LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Dvosmislenost...

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime25/6/2009, 9:22 pm

Dvosmislenost ostavlja prostor za razna tumacenja. Dopada mi se dvosmislenost kod poezije jer ona i ne treba bas sve da kaze vec da ostavi prostor citaocu da se razmahne svojom mastom.Ali postoji i ona druga dvosmislenost ne utvrdjena cinjenica moze da izgradi pogresan rezultat. Vase misljenje o tome?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime25/6/2009, 10:00 pm

meni dvosmislenost nesto nije bas omiljena. u bilo cemu. volim da je neko jasan. da kaze sto misli. jer ako ostavi prostora da ja zakljucujem...pa verovatno cu zakljuciti pogresno. to je moje iskustvo.
tako i u umetnosti...ako je nedoreceno ja je nerazumem. niti zelim da zamaram svoj mozak sa dvosmislenostima.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime25/6/2009, 10:31 pm

Po meni sama rec kaze .Mac sa dve ostrice.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime25/6/2009, 10:34 pm

ma dvosmislenost je razlog mnogih svadja...
kao i ocekivanje. kada neko od mene nesto ocekuje a nekaze...kako ja da znam? da osetim? nema sanse.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime25/6/2009, 10:46 pm

BOBI-BO ::
ma dvosmislenost je razlog mnogih svadja...
kao i ocekivanje. kada neko od mene nesto ocekuje a nekaze...kako ja da znam? da osetim? nema sanse.

Bobi ne mora uvek sve bas da se kaze moze nesto i da se predpostavi...kako da znas, pa upravo u tom nekom osecaju.Ima sanse...samo treba znati citati ljude i malo bolje uci u njihovu psihu.
Ni ja u sustini ne volim dvosmislenost uvek sam za fer plej igru sa otvorenim kartama.Kada je rec o umetnickom delu dvosmislenosti tu se pronalazim jako dobro i to mi se dopada.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime25/6/2009, 10:51 pm

ma znam, svet je pun dvosmislenosti...ali to stvara zabunu i svadju.
ja nezelim da osecam sta neko zeli. i netrudim se. ako kaze, ok. ako ne...pa samo moze da se jede sto ja nisam razumela. a nisam jer nezelim. osecam ja jako dobro sta neko hoce od mene. ali dok nekaze nezelim da znam.

( e redovno se zapetljam kada nesto hocu da objasnim...bolje da stavim primer bolje se razumem )
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime25/6/2009, 11:56 pm

Нисам двосмислен али ми се у последње време дешава да се спетљам, а ла Боби, године ме декнуле ваљда.

https://poezija.darkbb.com
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime26/6/2009, 12:21 am

Ni ja ne volim dvosmislenosti, sem kad me uhvati da se salim, onda samo, inace nikada.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime26/6/2009, 10:57 am

Masada ::
Нисам двосмислен али ми се у последње време дешава да се спетљам, а ла Боби, године ме декнуле ваљда.

treba manje da se druzis samnom. kanda ce povoljno delovati moje odsustvo Smile
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime10/8/2009, 12:21 am

Dvosmislenost je osobina koja mi se kod ljudi najvise ne svidja, ne volim dvosmislene ljude, volim da kazu sta hoce makar se ja neslagao sa njima, a ne da su dvosmisleni pa covek ne zna na cemu je sa njima. Jedina oblast u kojoj mnogo volim dvosmislenost je humor, u njoj mi je ona super prosto volim da se salim na taj nacin, mislim da su te sale u poslednje vreme meni najlepse, najsladje se smejem posle njih.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime10/8/2009, 11:16 am

e, da, dvosmislenost u salama i ja volim. mada, posto sam em plavusa, em bosanka, ukapiram mnogo kasnije. sto u sustini ima svojih prednosti, jer smejem se dva puta. prvi put kada se svi smeju i kasnije kada ukapiram hepi
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime10/8/2009, 12:14 pm

Blago nama sporokapirasima! Duze cemo ziveti.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime10/8/2009, 1:02 pm

Dobro je tako razmisljati, a lepo je i kada se covek zbog jedne sale smeje dva puta, makar prvi smeh bio i samo zato sto se i drugi smeju.Blago Bosancima i plavusama, sutra se farbam u plavo ko zna sta ce se sve dogoditi hepi hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime11/8/2009, 10:33 pm

meni jedan moj drugar sa neta rekao da su one ofarbane plavuse gore od prirodnih. valjda im farba udarila u mozak hepi
mala sala, ali stvarno nepodnosim te dvosmislenosti i kada neko ostane nedorecen. kada recimo ocekuje od mene nesto a nekaze. i posle se ljuti sto nisam pogodila. ja jednostavno nemogu da opterecujem svoj mozak sa pogadjanjem sta je neko hteo.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime12/8/2009, 12:29 am

Ok, Bobi to se slazem sa tobom, naravno da ne mozemo mi citati tudje misli, a mozda ih i procitamo pogresno,rekao sam da ni ja ne volim takve, sale su nesto drugo tu ako nisi skapirala taj neko ce ti to objasniti kroz drugu salu. Sto se tice farbanih plavusa tu se u totalu slazem sa tobom farba je cudo hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi , i naravno izvinjavam se svim plavusama koje su ovo shvatile kao uvredu, nemam ja nista protiv plavusa cak naprotiv. hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime12/8/2009, 2:15 pm

plavuse koje kapiraju i ljute se na sale na racun plavusa i nisu prave plavuse hepi
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime12/8/2009, 11:08 pm

Upravu si Bobi, to su neke cudne plavuse, mislim zamisli kapiraju stvari, to jednostavno ne ide uz njih, mora da su maskirane crnke, mada znas kako kazu u onom vicu. zasto su vicevi o plavusama kratki? Da bi crnke razumele. hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime12/8/2009, 11:37 pm

da cula sam to...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime24/8/2009, 10:25 am

Dvosmislenost me nekada tera na razmišljanje.Mada vise volim konkretno.

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime10/1/2010, 1:20 pm

Nikada nisam dvosmislena,vrlo sam direktna ono sto mislim kazem.Vrlo sam konkretna da bi me ljudi bolje razumeli.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime23/1/2010, 9:40 pm

Dvosmislenost me u zadnje vreme tera cesto na razmisljanje.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime23/1/2010, 10:32 pm

Beskraj ::
Dvosmislenost me u zadnje vreme tera cesto na razmisljanje.
Nisi jedina ..Dvosmislenost tjera svakoga na razmišljanje,pogotovo ako je politička dvosmislenost..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime23/1/2010, 10:38 pm

Ma nemislim na politicku dvosmislenost, stime se nebavim,mislim na onu svakodnevnu.Koju srecemo na svakom koraku.

Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1206
Godina : 28
Datum upisa : 25.07.2012

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime29/7/2012, 10:05 pm

Dvosmislenost je - "mož' bit' , al' ne mora da znači" ! Dvosmislenost nam dopušta da mislimo sve ono što hoćemo da mislimo , bez ikakvog ustezanja . Dvosmislenost je , meni sasvim dobra stvar i ne znam šta bismo svi mi skupa bez nje .
Dvosmislenost jedino ne valja onda kada se nešto što nije dvosmisleno shvata kao takvo !

P.S. : Obožavam da oživljavam zamrle teme na forumima ! Ali ova je jedna svevremenska , pa sigurno da to ne predstavlja problem !

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Anima

Anima

Broj poruka : 321
Datum upisa : 25.06.2012

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime29/7/2012, 10:19 pm

dvosmislenost je tek pola u nečijim rečima a pola u našoj glavi dok je prepoznajemo...
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1206
Godina : 28
Datum upisa : 25.07.2012

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime29/7/2012, 10:23 pm

svaka čast , ogromna istina u jednoj rečenici

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Anima

Anima

Broj poruka : 321
Datum upisa : 25.06.2012

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime1/8/2012, 1:42 am

hvala drago mi je da se razumemo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Dvosmislenost... Empty
PočaljiNaslov: Re: Dvosmislenost...   Dvosmislenost... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Dvosmislenost...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: