LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Bol je realnost života...

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Bol je realnost života... Empty
PočaljiNaslov: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime26/6/2009, 10:00 pm

Kada je bol intezivan onda ceo vaš organizam reaguje na njega, sve se budi i usresređuje na bol. Da li je ko u stanju to da razume... Ili na primer duhovni ( duševni ) bol. . Zašto se malo ljudi seća lepih stvari, a ružnih odnosno stvari koje su nas zabolele na bilo koji način sećamo se zauvek...Bas celo vece razmisljam o tome i volela bi da vidim vase razmisljanje zasto je to tako ili gresim.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime26/6/2009, 10:01 pm

Patnja zadaje bol samo zato sto je se bojis. Ona te proganja zato sto bjezis od nje. Ne moras bjezati, ne moras je se bojati. Moras voljeti... Dakle, voli patnju. Nemoj joj se odupirati, nemoj bjezati od nje. Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mrznjom. Tvoja mrznja je to sto ti nanosi bol i nista drugo. Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne ucinis time...

Herman Hese
-Da patnje licno se bojim najvise na svetu...ona me ne proganja koliko ja bezim od nje[ali nemoze covek vecno da bezi...nekada se mora i suociti s time].

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime26/6/2009, 10:39 pm

Ne znam koji ali neki knjizevnik je rekao:Ta,svi mi pisemo o tugi,a o sreci sklepamo poneku stranu,jer ljudi lakse dozivljavaju bol"...Ja bol jako lako dozivljavam...jer ne dozvoljavam da me nista boli.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime26/6/2009, 11:09 pm

Ja ne bezim od patnje i boli.One su nekako uvek deo mene,prate me ceo zivot.Odupirala sam im se,bezala od njih a one su me proganjale i uvek me nalazile.Kada sam prestala da im se odupirem i bezim i pocela da ih prihvatam one su postale deo mene,ne napustaju me vise.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime28/6/2009, 9:46 pm

Pa sve zavisi od samog coveka, od njegovog karaktera i temperamenta da li ce se uglavnom secati srecnih ili nesrecnih vremena. Ja licno gajim misljenje da izmedju i jednog i drugog stanja postoji neka konstanta.Uglavnom se sreca ( cista sreca) moze vezivati za detinjstvo i secanja iz tog peroda ( pa cak iako su bolna) ona poprimaju neku drugu konataciju. Covek sa vremenom pocinje da zivot posmatra i sa druge strane i odatle dolazi ta bol koja je "realnost zivota". I slazem se da je bol najintezivniji i najcesci osecaj kod coveka. Sreca je takodje intezivan osecaj, ali osecaj trenutka ciji je rok trajanja daleko kraci od boli ( mislim na psihicku bol, prvenstveno).

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime5/7/2009, 10:39 pm

Bolje je da osetis bol i da se "probudis", bolje je da se opeces nego da prodjes kroz vatru "neopecen"
Ljubav,bol...znaci da si ziv i da ZIVIS zivot......Jedno je biti ziv , a drugo je ZIVETI.
Normalno je osetiti bol,tugu.Trebamo nauciti da patimo...ali znam da svi to ne mogu da nauce i da prihvate ,prvenstveno polazim od sebe.

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime10/8/2009, 10:39 am

Covek vam je kao glavica crnog luka. Uvek pod jednom ljuskom naidje druga; ljustite i ocekujete bog zna sta, a kad dodjete do kraja, na dnu ne nadjete nista. Ama bas nista.
. . .
- Nista? Kazete nista! Luk i voda. A suze? Sta je sa suzama? Suze ste zaboravili, moj gospodine.

Predeo slikan cajem
Milorad Pavic
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime10/8/2009, 1:31 pm

Bol jeste realna u zivotu, medjutim mislim da kada dodje ljubav i ukoliko se ona ne zavrsi, odnosno ako traje nema tu vise mnogo boli, mnogo je vise veselih osecanja, ne volim bol, ima ga dosta ali ima hvala Bogu i veselih trenutaka.U njima treba uzivati.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime12/8/2009, 2:26 pm

uvek ima boli. svaki dan, svaki cas. nekada veca nekada manja. ali ima je...
uostalom kao i srece...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime12/8/2009, 5:36 pm

Развите животе, поређајте тренове времена, на једну страну срећу на другу бол. Одмерите, видећете чега је више. Детињство, школа, посао. Понекад ми се чини да је срећа привид, остало је ово друго.

https://poezija.darkbb.com
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime12/8/2009, 7:06 pm

Sa bolom se covek jednostavno sazivi... svaki dan imam istu bol...nekad se jace javi, nekad slabije...ali na nju jednostavno gledam i osecam kao na zivot...da je nema...onda ni mene ne bi bilo. I ako postavim tas...tako,
da je na jednoj strani bol, a na drugoj sreca...uvek bol preovladjuje, bez obzira na sve...uvek je tu negde...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime12/8/2009, 10:49 pm

Mislim da covek pamti duze bol, zato se srece manje seca, ja sam drugaciji ja vise pamtim srecnih trenutaka nego boli, mada su mi bolne uspomene jaceg inteziteta, medjutim nije svako izgubio najboljeg prijatelja u svojoj 21 godini zivota,retko sta da jos pamtim iz zivota da je bolno.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime14/8/2009, 10:19 pm

ma boli i kada poseces makazama prst...
ali valjda te psihicke boli vise bole.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime15/8/2009, 1:21 pm

kada poseces prst boli trenutno posle dan dva prodje ako ne i pre, a psihicke boli su mnogo duze, neke cak i za ceo zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime15/8/2009, 3:40 pm

Masada ::
Развите животе, поређајте тренове времена, на једну страну срећу на другу бол. Одмерите, видећете чега је више. Детињство, школа, посао. Понекад ми се чини да је срећа привид, остало је ово друго.

Da upravo tako kada bi covek zaista mogao da razvije zivot kao na nekoj filmskoj traci svi periodi odrastanja kroz koja smo prolazili koliko god da je bilo srece mnogo vise je bilo BOLI.Nije sreca privid,barem za mene jer ja tim trenucima srece koje sam imala i koje imam u zivot potiskujem tu bol,i nedozvoljavam joj da se jednostavno siri mojim mislima.

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime15/8/2009, 6:02 pm

A da krenemo ovako. Da pogledamo bol i sa druge strane, kao što u medicini kažu da je bol "pozitivan" pokazatelj za dalju dijagnsotiku, terapiju i lečenje. Kažu, dok boli dobro je!
Ako to prenesemo u svoje živote i setimo se svih svojih boli,možda dođemo do nekih novih zaključaka pa i nekih prednsoti koje su nam
te boli donele. Samo monstruma ništa ne boli!

Patnja zadaje bol samo zato sto je se bojis. Ona te proganja zato sto bjezis od nje. Ne moras bjezati, ne moras je se bojati. Moras voljeti... Dakle, voli patnju. Nemoj joj se odupirati, nemoj bjezati od nje. Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mrznjom. Tvoja mrznja je to sto ti nanosi bol i nista drugo. Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne ucinis time...

Herman Hese
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime17/8/2009, 12:49 am

Sa medicinske strane gledista ti si u pravu Ptico, ali ja mislim na dusevnu bol tu medicina retko da moze da pomogne, mozda nekim seditivima ali o tome ne bih sada pisao.Fizicka bol prolazi tako da je se uglavnom uopste ne secamo, ali dusevna ostaje za ceo zivot, medjutim ja i dalje pamtim vise srecnih nego nesrecnih trenutaka moga zivota.Bol jeste realna u zivotu, ali nije veca od radosti barem u mom zivotu za sada.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime17/8/2009, 2:08 pm

Da bol je realnost zivota,to sam definitivno nocas shvatila mada nisam imala neku vecu samopoznaju o tome.Nocas sam to osetila i to samo zbog ljudske gluposti,tvrdoglavosti...i ostalih stvari koje su po meni gluposti koje kvare zivot...ali sta ces nismo svi isti.Neki ljubav dozivljavaju na malo cudan nacin.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime17/8/2009, 2:19 pm

Jeste definitivno je bol realnost u zivotu, ipak mislim da je mnogo vise lepog u zivotu pa i sama bol zna da postane lepa kada se taj problem resi, zna da bude mnogo bolje nego sto je bilo pre.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime17/8/2009, 2:27 pm

smesko zz ds1989 ::
Jeste definitivno je bol realnost u zivotu, ipak mislim da je mnogo vise lepog u zivotu pa i sama bol zna da postane lepa kada se taj problem resi, zna da bude mnogo bolje nego sto je bilo pre.

Upravo tako,to je nasa izgleda realnost sa samim nastankom rodjenja,ali posto sam ja izgleda rasla u inkubatoru nisam se puno sretala sa tom vrstom realnoscu puno u zivotu.Sada mi to sve jako tesko pada,mada kako ti kazes posle kise dodje sunce,posle bola dodje resenje a sa resenjem i moja sreca,ostanu oziljci da ih se naravno setis,tu su da ih ne zaboravis podsecaju te...

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1578
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime17/8/2009, 3:37 pm

Bol treba slusati, ona nam govori mnogo ako smo dovoljno osetljivi da cujemo....Ako covek non stop pije analgetike nece znati kada se organizam preforsirao i propustice indikatore fizicke katastrofe. Tako isto vazi i za dusevnu bol, ako je raznoraznim mehanizmima potiskujemo, ucutkujemo, maskiramo, ignorisemo- rizikujemo da uopste ne primetimo da nam dusa dozivljava rascep.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime17/8/2009, 5:25 pm

Bol je opomena da si emotivno ziv, da postoje u tebi zive prijemne celije koje vrisnu kad ih povredi onaj koji ne bi trebao. . Oprezno sa svakim bolom a najopreznije kad ga izazove neko veoma drag !

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime19/8/2009, 1:25 am

Naravno da je najteze kada bol izazove neko veoma drag, ali i tada treba pricati o njoj i ne dozvoljati da se mnogo toga skuplja u nama i onda dolazi do pucanja, totalnog pucanja u mnogim situacijama tada stradaju uglavnom nevini.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime30/8/2009, 5:51 pm

A sta ako nemas sa kime da pricas o tom bolu?
Sta ako nema vise osobe koja je tu bol izazvala?
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime30/8/2009, 5:59 pm

Ne moze se o bolu pricati sa svakim, cak ni sa onima sa kojima to mogu, ne zelim uvek o tome da pricam, ne zelim nikoga da opterecujem. Zato pisem...pisem o onome o cemu razmisljam, pisem kao da razgovaram. Nikoga ne opterecujem....a meni je lakse.
Ovo sam Sneki tebi napisala na tvoja pitanja.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime30/8/2009, 6:09 pm

Hvala ti Madamm.
I ja cesto trazim spas u pisanju.Ali ga ne nalazim uvek.
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime30/8/2009, 6:50 pm

Sneki duso, ne moze se uvek bas naci samo u pisanju...potrebno je sklapati kockice... u jednostavnim, svakodnevnim stvarima, u osmehu nekoga koga volis, ko ti je drag, u sitnicama koje cine jedan dan...vremenom polako...korak po korak.Dan po dan. Hvala ti za lepe reci,znace mi puno.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime30/8/2009, 6:58 pm

Znam da ti znace,znam..jer su iz dubine moje duse.A ti si neko ko ih zna primiti.To sam osetila iz tvog pisanja.

A bol,pa neka je tu.Ja navikla na nju.Neka samo dani idu...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime30/8/2009, 8:41 pm

Danas sam neke stvari shvatila i bas sam dosta o tome razmisljala koliko i zato je bol realnost zivota, a izgleda jeste i dosla do ovog zakljucka.Potrebna su oba osecanja u svim njihovimoblicima.Ono sto je bitno, je da umemo da ih razumemo,da budemo svesni njihovog uzroka.Na taj nacin cemo bolje razumeti i sebe i druge.Osecanje bola nije slabost,kao sto ni osecanje srece ne znaci snagu.Osecanja su tu da nam pomognu.Predstavljaju jedan deo licnosti, i zajedno sa intelektualnom stranom cine celinu.Covek je i misaono i emotivno bice.Obe strane su vazne,kao i njihova povezanost.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime1/9/2009, 12:32 am

Slazem se sa tobom Beskraj.Medjutim ja ipak mislim da kada bih stavio Bol na jednu a Srecu na drugu stranu vage u dosadasnjem zivotu mislim da bi srece bilo vise.Jednostavno ruzne stvari zaboravljam.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime1/9/2009, 6:18 am

smesko zz ds1989 ::

Ne bi se slozila ,mnogo vise je bola u zivotu...ono sto je lepo kod mene ostane kao secanje a ta bol ostane da me pece i tinja celog zivota.Ne prolazi tu je kao opomena da sam povredjena nema zaborava.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime1/9/2009, 11:57 am

kod mene je ja mislim u srazmeri 1:2
dva dela srece jedan deo bola. bar zasad. ali kada boli onda bas boli. a kada udara sreca bas udara...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime3/9/2009, 12:28 am

Ne bi valjalo kada bi samo sreca udarala, ne bi je toliko vrednovali, zato dodje i malo boli da bi znali sta je sreca, koliko god razmisljao stvarno se vise secam dobrih nego losih stvari.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime3/9/2009, 9:21 am

evo ga i smesko pocinje da prica da ga UDARA sreca hepi
stvarno cete poprimiti sindrom bobi Smile

naravno da je potrebno malo boli, da covek cisto nezaboravi sta je sreca.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime4/9/2009, 1:30 pm

Bobi mi te VOLIMO, mislim sta reci s kim si takav si znas kako kazu hepi hepi
Ovih dana bol mi nanose stvari koje za neke druge ljude bi bile cista sreca, bol mi nanosi dete koje ima 19 , ne znam kako da joj objasnim da je mnogo mlada za mene, a da ne pokvarim nase drugarstvo, mnogi mi kazu da sam lud i da bi ono to vrlo rado voleli da im se dogodi u zivotu, e sad sta jer tu bol a sta sreca nemam pojma vise.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime15/9/2009, 7:58 pm

Mislim da postoji jedna teorija,da bol cini coveka boljim i jacim
i da je svakome potrebno vatreno krstenje bola da bi postao pravi covek.
Ja sam patila i dobro sam upoznala strah i usamljenost.Beznadezno ocajanje
da verujem da svakome pre ili posle dodje cas iskusenja.Svako ima svog
zlog duha koji ga kinji i muci i stavlja na probu svu njegovu snagu.
Ja sam savladala svoje zle duhove.Ja se bar nadam da sam ih savladala....

Moja je nesreca da mi je srce bez ljubavi
ni jednog sata ne moze biti zadovoljno.

Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime15/9/2009, 8:55 pm

Najteze je...kada ti je srce iscupano...onda i ne znas da li vise mozes uopste da volis, i kako bi to izgledalo. Bol nije samo realnost zivota, bol je i sami zivot...samo je u nama kako cemo ga prihvatiti, hocemo li prigrliti bol ili ga bar malo pomaci u stranu i ziveti sa tim...ali dok to ne uspemo...to je najjaca emocija koju mozemo iskusiti.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime16/9/2009, 9:16 pm

Madamm ::
Najteze je...kada ti je srce iscupano...onda i ne znas da li vise mozes uopste da volis, i kako bi to izgledalo. Bol nije samo realnost zivota, bol je i sami zivot...samo je u nama kako cemo ga prihvatiti, hocemo li prigrliti bol ili ga bar malo pomaci u stranu i ziveti sa tim...ali dok to ne uspemo...to je najjaca emocija koju mozemo iskusiti.
I hrabrost...
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime17/9/2009, 5:06 pm

Ipak mislim da je ljubav jaca emocija od boli, mada su nekako skoro iste, kada se zaljubimo letimo a kada nam se dogodi nesto strasno tada padamo, mnogo padamo.Da bol je realna u zivotu, ali ipak u mom zivotu ima vise srece.
Nazad na vrh Ići dole
Vesperis

Vesperis

Ženski
Broj poruka : 77
Godina : 37
Humor : na oko neprimetan
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime17/9/2009, 7:45 pm

Pozitivne emocije imaju 100% vecu snagu od negativnih.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime19/9/2009, 9:04 pm

Vesperis draga, bas tako. iako boli znaju da sruse, pozitivne emocije treba da su jace. i kod pozitivnih ljudi i jesu.mislim da se po tome razlikuju depresivni od veselih. dopustaju pozitivi da ih 100% vise nosi
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime20/9/2009, 1:53 am

Niasam bas siguran da je to bas sto posto, mozda mi tako zelimo, ali nisam siguran, kod mene je to tu negde, naravno pricam o ozbiljnoj boli (smrt,deca, kraj ljubavi)
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime20/9/2009, 9:27 am

znas, kada se moj kum razboleo, i umro 6 meseci kasnije, bol je bila neverovatna.i jos je. juce sam bila na groblju, i posetila sam i njegov grob.suze su same krenule. ali to nije bio razlog da padnem u depresiju, da sam tuzna.jednostavno mi je strasno...mozemo da uticemo...vreme sve nosi
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime20/9/2009, 12:47 pm

Naravno, ja sam ovde vise puta rekao da se mnogo vise secam srecnih nego bolnih stvari, ali zaista mislim da pozitivne emocije nisu bas 100 % jace od bolnih, meni su tu negde, mozda su pozitivne malo jace, samo zato sto im se lakse prepustimo.
Nazad na vrh Ići dole
Vesperis

Vesperis

Ženski
Broj poruka : 77
Godina : 37
Humor : na oko neprimetan
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime22/9/2009, 9:15 pm

Prepuštamo se onoj emociji kojoj dopustimo da se u nama rodi, raste, razvija, sazreva. Na primer, smrt je bolna stvar. Ali ako se u isto vreme dogodi i necije rodjenje, boleće nas i dalje smrt prijatelja, ali ćemo se više radovati rođenju. A možemo isto tako da rođenje ne prihvatamo kao dar, već da tonemo u duboku tugu. Skoro uvek je ono prvo slučaj. Prva situacija je prirodnija. Jednostavno život sam po sebi želi da se nastavlja, da živi, da se radja...

Pisao si o smrti druga i pravom prijateljstvu koje je iz tog tragičnog događaja poniklo. Kad razmišljaš o tome, da naravno, boli te, ali se setiš i druge vrste emocije koja se neposredno rodila. Šta te više vuče u toj priči: smrt, ubica ili prijatelj. Sa kojom misli završavaš putovanje kroz prošlost?

Negativne misli su po svojoj prirodi destruktivne, pa tako one vremenom uništavaju i same sebe ili u mislima ili nečijim ubistvom, bolešću, samoubistvom... A radjanje bilo cega lepog donosi uvek dužu radost. Nekada za ceo život ili večnost. Ako porediš stvari, osećanja, događaje moraš staviti jedno pored drugog slicna osećanja istog intenziteta, a različitog pravca da bi uopšte mogao da uporediš. Ne babe i žabe. Smrt pored rađanja, ljubav pored mržnje, pitu od višanja i pitu od trešanja...

Šta je jače kad tako pogledaš i šta će duže opstati?
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime23/9/2009, 1:18 pm

Slazem se sa tobom Vesperis, odnosnom i sam sam rekao da se prepustam pozitivnim stvarima, ali napisala si da je to 100 % jace osecanje, sa tim se ne slazem, jeste jace, ustvaru mozda i nije, mozda je jednako, ali lepim osecanjima se prepustis, a onim ruznima se nedas, boris se protiv njih, zato mozda imamo osecaj da su lepa osecanja jaca, svi ih volimo, lako im se prepustamo.Sta ce duze opstati? Naravno lepo osecanje zato sto mi to zelimo.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1578
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime23/9/2009, 5:33 pm

Negde sam citala da su negativne emocije generalno intenzivnije od pozitivnih. Kao primer se navodio strah kao najjace moguce osecanje( zaista kad pogledamo od jakog straha ljudi osede, slogiraju se, stane im srce...)zato sto je u pitanju opazaj da nam je zivot ugrozen, a nagon za zivotom je nesto iskonsko, primarno, kao sto Vesperis rece. Najjace pozitivno osecanje, kazu, je seksualno uzbudjenje...ipak ne toliko jako kao strah.
E sad, naravno da postoje individualne razlike, pa i razlike izmedju istih emocija u njihovoj jacini. Duzina trajanja opet zavisi od toga koliko potiskujemo emocije. Zasto kod dece osecanja obicno traju kratko? Zato sto ih slobodno izrazavaju, a mi matori magarci nauceni da drzimo u sebi, pa produzavamo agoniju...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime23/9/2009, 11:56 pm

Ljudima stane srce i od dobitka na lotou, i od pozitivnog rezultata utakmice njihovih timova (gol u zadnjem minutu), od preterane srece. Tako da sve je to individualno, mislim da ipak, nema velike razlike izmedju boli i srece sto se tice jacine. samo se uglavnom vise prepustamo sreci.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime24/9/2009, 12:18 am

od nove boli stara ce proci...uf ja sad nesto ne mogu nista napisati i vec osjecam bol..razlog?..svega je bilo u zivotu pa eto kad se sjetim taj bol proradi..ranije sam znala osecati SLATKU BOL..e ta bol mi je lijepa i ispunjava me potpuno..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime28/12/2009, 11:29 pm

Sreca Ljubav nije samo uzivanje!
Ljubav Zivot i sve sto zivot nosi sa sobom je i strah i bol i dosta drugih nama ne tako dragih osecanja. I samo onaj koji je u stanju prihvatiti i negativna osecanja za rad ljubavi taj ce i istrajati u istoj.
Zalosne su izjave tipa, "dok je lepo neka traje"... Shvatila sam da je bol zaista realnost zivota... i kada se sazivis stime onda hodas mnogo lakse.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Bol je realnost života...   Bol je realnost života... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Bol je realnost života...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: