LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Cilj (ne)opravdava sredstvo..?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Empty
PočaljiNaslov: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime19/8/2009, 11:11 pm

Ne osporavam niciji uspeh, ali da bih nekome cestitala na uspehu, bitno mi je da znam na koji nacin je taj uspeh postignut. Ne smatram da cilj opravdava sredstvo. Ne gledam samo rezultat - uspeh, vec me zanima i put do njega. Cenim uspesne zene koje su samo svojim radom i talentom postigle uspeh u profesionalnom i materijalnom smislu i stekle drustveni status. Ne cenim sponzoruse. Ne postujem ih. Ne divim im se. Imam pravo na to. Necu ih nikada dizati na pijedestal jer to po meni ne zasluzuju.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime20/8/2009, 1:26 am

Cilj definitivno ne opravdava sredstvo. Da li treba nekog ubiti, prevariti, spavati sa nekim itd da bi se uspelo u zivotu, naravno da ne.O sponzorusama da i negovorim.Bolje da je zena kurva nego sponzorusa.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime20/8/2009, 7:47 am

Ne mislim tako.
PO meni ni jedan cilj nije vredan ako se do njega mora doci prevarom ,lazi, kradjom ponizavanjem ili cak unistavanjem necega ili ne daj Boze nekoga.
Mada poznajem dosta osoba koje nemisle kao ja. Mada za nečasnog coveka je svako sredstvo opravdano.

Poslednji izmenio Beskraj dana 2/6/2011, 3:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime20/8/2009, 12:41 pm

Naravno da nijedan cilj nije vredan toga.Ne razumem u cemu se ne slazes, osim ako nije u pitanju zadnja konstatacija, ali mnoge zene su prostitutke zato sto su na to primorane iz razno raznih stvari, a sponzoruse same biraju da to postanu.To je ono sto sam hteo da kazem, cilj definitivno ne opravdava sredstvo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime20/9/2009, 7:32 pm

PAZI KOGA GAZIS KAD KRENES PREMA VRHU JER CES SRESTI TE ISTE LJUDE KAD KRENES PREMA DNU"... A to da cilj opravdava sretstvo smatram da je geslo za kukavice koje nemogu naci bolji razlog.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime23/9/2009, 4:54 pm

Beskraj ::
Ne mislim tako.
PO meni ni jedan cilj nije vrijedan,
ako se do njega mora doci prevarom ,lazi, kradjom ponizavanjem ili cak unistavanjem necega ili ne daj Boze nekoga.
Mada poznajem dosta osoba koje nemisle kao ja. Mada za nečasnog coveka je svako sredstvo opravdano.
Šta bi sa skromnošću i ambicijom..Mislim da si malo kontraverzna u svojim stavovima..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime23/9/2009, 5:29 pm

džoni azra ::
Ne mislim tako.
PO meni ni jedan cilj nije vrijedan,
ako se do njega mora doci prevarom ,lazi, kradjom ponizavanjem ili cak unistavanjem necega ili ne daj Boze nekoga.
Šta bi sa skromnošću i ambicijom..Mislim da si malo kontraverzna u svojim stavovima..

Jesam ambiciozna,jesam neskromna ali do cilja nedolazim gazenjem,i ostalim sredstvima.Sto mislim da nema nikakve veze sa mojom kontraverznoscu[sto se tice stava].Ne shvatam gde sam napisala da do cilja dolazim ne birajuci sredstva,i odakle ti takav zakljucak???

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime24/9/2009, 7:42 pm

Ne shvatam gde sam napisala da do cilja dolazim ne birajuci sredstva,i odakle ti takav zakljucak???
Ниси нигдје..Али оволика прича о амбициозности,некако се не слаже са овом темом,јер кад је човјек толико амбициозан нема шансе да неког не згази,макар и симболично..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime24/9/2009, 7:55 pm

Mislim da gresis...mada kada bolje razmislim i u pravu si.Ali samo simbolicno,jer ko je sposobniji,prodorniji...ima vece sanse..Ali ja to ne gledam kao neku manu.A temu sam postavila posto smo se ja i Smesko stalno nesto preganjali oko biti skroman ili ne biti.Pa sam htela da neke stvari razjasnimo kroz ambiciju.To sto ja jel tezim boljem rad.mestu i plati mislim da nema nista lose u tome.Valjda je to nama svima cilj.Mozda gresim,mozda neko radi svoj posao samo zato sto ga voli,i nista mu drugo nije ni bitno.

Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah

Ženski
Broj poruka : 87
Godina : 30
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime24/9/2009, 8:15 pm

Cilj nikada nije opravdavao sredstvo, u nekoj normalnoj Srbiji u nekom normalnom svetu. Danas, nažalost, opravdava. Danas doživimo da jedna studentkinja javno, na televiziji, izjavi kako se divi curama koje ne prezaju ni od čega. Po mom mišljenju, to je sramno.

Ali zato, kao što reče draga Beskraj, cenim i uvek ću ceniti ljude koji svojim idejama i svojim talentom i inteligencijom probijaju svoj put ka vrhu. I nikad, ali nikad se neću buniti ako me u budućem profesionalnom životu 'pobedi' neko mlađi, inteligentniji i talentovaniji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime24/9/2009, 9:08 pm

Mislim da gresis...mada kada bolje razmislim i u pravu si.Ali samo simbolicno,jer ko je sposobniji,prodorniji...ima vece sanse..Ali ja to ne gledam kao neku manu.A temu sam postavila posto smo se ja i Smesko stalno nesto preganjali oko biti skroman ili ne biti.Pa sam htela da neke stvari razjasnimo kroz ambiciju.To sto ja jel tezim boljem rad.mestu i plati mislim da nema nista lose u tome.Valjda je to nama svima cilj.Mozda gresim,mozda neko radi svoj posao samo zato sto ga voli,i nista mu drugo nije ni bitno.
Не гирјешиш уопште..Сви ми тежимо бољем радном мјесту и већој плати..
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime24/9/2009, 11:39 pm

AlAnyah ::
Cilj nikada nije opravdavao sredstvo, u nekoj normalnoj Srbiji u nekom normalnom svetu. Danas, nažalost, opravdava. Danas doživimo da jedna studentkinja javno, na televiziji, izjavi kako se divi curama koje ne prezaju ni od čega. Po mom mišljenju, to je sramno.

Ali zato, kao što reče draga Beskraj, cenim i uvek ću ceniti ljude koji svojim idejama i svojim talentom i inteligencijom probijaju svoj put ka vrhu. I nikad, ali nikad se neću buniti ako me u budućem profesionalnom životu 'pobedi' neko mlađi, inteligentniji i talentovaniji.
Bravo AlAnyah, tako treba razmisljati, pogotovo u ovom prvom delu tvoga posta, muka mi je takvih koji podrzavaju ljude koji na sve nacine zele da napreduju. Radom se sve postize zelis li da uspes radi, trudi se i uspeces, ako ne opet nije bitno , bitno je dati sve od sebe.Cilj nikada ali nikada neopravdava sredstvo.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 2:31 am

ako je cilj VELIKI a sredstvo MALO..opravdava ga isti...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 6:36 am

smesko zz ds1989 ::
AlAnyah ::

Bravo AlAnyah, tako treba razmisljati, pogotovo u ovom prvom delu tvoga posta, muka mi je takvih koji podrzavaju ljude koji na sve nacine zele da napreduju. Radom se sve postize zelis li da uspes radi, trudi se i uspeces, ako ne opet nije bitno , bitno je dati sve od sebe.Cilj nikada ali nikada neopravdava sredstvo.

Ne bi se Smesko slozila stobom pa mislio ti o meni sta hoces ovde.U pravu si radom se sve postize,ali ne bas i u ovoj zemlji.Ovde radom mozes dobiti zuljeve,glavobolju...pritisak i ostale bolestine i da te niko bas niko i ne primeti.Ovde su neka druga merila vrednosti na ceni[sto je jako zalosno].Primera radi kod mene ako si veza necija mozes da preblejis ceo dan ne radeci a da doguras samo tako.Nije to jedinstven primer,ima ih svuda oko nas.I ti to sve gledas,radis ko stoka...i posle ti kazes pa ako i ne uspes nije bitno.Kako nije bitno.Znaci ti ispadas u celoj prici budala.Jer radis i vuces za njih troje a ovamo kajmak pokupi onaj ko nije prstom makao.Mislim o cemu mi pricamo.

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 8:57 am

Opet pobrkani lončići!! Niko ovde nije Makijavelista ako je ambiciozan!
Potpuno se slažem sa Beskraj i nimalo mi nije "muka" (kako to neko napisa ovde) od tudjih različitih mišljenja!.

Naravno da je rad osnov svega, rad ili učenje , samo što danas to nije dovoljno za neke ni da bi opstali i bili "srećnici koji imaju posao".
Niko ovde nije govorio o gaženju preko leševa do uspeha, već o umeću nametanja sopstvenih vrednosti i kvaliteta. Namerno sam napisala reč "nametanja" jer ova nesrećna zemlja u kojom živimo počela je i sama da liči na Opstanak.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 10:55 am

Ptica ::
Ali Makijavelizam se polako nameće kao stvarnost na ovim prostorima ,htjeli mi to da priznamo ili ne.Rad se kao osnovno sredstvo za napredovanjem i zaradom ne vrednuje kao nekad..
Vrednuju se kriminal i korupcija koji za sobom ostavljaju tragove ostalih nedopustivih radnji,kao naprimjer ,,veze''..Ako imate dobru vezu škola vam ne treba,daće vam je..A vi koji ste gulili fakultete po 4-5 godina možete samo da gledate kako se neka neznalica šepuri šefovskim zvanjem,a vi kao školovan kadar treba da ispravljate greške šefa koji je doveden na to radno mjesto da bi sprovodio makijavelizam..Svi znamo kak dolaze do šefovskih i direktorskih pozicija danas.. Cilj (ne)opravdava sredstvo..? 947709
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 12:04 pm

Da, to je apsolutno tačno! Na žalost. Samo ja sam mislila na članove foruma, ni jedna od nas mi ne liči na čoveka koji bi gazio preko leševa!
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 12:26 pm

Ima toga i u mojoj firmi, da dodju ljudi sa vezom, i mnogo puta se dogadja, da on i i rade kako treba, medjutim posto se ljudi nonstop menjaju iz objekta u objejkat, ti vezisti lako padaju, odnosno dobijaju otkaze ili padaju na losija radna mesta, napisao sam da mi je muka onih koji recimo, podrzavaju studentkinje koje neprezaju ni od cega da bi polozile ispit, bilo da je to mito ili seksualni odnosi sa profesorima, od takvih mi je muka, to sam mislio.
Beskraj, ja radim koliko mislim da treba,ako ne uspem, odnosno nenapredujem, cist sam pred sobom, a taj vezista se uvek plasi da li ce njegova veza negde da pogresi pa ce i on da padne sa njom.Nikada nisam mislio da posto nisam uspeo a radio kao konj, da sam budala, jadnostavno radim koliko mislim da treba.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 12:37 pm

Smeško,ne pričam ja za te sitne veziste,nego za ove malo krupnije kadrove koje vlast postavlja..
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 12:41 pm

To je mnogo iznad nas, a i kada vlast padne, padaju i oni, tako da mu dodje na isto. Ima i onih preletaca, ali takvi vec nemaju ni C od coveka, tako da njih i ne zelim da pominjem.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 1:04 pm

To je mnogo iznad nas, a i kada vlast padne, padaju i oni, tako da mu dodje na isto. Ima i onih preletaca, ali takvi vec nemaju ni C od coveka, tako da njih i ne zelim da pominjem.

Smeško, iz mog dvodecenijskog radnog iskustva i to u zdravstvu,
gde su najbolnije poremećene granice i kriterijumi vrednosti, mogu da ti kazem samo ovo:

Svinje su odlične plivači!!!!

i da se izrazim narodski: Govna uvek ostanu na površini! (izvinjavam se na prostakluku, drugu reč nemam za taj estabilišment), ma u kom režimu, jer uvek imaju rezervnu člansku kartu i jer su svinje..... Eto...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 1:11 pm

Znam, ali takvi ne mogu sami sebe da pogledaju u ogledalo, takvi ne vide ogledalo, a u ogladalu su necije guzice a ne oni, jer su oni u njima. Mislim da ni tu cilj neopravdava sredstvo, jednostavno da li bi ti zelela da si kao oni? Ja ne bih, neka ih neka grabe sve, samo jednog dana ce sami sebi postaviti pitaznje odakle im sve to, prevarom steceno, mozda dodje i neka vlast koja ce im sve oduzeti kasnije, nikad se ne zna, onaj koji je na posten nacin nesto stekao taj se ne boji nicega, mada ima u proslosti da su i takvima oduzimali sve znam, nadam se ipak da se takva vremena vise nece vratiti.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 1:24 pm

Smeško, evo najsurovije istine. Nažalost takvo je vreme da onaj ko ima novca može i da se leči!!!!
Pa sad, da li bih volela da sam "Svinja" kao ovi u dzipovima novokomponovani
sa "menadzment" diplomamam made in Novi Pazar i ostalih provincijskih "univerzitetskih" gradova u trenutku da mi zatreba za dete za lečenje ili ne???!
(Ne dao Bog)!! po, po... veliko je pitanje!!! Samo treba biti iskren pred sobom.

Znaš, i kada sam čitala Tebi moja Dolores, pa kad ona prolazi sa gladnim detetom pored trešnje i neće da ubere.....ostavilo mi je snažan utisak licemerja.
Ne da bih ubrala, nego mislim da bih je obrstila:)))

A što se tiče toga, da li bih volela da ličim na njih??? Ja ne mogu nikada
da ličim na njih, moje vaspitanje je uradilo što je uradilo ! Samo neću dozvoliti da me gaze i biti pasivni posmatrač!!!
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 1:33 pm

Nikada ne bih voleo da sam kao oni, znas mi na severu smo mnogo puta pomogli ljudima koji nisu imali za lecenje, naravno to su sve bili dobri momci, ne bilo koji nego oni dobri, dobar covek oko sebe uvek ima onog ko ce da mu pomogne, a ti novokomponovani uglavnom imaju samo one koji zele da im podmetnu nogu negde, iako su kao svi oni prijatelji, zato mislim da mi je bolji ovako nego njima, da ima tu i do vaspitanja, ja jednostavno ne bih mogao da budem kao oni.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 9:09 pm

E...O tome ja pričam..Takvi nam kapu kroje..Da oprostite guzice..Ptico ti si shvatila suštinu ispravno...
Smeško i ti...Ali oni nama kroje sudbinu i mi zavisimo od takvih...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime25/9/2009, 9:39 pm

Potpuno se slažem sa Beskraj i nimalo mi nije "muka" (kako to neko napisa ovde) od tudjih različitih mišljenja!.

Naravno da je rad osnov svega, rad ili učenje , samo što danas to nije dovoljno za neke ni da bi opstali i bili "srećnici koji imaju posao".
Niko ovde nije govorio o gaženju preko leševa do uspeha, već o umeću nametanja sopstvenih vrednosti i kvaliteta. Namerno sam napisala reč "nametanja" jer ova nesrećna zemlja u kojom živimo počela je i sama da liči na Opstanak.

Ovde se slazem s tobom.Samo kako nametnuti svoj kvalitet,kada izgleda sve se drugo ceni osim tih nametnutih kvaliteta koje si ti navela.Jako tesko veruj mi.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime29/9/2009, 5:01 pm

Nista u zivotu nije lako Beskraj, ali tako treba, tako ostajes covek, sto bi neki rekli tako mora. Mozda ima laksih puteva, precica, ali da li posle toga mozemo sami sebe da pogledamo. Cilj nikada neopravdava sredstvo.
Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški
Broj poruka : 26
Humor : Zaboravljen
Datum upisa : 03.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime7/10/2009, 6:25 am

Mislim da cilj uvek opravdava sredstvo.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 2:52 pm

Нема циља, постоје само средства, рече један мудар човек.

https://poezija.darkbb.com
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 6:03 pm

Blizu-kraja ::
Mislim da cilj uvek opravdava sredstvo.
Nisam siguran da sam te dobro razumeo, da li ti stvarno mislis da treba zgaziti sve pred sobom samo da bi uspeo u zivotu, ako tako mislis stvarno ne znam sta da ti kazem. Prosto se nadam da te nisam dobro razumeo. Jednostavno nismo samo mi bitni u zivotu ima i drugih oko nas, nikada nekoga ne bih povredio da bih ja uspeo. Cilj nikada ne opravdava sredstvo.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 6:08 pm

Masada ::
Нема циља, постоје само средства, рече један мудар човек.
Ne slazem se sa tobom, mislim da svako od nas ima svoje snove-ciljeve, sta je covek bez ciljeva, po meni nista, to je covek koji ceka da mu zivot prodje.
Naravno ne treba gaziti sve pred sobom da bi uspeli u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 6:56 pm

Smesko jedno su ciljevi a drugo su snovi,Ima ljudi koji celoga zivota provedu sanjajuci, a da nikada do cilja ne stignu.Zao mi je veruj mi ljudi koji samo sanjaju o nekom cilju,i na tome im zivot prodje.Treba sanjati,ali otvorenih ociju jer jedino tako mozes da stignes do onoga sto si zacrtao.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 6:57 pm

Zato sam i stavio ono ciljevi-snovi, ko god radi na ispunjavanju svojih snova-ciljeva taj nesto radi u zivotu, stvarno mislim da ne postoji osoba koja nema ciljeva u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 7:01 pm

Zavisi sta je cilj,i koja su sredstva.Jedno pitanje koje bi postavila a vezano za ovu temu.Da li se opravdavate svojim ciljem kad uradite nešto loše ? Grize li vas savest kasnije?

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 7:04 pm

To po meni i jeste pitanje ovde. Da li bi ubili bilo koga ako bi za to postali milijarderi? To je banalan primer, ali to je pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 9:21 pm

Cilj se i postavlja da bi se doslo do njega,s time se uvek slazem,ali po mome ne preko mrtvih.Jer ja licno koliko god bila ostvarena u tom zacrtanom cilju lose bi se osecala ako znam da sam nekoga pregazila na najgori nacin.Mislim da postoje i bezbolniji nacini barem u nekim mojim metodama da bi se ostvarili ti ciljevi.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 9:39 pm

Naravno, ali kazem po meni cilj nikada ne opravdava sredstvo, ako nekom ucinimo nesto na zao, jednostavno samo kada do cilja stignemo na normalan(ispravan) nacin onda mozemo biti srecni. Barem sam ja takav.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 9:45 pm

Do nekih visokih ciljeva retko moze da se dodje cistih ruku i obraza.Tu da se ne zavaravamo.Mozemo mi ovde da moralisemo,jer kod nas su uglavnom ovozemaljski ciljevi pa mozda nisu toliko ni vredni gazenja...ali Smesko nikada u zivotu covek ne zna, i nikada ne reci nikada.To je moje pravilo u zivotu.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 9:51 pm

ne kazem da mozda necu nesto uraditi sto nije najpravednije ako su u pitanju neki mnogo jaki ciljevi, ali se necu osecati dobro, za sada hvala Bogu nisam morao na taj nacin da sticem bilo sta,ali tek kada bi me stavili u takav polozaj tek tada bih mogao da kazem da ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 9:58 pm

Nisi nikada verovatno dosao ili bio u prilici da ti bude ponudjen mnogo veliki zalogaj,zato tako svi mi i pricamo.Jer tek kada covek dodje u situaciju da bira hoce li ili nece onda tek vidi u stvari da moze da uradi u zivotu i sto nikada nije.Znam mnoge koji su se pozivali na Boga,na savest na moral ali kada su dobili ponudu koja im je resavale zivotne stvari bili su u situaciji da i svoju rodjenu majku zgaze.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime8/10/2009, 10:06 pm

vidis kada sam bio klinac bilo je momaka sa vruceg asfalta koji su mi nudili da im uradim neke stvari, jednom sam pristao, i oni su me prebili kao vola, tako da sam tada naucio bitnu stvar, mislim da ne bih mogao da uradim nesto bas strsno ma koliko to meni donosilo, ali kazem dok ne bude ponude ne mogu da garantujem.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime9/10/2009, 2:25 pm

Jedna moja kolegenica je dugo radila na tome da smesti otkaz drugoj kolegenici.I napokon je uspela.I na takve osobe mi se gadi,nemam reci.Dosla je do svog cilja,na koji nacin,kojim putem...jadno!
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime11/10/2009, 8:44 am

Данас је ,на жалост,све више оних који не бирају средства да би дошли до жељеног циља..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime11/10/2009, 9:58 am

Данас је ,на жалост,све више оних који не бирају средства да би дошли до жељеног циља..

Upravo tako tu se apsolutno slazem s tobom.Rec DANAS mozes li da mi objasnis samo zbog cega je to bas danas tako,a mislis da nekada nije tako bilo.Jer stalno naglasavas,da mnoga desavanja nemaju vezu sa danasnjim vremeno.A ja bas mislim da ima.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime11/10/2009, 6:10 pm

Upravo tako tu se apsolutno slazem s tobom.Rec DANAS mozes li da mi objasnis samo zbog cega je to bas danas tako,a mislis da nekada nije tako bilo.Jer stalno naglasavas,da mnoga desavanja nemaju vezu sa danasnjim vremeno.A ja bas mislim da ima.
Mogu..Današnje vrijeme nosi karakteristike manipulacije u odnosdu na istinu..Karakter čovjeka je doveden do prizivanja svoje izmanipiulisanosti..Današnji čovjek se ne buni istine radi.On se buni zbog svoje gole egzistencije i kao takav on je spreman na sve samo da odbrani svoju golu egzistnciju..Današnji čovjek u dnosu na čovjeka u vrenenu od prije 50 godina ne vrednije karakternost,riječ,istinu..Ali za takav odsnos prema istini i karakteru čovjeka nije kriv sam čovjek ,kriva je država koja je dovela čovjeka na rub istrebljenja karakternih osobina nemaštinom i sirmoaštvom...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime11/10/2009, 6:20 pm

Dzoni toga je bilo uvek,ja mislim i cak pre 50 god.Nego mislim da se to manje primecivalo,sada je to vise isplivalo na povrsini upravo zbog svih razliga koje si i naveo.I onda su ljudi na razne nacine dolazili do svog cilja kao i danas.Mislim da to sve zavisi od coveka do coveka,i situacije.Kako ti rece vreme mozda ne igra toliku ulogu.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime11/10/2009, 6:35 pm

Vrijeme je kao pojava nepromjenjivo ..Promjenljiv je karakter ljudi u vrmenu jer su karakteristike države drugačije u odnosu na vrijeme od prije 50 godina...
Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški
Broj poruka : 26
Humor : Zaboravljen
Datum upisa : 03.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime12/10/2009, 12:05 pm

Citat :
Nisam siguran da sam te dobro razumeo, da li ti stvarno mislis da treba zgaziti sve pred sobom samo da bi uspeo u zivotu, ako tako mislis stvarno ne znam sta da ti kazem. Prosto se nadam da te nisam dobro razumeo. Jednostavno nismo samo mi bitni u zivotu ima i drugih oko nas, nikada nekoga ne bih povredio da bih ja uspeo. Cilj nikada ne opravdava sredstvo.

Da dobro si razumeo,za sve u zivotu treba cilj a sredstvo biramo sami.
Ako cilj zahteva da guras nekog u ambis,guraj.Bez obzira na bliskost sa tom osobom.Pravila ne postoje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime12/10/2009, 6:36 pm

Dzoni ne shvatam najbolje tvoje pisanje.Vrati se malo u napred...odakle tolika i takva promena razmisljanja.Sta ti se desilo.Ti koji se striktno drzis nekih nacela,prosto mi neide ovo zadnje za tebe.Guranje,gazenje...i pravila koja ne postoje.

Poslednji izmenio Beskraj dana 14/10/2009, 7:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime14/10/2009, 2:27 pm

Citat :
Da dobro si razumeo,za sve u zivotu treba cilj a sredstvo biramo sami.
Ako cilj zahteva da guras nekog u ambis,guraj.Bez obzira na bliskost sa tom osobom.Pravila ne postoje.

Blizu-Kraja pravila postoje, barem u svakom ko ima savesti, ne moraju biti ona zakonska, mada voleo bih da vidim i sta zakon ima o tome da kaze.Znas mnogo puta dokazano da batina ima dva kraja, pa ako nekoga zelis da gurnes u ambis, mnogo puta budes sam bacen u isti, tako da pazi sa sredstvima znaju mnogo puta da se vrate mnogo jaca nego sto su tvoja. Cilj nikada ne moze da opravda sredstvo koje nije ljudsko.

Poslednji izmenio smesko zz ds1989 dana 15/10/2009, 12:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Cilj (ne)opravdava sredstvo..?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: