LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

... Moje mesto medju svetovima...

Ići dole 
AutorPoruka
Lejla

Lejla

Ženski
Broj poruka : 3
Datum upisa : 13.04.2016

... Moje mesto medju svetovima... Empty
PočaljiNaslov: ... Moje mesto medju svetovima...   ... Moje mesto medju svetovima... Icon_minitime15/4/2016, 4:50 pm

... Tapkanje koraka svuda oko mene... Lica raznobojna žure, neki lakim, razigranim korakom, neki teškim, turobnim, nevoljnim... Jedne čeka neko voljen da ih primi u zagrljaj, da im pruži ruku, da udeli smisao sledećem koraku, drugi kamenim tabanima polako koračaju svesni muke kojoj ih približavaju ti glasni, bolni koraci... Treći svojim svetom poskakuju, nekako preletajući ovaj naš... I četvrti i peti... Dvadeseti... Hiljade lica... Istih i različitih... I svi prodju, nastave svojim putem... Samo ja stojim, čini mi se... Tamo gde sam stala pre četiri godine... Nije da nemam kome da potrčim u zagrljaj... Ručice i smisao pružila su mi dva leptira... Jedino na njihovim krilima i mogu iz ove mučne istine da pobegnem... Da opet vidim sunce, da maštam i sanjam... Da pišem i pevam... Da osetim hladne, a tako prijatne kapi kiše na dlanu, na obrazu... I kada je najlepše povuku me nazad crne, bezosećajne oči... Evo me, pa nemam gde da pobegnem, pusti me, makar malo da se sećam, da budem bar tu ona vatrena, jaka, vesela i nepokolebiva duša kakva sam bila... Ne brini, znaš da se uvek vratim...
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa

Ženski
Broj poruka : 7717
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: ... Moje mesto medju svetovima...   ... Moje mesto medju svetovima... Icon_minitime15/4/2016, 6:10 pm

... Moje mesto medju svetovima... Tumblr_mhcyjmOxCa1r9pmrio1_500_zps58a7c5af

Vec vidim da cu te citati, evo moji koraci su
pronasli put do tvog kutka:)

Draga Lejla dobrodosla!

Lejla

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ... Moje mesto medju svetovima...   ... Moje mesto medju svetovima... Icon_minitime15/4/2016, 6:25 pm

Zato i stvaramo... Da se nadjemo... Hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lejla

Lejla

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ... Moje mesto medju svetovima...   ... Moje mesto medju svetovima... Icon_minitime15/4/2016, 7:31 pm

Znate one uspomene koje, urezujući se u sećanje, naprave duboke brazde, da se ne utope u rojevima drugih, obezbedjujući sebi nezaborav... I kad god pomislimo na nekoga pred oči iskoči slika, živa, jasna, sveža..
Takva jedna slika, svakodnevno namerno prizivana, često me vrati u neko davno, srećnije i lepše vreme...
Vidim ga, uvek sveže obrijanog, u jednoj od bezbroj onih njegovih sivih košulja, sedi za čelom velikog stola za ručavanje sa penkalom u ruci i hrpom praznih i ispisanih papira, izmešanih, u potpunom haosu u kom se odlično snalazio... Taj haos je postao neizostavan deo mog pisanja nešto kasnije, ali o tome drugi put... Prilazim mu tek otvorenih očiju, raščupana, još neumivena, u spavaćici, spuštam glavu na njegove grudi upijajući opijajuću mešavinu mirisa njegovog parfema, sapuna, sveže uštirkane košulje, papira i mastila... Spuštajući naočare na sto, ljubi me u čelo... Osećam hladnu metalnu kopču njegovog sata na obrazu, dok mi desnom rukom sklanja kosu sa očiju... Pevušeći nešto zaustavlja pisanje tek toliko da kaže: ,, Dobro jutro vilo! Koso moja brenovana.''...
Baka, izlazeći iz kuhinje sa tanjirom u ruci, zapovednim tonom opominje oboje: ,, Mili, pokupi to sa stola da deca doručkuju, a ti, dušo, znaš, ni jedna devojka koja drži do sebe neće se šetati neumivena.."...
Kako mi nedostaju te nedelje...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ... Moje mesto medju svetovima...   ... Moje mesto medju svetovima... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

... Moje mesto medju svetovima...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: