LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Plasite li se smrti?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Plasite li se smrti? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime1/9/2009, 7:23 pm

Svi mi se plasimo neceg nepoznatog i nerazjasnjenog a smrt nam je svakako nepoznanica.Medjutim ja se vise plasim starosti i nemoci koju ona nosi.Ne bih volela da dozivim da se jedva (ili nikako) krecem,da zavisim od drugih i da svom detetu jednog dana predstavljam "teret".Na zalost poznajem dosta ljudi koji su u svojoj starosti postali sebicni i misle da su njihovi najmiliji tu samo zbog njih.Mislim da ta logika nema veze sa zivotom.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime1/9/2009, 8:30 pm

e, da vam ispricam sta je bilo...
imam jednog komsiju, bavi se sviranjem u harmoniku...ima dvoje dece, oboje pozenjeni udati. oboje imaju svoju decu. i tako ide zivot, sada u nedelju bio na nekom vasaru, svirao, pevao. i dosao kuci, zena mu kaze aj zavezi oci imam iznenadjenje za tebe...i tako on veze oci, ona uzme pistolj i ubije ga...namrtvo. nije ni znao sta ga snaslo.
i sta reci?
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime2/9/2009, 1:11 am

Ala ce da se iznenadi kada skine povez hepi hepi
Moj san o smrti je da me strefi srcka sa devojkom od dvedesetak godina, mislim zamislite mene matorca od jedno osamdeset koliki bi to osmeh bio u tom trenutkum, vrh, sta reci hepi hepi . Najgora smrt je kada znas da si nekome na teretu.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime2/9/2009, 9:20 am

e, kanda taj lik nece sam da skine vise povez Smile skinuli mu ga i mislim juce ga sahranili...

i meni je to san da umrem dok me neki mladic od 20ak godina ...bipbip Smile
i ja baba od 80 i kusur i tako. hepi
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime3/9/2009, 12:08 am

Ne plasim se smrti , sto bih se plasio necega sto je neminovno. Vidim Bobi da nisam jedini koji takvu smrt smatra idealnom hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 7:13 am

Smrt je neminovnost, zelim je samo iznenadno i brzo nista vise.Ne razmisljam o njoj nesto previse.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime21/10/2009, 2:01 pm

Beskraj ::
Smrt je neminovnost, zelim je samo iznenadno i brzo nista vise.Ne razmisljam o njoj nesto previse.

hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi hepi
To je to nemam vise sta dodati ni oduzeti.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime21/10/2009, 10:55 pm

ja samo zelim da nisam nikome na teretu...
Nazad na vrh Ići dole
DEDA-EU

DEDA-EU

Muški
Broj poruka : 92
Godina : 67
Humor : u svako vreme i prilici
Datum upisa : 20.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime21/10/2009, 11:28 pm

Jeste da sam bio na rubu smrti, ali je se još uvek ne plašim.
Samo neka dođe ako sme?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime28/10/2009, 5:28 pm

A zasto bih razmisljala o njoj...kada dodje doci ce,ona ne pita,ona dolazi po svoje i ne ostavlja nam vremena da joj kazemo dali je se plasimo ili ne...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime8/11/2009, 2:23 pm

Смрт долази..Сваким даном је све ближа и ближа...Наше је само да је дочекамо раширених руку не плашећи се,, или бјежећи од нје никуда...
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime8/11/2009, 2:35 pm

džoni azra ::
Смрт долази..Сваким даном је све ближа и ближа...Наше је само да је дочекамо раширених руку не плашећи се,, или бјежећи од нје никуда...

Dzoni nemoj da me plasis,pa bas ne vapim da je docekam rasirenih ruku.Mogu li da zmurim...dok je cekam bice mi mozda lakse.

Umirati nije teško- stvarati život je daleko teže.
Neko rece a ja se slozih sa njim.Mislim da je rekao Majakovski,ali nisam sigurna bas.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime4/12/2009, 6:56 pm

Mozda je smrtr i lepa, ali da je bas docekujem rasirenih ruku, nisam nesto za to, ali kazem mnogo sam ja mlad da bih o njoj razmisljao a kamoli da bih je se plasio.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime4/12/2009, 7:01 pm

Ćeram je od sebe kako znam i umijem. hepi Čuješ , da je dočekam raširenih ruku. Brate , nisam poluđela, život mi je jedan i kakav je da je, vrijedan mi je. lol! cheers
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime4/12/2009, 8:35 pm

Besherat ja je neteram, mene za sada zaobilazi u sirokom luku, kada dodje dzaba teranja, ona dosla i gotovo, ali je necu sigurno decekati rasirenih ruku.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime6/12/2009, 8:38 pm

ponekad se plasim, a bilo je trenutaka u zivotu kad sam je pozelela...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime19/12/2009, 1:24 pm

Nikada je nisam zeleo, niti cu je ikada zeleti, ali je se ne plasim, odnosno ne razmisljam o njoj, to je nesto sto je neminovno.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime9/1/2010, 2:06 pm

Mnogo brzo ide to vreme". I jeste. Vreme je nas neprijatelj. LJudski vek traje oko 80 godina, medjutim, mi se "predajemo" mnogo ranije. A to je greska. Treba svaki dan da cenimo i ispunimo ga. Svaki dan, kao da je poslednji.
Eto tako se trudim da zivim.Prosto ne zelim da razmisljam o smrti.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime9/1/2010, 2:30 pm

Ja nisam rekao da je čekamo..Rekao sam da je dočekamo,kad već dođe da je dočekamo raširenih ruku da se sa njom izljubimo i da je se ne plašimo,jer je neminovnost koja nam je zagarantovana..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime9/1/2010, 3:00 pm

Pa cim zivis nesto cekas ,a cim nesto cekas onda to i docekas.Ne vapim iskreno bas nesto da je docekam,saceka ili cekam rasirenih ruku,ali to je nasa neminovnost.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime13/1/2010, 1:34 pm

Naravno da se ne plasim jer je smrt sastavni deo zivota. To je ciklus u kome nasa zivotna energija prelazi iz jednog oblika u drugi, sto znaci da mi samo nastavljamo tamo gde smo stali, samo na nekom drugom mestu koje je sigurno bolje od ove nase prostorno-vremenske ogranicenosti. Nase shvatanje okoline je ograniceno na svega tri dimenzije, ali naucnici tvrde da postoji cak 26 dimenzija, i da je ovaj nas "univerzum samo jedna mrvica jednog ogromnog hleba."
Mene licno bas zanima sta se nalazi iza granice, i kako svet funkcionise u tom univerzumu.
K'o sto kaze moja baka: "Sine, nemoj da se plasis smrti, jer da je tamo lose, ljudi bi se masovno vracali."
Nazad na vrh Ići dole
majacvet

majacvet

Ženski
Broj poruka : 490
Humor : Male stvari me silno razvesele
Datum upisa : 04.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime21/1/2010, 1:45 pm

Ja nisam rekao da je čekamo..Rekao sam da je dočekamo,kad već dođe da je dočekamo raširenih ruku da se sa njom izljubimo i da je se ne plašimo,jer je neminovnost koja nam je zagarantovana..

Да је изљубимо? Plasite li se smrti? - Page 2 817300 Ок, слажем се да је неминовна, о том нема спора. Али ја волим живот изнад свега... Мада, понекад ми се дешало да ми није до живота... Срећом, то кратко траје Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
http://beskraj.serbianforum.info/
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime21/1/2010, 6:15 pm

ja se smrti ne plasim, uopste, sto god da je tamo "iza"..manje vise snalazim se gdje god da sam, pa cu i tamo, mogu ja i u pakao i u raj, zasluzujem i jedno i drugo a i kazu blizu su, vrata do vrata...plasim se samo SPRCKANE BAKICE... Plasite li se smrti? - Page 2 817300
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime29/1/2010, 9:16 pm

"Nije strašno umreti... Strašno je stajati pred Gospodom."

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski
Broj poruka : 88
Datum upisa : 28.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime30/1/2010, 7:01 pm

Bojim se . Naravno . Kada se dogodi smrt , nismo više tu gdje jesmo i sa ljudima sa kojima jesmo . I to je ono , ono što plaši ...
Koliko god briga i problema čovjek imao , oni su uvijek tako zanemarivi naspraam istinske i stvarne ljepote života ... I od te ljepote se teško razdvojiti ...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime8/3/2010, 3:21 pm

e sad sam sve vise ubijedjena da se plasim ali ne smrti vec starosti (to mi je jos gore)...koliko god se ja trudila da "pobijedim" taj strah ne ide mi...nikako..ufff...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime8/3/2010, 3:25 pm

Ne plasim se samo onoga sto vidim...a to nije smrt.

Nazad na vrh Ići dole
Bokssha

Bokssha

Ženski
Broj poruka : 28
Godina : 32
Datum upisa : 22.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime22/4/2010, 7:06 pm

Mnogo razmisljam o smrti.Upravo o tome sta je to,sta nas ceka posle?I plasim se jer ne znam da li je to kraj ili se nastavlja zivot u nekom obliku.
Nazad na vrh Ići dole
http://zezalica.serbianforum.info/
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime22/4/2010, 7:16 pm

Što se tiče života posle smrti,nemaš čega da se plašiš.
Za oblik već nisam siguran.
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha

Bokssha

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime22/4/2010, 7:18 pm

Ne plasim se zivota posle smrti.Plasim se da ga nema...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime22/4/2010, 7:25 pm

Upravo to sam i rekao.Nema razloga za strah.
Tvoja duša koja te čini onim što sada jesi,
živela je već u nekom drugom obliku ljudskom.
Dobila si je na dar i kao što si darivala druge.
Opusti se i uživaj u lepoti življenja sada.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime22/4/2010, 8:40 pm

Možemo o smrti razmišljati, ali se ne trebamo sekirati. Ono o čemu nemamo iskustva , ni sopstvena , ni tuđa, nama je nepoznato. Smrtnim časom idemo u to nepoznato i tada ćemo znati ,ili će biti vječna tama. Kako god, neminovno je i treba odlagati momenat saznanja. Život je lijep i treba ga poštovati, a smrt je vječna i to treba znati.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime22/4/2010, 8:42 pm

Pa kako znamo da je smrt vecna?
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime22/4/2010, 9:03 pm

Kakve kosti? Nisu ljudi merilo svega.To ako mi ne vidimo nesto ili nekoga,ne znaci da je smrt vecna.Ne znamo ni sta je zivot,a o smrti i da ne govorim.Ne mora se zivot ogledati samo u onome sto je nama poznato.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime22/4/2010, 9:09 pm

Nista nije jednostavno i to je cinjenica,nase predstave i saznajne moci nisu kriterijumi po kojima mozemo biti sigurni u bilo sta,mozemo samo pretpostavljati,verovati.
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha

Bokssha

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime22/4/2010, 9:12 pm

Hm...mozda smo se malo izgubili u prevodu...Ne vidimo kosti da setaju po gradu.Ok...KAda bi ih videli to bi znacilo da mrtvi ustaju i slobodno setaju nasim svetom...Ali pitanje je da li je smrt vecna,ili je recimo period posle kog se vracamo u zivot,u nekom obliku...znaci ne kao zombiji ili vampiri...vec u nekom drugom,"normalnom" obliku?
Nazad na vrh Ići dole
Nurdan

Nurdan

Ženski
Broj poruka : 143
Godina : 28
Datum upisa : 07.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime9/5/2010, 11:40 am

Ne plasim se swoje smrti wec smrti swojih bliznjih.Ponekad tako razmisljam sta bi bilo da im se nesto ne daj boze desi.Ponekad se probudim u noc i pogledam tatu i mamu da widim da li disu...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime9/5/2010, 11:44 am

Ma,jok,osim ako se pojavi iza nekog ugla
usred noći.Onda ću se verovatno prestraviti.
Nazad na vrh Ići dole
Kokui no Tennyo

Kokui no Tennyo

Ženski
Broj poruka : 43
Godina : 28
Humor : damned and delirious
Datum upisa : 08.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime13/5/2010, 12:34 am

Plashim se smrti. Werujem u Boga i u drugi zhiwot ali chinjenica da bih mogla da napustim owaj swet koji ((bar mislim)) da poznajem prosto me... uzhasawa. Kao i to da bih za sobom ostawila ljude koje wolim i stwari koje su mi tako drage.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime13/5/2010, 12:36 am

Ne.
Nazad na vrh Ići dole
danka-

Broj poruka : 101
Humor : dkidjfjifjf
Datum upisa : 16.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime13/5/2010, 8:16 pm

Covek je jedino bice koje se uzasava smrti,i istovremeno bice koje ubija svoje najblize,jedino bice koje trazi smrt...

Smrt je zacin zivota.Jedino ona daje ukus
trenucima,jedino se ona ne bori protiv njihove bljutavosti.
Njoj dugujemo gotovo sve...
Dug zahvalnosti koji joj
povremeno vracamo najvise nas bodri na ovome svetu....

Emil Sioran.
..

Svakako da vecina od nas na ovu emocionalnu reakciju ,reaguje svesno ili nesvesno ..jer ona oznacava prestanak zivota...Ali,smrt i raspadanje predstavljaju sluge zivota..(opalo lisce pretvara se u humus iz kojega sledece godine nice seme...)Znaci ,smrt je takoreci uslov zivota...

E,sada mi ljudi barem ja...is subjektivne perspektive kazem da ,biti mrtav ne razlikuje se od ''biti nerodjen'',niti od sna bez snova..i zato mislim da nema tu niceg toliko strasnog...Zastrasujuca je zapravo,ideja umiranja.,koja je cin zivih,pa onda kao takva,moze biti prijatna ili neprijatna...

Nesto mi je vazno da kazem ,a,to je da mi ,ne mozemo da iskusimo stanje smrti..mi dozivljavamo smrt samo kroz gubitak drugih i jedino iskustvo koje imamo je patnja...

Ptema tome ,nasa smrt nije deo naseg licnog iskustva...svako od nas moze da iskusi samo zivot,a deo zivota je i umiranje...u tom smislu iz subjektivne perspektive mi smo besmrtni,pa kako onda da se plasimo...

Nada u drugi zivot je tuzno vidjenje ovog zivota,kao i njegova osuda..(to ne znaci da ja ne verujem u reinkarnaciju...)
To bi trebalo da pomogne, da razumemo Spinozinu izreku o mudrom coveku,jer bi trebalo da nas navede da pojmimo sledece:Ako mnogi zbog svog zivota zavide mrtvima-covecanstvo je samo sebe silno izneverilo...
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime13/5/2010, 8:33 pm

danka- ::
Covek je jedino bice koje se uzasava smrti,i istovremeno bice koje ubija svoje najblize,jedino bice koje trazi smrt...

Dug zahvalnosti koji joj

Emil Sioran.
..

Svakako da vecina od nas na ovu emocionalnu reakciju ,reaguje svesno ili nesvesno ..jer ona oznacava prestanak zivota...Ali,smrt i raspadanje predstavljaju sluge zivota..(opalo lisce pretvara se u humus iz kojega sledece godine nice seme...)Znaci ,smrt je takoreci uslov zivota...

E,sada mi ljudi barem ja...is subjektivne perspektive kazem da ,biti mrtav ne razlikuje se od ''biti nerodjen'',niti od sna bez snova..i zato mislim da nema tu niceg toliko strasnog...Zastrasujuca je zapravo,ideja umiranja.,koja je cin zivih,pa onda kao takva,moze biti prijatna ili neprijatna...

Nesto mi je vazno da kazem ,a,to je da mi ,ne mozemo da iskusimo stanje smrti..mi dozivljavamo smrt samo kroz gubitak drugih i jedino iskustvo koje imamo je patnja...

Ptema tome ,nasa smrt nije deo naseg licnog iskustva...svako od nas moze da iskusi samo zivot,a deo zivota je i umiranje...u tom smislu iz subjektivne perspektive mi smo besmrtni,pa kako onda da se plasimo...

Nada u drugi zivot je tuzno vidjenje ovog zivota,kao i njegova osuda..(to ne znaci da ja ne verujem u reinkarnaciju...)
To bi trebalo da pomogne, da razumemo Spinozinu izreku o mudrom coveku,jer bi trebalo da nas navede da pojmimo sledece:Ako mnogi zbog svog zivota zavide mrtvima-covecanstvo je samo sebe silno izneverilo...

Aj majke ti budi originalna malo nemoj citirati non stop
Nazad na vrh Ići dole
danka-

Broj poruka : 101
Humor : dkidjfjifjf
Datum upisa : 16.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime13/5/2010, 9:54 pm

blackdreamer ::
danka- ::

Dug zahvalnosti koji joj

Emil Sioran.
..

Aj majke ti budi originalna malo nemoj citirati non stop

Ovde je sve originalno...sem onog Sioranovog na pocetku...

hepi
Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški
Broj poruka : 18
Godina : 27
Datum upisa : 17.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime17/5/2010, 7:17 pm

Smrti se ne treba plasiti ... Treba se plasiti zivota kojim sad zivimo da ne pogresimo ili da ne ogresimo nasu dushu koja ne bi bila spremna posle za smrt ... Ja smatram da posle smrti tvoja dusha ide tamo gde si ti tragao citavog zivota ... Da bi covek u ovom materijalnom svijetu duhovno se obogatio smatram i da treba u slobodno vrijeme da se bavi meditacijom ili jos bolje ko zna astralnom projekcijom kako bi nasli svoj mir u nama.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime19/5/2010, 10:36 pm

To svakoga ceka jednoga dana,jedino od cega ne mozes pobeci to je smrt.Netreba se bojati smrti,pošto je i smrt deo života.

Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime19/5/2010, 10:39 pm

Ne,ne i ne,smesni su mi ljudi koji je se plase.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime19/5/2010, 10:39 pm

Ne vjerujem nikome ko kaže da se ne boji smrti. Kažu da bi bili interesantni, a kada ih malo nešto zaboli, trče kod doktora. Da se ne boje smrti, ne bi se valjda toliko uzbuđivali, nego bi se prepustili smrti. Govore o toj kategoriji, jer joj nisu vidjeli obrise. A možda se neki stvarno ne boje, ali ja im ne vjerujem, džabe.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
BODUL

BODUL

Muški
Broj poruka : 218
Humor : samodopadan
Datum upisa : 23.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime19/5/2010, 11:03 pm

SPROVOD RIBAROVE BARKE

kako samo brižno
na suzama svojim spava
starog ribara barka kao nekada u luci
koliko puta se borila protiv mora vjetra
zajedno sa čovjekom u muci
tu i tamo ranjavana znati je bila
taj vjerni drug
starog ribara vila
koliko gladnih usta nahranila je samo
koliko noći u hladnoći negdje tamo
daleko na moru
sa ribarom starim čekala je zoru
starog ribara barka na kamenu sivom
pod grohotnim suncem sada trune
i čeka da je vjetar u daljine
na beskrajne pučine dune
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime19/5/2010, 11:05 pm

besherat ::
Ne vjerujem nikome ko kaže da se ne boji smrti. Kažu da bi bili interesantni, a kada ih malo nešto zaboli, trče kod doktora. Da se ne boje smrti, ne bi se valjda toliko uzbuđivali, nego bi se prepustili smrti. Govore o toj kategoriji, jer joj nisu vidjeli obrise. A možda se neki stvarno ne boje, ali ja im ne vjerujem, džabe.

Ne bojim se smrti jer se ne bojim ni smaka sveta ,ni jedno ni drugo nisam dozivela,ne bojim se nepoznatog.
Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški
Broj poruka : 18
Godina : 27
Datum upisa : 17.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime24/5/2010, 4:37 pm

To sto kazesh besheart .... Ja npr. kao i svi drugi idu kod doktora da vide ima li im pomoci ako nema prepustices se onom sto te sleduje ali to uopshte nije loshe za mene i smrt dozivljavam kao samo jos jedno zivotno putovanje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Plasite li se smrti?   Plasite li se smrti? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Plasite li se smrti?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: