LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

LjUBAV ili STRAST ?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

LjUBAV ili STRAST ? Empty
PočaljiNaslov: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 4:47 pm

Jeste li se ikada zapitali sta to on/ona oseca u onim vatrenim nocima i predugim danima? Da li je to ljubav? Ma neeeeee.... Strast? Moze biti.

LjUBAV ili STRAST ? Strast

Imala sam prilike da se sretnem i sa jednim i drugim, oci u oci Wink
Vidim kako devojke tuguju zbog pogresno shvacene strasti njihovih dragana, ali, vidim i velike, prave ljubavi koje se nemarno, cak i nezeljeno radjaju iz obicnih, ali jakih strasti.

Koja su vasa misljenja i iskustva? Sta vise volite, cemu ste odaniji, sta vam je intrigantnije, Ljubav ili strast?

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
scarlett

scarlett

Ženski
Broj poruka : 0
Datum upisa : 30.08.2009

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 5:53 pm

na prvom mestu ljubav a strast ide uz nju, ja sam za obadve ....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 6:48 pm

Kada volim onda volim do poslednjeg daha...tako da je sasvim normalno da je strast sve vreme prisutna i bitna koliko i ljubav.Ja se zaista nikada do sada licno nisam srela niti bi mogla da budem s nekim samo zato sto me je strast privukla ako nema ljubavi.To mi nekako ide jedno uz drugo.Meni bi to doslo kao da mi date tortu bez slaga.Ljubav je nesto sto se neguje...pazi odrzava.strast prodje kao treptaj.Strast nekada nije vredna ni secanja.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 9:11 pm

Mislim da ne mogu biti u ljubavi sa nekim koga prvi put vidim, da strast mora doci prva, strast dovodi do ljubavi, ko god kaze da nije prvo strast pa onda ljubav po meni laze, jednostavno mora prvo da se javi strast da bi uopste postojala mogucnost za ljubav, osim ako sa tim nekim niste dugo prijatelj pa dodje do ljubavi, sto priznacete nije tako cest slucaj. E sad pitanje ljubav ili strast, strast je lepa ali je ljubav mnogo lepsa, u ljubavi uglavnom ima i strasti, ali i tu se postavlja pitanje starijih ljudi kod kojih se retko javlja strast a ljubav traje, ljubav je najlepse osecanje na svetu, VOLETI I BITI VOLJEN u isto vreme je najveca radost.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 9:36 pm

smesko zz ds1989 ::
Mislim da ne mogu biti u ljubavi sa nekim koga prvi put vidim, da strast mora doci prva, strast dovodi do ljubavi, ko god kaze da nije prvo strast pa onda ljubav po meni laze, jednostavno mora prvo da se javi strast da bi uopste postojala mogucnost za ljubav, osim ako sa tim nekim niste dugo prijatelj pa dodje do ljubavi, sto priznacete nije tako cest slucaj. E sad pitanje ljubav ili strast, strast je lepa ali je ljubav mnogo lepsa, u ljubavi uglavnom ima i strasti, ali i tu se postavlja pitanje starijih ljudi kod kojih se retko javlja strast a ljubav traje, ljubav je najlepse osecanje na svetu, VOLETI I BITI VOLJEN u isto vreme je najveca radost.
Daj Smesko pa ako imas svoje misljenje onda o.k ja ga postujem ali nemozes da kazes da me neko prvo strastveno privuce pa onda kazes kako lazemo svi koji se stime neslazemo.Pa naravno da se neslazem.Kod mene je prvo period zaljubljivanja,iz tog zaljubljivanja radja se ljubav kako ljubav raste raste i strast prema toj osobi.Ne moze nikako da me privuce izvini na izrazu ONA STVAR,pa tek onda ljubav.Niako se neslazem sa ovim prvim tvojim razmisljanjem.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 9:38 pm

Kako objasnjavas sta te je privuklo kod nekoga, ja mislim da je to strast, prvo mora da se istakne neko pa da dodje do zaljubljivanja, mada je po meni zaljubljenost uglavnom strast, zato mislim da lazu oni koji kazu da nema strasti pre ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 9:47 pm

Kako objasnjavas sta te je privuklo kod nekoga, ja mislim da je to strast, prvo mora da se istakne neko pa da dodje do zaljubljivanja, mada je po meni zaljubljenost uglavnom strast, zato mislim da lazu oni koji kazu da nema strasti pre ljubavi.

Scime strast moze da se istakne ajde konkretno,jel treba mozda da otkopcam dugme vise na kosulji da bi neciju strast rasplamsala pa da on tek kada jel vidi sta treba da vidi onda shvati da me voli.Ja se izvinjavam sto moram ovako da banalizujem stvar ali tako me teras da ti objasnjavam nesto scime se uopste neslazem.Zaljubljenost nema veze sa strascu ti brkas pojmove.Ja kada sam zaljubljena kod mene sem leptirica u stomaku nema nista o strasti i nerazmisljam.TeK kada volim...a volim do bola e onda dolazi ta strast.,o kojoj pricas.Ja tako funkcionisem.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 9:52 pm

Mozda vi zene funkcionisete drugacije od nas muskaraca, meni jednostavno nesto mora da povuce ka osobi, ne mora to da bude bas otkopcano dugme, ali ja cu ga u svojoj glavi sam otkopcati, jednostavno mora da se pojavi zelja za nekim da bih uopste doslo do zaljubljenosti, ta zelja je po meni strast. Samo jedan pitanje da li ti se ikada dogodilo da izadjes negde i sretnes nekoga ko ti je zanimjliv to vece i odes sa njim. sta je to bilo strast ili zaljubljenost ili mozda ljubav (naravno ako ti se to dogodilo), meni jeste vise puta i ja to zovem strascu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 10:01 pm

Da, verovatno funkcionisemo razlicito mi glavom...a vi...Dugme sam samo figurativno navela mogla je da bude i kratka suknja...Nikada mi se nije desilo da sretnem nekoga i da me toliko strastveno privuce da neznam sta vise radim.Moze da me privuce necija pamet...ali to nemoze da me odvede tamo negde ...kako ti to vec zoves.Mogu samo da se vratim kuci i da razmisljam o njemu...mogu da se zaljubim a sve ostalo ide onim redom koji sam navela gore.Izgleda zaista razlicito funkcionisemo.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 10:06 pm

Ok, upravu si, i ja sam mislio figurativno ako me neko privlaci , ja sam ga vec svakako zamislio ali ne bih o tome ovde nije ovo erotika, mi mozda mislimo necim drugim a ne mozgom, ali koji god muskarac da kaze da nije tako mislim da laze, znam medjutim i mnoge zene koje tako razmisljaju a ne zive promiskuitativno. Zato vas mnogo vise boli kada raskidate posle kratkog vremena, zato sto uglavnom posle par dana kod vas dolazi ljubav.Mene na pocetku vodi strast, ja tako funkcionisem.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 10:35 pm

Citat :
[quote="smesko zz ds1989"]Ok, upravu si, i ja sam mislio figurativno ako me neko privlaci , ja sam ga vec svakako zamislio ali ne bih o tome ovde nije ovo erotika, mi mozda mislimo necim drugim a ne mozgom, ali koji god muskarac da kaze da nije tako mislim da laze, znam medjutim i mnoge zene koje tako razmisljaju a ne zive promiskuitativno.

Ako nekoga vidim ja ga vidim onakvog kakav jeste znaci nemogu da zamislim sta se nalazi gde...jer izgleda nisam tako mastovita kao vi muskarci.A kako ti rece ovo nije erotika...zamolicemo masadu da nam otvori posebnu temu i za takva pitanja...odgovore...i ostale stvari vezane za to???.Sta se vidi a nevidi.Mnogo generalizujes Smesko stvari to je ono sto se meni nedopada kod tebe.Svi muskarci su isti.Nisu isti jer da ste svi isti sve bi bile zaljubljene u jednog,Svako je na svoj nacin razlicit,i svi nerazmisljaju tako kao ti.I nemisli da svi lazu ako se neslazu sa tvojim misljenjem.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 10:42 pm

Naravno da smo svi razliciti, ali recimi da li znas muskarca koji se ne okrene kada pored njega prodje ekstremno lepa devojka, naravno osim ako nije sa svojom devojkom pa od nje ne sme, ja sam cak uglavnom te srece da se i moje devojke okrecu za takvim, nekada i za ruznijim u fizickom smislu od njih samih, ali hvala Bogu nisu ljubomorne na gledanje. Mislim, opet na pominjem mislim, da bi se svaki normalan muskarac, iskljucujem ove sa parade,okrenuo za ful ribom. Ne mogu nekoga da zavolim posle deset minuta, ma ni posle deset dana treba mi vremena da mogu sebi da kazem da je volim, sve pre toga je neka zaljubljenost, kazem ja bih to makar kod sebe nazvao strscu.

Poslednji izmenio smesko zz ds1989 dana 9/9/2009, 12:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 10:47 pm

Sta vidis devojku u fulu i proradi ti strast.Ma meni Smesko jedino kada proradi srce onda moze sve ostalo da funkcionise.Nekazem ja da neprimetim dobrog frajera ali to nema veze sa strascu to je samo konstatacija da baja dobro izgleda i na tome se zavrsava prica.Ti si nocas sve izgled pobrkao..Dzoni je pio a ti si se izgleda napio tako mi izgleda. LjUBAV ili STRAST ? Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 10:50 pm

Ljubav i stast..Jedno berz drugog ne ide..Ako u ljubavi nestane strasti onda ljubav prerasta u naviku..Strast čini ljubav ljepšom,punijom...
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 10:51 pm

Kazem ja da vi zene drugacije funkcionisete, naravno ja samo gledam i naravno nije to najbitnija stvar to je tek pocetak, ne mora ona ni da je toliko lepa ali mora da zraci nekom unutrasnjom lepotom, onda nam treba mozak naravno, i eto ti savrsene zene za mene.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 10:52 pm

Ja to Dzoni sve vreme objasnjavam Smesku on kaze da ste svi vi isti prvo strast pa onda ljubav.Vidis smesko da nisu svi muskarci isti.Slazem se jedno bez drugoga nemoze.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 10:58 pm

Slazem se ja sa njim, ali kod mene prvo ide strast pa onda ljubav. Znaci takav je redosled, Dzoni da li se slazes sa mnom?

Poslednji izmenio smesko zz ds1989 dana 9/9/2009, 12:02 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 11:06 pm

džoni azra ::
Ljubav i stast..Jedno berz drugog ne ide..Ako u ljubavi nestane strasti onda ljubav prerasta u naviku..Strast čini ljubav ljepšom,punijom...

Potpuno se slazem Smile

Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 11:16 pm

Sto se misljenja tice, govorim na osnovu gore procitanog, svako ima pravo na svoje. Dopala mi se dinamika razgovora izmedju Beskraj i Smeska. Da, mogla bih reci da su misljenja i razmisljanja muskaraca i zena razlicita, ali bih pogresila, jer misljenja se formiraju nezavisno od pola (ne govorim o socioloskim aspektima porodicnog vaspitanja). Ja sam zenskog roda, ali u ovim godinama podrzacu Smeska. Beskraj, izvini, ali kako se mozes zaljubiti u nekoga ako ne osecas strast prema njemu? U redu da si mi to rekla u 15toj ili 20 toj godini, kada devojke jos sanjaju o slatkom princu na belom konju i misle o tome sta ce ko pomisliti i reci. Zar za ljubav nije potrebna strast da je ispuni i nacini onim sto treba biti ( govorim o osobama koje jos dozivljavaju, a ne zive od secanja), kao sto je rekao Dzoni. Ljubav bez prethodne strasti, koja ne mora biti odmah ispoljena, kako je Smesko naveo u jednom od komentara, po meni je jednaka ljubavi prema osobi koja ti znaci kao prijatelj i covek, bez onog iskricavog magnetizma... kako onda znas da je to ljubav i koliko dugo treba da prodje da bi tvoj partner shvatio da je voljen i zeljen?

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 11:21 pm

Slazem se ja sa njim, ali kod mene prvo ide strst pa onda ljubav. Znaci takav je redosled, Dzoni da li se slazes sa mnom?
Ja ti opet kažem,ljubav i strast idu zajedno i čine neraskidivi dio..Šta je ljubav bez strasti ako nije navika..Samo moraš da razgraničiš strast od sviđanja..Sviđanje nije strast..Strast se osjeti i vidi u očima...
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 11:26 pm

Izvini Dzoni ali koja je razlika izmedju svidjanja i strasti nije mi bas to jasno? kod mene je to jedno te isto, kao ste rece Bealiever kako onda razlikujes prijatelja od partnera, po meni to je po strasti. Zato strast ide prva.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 11:33 pm

Izvini Dzoni ali koja je razlika izmedju svidjanja i strasti nije mi bas to jasno? kod mene je to jedno te isto, kao ste rece Bealiever kako onda razlikujes prijatelja od partnera, po meni to je po strasti. Zato strast ide prva.

Smesko, moram te pitati, izvini, ali zar ti tako cesto osecas strast, mislim, prema razlicitim osobama?

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime8/9/2009, 11:36 pm

U poslednje vreme ne bas tako cesto, a pitanje i kojeg je inteziteta ta strast, odnosno koliko zelim da se ona ostvari. Jednostavno trenutno imam cime da se zabavljam, odnosno o cemu da mislim pa me druge ne zanimaju mnogo.

Poslednji izmenio smesko zz ds1989 dana 9/9/2009, 12:13 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime9/9/2009, 6:18 am

Strast obično kratko traje, ona je jaka i snažna, ali i privremena. Prema mnogim istraživanjima strast najviše traje osam sedmica, a njen intezitet najčesće oslabi nakon tri sedmice. Ljubav traje zauvijek

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1578
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime9/9/2009, 9:49 am

Strast je snazna, neumerena zelja vise kao zudnja za necim. Ne mora to da bude telesna zudnja, seksualna zelja, moze da se javi i kao potpuno neodoljiva potreba da samo popricam sa nekim, recimo. Onda gorim u iscekivanju, ne mogu da prestanem da mislim na tu osobu, a kad se sretnem sa njim zmarci i plima topline.Ljubav je trajna kategorija ona se gradi, narasta vremenom a strast je jedan delic, jedan od materijala za gradnju, bez njega ne moze.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime9/9/2009, 1:38 pm

SaMar, ovde se totalno slazemo, nema ljubavi bez strasti predhodno, naravno da je ljubav nesto sto se gradi vremenom, nesto sto mnogo duze traje, naravno da je kada je ljubav u pitanju strast prisutna, kao sto kaze Dzoni sta je ljubav bez strasti, navika nista drugo.Mada je i to diskutabilno, mislim na starije osobe, da li je moguce da ljubav postaje navika u nasem zivotu posle recimo 60-te godine?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime9/9/2009, 5:40 pm

SaMar ::
Strast je snazna, neumerena zelja vise kao zudnja za necim. Ne mora to da bude telesna zudnja, seksualna zelja, moze da se javi i kao potpuno neodoljiva potreba da samo popricam sa nekim, recimo. Onda gorim u iscekivanju, ne mogu da prestanem da mislim na tu osobu, a kad se sretnem sa njim zmarci i plima topline.Ljubav je trajna kategorija ona se gradi, narasta vremenom a strast je jedan delic, jedan od materijala za gradnju, bez njega ne moze.

Ona jeste jaka i snazna to niko neosporava ali to ti je kao vatra brzo se razgori ali se i brzo ugasi.Strast bez ljubavi nikako neide.Za mene nezamislivo.

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1578
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime10/9/2009, 9:46 am

Strast bez ljubavi ni za mene nije dobitna kombinacija. Zna da bude vrlo zanimljivo, da ostavi traga, ali da, brzo se razgori i nestane. Ponekad strast moze biti isprovocirana posebnim sticajem okolnosti npr tajna veza, veza na daljinu, igrice i nadmudrivanja, namerno odlaganje zadovoljenja... Nema tu mnogo mesta za ljubogradnju LjUBAV ili STRAST ? Icon_smile
A ljubav bez strasti, ne znam , to jos ne mogu da zamislim, verovatno kao sto neko rece ovde, tada postaje isto sto i ljubav prema rodjenom. Mislim da u dugoj stabilnoj vezi treba malo s vremena na vreme potpaliti vatre, nekim sitnicama, novotarijama, znacim paznje i zelje, nekakvom promenom...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime10/9/2009, 3:32 pm

Strast bez ljubavi, cista gimnastika, dobra je samo u trenutcima kada nema ljubavi dugo, cisto zbog mentalnog zdravlja Smile Ljubav bez strasti je cista nula, naravno osim u rodbinsko prijateljskim odnosima, ali to je vec neka druga ljubav.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime11/9/2009, 11:36 pm

Sto se misljenja tice, govorim na osnovu gore procitanog, svako ima pravo na svoje. Dopala mi se dinamika razgovora izmedju Beskraj i Smeska. Da, mogla bih reci da su misljenja i razmisljanja muskaraca i zena razlicita, ali bih pogresila, jer misljenja se formiraju nezavisno od pola (ne govorim o socioloskim aspektima porodicnog vaspitanja). Ja sam zenskog roda, ali u ovim godinama podrzacu Smeska. Beskraj, izvini, ali kako se mozes zaljubiti u nekoga ako ne osecas strast prema njemu? U redu da si mi to rekla u 15toj ili 20 toj godini, kada devojke jos sanjaju o slatkom princu na belom konju i misle o tome sta ce ko pomisliti i reci. Zar za ljubav nije potrebna strast da je ispuni i nacini onim sto treba biti ( govorim o osobama koje jos dozivljavaju, a ne zive od secanja), kao sto je rekao Dzoni. Ljubav bez prethodne strasti, koja ne mora biti odmah ispoljena, kako je Smesko naveo u jednom od komentara, po meni je jednaka ljubavi prema osobi koja ti znaci kao prijatelj i covek, bez onog iskricavog magnetizma... kako onda znas da je to ljubav i koliko dugo treba da prodje da bi tvoj partner shvatio da je voljen i zeljen?[/quote]

Zaista ne mogu da verujem,pitas me kako mogu da funkcionisem ako prvo neproradi strast.Ja tako nefunkcionisem.Objasnjavala sam vec mogu da volim do ludila a da nikakvu strast neosetim...to kod mene dodje tek kasnije kada se sve kockice u mojoj glavi sloze.Jos nesto da ti odgovorim, ja kada se zaljubim zaljubim se u njegov osmeh,njegov glas... da isto kao kada sam imala 15 god.i sada sa 30 i kusur funkcionisem.Za ljubav je potrebna strast slazem se...ali do te strasti kod mene mora mnogo toga ostalog da prodje.Moj partner cim je samnom zna da je voljen kako sam kaze on to oseti.Pa Boze sta u ljubavi ima da se shvati ili neshvati ljubav se oseti.A sto se tice princeva i bajki u ljubavi odmah da ti kazem u to nisam verovala nikada...tako da ta bajka o princu kod mene nepostoji.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime11/9/2009, 11:50 pm

Imala sam prilike da se sretnem i sa jednim i drugim, oci u oci LjUBAV ili STRAST ? Icon_wink
Vidim kako devojke tuguju zbog pogresno shvacene strasti njihovih dragana, ali, vidim i velike, prave ljubavi koje se nemarno, cak i nezeljeno radjaju iz obicnih, ali jakih strasti.

Koja su vasa misljenja i iskustva? Sta vise volite, cemu ste odaniji, sta vam je intrigantnije, Ljubav ili strast?

Koliko znam ljubav koju nosi kompaktabilnost partnera je važnija za trajniji odnos. Strast je osecaj koji je prolazan, dođe, prođe, pa onda nakon nekog vremena opet dođe, ali ljubav traje.Ti nas ovde pitas sta vise volimo...jednostavno nas dovodis u mat poziciju da biramo.Ja sam rekla jedno bez drugoga nemoze da funkcionise.Ali prvo dajem prednost ljubavi,pa tek onda nastupa strast.Pa naravno da mi strast nije intrigantna stvar...jer da mi se tako nesto desilo ne bi se ni setila toga,jer to je bi bio trenutak a trenutke u zivotu nepamtim.Pamtim samo vredne stvari,a za mene je vredna stvar kada volim s ljubavlju a strast me obuzima jer volim.Mislim da bi trebala da me razumes sta hocu da kazem.

Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime12/9/2009, 12:32 pm

Beskraj, potpuno te razumem Smile

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime12/9/2009, 12:41 pm

Drago mi je zaista da me razumes,jer ja zaista svaki nacin funkcionisanja kod ljudi shvatam...prihvatam cak i podrzavam.Ali meni licno ljubav je na prvom mestu,prvo to,a onda iz nje se radja sve ostalo sto ide.Naravno strast mi je bitna ali ako nema ljubavi to ti je kao imati violinu a nemati zice ili obratno.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime28/9/2009, 12:30 am

zajedno...ponekad je to prvo strast pa iz nje se rodi ljubav..a nekada je obrnuto..kako god ali zajedno ide...a pitanje je ILI...onda ljubav..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime19/10/2009, 7:24 am

Šta su strasti? – pre il` posle njihova slatka bolest,
Nestaće kad progovori razum...Zato uvek dajem prvo prednost ljubavi pa strasti.

Inace po prirodi sam jako strastvena osoba,pa valjda i tako razmisljam kada je ova tema u pitanju.Inace sto se tice svih ostalih stvari sve u zivotu vrlo strastveno radim.[pa cak i brisem prasinu banalan primer LjUBAV ili STRAST ? Icon_biggrin ].

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime19/10/2009, 9:09 am

Strast ne pita razum. A kad razum progovori...onda ostaje kajanje ili lepa uspomena.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime19/10/2009, 6:43 pm

Ptica ::
Strast ne pita razum. A kad razum progovori...onda ostaje kajanje ili lepa uspomena.

Upravo tako,strast nikada nepita razum.Ali mi smo razumna bica,koliko ja znam, pa prema tome ja licno razumu dajem prednost.Moja razum kada progovori...zna se sta ce reci,ali nikada se zbog nje nisam pokajala.Posle strasti nemogu nikada ostati lepe uspomene,barem kod mene,takve stvari ni nepamtim jer nisu imale kvaliteta.[Ovde pricam ako je samo strast bez ljubavi].

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime20/10/2009, 1:34 pm

Nema ljubavi bez strasti, ali ima strasti bez ljubavi naravno, samo strast vise puta mi je ostavila prijatne uspomene, ali ako nema ljubavi brzo se zaboravlja. Naravno da je ljubav uvek bolja od strasti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime11/1/2010, 8:54 pm

Ima i ljudi koji su u stanju da godinama budu strastveni prema svom ljubavniku a da ga pritom ne vole.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime11/1/2010, 9:04 pm

Zoja ::

Ima i ljudi koji su u stanju da godinama budu strastveni prema svom ljubavniku a da ga pritom ne vole.

Volela bi da mo ovo malo pribliznije objasnis,imam zesce nejasnoce?Meni strast bez ljubavi je kao vatra bez plamena.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime11/1/2010, 9:23 pm

Mogu da osećam strast prema nekome koga ne poznajem. A ne možeš da voliš onoga koga ne poznaješ jer tada ne voliš njega već ideju o njemu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime11/1/2010, 9:29 pm

Svako ima verovatno svoju neku logiku,kako mogu da osecam strast prema nekome koga ne poznajem.Kazes ne mozes da volis onoga koga poznajes,volis njegove ideje. Meni ovde nista nije jasno.[Mi smo svesna bica nismo zivotinje da nas samo nagoni i strasti vode-gde su osecanja]Znam jednu stvar a to je ljubav i strast kod mene idu u komletu,jedno bez drugoga ne moze,sve ostalo je polovicno.A ja licno ne volim polovne stvari. LjUBAV ili STRAST ? Icon_biggrin To ti je kao da si mi dala tortu a fali joj slag.Ja ne mogu da funkcionisem ako mi nesto fali.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime11/1/2010, 9:37 pm

Nismo svi isti. Ja kažem da mogu da uživam u strasti kao takvoj samoj po sebi, samoj za sebe.
Ljubav može, ali ne mora da bude nužno prisutna.
Naravno da se može osećati strast prema nepoznatoj osobi- pa toliko avantura po svetu je opisano da ne vredi sada trošiti reči na to ( kod nas su više poznate tzv. " letnje, odnosno morske avanture " .
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime11/1/2010, 9:39 pm

Beskraj ::
Kazes ne mozes da volis onoga koga poznajes,volis njegove ideje. Meni ovde nista nije jasno. LjUBAV ili STRAST ? Icon_biggrin To ti je kao da si mi dala tortu a fali joj slag.Ja ne mogu da funkcionisem ako mi nesto fali.
Rekla sam da ne mogu da volim onoga koga NE poznajem. Kada " voliš " nekoga koga ne znaš- tada ne voliš smog njega, nego svoju ideju, predstavu o njemu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime11/1/2010, 9:44 pm

Zoja ::
Nismo svi isti. Ja kažem da mogu da uživam u strasti kao takvoj samoj po sebi, samoj za sebe.
Ljubav može, ali ne mora da bude nužno prisutna.
Naravno da se može osećati strast prema nepoznatoj osobi- pa toliko avantura po svetu je opisano da ne vredi sada trošiti reči na to ( kod nas su više poznate tzv. " letnje, odnosno morske avanture " .

Fala Bogu sto nismo svi isti,jedini moj komentar. LjUBAV ili STRAST ? Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime12/1/2010, 6:30 am

Nekima cak i nije bitno ni kakav si ti, nego kakav si ti u seksu. Mozak seksualni organ,
a dusa
"nuspojav oblik organizma".Po meni opet kazem nema strasti ako nema ljubavi.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime12/1/2010, 9:56 am

ponekad se pitam..citajuci sad ovo gore...zasto se uvijek kada se govori o strasti nekako kao po pravilu razum iskljucije,ne mora to tako uvijek da bude,jer ako je strast "prava" zasto bi se razum "bunio",i nebi se ista dogodila da nije postojalo vec nesto, i sta sad, zasto bi posle strasti "zvali razum" upomoc ili ga jos gore vezati za kajanje(strast nije nesto lose,naprotiv)ili treba covjek da oseca krivicu zbog tog osecanja,jer niko me ne moze ubijediti da izmedju ljubavi i starsti moze postojati SAMO STRAST..veoma je tanka linija izmedju ta dva osecanja,nekako ne razumjem kad ljudi to "potpuno odvoje" no sigurno ima i takvih..da ima, ali ja nisam iz te price..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime12/1/2010, 10:03 am

ako ima strasti ima i ljubavi(KOD MENE JE TAKO)a ako se desi da nije isto "s druge strane" onda to zovem svojom "greskom" u procjeni, ali bez kajanja...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime12/1/2010, 5:33 pm

Strast je instikt,samo impuls.Mislim da mozemo upravljati sobom, svesna smo bica, ali da je cak i od temperamenta vaznije kakav stav imamo prema svojim strastima. Zavisi koja zivotna filozofija dominira nasom svescu.Imala sam prilika u zivotu da naletim na mnogo mnogo dobre tipove,koji su me fizicki privukli ali dzabe,srce nista nije reklo.Nije bilo onoga sto je meni bilo potrebno,nije bilo ljubavi.Nemoj pogresno da me shvatis,nisam ja neki sada moralista pa da su meni letnje avanture i ostale stvari nepoznanice...cula sam ali nisam nikada imala zelju da to dozivim.

Nazad na vrh Ići dole
majacvet

majacvet

Ženski
Broj poruka : 493
Humor : Male stvari me silno razvesele
Datum upisa : 04.10.2009

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime20/1/2010, 10:00 pm

Ljubav i strast definitivno idu zajedno, jedno bez drugog ne idu... Sta god neko rekao, to je tako.
Nazad na vrh Ići dole
http://beskraj.serbianforum.info/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: LjUBAV ili STRAST ?   LjUBAV ili STRAST ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

LjUBAV ili STRAST ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: