LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Laz... i kako se nositi sa njom

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Laz... i kako se nositi sa njom Empty
PočaljiNaslov: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime10/8/2009, 8:20 pm

Koliko god da boli istina je istina, ali laz gnusna,podmukla,zla cak i ona dobronamerna boli mnogo vise jednostavno razjeda dusu. Laz igovorena od osobe do koje vam je stalo,to je nesto sto je u stanju da me skroz izbaci iz takta,tada bih ujedao. Kako se vi borite sa njom?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime10/8/2009, 8:28 pm

Знаш, када те читам, сетим се себе из неких дана када сам био твојих година. Пролазило је време, схватио сам да су људи тек људи, да сам и ја човек.
Лаж, можда доноси бес, нека осећања таме, међутим, има особа до којих ти је стало, разлишито ћеш реаговати на лаж, није свака од њих иста и на истом нивоу на лествици.
Некоме могу опростити све, нека лаже, небитно је, зависи шта је у мени, које осећање, некоме, никада.
Можда је помало чудно, можда, ко зна ?

https://poezija.darkbb.com
Vesperis

Vesperis

Ženski
Broj poruka : 77
Godina : 37
Humor : na oko neprimetan
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime10/8/2009, 8:29 pm

Trudim se da živim tako da se nikad ne postidim onoga što uradim ili kažem, a objavljeno je širom sveta, čak i ako je to što je objavljeno čista laž. Nije lako. U stvari mislim da ne može ništa da povredi čoveka kao njegova sujeta. A trudim se da mi ona ne bude najbolji drug!
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime10/8/2009, 8:35 pm

Masada ::
Знаш, када те читам, сетим се себе из неких дана када сам био твојих година. Пролазило је време, схватио сам да су људи тек људи, да сам и ја човек.
Лаж, можда доноси бес, нека осећања таме, међутим, има особа до којих ти је стало, разлишито ћеш реаговати на лаж, није свака од њих иста и на истом нивоу на лествици.
Некоме могу опростити све, нека лаже, небитно је, зависи шта је у мени, које осећање, некоме, никада.
Можда је помало чудно, можда, ко зна ?
Ok laz izgovorena od osoba do koih mi nije stalo ce me nasmejati do suza,medjutim kada cujem da laz izgovara osoba sa kojom sam veoma blizak, onda ludim takve lazi me uzasavaju.Svidja mi se sto te potsecam na tebe jos samo da postanem takav covek kakav si ti, barem jednim svojim delom da uspem da razumem mladje od mene kao sto ti nas razumes i bice super,mada ima stvari sa kojima se bas ne slazemo ali niko nije savrsen. hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime10/8/2009, 8:40 pm

Vesperis ::
Trudim se da živim tako da se nikad ne postidim onoga što uradim ili kažem, a objavljeno je širom sveta, čak i ako je to što je objavljeno čista laž. Nije lako. U stvari mislim da ne može ništa da povredi čoveka kao njegova sujeta. A trudim se da mi ona ne bude najbolji drug!
Ok sujeta nas ubija tu si upravu, ali nasu sujetu uglavnom pokrece neki trac o nama, sa njim je tesko ziveti kada dolazi od osoba nama bliskih.Najgoru stvar koju covek moze uraditi drugoj osobi je da u javnost plasira trac za koji zna da ce tu osobu mnogo pogoditi.Takve ljude bih ja .... bolje da nepisem.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime10/8/2009, 8:43 pm

Па ни ја се нисам слагао са свиме, међутим, човек се мења временом, тако да ће твоје неслагање бити једном слагање.

Шта је у суштини лаж и ко кога лаже ? Понекад, пречутимо понешто, мислимо да то тако треба, и то је врста лажи. Живомо са тиме, можда нас изједа, можда не, зависи колико можемо да потиснемо то у себе.

У праву је Весперис, сујета је та која је гора од лажи, убија, полако, тихо, неприметно. Лаж заболи, понекад и ћутање, никад не знаш шта ће се десити у неком тренутку, импулсивно и ја реагујем али брже се врачам у нормалу, то се стиће годинама, не учи се. Треба сагледати и другу страну, зашто је то тако урађено, треба да разумемо и друге ако желимо и себе.

Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime10/8/2009, 8:46 pm

smesko zz ds1989 ::
Vesperis ::
Ok sujeta nas ubija tu si upravu, ali nasu sujetu uglavnom pokrece neki trac o nama, sa njim je tesko ziveti kada dolazi od osoba nama bliskih.Najgoru stvar koju covek moze uraditi drugoj osobi je da u javnost plasira trac za koji zna da ce tu osobu mnogo pogoditi.Takve ljude bih ja .... bolje da nepisem.

Знаш оно, мрзе те а диве ти се у неку руку. Дешавало ми се то, сада се насмејем, схватио сам ситне душе које трачаре.

smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime10/8/2009, 10:02 pm

Ok, shvatio sam ih i ja, ali veliki je problem kada su to ljudi koje smatras drugom porodicom, koji neke stvari ne smeju da pitaju pa zamisljaju u svojoj glavi neke stvari koje nemaju veze sa istinom.Sto je najgore onda to komentarisu gde ne treba i onda nastaju problemi.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime11/8/2009, 4:32 pm

Па, када порастеш, направичеш филтер за те које сматраш породицом, неће их пуно остати на списку.

BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime11/8/2009, 10:41 pm

ja sam u svom detinjstvu i ranoj mladosti bila primorana da lazem. jednostavno sam morala da bih prezivela. lagala sam roditelje. i danas to cinim. i to su one lazi gde ako ih nekazem ode glava. daklem kao dete sam naucila da prevalim laz preko svojih usta i da netrepnem.
danas vise nemam toliku potrebu za tim. roditelje jos uvek lazem jer moram. ali nikog drugog. i valjda sto sam tako dobro lagala kada sam bila mala, sada mogu da provalim kada neko laze jako dobro. i naravno pustim ljude da ostanu u ubedjenju da sam njihovu laz progutala. nezelim da im pokvarim zadovoljstvo.
stvarno ponekad pozelim da sam imala roditelje drugacije nego sto jesu i da nisam bila prinudjena da lazem ali nemogu da ih biram...
bas neki dan se desilo da sam morala da lazem. znate, ja pusim. i krijem to od roditelja. sa svoje zamalo 34 godine nesmem da im kazem za tu moju naviku. i mesto mene, moj najmladji sin im je rekao. mama mi je pripretila da ce mi grkljan iscupati...i? sta sam trebala, da priznam? jednostavno sam rekla da mi sin mali i nema pojma sta prica...laze dete Smile
i naravno mir u kuci. znam da je to linija manjeg otpora ali nemam snage da se borim. i nezelim. ima mnogo precih stvari u zivotu sa kojima se trebam boriti...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime12/8/2009, 12:17 am

Ovo sto si ti napisala je veoma ozbiljno Bobi, ne znam kako uspevas tako da zivis, meni niko ne sme tako nesto da kaze ni moji roditelji naravno, imas 34 a plasis se da im kazes istinu to nije dobro.Nije normalno da majka tako prica sa njenim detetom koje ima toliko godina, ustvari nije normalno da tako prica sa detetom bez obzira na njegove godine,nemoj da se nadjes uvredjena znas da te volim ali probaj da im kazes istinu koliko god za njih to bilo strasno,nisi vise mala ne mogu oni da ti diktiraju sta da radis.Izvini ako sam se previse umesao u tvoj zivot, ali ja sam takav ne mogu da gledam kako mi prijatelji pate hepi hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime12/8/2009, 2:12 pm

ali ja nepatim zbog toga. vecinom vremena nepatim...
imam roditelje takve kakvi su, i sto sam starija sve vise to prihvatam. nezivim sa njima, imam svoju porodicu, mogu da podnesem da izigravam "fino dete" pred njima. nije to tako losa uloga...aj za to pusenje, a sta bi rekli tek kada bi znali da ja volim da popijem nesto s vremena na vreme kada imam volju za to...ili tek da dozvoljavam mojoj deci da popiju gutljaj piva iz moje case. ili da dozvoljavam deci da piju koka kolu. i da jedu cips...sve je to zabranjeno, moja deca to znaju, ismevamo se sa tim.
i to je jedan nauk. bar sam drugaciji roditelj nego sto su moji meni. moji klinci mogu svasta da mi kazu, mogu da imaju svoje misljenje i da se bore samnom za njega. to meni nije bilo dopusteno.
i zasada mi je draze da lazem svoje roditelje da ih ne bi povredila. sto manje znaju o meni to bolje...

nisam uvredjena sto pricamo o tome, da me to boli, ne bi napisala to ovde.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime12/8/2009, 11:19 pm

Tvoj nacin zivita, uostalom tvoj zivot.... Ja tako ne bih mogao, lepo je jedino to sto bar ne pravis istu gresku kao tvoji roditelji, to uglavnom ljudi rade.Ja volim da kazem zivi i pusti druge da zive.Svidja mi se sto si tako otvorena da si musko vec bih te zvao u moju navijacku ekipu, takvi nam ljudi trebaju, iskreni sto na umu to na drumu.Svaka cast Bobi za to, mada moj savet reci im sve sto imas bice ti mnogo lakse.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime13/8/2009, 4:12 pm

to zivi i pusti druge da zive je nekako moj moto. i drzim ga se. i tako bih volela kada bi se svi pridrzavali toga.
ok je reci svoje misljenje i tako, ali forsirati nekoga da radi nesto sto nezeli je ...
ali bas volim kada me poslusaju Smile
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime13/8/2009, 11:36 pm

I ja Bobi volim kada me ljudi poslusaju,uglavnom resim neke njihove probleme, kada bih i svoje tako resavao bilo bi divno.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime14/8/2009, 10:11 pm

e, a ja sam dobra u tome da saslusam ljude. a savete sam prestala da dajem jer vidim da nevredi. niko me neposlusa Smile
uostalom i ja nicije neslusam...radim po svom, pa makar glavom kroz zid.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime15/8/2009, 1:28 pm

Prijatelji su tu da ti daju savete, ali zivot je samo tvoj ti donosis odluke ako mislis da treba da uradis nesto, uradis pa ako nije dobro ti si uradila i ne krivis nikoga tako treba.Sto se tice lazi juce sam cuo par traceva o meni na poslu i sit se nasmejao, valjda postoje i te lazi koje donose srecu, kada ljudi lazu a to je nebulozno meni uspeju cak i da poprave raspolozenje, naravno to su nebitni ljudi u mom zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime15/8/2009, 10:28 pm

e, pa to je super. i a volim da cujem sta ljudi pricaju o meni pa se smejem.i naravno, ako je nebulozna laz, neporicem. nema svrhe. smejem se i potvrdjujem Smile
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime17/8/2009, 12:27 am

BOBI-BO ::
e, pa to je super. i a volim da cujem sta ljudi pricaju o meni pa se smejem.i naravno, ako je nebulozna laz, neporicem. nema svrhe. smejem se i potvrdjujem Smile
Bio bih veliki magarac kada bi takve stvari demantovao, svi koji me dobro znaju su sigurni da neke stvari nisam u stanju da uradim a moje kolege imaju bujnu mastu pa sto im kvariti ta zadovoljstva, naravno mislim na kolege do kojih mi nije bas mnogo stalo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime20/8/2009, 7:00 pm

Po tom pitanju sam veoma stroga,nelazem nikoga ono sto mislim kazem uvek u lice svidjalo se to kome ili nesvidjalo.Laz i prevara su dve jedine stvari preko kojih ne prelazim.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime20/8/2009, 7:07 pm

Slazem se sa tobom da preko lazi i prevara ne prelazim, mada kada je u pitanju glupi trac, odnosno glupost koja uspe da me nasmeje do suza, onda nemam problema, to me cak odusevljava.
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski
Broj poruka : 0
Humor : umjeren
Datum upisa : 18.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime28/10/2009, 12:40 am

Ne volim da me lažu...ali ni ja nisam svetica,ruku na srce slažem masu puta i uvjek mislim da je to opravdana laž!!!
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime29/10/2009, 10:53 pm

Nema opravdanih lazi, nepostoji laz koja ce nekoga da usreci, vremenom se sazna istina i onda koliko god u trenutku bio srecan zbog lazi. toliko je nesrecan kada sazna da je to bila laz.
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski
Broj poruka : 0
Humor : umjeren
Datum upisa : 18.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime30/10/2009, 9:54 pm

Smeško ti si mi u svemu ovome otvorio oči...hvala.....ali ja razmišljam ovozemaljski...ne toliko utopistički...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime1/11/2009, 12:35 am

Vidi ja ti ovo pricam iz licnog iskustva, nema veze sa utopijom, koliko god da istina boli ona se prihvati, a laz koliko god da je slatka kada se sazna da je laz i otkrije istina mnogo vise boli.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime2/11/2009, 8:00 pm

Razmisljam nad ovim pitanjem i zaista dolazim do iskrenog odgovora, istina zaista zna da me ponekada zaboli,nekako mi se srce stegne...osecam prosto u sebi osecaj koji se ne moze opisati.Ali bez obzira kakva god da je,koliko god bolela milija mi je i draza od lazi.Preko svega cini mi se mogla bi da predjem,da oprostim ali preko nje nikada Prezirem ljude koji lazu.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime2/11/2009, 11:53 pm

Ne volim ni ja ljude koji lazu, ali moramo svi priznati da lazemo, da nepostoji osoba koja nije slagala, makar nesto banalno. Nisu problem lazi koje nikoga ne doticu, koje stvaraju dobru atmosferu, ali lazi sa kojima nekoga zelimo da povredimo ili prevarimo, e takve neoprastam, takvi ljudi su stvarno spremni na sve. kako se nositi sa tim? ne znam, ja jos uvek neuspevam, mnogo boli kada slaze neko koga si smatrao prijateljem.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 6:52 pm

Laž je korisna i te kako..Kako bi inače znali vrijednost istine ako laž ne bi postojala,
Ili obrnuto..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 7:07 pm

Ne bi se ovde slozila s tobom nikako,mada je lepo receno.Mene licno laz ubija,a cak i najgora istina me samo moze ojacati.To je neko moje zivotno iskustvo.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 7:23 pm

Možda sam loše postavio definiciju rečenice..
Može ovako..
LAŽ JE POTREBNA DA BI SE SHVATILA PRAVA VRIJEDNOST ISTINE. Laz... i kako se nositi sa njom 431365
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 7:33 pm

Zasto je laz uopste potrebna???Objasni mi,zasto mislis da kazanom izrecenom istinom ne dobijas pravu vrednost.Hajde hoces da te lazem...jel bi se mozda lepse,bolje osecao.Jer bi tu laz svatio kao vrednost istine.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 7:55 pm

Ja ti kažem da jedino preko iskazane laži možeš spoznati pravu vrijednost istine ..Složila se ti sa tim ili ne,ali to je tako..A to je i dokazano kroz istoriju čovječanstva..Kako bi ti recimo dokazala da je neko istinit..Ajde..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 8:04 pm

Nema dokaza...postoji samo savest koja je po meni recita.Pa onda neka svako radi po tome.

Ništa lakše nego prepoznati laž.
Čim ti se nešto ne sviđa, čime nisi zadovoljan.Zaključak: sve je laž! Laz... i kako se nositi sa njom Icon_biggrin

Poslednji izmenio Beskraj dana 7/11/2009, 8:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 8:10 pm

Beskraj ::
Nema dokaza...postoji samo savest koja je po meni recita.Pa onda neka svako radi po tome.
Kako nema dokaza..P kako bi ta savjest nazvala neistinu... Laz... i kako se nositi sa njom 431365
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 8:16 pm

Cekaj,da li ti savest smatras istinom?Savest nema svako,jako mali broj ljudi tu osobinu poseduju.Za mene licno je dokaz istine,za mnoge je neistina.Istina je logičko slaganje misli sa samim sobom...sto naravno ne znaci da se ti slazes jel smojom istinom.

Nije samo jedna istina
I prljav kaput ima lica dva... Laz... i kako se nositi sa njom Icon_biggrin Sta mislis o tome???

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 8:23 pm

Ček malo...Ti si pomenula REČITU SAVJEST nisam ja ..Dakle pitanje ide ovako ..Ako je savjest rečita ,kako će ona nazvati neistinu..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 8:26 pm

Savest je recita u smislu nekog unutrasnjeg JA.Izvini kada sam rekla recita mislila sam u figurativnom smislu.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 8:34 pm

Aj dobro..P dobro kako će to unutrašnje onda znati razliku između istine i neistine...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 8:46 pm

Cekaj sta ti to sada znaci ajde dobro.Hoces da kazes u prevodu da ti nerazumes sta ja pricam,ja sam to tako shvatila.Pa to unutrasnje ja je u stvari savest.Da li cu ja znati da li ti lazes ili ne je nebitno,jer po meni onaj ko laze laze samoga sebe,mene ne.A razlika izmedju istine i neistine...zna svako od nas Dzoni,unutar sebe.Cekaj Dzoni koliko istina postoje za tebe???Zanima me.Istina i laž nisu u očima promatrača nego u odnosu činjenica.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 9:05 pm

Razumjem ja tebe apsolutno ..Ali ti mene ne razumiješ ..Ja te opet pitam kako bi ti nazvala neistinu i kako bi znala da je nešto neistina ako neistina nebi postojala.. Laz... i kako se nositi sa njom 431365
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 9:12 pm

Dzoni po nosu. Laz... i kako se nositi sa njom Icon_biggrin Neistina postoji,i oduvek je postojala,ja je ne mogu demantovati.A kako bi znali sta je neistina...oseti se.Svako ima razlicite nacine otkrivanja.Postoje ljudi koji su savrseni u svojim lazima...ali kad tad se otkriju.Ne kaze se dzabe u lazi su kratke noge.Po meni je istina najbolja laz.Pa kome se ovo svidelo,svidelo se kome ne sta cu tako je.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 9:30 pm

,,Po meni je istina najbolja laz.''.Oćešš li mi molim te malo objasniti ovu tvoju rečenicu..Kako istina može biti najbolja laž..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 10:49 pm

džoni azra ::
,,Po meni je istina najbolja laz.''.Oćešš li mi molim te malo objasniti ovu tvoju rečenicu..Kako istina može biti najbolja laž..

Mogu na jedan poetski nacin da ti ovo objasnim,ako mi dozvolis.Istina je prozracna,ona se ne opaza,neistina je neprozirna i nepropusta nista.Otuda se istina i ne moze shvatiti.
Po meni istina je najbolja laz-da,sta ima tu da se puno objasnjava.Budi iskren i ne lazi,a ja cu znati sta je u pitanju.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 11:35 pm

Čekaj malo..Sad si me zbunila..Kako istina može da bude najbolja laž..Ako je istina najbolja laž onda istina ne postoji ..Dakle,mi živio u laži i ne postojimo..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime7/11/2009, 11:46 pm

Mi postojimo...cekaj nisi ti bas tako zbunjive prirode dobro znamo i ja i ti to.Nedas se ti bas tako lako zbuniti,mada mislim da smo temu skroz naskroz promasili,ali nema veze.Gde stadosmo.Trazenje istine je po malo Sizifov posao.Zato sam ti i rekla da je istina najbolja laz.Istina je stvarnost...realnost,savest...unutrasnje tvoje ja.A da li to uopste u danasnjem vremenu ljudi poseduju istinu,i koliko zive u lazi???

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime8/11/2009, 12:02 am

Nismo promašili temu ..Pričamo o istini i po malo filozofiramo jelte..Da bi dokazali laž,moramo prv da dokažemo da li istina postoji..S obzirom da si ti napisala da je istina najveća laž,došli smo do zaključka da istina ne postoji.U stvari došli smo do zaključka da istina u stvari postoji ali je Sifiski posao tražiti je i zato je istina najveća laž..Dakle istina je realnost.stvarnost,unutrašnje ja..Kako nešto što je laž može biti realnost,stvrnost..I zašto bi ljudi posjedovali nešto što je laž..Evo još da ti dogovorim na pitanje ,da li ljudi ,i koliko žive u lažima..Ovo je odgovor na tvoje dosadašnje pisanje i pitanje..
Ljudi žive u lažima i ne posjeduju istinu jer istina kao laž ne postoji...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime8/11/2009, 12:10 am

Dobro sada ti meni objasni kako se ti nosis sa tim lazima...jer istina kao laz ne postoji.Kako je ti prepoznajes.Kako ces ti meni da poverujes da sve sto pisem,pricam je istina ili laz???Pustimo na stranu moral...i ostale stvari?Kako ces ti licno naravno ako te zanima covek kao covek da znas o cemu se radi?

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime8/11/2009, 12:37 am

Ja lično,mogu da se nosim samo sa istinom,jer laž samu sebe negira i nema potrebe da se ja nosim sa nečim što nema nikakvog utemeljenja u meni..Sa lažima treba da se nose oni koji lažu i koji vjeruju u svoje laži..Laž,pošto je neutemeljena i negira samu sebe,ona samu sebe otkriva jer negira onog koji je kaže...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime8/11/2009, 11:07 am

U pravu si tu se slazem stobom,mozda se nisam dobro izrazila,kako laz prepoznajes?Kazes laz samu sebe otkriva,pa znas i sam koliko je lazi proslo a da nikada nisu otkrivene...

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime8/11/2009, 1:14 pm

Svaka laž je otkrivena ,ali svaka laž ne nosi istu težinu,tako da o nekim lažima moemo slobodno pričati o nekim u datom trenutku ne..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Laz... i kako se nositi sa njom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: