LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Nemoguca ljubav

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime26/8/2009, 4:31 pm

Sta smatrate pod nemogucom ljubavlju?I kakve su to ustvari ljubavi?I da li imate s time iskustvo.Svi mi imamo dva lica, bez iznimke, jedan za javnost a jedan za sebe, pitanje je samo da li je ona druga strana manje ili vise mracna. I na kraju ti ostaje ili dobra procena osobe ili kocka.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime27/8/2009, 2:50 pm

Mac sa dve ostrice...mozes puno da dobijes a mozes i puno da izgubis.Sve zavisi od realnih ocekivanja,ko sta trazi...to i dobije ili nedobije.Covek mora prvo prema sebi biti iskren sta prvo trazi u toj nemogucoj ljubavi.

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime29/8/2009, 11:37 pm

"Ima nešto u tom što me nećeš i u tome što ja tebe neću".....

To "nešto"... je i volelo i bolelo i imalo svoju draž.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime3/9/2009, 9:28 pm

Pitam ga da l' zna da je nevažno
što si otišla.
"Avantura", kaže on,
"šta ti sada ostaje?"
Ostaje mi to što se volimo,
što se volimo.

"Da l' zbog vina", kaže on,
"al' ovo smešno postaje".

Balashevic

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime10/9/2009, 8:05 pm

Takve ljubavi nepostoje,sve je moguce kad se hoce i kad se zeli.Nemogucnost je samo izgovor da nesto neces da promenis.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime23/9/2009, 7:32 am

"Kao smrt su verne ljubavi bez nade."
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime23/9/2009, 12:55 pm

Ellen ::
Takve ljubavi nepostoje,sve je moguce kad se hoce i kad se zeli.Nemogucnost je samo izgovor da nesto neces da promenis.
hepi hepi hepi hepi bravo Ellen to je bas to, ako ima ljubavi sa obe strane, nepostoji nemoguca ljubav.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime23/9/2009, 11:58 pm

cao svima..ah ljubav..u ljubavi je sve moguce,,i tad je ona nemoguca..
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime26/9/2009, 10:57 pm

Ellen ::

notorna glupost. paradox. idiotizam

jel treba posle 35 godina braka sve ostaviti iza sebe i prepustiti se nekom 25 godina mladjem?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime28/9/2009, 7:29 am

Bobi,brak jeste institucija ali ako u braku nestima kako treba zasto se covek muci i ostaje u iluziji da je to dobro.Zbog dece,ne to je najveca glupost i najveci izgovor.Ja sam uvek za dobar razvod nego za los brak.Moze covek da bude i 35 god u braku ali ako shvati da je svo vreme ziveo u zabludi,nikada nije kasno okrenuti se i otici.To mislim i za jednu i za drugu stranu.Treba sve pokusati,ali ako jedna strana sve pokusava,a druga je samo nemi posmatrac za mene je uvek resenje odlazak nekoga.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime5/10/2009, 11:56 am

za mene je to sebicnost.
gledati samo sebe. i ja mislim da je bolje dobar razvod nego los brak, ali zbog zanesenosti mislim da netreba unistavati ono sto je dobro...

Koliko znam nigde nisam spomenula zanesenost,prvo mi objasni termin te reci.Odakle si izvukla sebicnost,kada ni to nisam nigde navela.Lepo sam rekla koliko vazi za jednu stranu toliko i za drugu.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime5/10/2009, 5:44 pm

Zanesenost nije ljubav, ljubav je nesto drugo, da ako nestima u braku, uvek je bolji dobar razvod nego los brak.Ako je brak dobar, onda ta zanesenost nije ljubav, onda je to samo zelja za necim novim, u tom slucaju glupost. Medjutim nepostoje nemoguce ljubavi ako ljudi nju zele, samo ako neko ne zeli tu ljubav onda je ona nemoguca.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime5/10/2009, 8:39 pm

ali ljudi cesto brkaju zanesenost sa ljubavlju.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime26/10/2009, 7:08 pm

Kod mene u zivotu ne postoje nemoguce ljubavi,postoje samo nemoguci ljudi.A sve je moguce kada se hoce i kada se zeli.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime20/1/2010, 9:32 pm

Ko,i kada ikad moze zabraniti nekom ljubav ako se ona desi?
Moze samo da ste se zaljubili ili pustili pogresnim osecajima da vas vode.
Ljubav sama po sebi ne bira stupice i uslove,ona obitava u nasim srcima,a da li ce i ostati zavisi od niz faktora nas samih.Po meni ne postoje nemoguce ljubavi,sve je moguce.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime20/1/2010, 11:17 pm

Simpatične su te nemoguće ljubavi. Kako im i samo ime kaže, nemoguće su, pa kako o njima raspravljati? Very Happy

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime20/1/2010, 11:26 pm

besherat i o nemogucim stvarima se da raspravljati,samo sve zavisi koliko ko hoce da udje u raspravu. Nemoguca ljubav Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime20/1/2010, 11:26 pm

besherat i o nemogucim stvarima se da raspravljati,samo sve zavisi koliko ko hoce da udje u raspravu. Nemoguca ljubav Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski
Broj poruka : 88
Datum upisa : 28.11.2009

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime31/1/2010, 8:16 pm

Beskraj ::
Sta smatrate pod nemogucom ljubavlju?I kakve su to ustvari ljubavi?I da li imate s time iskustvo.Svi mi imamo dva lica, bez iznimke, jedan za javnost a jedan za sebe, pitanje je samo da li je ona druga strana manje ili vise mracna. I na kraju ti ostaje ili dobra procena osobe ili kocka.

Za mene nemoguća ljubav ne postoji . Ljubav nema prepreka , ni granica . Osim onda kada si ju čovjek sam postavi . Tada sam sebi stvori problem i moguće učini nemogućim .

Ne bih se složila da čovjei ima apriori , dva lica . Naravno , postoje licemjeri , ljudi sa dva ili više lica .
Ali ako pođem od sebe ... nemam dva lica . Nemam lice koje je , jedno za van i drugo koje stvarno jest . Nisam glumica .
Ono sam , što uistinu jesam ; sada , ovdje i bilo gdje .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime31/1/2010, 8:22 pm

Sta kazes na one ljubavi koje su nemoguce jer su zabranjene.Zar to nije nemogucnost ostvarenja u ljubavi.O tim licima sam mislila kada sam postavljala pitanje.

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime31/1/2010, 8:28 pm

Sta kazes na one ljubavi koje su nemoguce jer su zabranjene.Zar to nije nemogucnost ostvarenja u ljubavi.O tim licima sam mislila kada sam postavljala pitanje.

Zabranjena ?
Koje ljubavi smatraš zabranjenima ?
Molim te izrazi se da te razumijem . Ne mogu , niti želim čitati nečije misli ili pretpostavljati značenje misli između redova .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime31/1/2010, 8:31 pm

Dragana da li ti to mene sada malo zezas.Nikada nisi cula za zabranjene ljubavi.Kada je ona devojka,a on ozenjen covek.Kada su oboje u braku.Kada je on momak a ona udata zena.Zar to nisu nemoguce-zabranjene ljubavi,ili mislis da gresim.Jos nesto u pitanjima i odgovorima sam uglavnom konkretna,tako da zaista niko do sada nije imao problem da mi cita misli niti da cita izmedju redova,jer nisam takav tip osobe. Nemoguca ljubav Icon_biggrin Vrlo sam konkretna,mislim bar.

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime31/1/2010, 8:36 pm

Dragana da li ti to mene sada malo zezas.Nikada nisi cula za zabranjene ljubavi.Kada je ona devojka,a on ozenjen covek.Kada su oboje u braku.Kada je on momak a ona udata zena.Zar to nisu nemoguce-zabranjene ljubavi,ili mislis da gresim.

Ne , ne zezam te . Žao mi je ako tako shvaćaš . Znala sam da misliš na ljubav prema zauzetoj osobi ali željela sam da to sama napišeš .
Ja o tome imam drugačije razmišljanje .
Oženjeni muškarac je u startu muškarac koji nije potencijalni muškarac . Ja si kao žena nikada ne bih dozvolila posegnuti za takovim muškarcem , pa takav odnos ne mogu svrstati u zabranjenu ljubav . Takva ljubav za moj pojam , u mom poimanju ljubavi i ne postoji . Ne generaliziram . To je moj osobni stav . Takva ljubav nije zabranjena , ona je naprosto nedopustiva .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime31/1/2010, 8:41 pm

Tako ti razmisljas sto je sasvim normalno i razumno,i tacno sam znala da znas o cemu hocu da kazem,ali si htela to da napisem.Ovo pitanje me je prosto postaklo jer sam puno okruzena mladim ljudima koji se upustaju u takve veze,od moje koleginice drugarica je vec pet godina u vezi sa ozenjenim muskarcem,moj kolega koji ima 23 godina vec godinama je sa zenom koja ima 38 god,i cerku otprilike njegovih godina.Oni svi u tome ne vide nista zabranjeno,vide ljubav.Lepo je sto vide ljubav,lepo je sto je osecaju,ali mislim da treba da je osete sa osobama koje nisu zabranjene i sa kojima ce moci sutra da se ostvare.Za mene ono sto je zabranjeno nema ni nekog ostvarenja,pa makar to bila i ljubav najveca na svetu.

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime31/1/2010, 8:48 pm

Tako ti razmisljas sto je sasvim normalno i razumno,i tacno sam znala da znas o cemu hocu da kazem,ali si htela to da napisem.Ovo pitanje me je prosto postaklo jer sam puno okruzena mladim ljudima koji se upustaju u takve veze,od moje koleginice drugarica je vec pet godina u vezi sa ozenjenim muskarcem,moj kolega koji ima 23 godina vec godina je sa zenom koja ima 38 god,i cerku otprilike njegovih godina.Oni svi u tome ne vide nista zabranjeno,vide ljubav.Lepo je sto vide ljubav,lepo je sto je osecaju,ali mislim da treba da je osete sa osobama koje nisu zabranjene i sa kojima ce moci sutra da se ostvare.

Naravno ... slažem se s tobom . Vjerujem da za svaku slobodnu osobu postoji i jedna slobodna osoba na ovome svijetu . Posezati za nečim što je tuđe , grliti i ljubiti nekoga a istovremeno znati da ta osoba grli i ljubi još nekoga ... Tužno je . To je pokazatelj vrlo niske inteligencije . Za mene je to ponižavanje sebe , prije svega , i pokazatelj vrlo , vrlo lošeg karaktera osobe .

Drago mi je da smo se razumjele . Vrlo mi je ugodno raspravljati s tobom . I molim te , nemoj moje riječi shvaćati osobno . Ovo je , samo jedna zdrava rasprava .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime31/1/2010, 8:53 pm

Upravo sam htela sada da ti kazem,da dugo nisam imala ovako prijatno vece na temama koje obozavam,zahvaljujuci tebi.I da se nismo razumeli oko nekih pitanja sasvim je u redu ,jer vrlo cenim sagovornika cak koji i nedeli samnom misljenje,ali je dostojan rasprave.Na jedan fin i kulturan nacin.Nicije reci veruj mi ne shvatam licno,jer kazem ti nisam taj tip osobe.Samo moja misljenja i primeri su licni.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime15/2/2010, 5:27 pm

Nemoguca ljubav moze da bude i ona ljubav koje vise nema...koja vise nije s nama koja vise ne postoji svojim prisustvom.Ali njena mogucnost se ogleda u prisustvu nasega srca...u svim onim recima koje su ostale negde duboko urezane u malom mozgu sa kojima zivis i od kojih zivis.To sto neko ne moze da te dodirne,ne moze da ti kaze volim te...i nije toliko starsno,strasnije je to sto ne mozete da ga iscupate iz srca jer svoje korenje je jako duboko pustio.Nije samo ljubav ono sto imas ,ljubav zna da bude i ona nemogucnost ali je ljubav u nekom nezaboravu...u nekoj sacuvanoj uspomeni...i u necijem trajanju.Znam da mnogi ovo sto pisem nece razumeti ali ko razume shvatice.Ljubav postoji u raznim oblicima a moja ljubav je pokopana sa njegovim odlaskom.Ostala su samo secanja.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 12:36 am

Posle 15 godina braka i teške povrede noge,dok sam još u gipsu ležao,naleteo na ljubavna pisma svoje žene.Zapravo na poruke koje je razmenjivala preko Facebook-a.I tada sam joj postavio pitanje da li to ona želi kraj?Odgovor je bio neverovatan i za mene nerazuman tj. nejasan.Rekla je:"Nekako je mnogo tebe oko mene!".Planovi o budućnosti koje smo kovali samo par meseci pre toga su odjednom nestali zauvek.Ona je insistirala da razmotrim te planove i dam odgovor.Kako sam prihvatio plan i složio se sa njom,tako je ona postala sve hladnija.Ne,ne želi razvod niti da menja prezime ali želi da ostanemo prijatelji.Kako?Ja nju i dalje volim i pomažem koliko mogu(novčano).Prijateljstvo koje mi nudi je uglavnom preko telefona i to je sve.
Ona je ta koja ne želi da da ikakvu šansu da nastavimo zajednički život.A ja pokušavam da se nadje zajednički jezik i pokuša ponovo.
Zar to nije nemoguća ljubav?
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 10:31 am

ne, to nije nemoguca ljubav,..vec neuzvracena ljubav...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 1:57 pm

pitamse ::
Posle 15 godina braka i teške povrede noge,dok sam još u gipsu ležao,naleteo na ljubavna pisma svoje žene.Zapravo na poruke koje je razmenjivala preko Facebook-a.I tada sam joj postavio pitanje da li to ona želi kraj?Odgovor je bio neverovatan i za mene nerazuman tj. nejasan.Rekla je:"Nekako je mnogo tebe oko mene!".Planovi o budućnosti koje smo kovali samo par meseci pre toga su odjednom nestali zauvek.Ona je insistirala da razmotrim te planove i dam odgovor.Kako sam prihvatio plan i složio se sa njom,tako je ona postala sve hladnija.Ne,ne želi razvod niti da menja prezime ali želi da ostanemo prijatelji.Kako?Ja nju i dalje volim i pomažem koliko mogu(novčano).Prijateljstvo koje mi nudi je uglavnom preko telefona i to je sve.
Ona je ta koja ne želi da da ikakvu šansu da nastavimo zajednički život.A ja pokušavam da se nadje zajednički jezik i pokuša ponovo.

Ovo je situacija da treba samo da otvoriš oči, zatvoriš njoj vrata ( i pare naravno ) i nastaviš sopstveni život. Jasno ko dan. lol!

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9744
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 3:12 pm

pitamse ::

Превише љубави доноси зло. Превише зла донесе добро. Зажмури, ослушни себе, отвори очи и иди даље или остани ту у својој тами. Могучности су следеће: пиши да ти буде лакше, одај се алкохолу и скроз упадни у глиб, окрени се око себе и нађи неки лепши осмех. Немој само кукати над судбином ко нека бабетина, Бог то не воли ако верујеш у њега а ако не верујеш онда је све лакше. Схвати да си важан сам себи, јер ако тако не поставиш ствари нема ни сврхе твога постојања. 36. ти је ако ниси слагао, хајде види колико је пред тобом живота још ?

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 5:46 pm

Ma Masada o cemu ti stalno pricas i pises,pa nije zivot zmurenje.Ja da sam ceo zivot zatvarala oci i zmurila ne bi ni osetila lepotu zivota.Ne mogu svi zmureci da osluskuju i cuju ono sto ti cujes.Svi smo mi specificni na svoj nacin.Ja kroz zivot idem kakav god daje sirom otvorenih ociju,cak i kada spavam oko mene je svetlost,jer me greje njen beskraj.A na onom dole svetu imacu previse tame i zmurecu u tom svetu celoga zivota.Na ovome hocu da su mi oci sirom otvorene ne zelim da mi nista promakne.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 6:21 pm

e pa Beskraj, moram ti reci da "u tom svetu" neces zmureti "celoga zivota"...vec vjecno..do beskraja... Nemoguca ljubav Icon_sad ..ne ti, nego svi mi...a nemoguca ljubav je super, to je najljepsa ljubav... Nemoguca ljubav Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 6:29 pm

Treba primjetiti kad te neko " nogira " i prestati sebe ponižavati. Ako hoće , Bogu hvala, ako neće, neka joj je srećan veliki put. A ovo je očigledan slučaj potpune neljubavi.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 6:33 pm

ne treba biti uopste pametan da bi covjek shvatio da je ovo neljubav, ali treba biti pametan i shvatiti da on osjeca ljubav, a ljubav je slijepa...cist primjer...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 6:50 pm

Ja nisam pristalica nemogucih ljubavi,jer po meni ja u toj ljubavi ne mogu da se ostvarim na pravi nacin.Jesam veliki borac u zivotu,ali ako je nesto draga moja nemoguce nezelim ici glavom kroz zid.Cak i ako bi tu nemogucu ljubav mozda i mogla da je omogucim,nikada ne bi posle toga bila srecna i zadovoljna zena ako znam da neko pati zbog nekoga,Nicija sreca se nije gradila na tudjoj nesreci.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 6:52 pm

Ljubav je slepa samo do onog trenutka dok volis do ludila i dok si zaljubljen,onoga trenutka kada ljubav prodje i to slepilo o kome ti pricas,onda vidis i ono sto nikada nisi video. Nemoguca ljubav Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 6:54 pm

Ma Masada o cemu ti stalno pricas i pises,pa nije zivot zmurenje.Ja da sam ceo zivot zatvarala oci i zmurila ne bi ni osetila lepotu zivota.Ne mogu svi zmureci da osluskuju i cuju ono sto ti cujes.Svi smo mi specificni na svoj nacin.Ja kroz zivot idem kakav god daje sirom otvorenih ociju,cak i kada spavam oko mene je svetlost,jer me greje njen beskraj.A na onom dole svetu imacu previse tame i zmurecu u tom svetu celoga zivota.Na ovome hocu da su mi oci sirom otvorene ne zelim da mi nista promakne.

Када отвориш очи, видиш свет мало другачије. рекох, сада, ко је разумео схватиће, смири се, окрени се и тражи даље. Према овоме шта је написао, мрка капа, мада, увек постоји и друга страна медаље.

lucija

lucija

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 6:57 pm

pa ja vjerujem da ce proci to "slepilo"...nisam ni ja pristalica nemogucih ljubavi...ali kad je obostrana a nemoguca, to mi je jos i zanimljivo ali ovako...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 7:08 pm

Masada ::

Када отвориш очи, видиш свет мало другачије. рекох, сада, ко је разумео схватиће, смири се, окрени се и тражи даље. Према овоме шта је написао, мрка капа, мада, увек постоји и друга страна медаље.

Ja sam smirena skroz naskroz,naravno ko razume shvatice,ko ne razume naravno da nece moci da prihvati nesto sto je za njegov svet totalno neprihvatljivo.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 7:20 pm

Masada ::

Ja sam smirena skroz naskroz,naravno ko razume shvatice,ko ne razume naravno da nece moci da prihvati nesto sto je za njegov svet totalno neprihvatljivo.

Није се односило на тебе већ генерално. Ако те неко не жели, шта радити ?
Потражићеш очи неког другог анђела, постоје негде скривене и чекају.

lucija

lucija

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 7:28 pm

meni se to jos nije desilo... Nemoguca ljubav Icon_smile tako da ne znam sta znaci kad te neko ne zeli, ali znam sta znaci kad ti nekoga ne zelis....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime17/2/2010, 7:36 pm

Ako te neko ne zeli,onda te ne zeli,sta raditi imati toliko dostojanstva. Upravo kako kaze Masada postoje uvek oci nekoga djavola koje ipak sijaju samo za tebe.Pa nestaje svet...ono sto je na jednoj strani nemoguce i neostvarljivo,moguce je i ostvarljivo na drugoj.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime22/2/2010, 11:42 pm

Tako i ja mislim.Samo problem je što sve što sam učinio,pružio i dao za tu osobu, sa kojom imam i dve predivne ćerkice,nije osetila niti primetila moj uloženi trud.Tako olako je prešla preko svega što sam joj učinio pa čak i žrtvovao u bukvalnom smislu te reči,da je možda bolnije to što moj trud nije primetila ili ne želi da primeti.U celoj ovoj priči jedini problem su ta deca koja su toliko ogorčena i zbunjena da su na ivici nervnog sloma.Pokušao sam da joj objasnim da mora da bude iskrena prvo samoj sebi pa onda i nama, ali taj dan nije niti će svanuti.Toliko je sebična i jako podložna uticaju drugih da to ne želi sebi da prizna.Sama nikada nije mogla ništa da uradi osim da mene iskoristi i povredi.Deca su trenutno sa njom u drugom gradu ali jasno su joj stavili do znanja da žele samnom.Pošto im je ona nakon 6 meseci morala da otkrije da "možda više nećemo biti zajedno" i da smo tu odluku doneli "MI".Kako ostati razuman kada se ona plaši da nastavimo zajednički život,jer sam osetio strah u njenim rečima.Plaši se da se ne dogodi nova ljubav koju neželi jer je u potrazi za drugom.
E,sada pitam:ima li neko ko mi može pružiti savet?Da li da nastavim da joj olakšavam život tako što ću joj slati pare kada god ona to zatraži?Rešavati njene probleme kada god me pozove i pita za pomoć?Ili jednostavno da joj serviram laži da nisam u mogućnosti da joj pomognem i eskiviram sve to?Jer sama je rekla da ne želi samnom da deli troškove,već da ja obezbedim sve i tek tada "možda" budemo pod istim krovom.Za 15 god. nikada ništa nije radila niti zaradila,a sada traži da ja učestvujem u ekskurzijama za decu i tome slično.Pitam se ko ih je do sada plaćao 7 god.?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime22/2/2010, 11:55 pm

Da li neko moze da vam pruzi savet?Mislim da bi vi sami najbolje znali to.Ali citajuci vas post,kazete da li da joj materijalno pomazem i olaksavam zivot.Ne pomazete vi njoj pomazete deci koja su posla sa njom.Meni je uvek najzalosnije u tim pricama ljudskim sto deca najvise osecaju sve te nase gluposti,a to nesmemo nikada da dozvolimo.Nasa osecanja moraju uvek da budu kakava god da su iza njihovih.Zasto ste dozvolili da budete zrtva cele price?A sada dole prebacujete kako nikada nista nije radila.Naravno ne branim ni nju ni vas,zrtva su deca,treba gledati najljudskiji stvar resiti izmedju vas dvoje.Da bi njima bilo dobro.Ali ne zaboravite svaka prica ima i onu drugu stranu koju mi nemozemo da cujemo,a posto ne mozemo da je cujemo onda ne mozemo najbolje ni da sagledamo celu pricu.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime23/2/2010, 12:14 am

e pa ovo je sad vec drugi oblik price...Vi ste duzni da "dajete novac" svakako zbog djece, i ne svidja mi se ovo "nije nikad nista radila"..a ko je djecu "podigao" ...???? sad vec mislim da je mozda i imala razlog da vas vise ne voli...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime23/2/2010, 12:43 am

Oprostite,nisam bio jasan jer bi priča otišla na ko zna koliko strana.
Rekla je:" Ja sam napravila ovaj korak da bih nešto pružila deci,a od tebe netražim ništa dok se ti nesrediš i ne zaposliš.Da upravu si,mogla sam ja da se zaposlim u čarapani ili gorenju,ali to je ispod mog nivoa,a i deca mi nisu bila gladna. ......25 min kasnije u istom razgovoru.Ja sam zato i otišla jer nisam imala deci da dam šta da jedu."
Ne osudjujem ja nju niti prebacujem to "nije radila" već to što su mi deca sala do znanja,a i njima smeta što svako veče visi sa društvom ili u kafiću ili kod nekoga kući.Ja trenutno završavam za programera i postoji šansa da odem kod mojih u Nemačku da se zaposlim.Inače sam rodjem tamo i Nemački mi je maternji jezik.Po priči dece koja su meni sve i koja znaju koliko ih volim ona jako malo ili čak retko šta radi sa njima.Tipa da pomogne oko učenja.Zato im i plaćam časove da bi ona imala slobodno vreme za zezanje.
A ovako izgleda jedan njen dan kako su mi deca opisala.Naravno da sam ih slušao odvojeno tj sa svakom po naosob popričao.
U 6h ustaje i sredjuje se za posao.7h je vreme putovanja do posla.Oko 14 i 30 eventualno 15h je u stanu.Tada jede i popije kafu sa par cigara i ide da odspava oko satipo.U 17h se budi i pije kafu i oko 18h izlazi na kafu kod drugarice ili joj dodje ta drugarica kod nje.Koja je inače u procesu razvoda,a uništila je svoju stariju ćerkicu(tako mi je žena ispričala).Oko 20h izlazi da se prošeta gradom i dolazi oko 21h.U 22h seda za komp i visi na FB do 01h a najkasnije do o2h.Kada izlazi u grad onda je to izlazak od 22-o2,30 h.
To je ono što i meni i deci smeta,a njih dve se nikako nisu uklopila u toj novoj sredini niti se uklapaju a prošlo je već skoro 7 meseci.
A deca su sama prokomentarisala da ako slučajno dam i jednu ratu za ekskurziju da im neće pasti na pamet da idu.I uporno govore kako treba da se okrenem sebi i da usrećim sebe jer sam ja to zaslužio.Nikako da im objasnim da je jedino što želim,da njih dve budu srećne i zadovoljne a ne ja.Ja ću biti srećan kada one to budu i tu je kraj.Jer one su moja sreća i moja velika pokretačka energija.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime23/2/2010, 1:06 am

Vi ne trebate da im objasnite da je jedino sto zelite, da one budu srecne i zadovoljne, to treba da im pokazete, jer ako,ste vi uvijek neraspolozeni i "skepticni" naravno da ce to one osjetiti,a jeste, dok govore tako...sa time samo i vi doprinosite njima gore, barem pokusajte da sakrijete tu vasu ogorcenost i probajte da govorite lijepe stvari o svojoj zeni, jer ako ona zivi taj "djevojacki" zivot, a djeca su "prinudjena da zive sa njom (koliko vidim), onda pokusajte da im objasnite da je mama mlada da mora da "zivi", i da to ne znaci da ih ne voli, ako se vas dvoje "niste nasli", objasnite njima da ne mora da znaci da one moraju biti ni protiv mame ni protiv vas, jer u vama jos postoji necega prema toj zeni, pa je ni ne pokusavate "odbraniti" u korist toga sto je majka vase djece koju volite najvise na svijetu, e trebali bi onda..dragi gospodine kako god da je...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime23/2/2010, 1:11 am

Ah,da za Luciju jedna mala informacija.Ja sam svoju prvu ćerkicu kupao prvih 2 meseca jer ona to nije prvo mogla,azatim nije smela.Koliko ih je ona puta presvukla toliko sam ih i ja,možda malo manje ali nikada nije bilo da nisam bio pri ruci kada je to zatražila ili da to sam uvidim pa odradim.A u tom periodu sam radio teške fizičke poslove na gradjevini jer je bio takav splet okolnosti.I posle 12-13 sati rada ja sam bez pogovora i reči svako veče kupao svoju bebu.Za to znaju naši prijatelji pa čak i komšije jer se ona hvalila sa tim.I iz tih razloga ne želi da dodje na bar jedan vikend mesečno kod mene(sa decom).Plaši se da je nebi osudjivali.
Sve što sam u mom životu uradio bilo kome i bilo kada bilo je maksimalno iskreno i od srca.Niti tražim recku za to niti hvala,ali ne da mi ona kaže da svojoj deci nikada nisam bio dobar otac ili da nisam sa nijma razgovarao i tome slično.To boli kada znaš da nije tako.A zna to i ona.Jer da je tako kako ona priča ta deca nebi tražila da se vrate meni i da žive samnom pa makar i na mesec da odputujemo(maštovita deca Smile ).Umislila je da su deca više vezana za nju jer je dok je bila ovde radila domaći sa njima i malo više provodila vremena po kući.U petak su mi bila deca i u subotu sam im na brzaka ispekao batačiće i ispržio krompir za ručak.A nismo se videli mesec dana.Znaš li sa kakvim su oduševljenjem jele i komentarisale da više im ja kuvam nego što im kuvaju baka i majka.Hrane se samo sa pecivom i toplim sendvičem.Eventualno supa iz kesice.A ovako retko kad pojedu skuvano ili nešto slično.TOOOOOOOOOOOOOOOOO BOOOOOLLLLLLLLIIIIIIIIIII.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime23/2/2010, 1:23 am

e pa Vi ste za mene onda zena a ne muskarac, izvinite sto moram ovo da vam kazem, ali bas izvinite, jer kako bi neko dozvolio takvo stanje za svoju djecu, objasni te mi onda, da bih vas ja shvatila...ne moze niko da umisli da su djeca vezana za "nju" kako kazete...za sve postoji rjesenje ali morate shvatiti da prvi Vi niste nista uradili po tom pitanju (osim novcano) i onda naravno da BOOOOOOOOOOOLLLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII.....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Nemoguca ljubav Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoguca ljubav   Nemoguca ljubav Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Nemoguca ljubav
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: O ljubavi, na neki drugi način-
Skoči na: