LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

zivot posle zivota

Ići dole 
AutorPoruka
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime14/6/2009, 5:09 pm

sta se desava posle smrti? da li stvarno nestajemo i sve je gotovo?
ja nesto nisam ubedjena da je tako...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime14/6/2009, 5:24 pm

Pisao sam o tome u mojim pricama, nekako verujem u to, nadam se da ce se bar na neki nacin ostvariti, svet izmedju svetova.

https://poezija.darkbb.com
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime15/6/2009, 1:10 pm

Naša tela su samo ljušture u kojima kruži energija bića. Energija nikada ne nestaje, samo menja oblik. Šta dalje, posle "smrti"? Promena, novi prelazak u neku drugu dimenziju, telo... Možda, kada bi nam svima bila dostupna voda Mnemozinina, ne bi bilo ovih pitanja.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278
Datum upisa : 20.03.2009

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime24/6/2009, 9:12 pm

Voda Mnemozinina nam je i te kako dostupna samo je stvar u tome oćemo li mi da je prihvatimo kao istinu ili nećemo..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime24/6/2009, 9:19 pm

Nema osobe na ovoj planeti koja moze da dokaze postojanje neceg sto nepostoji.Smrt je samo rec, ona fizicki ne postoji, i oznacava kraj zivota, i potpuno bi
izgubila smisao, kada ne bi znacila to sto oznacava.Po meni je
Zivot najbitniji , sve ostalo nema apsolutno nikakvo znacenje.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime24/6/2009, 11:22 pm

Јесте живот битан, јер ако ништа не остане за нама као да нисмо ни постојали.

džoni azra

džoni azra

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime24/6/2009, 11:32 pm

Pa sad...Smrt kao prirodna pojava postoji,i dokazana je..Mi smo ti koji hoćemo ili nećemo da je prihvatimo kao pojavu i kao kraj svega..Ako je čovjek konačan u vremenu i prostoru onda smrt kao prirodna pojava ima svoj smisao.Ali,ako duša čovjekova postoji van vremena i prostora onda smrt kao prirodna pojava gubi svoj smisao jer je vezana za vrijeme i prostor.Čovjek je vezan za vrijeme i prostor onoliko koliko te pojave utiču na njega i njegovu veznaost za vrijeme i prostor.Ako je čovjek previše vezan za vrijeme i prostor,on ne može da shvati i osjeti vječnost.
Odricanjem od svojega ja, čovjek kida lance vremena i prostora, jer svoje ja misli samo na sebe i traži razlog postojanja u prostoru i vremenu,zanemarujući svoje postojanje u vječnosti..TAKO NEKAKO..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime26/6/2009, 7:10 am

Kako god se zvalo i prepricavalo smrt je samo jedan deo zivota!Dusa je materija a kako nas fizika uci materija nastaje iz nicega i nemoguce je unistiti je.Zapadni narodi se plase smrti (prelaska u drugi deo zivota) zbog materijalnih i ovozemaljskih razloga,telesnih uzivanja,i svega sto donosi samouzivanje!Na smrt treba gledati iz malo drugacijih uglova,npr.prelazak na neko bolje mesto...Ja to tako shvatam posto iskreno o smrti ni nerazmisljam previse jer je se bojim na neki svoj nacin...i zelim da verujem u ovo.Zelim da verujem mada nema dokaza da je to samo prelazak na bolje mesto.Mada je meni ovde mnogo lepse...i bolje.Barem znam kako je.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime9/7/2009, 7:55 pm

Verujem u dve stvari:
prva - da telesni zivot nije vecan (starimo svakim danom)
druga- dusevni zivot je po meni vecan i neunistiv (to me odrzava.To je ono u sta sam sigurna. U ovo sve ostalo nedokazano uzimam sa dozom nepoverenja.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime12/7/2009, 1:53 pm

U prvu stvar ne moraš da vjeruješ jer si svjedok kolko je tijelo ništavno.Razmišljajući o drugoj stvari moram ti reći samo jedno..
Zar misliš da smo stvoreni zato da bi poslije nekog vremena završili u nekoj rupi 2 sa 2.Mislim na cjelokupno naše biće..Ne..Ja se sa tim nikako ne mogu složiti..U stvari ZNAM DA U NAMA POSTOJI ISKRA BOŽANSKA KOJA JE NEUNIŠTIVA I KOJA NAM DAJE PRAVO NA VJEČNOST,PRAVO NA SVOJE POSTOJANJE U VJEČNOSTI I U BOGU.Život je nosilac iskre bojiže,samim tim život je neuništiv,bilo da se gleda kroz jedinku ili kroz kolektivnu svijest..Jedinka čini kolektivnu svijest,ako ta jedinka nije vječna onda ni kolektivna svijest nije vjerčna..
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime12/7/2009, 2:02 pm

Kako god, iza nas ostaju dela, u svim oblicima, kako ce biti posle, javicu vam.

džoni azra

džoni azra

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime12/7/2009, 2:57 pm

Masada ::
Kako god, iza nas ostaju dela, u svim oblicima, kako ce biti posle, javicu vam.
Samo nemoj da nas zaboraviš..
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime12/7/2009, 3:05 pm

Ne boj se, yabranio sam da prekriju ogledala i sve ravne povrsine koje mogu da zarobe duh. Mislim da cu lutati nekoliko vekova.

džoni azra

džoni azra

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime2/9/2009, 12:40 pm

Svi mi lutamo kroz godine koje su nam date,i trošimo ih tražeći put i svoje mjesto u vječnosti..Dali ćemo naći put ,to zavisi od nas samih,jer smo na dar dobili nešto najsvetije,,slobodnu volju,,.Uništimo li to,i povinujemo li se ovozemaljskim zakonima,izgubljeni smo..Uzalud smo se rodili...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime6/9/2009, 11:17 pm

I ja ću da javim BOBI kako se provodim ( ako budem imala na računu, hi,hi ). Na ovaj humor me podstakla jedna knjiga koju sam skoro pročitala Valerij Maslov " Poziv s onog svijeta " i kao sahranili ministra u Rusiji u kovčeg u kojem ima ventilator sa vazduhom za nekoliko dana i mobilni i pošto je imao kliničku smrt, on se lijepo javio ukućanima, a šta je dalje bilo... vidite sami. Laughing
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime7/9/2009, 10:16 am

besherat ::
I ja ću da javim BOBI kako se provodim ( ako budem imala na računu, hi,hi ). Na ovaj humor me podstakla jedna knjiga koju sam skoro pročitala Valerij Maslov " Poziv s onog svijeta " i kao sahranili ministra u Rusiji u kovčeg u kojem ima ventilator sa vazduhom za nekoliko dana i mobilni i pošto je imao kliničku smrt, on se lijepo javio ukućanima, a šta je dalje bilo... vidite sami. Laughing
A oćeš li i meni javiti sa tamo divnog nam drugog svijeta..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime8/9/2009, 11:03 pm

Svi znamo sta se desava nakon smrti sa nasim telom ali gde nam odlazi dusa?
Jos uvek zivimo u neznanju jer ni jedna dusa koja je napustila svoje telo nije nama
zivima otkrila tu misteriju...mozemo samo nagadjati,slutiti,zeleti...
Cinjenica je da nakon smrti ostavljamo opipljive tragove,nasu decu,dobra i losa dela pa cak i kad nas telo vise neslusa i nesluzi nasa dusa zivi kroz nasa dela...

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime8/9/2009, 11:18 pm

džoni azra ::
zivot posle zivota Icon_lol
A oćeš li i meni javiti sa tamo divnog nam drugog svijeta..

Tebi ću preko neta. zivot posle zivota 817300 Wireless.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime8/9/2009, 11:22 pm

Sreca vasa da ja ovo neuredjum inace bih vas oboje u kantu. lol! lol!
Sto se tice teme, nisam siguran neverujem bas u ono o raju i paklu, pre nekako mislim da je realna reinkarnacija.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime15/9/2009, 7:28 pm

Ja verujem u beskonacnost energije i u dokazanu teoriju da energija ne nestaje, vec samo menja svoj oblik. Nasa tela pokrece dualisticka unutrasnja energija (fizicka i duhovna), od kojih jedna prelazi u energiju zivota po raspadanju tela, verujem da ova druga menja svoje stanje i oblik i prelazi u nesto nama nepoznato, sto smo pak vec iskusili, ali nismo zapamtili..... Odoh ja u filozofiju Wink

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Datum upisa : 09.10.2007

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime19/9/2009, 9:51 pm

e, vazi dogovoreno. i ja cu tebi da se javim ako odem pre tebe.
inace mislim da se ja toga najvise bojim. da budem ziva sahranjena.tako da cu i ja da trezim da mi stave mob kraj mene kada umrem. za svaki slucaj hepi
vec svima pricam moju zelju, svi oko mene to znaju.ali neki mob sto drzi dugo bateriju
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime25/11/2009, 8:22 pm

Ako se gleda sa filozofske strane, onda postoji i moglo bi se mnogo oko toga raspravljati, ako se gleda sa crkvene strane onda dusa moze da ide samo u raj ili pakao i nepostoji zivot posle zivota.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime26/12/2009, 2:08 am

Ja smatram da postoji nebeski zivot posle ovozemaljskog zivota.I da dusa posle smrti odlazi u raj ili pakao.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime8/1/2010, 1:16 am

Uuuu zanimljivo, zanimljivo...
Evo kako ja to vidim.
Slazem se sa tim da je ovo samo ljustura, a da smo mi, nasa sustina sacinjeni od ciste energije, koja je neunistiva, vec samo menja oblik.
Ako je to istina, i ako se mi nakon smrti ponovo vracamo ovde, kako se onda ne secamo niceg iz prethodnih zivota? mozda se to secanje brise? Mozda tog secanja uopste i nema, jer nakon smrti nastaje potpuna tama i nistavilo... brrr.
Ne.
Ajmo malo optimisticnije.
Ceo univerzum je prozet cistom dobrobiti, a mi, nasa svest su deo nje. Ovde smo sa ciljem produzenja ljudske vrste, jer smo jednom davno odlucili da posetimo ovu divnu planetu, i uzivamo u njenoj prostorno-vremenskoj ogranicenosti. Mi smo materijalni oblik savrsenstva, i slavimo zivot. Smrt je samo povratak kuci, nakon koje ponovo biramo da se vratimo ovde.
Covek je deo univerzuma. Bio, i zauvek ce biti.
Moze 'vako? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Nurdan

Nurdan

Ženski
Broj poruka : 143
Godina : 28
Datum upisa : 07.05.2010

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime8/5/2010, 8:36 am

Werujem u ziwot posle telesne smrti.Owde cemo da se raspadnemo a gore cemo wecno da poziwimo...Postoje i mnoga ispowedanja drugih ljudi da su bili na '' onom '' swetu i wratili se za zemaljski.Ja sam prosle godine cula pricu jedne zene makedonke koja je samo potwrdila moje werowanje u to.
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika

Ženski
Broj poruka : 1194
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime12/6/2010, 3:17 am

Ne verujem. Nismo mi nikakva savršena bića, nego ljušture koje su sve oko sebe upropastile. Pa sad jedemo, pijemu i udišemo g. Ako ne znam i nisam svesna sebe u dubokom snu, tako valjda neću biti svesna ni kad smrt nastupi. A to, gore, dole, levo , desno, nema toga. Mislim da ljudi koji se kao "vrate" dožive šok i da je sve to nekakav oblik halucinacije, mozak je ipak neispitano prostranstvo.

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
Nurdan

Nurdan

Ženski
Broj poruka : 143
Datum upisa : 07.05.2010

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime25/6/2010, 7:43 pm

Smrt ne postoji. Ona je pobedjena. Postoji samo wecni ziwot uz Boga a owaj zemaljski ziwot je prolazan. Kada se dete rodi, ono place jer zna kakwi ga gresi cekaju u ziwotu dok se oko njega swi raduju, a kada se cowek upokojawa on je srecan jer odlazi u wecni ziwot a swi oko njega placu jer ostaju na zemlji.
Nazad na vrh Ići dole
DANI

DANI

Ženski
Broj poruka : 156
Godina : 52
Humor : nadam se da ce biti bolje
Datum upisa : 25.11.2010

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime7/1/2011, 10:45 pm

bealiever ::
Naša tela su samo ljušture u kojima kruži energija bića. Energija nikada ne nestaje, samo menja oblik. Šta dalje, posle "smrti"? Promena, novi prelazak u neku drugu dimenziju, telo... Možda, kada bi nam svima bila dostupna voda Mnemozinina, ne bi bilo ovih pitanja.
Kao da sam ja ovo rekla:)
Verujem,jer sve je energija sto nas opkuzuje..ko veruje ili je doziveo Astralnu proekciju ne sumja u to da ima zivot poslezivoto,ne kao materija ali zato je duhovna energija..kao i sto si rekla ovaj nas omotac materije je nosilac nas duse,nasu energiju..
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime17/1/2011, 2:03 pm

Ja verujem u beskonacnost energije i u dokazanu teoriju da energija ne nestaje, vec samo menja svoj oblik. Nasa tela pokrece dualisticka unutrasnja energija (fizicka i duhovna), od kojih jedna prelazi u energiju zivota po raspadanju tela, verujem da ova druga menja svoje stanje i oblik i prelazi u nesto nama nepoznato, sto smo pak vec iskusili, ali nismo zapamtili..... Odoh ja u filozofiju (BEALIEVER)

Potpuno mi je blizak ovaj način razmišljanja.Uostalom ubeđen sam da će to vrlo
brzo biti i naučno dokazano.Nše telo je uostalom čisto energetsko magnetno polje,
naš mozak je istovremeno i prijemnik i odašiljač.Samo ljudsko telo je čist hemijski
sastav.Zašto se ne sećamo da smo nekada postojali?Zato što je naše sećanje u
stvari jedna "memorijska kartica" koja prilikom raspada galaksije u kojoj trenutno
obitavamo biva skoro potpuno uništena ili izbrisana.Kada kažem skoro, mislim da
ostanu neki tragovi bivšeg postojanja koji nam se pojavljuju u obliku "već viđenog".

Nazad na vrh Ići dole
Nella_broken_hart

Nella_broken_hart

Ženski
Broj poruka : 434
Datum upisa : 05.07.2011

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime13/7/2011, 5:33 am

Ja verujem da nakon smrti coveka dusa neko vreme jos luta zemljom...Ja bi mogla da garantujem jer sam bila svedog jednog dogadjaja....videla sam senku moje pokojne bake...Nemoj te sad da mislite da nesto izmisljam ali iskreno..Ja sam se ziva odsekla od straha...Neposredno pre toga moja majka je bila operisana,lezala je na susednom krevetu i zaspala...Posto sam zaspala u njenoj sobi u slucaju da joj nesto zatreba,i u jednom trenutku sam se okrenula prema zidu i ugledala senku senku osobe kako pruza ruke...Jos sam ustala u sobi nije bilo nikoga a senka i dalje na zidu...Nakon sto sam upalila svetlo nismo mogli da probudimo moju mamu...Budili je dozivali nije se mrdala...Podigli joj glacu i nekako smo uspeli da je probudimo...uplasili smo se da nije...daleko bilo....I onda nam rekla da je sanjala pokojnu babu-tatinu mamu kako je vodila za ruku ka nekoj svetlosti...
Neznam sta bi mogla da kazem...Samo da verujem u zivot nakon smrti...Nurdan izvini sto cu reci razumem svako ima pravo na svoje verovanje i na svoj nacin razmisljanja ali ja u to ne verujem sto si rekla....Dusa covekova je slicna energiji...Mozda se pojavi u nekom drugom obliku-reinkarmacija,mozda ne...Nije da pametujem ali slazem se sa Vuckom,bealiever i Smeskom...Svako ima svoj nacin da opise svoje verovanje u zivot posle smrti....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime3/11/2011, 11:40 pm

Skoro svi mi volimo da verujemo u zivot posle smrti jer se plasimo da je smrt kraj.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

zivot posle zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: zivot posle zivota   zivot posle zivota Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

zivot posle zivota
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Između svetlosti i tame- piše se u temama ispod naslovne :: Kapije tame-
Skoči na: