LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Iz duše za dušu

Ići dole 
AutorPoruka
Aktus

Aktus

Muški
Broj poruka : 9
Godina : 69
Humor : Đeš bolan to mene pitat? Ja sam ti Bosanac!
Datum upisa : 12.07.2009

Iz duše za dušu Empty
PočaljiNaslov: Iz duše za dušu   Iz duše za dušu Icon_minitime14/7/2009, 12:31 am

Evo riješih ovo jutro, odnosno moje viđenje tog jutra, da podijelim sa nekim. Pošto ovdje nikoga ne znam, a mrsko mi sa sttrancima da dijelim nešto lijepo, odlučih se na virtualnu sjedeljku sa vama, mojim dalekim, ali dragim prijateljima. Moćna je ova elektronika, sjedimo na različitim kontinentimam kliknemo dugme na tastaturi i ako imamo kamericu uključimo je i eto sijela. Nismo tu a kao da jesmo, gledamo se, pričamo ili kao sada pišemo jedni drugima. Ubijamo bolest današnjice na taj način, otuđenost i usamaljenost, pomoću ove naprave za korespondenciju na velikim rastojanjima.
Rekoh jutro je!
Ali ta konstatacija je smao polovično tačna,jer je jutro ovdje kod mene u državi Wyoming USA, u gradiću Rock Sprin gs, što bi u nekom našem slobodnom prevodu značilo IZVORI U KAMENU ili KAMENI IZVORI, meni se
lično više sviđa onaj prvi jer je vjerodostojniji, jer ovdje osim goleti kamene, miljama naokolo nema ništa, do na horizontu što se vide vrhovi Rocky Montains još uvijek pod snijegom iako je juli prebrisao svoju prvu dekadu. Samo ovdje, oko Rock Springs i Green River gradića je je zelena oaza, kroz koju protiče rijeka bistra, nebeski plava, vesela i skakutava kao razigrano neobuzdano mlado djevojče i donosi radost i sreću stanovnicima ova dva gradića, sastavljena međusobno, donosi im život.
Jutros sam rano ustao, još je mjesec na nebu sjao posipajući ovu oazu iokolna brda svojom srebrenastom magijom, a zvijezde su več umorno žmirkale, čekajući da odu na zasluženi odmor.
Sunce je polako i nehajno pojavilo prvo svoje zrake na nebu bez ijednog oblačka, rastjerujući tamu prethodne noći i gaseće zvijezde,a mjesec se već sakrio iza okolnih brda. Onda je počela da se lagano, kao na usporenoj traci pojavljuje žarka lopta, bojeći plavkasto nebo bojom vatre. Gledao sam i uživoa, uživao samo fizički jer u mislima sma bio negdje na Pešterskoj visoravni, obroncima Šare, na goletima hercegovačkog krasa, vidio Neretvu, Drinu, Vardar bistre i skakutave kao ova rijeka što se Bitter zove. A jutro izuzetno, ne zbog krajolika, ne zbog svježine koja prija na ovoj visoravni i blagog vjetra koji mi lice miluje, već zbog onoga što mi srce miluje, zbog saznanja da sam izuzetno sretan, što se osjećem odabranim...
Ne, ne osjećam se odabranim zato što imam priliku vidjeti sve ono što drugi žele. Ne zato što sam prošao pola svijeta, što mnogima je samo san neostvarljivi. Osjećam se odabranim zbog osjećanja koja su me obuzla i koja me drže tako snažno, da mi se sada čini da kada bih živio stotinu života isto bih osjećao.
Osjećam se odabranim, da osjetim i doživim ljubav, koju mnogi žele, ljubav
koja se dogodi ili ne dogodi jednom u životu.Osjećam se odabranim zbog tebe srno moja mila i osjećaću se tako sve dok te imam, a kako osjećam sada to će biti dok živim.
Sreća i ljubav se ne mogu kupiti, one dođu sama onima koji su odabrani.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Iz duše za dušu Empty
PočaljiNaslov: Re: Iz duše za dušu   Iz duše za dušu Icon_minitime26/7/2009, 11:24 pm

Врло лијепо написано, отворено и искрено. Баш ми се свидјело.
Nazad na vrh Ići dole
Karenjina

Karenjina

Ženski
Broj poruka : 32
Godina : 57
Humor : Osmeh ne kosta nista, a znaci mnogo
Datum upisa : 01.07.2009

Iz duše za dušu Empty
PočaljiNaslov: Re: Iz duše za dušu   Iz duše za dušu Icon_minitime26/8/2009, 8:59 am

I meni,divno je....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Iz duše za dušu Empty
PočaljiNaslov: Re: Iz duše za dušu   Iz duše za dušu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Iz duše za dušu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: