LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Plasite li se smrti?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Plasite li se smrti? Empty
PočaljiNaslov: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime2/7/2009, 11:03 pm

Mislim da se smrti plasimo zato sto neznamo zapravo sta je. Da li postoji zivot posle smrti ili je ovaj jedan jedini? Svi se bojimo da izgubimo ono sto imamo a zivot je nase najvece blago.
Ne plasim se samo zato sto o tome ne razmisljam.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime2/7/2009, 11:13 pm

Понекад се уплашим живота, смрти не. Чини ми се да сам толико написао о нјој да ...

Poslednji izmenio Masada dana 28/10/2009, 5:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime3/7/2009, 12:38 am

Plasim se smrti i u zadnje vrijeme mnogo o njoj razmisljam. Dok sam bila mlada i dok mi je sve bilo super, bila sam jako razmazena i kao jako voljela smrt. Mnogo sam o njoj citala i bas sam je voljela. Sada kada znam sta je, ne volim je ni malo. Najvise me plasi kakav ce mi biti kraj, jer mislim da je u cijeloj toj prici , taj momenat i najbitniji. Da znam da ce mi biti brz, moj bi zivot bio veliko uzivanje. Ovako??? Razmisljam kako smo ovdje samo jednom i samo sada i onda vise nikada....vise nikada....vise nikada. Nisu mi lijepe ove dvije zadnje rijeci, nikako mi nisu lijepe. Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime3/7/2009, 6:25 am

Jedan moj prijatelj na ovu temu je ovako nesto rekao a ja ga citiram:

Svi koji jesmo ljudi, znamo da samo greshni, pa se plashimo Suda - i zato se plashimo smrti.

Onaj ko se ZAISTA ne plashi smrti (ne rachunam maloumnike koji se koriste mehanizmima odbrane, pa potiskuju razmisljanje o smrti, i negiraju), taj ne zasluzuje ni da zivi - zasluzuje smrt, jer - ko se ne plashi smrti, ne plashi se nicega - sto znaci da je u stanju da uradi bilo kakvo zlo, jer ne ceni zivot, i njegovom zlu nema granica jer ga nikakav strah ne moze zaustaviti.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime3/7/2009, 1:45 pm

Ne razmisljam o njoj i ne znam da li je se plasim ili ne.
Kada bude dosla volela bih da traje samo tren.A sta ce posle biti...verujem u beskonacni zivot...a pomisao da tamo necu biti sama me ohrabruje.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime3/7/2009, 5:37 pm

Приви се на моје крило,
Не гледај у таму,
Она сада даје ти осаму,
Напољу су звезде, и лахор благи дува,
Нека тугу ти носи,
Нека и он сан ти доноси.

Приви се на моје крило,
Нака на лепо те сети,
Нека сан леп мисао ти осети,
Бићу овде са тобом,
И у овом дану,
Препусти се маштању.

Приви се на моје крило,
И не говори да живота ти је доста,
Јер неко је хтео,
Да веже ти руке, да покрије ти очи,
Веровали су,
Да ја по тебе заувек ћу доћи,
Али не знају да Смрт не долази тако,
Да теби сам важна као Сунце јарко,
Да теби ја живот дајем,
Јер без тебе, без твоје жеље,
Ни ја не остајем.

Зато приви се на моје крило,
Видиш да сан ти креће,
Видећеш сунце, видећеш вече,
Нека душа сада те не пече,
Мост тмине она сада ће да руши,
Биће мање бола у твојој души.

17.12.2004.
петак, дан 86.

Ovo je jedna od dela збирке pesama o Smrti, mojoj Smrti, ima ih jos, postavicu ih, mozda me shvatite.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime5/7/2009, 8:03 pm

Pitanje smrti nije odgonetnut i nas odnos prema smrti nije resen.To je neka druga realnost sa kojom nemamo kontakta.to je ono sto mene najvise i plasi...kada krenem o tome da razmisljam.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime8/7/2009, 6:38 pm

Smrt je nesto prirodno...ono sto svakome sleduje...priroda je nesto sto ne mozemo promeniti, na sta ne mozemo uticati, samo joj se trebamo PRILAGODJAVATI, jaca je ona od nas...Prirodne smrti se ne plasim, ali se plasim one izazvane necim, upravo ova druga je posledica izumiranja mladih osoba DANAS...Zato najvaznije je da smrt ide redom, od starijih... Kad mi padne na pamet,[a o njij sam dok sam bila mladja dosta razmisljala]brze-bolje pomislim na nesto drugo.

Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški
Broj poruka : 26
Humor : Zaboravljen
Datum upisa : 03.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime17/7/2009, 7:14 am

Ne,ne bojim se smrti.Bar ne u kontekstu da razmisljam o njoj na taj nacin.Bila prirodna ili nasilna,smrt je smrt.Kao sto sam ovde negde procitao,ima vise vrsta smrti.Za mene licno ona je nastupila davno,dok sam bio nesvestan zivota a imao dovoljno godina.Tek posledica nesagledavanja proteklog zivota,dovela me do suocenja sa njom.Nije me uzela tad.U neku ruku mi je drago da mogu da je pronalazim i trazim.Ne treba covek umreti od svoje ruke,to je greh ako veruje u to.A od tudje ili nesrece,pa to je vec delimicno nepredvidivo.
Nazad na vrh Ići dole
Vesperis

Vesperis

Ženski
Broj poruka : 77
Godina : 37
Humor : na oko neprimetan
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime17/7/2009, 8:42 pm

Ne bojim se! Cudno je to. Da me smrt pozove posla bih bez reci. Ne prija mi, ne volim je i ne dozivam, a stalno se mota oko mene, tera me da joj vidim sva lica i nalicja, da je osetim skoro na kozi i ne jednom i ne na isti nacin. Vreba, dahce ledeno za vrat. Postaje dosadna! Nekad sam se bojala. Onda sam shvatila da postoje mnogo gore stvari od smrti, i da je ona uglavnom blagoslov. Trudim se da sve sto radim za zivota tako cinim, da me zadovolji, a da nikoga ne povredim namerno. Sad da dodju da me vode Bogu na istinu znam da sam dala 100% sebe da budem covek, pa kad je moglo, moglo je, a kad nije... Ne zelim da joj se smejem- nije smesna, ni da joj se rugam, da je dozivam, volim ili mrzim! Probala sam sve i nista nije zadovoljilo moje kriterijume za ophodjenje prema noj. Za sad je samo posmatram, a pravim se kao da nije tu. Odgovara mi da je ignorisem neko vreme. Nije tako lose!

I ja cesto razmisljam o tome sto je Beskraj napisala: "Ko se ne boji smrti, ne boji se ni zivota i moze da ucini svakakva zlodela, zasluzuje da umre." U pravu je. Bar delimicno. Uzasno je ziveti sa saznanjem da mozes dati zivot, spasiti ga i oduzeti jednako lako. Nikad nisam bila u iskusenju da pozelim da ucinim veliko zlo, da ubijem i slicno. Mozda zato sto se bojim sebe. Stalno se preispitujem i treniram. Trudim se da mislim o lepim stvarima i okujem se pozitivnim osecajima. Po takve kao ja smrt uglavnom nece da dodje dugo, dugo... Bas me briga! Resila sam! Bice mi lepo i u ovom svetu i u bilo kom drugom, ako ga ima!

VERUJEM U MAGIJU LUBAVI,
OVDE ILI BILO GDE!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime17/7/2009, 9:12 pm

Ljudi se najcesce meni se tako cini plase nepoznatog, odnosno onog o cemu se samo nagadja , ali prava istina se ustvari ne zna, a smrt je upravo to.Sudjena nam je svima kad-tad, ali je ipak jedna velika zagonetka koju cemo resiti onda kada za to bude vreme , a ne treba se previse zamarati sa tim iz razloga sto nikada se nemoze saznati pravi odgovor.Zato mislim da treba da se zivi ovaj zivot...kako rece Vesperis okovan lepim mislima...pozitivnim osecanjima.

Nazad na vrh Ići dole
Vesperis

Vesperis

Ženski
Broj poruka : 77
Godina : 37
Humor : na oko neprimetan
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime17/7/2009, 9:27 pm

hepi hepi Embarassed hepi hepi Embarassed Very Happy Very Happy Very Happy hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime17/7/2009, 9:33 pm

Upravo tako sirok osmeh...puno dobrih emocija...ljubavi i zivot je lep.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime21/7/2009, 11:14 pm

Суштински не смемо издати живот јер ни смрт неће бити важна. Шта сам хтео да кажем, треба живети, неко на овај, неко на онај начин, ако не живимо да иза себе оставимо нешто трајно, било у ком облику, нико нас неће памтити. Живи смо док нас се сећају, као рецимо и ово место, до год једно од нас буде живо, буде писало и ово ће постојати, када замре, обрисаће га, остаће сечање, и то је нешто, боље од ничега.

Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime21/7/2009, 11:18 pm

плашим ако ме дочека неспремну
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime22/7/2009, 6:44 pm

Blizu-kraja ::
Ne,ne bojim se smrti.Bar ne u kontekstu da razmisljam o njoj na taj nacin.Bila prirodna ili nasilna,smrt je smrt.Kao sto sam ovde negde procitao,ima vise vrsta smrti.Za mene licno ona je nastupila davno,dok sam bio nesvestan zivota a imao dovoljno godina.Tek posledica nesagledavanja proteklog zivota,dovela me do suocenja sa njom.Nije me uzela tad.U neku ruku mi je drago da mogu da je pronalazim i trazim.Ne treba covek umreti od svoje ruke,to je greh ako veruje u to.A od tudje ili nesrece,pa to je vec delimicno nepredvidivo.

Zanimljivo vidjenje stvari kako neko moze da bude nesvestan zivota...na jednom od pitanja na forumu koje si postavio rekao si da svi mi sve radimo jako svesno odakle sada nesvesnost u tvom zivotu.Nista neshvatam.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime29/7/2009, 11:32 pm

Ne. ustvari mislim da imam malo godina da bih razmisljao o njoj. ono je nesto sto dolazi sigurno. Mislim da se treba bojati stvari koje radis u zivotu .ako nisu dobronamerne. a smrt ce doci po nas plasili je se ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime6/8/2009, 12:04 pm

Bojim se smrti bliznjih osoba....o svojoj ne razmisljam, suvise sam okupirana zivotom. To je ono sto je istinski tesko: ZIVETI
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime6/8/2009, 1:17 pm

SaMar ::
Bojim se smrti bliznjih osoba....o svojoj ne razmisljam, suvise sam okupirana zivotom. To je ono sto je istinski tesko: ZIVETI
Totalno si upravu, bojim se smrti meni dragih osoba, ne razmisljam o svojoj, ko zna sta ona donosi mozda je to lepo osecanje ne znam, sigurno nije kada mi neko drag umre, mada ne znam kako je njemu.Ima jedna pesma koju je napisao moj drugar evo samo refrena.
Kada umrem jednog dana da li nekom bicu drag
Raja ili pakla prelazicu prag
tad me obucite u belo
neka sija celo moje telo
jer ovde sve je bilo crno
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime10/8/2009, 11:19 am

Prva dva-tri pića bi u njemu uvijek izazvala uspomene. Uspomene na neku pičku, naravno. Sjetio bi se priče koju mi je već bio ispričao i koja je na mene ostavila trajan utisak. Bila je to priča o Škotu na samrti. Škotova se žena, kad je primjetila kako se on muči ne bi li nešto protisnuo, nježno nadnijela nad njega i upitala: "Šta je, Jock, šta bi da mi kažeš, Jock?" A Jock se posljednji put upe, jedva malko pridiže i reče: "Ja bih pičke... pičke... pičke..."

Henri Miler, mesto iz knjige JARČEVA OBRATNICA
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime10/8/2009, 1:20 pm

Ok, voli covek picke, mada ne znam kakve to veze ima sa ovom temom da li se bojite smrti, on verovatno nije imao kada da se boji smrti jer je samo na picku mislio, eto resenja mislite na ono sto vas zadovoljava i necete se plasiti smrti hepi hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime10/8/2009, 1:57 pm

smesko zz ds1989 ::
Ok, voli covek picke, mada ne znam kakve to veze ima sa ovom temom da li se bojite smrti, on verovatno nije imao kada da se boji smrti jer je samo na picku mislio, eto resenja mislite na ono sto vas zadovoljava i necete se plasiti smrti hepi hepi hepi hepi hepi

A učinilo se na tren da nećeš razumeti kakve veze ima sa temom i sa tim kako ko doživljava smrt i da li je se, kako i koliko boji!
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime10/8/2009, 2:01 pm

Ma shvatio Ptico ja to, ali znas kako je ipak mi je deda Bosanac. sada znam o cemu da razmisljam i nista mi se ruzno nece desiti. Od sada samo na nju mislim hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime10/8/2009, 2:13 pm

Ma shvatio Ptico ja to, ali znas kako je ipak mi je deda Bosanac. sada znam o cemu da razmisljam i nista mi se ruzno nece desiti. Od sada samo na nju mislim hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi

Hm, a da napravish neku amajliju na bazi "imenovane" Smile))))))))
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime10/8/2009, 2:15 pm

Probacu nista ne obecavam ali probacu. Mora da uspe, javljam cim napravim i delim besplatno kome god treba lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! hepi hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime10/8/2009, 2:20 pm

Nego da prestanemo mi o ovome da pisemo na ovu temu da nebi bilo od Masade po prsticima hepi hepi hepi hepi, mozda i zavrsimo u ofu, a tamo je mnogo prijatnije hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime12/8/2009, 2:23 pm

e sada koliko sam ja shvatila ali taj Skot je ipak umro, ne? bez obzira na sta je mislio...
a da se nadovezem, pa neka Masada premesta koliko hoce hepi
znate onaj kada su reporteri pitali dedu sta je najbolje na svetu. a deda kaze PICKA. a baba sedi pored njega i kaze, to tako mislis jer KURAC probo nisi hepi
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime12/8/2009, 10:57 pm

Ovo je vec previse pozvacemo one sa parade pa se posle pitajte gde vam je pozadina, ustvari to cemo se pitati mi muskarci, a vi zene pazite sta radite ako one navrnu mislim ima i njih na paradi. hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime14/8/2009, 10:13 pm

nesto se mislim...nekako ja se nebojim smrti. opali i gotovo. mislim da se vise bojim bolesti ili ako neka nesreca, onda nepokretna ili tako sta. smrt se desi i kraj.kazu da neboli...
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime14/8/2009, 11:21 pm

BOBI-BO ::
nesto se mislim...nekako ja se nebojim smrti. opali i gotovo. mislim da se vise bojim bolesti ili ako neka nesreca, onda nepokretna ili tako sta. smrt se desi i kraj.kazu da neboli...

Hmm.... opali i gotovo;))) ovo je prvi put u zivotu da mi se dopada ova kombinacija ... opali i gotovo:)))) Neka mi to bude prvi i poslednji put:)))

Ma naravno da se vishe bojim bolesti i "muka" nego smrti. Čak sam sada i radoznala... kako to izgleda, taj sam čin umiranja ali ne tudj , nego sopstven.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime15/8/2009, 2:28 am

Nemoj ptico o tome da mislis nije zdravo, a sto se tice onoga opali i gotovo, Bobi definitivno postaje dvosmislena, sto nije lose hepi
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime15/8/2009, 11:17 am

Ne mora da bude nezdravo misliti o tome, moguce da si u stanju vise da vrednujes zivot ukoliko zamislis sebe na samrti.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime15/8/2009, 1:08 pm

Ona misli na sam cin umiranja, barem tako pise, smatram da to nije zdravo,ukoliko zamislis sebe na samrti postoji mogucnost da vise vrednujes zivot.Definitivno kada ti se dogodi nesto sto je moglo da te dovede do smrti skapiras koliko je zivot vredan.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime15/8/2009, 5:41 pm

Nemoj ptico o tome da mislis nije zdravo, a sto se tice onoga opali i gotovo, Bobi definitivno postaje dvosmislena, sto nije lose hepi

Pre svega Bobi je preslatka svojom dečije iskrenom dušom.
Jedno neblazirano i neisfolirano stvorenje. Svidja mi se njen smisao za shalu i volim kada se ona smeje.

A što se tiče ovoga da li je zdravo misliti o smrti?
Radjanje i umiranje su dve nevoljne radnje koje ne zavise od nas.
Ako slobodno pričamo i mislimo o činu začeća kao postanku života, činu rađanja, zašto ne bi smo pričali i razmišljali i o smrti.
Veruj mi da sam bila blizu smrti tj. ona je bila jako blizu mene, iskreno ni sama smrt nije ništa (bar tako sam je tada dozivljavala) u odnosu na bol
koju pričini rastavljajući od najzdržih. Tada nisam imala kada da je sagledavam i razmišljam o njoj, jer mi je u glavi odzvanjalo samo pitanje šta ce biti sa mojim detetom?
Dete je odraslo, prošle su godine od tada i sada hladne glave mogu da razmišljam o sopstvenoj smrti.
Da li je posle toga moj život dobio na kvalitetu? Možda? Ima istine u onoj:
"Što me ne ubije , to me ojača", više se smejem, manje sam rob nekih trivijalnih stvari i predrasuda i mislim da su mi se neki vidici proširili.
Ja se više, uopšte ne bojim sopstvene smrti, samo sam radoznala i volela bih da budem svesna kad dodje čas, da mogu i sa tom novom spoznajom
njenog "stvaralačkog rada" da odem u večna lovišta.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime15/8/2009, 6:03 pm

Za mene mnogo veci strah predstavlja zivot koji masa ljudi zivi samo da bi ga prozivelo,nego misao i razmisljanje o smrti.Ne razmisljam puno o tome vise se prepustam zivotu koji zivim i gledam barem na svoj neki nacin da mu dam kvalitet,smisao i sve sto ide sa zivotom.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime15/8/2009, 9:11 pm

ja nisam bila blizu smrti niti je ona bila blizu mene. naravno, zao mi je ljudi iz moje okoline koji su umrli. i zao bi mi bilo da ja sama umrem mlada. imam dece koju treba da izvedem na put, imam muza kojeg volim i krivo bi mi bilo da se ponovo ozeni Smile, ali ako se desi ja tu nemogu nista. stigo cas i tako...nije voljna radnja.mozda bih drugacije pricala da sam patila...da me bolelo, da sam joj se priblizila. neznam. jednostavno nemislim o tome.

Ptico, hvala na tvojoj analizi mene, svidja mi se. cak sam i muzu procitala tvoj komentar. odavno me niko nije bolje pogodio i lepse reci uputio. hvala jos jednom
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime17/8/2009, 12:34 am

Blizu smrti, ako tako moze da se kaze sam bio dva puta imao sam dve saobracajke, mozda preterujem nisam ja bio u njima uopste teze povredjen, ali covek se tada zapita sta bi bilo da sam tog dana poginuo i oko cega sam se nervirao bezveze, shatio sam da se ne treba nervirati zbog raznih stvari posle toga, o smrti nerazmisljam doci ce to svi znamo, ali se samo nadam da necu biti drugom na teretu pre nje, odnosno da necu biti dugo bolestan, mozda se toga plasim kada je u pitanju ova tema.
Nazad na vrh Ići dole
zlatokosa

zlatokosa

Ženski
Broj poruka : 30
Godina : 43
Humor : gradim svoj smisao za humor
Datum upisa : 13.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime17/8/2009, 7:02 am

Mislim da se strah od smrti svodi na strah od nepoznatog, neizvjesnog.
Znate,smrt je odredjena rodjenjem i u tom smo svi jednaki.
Ne bojite se zivota, smrt je sigurna . p.s.bojte se se smrti jer je ona vjecna a zivot je kratak. ..hehee....Ma smrt je nešto posve normalno. Smrt i život je zapravo jedno te isto. Mi smo samo putnici na ovom svijetu i nitko od nas nije vječan,zato ne bojite se..nema straha..ali ako ovo procitate mozda ipak vas malo ustrasim...haha

...I dok zabijaš posljednji čavao na ljesu moje slobode čuvari moje proklete duše gube se,nestaju.....
Vrata moga sjećanja sada se zatvaraju vrištim,bespomoćno grebem po njima...netko sa druge strane grohotom se smije...
Moje sve postaje ništa,ništa zatvoreno među četiri zida...hladna i neprobojna...
Očajnici trgaju moju nutrinu,sišu moju krv,bodu moje srce...
Pod svaku cijenu žele moju blizinu,žele biti netko...a i dalje ne shvaćaju da mene nema....
ja ne postojim.
..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime17/8/2009, 5:29 pm

Cini mi se da se ne bojim toliko svoje smrti koliko smrti nekog koga volim.. [mada iskreno puno o tome i nerazmisljam]
to mi je nezamislivo.. ne znam kako bih nastavila dalje

I to me plasi, smrt mojih bliznjih! Gledam roditelje i koji su u ranim sezdesetim ,. Ovaj strah, naravno, nije samo za moje roditelje, nego i za ostale do kojih mi je stalo. Vise o tome razmisljam nego o nekom mom strahu za mene.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime17/8/2009, 9:48 pm

Uopste ne razmisljam o tome.Ja ne znam sta natera coveka da misli o smrti...
Mislicu kada za to dodje vreme..sada,jok!
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime19/8/2009, 1:20 am

Bolest ili smrt bliske osobe, ili sopstvena dovodi coveka do pomisli na smrt, neplasim je se, mora da dodje kada god, ali ne razmisljam o njoj.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime19/8/2009, 8:57 pm

ma rekoh ja, opali i gotovo...
sto misliti o tome kada je neizbezno
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime20/8/2009, 7:42 am

Ne plasim se smrti. Plasim se beskonacnosti u njoj,, nista ne mozes promeniti niti uticati na bilo sta.. Cak i da je nakon smrti sve idealno,u smislu sta smo sve prosli u zivotu. Upravo se plasim te neprolaznosti bez obzira kakva je, dobra ili losa po nas.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime20/8/2009, 12:50 pm

Niko sa sigurnoscu ne zna sta dolazi posle smrti, neki veruju u jedno neki u drugo, ne bih komentarisao ni jedno ni drugo, jer onda otvaramo temu Boga i sve ostalo sto uz nju ide.Ne plasim se toga sta ce biti posle moje smrti, ustvari ne razmisljam o tome jednostavno, zivim zivot punim plucima,ne vredi razmisljati sta ce biti kada umremo.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime28/8/2009, 3:28 pm

smesko hepi
mislim da to razmisljanje o smrti ide s godinama...a ti si jos mlad, tako da to valjda normalno.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime1/9/2009, 12:53 am

Bobi sa ovim se totalno slazem, pogotovo sa onim da sam jos mlad da bih o tome razmisljao.Treba razmisljati kako kvalitetno ziveti i uciniti sve da odemo sa ovog sveta sto srecniji. hepi
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime1/9/2009, 12:00 pm

ma naravno. ako se zakopas u to da razmisljas o smrti...pa, mislim da tada umiranje i pocinje.
treba uzivati u zivotu, kakav god da je. jedan je i treba da ga napravimo vrednim.

jbt, ala sam se sada isfilozofirala hepi
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime1/9/2009, 5:11 pm

dobro pitanje...
bila sam danas da posetim prijateljicu koja je na samrti i jos sam pod utiskom i razmisljam o tome kako citav zivot trcimo nekuda i za necim, brinemo se o onome i ovome, ali kad dodjemo na kraju puta, pitamo se je li vredelo, shvatimo da smo "nista", nemocni da bilo sta uradimo, nemocni pred nasom prirodom...
a videla sam i ljude koji su imali strah u tom trenu, hteli su da beze iz kreveta ali nisu mogli...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime1/9/2009, 7:02 pm

Tea,tek kada covek dodje jel u situaciju da se razboli,ili da je pred smrt shvati koliko je beznacajnih stvari radio u zivotu...u smislu da mu je zivot protekao trceci,zureci.I na kraju nije znao u tom trcanju sta znaci uzivanje.Nije vredno naravno...ali covek dok je zdrav nema samopoznaju toga.

Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah

Ženski
Broj poruka : 87
Godina : 30
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime1/9/2009, 7:17 pm

Ne bojim se.. Samo želim da se desi brzo.. da ne bude onog mučenja i raspadanja po bolnicama, sažaljenja i tih idiotizama. Metak u čelo, saksija na glavu ili smrt u snu, ali da bude odmah
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Plasite li se smrti?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: