LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Laz... i kako se nositi sa njom

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime8/11/2009, 1:19 pm

Apsolutno se slazem.Ali ja sobzirom da sam takvog kakvog jesam temperamenta,uvek sam za to da istina koliko god da ima svoju jacinu,tezinu, bol , volim da je cujem odmah...sada.Ne zelim je u datom trenutku.
Jos nesto da dodam ovde Kad bolje pogledamo kroz istoriju čovečanstva, laž je uvek pobeđivala. Siroke mase su tu laz kao nabolje nafilovanu tortu jako dobro primali i prihvatali.Ali istina ipak uvek izadje na sunce.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime8/11/2009, 1:30 pm

Kako nekome reći da laže?
Da li je nekad korisno lagati?
Zašto nas lažu?
Prećutati ili slagati istinu
Minhauzenov sindrom.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime8/11/2009, 1:33 pm

U pravu si potpuno ..Samo da se razumijemo ..Ja kad sam rekao za laž o kojoj se ne smije pričati u datom renutku,mislio sam na političku laž...A zna se kako su prolazili ljudi koji su govorili istinu tokom vladavine komunizma u našj bivšoj državi..S obzirom da je Jugoslavija građena na lažima i lažnim idejama,nije ni čudo što se raspala..Dakle,sve [to sestvara na la'nim principima nije postojano..Propada..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime8/11/2009, 2:44 pm

Slazem se stobom...ali to su lazi kako i sam kazes otkrivene,posle tolikog vremena i opet je istina izbila na videlo.Moram da ubacim svoj omiljenu mudrost koja se odnosi na laz i istinu.

Volim istinu i mislim da je ona ljudima potrebna. Ali, još im je potrebnija laž koja im laska, koja ih tesi , i koja im daje beskrajne nade. Bez nade, oni bi umrli od očaja.

-Neki ljudi cini mi se prosto vape,i vole da zive u lazima,jer im je to jedini nacin funkcionisanja.Ja tako zaista ne mogu.Kazem istinu,i volim da mi je vracena.Istina je ono sto je meni potrebno da bude tako, a svi drugi nek se valjaju u iluzijama ili lazima.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime8/11/2009, 6:44 pm

Tako je ...Živio govornik..Aopsulutno se slažem sa tobom...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime8/11/2009, 7:02 pm

Dzoni jel ti to opet mene malo Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_biggrin na filozofiji...Ako me osecaj nevara.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime20/11/2009, 6:03 pm

Laz, nevolim je nikako.Licno nikada nelazem,vrlo sam direktna i nikada nista ne precutkujem.Ono sto me zaista moze jako zaboleti u zivotu upravo jeste laz.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime4/12/2009, 7:49 pm

Totalno se slazem sa tobom Beskraj, ali kada sam postavljkao temu, zeleo sam da pitam, kako se nositi sa lazima najblizih o nama, kako to prevazici?
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime10/12/2009, 9:53 am

uh mislim Smesko da je to tesko prevazici..meni jer zaista sam uvijek za ISTINU,osim ako bi istina nekada nekome u datom trenutku skodila,ajde da kazem da bi je tada "odlozila"..mislim da nekada ljude treba pripremiti za istinu,jer mnogima od nas je lakse zivjeti u lazima,ali covjek koji bjezi od istine mnogo vise rizikuje a da toga nije ni svjestan..ako se treba prihvatiti laz i jos se nositi s njom,ako je to pitanje tj.tema..e onda je moj odgovor..da je jako mucno i tesko nositi se s njom, to najbolje znaju oni koji to moraju...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime10/12/2009, 10:03 am

mada ima tu primjera (u mojoj okolini)kada je laz "nuzno zlo"...kad bi istina napravila "karambol" od zivota vise njih istovremeno...znam dva jaka primjera...e sad kada postoje dva postoje i 202...a na svojoj kozi...ipak...bi rizikovala zarad istine...mada kazu..."lako je tudjom rukom vrelo gvozdje dohvatiti"...tako da..ne znam...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime10/12/2009, 6:15 pm

lucija ::
uh mislim Smesko da je to tesko prevazici..meni jer zaista sam uvijek za ISTINU,osim ako bi istina nekada nekome u datom trenutku skodila,ajde da kazem da bi je tada "odlozila"..mislim da nekada ljude treba pripremiti za istinu,jer mnogima od nas je lakse zivjeti u lazima,ali covjek koji bjezi od istine mnogo vise rizikuje a da toga nije ni svjestan..ako se treba prihvatiti laz i jos se nositi s njom,ako je to pitanje tj.tema..e onda je moj odgovor..da je jako mucno i tesko nositi se s njom, to najbolje znaju oni koji to moraju...

Laz kada tad izadje na videlo.Koliko je po meni tesko lagati,toliko je tesko i biti slagan.Donekle si u pravu...za neke stvari mozda se treba sacekati pravi momenat pa reci istinu,ali to se zove precutati u datom momentu.Pa kada se nadje prava prilika reci onako kako jeste.Ni onda netreba da se laze.Ne slazem se stobom da je svima nama lakse da zivimo u lazima...meni je toga zaista dosta,dosta lazi...dosta iluzije.Po meni svaka bol je lepsa,koliko god nam bila teska nego laz.Ne volim da se nosim s lazima,i neprihvatam je pa makar bila i ona sa masnicom ukrasnom i nafilovana na najboli nacin.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime10/12/2009, 6:35 pm

Beskraj ako neko mrzi lazi onda sam to ja VJERUJ NE PODNOSIM LAZI na prvom mjestu sam po tome,u odnosu na okolinu tek tad jos vise shvatam koliko sam razlicita,ali sam ponosna zbog toga....nisam rekla da je SVIMA NAMA lakse da zivimo u lazi, vec, MNOGIMA TJ.VECINI A NIKAKO SVIMA...a to je razlika....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime10/12/2009, 7:27 pm

Da to si u pravu ima ljudi koji prosto vape da zive u lazima,tako im je valjda lakse da se nose sa svim gorucim problemima.Svi smo mi izgleda razliciti.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime10/12/2009, 7:42 pm

da neki vape, a neki na zalost moraju tako....kako god...ja ne zelim ni jedno ni drugo........prednost uvijek dajem istini,ma kako god ona bila bolna.....realnost je to,snove volim zaista, i da mastam...ali to su samo "snovi" i "masta" ne moze da skodi....a lazi...lazi su za mene ZLOOOO......koje unistava ljude i zivote....
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime14/12/2009, 1:35 pm

U svakom slučaju lakše je živjeti u istini nego u lažima..Jer laž unitav sve oko sebe..Istina je ipak nešto što je realnost i treba je i reći i prihvatiti onakvu kakva je..
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime19/12/2009, 1:36 pm

džoni azra ::
U svakom slučaju lakše je živjeti u istini nego u lažima..Jer laž unitav sve oko sebe..Istina je ipak nešto što je realnost i treba je i reći i prihvatiti onakvu kakva je..
Totalno bih se slozio sa tobom Dzoni, kakva god da je istina je i kad tad cemo to saznati zato je uvek bolje reci istinu nego laz, ma kako upakovana ona bila.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime21/12/2009, 9:16 am

ne treba se nositi s njom, treba je odbaciti...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime24/12/2009, 12:21 am

Naravno, ali ako je izrecena od strane recimo roditelja sa kojima zivimo, i ne mozemo je tek tako odbaciti. sta onda da radimo?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime6/1/2010, 3:29 pm

Postoji li opravdanje za laz,da li je to navika ili je to genetski?Sve sto vise i vise razmisljam o ljudima i slusam ih, shvatam da zaista se ne pronalazm i u mnogim pricama i onda dolazim do zakljucka. Ljudi su poznati po tome, bolje lepa laz nego ruzna istina, a naravno
za lepu laz i lep flaster.To sam definitivno shvatila ovih dana.u istini nema lazi, niti u lazi istine.
u istini je istina a u lazi...laz. Samo smo mi ljudi izgleda takvi,da nam je cesto vid zamagljen,pa nerazlikujemo istinu od lazi.Nazalost ovo vazi za mnoge koje znam.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime11/1/2010, 1:48 am

Beskraj ::
Samo smo mi ljudi izgleda takvi,da nam je cesto vid zamagljen,pa nerazlikujemo istinu od lazi.Nazalost ovo vazi za mnoge koje znam.
Mislim da ljudi znaju razliku izmedju lazi i istine, ali idu linijom manjeg otpora, i zato ce nekada laz lepo da upakuju, da onaj ko je cuje to pohvali. Opet kazem ja sam za istinu ma kakva ona bila. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Laz... i kako se nositi sa njom   Laz... i kako se nositi sa njom - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Laz... i kako se nositi sa njom
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: