LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Da li odelo cini coveka ili???

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Da li odelo cini coveka ili??? Empty
PočaljiNaslov: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime8/9/2009, 9:42 pm

...covek cini odelo???

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime8/9/2009, 9:46 pm

Odelo definitivno ne cini coveka, znam mnogo siromasnih ljudi koji su mnogo dobri, znam i one bogate koji se netrude da se isticu a isto su zdravi ljudi kad kazem zdravi mislim u glavi. Ima dosta ljudi koji se lepo oblace koji imaju para, a jednostavno imaju poremecen sistem vrednosti, ili ne maju manire. Idu recimo u pozoriste zato sto misle da je to in, tamo onda grickaju semenke ili vec neke druge zanimacije za zube, sta reci o njima nego pokondirene tikve.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime8/9/2009, 9:56 pm

Moje misljenje.
Odelo dosta govori o licnosti i njenim/njegovim interesovanjima u zivotu...
Odelo je naše telo a covek je u njemu.
Iza najlepsih krpa, može se nalaziti, lepo telo u kojem je loš covek.
Krpice učine da covek lepse izgleda, ali ne i bolje.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime8/9/2009, 11:39 pm

Totalno se slazem sa tobom u ovoj temi Beskraj.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime9/9/2009, 12:46 am

I ja..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime1/10/2009, 10:07 pm

i ja... Smile
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime5/10/2009, 9:39 am

ja mislim da stil odevanja odrazava kakav je neko. ako se neko oblaci sportski, ili elegantno...ili kao klosar...ima razlike.
pa pomislite na to, da ste zalutali negde, u nepoznatom gradu, kome bi prvo prisli da ga pitate za put? naravno da se gleda kako je ko obucen...
dalje, kada se neko oblaci provokativno, za mene to izrazava neko svoje unutrasnje nezadovoljstvo, i takvim oblacenjem izaziva paznju okoline...

takodje, postoje sajtovi gde se postavljaju slike...fb na primer. ima onih koji stavljaju sasvim korektne slike, i sa njima se obicno moze komunicirati. a ima i onih koji postavljaju provokativne, sa atributima u prvom planu...i sa njima se zna o cemu se moze pricati.

necini odelo coveka, ali covek se oblaci onako kakav je...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime5/10/2009, 5:36 pm

Bobi, postoje ljudi koji se oblace u najfinija odela zato sto imaju, a u stvari su najgori sljam, a postoje i ljudi koji nemaju para za oblacenje pa nose sta imaju ali su mnogo dobri ljudi. Ja nosim ono u cemu se dobro osecam. vise puta mi se dogodilo da sam u tudjem gradu, i vise puta sam pitao bas ono koji nisu bili bas najreprezentativnije obuceni, i nikada me nisu slagali, kada se negde izgubim pitam prvog na koga naidjem, ne bitno mi je kako je obucen. Sto se tice ovih sto se provokativno oblace, ne kazem da mi nekad nije drago da tako nesto vidim, mislim musko sam, ali to je nesto najgore sto vidjam bas svakog dana. Odelo ne cini coveka ni malo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime5/10/2009, 6:13 pm

Ne,definitivno ne.Ali kada sam bas u dobroj garderobi[ne mora da znaci da je markirana],osecam se nekako i ja bolje.Bolje sam raspolozena.Nekada se u dobrom vesu osecam fantasticno.Moram da navedem ovde jos jednu bitnu stvar novac ne moze da kupi stil.... bitno je da znate kako da iznesete neki komad garderobe i naravno kako se u njemu osecate!

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime5/10/2009, 6:48 pm

Beskraj, hoces da kazes da kada se obuces u bolje krpice, da ti one poprave raspolozenje, ja mislim da je to nemoguce, odnosno kod mene je barem nemoguce, ok mozda kada si bolje raspolozena zelis da budes bas u toj garderobi, ali onda je to nesto drugo, onda se ti u tome osecas dobro, ali definitivno ne moze odelo da mi promeni raspolozenje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime5/10/2009, 6:54 pm

Ne Smesko nisi me dobro shvatio,nekada se u farmericama,i patikama osecam fantasticno.Mnogo bolje nego kada sam skockana za neku priliku.Mada iskreno da ti kazem razmisljam nesto dok ovo kuckam desavalo mi se da obucem nesto s cime ujutru bas i nisam nesto odusevljena,i tako odem na posao veruj mi da mi je ceo dan bezveze.Jel moguce sada razmisljam da zaista ta garderoba ima efekta i na raspolozenje,Vidis i meni savrsenoj zna tako nesto ponekada da swe desi.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime8/10/2009, 6:55 pm

ja mislim da je sve to do nas, da ako ustanemo i nista nam nesto nije kako treba, onda nam je i dan bezveze, a ako ustanemo nasmejani i vedri, cak i kada shvatimo da smo mozda pogresili u odevanju, to nam ne moze pokvariti raspolozenje.
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Godina : 59
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime8/10/2009, 7:23 pm

Beskraj upravo je to pitanje...zasto si to jutro obukla nesto cime nisi bas odusevljena? Verovatno zato sto si se tako osecala. Ja se inace oblacim sportski, komotno, ali ponekad volim i da se elegantno obucem. Oblacimo se onako...kako se osecamo trenutno. A da li odelo cini coveka...ili covek cini da to sto nosi izgleda super...ili ne...ne znam, ali isto tako znam jedno, voditi racuna o svom izgledu...ipak govori nesto. Smutila sam se...nemam pojma sada sta sam htela....Ko razume-shvatice Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime8/10/2009, 7:45 pm

Predpostavljam da se radilo o raspolozenju,ili o nedostatku inspiracije.Upravo tako kako sam se osecala tako sam se i obukla.Verovatno odelo nije ni bilo toliko krivo,mojim osecanjima ali kada se sve skupi dobije se ta slika.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime15/10/2009, 1:19 pm

Kada si lose volje odeca koje obuces moze biti savrsena ali se tebi nece svideti, isto tako ako si super raspolozena onda ce ti se sviodeti i manje lepa odeca, naravno da ima veze sa raspolozenjem i inspiracijom. Ali pitanje je ovde da li odelo cini coveka, kazem ima mnogo ljudi koji imaju mnogo param, ali su osnovi veoma nekulturni, dzaba im sva odela kada nisu civilizovani, zato kazem da odelo ne cini coveka.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime15/10/2009, 5:01 pm

Karakter čovjeka može se spoznati u svemu što radi ,tako i u oblačenju..
Sve radnje koje čovjek radi tokom života su djelovi čovjekovog katraktera po kojima se on kao činilac tih radnji prepoznaje..Međutim,postoje i oni djelovi kraktera koji se ne mogu vidjeti preko oblačenja..A to su:
Da li je iskren..
Da li je moralan..
Da li je loš ili dobar čovjek...
To su osobine koje se ne mogu vidjeti preko oblačenja..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime17/10/2009, 12:00 am

Upravo tako sve ovo sto je gore Dzoni naveo slazem se apsolutno.Samo ja bi dodala jos nesto.U prvom momentu susreta i upoznavanja,odelo cini coveka. Tad odelo govori o nama,cini nas onakvim kakvi jesmo...
negovani,cisti,kreativni,provokativni...operisani od ukusa,prljavi,aljkavi... i da nenabrajam vise.Ipak onog trenutka kada se otvore usta i progovori nijdno odelo barem u mom slucaju ne moze da promeni sliku onoga sto jesmo.Znaci od tog momenta covek cini odelo.

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime25/11/2009, 7:58 pm

Nažalost,da.I to je trend.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime4/12/2009, 8:15 pm

To sto je to trend, ne znaci da odelo cini coveka, moze samo da nam da neku sliku o coveku, ali kroz upoznavanje mozemo shvatiti da smo mozda totalno pogresili u proceni, odelo definitivno ne cini coveka.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime9/12/2009, 7:17 pm

na prvi utisak odelo moze da cini coveka, dalje moze samo da ga ili unisti ili potvrdi...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime19/12/2009, 1:27 pm

lucija ::
na prvi utisak odelo moze da cini coveka, dalje moze samo da ga ili unisti ili potvrdi...
Ovde bih se totalno slozio sa tobom, mozda samo prvi utisak o coveku sticemo preko toga sta nosi.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime23/1/2010, 1:18 am

odelo coveka cini..ali necoveka ne..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime23/1/2010, 4:07 pm

lucija ::
odelo coveka cini..ali necoveka ne..

Coveka cini njegova licnost,njegov karakter i ono sto nosi u sebi a ne na sebi.Znam mnoge kako ti kazes necoveke koje u prvi mah kada ih vidis zaista pomislis da ih odelo cini covekom,ali sve to traje dok ne skinu sako i dok ne progovore,onda ti je sve jasno o kakvim se ljudima radi.Moje najlepse odelo je moj osmeh,to me cini ljudskim,a ostalo mi nista nije potrebno. Da li odelo cini coveka ili??? Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime30/1/2010, 8:42 pm

Postoji mnogo vise od onoga sto se vidi.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime22/2/2010, 10:01 pm

Mislim da odelo ne čini čoveka, ali definitivno ostavlja veliki utisak na druge. Ne moraš da nosiš nešto skupo da bi ostavio bolji utisak na nekog. Naprotiv, nosi ono što se tebi svijda, ono u čemu se najudobnije osećaš jer jedino tako možeš ostaviti dobar utisak na okolinu. Ali ono o čemu svako od nas treba da povede računa je da ne ide pocepan, flekav i prljav, jer to je nešto što meni lično izaziva izrazito negativan utisak o nekome! To je nešto što svako sebi može da priušti! I to je suština utiska koji želite da ostavite na nekog, sve ostalo su finese, neko voli ovaj ili onaj stil, ali stil je već nešto drugo.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime22/2/2010, 10:08 pm

ima jako dobrih ljudi koji "hodaju", flekavi i prljavi...i uvijek nekako osjetim se lose kad ih sretnem...al dobro to je vec neka druga prica, jednom sam jednu zenu kuci odvela, pola svoje garderobe joj dala...nikada je necu zaboraviti, imala je prelijepe oci i dusu, ali nije puno govorila, bila je "slomljena", ali i mnogo mnogo vise zahvalna (od ljudi koji me okruzuju) i koji nisu "flekavi"...i isti ti ljudi su me gledali u cudu koga to dovodim u kucu, a ja sam bila ispunjena i srecna sto sam je srela..u svome zivotu...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime23/2/2010, 6:42 am

Flekava garderoba i ishabana zaista nije tema ovoga, plus povezana sa dobrotom.Znam ja i mnoge koji su obuceni u Armanijevom odelu pa su losi ljudi.Pitanje je da li odelo cini coveka ili ne.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime23/2/2010, 9:38 am

Ti si gore pomenula flekav, prljav i pocepan,pa si me samo potsjetila...a zar nije tema povezana sa dobrotom, ako nije onda "odelo cini coveka"...???????
Nazad na vrh Ići dole
aquarius

aquarius

Muški
Broj poruka : 0
Datum upisa : 22.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime23/2/2010, 10:06 am

Odelo ne cini coveka...vec nesto drugo...srce...dusa...harizmaticnost...
Nazad na vrh Ići dole
Nurdan

Nurdan

Ženski
Broj poruka : 143
Godina : 28
Datum upisa : 07.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime13/5/2010, 9:11 pm

Nope.Odelo ne cini coweka.Mozes da se oblacis kao poslednji klosar a u sebi cuwas nesto tajno i misticno sto te cini drugacijim od ostalih.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime15/5/2010, 8:49 pm

Odijelo cini covjeka, sve dok ga ne skine...i onda covjek mora da se snalazi u svojoj sopstvenoj kozi...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime15/5/2010, 9:13 pm

Odelo ne čini čoveka,
čovek čini odelo i
tu ne mislim na krojačku veštinu.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime15/5/2010, 9:18 pm

dobro Vule, ali moras priznati sa sve zavisi "kako ti ga skroje"...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime15/5/2010, 9:34 pm

Baš sam se slatko nasmejao Lucija!
Tačno je to ali "kako god da ti ga skroje"
moraš imati stila za takav kroj.
Koliko god ga nosio na sebi,isto
ga tako skrojenog nosiš i u sebi.
Ako spojiš to dvoje onda bi bio
kompletna figura,koja bi te činila čovekom.
Još jednom odajem priznanje tvojoj iskričavosti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime16/5/2010, 4:26 pm

Odelo čini telo a karakter čoveka.Ne zaboravite to.

Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika

Ženski
Broj poruka : 1194
Godina : 45
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime16/5/2010, 5:11 pm

Beskraj ::
Sve si rekla.

Ne čini, pedantnost i skromnost su važniji.
Sećam se rada preko omladinske pre 20 godina za vreme školskog raspusta. Tri smene i žene. U svlačionici na kraju radnog vremena presvlačenje i kući. Skupi kostimi, visoke potpetice, frizure, a smrada i dlaka ispod pazuha da ti se život smuči!!
Toliko o Versaćeu ispod ruke, dobrim autombilima i našim nazovi damama!!

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 333
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime16/5/2010, 8:08 pm

Mislim da su se stvari i situacije drasticno izmenile kada je ova maxima u pitanju.
Pravi zakljucak jeste da ne cini ali....
Vidite dve osobe.Jedna je uredna ,lepo ubucena,doterana,mirisljava [ne mora da bude firmirana]druga suprotno i pezorativno.
Dajete prednost prvoj osobi [u pitanju je prva impresija]
Kasnije,
u razgovoru zakljucite da su se stvari izokrenule.Prva osoba je samo pedantna,suplja i glupa.Druga deluje aljkavo ali je duhovita i sarmantna.
Radi se o utisku,impresiji a zakljucke donosimo na osnovu emocije...sopstvene naravno.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime16/5/2010, 8:45 pm

Beskraj ::

Ovde kada sam rekla da odelo cini telo a karakter coveka.Slazem se od reci do reci.Ali sam neko ko jako vodi racuna o garderobi,i oblacenju koliko god govorila da odelo cini samo telo.Bitno mi je i pazim sta cu da obucem,jer se jako dobro osecam kada sam u garderobi koju volim.Sto naravno ne znaci da ako mi je garderoba bitna zanemarujem karakter.Ali ljude ne ocenjijem prema oblacenju da ne budem pogresno shvacena.

Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški
Broj poruka : 18
Godina : 27
Datum upisa : 17.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime17/5/2010, 6:53 pm

Citat :
Ovde kada sam rekla da odelo cini telo a karakter coveka.Slazem se od reci do reci.Ali sam neko ko jako vodi racuna o garderobi,i oblacenju koliko god govorila da odelo cini samo telo.Bitno mi je i pazim sta cu da obucem,jer se jako dobro osecam kada sam u garderobi koju volim.Sto naravno ne znaci da ako mi je garderoba bitna zanemarujem karakter.Ali ljude ne ocenjijem prema oblacenju da ne budem pogresno shvacena.

Slazem se u potpunosti sa tobom.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime17/5/2010, 7:54 pm

ja se ne zalecem, nego klizav teren, a uvijek sam inace za SVE ILI NISTA....tako da VISA FILOSOFIJA JE TO ....moj Vule dobri Vule.....
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime17/5/2010, 7:59 pm

Ma,uplašio me tvoj komentar sa teme"Merak mi je".
Na to sam mislio kada rekoh da se ne zalećeš.
Bilo bi zaista tužno bez tebe na ovom forumu.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime17/5/2010, 8:03 pm

ah, koga nema bez toga se moze.....
Nazad na vrh Ići dole
danka-

Broj poruka : 101
Humor : dkidjfjifjf
Datum upisa : 16.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime21/5/2010, 2:01 pm

Hajde,malo filozofije...

Odeca demorazlizuje coveka..
Cist ljudski odnos ,postoji samo u nagosti,zar ne mislite tako?
Pokrivena telesnost izuzima sebe iz cistog ljudskog odnosa...
Postoje oni koji misle,da ako covek ne dobije dovoljno svetlosti,postaje svestan krivice...Noge trup.ledja ,ruke zive u neprekidnoj tami,u neprekidnom mraku i u njima se razvija jedna vrsta krivice.
Suprostavljeni su svetu,istupaju iz njega i zasnivaju novi zivot ...Ljudi koji zive u podrumskim stanovima zakrzljali su,isto kao i klice biljaka u tami,bledi su i malokrvni.

Odeca je covekov podrumski stan,plesniva dvorisna soba u sporednoj ulici..Pod zaparom odece, covek se degenerise,gubi vezu sa onim za sta je istinski rodjen.

U vremenu kada je neodevenost postala jedna vrsta histerije,potresno se vide rezultati
pokrivanja:deformisani prsti nogu,nerazvijeni listovi,cudni bokovi ,jos cudniji strukovi...udovi rasli u tami,napusteni zmirkaju trazeci pomoc na svetlosti od koje su se odvikli...

Svest o krivici svog zakrzljalog i jadnog bica ne mogu da odbace onako kao odecu koja im je zaklanjala sunce.

Zbog toga moderna nagost nikada nije cista s onim morelikim dubokim plavetnilom,kao sto je prozirna nagost prirodnosti koja se po sebi razume....
U danasnjoj nagosti coveka, oseca se da joj nedostaje odeca:danasnji covek je i ovde ,kao i na svim tackama zivota ,samo sopstveni razlomak...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime21/5/2010, 2:21 pm

Mnogo me više zanima razgolićenost ljudske misli
(mada ne mogu da se otmem utisku da se o tome i radi),
nego iz kakvog odela i tela je potekla.
Više me fascinira njihova mogućnost da se isprse i
naoružani samo istinom,usprotive se licemerju,lažnom
moralu,besprizornim ubicama svake slobodne misli.....
I nimalo me ne zanima iz kojeg podruma,luksuznog stana,
iz tela jednog Švarcenegera ili Hokinga je potekla ta
razgolićenost tog blistavog uma.Takvi ljudi su mi bliski
i njihova me misao zanima.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime21/5/2010, 3:51 pm

После пар пива, разголитићеш сваку мисао човека. Женску, мало дуже треба и још која, боље подносе алкохол.

https://poezija.darkbb.com
Kumuloninbus

Muški
Broj poruka : 112
Datum upisa : 29.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime25/5/2010, 11:59 pm

Danka je sasvim u pravu i bez mrvice ostatka ali danas odelo ipak cini coveka.
Ne bi trebalo, ali ga ipak cini.
Kako?
Zamislite malog, debelog patuljastog tajkuna sa gomilom gentski ne skrivenih gresaka na sebi...
Kako ce taj jadni, unesreceni tajkuncic izdvojiti sebi gentski savrsenu pre nego joj pokaze svoju jahtu?
Samopouzdanjem?
Mislite li da bi ono ostalo kada se skine? Smile
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime26/5/2010, 12:09 am

UM cini coveka.
Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški
Broj poruka : 18
Godina : 27
Datum upisa : 17.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime19/12/2010, 1:33 am

Moras se obuc ne mozes se go setat,a naravno da odijelo ne cini covjeka,mislim sve zavisi u kom kontekstu te rijeci,moze biti da cini covjeka bogatijim,ali ne i duhovno,samo materijalno i povrsno.
Nazad na vrh Ići dole
tanjasmu1

tanjasmu1

Ženski
Broj poruka : 234
Godina : 48
Humor : ...smeh je cudotvorna sila....koju ja stalno..primenjujem....
Datum upisa : 04.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime17/3/2011, 11:44 am

...odelo ne cini coveka.....vec ....odredjuje samo njegov stil oblacenja.....i trenutno raspolozenje......po meni.....barem je tako samnom.....sve ima svoj razlog......mada u danasnjem vremenu...dosta ljudi cene ...osobe ...tj lazno cene.....ljude koji imaju svoj stil....kod mog deteta u skoli....a skola vazi ..."za elitnu skolu" sto je meni sasvim nebitno.....deca izbegavaju i ismejavaju decu koja nemaju firmiranu garderobu...sto je po meni veoma ruzno i nisko......jer su ta deca mnogo bolja u dusi nego ona koja lece svoje komlekse nize vrednosti na njima....ali opet....to je sve vaspitanje iz kuce.......ja malo opet mrdnula sa teme........definitivno.........ODELO NE CINI COVEKA...... 1 ћћ Da li odelo cini coveka ili??? 208437 Da li odelo cini coveka ili??? 590247
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime25/5/2011, 11:03 am

sve što radimo, svaka reč svaki gest pa i svaki komad odeće govori nešto o nama...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li odelo cini coveka ili???   Da li odelo cini coveka ili??? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Da li odelo cini coveka ili???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: