LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Pojam grijeha

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime12/7/2009, 9:32 pm

Često nailazim na tekstove vezane za greh , pa bih volela čuti mišljenja o tome zašto bi nešto konkretno bilo greh , i u čemu je, po vama, logika oprostaja nakon ispovedanja istog?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime12/7/2009, 9:34 pm

Ne čini drugome ono što ne želiš da drugi čine tebi...je meni sasvim dovoljno...
sve mimo toga je ljudska izmišljotina...

što god te zadovoljava, a da nije na štetu...ne doživljavam grehom .Sve ono sto te grize,jede,muci, sto neces nikom reci zbog necega....sve je to greh i savest te upozorava.

Licno ne vjerujem u oprostaj greha ispovedanjem. Mislim da kako si zasluzio tako ce ti se na karju i suditi.To jest tako ceti i biti.Ja sam sebi najveci i najstroziji sudiji jer ako gresim...ako sam gresna s time treba ziveti.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime14/7/2009, 10:33 pm

Грех је деловање против прихваћених вредности, вољно кршење неке моралне или правне норме. Грех се тумачи као „прекршај закона“ које је прописало узвишено божанско биће.
Појам греха се најчешће користи у религиозном значењу речи. У хришћанству означава огрешење о Божје заповеди.

ГРЕХ (грч: άμαρτία – безакоње, скретање, заблуда) неприродно стање у које је запало свесно биће, човек или Анђео; помисао или чин, учињен свесно или несвесно, који није у складу са Божијом вољом, па самим тим представља скретање са уског пута спасења и улазак у заблуде.

nasla na www.pravoslavlje.net

malo sam se zamislila nad onim pomisao...
u mislima ja mnogo gresim...delima ne toliko
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime19/8/2009, 6:57 pm

1. Posto je covek gresno bice, tako i sebe smatram gresnom. Vecina ljudi grehom smatra samo najteza dela kao sto su ubistvo, preljuba, kradja i sl. Greha je mnogo, mnogo je vise onih svakodnevnih kao sto su lenjost, mrzovolja, depresija, laz, sujeta, gordost, prejedanje i opijanje, ogovaranje, svadja, psovanje, zavist, gnev, nemarnost prema svom vecnom spasenju itd. O svojim gresima mislim, za svoje grehe se ISTINSKI kajem i trazim oprostaj, ali kad sam vec svesna nekog greha trudim se da ga ne ponavljam, da ga izbacim.

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime19/8/2009, 7:21 pm

nije lako iskoreniti greh, jer sto se duze zivi sa njim on sve jaci koren pusta, koliko puta sam sebi rekla :e to vise necu ciniti, pa sutradan ista stvar, toliko budem besna na sebe kad shvatim svoju nemoc
grehove treba sasecati jedan po jedan, to je borba sa samim sobom do kraja i od svih borbi najteza
post i molitva pomazu, post smiruje telo a molitva um...

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime28/8/2009, 4:32 pm

Jedna senegalska poslovica kaže...
„ostavi onome koji voli ono sto voli,jer ako mu kažeš da ostavi ono sto voli,on će to i dalje voleti,a tebe će mrzeti”...možda je upravo to odgovor...
a ja obozavam onu Andricevu..„cudno je,kako je malo potrebno da budemo srećni i još cudnije kako nam često bas to malo nedostaje”...

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 9:44 pm

ja sam neki dan cula nesto. neznam bas tacno od reci do reci ali ide otprilike ovako:
ako nemozes nekoga da ucinis da sagresi, nemozes ga navesti u greh, omoguci mu da se obogati...postace gresan covek.

e sad, neznam zasto bih nekoga navodila na greh ali mi bilo interesantno kada sam to procitala...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 9:48 pm

BOBI-BO ::
ja sam neki dan cula nesto. neznam bas tacno od reci do reci ali ide otprilike ovako:
ako nemozes nekoga da ucinis da sagresi, nemozes ga navesti u greh, omoguci mu da se obogati...postace gresan covek.

e sad, neznam zasto bih nekoga navodila na greh ali mi bilo interesantno kada sam to procitala...

Bobi jesi li to cula ili si procitala.Ti mozda ne bi nekog drugog navela ili navodila na greh,ali ima sijaset takvih primera.Sve zavisi od ljudi,njihove licnosti karakera i kako ja kazem kicme.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 9:53 pm

to je moja mama dobila na sms od nekog svog drugara. tako da sam i cula i procitala Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 9:58 pm

Beskraj ::
Često nailazim na tekstove vezane za greh , pa bih volela čuti mišljenja o tome zašto bi nešto konkretno bilo greh , i u čemu je, po vama, logika oprostaja nakon ispovedanja istog?

Po meni greh je u zivotu samo jedan, onaj najveci, ne voleti.

Konkretno setila sam se toga ako sam ja gresna sto toliko volim...neka mi oprosti onaj ko moze to da mi oprosti.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 10:00 pm

u pravoslavlju najveci greh je gordost.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 10:05 pm

u pravoslavlju najveci greh je gordost.

Bobi to znaci posto zaista nisam gorda da nisam ni gresna. Smile

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 10:06 pm

a ja razmisljam sta ustvari znaci biti gord? jel to prepotentnost?
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Godina : 59
Datum upisa : 31.05.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 10:48 pm

Biti gord se ne moze vezati za prepotentnost. Biti gord, po meni znaci da si sasvim svestan onog sto znas,sto cinis,a uz to ti i prija. Prepotentnost je....imati previsoko misljenje o sebi, koje je protkano manjkom sigurnosti...to je kompleks.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 10:56 pm

a ja razmisljam sta ustvari znaci biti gord? jel to prepotentnost?

Jeste,tumacenje koje si napisala potice iz religije.U svakom crkvenom kalendaru mozes naci da je GORDOST,u hriscanstvu,na prvom mestu kao SMRTNI greh.I meni to dugo nije bilo jasno (daleko od toga da sam neki vernik a pogotovo NISAM pristalica mnogih propovedi koje mozemo da cujemo od svestenika),Mada ja imam svoje vidjenje te stvari

Meni je gordost uvek ponositost dostojanstvo , visost uzvisenost , veliocina - dakle nešto apsolutno pozitivno, nikako u vezi s egoizmom, ohološću i zlom svake vrste. Ne kažem da sam ja i samo ja u pravu, ali eto veceras prvi put čujem to negativno tumačenje.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 11:06 pm

Je li gordost kad covek nipodastave i prezire sve i svakoga i svemu nalazi manu a velica i istice jedino sebe a sve sto on uradi je vrlina? Da li ona proistice iz mrznje? Da li mrznja vodi neminovno u rat, propast, smrt ...?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 11:14 pm

Gordost treba shvatiti kao PREPREKU za komunikaciju medju ljudima (i pojedinacno,i medju partnerima,prijateljima,rodjacima,kolegama,narodima,politicarima itd itd) jer svako DOSTOJANSTVO,PONOS i sl, sto si i sama navela,CESTO moze da bude razlog nesuglasica,prekida veza i odnosa,a da ne idemo tako daleko da navodimo krupne greske koje su nastale zbog cuvanja casti i dostojanstva a dovele do ratova,ubistava i masovnih stradanja,da ne kazem iskorenjivanja citavih naroda za sta ima puno primera u istoriji.I blizoj i daljoj,i nasoj i tudjoj...No,na svakom od nas,pojedinacno,bio on vernik ili ne,je da donese konacan sud.Kazem ti ja se zaista nesto puno nerazumem u religiju,ali licno kada sam za sebe rekla da posedujem tu osobinu,nisam mislila nista lose u kontekstu da svoje vrednosti velicam a tudje ponistavam.Jer nisam takva osoba.Niti mi je to ikada bila namera.Izvini mozda nisam nesto bas merodavna puno da neke stvari objasnjavam ali ovo je neko moje vidjenje stvari tako da mi ostali nezamere na mom misljenju.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 11:31 pm

ja ipak mislim da je gordost to, da svoje velicas a tudje nipodastavas.
ja jesam gorda nekada.daklem gresnica...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/8/2009, 11:35 pm

ja ipak mislim da je gordost to, da svoje velicas a tudje nipodastavas.
ja jesam gorda nekada.daklem gresnica...

Neznam Bobi mislim da se mnogi nece sloziti s mojim pisanjem,mada nisam napisala da ja sada velicam nesto svoje a nipodastavam tudje.Ali one osobine koje sam navela posedujem ih.Ako je to greh onda sam gresna.Nema meni izgleda raja draga moja pakao mi negine. Smile Zgresila sam s gordoscu a kako stojimo s predrasudama.

Ako ovo Sneki procita reci ce kako na temi o savrsenosti sam pisala kako sam savrsena a ovde pisem o svojim grehovima.Da budem jasna ja sam i u svojim grehovima[ako sam gresna savrsena,da razjasnim samo dilemu]

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/8/2009, 4:59 pm

Heheh,nasmejala si me Beskraj.
Necu draga,nije mi to ni palo na pamet.Nisam ja bas takva kakvom me pojedini smatraju.
I ja sam i gresnica i u mnogome savrsena,u necemu nesavrsena...sve je to draga moja ZOVOT.

Ja sam vec negde napisala da volim sto sam na ovom forumu,zaista se moze mnogo sto sta nauciti.
Npr gordost.Toliko sam puta cula njeno ime a nikada se nisam zapitala sta u stvari znaci.Mislila sam da znam,sada dok sam citala vas shvatih da u stvari ne znam.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/8/2009, 5:14 pm

Citat :
Nema meni izgleda raja draga moja pakao mi negine.

neces biti sama u paklu...ima nas jos gresnih Smile
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/8/2009, 5:20 pm

evo ja malo gledala po netu i nasla koji su smrtni gresi :
GLAVNI (SMRTNI) GRESI

1. Gordost,
2. Srebroljublje,
3. Razvrat - nečistota - blud,
4. Zavist,
5. Neumerenost u jelu i piću - lakomost, pijanstvo,
6. Gnev,
7. Očajanje u lenjosti i nemarnosti prema svom večnom spasenju.

mozemo o svakom da pricamo...
u ovo moderno doba, mislim da svi imamo bar 6 ako ne i svih sedam...ala cemo goreti u paklu...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/8/2009, 5:33 pm

Hah,sada sam se setila da imam knjigu o svim navedenim grehovima.A za sta li sam je kupila kada sam je samo listala a nisam zapitala nad nijednim tim pojmom greha.
I to greh?

E setila sma se necega,podelicu sa vama i po pitanju da idem u kantu za smece. Very Happy
Pre nekoliko godina sma otisla kod popa na ispovest.Prvi put u zivotu.I tako cekajuci u red pocela je da me hvata panika,koja je to moja duznost bila pred tim popom,sta sam tebala da kazem.
I tako,napokon sam dosla pred njim.Lepo me pitao kako se zovem,bla bla,na kraju da li se kajem zbog svojih grehova.A ja njemu ko iz topa:"ne kajem se,ja nisam gresna".O zivote Very Happy onda je on meni poceo da drzi predavanje o tome sta je greh i kako treba za sve da se kajem.
Stvorio se iza mene red bez kraja a ja cu zauvek pamtiti tu ispovest.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/8/2009, 8:47 pm

Da se malo vratim na temu VOLETI, znaci diviti se srcem, a diviti se znaci voleti mozgom.
Zato volite i budite voljeni..
Crkvene grehove svi znamo onih 10 koji su glavni a gde su sporedni to znaju svestenici. Inace po njima mnogo je gresnih ljudi a po meni to nije tacno. Smatram da je greh stvari kojih se gorko kajemo kao i stvari za koje su nas ljudi osudjivali a mi nismo mogli da se izborimo sa tim. Nadam se da znate sta sam htela reci.
Inace nema coveka koji nije nesato zgresio.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/8/2009, 9:34 pm

Knjiga koja najbolje govori o grijehu, o ispovijesti i načinu na koji se tretira grijeh je knjiga koja je mene u jednom životniom periodu toliko uzdrmala, da sam , shvativši svoje velike grijehe, bukvalno neprekidno plakala tri dana. Moram napomenuti da su bile i specifične okolnosti u kojima sam pročitala tu knjigu. Nju mi je preporučio monah iz manastira Ostroga, a knjiga se zove " Pokajanje- put u život vječni ". Sa sadašnje tačke gledišta, mislim da tu ima malo više pretjerivanja npr. ako smo učinili neko dobro djelo, naravno da je prirodno da ćemo zbog toga osjećati zadovoljstvo, ali crkvene knjige kažu da tako možemo upasti u gordost. Znači, bilo šta da uradiš ili pomisliš, stalno si u grijehu. Zato mislim da treba i u tome naći mjeru i ne pretjerivati sa čitanjem i tumačenjem crkvene literature, jer se, nepravilnim tumačenjem ili bilo kakvim pretjerivanjem u tome, može jako zastraniti.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/8/2009, 9:56 pm

besherat,to je knjiga o kojoj sam ja pisala gore.
Nisam joj se potpuno predala i zato je nisam dozivela tako jako kao ti.
Ali onoliko koliko sam procitala,slazem se sa tobom da ne treba preterivati sa citanjem i tumacenjem crkvene literature.
Ja sam bila na tom putu jednom i sa mnogo toga se nisam slagala.Da sam tako nastavila mnoge stvari bih dovela u pitanje.I mislim da bi se lose zavrsilo po meni.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/8/2009, 10:03 pm

Da, da, jako opasno može da djeluje na psihu, ako se pažljivo ne konzumira. " Ispiranje mozga " je jako opasna stvar. religija se može osjetiti na mnogo ljepši način od nekog represivnog metoda, koji se upotrebljava na propovjedima. Mislim da može izazvati samo kontra efekat. Neke opšte stvari se mogu definisati, npr. pojam grijeha , rastumačiti ga , svaki posebno, to je korisno, ali ne spopadati čovjeka u svakoj situaciji, ne gledajući okolnosti koje su dovele do tog grijeha. Sa dušom treba biti jako obazriv i suptilno je obrađivati.
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski
Broj poruka : 0
Humor : umjeren
Datum upisa : 18.10.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime28/10/2009, 12:38 am

Ma šta znači biti grešan...postoje pisane  i nepisane,moralne norme...ne ubij,ne ukradi,ne zgreši bludno...i neznam šta sve...pa postoji li iko na ovom svijetu da nije grešan i sagrešio...mislim da ne postoji...pitanje je jedino stava...da li ćemo se mijenjati.?..ustvari ne ponavljati svoje grijehe i da li mi to što radimo smatramo grijehom?
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime28/10/2009, 8:56 am

najvaznije je pokajati se. za sve voljno i nevoljno ucinjeno gresno.
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime28/10/2009, 5:04 pm

Ma ne mislim da se baš za sve treba kajati...na šta bi nam se život sveo...što znači bludno zgriješiti...ili slagati iz potrebe da nekoga ne povrijediš...ja se za takve stvari ne želim kajati...zašto se kajati zbog toga što želim ljubiti nekoga...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/10/2009, 10:50 pm

Ne postoji laz iz dobrih namera, a sto se tice ovog drugog to po meni nije greh, bar ne u ovom vremenu, mozda je bio nekada davno.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/10/2009, 10:53 pm

kada dodje sudnji dan...treba se pokajati za sve sto smo ucinili, pomislili i tako...
voljno ili nevoljno.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/10/2009, 10:55 pm

Ne znam Bobi, ako smo ceo zivot ziveli na jedan nacin, svasta mislili i sad se na kraju kao pokajemo, to po meni nema smisla, mislim sta to znaci?
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/10/2009, 9:58 pm

Ma kakav sudnji dan....to je meni strano....šta sa onima koji umru iznenada...znači oni su predodređenji za vječno prokletstvo jer se nisu stigli pokajati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/10/2009, 10:10 pm

A mozda su se oni pokajali pre toga.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/10/2009, 10:16 pm

ja sam mislila na ono...umro si, i sada stojis pred SV Petrom, ili ko te vec doceka, i pita te da li se kajes...ti kazes kajem se Smile
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime30/10/2009, 11:41 pm

A što ako gore nema nikoga i niko te ne dočeka i ostaneš dole i pojedu te crvi...
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime31/10/2009, 6:42 pm

Gresna sam, dakle neću postojati u večnosti. Krčkaću se sa većinom forumaša u nekom od krugova pakla... Pojam grijeha Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime31/10/2009, 7:37 pm

Bas lepo Ellen,bar neces biti sama Pojam grijeha Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime1/11/2009, 12:33 am

Sto bi rekao moj brat u raju je super, ali u paklu su ortaci. hepi hepi
Opet kazem dzaba pokajanje ako si u zivotu radio svasta, da li bi vredelo Hitleru da se pokajao na kraju svog zivota, da li bi mu Bog (ako uopste postoji) to oprostio, cisto sumnjam.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime7/11/2009, 11:50 pm

Po meni najveci greh je ne voleti...sto znaci da nisam gresna. Pojam grijeha Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime8/11/2009, 12:13 am

Gresni..blizu su pakao i raj..vrata do vrata...
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime25/3/2010, 4:45 pm

Srce je to koje često posrne u greh , a razum je faktor koji bi trebao odvući ili izvući posrnulo srce iz provalije.
E sada, ovde se postavlja pitanje, a ko ili šta treba da vodi naš razum kako ne bismo konstantno gresili?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime8/10/2010, 11:15 pm

Kao prvo svi smo mi gresnici nema coveka koji nije pogresio.Za to samo treba pokajanje jer ljudski je prastati.Ali to mora biti iskreno pokajanje.Koliko smo mi spremni na to pokajanje,zavisi samo od nas.

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/10/2010, 10:04 am

Za mene je greh ako uradim nesto suprotno svojoj savesti...i jedinno zbog toga se kajem
Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski
Broj poruka : 107
Datum upisa : 24.02.2010

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime29/10/2010, 2:15 pm

Jednom davno sam pročitala nešto otprilike ovako:Grijeh nije ono,što mi mislimo da jest,niti ono što nam drugi kažu da je grijeh.Grijeh je kad kažemo ili učinimo nešto i bez obzira kakav ishod imalo,mi osjećamo u grudima neki pritisak,osjećamo nemir u vezi s tim.

I u mom slučaju se pokazalo sasvim istinito.I uvjek se iskupim za počinjeno,jer ne mogu izdržati to nešto što se dešava u meni,u duši ako ona postoji.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Pojam grijeha Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojam grijeha   Pojam grijeha Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Pojam grijeha
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: