LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Zelim da umrem

Ići dole 
AutorPoruka
Djordje

Broj poruka : 9
Datum upisa : 31.05.2013

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime12/7/2013, 3:33 pm

Imam 20 godina, studiram pravni fakultet, ali sam nezadovoljan svojim zivotom. Jednostavno studiranje nikad nije bila moja volja, meni je to nadmetnuto od strane moje majke, kojoj je ponos da joj sin zavrsi fakultet. Od kada sam posao na fakultet, cini mi se da se moj zivot jos vise pogorsao. Nemam volju za zivotom, stalno patim, vise puta sam smisljavao nacine da se ubijem, da odem sa ovoga sveta. Moja majka mene ne razume, moj otac se nebi ljutio da sam reko da necu da studiram nista, jednostavno ja nikad nista nisam zeleo da studiram. Ne volim da ucim, ne volim skolu, ne volim nista sto je vezano za visoko obrazovanje. Ja znam da sam lenj, od toga ne bezim meni su uzor zene koje su se dobro udale, zene koje nista ne rade, i ja bih tako zeleo da zivim, ali ne mogu. Polozio sam vozacki ispit 2011. godine i nisam od tada seo deset puta za volan, jednostavno me strah i ja sve to sebe dozivljavam nesposobnim za zivot. Do sada sam polozio 5 ispita, sva pet sa ocenom 6 i ja sam zadovoljan zbog toga, ali ja sam pod stresom svakim danom, stalno sam nervozan, znoje mi se dlanovi, dolazi mi da se ubijem. Sta da radim, molim vas kazite mi?
Nazad na vrh Ići dole
Djordje

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime14/7/2013, 8:12 pm

Sta sa ovim, mozete li neki savet da mi date?
Nazad na vrh Ići dole
Nella_broken_hart

Nella_broken_hart

Ženski
Broj poruka : 434
Godina : 28
Datum upisa : 05.07.2011

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime16/7/2013, 12:59 am

Cao...Ja sam Danijela...slusaj ovo nije razlog da svoj zivot tako lako odbacujes...Razumem majka te naterala da upises fakultet..ne volis da ucis..veruj niko ne voli..nadji neku utehu...pisi..neznam..pisi pesme..crtaj...izadji sa drugarom napij se dok ne padnes ali ne oduzim sebi zivot..sta ja da ti kazem koliko puta sam ja pomislila sebi da oduzmem zivot..Majka mi je operisana trenutno se nalazi u kovinu jer je pokusala sebi da oduzme zivot...doktori su vrsili eksperimente na njoj govoreci joj da je u pitanju zivot i smrt...navodno imala je probleme sa venama...operisali je sa nekim eksperimentalnim tretmanom i zeznuli je za ceo zivot..dobila je gangrenu i doktor da ne bi se culo sta je uradio otpustio je iz bolnice.. kada je stigla kuci nisam mogla da je prepoznam...vristala je od bolova nisam znala kako da joj pomognem..samo sam zelela da joj ublazim bol da ne oseca bol koji je imala...plakala sam danima i nocima..nisam spavala..dva meseca spavala sam dal sve ukupno deset sati....primala je morfijume svakih 15 minuta...Napokon operisali je i amputirali joj dva prsta...totalno se promenila...svakim danom je sve gore i gore bilo...govorila je da ce da se ubije..meni su vec zivci bili otisli...u tri lepe...pocela sam da pijem bromazepam da ne budem histericna pred njom...nakon nekog vremena pokusala je da oduzme sebi zivot..da nisam te veceri..te veceri ustala da pijem vodu sad bi plakala nad njenim gorobom...pozvala sam doktore i spasili joj zivot..popila je punu casu svakakvih lekova koji su joj sad ostavili posledice...Ja imam 19 godina..Otac mi je nepokretan..ne moze da se krece...dugovi su nam do krova...a ipak nekako izdrzavam...redovno idem na razgovor kod psihijatra jer..tako otvorim dusu i on me saslusa da mi savet kako da izguram dan i tako dan za danom...zivim u nekom mom svetu...neznam...ako procitas ovu moju pricu razumeces sta je nesreca...shvati da zivot ne treba uzimati zdravo za gotovo..trebas da prigrlis svaki dan koji ti je dat...nemoj tako da govoris i da razmisljas..ja se trudim..eto tu sam pisem ti ovu poruku...svi ovi moji problemi traju vec dve godine pa eto ziva sam...probaj da nadjes utehu i zanimaciju...ujutru duboko udahni zavrsices ti taj fakultet...makar sa 6 sto ti kazes...pokusaj da razmisljas pozitivno..nadji devojku da te malo oraspolozi..druga bilo koga sa kim mozes da pricas..upamti ovo! Da nije bitno sta radis ili da li te neko tera na to..bitno je da imas nekog pored sebe da mu se poveris da kazes sta te muci da moze da te oraspolozi da te utesi...nemoj da budes sam...to su ti moji saveti...tako ja barem radim i nekako uspevam..padnem ponekad u depresiju zbog mog zivota ali opet razmislim da imam opet nesto vredno toga da se borim majka koja mi je prezivela i otac i naravno drugarica bez koje ne bi mogla toliko da izdrzim...poslusaj me i videces da ces uspeti...Pozrav Smile
Nazad na vrh Ići dole
Djordje

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime16/7/2013, 5:20 pm

Hvala ti puno na savetu, procita sam celu tvoju pricu, stvarno imas problem to se vidi. Kod mene je tesko i devojku da nadjem, hocu necu, ne znam ni ja. Jednostavno ja zelim da imam devojku koja ce mi se svidja, kojoj cu da se svidjam, koju cu da volim, koja ce da me voli. Kod mene to ide tesko, ja koju bi hteo, ta nece, pa cu jednog dana biti sa nekom koja je ko zna koliko ruzna, ali da nebi ostao sam moracu njome da se ozenim. Stidim se lepih devojaka, ja dok nisam poso na faks nisam imao nikakvo drustvo, to sto je dolazio jedan decko kod mene drug iz srednje, i sada dolazi i sada idem kod njega, ali vise od njega drugare nisam imao. Nemam osecaj sta znaci voleti druga, sta znaci drugarstvo, zivim neki svoj zivot u oblacima. Moj zivot je igra bez granica, i dan danas je tako. Majka me je mnogo unazadila sto se tice drugarstva, kupili mi stan u gradu u kome studiram, taj stan je na moje ime ali ja nisam srecan, ja sam stalno napet, nervozan, tuzan. Dokle vise tako? Mnogo je tesko kad si sam, i osecam da mi nedostaje nesto, da mi nedostaje neka osoba zenskog pola kraj mene.
Nazad na vrh Ići dole
Kidofhell

Muški
Broj poruka : 11
Godina : 25
Datum upisa : 16.07.2013

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime16/7/2013, 10:30 pm

Znas sta bih ti ja rekao, drugar, malo si ti razmazen. Kukas jer su tvoji kupili stan i poslali te na fakultet, a tebi se ne studira.Sutra ces zavrsiti taj isti fakultet, daj Boze, malo se potrudis imaces i posao, bices covek sredjen i spreman za zivot. "Treba mi devojka" znas li koliko klosara ima devojku, onako prostu, ofucanu, ali cemu takva? Malo se pocimaj, zavrsi obaveze, kad budes svoj na svome bice devojaka kakve mozes da zamislis. Advokat, pravnik - pa to je posao sa ljudima, sa mnogo ljudi 10000000000000000000000000000000000000 zena ce proci kroz tvoj zivot, zena sa kojima ces imati temu, zena koje nisu proste, koje nece da sede i samo zure u tebe dok nesto ne prozboris. Ne budi slino, koja jos devojka to voli? Budi pravi muskarac, prihvati se obaveza, ponesi teret ovog trenutka odmah na ledjima, ne odustaj nikad. Pokazi toj kevi da mozes, pobedi lenjost, pobogu, znas li koliko je lenjih i beskorisnih ljudi na ovom svetu ? Nebrojeno mnogo. Ne oduzimaj sebi zivot, to je glupo, ni hrabro ni tuzno, glupo je, veruj mi. Nadji hobi i uklopi ga u obaveze, pokreni se. Koliko je ljudi koji bi zeleli da su na tvom mestu, ali nisu u mogucnosti sebi da isfinansiraju takav zivot.Nemas drustvo - izadji igraj basket ako ti se ne izlazi po kaficima, boksuj, slazi puzle, slikaj, sviraj - sta god, korisno nije glupo i sve je za ljude. Najlakse je predati se i prepustiti sve nekom bezveznom slucaju.Ako si zdrav i prav, mozes sve, zivis u svetu punom prilika i promena, sam krojis svoj put i jednog dana kad pogledas iza sebe videces sta si izgradio. Sigurno ne zelis da pogledas iza i vidis samo kevu koja ti prica sta kako kad i gde. Kad zavrsis fakultet i pocnes da radis, tu ce poceti tvoj novi zivot. Borba je ovo, drugar, borba! Svako dobro!  

Danijela, svaka cast, samo napred. Tesko je, drzi se, ti si izgradjen covek, zelim ti puno srece za dalje i verujem da ce sve biti bolje. Svako dobro!
Nazad na vrh Ići dole
Djordje

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime27/7/2013, 2:38 pm

Brate kako god, hvala ti sto si se javio, ali ja sam to shvatio da ti mene ne razumes. Ne samo ti, mnogi me ne razumeju. U danasnje vreme, da neko kaze necu da se zenim/udajem, svi bi skoro tu osobu razumeli, a da kaze necu da studiram skoro niko je nebi razumeo. Pricali bi kako bez skole nema nista, kako zavrsis skolu bolji poso itd. To su price za malu decu, nekad je to bilo danas ne. Nekad je bilo i studiranje gubljenje vremena, kad si mogo sa srednjoj da se zaposlis gde si hteo, danas toga nema. Vidi ja npr, nisam ambiciozan uopste, ali uopste. Ja bi bio zadovoljan da radim kao portir, kao cistac nrp u nekoj bolnici, skoli itd. Medjutim mene to moji roditelje ne razumeju, njih bi bilo sram u tom slucaju da kazu da sam im sin. Zasto?? Zar ti ljudi koji se bavi tim poslovima nisu ni ljudi??? Pa zar svi moramo imati fakultet??? Ne. Nije svako sposoban za fakultet, niti za ucenje. Ne mora da je taj neko lenj, ne mora ni da je glup, ali jednostavno ima nesto sto ga koci na tom putu, mozda je to neka trauma iz ranijeg skolovanja, osnovne, srednje skole, mozda je to neko lose misljenje o skoli, o obrazovanju. Pa zasto ako je nekome otac lekar, a on ne zeli da uci, zasto je tom ocu ponizenje da mu sin bude portir???? Nema potrebe za tim, svi smo mi ljudi od krvi i mesa i svi smo jednaki. Zar radi svojih interesa, zadovoljavanje svog ega, svoje dete silom terati na nesto sto ne zeli????? Pa dajte dopustite nekome da radi sta voli, sta mu na srcu lezi. Zasto celog zivota patiti i biti tuzan?? Jednostavo te pojave su danas cesce, a na moja pitanja oko ovakvih pojava, nema odgovora.
Nazad na vrh Ići dole
Kidofhell

Muški

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime28/7/2013, 2:53 pm

Nije fazon u tome da te niko ne razume, nisi sad ti neki Van Gogh, pa si tesko razumljiv. Ovde treba da se skapira da ti neces da ucis jer si lenj i jer te nesto koci. U redu, kapiramo, mozes ti da radis kao portir imas 200 e platu, a hoces devojku ( zenu ) porodicu. Nema sanse, mucicete se. Da ozenis devojku koju volis i koja te voli i da imate dete nastace problemi kad sutra tvoje dete bude htelo skejt, bicikl, da se bavi nekim sportom,patike... Tvoja portirska plata i plata zene koja bi verovatno imala slican posao tvom, neki drzavni sa srednjom skolom ili cak bez nje, 200 e mesecno, je ukupno 400 e. Znas li koliko treba za hranu, za racune, za lekara i lekove ako se ne daj Boze prehladi dete il neko od vas dvoje, i jos uz to sinu/cerki da priustis da vidi more, na primer, to je nemoguce izvesti sa 400 e mesecno u Srbiji, prosto ne moze.Ali ti razmisljas ovako - tvoji imaju para, ti ces da radis neki posao sa minimum odgovorsnosti, gde se neces mnogo cimati, tvoji ce ti uvaljivati 200, 300 e mesecno i zabole te. Prodju godine, prolazi zivot, dolazi starost, jednog dana mozda ne bude njih da ti pomognu, tvoje dete pozeli da ide na fakultet, kako ces placati sve to? Razmisljas sebicno i nezrelo, to uopste nije neko autsajderstvo, to je klasicno mlacenje prazne slame. Pravni fakultet, zapravo, ima buducnost, sadasnjost i proslost, jer je narod kao narod zavidan, svadljiv i neodgovoran pa bi na silu sve i preko mrtvih u bukvalnom smislu toga. Sudski sporovi se vode i oko posecenih drveta po selima, do krupnih slucajeva. Prava sigurno nisu gubljenje vremena, primer, svaki izlazak ( pojavljivanje ) na sudu mozes naplatiti 50 e pa navise, samo da se pojavis. Pravni savet, posavetujes coveka, 50 e. Da imas 10 stranki mesecno ( sto je smesno, 10 je nista ) je 500 e, radno vreme kako ti odlucis. Tebi lepo, lepo porodici. Hoces da radis jos sto ti dusa zeli? Prijavis se negde da radis kao cistac za dzabe, kad vec bas toliko zelis to, sigurno ce te primiti.
Nazad na vrh Ići dole
Djordje

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime28/7/2013, 9:01 pm

Brate ja ne mogu iz principa da budem advokat, ma bilo kakve pare da su u pitanju. Vidi, jeste ja to znam da je portirska plata mala, ali kakav je i poso tolka i plata. Plata cistaca, portira i slicnih poslova je smesna, zalosna moze se reci. Evo juce sam bio u grad, sa drugaricom i njenim deckom, i bili smo u jednom palacinkarnici, jeli palacinke i pili limunadu, a on pravi i tostove od guzve ne moze se uci u lokal. Kada sam uzo sendvic, i seo sa njima za sto reko sam e moj tata, vidi kako ljudi zaradjuju pare a tvoj sin ide na fakultet ko zadnji slepac u Srbiji. Ja jednostavno dozivljavam moj odlazak na fakultet, kao neko ko ne moze sebi da priusti lep zivot, kao sirotinja jednom recju. Jeste da fakultet kosta, da knjige kostaju, da ispiti kostaju, da ja sam u situaciji da to sve platim, ali opet ja nisam srecan. Ljudi sa tom hranom, ne znaju koliko para zaradjuju, jeste ima tu peripetija, inspekcija i slicno, ali bar promet imaju. Moj otac to se nije nikad setio ni da proba, da pokusa, ali nije on imao zivce, i ja bi mu pomogo ustajao bi ako treba i u 5 ujutru samo kad su dobre pare u pitanju. Dzabe nekome fakultet, poso od nekih 40.000 dinara, ako nije bogat. Znam porodica u kojima nema niko vise od srednje skole, al imaju para da pitaju posto je fakultet. Dobro tu se radi o porodicnom poslu, koji traje mozda i jedan vek, ali eto to su primeri da se bez visoke skole moze. Zene koje se dobro udaju, i to sa 20 godina pa i manja, i celog zivota lepo zive, zivot je raj, kao bajka, i one su primer da se bez skole moze. Mislio sam da necu moci ni jedan ispit da dam, da se je to desilo verovatno ovde sad nebi ni bio, nebi bio ni na ovom svetu, bio bi mrtav. Ubio bi se, i napisao oprostajno pismo, to sam i zeleo da uradim kad sam polazio na fakultet, pa odustao. SAmo sam reko drugovima sa kojima se na fakultet druzim, i oni su rekli da nisam normalan. Ovako se mucim, prezivljavam dan po dan, tugujem, nerviram se, i tako mi dani prolaze.
Nazad na vrh Ići dole
Kidofhell

Muški

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime29/7/2013, 1:50 am

Ljudi koji su razvili posao ili su imali doooobru zaledjinu i para odmah, za otvaranje, imali veze, dobru lokaciju i slicno, ili su gladovali i mucili se par godina dok nije zazivelo, ali nisu bili lenji i kukavice.Plus, ne moze zaziveti svakome, odlican profit ima 1 od 10000000000 otvorenih lokala.Lik sto pravi tostove izgu zdravlje, sa 50 godina ce imati vene kao da ima 350.Zene koje se udaju i dobro zive, zive jer im muz ima platu, ne udaju se za portira i zive lepo.Ma kolika je ljubav, dodju problemi kad nema sta da se jede, kad ne mogu da se plate racuni i slicno.Porodice srednjeg obrazovanje pitaju za fax e sad cu da ti objasnim. Oni ne pitaju za fax jer zele da okace diplomu svog deteta, vec zele da im to dete lagodnije zivi nego oni. To isto dete ce da bude u domu, da jede u menzi, da sanja o izlascima i lepoj garderobi, o palacinkama i limunadi i samo ce uciti da bi razbilo prosek da ostane na budzetu i u domu.Radice dok su na faksu, u najboljem slucaju, da sebi priuste na primer te palacinke, poneki izlazak. Treba da te je stid da si potpuno potkrepljen, da se baskaris, a jedino ti tesko da se malko eeee malko potrudis za prelazne ocene samo da dobijes diplomu koja ce ti doneti mnogo, a pri tom nisi izgubio nista. Da sam ti ja kolega na fakultetu i da si mi rekao da ces da se ubijes, napises pismo i slicne pateticne gluposti, a u situaciji si u kakvoj jesi, smejao bih se 10 dana i rekao ne da nisi normalan nego da si za cirkus. Ne glupiraj se.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime29/7/2013, 11:29 am

Tema ide u psihologiju !

https://poezija.darkbb.com
Djordje

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime29/7/2013, 2:19 pm

A mislis da ljudi sa faksom lagodnije zive???? Bilo nekad brate, nekad je bilo i sa osnovnom da se lagodno zivi, kad je sve bilo drzavno. Vidis danas samo veze i vezice, ako hoces da zivis lagadno, kao sto je za dobar poso, privatni gde je dobra zarada, treba veza tako i za drzavni poso treba debela veza. E, vidis brate te zene koje su se dobro udale, ili su se udale kao sto ti rece za coveka koji ima dobru platu, ili za nekoga ko je bogat, nema skolu, ali ima pare, nasledje, neki porodican poso koji traje vise od jedan vek. Znam zenu koja se udala za jedinca, al bogatog njegovi roditelji imaju samo osnovnu skolu, on ima srednju trogodisnju, ali moze da kupi ljude sa diplomom. Sta ces porodicni posao, dobra zarada, ona jeste njegova zena glupa, al zena je u dusi dobra, ne zna nista, al zivi lepo. Ja sam baksuz, necu ja nikada imati srece, a ti sto bi mi se smejao mozes slobodno, nismo mi svi isti, nismo svi jednako ambiciozni, ne razmisljamo svi na isti nacin, i ja vidim na mom faksu neko ko zeli bolje ocene, znaci da ga to zanima, da ga zanima da je dobar u svom poslu, da se prosta razocara kad dobije 6, ali to je normalno jer je svojom voljom to upisao. Da pogleda neko moj uspeh iz srednje skole, takodje nije sjaja, uvek sam imao dobar uspeh, ucio, ali to nije islo. 2008. godine sam upisao srednju skolu, upao sam u smer ugostiteljski tehnicar, medjutim moja majka i otac su toliko tim bili nezadovoljni, celog leta su me zvali dragojlo, po liku iz serije Selo gori a baba se ceslja. Moja majka je zelela da upisem smer za komercijalistu, ja tamo nisam upao, ali u septembru sam se prebacio u taj smer, i imao mnogo problema. Ja sam jos u startu steko pogresan stav i utisak o skoli i obrazovanju uopste. Necu da racunam, decje ponasanje u osnovnoj skoli, kada sam govorio da su ucitelji i uciteljicu sramota me da kazem sta, kako ih treba ubiti i slicno, ali kada sam bio stariji imao sam i dalje pogresan stav o tome. Ne mogu vise da slusam kako se ljudi raspituju za moj fakultet, kako me stalno pitaju kad me sretnu, gadim se toga. Dokle vise??? Mozda i ja gubim zdravlje, kao neko ko prodaje tostove kao sto si reko i dok zavrsim verovatno cu dosta da narusim zdravlje. Svako ko je iso na fakultet zna kolko se tu gubi zdravlje, gube se zivci, pare, vreme. Nemam nista protiv, tvog misljenja i ako budes doso na fakultet, s obzirom da si 95 godiste, videces sta je i kako je, a ja ti zelim svu srecu!
Nazad na vrh Ići dole
Kidofhell

Muški

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime29/7/2013, 6:23 pm

U skoli prvi imam probleme, odbrusavam, borim se protiv nepravdi i podrzavam ljude slicne tebi to jest pomazem im da se malo uhodaju. Profesore ne fermam 5 posto, opsujem na casu u besu, vicem, dobijam napomene, bijem se, ali nisam mlakonja pa mi ne mogu nista. Zaboravi na zene koje su se dobro udale, nisi zena, o tome nema polemike. Zaboravi na stogodisnje biznise, ni u tome nisi. Pogledaj svoju buducnost bez visoke skole, ona je bitna. Okej dao si mi dva primera, zene i biznis. A vidi ovaj primer, lik kog poznajem, keva mu je imala neki poslic, cale dobru platu jer je skolovan, mislim da je inzenjer ili nesto slicno. Burazer mu je zavrsion nesto i zivi sam, ne znam gde je, u glavnom dobro zivi, cini mi se da je veterinu zavrsio, a ovaj lik je zavrsio prava iako nije neki kapacicet bio, zapravo je ucio non stop. Renovirao je kucu, kupio lokal, kupio kevi stan, kupio bas dobra kola, ima dvoje dece, zenu, zimovanja, letovanja, kvalitetna odeca, ruckovi, vecerice, poslovni sastanci, stranke, gospodin covek mislim da ima 32-33 godine sada. Odelo, parfem, kola, sud, kancelarija, pare u dzep. U 15h je kuci cist,skockan i moze da ode gde hoce ili sam ili sa zenom i decom. Uziva, psihicki se namucio 5 godina, ali zato ce 50 godina pa nadalje kvalitetno ziveti. Tost decko se zezao dok nije poceo da radi, ali ce zato u 50oj godini da razmislja sta ce kad bude pio lekove koje sa penzijicom nece moci da potkrepi, ukoliko mu placaju penziono mada je to u Srbiji sada retko da imas platu i da ti uplacuju staz, jer kao sto smo zakljucili sve su u tim poslovima obicno veze i vezice tako su veze i vezice i u inspekciji.Sigurno ti od ucenja nece propasti vene, krvni sudovi i zglobovi. Sigurno. Ja se nadam da cu uspeti da upisem prava, treba da nadjem knjige da se pripremim, zavrsicu to da imam sigurnost u zivotu, a plan mi je da se bavim muzikom. Najbolje bi bilo da uklopim, a uklopicu, muziku i posao jer je posao advokata lako uklopljiv u druge zivotne obaveze ili hobije i slicno. Mlad, snazan i spreman. Zivot je borba, nece da ugadja, moras da se potrudis.
Nazad na vrh Ići dole
Djordje

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime29/7/2013, 8:54 pm

Vidi brate taj sto ga ti znas, mozda je on zeleo prava da zavrsi, mozda je dosta ucio imao visok prosek, mozda je imao debelu vezu, mozda zna dosta ljude koji su uticajni, pa eto sad sto kazes uziva. DA mi neko kaze, da cu da imam poso od 100.000 dinara mesecno plate, a uslov je samo da imam prosek 10,00 nebi nikad na takvu ponudu pristao. Prvo znam da to nebi mogao, drugo tu treba odricanja kojih bi retko ko pristao, ovako cu morati da rintam za 6 svaki ispit, al bar je lakse bar imam zivot. Bar mogu da izadjem, da se setam, da se druzim, da idem gde hocu, a mislio sam da necu imati za nista vreme. Mislio sam da zbog fakulteta, necu moci ni do prodavnice da odem. Uspeces da upises ne brini se, pogotovo ako ne zelis budzet ako ces biti zadovoljan i sa samofinansirajucim statusom. Ako hoces budzet, onda ces morati malo da se spremis, veruj mi da imam materijal dao bi ti, ali ja se nisam spremao, tamo sam iso na srecu i upao na samofinansirajuce.
Nazad na vrh Ići dole
Kidofhell

Muški

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime29/7/2013, 10:59 pm

Nije imao vezu, zeleo je lepo da zivi i trudio se. Prelazi to i sa sesticama, samo prelazi, nekad oni koji nabubaju sve za 10 posle ne znaju nista ko telad. Poznavajuci ljude slicne tebi, tebi ce sa sesticom ostati znanja mozda vise od pojedinaca sa desetkama.Praksa je bitna tu se posao 'hvata'. Trudi se zbog tebe ti kazem, koje desetke ne treba da robujes. Izlazi, zezaj se, al' nastavi da studiras, neces se sigurno pokajati. Hocu da se spremim, nije mi bitan budzet toliko, bolje jeste, ali ako nista, nista.Bitno mi je samo da upisem. Cepaj to drugar, verujem da ces uspeti. Stvarno verujem!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Zelim da umrem Empty
PočaljiNaslov: Re: Zelim da umrem   Zelim da umrem Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Zelim da umrem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Ljubav, strast i greh-
Skoči na: