LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Cilj (ne)opravdava sredstvo..?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime14/10/2009, 6:48 pm

Blizu-kraja ::
Citat :
Nisam siguran da sam te dobro razumeo, da li ti stvarno mislis da treba zgaziti sve pred sobom samo da bi uspeo u zivotu, ako tako mislis stvarno ne znam sta da ti kazem. Prosto se nadam da te nisam dobro razumeo. Jednostavno nismo samo mi bitni u zivotu ima i drugih oko nas, nikada nekoga ne bih povredio da bih ja uspeo. Cilj nikada ne opravdava sredstvo.

Da dobro si razumeo,za sve u zivotu treba cilj a sredstvo biramo sami.
Ako cilj zahteva da guras nekog u ambis,guraj.Bez obzira na bliskost sa tom osobom.Pravila ne postoje.

Овакав став могу да прихватим под условом да причам са неким ко обитава у време Римског царства са оне стране Хадријановог зида. Ово је племенско учење, слаби умиру, јаки опстају. Такав став је освета, нема циља, постоји средство. Освета је нешто што загађује ум, доводи до лудила и враћа се свом силином, на жалост, не по онога ко је спроводи већ на неког другог, некада.
Био сам и ја сличан, међутим, у тами постоји светлост, у светлости тама, постоји вага, два таса, равнотежа. Ко је не нађе, надам се да не верује у Бога, да не верује у ништа, једино тако може поднети трен среће после циља.

https://poezija.darkbb.com
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime15/10/2009, 1:37 pm

Ovde bih se slozio sa tobom Masada, ali mislim da oni koji su u stanju da tako nesto urade definitivno neveruju u Boga, ili ga se bar ne boje sto po meni znaci da neveruju u njega, znam jos takvih ako se Blizu -Kraja naravno ne sali, ali oni uglavnom lose prodju, njih stignu njihova sredstva. da li takvi ljudi i imaju cilj ili to rade samo da bi nekome naneli zlo,a cilj je samo izgovor za to sto rade je veliko pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime15/10/2009, 2:58 pm

smesko zz ds1989 ::
Ovde bih se slozio sa tobom Masada, ali mislim da oni koji su u stanju da tako nesto urade definitivno neveruju u Boga, ili ga se bar ne boje sto po meni znaci da neveruju u njega, znam jos takvih ako se Blizu -Kraja naravno ne sali, ali oni uglavnom lose prodju, njih stignu njihova sredstva. da li takvi ljudi i imaju cilj ili to rade samo da bi nekome naneli zlo,a cilj je samo izgovor za to sto rade je veliko pitanje.

Не верујем Смешко ни ја у Бога, у Творца да на неки свој начин и улудо га не зовем, не тражим га. Проблем је када неко не бирајући средства мисли да то ради уз Божју помоћ. Милиони људи ураде нешто лоше у својим животима, оду у цркву, клеће, моле за опроштај, преклињу. Ако нешто урадиш, мораш стојати иза дела и речи, да ја сам то урадио, тек тада је циљ постигнут.
Питање је, рецимо, неко изврши убиство, нехатно, умишљајно, небитно, вечина побегне, крије се, део се сам преда одмах. Проблем је у самоодговорности, можемо што шта радити, не говорити шта када али ако нешто веома зло урадимо, јесмо ли тада спремни речи, да ја сам ?
Постоји место где они који Бога нису знали спознају у свом уму да могу тражити опроштај, ја сам тамо на том месту изгубио нешто што је стајало на и овако стакленим ногама.

džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime15/10/2009, 4:47 pm

Beskraj ::
Dzoni ne shvatam najbolje tvoje pisanje.Vrati se malo u napred...odakle tolika i takva promena razmisljanja.Sta ti se desilo.Ti koji se striktno drzis nekih nacela,prosto mi neide ovo zadnje za tebe.Guranje,gazenje...i pravila koja ne postoje.
Ja sam pisao o odnosu čovjeka prema karakternim osobinama i državi kao uzroku takvog stanja ,i ne znam šta tu nije jasno.. Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 431365
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Vesperis

Vesperis

Ženski
Broj poruka : 77
Godina : 37
Humor : na oko neprimetan
Datum upisa : 03.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime15/10/2009, 8:08 pm

To sto smo svi to previse licno shvatili i poceli po starom dobrom obicaju da navodimo vodu na svoju vodenicu, i svako pise u stvari o sebi i svojim unutrasnjim konfliktima licnosti... Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 431365
Pa, ljudi smo. Na temu cu ti odgovoriti kad budem imala jasan stav. Pozdrav na pokusaju. Masadi bih samo porucila da se kompletno slazem sa njim. Idoli naseg vremena se ne boje ni bola, ni Boga, ali se ne boje ni da nanesu bol, da ubiju - oni ne prastaju i drze strogo do svog stava, svete se - to je njihova pravda,a nasa tuga.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 11:23 am

Masada nisam ja mislio da verujem u Boga, u prici Raj, Pakao i tako dalje ne ni ja bas neverujem u to sto posto,ali ima ono malo ljudskosti u nama, ona savest, e vidis to neki imaju a neki ne, da li bih priznao ubistvo, ne znam neverujem da bih tek tako nekoga i ubio, ako bi to bilo u saobracajnoj nesreci mislim da bih, ne znam nije mi se dogodilo na svu srecu. Odlazak u crkvu radi oprostaja nekih vecih zlodela je po meni besmislen, da li ti ljudi stvarno misle da ce im to pomoci, mozda samo u njihovim glavama.Moramo da stojimo iza svojih dela naravno, tu se slazem potpuno sa tobom, da li se kajemo zbog nekih stvari i to je ok, ali naravno ne ako su to ozbiljne stvari.
Vesperis ne znam o kojim idolima ovog vremena govoris, ja nemam takve idole. To su za mene budale, mozda gruba rec ali nemam pametniju. Ko god misli da sa pakosnom osvetom moze da izleci svoje boli, njega zalim, taj je po meni mnogo pogresio. A gazenje i guranje u ambis drugih, da bih se uspelo u zivotu je po meni suludo.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 1:09 pm

Веруј да верују, толико молитви, крстова, ни у цркви их нема толико. И веруј, моле се, научили су молитве, ноћу их говоре, вечина не сви, онима којима је савест мирна се не моле.

lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 1:14 pm

cilj opravdava sredstvo..i to je rekao neko mudri...ali nije mislio na losa sredstva vec na "zdrava"..
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 5:04 pm

Cilj opravdava sredstvo - Makijaveli u Vladaocu, posle je Nice preuzeo a Hitler sproveo.

Poslednji izmenio Masada dana 16/10/2009, 9:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 6:19 pm

Ne sluze sva sredstva svakom cilju,nezaboravi to.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Vesperis

Vesperis

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 8:51 pm

Tacno Beskraj, ali vecina ljudi ni zna ni sta radi. Rekli im neki da je to dobro i samo idu po sablonu. Sto bi se oni ne daj Boze zamarali...
Mozda ti ne verujes Srecko u te idole, ali vecina veruje, u Deda Mraza, u Betmena, Hari Potera, nekoga ko bi carobnom mocu resio lako njihov problem magijom ili mastom. Pogledaj oko sebe, vape za tim, a problem i dalje stoji i gomila se.
TVOJA GOVNA TVOJA ODGOVORNOST! Nikako to da nauce. Ja ucila moje dete jos od rodjenja. Mislim da je tu problem...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 9:25 pm

Vesperis ::

Mozda ti ne verujes Srecko u te idole, ali vecina veruje, u Deda Mraza, u Betmena, Hari Potera, nekoga ko bi carobnom mocu resio lako njihov problem magijom ili mastom. Pogledaj oko sebe, vape za tim, a problem i dalje stoji i gomila se.
TVOJA GOVNA TVOJA ODGOVORNOST! Nikako to da nauce. Ja ucila moje dete jos od rodjenja. Mislim da je tu problem...

Проблем је што храброст иде до циља, после тога опадне, нема је, нестаје. Сви су храбри док последице не крену, тада беже, тада не виде да је след догађаја окренут. Други спроводе средства да би циљ био остварен.
Било би лепо када би људи схватили реченицу, НЕ РАДИ ОНО ДРУГОМЕ ШТО НЕ БИ ВОЛЕО ДА РАДЕ ТЕБИ !

Vesperis

Vesperis

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 9:29 pm

E, kd bi ljudi koristili mozak umesto p... ili k... Posledica i treba da se gleda! Hrabrost je samo jedno od neophodnih sredstava.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 9:42 pm

E, kd bi ljudi koristili mozak umesto p... ili k... Posledica i treba da se gleda! Hrabrost je samo jedno od neophodnih sredstava.

Храброст је заборављена категорија. Мада, постоје људи који се окураже у тренутку, онда их неко клепи по глави и храброст нестане.
Средсво је бумеранг, не схватају то људи.

Vesperis

Vesperis

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 9:46 pm

Ma to su smo ljudi, ko nama j... mater sto razsmisljamo i oecamo pre svega, mozemo to i mi, al necemo. " Ko na brdu ak i malo stoji vise vidi ko onaj pod brdom." Njegos
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 10:00 pm

Ma to su smo ljudi, ko nama j... mater sto razsmisljamo i oecamo pre svega, mozemo to i mi, al necemo. " Ko na brdu ak i malo stoji vise vidi ko onaj pod brdom." Njegos

Бар имаш мир на овај начин, можеш да се гледаш у огледало ујутру и кажеш, да, то сам ја, таква каква јесам.

Vesperis

Vesperis

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 10:04 pm

Tako je i pnosna sam na to. Zalazem se samo za sopstvena ogranicenja duse jer samo za njih mogu da garantujem da su moja.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 10:12 pm

И не дај да те други мењају, јер ако сама не успеш да постигнеш оно шта осећаш ни други ти то не могу показати.

lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 10:24 pm

Svi su hrabri dok posledice ne krenu..Masada..e vidis..mnogo sam se smijala zato sto j ne volim da radim nista BEZ POSLEDICA cak se i zezam na svoj racun zbog toga,,dal to znaci da sam ja njjjhrabrija.. Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_smile ?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 11:05 pm

Последица долази на крају циља, храброст је нешто што даје и одговорност у свему.

smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 11:32 pm

Ako su sredstva normalna nema posledica, odnosno nema nemilih ostataka, ako nisu, onda tu ne treba hrabrost nego ludost,mislim samo onaj ko nije covek moze doci do necega na neposten nacin a da se ne kaje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 11:38 pm

Masada ::
Cilj opravdava sredstvo - Makijaveli u Vladaocu, posle je Nice preuzeo a Hitler sproveo.

Makijaveli je dvoglava azdaja savremenog konglomerata etike kako mozes njega da uzimas za primer.To mi nije samo jasno.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 11:44 pm

Pametno ucis svoje dete, naravno da svako od nas nosi odgovornost za ono sto ucini, voleo bih i ja da postoje carobni stapici i Deda Mrazovi, ali naravno da ne postoje, u njih veruju samo neka deca kojima roditelji to ne objasne na vreme. Najlakse bi bilo da tako resimo sve svoje probleme, ali mi smo ipak samo ljudi, naravno treba i da ostanemo ljudi i da do svih ciljeva stizemo samo na ljudski nacin. Ko zlo cini zlo mu se vraca rece neko pametan. Totalno se slazem sa tim
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 11:51 pm

Bitno je da ostajemo ljudi posle svega, da mozemo sebe da pogledamo u ogledalo sutra, da ustajemo a neokrecemo se za sobom, zato sto se plasimo kvazi prijatelja, naravno i mi mozemo imati neprijatelje i zbog njih strepeti ali barem se ne bojimo prijatelja, ima onih koji se boje i sopstvene senke jer bi i nju zavrnuli da mogu.Najlakse je biti gad, biti necovek, ali zaboli kad tad.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 11:54 pm

Nisu problem ti sto to koriste umesto mozga, problem su oni koji bi sve resavali pesnicama, stanglama i pistoljima, ali kako rade tako im se i vraca. Batina ima dva kraja.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime16/10/2009, 11:55 pm

Ducuc je rekao "Retko je covekov cilj zao. Zla mogu biti samo sredstva".
Cilj opravdava samo sredstva koja nikome nisu naudila. A koja sredstva to nisu ucinila?

Sad pitam ja vas?

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 6:21 pm

Сва она сртедства која не задиру у интиму ,карактер,моралност и породицу...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 6:25 pm

Ti Dzoni sve nabroja a sta onda ostaje?

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 6:31 pm

Radis vredno napredujes, zaradis posteno ostvaris svoj neki cilj, kupis nesto sto zelis itd. nemoj mi reci da stavrno mislis da nema normalnih sredstava da se stigne do cilja, i da samo necasnim radnjama mozemo uspeti u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 6:55 pm

Dzoni je zaista nabrojao sve moralne odlike...Sada cu ja tebi objasniti nesto sto i ti znas.Radis posteno kao stoka,ili kao crnac placaju te kao Rumuna...da li napredujes ili ne to je diskutabilno.ali kada dobijes to zaradjeno sta mozes da kupis...nista,sem da poplacas komunalije i da ti ostane za hranu koju cak i nemozes da biras,nego jedes ono sto moras.To je slika.I sada covek koji je koliko god posten,i ponosan ako mu se ukaze prilika da dodje do necega boljeg da bi popravio svoje stanje izabrace bilo koji necasni cilj.Cak se i nece dvoumiti...zasto zato sto mu je muka svega onoga sto gleda oko sebe.Nije za opravdanje ali tako je.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 7:10 pm

Ne znam ja mislim da zaradjum dovoljno, da sa time mogu da zivim ovde i da jedem sta ja hocu, ako dodjem do toga da nije tako onda cu da menjam posao, ali necu na neposteni nacin da dolazim do para,naravno za sada zivim sa svojima pa ne placam struju, komunalije i ostalo, ali kada se budem odvojio opet cu da zivim sa nekim, odnosno sa zenom tako da mislim da ovde moze da se zivi ako se radi. kada dodje i dete onda cu tek da vidim sta se desava, za sada mi je ovde ok i nemam nameru da koristim neka necasna sredstva da bih uspeo u necem.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 7:16 pm

Sada cu ti ja ispricati u kratkim crtama jednu pricu.Imam prijatelja koji mrava ne bi zgazio.postenje i obraz su mu na prvom mestu.Radio je ko stoka po 15sati,smene mu se nisu ni znale.A radio je na takvom mestu gde si stalno morao da pazis da ne budes u manjku,jer ako jesi onda placas iz svog dzepa.Mesto je ludacko,najebavaju ti se majke,dolaze narkomani...pijanice,nece da plate.Sta ces pustis ih,i ti iz svog dzepa.Covek ima porodicu,bukvalno gleda svuda oko sebe kako se krade,a on posteno sve iz svog dzepa.Poceo je i on da uzima,ne koliko ostali...samo sto su ostali uzimali sakom i kapom a on da pokrije minus i da donese neku kintu klincu.Njega su uhvatili,dobio je otkaz...a ostale ne jer su radili u dilu.Hocu da ti kazem...nekada covek koliko god da je karateran smuci mu se sve i podje onim necasnim ciljem.Samo sto se uvek slomi preko onoga sto je najmanje kriv,a ne preko onih sto skupljaju kajmak.Zato nikad u zivotu covek ne sme da kaze nikad.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 7:23 pm

Naravno, ali vidi uvek imas izbor, nije morao da uzima, mogao je da trazi drugi posao, mislim da je izabrao laksi nacin ali nije uspeo, verovatno na pocetku jeste pa se navikao na to. Ja radim na mestu gde i mi placamo ako napravimo veliki manjak, mislim posle popisa ako je manjak veci od ocekivanog i mi ga placamo, ali nasi sefovi pametno kradu uzimaju taman onoliko koliko im je dozvoljeno, da li bih i ja trebao da idem njihovom logikom? Ne, prvo mene bi lako uhvatili, drugo ja ne bih mogao da spavam da znam da uzimam od svojih kolega mozda. Zato ti kazem barem za sada nemam potrebu za necasnim radnjama, usput idem redovno u kladionicu koja mi barem za sada donosi odredjene prihode.Ukoliko bi doslo do situacije da ne mogu da zivim od toga, trazio bi9h nesto drugo ili otisao preko ako bas moram.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 7:32 pm

Nije morao to stoji,ali ja ga razumem,sto ne znaci i da ga opravdavam.Covek je u nekim godinama kada bas nije mogao da birka posao,on to ni dan danas nemoze sebi da oprosti,jer nije takav tip to ga jede i proganja a toliko je godina proslo.Sta mislis da li oni koji su krali sakom i kapom isto tako boli kao i njega ne.Oni mirno spavaju jer su lopovi svaki dan,a on nema miran san jer to nikada nije bio.On nije uzimao od svojih kolega,bio je pocetnik,nije se jos usemio u te veze i vezice.I njihove dilove.Ali necu vise o tome,jer kazem ti nikada neznas u kakvu situaciju mozes da budes doveden.A sto se tice kladionice,kod mene su veci rashodi nego prihodi,sta ces volim da igram srce,a ne logikom,tu nema para.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 7:37 pm

Naravno, ali ako kladionicu shvatis ozboljno kao ja. igras samo singlove, nema mesta igranja srcem, vidis ja sam cak i ako sam trebao da idem u Prag igrao tamo na pobedu Slavije, doduse ocekivao sam pobedu od jednog gola razlike, pisem svaku uplatu i svaku isplatu, tako da imam jasnu sliku o dobitku ili gubitku. z\a ove tri godine otprilike sam mesecno na platu zaradjivao 150E.Nesto malo manje ali i to je jedan od nacina prihoda, naravno dokle god zivim sam i gubitcima kada ih bude samo stetim mojim izlascima.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 8:11 pm

Cekaj Smesko ti si meni nasao da pricas o kladionicama i o singlovima.To mi je najomiljenija kombinacija za cupanje.Ali sta ces i tada igram srcem,ne mogu drugacije.Pa mi se cesto desi da ostanem ocupana.To srce jedino moze da me dodje na kladionici.Ali kazu ko ima srece u ljubavi nema u kocki.Nesto me je stalo.Malo smo omasili temu GDE JE MOD,DA NAS OPOMENE ILI SE MOZDA USPAVAO. Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 8:14 pm

Vidi i to je jedan od sredstava koja nisu ona koja mogu nekoga da povrede sem nas samih, tako da nismo mnogo odlutali od teme.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 10:43 pm

Beskraj ::
Ti Dzoni sve nabroja a sta onda ostaje?
Па зар треба некоме наудити да би се дошло до добро градног мјеста или остварења неког циља..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime18/10/2009, 10:48 pm

Nazalost...izgleda je tako.Mada se ja licno nevodim ti pravilom.Sve vise i vise je takvih primera.

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime19/10/2009, 10:15 am

A da nam sredstvo postane rad na samom sebi?! Ako druge ne mogu da promenim, videću šta mogu da učinim za sebe. Manje ću dolaziti na net, uplatiću sebi intenzivni engleski i francuski da ih obnovim da mogu novokomponovanim rukovodiocima da se tečno obratim na engleskom jeziku (koji oni ne znaju - šta će njima to, oni imaju vlast:) Ko može, neka upiše fakultet, ja imam sina koji je na fakultetu pa bi bilo mnogo da oboje studiramo:), ali zato
uzimam njegove knjige iz elektronskog projektovanja i proučavam.

Pokušavam da mi uvek na licu bude osmeh, da prikrivam svoje iskreno gnušanje i odbojnost prema mnogim pojavama u toku samo jednog radnog vremena. Nabacujem masku i naivne poslusne tjurkice a onda povučem neke poteze.
Na primer: Nečim što sam ja uradila, drugi je hteo da se pohvali da je to
njegovo delo i kvalitet, što sam i pretpostavila. I kad je to prezentovano direktoru naravno kao "načelnikovo" naivno sam praveći se i neskoncentrsana na ono što on predstavlja i priča iz fijoke izvukla i drugu bolju verziju i predala je Direktoru uz blagoteleći osmeh i rekla da sam u prvoj verziji propustila neke detalje, ali da sam ih u drugoj verziji obradila.
Imalo je efekta!! Idem dalje, ne mogu biti pasivni posmatrač i žrtva, ovim nikoga ne ugrozavam niti gazim preko leševa.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime20/10/2009, 1:24 pm

hepi hepi hepi hepi
To je ok, tako treba po meni, znaci raditi posteno i nadograditi sebe, treba uvek prvo sagledati gde gresimo i to pokusati ispraviti, kada vredno radimo, sefovi ce to primetiti sigurno, koliko god se neki gurali ispred nas, koliko god se uvlacili dzaba im, ako ne znaju posao. Ne treba dozvoliti da se drugi kite nasim perijem, treba to iskoristiti, super si to uradila veoma pametno, nisi ti kriva sto je on naseo na to, samo si mu dala do znanja da ne moze da gazi sve pred sobom da bi uspeo. Bravo Ptico.
Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški
Broj poruka : 26
Humor : Zaboravljen
Datum upisa : 03.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime22/10/2009, 7:13 am

Citat :
Blizu-Kraja pravila postoje, barem u svakom ko ima savesti, ne moraju biti ona zakonska, mada voleo bih da vidim i sta zakon ima o tome da kaze.Znas mnogo puta dokazano da batina ima dva kraja, pa ako nekoga zelis da gurnes u ambis, mnogo puta budes sam bacen u isti, tako da pazi sa sredstvima znaju mnogo puta da se vrate mnogo jaca nego sto su tvoja. Cilj nikada ne moze da opravda sredstvo koje nije ljudsko.

Malo je pogresno shvaceno ono sto sam rekao. Stojim iza toga da cilj opravdava sredstvo,i da zavisi od "tezine"cilja,ako treba nekog i da gurnes u ambis a ne da zelim nekog da guram.Da zelim taj neko bi bio gurnut,a sto se tice zakona tu ima vise aspekata.Zakon je za "sve"isti,samo sto ima granica kada svaki covek na ovoj planeti prestane da vodi racuna o njemu.
Tada,u tom momentu nastaje pomracenje uma.Vidim da dosta znas o ambisima i batinama sa dva kraja,pa da te pitam (ako nije uvredljivo ili protiv pravila),da li si bio bacen u ambis? Ili,posto si navijac (huligan) da li si dobio batinom koju si sigurno upotrebio?
Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime22/10/2009, 7:21 am

Citat :
Овакав став могу да прихватим под условом да причам са неким ко обитава у време Римског царства са оне стране Хадријановог зида. Ово је племенско учење, слаби умиру, јаки опстају. Такав став је освета, нема циља, постоји средство. Освета је нешто што загађује ум, доводи до лудила и враћа се свом силином, на жалост, не по онога ко је спроводи већ на неког другог, некада.
Био сам и ја сличан, међутим, у тами постоји светлост, у светлости тама, постоји вага, два таса, равнотежа. Ко је не нађе, надам се да не верује у Бога, да не верује у ништа, једино тако може поднети трен среће после циља.

"OSVETA"?!? Zasto mislis da je o tome rec? Da bi bila osveta,prvo bi neko trebalo nesto da ti uradi,a ti onda da vracas.To nije cilj.
Nazad na vrh Ići dole
Blizu-kraja

Blizu-kraja

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime22/10/2009, 7:29 am

Citat :
Проблем је што храброст иде до циља, после тога опадне, нема је, нестаје. Сви су храбри док последице не крену, тада беже, тада не виде да је след догађаја окренут. Други спроводе средства да би циљ био остварен.
Било би лепо када би људи схватили реченицу, НЕ РАДИ ОНО ДРУГОМЕ ШТО НЕ БИ ВОЛЕО ДА РАДЕ ТЕБИ !

Onaj ko resi da ide do kraja,taj ne bezi.Cudi me da to neznas.Posledice nemaju veze sa tim,jer samim cinom si ih prihvatio.Hrabrost je tu mislim...manje bitna.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime23/10/2009, 2:25 pm

Malo je pogresno shvaceno ono sto sam rekao. Stojim iza toga da cilj opravdava sredstvo,i da zavisi od "tezine"cilja,ako treba nekog i da gurnes u ambis a ne da zelim nekog da guram.Da zelim taj neko bi bio gurnut,a sto se tice zakona tu ima vise aspekata.Zakon je za "sve"isti,samo sto ima granica kada svaki covek na ovoj planeti prestane da vodi racuna o njemu.
Tada,u tom momentu nastaje pomracenje uma.Vidim da dosta znas o ambisima i batinama sa dva kraja,pa da te pitam (ako nije uvredljivo ili protiv pravila),da li si bio bacen u ambis? Ili,posto si navijac (huligan) da li si dobio batinom koju si sigurno upotrebio?
Ne znam gde mislis da sam te pogresno shvatio, naravno da jesam dobio batinom koju sam sam upotrebio, vise puta kao navijac (huligan), zato i kazem ne bi trebalo ljude gurati u ambis ma kakav nam cilj bio. Sto se tice zakona sem ovoga o sportu koji je nenormalan, ostale uglavnom nisam krsio, i ne znam kakvo bi to pomracenje uma trebalo da se dogodi da to i uradim, naravno mislim na ozbiljne prekrsaje ne one saobracajne. Ako zelis nekog da gurnes u ambis kazes to bi i uradio, pazi samo da ti se to neosveti i da ti ne budes gurnut u isti, kazem ti to iz iskustva, uglavnom za one koje mislis da najlakse mozes sa njima, uglavnom su ti najjaci. Cilj nikada neopravdava neljudsko sredstvo.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime23/10/2009, 2:27 pm

Blizu-Kraja naravno da osveta nije ispalnirani cilj, ali kada te ona oslepi, postaje itekako bolestan cilj.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime23/10/2009, 2:31 pm

Onaj ko resi da ide do kraja,taj ne bezi.Cudi me da to neznas.Posledice nemaju veze sa tim,jer samim cinom si ih prihvatio.Hrabrost je tu mislim...manje bitna.
Onaj ko resi da ide do kraja, to i uradi, ali uglavnom onda bezi, ne predaje se zakonu zar ne? Hrabrost..... tu nisam bas siguran, ne znam koliko to ima veze sa hrabroscu, mislim da je to pre ludost, ima onih koji se i sami jave policiji zbog svoje ludosti.Posledice po pocinioca nisi prihvatio samim cinom, samim cinom si prihvatio samo posledice po onoga koga povredjujes. tek kada to uradis onda shvatis da ima posledica i po tebe,odnosno onga ko je to uradio.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime23/10/2009, 4:06 pm

"OSVETA"?!? Zasto mislis da je o tome rec? Da bi bila osveta,prvo bi neko trebalo nesto da ti uradi,a ti onda da vracas.To nije cilj.

Прво нешто невезано, када цитираш, копираш то овде, селектујеш па стиснеш балоне за цитат, погубим време док исправимсве твоје постове. Ниси једини додуше има још неколико таквих. Мени су због тога на неком левом форуму лупили казнене поене. Пази поене, ко да ово што пишемо треба да је такмичење, ма неки форуми су доведени до имбецилности а тек чланови, љаксе до љаксе.

Елем,
Citat :
Da dobro si razumeo,za sve u zivotu treba cilj a sredstvo biramo sami.Ako cilj zahteva da guras nekog u ambis,guraj.Bez obzira na bliskost sa tom osobom.Pravila ne postoje.
, када ово о чему говоримо, пишемо, примениш на блиску особу онда то јесте освета.

Citat :

Статистички, само два посто људи који изврше убиство сами се предају, примера ради, саобрачајке са смртним последицама, вечина побегне, да не улазим у опширну статистику. Људски ум је лавиринт, док се спремамо за нешто храбри смо док планирамо и све лепо иде, на крају, ум превлада и говори да бежиш, несвесно то и радиш, запитај се колико тои се пута то десило у животу па можемо онда да наставимо.

DEDA-EU

DEDA-EU

Muški
Broj poruka : 92
Godina : 67
Humor : u svako vreme i prilici
Datum upisa : 20.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime23/10/2009, 4:11 pm

"Храбри и неустрашиви преко препрека газе,кукавице и плашљиви препреке заобилазе".То сам негде прочитао и допало ми се зато што је истинито,мада нисам за опцију гажења да би се дошло до циља.Мој карактер не одобрава циљ до кога треба доћи ниподаштавањем и гажењем других.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime23/10/2009, 4:23 pm

DEDA-EU ::
"Храбри и неустрашиви преко препрека газе,кукавице и плашљиви препреке заобилазе".То сам негде прочитао и допало ми се зато што је истинито,мада нисам за опцију гажења да би се дошло до циља.Мој карактер не одобрава циљ до кога треба доћи ниподаштавањем и гажењем других.

Зависи шта је циљ, рат је борба са једном врстом циљева и средстава, живот је рат са самим собом и на крају не постоје циљеви, памте се само средства, парафраза Куеља.

Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Cilj (ne)opravdava sredstvo..?   Cilj (ne)opravdava sredstvo..? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Cilj (ne)opravdava sredstvo..?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: