LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Razum ili strast

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: РАЗУМ ИЛИ СТРАСТ,   Razum ili strast Icon_minitime30/7/2009, 7:22 am

Може ли разумско биће рећи не кад осети, препозна исконски жар у другој особи:
"Упи се у мене загрљајем једним,
ко грозница тајна струји мојом крви
крепко стегни моје тело нек се смрви
и дај ми пољупце за којима жедним..."

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime30/7/2009, 7:22 am

U meni zive dva bica,jedno bi,a drugo nebi.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime31/7/2009, 2:08 am

MISLIM DA LJUDI MOGU SVASTA DA URADE ZBOG STRASTI (ZLOCIN IZ STRASTI) TAKO DA OVDE IPAK BIRAM RAZUM. NARAVNO ZIVOT NE BI BIO ZANIMLJUV BEZ STRASTI, TAKO DA TREBA BITI I STRASTAN ALI U GRANICAMA NORMALE. STO SE TICE MUSKO-ZENSKIH ODNOSA TU NARAVNO IPAK BIRAM STRAST.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime1/8/2009, 6:21 pm

Разум нас води, страст нас носи.
Strast...kako to lepo zvuci,ali ja sam licno uvek se vodila i uvek vodim razumom.Ta strast koja me je stalno vukla uvek mi je bila rizik da budem povredjena,mada iskreno da ti kazem ima i dosta kajanja, jer sam vodjena razumom cesto povredjivala samu sebe.Ali ko zna zivot je pun raznoraznih iznenadjenja mozda se i meni desi jel da zaboravim na razum i predam se strastima i srcu.Ovako jos uvek dajem prednost razumu.

СТРАСТИ НОСЕ ПАТЊЕ! КО ЋЕ ДА ОТКЛОНИ
БОЛНИ НЕМИР СРЦА ШТО НОСИ У СЕБИ?
Куд нам брзо часи ишчезоше они?
Узалуд најлепше дарова се теби!
Мутан дух је, збрка намере омета;
Преда мном се губи чар вишега света!

Тад залепршаше, однекуд с висине,
Крила, уз тонове музике небесне : -
Све се моје биће препуни милине
И лепоте вечне... Па кад суза блесне
С тежњом да из светских издигне се уза -
ЗНАШ БОЖАНСКУ ВРЕДНОСТ ЗВУКОВА И СУЗА.

Тако олакшано срце ми осети
Да још живи и да воли живот саде:
Да као захвалност због дарова светих
Ко уздарје себе добровољно даде!
Сад знам - нека божја то подржи рука! -
Сву двоструку срећу - љубави и звука."

ЈОХАН ВОЛФРАНГ ГЕТЕ - ИЗМИРЕЊЕ

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime2/8/2009, 12:07 am

Citat :
Разум нас води, страст нас носи.
Strast...kako to lepo zvuci,ali ja sam licno uvek se vodila i uvek vodim razumom.Ta strast koja me je stalno vukla uvek mi je bila rizik da budem povredjena,mada iskreno da ti kazem ima i dosta kajanja, jer sam vodjena razumom cesto povredjivala samu sebe.Ali ko zna zivot je pun raznoraznih iznenadjenja mozda se i meni desi jel da zaboravim na razum i predam se strastima i srcu.Ovako jos uvek dajem prednost razumu.
Opusti se pusti strast da te vodi, videces da ce biti mnogo bolje, pa sta i da budes povredjenja preboleces znam da je tesko ali hoces. Samo razmisli sta sve mozes da propustis ukoliko uvek slusas razum. Sto se tice pesme i ako bas ne volim pesme ova je ekstra.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime2/8/2009, 10:49 am

ja sam impulsivna u svakom slucaju.iako zelim da me razum vodi i sama sebe ubedjujem da je tako, ipak u dubini duse znam da me vodi strast. da me nosi...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime2/8/2009, 12:57 pm

Strast, koju ne kontroliše razum, nekorisna je.To je ono sto me nekada plasi...zbog cega se povlacim.Previse sam strastvena Smile i da nemam tog razuma koji me stalno opominje neznam sta bi.Strast stvara snagu, ali je, uglavnom, ne usmerava.I to je ono sto me stalno proganja.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime3/8/2009, 1:11 am

Strast ne moze biti kontrolisana jer je onda to nesto drugo, mozda cak i razum nisam siguran. Starst je neobuzdana jednostavno takva.
Da strast stvara snagu mislim da veca snaga nepostoji, zato joj se treba prepustiti i videti dokle ce te dovesti. Razum sputava donosi razna pitanja da li da uradim ovo ili ono? Onda uglavnom zakomplikujemo stvari i ne bude nista od toga.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime3/8/2009, 10:48 am

smesko zz ds1989 ::
Strast ne moze biti kontrolisana jer je onda to nesto drugo, mozda cak i razum nisam siguran. Starst je neobuzdana jednostavno takva.
Da strast stvara snagu mislim da veca snaga nepostoji, zato joj se treba prepustiti i videti dokle ce te dovesti. Razum sputava donosi razna pitanja da li da uradim ovo ili ono? Onda uglavnom zakomplikujemo stvari i ne bude nista od toga.

Upravo tako meni licno kada je strast u pitanju kada krene da me vodi daje mi snagu upravo takvu kakva nepostoji.I to je ono sto me jako plasi...Razum me sputava jer dok me strasti vodi...razum postavlja mali milion pitanja i daje hiljadu i jedan odgovor.Jeste da je na kraju sve iskomlikovano jer je to vecita borba barem u meni...ali mozda mozda se jednom i prepusti svemu i razum ostavim negde zakljucan na dnu kofera.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime3/8/2009, 12:13 pm

Citat :
Upravo tako meni licno kada je strast u pitanju kada krene da me vodi daje mi snagu upravo takvu kakva nepostoji.I to je ono sto me jako plasi...Razum me sputava jer dok me strasti vodi...razum postavlja mali milion pitanja i daje hiljadu i jedan odgovor.Jeste da je na kraju sve iskomlikovano jer je to vecita borba barem u meni...ali mozda mozda se jednom i prepusti svemu i razum ostavim negde zakljucan na dnu kofera.
Opusti se, prepusti se strasti bice to sve dobro, mislim da se ponavljam sto se tice saveta, ali stvarno mislim da kada bi se ljudi cesce prepustali strasti ne bi bilo ovoliko nesrecnih u ljubavi koliko ih ima.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime3/8/2009, 2:03 pm

Strast ponekada nema veze s ljubavlju.Znam mnoge veze gde je strast bila prevashodna stvar i trajalo je dok je trajalo...kako se sve brzo zapalilo tako se i ugasilo.Nije stigao ni bljesak ljubavi da ih zakaci jednostavno desila se fatalna privlacnost i na tome je i ostalo.Nekazem da u tome nema cari...ali...uvek ima jedno ali.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime5/8/2009, 3:02 am

Beskraj ::
Strast ponekada nema veze s ljubavlju.Znam mnoge veze gde je strast bila prevashodna stvar i trajalo je dok je trajalo...kako se sve brzo zapalilo tako se i ugasilo.Nije stigao ni bljesak ljubavi da ih zakaci jednostavno desila se fatalna privlacnost i na tome je i ostalo.Nekazem da u tome nema cari...ali...uvek ima jedno ali.
Ne slazem se sa ovim prvim, strast uvek ima veze sa ljubavlju, nema strasti bez ljubavi, Isto tako nema ljubavi bez strasti. Sto se tice onoga ali ako zelis ono je uvek tu, ako ne mozda i prodje bez njega.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime17/8/2009, 5:34 pm

Dvosekli mač kako god okreneš.

Nazad na vrh Ići dole
zlatokosa

zlatokosa

Ženski
Broj poruka : 30
Godina : 43
Humor : gradim svoj smisao za humor
Datum upisa : 13.08.2009

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime18/8/2009, 8:52 am

Vaš razum i vaša strast jesu kormilo i jedra vaše duše što morima plovi.
Ako se slome bilo jedra, bilo kormilo vaše, jedino vas mogu baciti talasi i nositi struje, ili će te ostati zakovani sred pučine.
Jer razum, kada vlada sâm, jeste sila koja sputava; a strast, nepripažena, jest plamen koji sebe sobom izgara.
Stoga, neka vam duše uznese razum do visina strasti da možete zapjevati;
Pa neka vam uputi strast pomoću razuma, kako bi vaša strast mogla živjeti kroz svagdanje uskrsnuće svoje, da se poput feniksa uzdiže iz vlastitog pepela.
Ja bih da ti na svoje zdrave prosudbe i na prohtjeve svoje gledaš kao na dva draga gosta u svome domu.
Doista, ti ne bi stavila niti jednog ispred drugoga; jer onaj koji bolje pazi jednoga, gubi ljubav i povjerenje obojice.
Kada međ' brežuljcima sjedneš u hladovini bijele topole ćuteći mir tišinu s dalekih polja i livada – neka ti srce tiho kaže: ''Bog miruje razumom''.
A kada oluje naiđu, i snažni vjetar stane povijati šumu, agrom i munja objave kraljevstvo neba, - neka ti srce u strahi izgovori: ''Bog se kreće strašću''.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 12:58 am

Mislim sta reci, zlatokosa upravu si, ali ako je pitanje jedno ili drugo onda biram strast.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 1:05 pm

Mislim sta reci, zlatokosa upravu si, ali ako je pitanje jedno ili drugo onda biram strast.

Biram i ja strast a sta cu sa onim razumom [on mi dodje gao neki andjeo koji mi stalno vice no...no...vrati se na ispravan put i razmisljaj glavom].

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 1:07 pm

Zasto mislis da te strast vodi pogresnim putem, ja sam siguran da me strast vodi ispravnim putem u svemu pa i u ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 1:18 pm

Zasto mislis da te strast vodi pogresnim putem, ja sam siguran da me strast vodi ispravnim putem u svemu pa i u ljubavi.

Nemislim nego tvrdim,jer ova strast koju ja osecam nema puta... kolika god da je ljubav u pitanju.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 1:22 pm

Ako ta ljubav uspe, mozda ti je to zivotno put, razmisli o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 1:26 pm

Ako ta ljubav uspe, mozda ti je to zivotno put, razmisli o tome.

Ta ljubav relativno uspeva...ko zna ako opstane mozda moze i da uspe ali nesto kada nema neku osnovu onda...onda...strast i razum su u stalnom sukobu.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 1:29 pm

Verovatno je to uglavnom tako,mada ima primera kada se strast i razum udruze i zajedno funkcionisu, mislim kako objasniti brak nego tako zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 1:35 pm

Verovatno je to uglavnom tako,mada ima primera kada se strast i razum udruze i zajedno funkcionisu, mislim kako objasniti brak nego tako zar ne?

Brak je nesto drugo.Trebalo bi da bude tako kao sto si napisao ali nije uvek bas sve tako.Mozda na pocetku.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 1:39 pm

Naravno na pocetku je tako, tada razum i strast funkcionisu zajedno, ako tako funkcionisu ceo zivot onda je to savrsen brak, naravno da ima i svadja ali to je normalno, neki put ni sami ne znamo sta hocemo a kamoli da nas neko drugi razume.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 1:45 pm

Naravno na pocetku je tako, tada razum i strast funkcionisu zajedno, ako tako funkcionisu ceo zivot onda je to savrsen brak, naravno da ima i svadja ali to je normalno, neki put ni sami ne znamo sta hocemo a kamoli da nas neko drugi razume.

Gde mi odosmo cak.Morali bi da otvorimo temu sta je to savrsen brak,i da li tako nesto uopste postoji pogotovu danas.Znam mnoge brakove gde se ljudi posvadjaju ali strast je tu...jos bolje funkcionisu posle svadje.To im dodje kao stimulativnio sredstvo.Ja znam sta hocu,sto je najveci crnjak ali...da mislim da me mnogi zaista ne bi razumeli u tome.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 2:01 pm

Bitno je da ti znas sta hoces, to je osnovni preduslov da to i uradis, a savrsen brak je po meni kada strast i razum vladaju u koaliciji,Da li to moguce u ovom svetu verovatno da, ali otvoricemo neku drugu temu ovde pa ce Masada da sece tako da necemo o tome, svadje su nekada veoma dobre jer posle dodje do pomirenja sto je mnogo slatko.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 2:05 pm

Bitno je da ti znas sta hoces, to je osnovni preduslov da to i uradis, a savrsen brak je po meni kada strast i razum vladaju u koaliciji,Da li to moguce u ovom svetu verovatno da, ali otvoricemo neku drugu temu ovde pa ce Masada da sece tako da necemo o tome, svadje su nekada veoma dobre jer posle dodje do pomirenja sto je mnogo slatko.

Nije sve u zivotu sto hoces uvek ispravno koliko god da ti znas o cemu se radi.I misli da nije to uvek bas preduslov jer mozda to sto ti hoces i uradis nekoga zaboli.A onda kako ti mozes da uzivas u tom ostvarenju ako znas da si mozda nekoga svesno povredio.Kod mene uvek izgleda razum radi trista na sat.Volela bi da mogu da ga iskljucim i da me bas briga za sve.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 2:11 pm

Ne razumem sta si sada htela da kazes, ono sto sam ja shvatio je da ti zelis nesto sto bi nekoga povredilo, ne znam koga ako je to neko tebi bitan onda ne bi trebala da imas takve zelje, ako nije onda samo cepaj, pa zivis zbog sebe i tebi nejbliskijih osoba a ne zbog celog sveta, znas onu pricu svetu nikada ugoditi.Mozda je ta osoba koju povredjujes ostvarenjem tog tvog cilja to i zasluzila.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 2:18 pm

Nisi me dobro shvatio.Nisam osoba koja razmislja sta ce ko da kaze i ko ce sta da misli o njoj.Za tim se i neosvrcem.Ali da li si nekada bio u situaciji da nesto hoces,da zelis, mozda mozes i da ostvaris,a nekoga bi time povredio...mozda nekoga ko uopste nije kriv za to sto ti zelis.Naravno da se radi o bliskim ljudima.Pricali smo o tome cilj barem kod mene mora da opravda sredsvo.A ja mislim da kada bi se vodila tom parolom bila bi ubica mnogih srca.Neznam da li me shvatas.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 2:22 pm

Komplikovano veoma je komplikovano to sto ti sada pricas, bio sam siguran da to jeste neko tebi blizak, ne znam to je onda veoma zajebana stvar, moras da vagas da li ce ti to u zivotu doneti vise radosti nego toj osobi boli i da li ce ta osoba moci to da ti oprosti kasnije u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 2:27 pm

Komplikovano veoma je komplikovano to sto ti sada pricas, bio sam siguran da to jeste neko tebi blizak, ne znam to je onda veoma zajebana stvar, moras da vagas da li ce ti to u zivotu doneti vise radosti nego toj osobi boli i da li ce ta osoba moci to da ti oprosti kasnije u zivotu.

Da upravo tako sa time sto hoces i sto zelis zaista moras da stavis kako ti kazes na kantar pa da prevagas sta ti prvo time dobivas a sta gubis.A onda da se okrenes i da pogledas koga si sve povredio.Vrlo zeznuto ,nekada pomislim Boze jedan je zivot pusti mu se i prepusti ali nemozes uvek izgleda bas tako.Zato strast i razum vode bitku samnom.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime19/8/2009, 2:31 pm

Nemam sta da dodam ovde potpuno se slazem sa tobom.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 7:36 am

Moze li snaga razuma nadjačati strasti... Može li čovek sebe da savlada i pobedi kad ga strasti ponesu.

"СТРАСТИ НОСЕ ПАТЊЕ! КО ЋЕ ДА ОТКЛОНИ
БОЛНИ НЕМИР СРЦА ШТО НОСИ У СЕБИ?
Куд нам брзо часи ишчезоше они?
Узалуд најлепше дарова се теби!
Мутан дух је, збрка намере омета;
Преда мном се губи чар вишега света!

Тад залепршаше, однекуд с висине,
Крила, уз тонове музике небесне : -
Све се моје биће препуни милине
И лепоте вечне... Па кад суза блесне
С тежњом да из светских издигне се уза -
ЗНАШ БОЖАНСКУ ВРЕДНОСТ ЗВУКОВА И СУЗА.

Тако олакшано срце ми осети
Да још живи и да воли живот саде:
Да као захвалност због дарова светих
Ко уздарје себе добровољно даде!
Сад знам - нека божја то подржи рука! -
Сву двоструку срећу - љубави и звука."

ЈОХАН ВОЛФРАНГ ГЕТЕ - ИЗМИРЕЊЕ

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 12:52 pm

Moze naravno, ali tada se ljudi uvek pitaju sta bi bilo da sam odlucio da se vodim strascu.Kazu u zivotu se ne treba kajati za ono sto si uradio, nego za ono sto nisi
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 3:53 pm

Него да вас питам, разум или страст, ни једно нема везе са љубављу, разум је нешто што треба следети у већем делу живота, страст је анимални део људске стране живота, мада мислим да се овде љубав провлачи као део који није баш нешто што се може у овој причи заобићи.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 4:03 pm

Masada ::
Него да вас питам, разум или страст, ни једно нема везе са љубављу, разум је нешто што треба следети у већем делу живота, страст је анимални део људске стране живота, мада мислим да се овде љубав провлачи као део који није баш нешто што се може у овој причи заобићи.

To se podrazumevalo ljubav je prisutna u svakom segmentu moga zivota,tako da sve ovo gore sto sam pisala je naravno bilo prozeto ljubavlju.Cekaj kako nema veze razum s ljubavlju kako strast nije prozeta ljubavlju,kod mene sve to ide u paketu.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 4:12 pm

Па код вечине, када кажеш страст, повезују је са сексом, љубав је помало заборављена категорија.

Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 4:13 pm

Kada su strast i ljubav u pitanju ja se predajem i razum me tu vise ne sluzi mnogo...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 4:15 pm

Па код вечине, када кажеш страст, повезују је са сексом, љубав је помало заборављена категорија.

Da
neces mozda ti da mi drzis predavanje o ljubavi,ljubav mi je sve u zivotu,pokretac...osnova,baza svega.Seks...je nesto sto dolazi tokom ljubavi,toliko o mojoj strasti.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 4:17 pm

Kako kod koga Masada.

Kod mene je uvek ljubav ta koja me veze sa strascu,pa i sa seksom.
Ja ne mogu da se dajem ako ne osetim ljubav.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 6:54 pm

Ovde je postavljeno vrlo jasno pitanje RAZUM ILI STRAST.Kada sam ga postavljala podrazumevalo se da je u pitanju i ljubav.[Koja je prozeta kroz ovo sve].

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 7:26 pm

Kod mene postoji i strast prema Zvezdi i navijanju a tu definitivno nema seksa tako da pisem o ljubavi a ne o seksu koji je posledica ljubavi, barem bi tako trebalo da bude, cist seks je nesto drugo ne kazem da nekada nije lepo, ali mnogo je lepse kada ima i ljubavi.Ponavljam kod mene vlada strast, kada ukljucim razum onda postaje mnogo komplikovanije.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 9:16 pm

strast bez ljubavi je cista бипбипбипбипбип . sto i nije tako lose. op cup i gotovo. svako svojoj kuci.
ljubav bez strasti...uh uh...pa to je mislim uzas. ako je uposte i moguce.
ovo vazi za odnos musko zensko ( sada da nespominjem gej odnose Smile )
a ovako u zivotu, sve sto se radi bez strasti je mlako...a bez razuma tada je mislim cista glupost.

ja se nafilozofirala a s obzirom kako objasnjavam kanda cu biti sada obesena glavom na dole na sred centra sela hepi
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime20/8/2009, 11:36 pm

Da
neces mozda ti da mi drzis predavanje o ljubavi,ljubav mi je sve u zivotu,pokretac...osnova,baza svega.Seks...je nesto sto dolazi tokom ljubavi,toliko o mojoj strasti.

Може постојати љубав без додира, на послетку, свака љубав почиње без додира, погледом, речима, страст долази касније, предходи је жеља.

Citat :
Kod mene je uvek ljubav ta koja me veze sa strascu,pa i sa seksom.
Ja ne mogu da se dajem ako ne osetim ljubav.

Ја сам само рекао шта прво иде, редослед нечега.

Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime22/8/2009, 5:37 pm

Da kod mene prethode pogledi,dodiri...koji su nedoditnuti,reci koje su neizgovorene...misli koje su neizrecene...ljubav koja je beskrajna.Onda dolazi strast,ali moja strast je stalno prozeta ljubavlju.Sta cete i kada sam strastvena mozak mi izgleda nemiruje radi punim kapacitetom.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime23/8/2009, 6:42 pm

Da kod mene prethode pogledi,dodiri...koji su nedoditnuti,reci koje su neizgovorene...misli koje su neizrecene...ljubav koja je beskrajna.Onda dolazi strast,ali moja strast je stalno prozeta ljubavlju.Sta cete i kada sam strastvena mozak mi izgleda nemiruje radi punim kapacitetom.
Ne razumem sta si htela da kazes ovim, kakve veze mozak ima sa ljubavlju ili ne koga volis ili ne nemas sta da mislis o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime23/8/2009, 7:08 pm

Ne razumem sta si htela da kazes ovim, kakve veze mozak ima sa ljubavlju ili ne koga volis ili ne nemas sta da mislis o tome.

Ovo sam Masadi odgovor dala jer ja sam postavila temu a on je ubacio ljubav.Tako da si ti ostao zbunjen.Mozak naravno nema veze s ljubavlju,tu nemam dvoumljenja.Kod mene strast i razum i dalje vode zascu bitku,ako mogu da se vratim na temu.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime24/8/2009, 2:01 am

Naravno da vode ljutu bitku, razum sputava strast da se rasplamti, ja sam uvek za strast takav sam covek, mozda u toj svojoj strasti nekada preteram, ali ne razmisljam o tome dokle god nekome to ne zasmeta, onda dolazi razum i sve do tada uradjeno uglavnom upropasti, zato biram strast.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime24/8/2009, 9:16 am

Znam i znala sam uvek da su cigarete štetne po zdravlje... ali sam strastveni pušač.
Kockari dobro znaju kakav je to porok ali "kocka je bačena"!

Da li je snaga volje, koju nam razum šapuće, dovoljno jaka da pobedi strast u bilo kom obliku, zavisi od ličnosti i od onoga šta u stvari želimo.

U ljubavi, bez obzira na razum, strast snažno vezuje ljude, ali ne znači i da održi vezu ili brak.
Posle mnogo godina od razvoda braka, shvatila sam da smo se razveli baš zbog onog zbog čega smo se nekada i "voleli", bila je to strast koju nisam prepoznavala nego mislila da je ljubav. Onako kako smo se strastveno voleli, još strastvenije smo počeli da se svadjamo pa i tučemo.
Strast ume da zaslepi razum! No, ne žalim sve to je imalo svoju lepotu i svoje čari (ne mislim na tuču, nisam sado-mazo) nego na taj brak. I sada kada bih pitala svoj razum, da li bih ponovo proživela te sve trenutke, mislim da bi najiskreniji odgovor bio: DA, pa neka košta koliko košta, nek ide život.
Najsrećnija je kombinacija kada su strast i ljubav zajedno, a koliko je takvih srecnika????
Šta kada posle dugih godina braka, strast pređe u jedan drugi oblik nežnog prijateljstva? Zbog čega i pored velike ljubavi i strasti koju su imali u svojoj vezi, traže strast u nekom drugom, svi znamo da se to dogadja oko nas.
Da li i tu razum - snaga volje treba da stopira želju za strašću i liši čoveka tog zadovoljstva, što strasti i jesu.

Zašto ponekad kaznim sebe, čega se to uplašim kada mi se dogodi, da nečiji pogled, miris nečije kože izazove leptiriće? Da li mi je razum tada prijatelj?
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime24/8/2009, 1:17 pm

Kod mene strast je uvek na prvom mestu,njemu dajem primat,a poslese sa sa razumom dogovorim i vidim sta sam uradila.Ustvari ja i moj razum sumiramo dogadjaje strasti.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime24/8/2009, 1:26 pm

Ptico sto se tice tvoje zadnje konstatacije, mislim da nije zato se ipak prepustim strasti, pa neka ide zivot. Ellen sa tobom se u potpunosti slazem,samo vise puta mi se dogodilo da kada sumiram utiske sam sebe pitam sta mi je to trebalo, ali kada dodjem u istu situaciju ja ponovo isto, takav sam i nece me nijedna pogresna ljubav promeniti, kada dodje ona prava tada ce sve greske i patnje biti naplacene.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Razum ili strast Empty
PočaljiNaslov: Re: Razum ili strast   Razum ili strast Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Razum ili strast
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: