LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Empty
PočaljiNaslov: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 6:54 pm

Mnoge teme na ostalim forumima gde sam bila navelo me je da razmislim i da otvorim ovu temu. Koliko pazimo na ono sto kazemo jedni drugima ? Koliko se udubljujemo u psihologiju i trenutno stanje sagovornika kome se direktno ili indirektno obracamo? Erik Bern smatra da ni "Zdravo!" ne treba reci coveku pre nego sto ga ozbiljno pogledas u oci i vidis da li mu je uopste do javljanja, a mi, cini mi se, nekako olako savetujemo druge o raznim teskim zivotnim situacijama.Koliko se vi udubljujete u ono sto pisete? Koliko razmisljate pre nego sto nesto napisete? Da li, pre nego sto odgovorite nekoj osobi, pogledate teme i odgovore koje je on ranije davao (u cilju malo boljeg upoznavanja)? Da li smatrate da treba da postoji neka doza odgovornosti za savete i druge stvari koje jedni drugima kazemo? Ili je odgovornost samo na onome ko te savete prima i tumaci?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 6:58 pm

Ja cesto pozelim da pomognem i dam neki dobar savet ... [Najiskrenije postojalo je par osoba kojima sam zaista ovakvim vidom poznanstva zaista pomogla,i nije mi tolika nikada bila bitna njihova zahvalnost koliko njihova sreca kada mi se povremeno jave]Nekada
zastanem i upitam samu sebe,da li sam kompetentna da nekome dajem savet ..i na kraju uvek samo dam svoje misljenje...koje neko moze i nemora uzeti u obzira.
Ali ipak u svemu pokusavam da budem objektivna..i da nebudem gruba...U tim misljenjima sam uvek jako direktna i nikada neokolisam,to sto mislim zaista iskreno i iznesem.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:04 pm

Видиш по реакцијама на пост колико други схватају и колико пазиш шта кажеш и напишеш.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:12 pm

Masada ::
Видиш по реакцијама на пост колико други схватају и колико пазиш шта кажеш и напишеш.

Cekaj ja nisam mislila na sebe,kada sam postavljala temu...mislila sam uopsteno na sve bas ovde.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:14 pm

ja pisem ono sto trenutno osecam. ako neko iznese u javno neki bas tezak problem, ja sam malo nemocna. tesko nalazim reci utehe ili savet. uglavnom kazem nesto sto se meni slicno dogodilo. a na tom nekom je da to procita ili ne. to je prednost neta, kazes sta imas, a kome se nesvidja ili mu nije do toga, pa nemora da cita. u RL je drugacije...u RL obicno samo slusam....

super je tema, pozz Beskraj
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:23 pm

ја исто мислим као Боби, кажем онако како ја мислим ,а сад да бих упознавала све чланове редом и шта они мисле и осећају, стварно немам времена за то да читам све њихове постове да би их боље упознала
ако сам некога увредила нечим ја ћу и да се извинем, што рече Масада, нека реагује сам
а исто тако и ја бих помогла ако бих могла саветом из искуства никако нечим што и сама нисам искусила
и још, свако има право да да савет а твоје је да ли ћеш да га прихватити или не

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:29 pm

ma ja nesto iz iskustva znam da ljudi bas neprihvataju savete. mozda jedino ako ti saveti dolaze on nekoga ko nam je stvarno bitan.
valjda se zato i netrudim da ih dajem...samo pruzim svoje iskustvo sa tim, sto mislim da olaksava, jer covek shvati da nije sam u problemu.
a ako i imam neki savet, radije pisem pp...ako mi je do nekoga stalo.

i jos nesto, nekako nemogu da se pretvaram da sam dobre volje kada nisam. narocito ne na netu. u RL je nekada potrebno pretvarati se (zbog posla recimo, da nebudem shvacena kao cica sa dva lica) ali na netu zaista nema potrebe. i kada ja napisem da mi nesto lose, procitam sta mi je ko napisao, zna da pomogne...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:32 pm

Takodje zaboravljamo da neko moze imati i psihickih problema, pa da nase savete moze sasvim drugacije protumaciti. Naprimer i tako nesto mi se desavalo.Net je cudo.Sretala sam se na netu sa takvim stvarima sto naprimer u rl,nikada nisam.

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:34 pm

што се мене тиче ја радо слушам савете других а хоћу ли нешто прихватити од тога то је питање

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:37 pm

не тражим ни од кога да схвати моје проблеме, треба ли сад због тога сви да пазе што ће рећи преда мном

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:43 pm

da, Beskraj, postoje psihopate koje lece neke svoje komplekse na netu. ja ih jednostavno izbegavam. naucila iz iskustva... necu sebi da dozvolim da ponovo upadnem u zamku objasnjavanja. imam neko svoje misljenje, kazem ga, i ako zbog toga idem na lomacu idem. ali necu da se objasnjavam i prepirem.

tea, mislim da je slusanje saveta tako tesko. ja nevolim da mi se daju saveti. (sem od meni bliskih ljudi naravno)
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:45 pm

tea ::
не тражим ни од кога да схвати моје проблеме, треба ли сад због тога сви да пазе што ће рећи преда мном

Tea,ovaj forum se jako razlikuje od drugih vecih foruma gde clanovi postavljaju teme i iznose svoje licne probleme,naravno svako od nas ako smatra da nesto zna i da moze jel neki doprinos da da on iznese svoje misljenje.I onda se desava,da toj osobi koja je iznela svoje probleme ako mu se nesvidja odgovor,ili ako nije to ocekivao krene da te psihosomatski maltretira,cak i da te na pp proganja.Naravno ako sam licno ulazila na takve teme uvek sam ostavljala svoja licna misljenja svidjalo se to nekome ili ne.Naravno da nisam pazila sta cu reci,ali mi se desavalo otprilike da provalis posle par pisanja o kakvim osobama se radi.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:49 pm

BOBI-BO ::
da, Beskraj, postoje psihopate koje lece neke svoje komplekse na netu. ja ih jednostavno izbegavam. naucila iz iskustva... necu sebi da dozvolim da ponovo upadnem u zamku objasnjavanja. imam neko svoje misljenje, kazem ga, i ako zbog toga idem na lomacu idem. ali necu da se objasnjavam i prepirem.

tea, mislim da je slusanje saveta tako tesko. ja nevolim da mi se daju saveti. (sem od meni bliskih ljudi naravno)

Nisu Bobi samo psihopate te koje lece svoje komlekse,mnogo je njih koji nisu tog slucaja ali komlesi su nesto drugo...nesto sto ih ubi.Savete gledam da nedajem nikome sem ako mi zaista neko licno nesto netrazi,tu sam uvek da saslusam,i da cujem...dam svoje misljenje ako mu je bitno.I opet kazem drago mi je ako mogu nekome da pomognem i da ga usrecim,jer lepa rec nekada nekosta nista a nekome puno znaci.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:53 pm

jeste, na ovom forumu se uglavnom nekako skupili ljudi dobre volje. koji su tu zbog zabave. ok, ima teskih tema, ima problema u zivotu koji se iznose, ali nisam primetila neko bas teze prepucavanje Smile i nekako osecam da se podrzavamo.
i lepo je to...

tu ste bi dragi moderatori da obratite paznju i na to, sem sto mene bacate u kantu stalno hepi
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:55 pm

Beskraj ::
tea ::

Tea,ovaj forum se jako razlikuje od drugih vecih foruma gde clanovi postavljaju teme i iznose svoje licne probleme,naravno svako od nas ako smatra da nesto zna i da moze jel neki doprinos da da on iznese svoje misljenje.I onda se desava,da toj osobi koja je iznela svoje probleme ako mu se nesvidja odgovor,ili ako nije to ocekivao krene da te psihosomatski maltretira,cak i da te na pp proganja.Naravno ako sam licno ulazila na takve teme uvek sam ostavljala svoja licna misljenja svidjalo se to nekome ili ne.Naravno da nisam pazila sta cu reci,ali mi se desavalo otprilike da provalis posle par pisanja o kakvim osobama se radi.

дешавало се то и на другим форумима, па и мени, па сам престала да
будем активна због тога, то је стварно жалосно што је тако, мада иако сам
имала подршку од осталих чланова али ипак није ми било свеједно,
па чак и администратори су опомињали те особе али није помогло, они опет дођу са времена на време да покваре другима

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:58 pm

mene je Masada naucio jednu mnogo dobru stvar...da jednostavno neobracam paznju na nekoga ko nije dobronameran.i jednostavno ga izignorisem. preskacem postove koje je ta osoba pisala, i nadovezujem se na ono prethodno...
tea, treba puno strpljenja za to ali je to tako dobro posle. tako godi...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 7:58 pm

jeste, na ovom forumu se uglavnom nekako skupili ljudi dobre volje. koji su tu zbog zabave. ok, ima teskih tema, ima problema u zivotu koji se iznose, ali nisam primetila neko bas teze prepucavanje Smile i nekako osecam da se podrzavamo.
i lepo je to...

tu ste bi dragi moderatori da obratite paznju i na to, sem sto mene bacate u kantu stalno hepi

Ima i ovde ljudi koji nisu uvek dobre volje da se nezavaravamo.Bobi malo vise da citas sve postove mogla bi mnogo toga da procitas izmedju njih i ono sto nije napisano.Nemoj da se zavaravas da ljudi sve sto pisu tako i misle,nauci da procitas ono sto nije napisano.Pa ces mozda bolje sagledati neke stvrai.A sto se tice kante navikla sam da budem po forumima vise u kantama...tako da nebrini sto se tice toga,ja cu prva ovde da uskocim u nju.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 8:02 pm

mene je Masada naucio jednu mnogo dobru stvar...da jednostavno neobracam paznju na nekoga ko nije dobronameran.i jednostavno ga izignorisem. preskacem postove koje je ta osoba pisala, i nadovezujem se na ono prethodno...

Bobi nema ko sta da te uci u zivotu sta je dobro a sta nije to covek sam mora da proceni.Ja sam po forumima vazda bila lepak za budale,upravo za te koji su nedobronamerni...koliko god da ih ignorises,oni se lepe.I sta god da napises on ti dahce ispod tvog posta,na to sam navikla,takve stvari su mi vec postale smesne.Ni neobazirem se na njih.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 8:06 pm

Citat :
Bobi nema ko sta da te uci u zivotu sta je dobro a sta nije to covek sam mora da proceni

to me je naucio nakon sto sam mu se zalila na ponasanje pojedinih budala koje su me smarale...

i ja sam mislila da sam ja jedina lepak za budale ovde hepi

ja nezelim da citam izmedju redova. nesto nevolim to. nezelim da obracam paznju na to. nisam takva osoba. ja mislim da ako sam ja dobronamerna, mislim da su svi. i ako osetim da me je neko povredio necim, radije ocutim. prosla su vremena kada sam se prepirala. sada nemislim na razmenu misljenja. vec one carke koje su namerno izazvane.
ja nemislim isto kao neko drugi, jasno kazem svoje misljenje i nemislim da je to svadja. i mnogo mi je interesantno da citam suprotna misljenja. nekako me to ispunjava. osecam da forum tek tada ima svoju funkciju. kada bi svi pisali jeste tako je...brzo nebi bilo sta da se pise. recimo, ja se u nekim stvarima neslazem sa Masadom ( njega spominjem jer ga najbolje poznajem ovde ) i to neumanjuje ono koliko ga cenim i koliko on mene ceni Smile
ali namerna provociranja me nezanimaju i nemam volje da to citam.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 8:26 pm

Ja pisem ono sto osecam.I ovde sam dobronamerno,i zavolela sam ovaj forum i uzivam u njemu.I kada se pise i kada se ne pise.Kada se vode diskusije tu sam kada imam potrebu da napisem neku rec,kada mi se ne pise idem na druge teme i citam sa uzivanjem,svugde se nalazim.
Na forumu sam kao u rl.Isto pisem,isto mislim.Takva sam i ne mogu da budem drugacija.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 9:38 pm

Cekaj Bobi kada sam rekla da covek malo procita izmedju redova nisam mislila da to znaci da ta osoba nije dobronamerna daleko od toga.Ali nije bas sve kao sto pise...i nije bas ono sto jeste.Sad nemogu ja tebi ovde bas to da nacrtam o cemu se radi.Ja cesto znam da citiram ona misljenja gde imam neto da dodam ili oduzmem,ali nemislim da se naravno svadjam jer nisam ovde zbog toga niti je iko duzan jel to da trpi.Moje citiranje je zaista bez ikakve zle namere.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 9:40 pm

Bobi nema ko sta da te uci u zivotu sta je dobro a sta nije to covek sam mora da proceni.Ja sam po forumima vazda bila lepak za budale,upravo za te koji su nedobronamerni...koliko god da ih ignorises,oni se lepe.I sta god da napises on ti dahce ispod tvog posta,na to sam navikla,takve stvari su mi vec postale smesne.Ni neobazirem se na njih.

Е видиш, Боби сам научио да не скаче на прву лопту, још да је псовке избацим из речника и биће цакум пакум.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 9:46 pm

Pa ako neskoci na prvu loptu,verij mi nece odoleti onoj drugoj.A ta druga zna nekada da stigne jako brzo...kako i nju izbeci.To nemoze da se uci,ja sam takvog temperamenta ja skacem i kada nema lopte.Mozda sa godinam ,tvoja prica nekada i prodje.Ali po tom pitanju covek mora jako puno da radi unutar sebe.Mislim da smo se malo udaljili od teme.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime23/8/2009, 11:24 pm

Citat :
Е видиш, Боби сам научио да не скаче на прву лопту, још да је псовке избацим из речника и биће цакум пакум.

ja sam i sa psovkama cakum pakum. Smile
ali evo sada kucam bipbip mesto psovke i ok...
ja jesam impulsivna, ponosna sam sto sam takva, mada znam da to i nije za pohvalu. ali nezelim da povredim nekoga sa svojoj impulsivnoscu pa je nepokazem vise. ucutim, odem ili tako nesto.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime24/8/2009, 2:35 am

Super tema nema sta, kao i u RL volim ljudima da delim savete i na netu, ne razmisljam koliko sam kompetentan za to jednostavno to su moja misljenja, svaki savet koji dam je moj stav o nekoj od tema i svaki moj savet je dobronameran, na onom kome je upucen je da proceni da li da prihvati moj savet ili ne, jer zivot je samo njegov , ne mogu se ja mesati u njegove odluke ako on to ne zeli, uglavnom procitam sve postove o temi u kojoj zelim da iznosim svoje misljenje, mada ima tema na koje su mnogi odgovarali pa ne predjem sve, mnogo mislim sta pisem, dogadja se da napisem pa obrisem pre nego sto posaljem.O par ljudi ovde imam neki svoj stav i volim sa njima da razmenjujem misljenja, po pp vidim da li su me dobro razumeli ili ne.Mnogo pazim sta pisem, ali ne bih nikada izneo misljenje sa kojim se ne slazem da bih zadovoljio nekoga.Ima i ovde par ljudi od kojih nisam shvacen, ali to je njihov problem.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime24/8/2009, 8:16 am

U svakom slučaju treba jedna doza odmerenosti u pisanju na forumima, prvo zbog nas samih a onda i zbog drugih, bar dok se dobro ne upoznaju ili makar naslute osobe iza nikova koji nas čitaju ili nam pišu.
Nikada ne znamo da li će nekoga povrediti neka naša napisana misao, a takodje ne treba davati prostora ni nedobronamernima da
nas povrede ili dozivljavaju "moždane orgazme" nekim sopstvenim devijacijama ličnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime24/8/2009, 10:02 am

Kada pisem odgovor na postavljenu temu,naravno da razmisljam sta cu napisati,ali razmisljam da taj odgovor jel je moje misljenje.Nemogu sada ja ako primer.dajem svi smatraju skromnost vrlinom da ja kao guska prihvatim forumsku vecinu.To mi nepada napamet znaci odgovore pisem onakve kakve ja smatram da treba da budu znaci moje misljenje.I to sam ja.Na pp.je vec nesto drugo ovde je sve prilicno uvijeno u celofan sa onom masnicom koja stoji na kutiji.E sada na tom pp.ljudi polako tu masnicu odvezuju i vidis u stvari sasvim nesto drugo.Bez obzira sto im nevidis oci oseti se kod pojedinaca dusa.E te duse za razliku od ove javnosti znaju da budu nekada jako krhke,upoznavala sam ljude koji su bili u setnji na ivici zileta,a postovi su im bili toliko jaki i upecatljivi da su zaista i najbolje psihologe mogle da prevare.O tome ja pricam sve vreme....Svi smo mi ovde idealni,savrseni,ono smo sto smo ali svi mi imamu ahilovu petu kada se iskljucimo.

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime24/8/2009, 10:09 am

Pazim sta cu reci vise nego u RL, buduci da imam vremena i prostora za to. Na forumu vreme mozes da zaustavis i to je ono sto ce te uciniti zericu nerealnijim, ali opet to si ti, tvoje misli, mozda ne na prvu loptu al su tvoje. Mozda ovo dodje i kao neka vrsta vezbe kako biti taktican i odmeren u komunikaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime24/8/2009, 1:31 pm

Nepazim sta cu kome da kazem,ali mislim sta cu da napisem.Ono sto mislim iznosim onako kako jeste pa kome se dopada dopada kome ne nemora da cita.,Nikada se nisam trudila da se dopadnem sirokim javnim masama,pa ni ovde.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime24/8/2009, 1:40 pm

Ne menjam ja misljenje naravno, ali sto rece SaMar, ovde imas vremena da malo razmislis i ne moras uvek odgovarati na prvu loptu, mozda bi u realnom zivotu vise puta zestoko usao u raspravu sa nekim, ovde malo spustim loptu, malo razmislim kako da nekome dam do znanja da se ne slazem sa njegovim misljenjem, tu sam mislio na ono napisem pa obrisem, odnosno kazem isto samo na malo drugaciji nacin.Moji stavovi su takvi kakvi su i u RL,ne zelim da se nekom dopadnem lazima jer to bi bilo veoma glupo, a i procitao bi u nekoj slicnoj temi koliko to nije istina.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime25/8/2009, 7:14 am

Prilično sam otvorena, iskrena i direkta u životu, pa tako i ovde.
Strpljenje mi nije jača strana,[to moram odmah da kazem bez obzira na moju savrsenost Smile ] pa često brže odgovorim nego što bi trebalo.[Ali daleko od toga da nisam razmislila dobro sta cu napisati,ili reci].
Mislim da sam dobronamerna, ne želim nikoga da savetujem...možda samo kažem šta bih ja uradila. Osetljivo je to...
Jedino mislim da ne treba iznositi baš previše ličnog iskustva i da to neko može da zloupotrebi(raznih nas ima).

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime25/8/2009, 12:59 pm

Prilično sam otvorena, iskrena i direkta u životu, pa tako i ovde.
Strpljenje mi nije jača strana,[to moram odmah da kazem bez obzira na moju savrsenost Smile ] pa često brže odgovorim nego što bi trebalo.[Ali daleko od toga da nisam razmislila dobro sta cu napisati,ili reci].
Mislim da sam dobronamerna, ne želim nikoga da savetujem...možda samo kažem šta bih ja uradila. Osetljivo je to...
Jedino mislim da ne treba iznositi baš previše ličnog iskustva i da to neko može da zloupotrebi(raznih nas ima).
Ne moze niko da upotrebi nesto protiv mene sto sam licno doziveo, naravno osim ako nije on vezan za to, ali tada necu ni da pisem o tome, uglavnom sve o cemu pisem jeste iz licnog iskustva.Zbog onoga sto sam video ili doziveo u zivotu imam jasne stavove o mnogim stvarima kome se ne svidja sta cu mu ja, ne trebam ja ni svima da se svidim.Savete mnogo volim da dajem to ste verovatno primetili ali samo onima za koje procenim da su ok osobe.Njihova stvar je da li ce to prihvatiti ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime25/8/2009, 2:11 pm

Naravno da nemoze niko nista licno protiv mene i mog pisanja da ovde zloupotrebi,ali i nema sta ja sam i ovde i u RL ista.Naravno da cu uvek da ono sto pisem isto i da kazem,kod mene nema tu razlike.Ja nemogu jedno da mislim a drugo da pricam,neznam tako da funkcionisem.Taman posla uopste se nikada nisam trudila da se nekome dopadnem,cak vise volim i da se nikome i nedopadam,ne da me ljudi mrze daleko od toga...ali nemam ni komleks obozavanja.Onaj ko treba da me voli,on me voli,ovde su mi jedino bitni koliko toliko neki medjuljudski odnosi [po forumima]ali i to ne po svakoj ceni.Savet volim da dam ako je u pitanju osoba samo koju mogu da procenim da je iole vredna moje price.Ovako cak se i nezamaram oko nebitnih ljudi.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime25/8/2009, 2:20 pm

Beskraj uglavnom se slazem sa tobom,mada ne zelim ni da se nedopadam ljudima, to bi znacilo da ja ovakav kakav sam nisam dobar, odnosno da imam mnogo mana, tako da vise volim nekome da se dopadnem nego obrnuto, ali sta cu ja sam ovakav pa kome se svidja-svidja kome ne sta cu mu ja.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime25/8/2009, 3:36 pm

smesko zz ds1989 ::
Beskraj uglavnom se slazem sa tobom,mada ne zelim ni da se nedopadam ljudima, to bi znacilo da ja ovakav kakav sam nisam dobar, odnosno da imam mnogo mana, tako da vise volim nekome da se dopadnem nego obrnuto, ali sta cu ja sam ovakav pa kome se svidja-svidja kome ne sta cu mu ja.

Neshvatam logiku,nemozes svima da se dopadnes,[bilo bi malo smesno da se svima svidjas]evo primera mene ljudi bas nesto posebno negotive,ali to ne znaci da ja nisam dobra.Daleko od toga...ali problem je sto ja nemam zelju da se dopadam ljudima,po svakoj ceni.Naravno takva sam kakva sam kome se svidjam svidjam kome ne sta cu mu.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime26/8/2009, 7:37 pm

Uvijek pišem ono što mislim. Imam jasno izgrađene stavove o svim stvarima u životu i ne kolebam se. Zbog toga i nemam potrebe da ulazim u rasprave kada se moje mišljenje ne dopada nekome i kada mi replicira. Nikada na takve stvari ne odgovaram, jer ono što sam rekla jednom, mislim i poslije te replike. Trudim se da nikoga ne povrijedim,mada se to nekada ne može izbjeći.Uglavnom se sa svima dobro slažem na forumima, s nekim više, s nekim manje, ali mislim da sa svakim mogu izmjenjati mišljenje bez većih posljedica.
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime26/8/2009, 8:50 pm

Nemam stav prema ovome, pisem ono sto osecam, potpuno iskreno. Jednostavno takva sam i u realnom zivotu, i ovde.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime29/8/2009, 8:53 pm

meni je sada bas interesantno...ovaj cet Smile
zaboravim se da ima arhiva pa mislim da sam na msn pa bi kucala svasta nesto...ali se prikocim hepi
Nazad na vrh Ići dole
Willma

Willma

Broj poruka : 25
Godina : 43
Datum upisa : 19.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime20/9/2009, 1:14 am

Isto kao u priv. životu. Ne svadjam se, ne volim nezdrave rasprave, poštujem sve članove, ne provociram, ne vredjam, pridržavam se pravila (koja, moram priznati još nisam pročitala Smile ) i uglavnom napuštam forume u kojima se komunicira neprijatnim tonom.
Tako da, samnom nećete imati problema hepi
Nazad na vrh Ići dole
http://zenski-svet.com/
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime20/9/2009, 1:38 am

Ovde se tako nesto ne dozvoljava, jednostavno svi smo prijatni jedni sa drugima, ima trzavica naravno, ne slazemo se sa svacijim misljenjem, ali je sve to na nekom nivou.
Nazad na vrh Ići dole
Willma

Willma

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime20/9/2009, 1:42 am

E onda ću baš da volim ovo mesto hepi
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime20/9/2009, 1:50 am

Samo se ti opusti i uzivaj, ovde je super videces.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime20/9/2009, 9:30 am

da will, ovde je super. meni je ovaj forum oaza mira, gde mogu da se opustim i kazem sta mislim, i znam da time nikoga nevredjam, vec uzivam u razmeni misljenja i povremenom neslaganju.forumi gde se samo svi medjusobno slazemo, su isprazni i dosadni.
zaista je ovaj forum jedinstven Smile
Nazad na vrh Ići dole
Willma

Willma

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime20/9/2009, 11:27 am

Ma naravno, ne možemo da se slažemo u svemu, ali je vrlo važno da se razgovara u prijatnom tonu... Najvažnije je pronaći dobre sagovornike i uživati.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime20/9/2009, 1:00 pm

Postujem tudje, i branim svoje stavove, tako funkcionisem ovde, mislim tako svi funkcionisemo ovde. Medjutim pitanje teme je koliko pazimo sta pricamo (kuckamo), koliko ustvari pisemo kako mislimo, a koliko se pretvaramo, to je pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime20/9/2009, 2:31 pm

Smesko,a zasto ti mislis da bi neko bio ovde da se pretvara?
Svaka cast onima koji imaju vremena za tako nesto.Divim im se zaista.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime22/9/2009, 1:31 am

Ne mislim ja da se iko ovde pretvara, mada mislim da ima ljudi koji sebe zele da predstave u nekom drugacijem svetlu, jednostavno imaju kontradiktorne postove, mozda je to i stvar trenutnog raspolozenja, ali stvarno mislim da je pitanje ovde koliko pazimo sta pisemo (koliko pisemo totalnu istinu) da li bi bas tako reagovali u RL?
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime22/9/2009, 11:04 am

u rl se vidi lice sagovornika.pa se vidi da li neko govori istinu...ovde nevidimo lice ali se moze osetiti po nacinu pisanja Smile
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime22/9/2009, 2:28 pm

hepi hepi Bobi, naravno, ovde se slazem sa tobom u potpunosti
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime22/9/2009, 3:48 pm

Imala sam priliku da upoznam par osoba sa neta.I nikada se nisam razocarala,a ni ja nisam razocarala druge.Druzenje se nastavilo istim tokom pa cak i intenzivnije.Tako da,kad tad istina izadje na delo.Zato,cemu pretvaranja o tome ko smo i sta smo mi?
Malo je bzv i misliti o tome...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?   Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: