LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Empty
PočaljiNaslov: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime7/7/2009, 8:04 pm

Ravnodusna sam prema ljudima,koji meni nista ne znace u zivotu.Ravnodusna sam prema njihovima recima,postupcima,mislima i td.Tako da oni ne mogu nikako da me povrede,izerviraju,obradaju,jer za mene oni "ne postoje".

Jedino je mržnja gora od ravnodušnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime7/7/2009, 8:17 pm

U psihologiji je opisan veliki broj emocija koje se mogu klasifikovati na razne načine. Govori se, na primjer, o osjećanjima usmjerenim na druge ljude (ljubav, ljubomora,ravnodusnost, zavist, mržnja i druge) i osjećanjima usmjerenim na sebe (osjećanje ponosa, stida, kajanja, krivice, uspješnosti i neuspješnosti itd).

S obzirom na sadržaj, izdvajaju se, na primjer, grupe čulnih osjećanja (osjećanja u vezi sa čulnim sadržajem), estetska i moralna osjećanja. Prema složenosti, može se govoriti o relativno jednostavnim (strah, gnjev) i složenim osjećanjima (sentimenti), kakva su na primjer osjećanja ljubavi.
Složenost se ovdje ogleda u činjenici da je u vezi s određenim objektom organizovano više različitih osjećanja, pri čemu od situacije zavisi koja će se od njih javiti. Na primjer, ako nam voljena osoba uzvraća ljubav, osjećamo radost, ponos, zadovoljstvo, ali se u drugim situacijama u vezi sa istom osobom mogu javiti strah, ljubomora, gnjev i žalost.

Često se posebno izdvaja grupa primarnih emocija. One se relativno rano javljaju i veoma su važne za pojedinca. U ovu grupu se svrstavaju: strah, gnev ravnodusnost, radost i žalost. Gnjev ili srdžba javlja se u situaciji kada nešto ometa zadovoljavanje naših motiva. Tada nastaju karakteristične organske promjene, koje smo već opisali, i želja da se prepreka ukloni i savlada. Kada je gnjev izrazito jak, riječ je o bijesu. Gnjev se često ispoljava u agresivnom ponašanju, ponekad i prema nedužnim osobama i stvarima.

Strah izazivaju situacije i osobe koje ne samo što sprečavaju realizaciju motiva, već se ocjenjuju kao izrazito opasne, tj. ugrožavajuće. Javljaju se neke od opisanih organskih promjena i želja da se uklonimo ili pobjegnemo iz te situacije.

Radost nastaje kada ostvarimo neki cilj, a žalost kada izgubimo nešto što za nas ima veliku važnost i značenje. Oba osjećanja mogu da variraju po jačini.

Vidis da je ravnodusnost ipak vrsta emocije.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9785
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime7/7/2009, 8:20 pm

Равнодушност је реч, потиснути ван граница некога, комшију из старог краја рецимо, не значи да смо равнодушни, већ да смо га једноставно заборавили и да нас не интересује да ли је жив, мртав, доктор наука или просјак. Када би га срели на улици, видели да му је лоше или већ, да ли би му помогли ? Помоћ је већ жеља да учинимо или не учинимо нешто.
Ако не мислимо на нешто или некога ни то није равнодушност већ пре незаитересованост за људе и догађаје.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime7/7/2009, 8:52 pm

Ravnodusnost moze birti pozitivna ili negativna. Svakako je povezana s temperamentom, obicno su flegmatici i melankolici ravnodusniji u odnosu na kolerike i sangvinike.Cekaj cekaj...ovu raspravu smo prebacili malo opet na neku drugu stranu.Da se malo vratim na temu.Misljenje moje o ravnodusnocu prema ljudima

Po prirodi ja licno nikada nisam ravnodusna osoba,kod mene je uvek izrazen osecaj ili mi se nesto dopada ili ne,ili je belo ili crno,ta linija tj.ravna crta kod mene zaista u zivotu nepostoji[Sem ako se neradi o ljudima koji su zaboravljeni u mom zivotu...].Nevolim ljude koji su po prirodi ravnodusni,koji jednostavno nemaju svoj izrazeni osecaj.Koliko god hocu te ljude da razumem,nemogu da ih shvatim.Ponekada me cak i jako nerviraju,imam osecaj da niti smrde niti mirisu,i nikada nisam nacisto sa takvim osobama.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime7/7/2009, 8:58 pm

Да, али то није равнодушност, ако те неко нервира, не тангира или шта већ, то је неки осећај. Наведи ми пример равнодушности према нечему.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime7/7/2009, 9:13 pm

U pravu si ravnodusnost je odsustvo osecanja.Ali po meni ako je neko potpuno ravnodusan prema necemu je u stvari znak...da nes je neka praznina ubila.Ravnodušnost dodje i prodje, a onda predje u zaborav.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime8/7/2009, 9:27 am

Po meni je ravnodusnost mnogo gora od svih drugih osjecanja. Jer sva osjecanja su ipak nekakva osjecanja, a ravnodusnost je nedostatak osjecanja, sto je po meni najgore moguce stanje. Meni se to desava kada se jako razocaram u meni drage osobe. Ne mogu biti ravnodusna prema ljudima koje ne poznajem, samo prema onima koje sam upoznala i u njih izgubila povjerenje, ljubav i sve emocije. E, onda nastaje ravnodusnost, a to ne volim kada me snadje.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime8/7/2009, 3:18 pm

Разочарење јесте осећај, равнодушност је стање.

BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime14/7/2009, 10:28 pm

ravnodusnost je gora od mrznje. ako mrzis nekoga, ipak nesto osecas. ravnodusnost je odsustvo osecanja. a ja sam prilicno impulsivna, tako da mi je jako tesko da budem ravnodusna kada je to potrebno. ipak osecam nesto...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 49
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime16/7/2009, 9:51 pm

Ja se trudim da osecaj ravnodusnosti ne dodje do mene.Jednom kada je dosao gotovo je.
I mislim da nema gore stvari od ravnodusnosti
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime27/2/2010, 5:05 pm

Ravnodusnost zna bit pozeljna, npr. u slucaju necije provokacije. Potpuna ravnodusnost ima negativne konotacije bas zato jer i jest negativna - svaka krajnost je negativna.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?   Sta  je to ravnodušnost i postoji li ona  uopste? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Sta je to ravnodušnost i postoji li ona uopste?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: