem ako mogu da pevam?
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime22/8/2009, 11:28 am

Upravo tako Ptico, mada opet kazem to sto ti mislis da ako ne pevas ima veze sa skromnoscu po meni nije tacno, to je gubitak samopouzdanja, odnosno nisi ambiciozna.Ambiciozan covek moze biti i skroman.Skroman je onaj koji se ne trudi svim silama da ubedi, uglavnom recima, drugog da je on najbolji.Skroman covek radi ono sto ume najbolje sto ume i bice primecen sigurno, barem tako ja mislim.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime22/8/2009, 6:35 pm

Treba se boriti za svoje ciljeve tu se slazemo, ali ne treba sebe isticati u tome, jednostavno jakim radom cemo doci do visih ciljeva, po meni to sto ti pricas Beskraj je ambicioznoat i nema veze sa skromnoscu ili neskromnoscu. Covek treba da bude ambiciozan, medjutim ne treba da sebe hvali na sva usta.Gazenje preko drugih u poslu je po meni samo ako ti iskoriscavas tudji rad za licne poene.

Treba se boriti,ali ti Smesko kao da nezivis u ovom vremenu,kako ostvariti cilj bez borbe u danasnjem vremenu.Kako neshvatas da kod mene bolje prolaze neradnici,i uvlakaci od radnika pa to je svuda.O cemu ti nekada pricas nerazumem te.Ja sebe nehvalim na sva usta niti sam taj tip,ali rekla sam i u prethodnim postavima,covek mora nekada da pusti glas da bi bio primecen.Da bi skrenuo paznju na svoj rad.Znam da me bas najbolje nerazumes.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime23/8/2009, 5:52 pm

Beskraj ::

Treba se boriti,ali ti Smesko kao da nezivis u ovom vremenu,kako ostvariti cilj bez borbe u danasnjem vremenu.Kako neshvatas da kod mene bolje prolaze neradnici,i uvlakaci od radnika pa to je svuda.O cemu ti nekada pricas nerazumem te.Ja sebe nehvalim na sva usta niti sam taj tip,ali rekla sam i u prethodnim postavima,covek mora nekada da pusti glas da bi bio primecen.Da bi skrenuo paznju na svoj rad.Znam da me bas najbolje nerazumes.
Ja sam rekao da se treba boriti, samo pitanje sta za tebe znaci boriti se,Ne treba se boriti jezikom nego radom, neradnici i uvlakaci kod mene na poslu veoma brzo budu primeceni i sklonjeni jer imamo i kontrole do kojih ne mogu da stignu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime23/8/2009, 7:23 pm

Ja sam rekao da se treba boriti, samo pitanje sta za tebe znaci boriti se,Ne treba se boriti jezikom nego radom, neradnici i uvlakaci kod mene na poslu veoma brzo budu primeceni i sklonjeni jer imamo i kontrole do kojih ne mogu da stignu.

Ako krenem da pricam ovde o svom radu reci ces vidi ova kako hvali samu sebe,sto mi naravno nepada napamet.Nehvalim sebe ni tamo gde treba a ne ovde,gde nemam nikakve koristi. Jezik mi sluzi...da skrenem paznju na nesto jer kod mene je to izgleda jedini nacin,da budes primecen.Znas kada radis prevashodno u zenskoj firmi to ti je kao u kokosarniku,a radom i cutanjem veruj mi nikada neces biti primecen.Znam da me nerazumes,jer su nam razliciti poslovi,razliciti profili kolega,ljudi...ja tebe savresno razumem koju mi poruku sve vreme saljes,ali razumi i ti mene,daleko od toga da sam uvlakac i ulizica,poltron sponzorusa i direktorova mezimica jer nisam nikada isla tim putem a mogla sam jer je mnogo laksa lestvica za uspeh.Nisam ali morala sam necim da skrenem paznju,jer izgleda rad se najmanje ceni.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:50 am

Sada razumem neke stvari malo bolje, posto kazes a ja ti verujem da nisi sve to sto si napisala da nisi,onda je ok to sto se nekada boris i recima da bi stigla do uspeha, kod mene to nije potrebno na poslu.Cenim to sto nisi odabrala takav nacin da uspes na poslu, jer znas treba sebe pogledati u ogledalo ujutru i videti se, a ne u ogledalu necija gu..ca a ti ne vidisa nista odnosno mrak.Uostalom sefovi dodju i odu pa dodju novi i sta onda ponovo uvlacenje treba imati mnogo zivaca za tako nesto.Na poslu kao i u zivotu treba sebi postaviti ciljeve i ici ka njima, ali treba biti skroman ici korak po korak, a ne odmah zeleti biti sef, bogat....Zato skromnost smatram vrlinom.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 10:15 am

Vidim da Smesko i ja imamo vrlo slicno poimanje skromnosti. Skroman covek ne mora da bude povucen i stidljiv covek koji cuti i dopusta da ga drugi gaze pritom smatrajuci da ne vredi mnogo i da ne zasluzuje da se istakne. Skroman covek moze da bude covek koji zna koliko vredi pa ne mora pet puta dnevno da govori naglas da svi cuju koliko je pametan(kao da samog sebe ubedjuje u to). On zna da savrsenstvo ne postoji, zna da je tek covek koji gresi i ume da prizna gresku, zna da ima jos mnogo toga da uci od drugih i od zivota, zna da se strpi dok ne ostvari ono sto zeli, da uziva u onome sto ima- to ga medjutim ne mora sprecavati da se bori za vise, zrelo i sa taktom, bez gazenja i omalovazavanja drugih.... Takav covek je za mene veliki covek. A ne nekakvi samoprozvani Bogovi. Mada i dalje smatram kao sto sam na pocetku napisala da drustvo danas to ne ceni i da takve masinerija uglavnom sazvace i ispljune. Retki ipak uspeju da opstanu i budu uzor.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 11:07 am

Samar,svaka cast na tvom postu.Sjajno si to napisala.
Ja sam srecna sto sma jedna od retkih i sto sam opstala i opstacu,ovako skromna u svakom pogledu.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:02 pm

SaMar, Sneki, uspevam i ja, veoma sam srecan kada se pogledam u ogledalo.Nemam sta da dodam SaMar je sve rekla i potpuno se slazu nasa misljenja.Mene masinerija nekako obilazi barem za sada.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 1:16 pm

Ja nisam skromna zelim stvarno dosta toga.
Necu da gazim preko leseva zbog toga,ali necu ni da cekam da mi padne sa neba.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 4:07 pm

Svaka cast Sneki i Smesko, ja takve ljude kao vi mnogo cenim.
Ellen, to sto zelis dosta toga i sto ne cekas da padne sa neba je odlicno, ali ne bih ja to nazvala neskromnoscu.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 4:21 pm

Bas me zanima kako bi ti to nazvala.I ja znam da cenim skromnost ali ako bi mogla ta skromnost da ide u paketu sa istinom to bi bila dobitna kombinacija.Dzabe coveku ako je skroman...samo na recima i u pisanju.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 4:25 pm

Ne razumem zasto dovodis u vezu skromnost i istinu. Ne verujes u skromnost ili sta ?
A to sto si napisala bih nazvala recimo je zdrava borbenost i ambicioznost.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 6:07 pm

Ja skromnost sa istinom nedovodim u pitanje,jer za sebe nisam nikada rekla da sam skromna.Ali citajuci pojedine postove ovde o skromnosti,a zatim njihova iznosenja i razmisljanja na nekim drugim temama shvatam da se mnoge stvari nepoklapaju.Izgleda je pojedincima ili skromnost ili istina u problemu.Jos nesto tu moju borbenost i ambicioznost mnogi shvataju i kao laktanje,cantranje i dolazak do uspeha nebirajuci nacin.Mnogi ovde koliko vidim mesaju babe i zabe.Ali vazno da su skromni to je najbitnije a to sto su neiskreni to nema veze.To je izgleda za neku drugu temu.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 9:04 pm

Ako prozivas, ucini to na pravi nacin. Ja sam pohvalila tvoje osobine, a ti se osecas napadnutom, ne razumem.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime24/8/2009, 10:13 pm

SaMar ::
Ako prozivas, ucini to na pravi nacin. Ja sam pohvalila tvoje osobine, a ti se osecas napadnutom, ne razumem.

Neprozivam ja nikoga ja samo citam sta ljudi pisu.Sta je pravi nacin imenovati nekoga,zasto bi ja to radila svako dobro poznaje sebe i neka stoji iza onoga sto misli i iza onoga sto pise.Sto se tice mojih osobina...znam kakve su i znam ko sam,nisam se osecala napadnutom,ali sam morala jel da dam odgovor na stvari koje su ocite[Ovo se nije odnosilo nista licno na tebe i nemam nameru da se uopste raspravljam oko trivijalnih stvari].
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime25/8/2009, 9:19 am

Ok. I ja se slazem da ne treba da dajemo dijagnoze po forumu. Zato mi se nije svidelo to NEKI OVO, NEKI ONO. Ali eto morala si da prokomentarises i to je sasvim ok, a ja sam morala da pitam da bih te bolje razumela. Evo i ja stavljam tacku.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 7:43 pm

Lepo je biti svestan svojih mogucnosti, i biti skroman u odredjenim segmentima koji su nam nepoznati i u koje se ne razumemo bas najbolje.[Ja se upravo tako i vodim i ponasam u oni segmentima gde najbolje nestojim]Kada bi svi bili skromni na svim poljima, nikada ne bi doslo do kvalitativnih promena i civilizacija bi uvek bila na istom nivou, jer skromni ljudi nisu oni koji pomeraju granice vec zive po pravilima koja su drugi odredili.Nisam skromna,na poljima gde siguram da sam jako dobra,i dalje stojim iza toga u danasnjem vremenu skromnost koliko god to je vrlina u stvari to je mana koja ti stoji kao kamen za vratom i sputava te da ides napred.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 8:59 pm

Ne znam zasto mislis da su skromni ljudi ti koji na pomeraju granice, da su neki koji zive po tudjim pravilima.Mnogi koju su ga poznavali rekli su da je Tesla bio skroman covek. Mislim da je skromnost vrlina, ne treba ljude ubedjivati da nesto znas, treba to pokazati, to je po meni skromno.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 9:26 pm

Ne znam zasto mislis da su skromni ljudi ti koji na pomeraju granice, da su neki koji zive po tudjim pravilima.Mnogi koju su ga poznavali rekli su da je Tesla bio skroman covek. Mislim da je skromnost vrlina, ne treba ljude ubedjivati da nesto znas, treba to pokazati, to je po meni skromno.

Ko ti rece i gde si procitao Smesko o skromnosti Tesle,nemozes da iznosis neke cinjenice koje nepokrepljuju teoriju.Ja nemislim zaista tvrdim da skromni ljudi nemogu da pomere granice i oni zaista zive po tudjim pravilima.Nekazem ja da skromnost nije vrlina ja to stalno navodim i pisem sve vreme,ali vrlina koja nije na ceni u danasnjem vremenu.Znam da ovde se mnogi neslazu sa mojim pisanjem i sa mojim razmisljanjem ali ja nemomogu da pisem nesto s cime se ja licno neslazem...nesrecem...nevidim i kroz nesto sto sam prosla.Naravno nikoga neubedjujem u nista ,rekla sam rezultati su pokazatelji moga rada.Ali nisam skromna. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 9:34 pm

Ziveo ja skromno, umro skoro bez dinara, mislim da treba samo radom ljudima pokazati koliko vredimo, to je po meni skromno, mozda oni koji se busaju u grudi bolje prodju samo u slucaju ako su istog kvaliteta kao i oni koji samo rade i na hvale se puno.Mozda je samo u takvim situacijam bolje biti neskroman, ali ja sam takav i neke stvari necu da menjam.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 10:22 pm

Ziveo ja skromno, umro skoro bez dinara, mislim da treba samo radom ljudima pokazati koliko vredimo, to je po meni skromno, mozda oni koji se busaju u grudi bolje prodju samo u slucaju ako su istog kvaliteta kao i oni koji samo rade i na hvale se puno.Mozda je samo u takvim situacijam bolje biti neskroman, ali ja sam takav i neke stvari necu da menjam.

Dobro Smesko,to znaci posto ja nikako nemogu da budem Tesla treba sa svojom skromnoscu da umrem da bi ljudima pokazala svojim radom svoje vrednosti a posto nisam Tesla to znaci da necu biti ni zapamcena.Necu se busati u grudi jer to nikada nisam ni radila...necu se ni hvaliti ali kada pred sobom imam zacrtane ciljeve koji su ostvarljivi tu mojoj skromnosti vise nema mesta.Jos jedna stvar
Neskromna sam u davanju i primanju ljubavi u porodici, željama, toleranciji, nekim očekivanjima, verovanju u sebe, ljudima koji su mi dragi....Jel i to mozda sve sto sam nabrojala tako lose.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 10:30 pm

Ne kazem ja da je to lose, odnosno mislim da treba biti skroman u svojim zeljama i ocekivanjima, NARAVNO da treba svojoj porodici davati ljubavi koliko god je imamo, NARAVNO da treba biti tolerantan ali ne bas totalno,NARAVNO da treba verovati u sebe. Zasto mislis da nisi Tesla, mozda si u svom poslu i bolja,treba teziti svojim ciljevima to sam vise puta rekao ali to po meni nema veze sa skromnoscu, to je ambicioznost.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 10:44 pm

Covek prema sebi ne sme da bude skroman i od sebe uvek treba da trazi maksimum.
Ja Smesko tebe apsolutno razumem sta pises i sta porucujes sve vreme...ovaj svet se izoblicio i samim tim stvorio neke anti vrednosti,ja to sve znam ali ti mene izgleda najbolje nerazumes.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 10:59 pm

Ne treba sebe ni precenjivati, treba biti realan, ja ne mogu da budem fudbaler kao Kristiano Ronaldo, glupo bi bilo da to i trazim od sebe, naravno da u ovom svetu ima mnogo anti vrednosti, ali hvala Bogu ima i normalnih ljudi koji se gnusaju takvih stvari, mislim da ti mesas
skromnost i ambicioznost, treba biti ambiciozan ali isto tako i skroman.U svom poslu od sebe uvek trazim maksimum, zelim da napredujem, necu ceo zivot da budem obican prodavac, mada mi se i to svidja, ali smatram da sam skroman. Ne razumem te samo u onom delu da se ne busas pred ljudima, a nisi skromna kada su tvoji ciljevi u pitanju.Tu ne razumem sta hoces da kazes?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:05 pm

Smesko shvati sta ti ja govorim svi smo mi razliciti i niko od nas nije sastavljen od istog mentalnog sklopa.Ja nemogu da budem Tesla,nemogu da budem Ni Ronaldo Ni ronaldinjo ali mogu jel da budem sef u svom odseku.Nemogu samo svojim radom i lepim ocima do toga da dodjem postoje i drugi nacini...nemislim da treba sada da zgazim nekoga,ali zgazice izgleda mene neko,netreba ni da budem direktorov poltron i ulizica jer to nemogu toga se gnusam ali moram da budem bezobrazna prodorna i ostalim nacinima da se sluzim da bi uspela.Jer kod mene se izgleda najmanje vreduje rad to sam shvatila posle toliko staza i vremena koje sam provela.Pa me ti sada osudjuj koliko hoces i misli sta zelis.

Ono busanje si ti spomenuo...neshvatam u kom kontekstu si mislio busanje.Prevod te reci je...

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:18 pm

Prodorna da, bezobrazna ne, ako mene pitas, ali to opet nema veze sa neskromnoscu. Ja tebe ne osudjujem samo mislim da ne treba sve stvari raditi kako ti pises, da mislim da nisi vredna kao covek ne bih verovatno ni razmenjivao ovoliko misljenja sa tobom, mislim da neke sitne stvari koje radis, vidis mnogo crno i da zelis da stvoris mnogo crnju sliku o tebi nego sto jesi. Mozda to radis i nesvesno.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:35 pm

Sve sto radim radim vrlo svesno...e sada postoje stvari koje volis da radis,koje ne volis da radis i na koje te je zivot primorao...ili ti je mozda dao samo zivotnu lekciju a ti je sada samo sprovodis u delo.U zivotu sam vrlo prodorna,da i bezobrazna tamo gde moram da budem,nevidim ja nista crno ako nije crno vidim samo onako kako jeste i iznosim ti cinjenicno stanje.Boze sto bi ja nekome sada ovde sebe pcrnjivala ,i prestavljala u nekom gorem svetlu.Taman posla nije mi to uopste namera,pa svi vole sebe da ulepsaji a ja na kraju ispadoh da hocu sebe da pokazem u sto losijem.Ne Smesko nije mi to bio cilj ni namera.Radim neke stvari jer moram, da se izborim za svoje mesto pod ovim suncem,e sada neki to smatraju manom neki vrlinom a ja smatram prilagodjavanjem vremena u kojem svi mi zivimo.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:46 pm

Moje misljenje je onda da ti sama stvari koje radis osudjujes, da mislis da to nisu dobre stvari ali da mislis da si primorana da bi uspela na radnom mestu, ako sam u pravu onda ti jesi mnogo bolja od onoga sto bi mnogi ljudi mogli da pomisle o tebi citajuci tvoje postove u nekim pa i u ovoj temi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 6:36 am

Moje misljenje je onda da ti sama stvari koje radis osudjujes, da mislis da to nisu dobre stvari ali da mislis da si primorana da bi uspela na radnom mestu, ako sam u pravu onda ti jesi mnogo bolja od onoga sto bi mnogi ljudi mogli da pomisle o tebi citajuci tvoje postove u nekim pa i u ovoj temi.

Upravo tako mozda vremenom i zivotom koji zivim vise to nije ni osuda.,Mozda da na nekom pocetku neko moje Ja se bunilo,vise ne.Sada se covek sazivi ali kada dodjem na ovako neko pitanje kao i sam sto vidis imam pobunu onoga sto radim i onoga sto mislim.Ima i toga.Lepo si rekao.Ali zivot je masina koja neprestano melje a ja nemam izgleda vremena puno da stojim vise u mestu.Dragi moj smesko kodeksi zivota danasnjice su jako surovi ja im se samo prilagodjavam i trazim neku sredinu.Valjda me sada malo bolje razumes,

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 9:59 am

Koliko se meni čini ,na ovoj temi su pobrkani lončići..Neka prvo neko postavi definiciju skromnosti pa onda da raspravljamo da li je skromnost vrlina ili mana..Mislim da ambicija nema veze sa skromnošću jer je ambicija potpuno drugačiji pojam od skromnosti..Ambicija je vezana za egzistenciju u nekim segmentima,u nekim ne,a skromnost za karakter,način i stil života,tako da se te dvije stvari ne mogu upoređivati..Čovjek može biti ambiciozan a ujedno biti i skroman u koliko ta ambicijoznost nije podložna egzistenciji koja kasnije prerasta u megalomaniju..U koliko je čovjek ambiciozan zbog usavršavanja svojeg bića,on može biti ujedno i skroman,u koliko njegova ambicija nije vezana za egzistencialno potanje...
I još nešto..Skromnosti ima raznih..Treba naglasiti o kojoj je skromnosti riječ..A ako pričamo o skromnosti uopšte onda je to druga stvar..Skromnost uopšte se ne može definisati,jer pojam skromnost ne vezan ni za jednu djelatnost ne postoji..Tako da je pojam skronosti kao univerzalan pojam vrlo teško definisati.
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 2:27 pm

Dzoni skoro potpuno se slazem sa tobom, velika je razlika izmedju ambicije i skromnosti, to sam vise puta napisao.
razumem ja tebe beskraj, ali mislim da drugi nisu zato sam imao zelju da te razumeju i drugi, mada sam u jednom trenutku i ja pomislio svasta. hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 6:12 pm

Razumem i ja Dzonija i tebe...ali vi izgleda kao da nezivite u ovom veku.Nisu ovde toliko pobrkani loncici koliko su pobrkana vremena u kojima sada zivimo i o vremenu kako se nekada zivelo.Moze covek da bude ambiciozan i skroman to stoji ali danas takvi ljudi su u senci onih koji su ambiciozni...neskromni,i koji nebiraju nacin da bi privukli paznju na sebe.E sada taj mali ambiciozni skromni covek sedi iza nekih vrata jel i ceka svojih 5 min.I znate kada ce ih docekati,nikada mozda ni tada.Sta sada???Sedeti tako, cutati i celkati a vreme prolazi.Sta dobijas time nista sem da nekada jel nekome kazes nema veze nisam uspeo ali sam bio skroman.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 9:17 pm

Baeskraj,da ti kažem nešto..Ambicioznost je potpuno drugačji pojam od skromnosti...Možeš ti biti ambicijozna na poslu i graditi svoju karijeru kako hoćeš,ali čim izađeš sa posla možeš biti skromna...Tako da ,vezati ambicju za skromnost,je veoma teško i to nema veze sa ovim što si ti napisala..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 9:22 pm

džoni azra ::
Baeskraj,da ti kažem nešto..Ambicioznost je potpuno drugačji pojam od skromnosti...Možeš ti biti ambicijozna na poslu i graditi svoju karijeru kako hoćeš,ali čim izađeš sa posla možeš biti skromna...Tako da ,vezati ambicju za skromnost,je veoma teško i to nema veze sa ovim što si ti napisala..

Cekaj cekaj mislis da dok gradis karijeru nemozes i nema ljudi koji su neskromni ne mislim na zelje nego na nacin kako dolaze do stvari koje nisu zasluzili.I na koji se nacin sluze.Kako nema veze.Sve je to jako usko povezano.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 9:44 pm

Cekaj cekaj mislis da dok gradis karijeru nemozes i nema ljudi koji su neskromni ne mislim na zelje nego na nacin kako dolaze do stvari koje nisu zasluzili.I na koji se nacin sluze.Kako nema veze.Sve je to jako usko povezano.
Postoji zdrava i bolesna ambicija,i te dvije ambicije treba razgraničiti.Čovjek ako grize za bolje radno mjesto i dođe do tog radnog mjesta na način na koji nije trebao da dođe ne znači da on nije skroman..Išla si u školu i srijetala se sa bolesno ambicijoznom djecom..Ali ta djeca ne znači da nisu skromna van svog učenja..O tome ti ja pričam..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 10:00 pm

Mislim da je sve to usko povezano sta je po tebi onda skromnost,iz tvog ugla vidjenja jer mozda ono sto je za tebe skromnost moze da bude za mene neskromnost???Jos nesto da dodam

ne vidim zasto bi se trebali diciti njome...[mislim skromnoscu]
daleko od toga da treba biti bahat...
ali neka umerenost bi bila najpozeljnija...

Takodje na istu gledam kao prepreku kod formiranja jake,zrele licnosti
u principu "doba skromnosti" je proslo ...i nema potrebe da se vise lazemo...

Uzgred u ovom surovom,neskromnom svetu je pravi izazov ili cista ludost biti skroman...Moje misljenje najiskrenije dopalo se to vama ili ne.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 10:44 pm

[quote="Beskraj[/quote] Poštujem tvoje mišljenje.Ali moram ti reći jednu stvar..Ostati skroman u ovim suludim vremenima je pravi podvig a ne ludost..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime7/9/2009, 11:00 pm

Dzoni zasto smatras svaki put u ispravnost onoga sto napises.Ja sam i Smesku rekla svi smo mi razliciti,i svi mi imamo svoja misljenja i svi smo razlicitog mentalnog sklopa.To sto ti pises ja mogu da ispostujem ali neznaci da se slazem s tobom.Ja licno mislim da je takav podvig ludost jer zivimo u takvom vremenu.Svaka cast pojedincima mozda neki zive pod staklenim zvonom pa vide i prolaze kroz stvari koje ja nevidim.Mozda je to moja greska.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime8/9/2009, 9:03 pm

Beskraj ja mislim da si ti previse opterecana neskromnoscu ostatka tvog kolektiva, pa mislis da je danasnji svet neskroman, ok ima vise onih koji su neskromni nego ranije, ali i dalje mislim da je vise onih skromnih, ja smatram da je skromnost vrlina i da ma kakvo vreme bilo to je vrlina, ne moze vreme da menja sta je to vrlina a sta mana. Treba biti skroman, pri tome mislim na nase zelje treba biti realan, po meni su te stvari usko povezane, naravno tamo gde smo dobri treba biti i ambiciozan, ali ambicioznost nema veze sa skromnoscu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime8/9/2009, 9:19 pm

Beskraj ja mislim da si ti previse opterecana neskromnoscu ostatka tvog kolektiva, pa mislis da je danasnji svet neskroman, ok ima vise onih koji su neskromni nego ranije, ali i dalje mislim da je vise onih skromnih, ja smatram da je skromnost vrlina i da ma kakvo vreme bilo to je vrlina, ne moze vreme da menja sta je to vrlina a sta mana. Treba biti skroman, pri tome mislim na nase zelje treba biti realan, po meni su te stvari usko povezane, naravno tamo gde smo dobri treba biti i ambiciozan, ali ambicioznost nema veze sa skromnoscu.

Nisam ja nicim preopterecena niti me sto opterecuje,izgleda se mi nalazimo u razlicitim krugovima drustva ljudi...pa ja imam jedan pogled na sve to a ti drugi.Mada zna se sta je skromnost a sta neskromnost bez obzira o kakvom profilu ljudi se radilo.Ja svidelo se to nekome ili ne ne da nisam realna u svojim zeljama nego uvek zelim vise i vise [ne da mi je malo onoga sto imam]ali se nemogu samo zadovoljiti onim sto imam.Nisam alava ali gledam da mi ciljevi uvek idu ka jos vecem vrhu.Ako je to neskromnost onda sam neskromna...imam hiljadu mana i nisam savrsena.Sta jos da kazem...mislim da sam na ovoj temi sve rekla.Mada kod mene uvek ima sta i da se doda.i

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime8/9/2009, 9:32 pm

Vidi. naravno da ostvarenje jednog cilja dovodi do nekih drugih vecih ciljeva, samo treba ici postepeno, stepenicu po stepenicu, ne treba biti neskroman, recimo kada se covek negde zaposli netreba odmah da zeli da bude sef svega toga, naravno da treba da razmislja da bude sef odeljenja ne kome radi, pa onda polako da stize i do toga da bude mozda i glavni sef, ali mora biti realan. Da mozda smo okruzeni razlicitim tipovima ljudi, ja radim u prodavnici gde dolaze uglavnom skromni ljudi, mada ima i onih drugih, oko mene su ljudi koji uglavnom polako napreduju ili uopste nenapreduju na svom poslu. Medjutim takvi su mi mnogo dragi, ne volim one bolesno ambiciozne ne kazem da oni nisu dobri ali meni neprijaju.Kada covek ostane bez ciljeva u zivotu mislim da se polako sprema za smrt, jer onda ne zna zasto vise zivi, uvek treba imati cilj u zivotu.Rekao sam jednom ali da se ponovim nisam toliko ambiciozan da zelim da budem predsednik, ima ljudi koji tome teze ali mislim da bi oni sve zgazili u zivotu da to postignu, mislim i da bi sebe izdali i vise ne bi imali svoje ja zarad toga.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Skromnost, vrlina?   Skromnost, vrlina? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Skromnost, vrlina?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: