LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Empty
PočaljiNaslov: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime26/8/2009, 9:05 pm

Ljubav je romantična. Mržnja nija. Medjutim oba su snažna osećanja, možda podjednako, mada sumnjam. Mislim da je mržnja intenzivniji osećaj.
Kakva su vaša iskustva, vaši dozivljaji i razmišljanja. Imate li razumevanja, kada i za koga, i zašto?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime26/8/2009, 11:13 pm

Ako je verovati cuvenoj izreci " Tanka je nit izmedju ljubavi i mrznje" onda je moguce.
Mogu da osetim izuzetno stanje besa, ali da bih mrzela osoba mora zaista nesto strasno, strasno da uradi meni ili mojim najblizima.
Ipak je to prejaka emocija.
Ako nekoga volim, ne mogu u isto vreme da ga mrzim, kao ni obrnuto.
Svi se mi ponekad suocavamo sa burama razlicitih emocija koje je tesko opisati, a gotovo uvek smo skloni da izgovorimo : mrzim to i to... usled nedovoljno analiziranih osecanja.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime28/8/2009, 5:30 pm

Od ljubavi do mrznje.....
Da, moze biti jedan korak, valjda.....
A oni koraci pre tog sudbonosnog, imaju li oni uticaja? Da li se skuplja malo po malo, pa taj jedan korak predstavlja kap koja prelije casu, konacni trenutak otreznjenja, surovo budjenje....?
I kakva je mrznja nakon toga, ko tu koga mrzi......Ne mrzim nikoga mogu samo sebe da mrzim,sto sam dozvolila neke stvari.Mogu da osetim bol...bes,ali mrznju ne.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime26/10/2009, 7:53 pm

Ko je ikada stvarno u zivotu voleo,on ne moze da mrzi.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime29/11/2009, 6:05 pm

Ne znam da mrzim. Ako nekoga volim ,onda ga volim, ako ga ne volim, onda ga nevolim, ne mrzim nikada i nikoga. Imala sam ljubavnih razočarenja, ali nikada u meni nisu izazvala osjećanje mržnje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime29/11/2009, 10:03 pm

Ali zasto se onda kaze granica izmedju ljubavi i mrznje je jako tanka?Nije to dzabe receno.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime29/11/2009, 10:28 pm

Zato što ljudi ljubav doživljavaju sebično( ja tako mislim ). Razjeda ih ljubomora , nesigurnost, zbog sopstvene nesigurnosti, sumnjiče drugu osobu. To dovodi do svađa, svađa do mržnje. Nema tolerancije, nema nesebičnog davanja, ljudi više vole da uzimaju nego da daju.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime29/11/2009, 10:35 pm

Draga u pravu si od reci do reci.Ali znam slucajeve...kada prodje ljubav.Znaci tu nema ljubomore,nesigurnosti,mozda sebicluka da...pa kaze jedan drugome ili cujem, kako ga mrzim.ili kako je mrzim.A nekada je to bila najlepsa ljubav.Zasto kada ljubav prodje,mora da postoji mrznja cime je to izazvana.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime29/11/2009, 11:08 pm

Mislim da je takva vrsta mržnje izazvana zbog posesivnosti. Kada vole, ljudi žele da tu osobu drže samo za sebe, zauvijek. Od prevelike ljubavi je iscrpe, uguše i smore. I na kraju ubiju ljubav. Ostane ta mržnja, koja se miješa sa ljubavlju, mržnja je i zbog sopstvene nemoći da tu osobu zadržiš. Pomiješano sa ljubomorom, ako ta osoba nađe nekoga drugog, izaziva još veću mržnju. Nekoga mrziš i ako taj neko raskrinka tebe i tvoja osjećanja, koja ne želiš da priznaš sama sebi. Mržnja nastaje i kada osjetiš da je ta osoba psihički ili emotivno jača od tebe. Uglavnom, mržnja nastaje zbog sopstvene nesigurnosti i sopstvene nemoći.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3261
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime30/11/2009, 9:41 am

Ja licno ne mogu nikoga da mrzim, naljutim se trenutno ali me isto tako brzo i prodje. Bas pre neki dan sam naisla na jednu pesmu na you tube gde se pogrdnim imenima naziva bivsa ljubav i meni je to strasno ruzno zvucalo, pa sam i moju poslednju pesmu posvetila bas tome. Kad nekog zavolis onda ta osoba postaje deo tebe, neznam kako moze covek mrzeti ono sto je postalo deo njega samog. Ja mislim da tu najvise pokvare ruzne reci izrecene u svadji, koje se pamte dugo i donose jednu vrstu mrznje, jer nista kao ruzna rec ne moze da pokvari.

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime1/12/2009, 6:31 pm

"" Ako mozes da vidis unisteno delo svog zivota,i bez i
jedne reci pocnes da ga ponovo gradis;
ako mozes da budes zaljubljen,ali ne i lud od ljubavi;
ako mozes da budes jak,a da ipak ostanes nezan;
da ne mrzis one koji tebe mrze,
a da se ipak boris i branis;
ako mozes ostati dostojanstven u slavi;
ako mozes da budes dobar,
da budes pametan,
da nisi cistunac i sitnicav
bi ces covek "

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3261
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime5/12/2009, 12:21 pm

Kada se dvoje zavole od svoje mladosti i stvore familiju zajedno, to se moze nazvati pravom ljubavlju ali moze se desiti da jedan od njih padne u neki porok, tada nam se moze uciniti da nas ova druga strana vise ne voli, da nas mrzi i onda upadnemo u sebicno tugovanje - nikom nije kao meni, a ne znaju da nema ljubavi koja ne pada u iskusenja, tu se proba nasa ljubav, ako zaista volimo pomoci cemo onoj drugoj strani, podici cemo ga sa nasom velikom ljubavi koju imamo jos u sebi, boricemo se svom snagom koju imamo da bi je podigli, to je zrtva za ljubav a vec druga je stvar za one ljubavi koje mozda nikada i nisu bile prave ljubavi...

leptirica35

Ženski
Broj poruka : 0
Godina : 45
Humor : umjeren
Datum upisa : 18.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime17/1/2010, 3:04 pm

I ja mislim da se ne može mrziti, u pravom smislu te riječi ,neko koga smo voljeli...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime17/1/2010, 3:28 pm

Mrzeti nekoga koga si voleo znaci jos uvek ga voleti- kaze se - ili da prevedem - ti osecas jos uvek nesto makar i mrznju.

Ono sto volim volim svim bicem -a sto ode , otislo je zauvek sa svim osecajima u meni kompletno i cak ni mrznji nema mesta u meni .

Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski
Broj poruka : 0
Godina : 45
Humor : umjeren
Datum upisa : 18.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime24/1/2010, 5:29 pm

I JA MISLIM TAKO...MRŽNJA JE OSJEĆAJ...TEK KAD DOSTIGNEMO STANJE RAVNODUŠNOSTI ZABORAVILI SMO DOTIČNU OSOBU..
Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski
Broj poruka : 88
Datum upisa : 28.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime31/1/2010, 3:25 pm

Između ljubavi i mržnnje prevelik je raspon . Nikako tanka nit . Voljeti nekoga pa ga mrziti ... za mene je neshvatljivo . Za mržnju ne postoji opravdanje . To je bolesna emocija na kojoj čovjek ako je ikada i osjeti , mora ( zbog sebe ) dobro promisliti i učiniti sve kako bi taj negativan osjećaj odbacio . Mržnja je razarajuća ponajprije za onoga koji osjeća mržnju . Ona ne donosi ništa dobro i ne opravdava situaciju .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime31/1/2010, 3:32 pm

Dragana ::
Između ljubavi i mržnnje prevelik je raspon . Nikako tanka nit . Voljeti nekoga pa ga mrziti ... za mene je neshvatljivo . Za mržnju ne postoji opravdanje . To je bolesna emocija na kojoj čovjek ako je ikada i osjeti , mora ( zbog sebe ) dobro promisliti i učiniti sve kako bi taj negativan osjećaj odbacio . Mržnja je razarajuća ponajprije za onoga koji osjeća mržnju . Ona ne donosi ništa dobro i ne opravdava situaciju .

Kazu da je nit u pitanju,a ne raspon.Bas skoro sam srela jednu prijateljicu koja je u braku citav niz godina,imaju troje divne dece.Uzeli se iz najvece ljubavi.I kaze mi toliko ga mrzim,da ga ocima ne mogu videti.To se zaista oseca iz svake njene reci,iz pogleda,pokreta.Ona to zaista iz srca kaze.Najiskrenije.Gde je nestala ona divna ljubav,u kojoj smo svi mi posmatraci uzivali.Gde se izgubila ta nit...i tu divnu ljubav pretvorilo u toliko obostranu mrznju.Gde???Pitam ja sada vas sve?

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime31/1/2010, 5:16 pm

Beskraj ::
Dragana ::

Kazu da je nit u pitanju,a ne raspon.Bas skoro sam srela jednu prijateljicu koja je u braku citav niz godina,imaju troje divne dece.Uzeli se iz najvece ljubavi.I kaze mi toliko ga mrzim,da ga ocima ne mogu videti.To se zaista oseca iz svake njene reci,iz pogleda,pokreta.Ona to zaista iz srca kaze.Najiskrenije.Gde je nestala ona divna ljubav,u kojoj smo svi mi posmatraci uzivali.Gde se izgubila ta nit...i tu divnu ljubav pretvorilo u toliko obostranu mrznju.Gde???Pitam ja sada vas sve?

Kažu ... ljudi kažu ... al , ja ne dijelim mišljenje onih koji tako kažu . Ne mislim da je između ljubavi i mržnje tanka nit .
Da između ljubavi i mržnje , nije tanka nit ... Jesam li trebala napisati debela nit ? Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_smile Uzela sam riječ ,, raspon ,, ...
I vjerujem da si me razumjela . Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_smile
Ovo što pišeš o svojoj prijateljici i njenim osjećajima mržnje , žalosno je ... Vjerujem da je moguće prestati voljeti osobu koju smo voljeli ali ljubav zamijeniti mržnjom ... što da kažem na to ? Žalosno . Kažeš da mržnja izlazi iz srca . Žao mi je te tvoje prijateljice , što živi s osjećajem mržnje pored svojega supruga . I ta pitanja koja si ovdje postavila , pokušaj postaviti toj svojoj prijateljici . Možda joj na taj način pomogneš da se oslobodi tog negativnog osjećaja .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime31/1/2010, 5:24 pm

Ni ja nedelim misljenje koje kaze da je izmedju ljubavi i mrznje tanka nit,ali jako se puno susrecem sve vise i vise da je upravo tako na zalost.Razumela sam te sta si htela da kazes.Ja licno nekoga koga sam volela nikada ne bi mogla da mrzim,jer to prosto je nesto usadjeno u meni.Mogu da budem ravnodusna ali da mrzim ne.Nema tu Dragana pomoci,previse je maltretira i muci a ona nema hrabrosti ni snage da mu se odupre.Strah je gadna stvar.A iz nje valjda godinama proistekne i takav osecaj.

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime31/1/2010, 5:39 pm

Ni ja nedelim misljenje koje kaze da je izmedju ljubavi i mrznje tanka nit,ali jako se puno susrecem sve vise i vise da je upravo tako na zalost.Razumela sam te sta si htela da kazes.Ja licno nekoga koga sam volela nikada ne bi mogla da mrzim,jer to prosto je nesto usadjeno u meni.Mogu da budem ravnodusna ali da mrzim ne.Nema tu Dragana pomoci,previse je maltretira i muci a ona nema hrabrosti ni snage da mu se odupre.Strah je gadna stvar.A iz nje valjda godinama proistekne i takav osecaj.

Razumijem situaciju tvoje prijateljice , koju si ovdje opisala . Mislim da je mnogo , mnogo takvih nezadovoljavajućih brakova u kojima ljudi žive trpeći razno verbalno , emotivno i fizičko nasilje . Ono vjerojatno na neki način osjećaje ljubavi pretvori u odbojnost prema partneru . U takvom je odnosu teško živjeti ... Žena bi trebala iskoristiti izbor i učiniti nešto za sebe ... Ostaje li u takvom odnosu iz straha , nedostatka poštovanja ili nečeg trećeg ... mogla bi biti neka nova tema ( da ne kvarim ovu ) ...
U svakom slučaju živjeti s mržnjom , tužno je ...
Nazad na vrh Ići dole
Oganj i Led

Oganj i Led

Ženski
Broj poruka : 22
Datum upisa : 18.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime18/2/2010, 2:44 pm

Velika je nit izmedju ljubavi i mrznje. Uzviseno je voleti nekoga istinskom ljubavlju, i pri tome ciniti sve da ta osoba bude srecna sto vas ima pored sebe. Takva ljubav se ne moze mesati sa mrznjom. Voleti nekog takvom jacinom znaci i pustiti ga da ode kada oseti potrebu za time.
Mogu mrzeti samo osobe koje nisu u stanju da prihvate odbijanje, i cinjenicu da ih ne mogu voleti bas svi, i to smatraju kao svoj licni neuspeh.
Nazad na vrh Ići dole
Digi-Grobar

Digi-Grobar

Muški
Broj poruka : 57
Godina : 58
Datum upisa : 02.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime18/2/2010, 2:50 pm

LJubav prema nekome ne moze preci u mrznju.
To ce se dogoditi samo u slucaju,da je ljubav kako takva samo privid.a u stvari je samozaljubljenost.Kada voljena osoba pod znacima navoda.ispada koliterarna steta,a u sustini objekat ljubavi je u ovom slucaju subjekat.
Nazad na vrh Ići dole
Kumuloninbus

Muški
Broj poruka : 112
Datum upisa : 29.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime30/4/2010, 5:47 pm

U svim stavrima, osim ljubavi, lako je...
Mrzim zato sto je neko uspesniji, jaci, bolji, pametniji...jedna prosta ,pa moglo bi se reci na ovim prostorima i naturalna mrznja.
Mrzeti nekog iz ljubavi je zapravo mozda cak i jace stanje nego kada ste sa tom "nekom" bili zajedno i voleli je.
Nas jezik ne poznaje rec za takvu situaciju - mrzim zato sto previse volim.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime30/4/2010, 5:52 pm

Kumuloninbus ::
U svim stavrima, osim ljubavi, lako je...
Mrzim zato sto je neko uspesniji, jaci, bolji, pametniji...jedna prosta ,pa moglo bi se reci na ovim prostorima i naturalna mrznja.
Mrzeti nekog iz ljubavi je zapravo mozda cak i jace stanje nego kada ste sa tom "nekom" bili zajedno i voleli je.
Nas jezik ne poznaje rec za takvu situaciju - mrzim zato sto previse volim.

Ja sam plavusa objasni mi molim te kako funkcionise to mrzim zato sto previse volim.Zanimljivo vidjenje stvari ali za mene totalno neobjasnjivo.

Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 66
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime30/4/2010, 5:55 pm

Ne dih znao koliko je tanka ta nit kada su drugi ljudi u pitanju.
Što se mene tiče,to je ogromna provalija između mene i ljubavi
koju nosim i mržnje.Ja ne znam da mrzim.Mogu me mrzeti svi,
mogu me ubiti svojom mržnjom,ali ja nikada neću prestati da volim,
neću uzvratiti istom merom.
Nazad na vrh Ići dole
Kumuloninbus

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime30/4/2010, 5:56 pm

NAJVISE NA SVETU VOLIM DA MRZIM!

MRZIM ZATO STO ODVISE VOLIM.

VOLIM JER TAKO HOCE MOJE SRCE.

MRZIM ZATO STO PATIM KADA VOLIM.

M.P
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime30/4/2010, 6:01 pm

Ne znam da mrzim...jer kada volim volim zato sto ne znam drugacije.Kada volim volim previse,nesebicno i onako najludje,i ja volim zato sto tako zeli moje srce,a ja ga slusam.I kada najvise patim ne mrzim,jer ja ne znam da mrzim.U ljubavi,nema mesta mrznji.Ti koji pises onako divne stihove...odakle toliko mrznje???Nemoj da me plasis molim te. Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Kumuloninbus

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime30/4/2010, 6:27 pm

Pa, kad' najvise na svetu volim da mrzim... Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime30/4/2010, 6:37 pm

O.K Postujem ja svacije misljenje,pa cak i to koje mi je zaista strano.Onda i dalje voli da mrzis. Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime3/5/2010, 12:14 am

Ima edna stara poslovica koja kaze

Od ljubavi do mrznje je samo jedan korak

i jos jedna druga

dva
najbolja prijatelja i dva najvece neprijatelja spavaju na istom jastuku

moj odgovor je moze da se dogodi...ali za mene je to malo vise nepojmljivo.

A evo jos jedne trece
koja je odgovor na pitanje koje se samo namece

ljubav je ono kada ulazes sve od sebe - a ne ocekujes
nista.

Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika

Ženski
Broj poruka : 1194
Godina : 46
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime17/5/2010, 1:38 am

Posle ljubavi je kraj. Ravno. Nema mržnje, ustvari, ja samo sebe mrzim! Nikoga ne mrzim. Nije to misao koja vam prođe kroz glavu u trenu, to mora da raste u vama, da buja i da kad osetite tu misao da onda mržnja krene i da traje dok ne vratite istu količinu mržnje koju ste dobili. Glupost. Ja se samo povučem i kraj. Više mi je žao, ako to može da bude zamena za mržnju. Da. Žao mi bude jer gube vreme na to...

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
Kumuloninbus

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime17/5/2010, 4:28 am

Posle ljubavi nije kraj, samo je pocetak kraja, koji to i ne mora biti.

Prva dodje gospodja NADA...ali ne Nada Mamuic iliti Topcagic...
Dodje neka NADA koja nije sa pinka i nije sa ovoga sveta ali dobrano ume da traje...
Traje tako dok ne vidis da sve sto si ucinio, voleo, uzalud je ... i pocnes da mrzis zato sto je uzalud.

I mrzis dugooo..

A onda, jednoga dana u ogledalu shvatis, da si sam zato sto predugo mrzis i pocnes mrzeti sebe zbog --- predugo.

I bude ti zhao. Smile
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 1:06 am

Tanka zato volite bez egoizma
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1579
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 9:58 am

Najžešće može da nas povredi neko koga smo neizmerno voleli...mržnja kao beg od bola, mržnja kao poricanje ljubavi...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 10:12 am

Ne poznajem mržnju.Stoga nisam kompetentan da na to odgovorim.
Čitajući neka mišljenja o tome nikako je ne preporučujem bez
obzira na to koliko vas je neko povredio.Naročito neko koga
ste neizmerno voleli.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 10:15 am

Ne preporučujem ni ja. Ali čovek je nekad nemoćan pred osećanjima, krenu da ga zasipaju kao talasi velikih voda, da ulaze u nos, uši, pluća...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 10:28 am

Znam SaMar!Nekako mi mržnja ne ide uz tebe.
Mislim da su to talasi razočarenja,boli nanete,
možda se pretvore i u neku besnu psovku,ali mržnja,
ne znam,nekako ne mogu da je povežem sa tobom.
Kao što sam jednom rekao ti mrziš bol,nepravdu,
ali ne i čoveka koji ti je to učinio.Mrzi loše delo,
a ne čoveka koji ga je počinio.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 10:34 am

U pravu si Vučko, nije to nikad bila prava mržnja, već kao što samrekla maskiran bol, simptom očajanja, nešto kao borba duše protiv slabosti...Mržnja daje lažan utisak da smo jaki...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 10:53 am

Eeeeee,to volim da čujem.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9744
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 1:03 pm

Нема линије, постоје крајњости.

https://poezija.darkbb.com
danka-

Broj poruka : 101
Humor : dkidjfjifjf
Datum upisa : 16.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 2:52 pm

Ali zasto se onda kaze granica izmedju ljubavi i mrznje je jako tanka?Nije to dzabe receno.

Ljubav u zivotu cesto dozivljavamo pomesanu sa mrznjom ,gruboscu i surovoscu. Treba najpre rascistiti sa iluzijama,da postoje ljudi koji bi bili u stanju da gaje prema bilo kome cistu ljubav,i to u nekom zamisljenom,neprekinutom toku ... Covek je u dubini svoga bica ambivalentan,sklon da voli i mrzi jednu istu osobu ili stvar.Nije bilo malo primera u zivotu,da se neka velika ljubav,pretvori u divlju mrznju i obrnuto... mada redje ,da se mrznja pretoci u ljubav.Upravo zbog ove prevtljivosti ljudske prirode,koja dolazi zbog imanentne prisutnosti''dobra i zla'' u coveku,kao deca рано доживиmo,( skoro na arhetipski nacin ,) ovaj dualizam i rano sticemo veliku nesigurnost,s obzirom na odnos prema ljubavi...

Kod nekih parova koji se stvrano vole ..ljubav i mrznja se''menjaju brzinom promena prolecnog neba''...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 3:33 pm

Masada ::
Нема линије, постоје крајњости.

Najikrenije volela bi da mi ovo malo objasnis,imam nejasnoca oko ovoga.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 3:44 pm

Црно и бело, почетак и крај, живот и смрт, љубав и мржња ? Има ли линије, ја је не видим. Иде се од једне стране до друге.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 5:54 pm

Masada ::
Црно и бело, почетак и крај, живот и смрт, љубав и мржња ? Има ли линије, ја је не видим. Иде се од једне стране до друге.

Iskreno ja tako ne vidim i ne posmatram stvari.Imam viziju necega sasvim drugog,ja vidim liniju.Ali najiskrenije kada bi krenula da objasnjavam mislim da bi par ljudi mi ovde skocilo za vrat sto mi nije namera.I pojavilo se sa smajlicima koji masu i svoje istomisljenike podrzavaju,dok ono drugo misljenje koje se ne podudara sa njihovim nazvali bi budalastinom.Tako da svoje objasnjenje zadrzacu za neko drugo mesto,a sto se tice linije ima je...kako da je nema.Svi mi posmatramo stvari svojim ocima.

Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 5:56 pm

Ne znam meni nikad nije uspelo da mrzim nekog koga sam zaista volela..
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 6:14 pm

.Svi mi posmatramo stvari svojim ocima.

Ја сам само ставио своју тврдњу, ја не видим линију, видим простор који је ту. И тачно је, сви другачије видимо.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 6:20 pm

Masada to sto si ti rekao ne bi nazvala tvrdnjom vise nekim misljenjem.Ja prosto ne mogu da ti objasnim kako ja vidim tu liniju i na koji nacin cak mogu i da je osetim u svojoj prisutnosti jer me je zaista vise strah od pojedinaca.Na kraju ce mi prilepiti etiketu da sam jos i luda.O.k svako vidi i oseti na svoj nacin.Tako i ja.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 6:36 pm

Па ако сви тврде једно ја обично тврдим своје, не волим устаљеност.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 6:41 pm

Svaka tvrdnja mora da ima dokaz,a ako se nema dokaza onda se to zove misljenje.Koliko ja znam.S cime ti tvoju tvrdnju dokazujes,recima.Ne Masada mora da postoje dela.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime21/5/2010, 6:43 pm

Па докажи ми ту чинију коју ја не видим.

Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?   Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: O ljubavi, na neki drugi način-
Skoči na: