LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

tabu tema

Ići dole 
AutorPoruka
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:06 pm

malo sam filozofski raspolozena...ali zaista neznam zasto je sex tako tabu tema. mislim, ne ono da pricamo sta ko voli, sta ko radi u svojoj spavacoj sobi ( ili vec gde ) vec mislim konkretno, zasto neke crkve recimo brane sex radi uzitka vec odobravaju samo radi produzetka vrste...i tako...i zasto se velica platonska ljubav a nipodastava fizicka, telesna, konzumirana...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:10 pm

Cekaj mali milion pitanja,a nista konkretno.Sta ti ustvari pitas sta je za nas tabu tema?Seks,crkva koja brani seks radi uzitka,i platonska ljubav i njena velicina?Konkretno pitaj sta te zanima,sta si nam temu tako zavila u celofan,da mi treba prevodilac da bi razumela sta hoces?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:15 pm

a doslo me filozofiranje pa sam kuckala Smile

pitanje je zasto se velica platonska ljubav, a telesna je kao nesto fuj.

mislim meni nije fuj, ali nekako...takav utisak se stice kada se o tome prica.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 49
Datum upisa : 16.06.2009

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:26 pm

Meni nije fuj i nije tabu tema.Zato,nesto nisam bas strucna da dam pravi odgovor na tvoje pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:32 pm

Cekaj ko je velica,ne mozes da poredis te dve ljubavi prvo.Barem ja nemogu,za ostale neznam.To su dve razlicite ljubavi,i po meni nemaju dodirnih tacaka.Zasto je telesna ljubav fuj.
Mislila sam da takvo što postoji samo na filmu ali imala sam tu privilegiju da sam je dozivela mislim na prelepo cistu platonsku ljubav.Kompleksno, i jednostavno u isto vreme... Moze biti dobro i jedno i drugo... u zavisnosti sta nam je tog trenutka potrebno.Sex nije ljubav... ali nije los kao kompenzacija za istu... Iskreno da ti kazem pisali smo vec nesto slicno o ljubavi i strasti i sa nekima se nisam slozila,ali postujem svako misljenje.Ja licno sam ako nekoga volim da ga volim i platonski, jer po meni Sex bez ljubavi je kao kad si zedan pa pijes
stalno a nikad se nenapijes , uvek ostanes zedan menjas posude iz kojih pijes
i cudis se zasto ta zedj ne prestaje.Ne znam koliko mozes da me razumes.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:37 pm

beskraj...evo i sama kazes..."prelepo cistu platonsku ljubav"
i ok je da je platonska ljubav cista...ali zasto je sex onda prljav? ili nije?
ali nesto nisam bas cula da neko rekao prelep cist sex...

na to sam mislila. zasto se platonsko velica toliko
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:52 pm

Seks nije prljav prljaju ga ljudi..[svojim nemoralnim postupcima]Bobi nemoj da me sada vuces za jezik da ti ovde kuckam prljavstinu seksa.Ili ako hoces nema problema iznecu ti mali milion primera kako lepotu seksa ljudi prljaju.Kada kazemo prljav mislimo figurativno.Ko velica platonsku ljubav,sta si zapela.Ja licno sam uvek za ljubav oci u oci,za onu cistu ljubav ... ljubav, ona prava, iskrena, koja u vrtlogu strasti spaja dva tela u jedno.Ne razumem najbolje tvoje pitanje po meni kao da si me pitala sta vise volim babe ili zabe.Pa svako od nas mislim da je za onu telesnu ljubav u smislu da toj telesnoj ljubavi prethodi ljubav.Ne znam sta te zanima nisi mi konkretna u ovoj temi.Licno za sebe cu ti reci mogla bi ceo zivot da budem u platonskoj ljubavi nego da legnem sa nekim ko mi neznaci nista.Takva telesna ljubav gde cu ja zadovoljiti svoje seksualne prohteve [samo],je za mene ne mogu reci prljavo koliko mi je bez duse.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:54 pm

Sneki ::
Meni nije fuj i nije tabu tema.Zato,nesto nisam bas strucna da dam pravi odgovor na tvoje pitanje.

nisam mislila na to da li ti o tome pricas otvoreno ili ne. niti je iko od nas ovde strucan.

samo me interesuje svacije misljenje zasto se velicaju device...zasto se o kurvama prica kao o gresnicama...
ili ne bas o kurvama ali o onima koji su iskusili telesnu ljubav...bez obzira da li su muskog ili zenskog pola.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:55 pm

Beskraj...nisam mislila na nas licno. vec uopsteno...

eto sta ispadne kada ja hocu da budem kreativna i pametna hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 10:59 pm

Ja mogu draga moja da pricam samo za sebe licno,o kome da ti pricam o mojoj komsinici.Uopsteno ne znam nedruzim se previse sa zenskim svetom,a mislim da muskarci puno znacaja platonskoj ljubavi nedaju,oni su vise za surovi seks,bez puno razmisljanja.Daj sta das?

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 11:04 pm

BOBI-BO ::

nisam mislila na to da li ti o tome pricas otvoreno ili ne. niti je iko od nas ovde strucan.

samo me interesuje svacije misljenje zasto se velicaju device...zasto se o kurvama prica kao o gresnicama...
ili ne bas o kurvama ali o onima koji su iskusili telesnu ljubav...bez obzira da li su muskog ili zenskog pola.

Bobi gde ode ti.Zasto se o kurvama prica kao o grsesnicama?Zato sto nemoze da se prica o njima kao o devicama.Ajde malo razmisli,zasto se prica?Pa nam ti daj odgovor?Ja znam ali volela bi da cujem tvoje misljenje.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 11:08 pm

pa ja razmisljam o tome. zasto kurva, nakon sto se penzionise nemoze da bude sveta. zato sto je konzumirala sex.
i zasto svetice velicaju svoju nevinost. pa sta ako su nevine...
ko im viri uopste?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 11:20 pm

Ovo gore je tvoj citat,a malo pre pitas zasto se kurve ne mogu penzionisati.Malo si kontradiktorna.Nisi mi odgovorila na postavljeno pitanje.Postoje muskarci i zene koji na taj nacin zaradjuju za hleb[ajde da tako kazem]i njih zovu jel kurve i zigola.Oni mi nisu toliko ni grozni koliko oni koji se prave da su fini muzevi i zene...a ovamo izigravaju upravo te device koje ti stalno prozivas.E u tome je stroka seksa,po meni draga moja. Onda je ta ljubav kao čistija,[platonska] nema one vrste želje koja prati onu "prljavu" neplatonsku ljubav, već je fina jedna mirna, bestrzajna i skoro apsolutno bezbedna ljubav. I ta, platonska ljubav, ne postavlja pitanje uzvraćanja ljubavi, zar ne?Bobi ova tema sto si je postavila vuce i druge stvari sa sobom.Hocu da kazem da ne bi previse duzila po ovome nema nicega fuj i pi u seksu i nema nikakvog tabua,ako je ljubav u pitanju i ako nikoga nepovredjujem time.Naravno da uvek sam za telesnu nego platonsku ljubav ako je ljubav iskrena u pitanju.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 11:24 pm

za mene ljubav koja nije uzvracena i nije ljubav. ljubav ide u dva smera.

i nisam kontradiktorna. vec se pitam zasto se kurve, koje "posteno " zaradjuju za hleb ne mogu ceniti zbog svog posla...zasto je casnije biti bilo sta drugo?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 11:26 pm

Kako kurva moze posteno da zaradjuje za hleb tabu tema Icon_biggrin ajde objasni mi.Neka uzme motiku u mom selu pa neka kopa,ali nece lakse joj je da digne noge pa da tako zaradi.Daj nezezaj me.Bobi o cemu ti to veceras pricas.

Objasni mi kako to ljubav moze da ide u dva smera,pa gde se onda nalazimo.Ako budemo tako isli mozda se i mimoidjemo.Moja ljubav i ja idemo u jednom smeru i imamo jedan pravac.

Nazad na vrh Ići dole
Kaja

Kaja

Ženski
Broj poruka : 85
Datum upisa : 28.09.2009

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 11:33 pm

BOBI-BO ::
pa ja razmisljam o tome. zasto kurva, nakon sto se penzionise nemoze da bude sveta. zato sto je konzumirala sex.
i zasto svetice velicaju svoju nevinost. pa sta ako su nevine...
ko im viri uopste?
Имаш погрешне информације Боби. Ко ти је рекао да курва не може да постане светица?Мало прелистаје Нови Завет. Има чак и тај случај. Ја га нећу овде износити јер желим да се ти мало потрудиш. хехехе
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime30/10/2009, 11:47 pm

Odmah da ti kazem nisam "puritanka koje seks doživljavaju kao nešto prljavo i koje od svog dzentlmena zahtevaju da ih ne "valja po blatu.Ali zaista nevidim nikavu svetost i velicanje kurve.Nisam cula puno slucajeva da kurva postane svetica,sem sto sam gledala onaj film sa Ricard Girom,ali zato znam mnoge svetice koje su kurve i koje zaradjuju na posten nacin a ovamo izigravaju svetice.E u tome je ono na pocetku,zasto je seks "prljav".Ovo kada pisem mislim i na jednu i na drugu stranu.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 10:35 am

Zaboravila sam sinoc da ti odgovorim o statusu penzija devojaka sumljivog morala[kurvama],ovde jos uvek njihov status nije izregulisan.Kada se budu registrovale mislim da ce moci ta prava da ostvare,ali kod nas mislim da ce morati da se na to jos dosta dugo priceka.U nekim zemljama to je ostvarljivo.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 10:43 am

Te "kurve" koje zaradjuju za hleb na svoj nacin su po mom misljenju bolje od onih sto glumataju finocu a svoje telo daju kome stignu,bez da na taj nacin zarade za hleb.E,to su "kurve".
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 10:45 am

Jesam malo preterala sa kurvama...al jbg. I ja tako razmisljam da je bolje da su uzele motiku i kopale nego jednostavno sirile noge Smile ali sam htela da budem malo drasticna da bi bila jasnija na sta sam mislila.
Daklem, moje misljenje o ovome je da se bespotrebno velica platonska ljubav, jer za mene to nije ljubav. Sta, ja volim tebe, ti mene nevolis...i ja srecna sto te volim? Pa sta je to? To je ono...ja volim moju predstavu o ljubavi. A ne osobu konkretno. Daklem ta osoba uopste i nije bitna. Bitna je moja ljubav. I moja predstava o ljubavi. Za mene je ljubav kada volis nekoga, kada volis vrline, mane, kada si ponosan na tu osobu, kada mozes da se posvadjas i posle pomiris, kada jedva cekas da je doditnes, da je poljubis ili da vodis ljubav sa tom osobom. To je ljubav. I jeste dvosmerna. I znas na sta sam mislila pod tim...da je uzvracena. Jeste da dvoje koji se vole treba da idu u istom pravcu ali ZAJEDNO. U tome je poenta.
Jednosmerna ljubav je kada ja volim tebe a ti si ravnodusan. I takva ljubav obicno smara. I jednu i drugu stranu. I nije ljubav uopste...i nemam pojma zasto se velica uopste. Jer, hajde molim te, nemoj mi reci da kada volis nekoga, i taj neuzvraca, ti mozes biti srecna. Ja to nerazumem i ne prihvatam. To nisam ja. Kako moze platonska ljubav biti mirna, bez trzavica i sveta? Pa to je patnja. I te kako boli. Ja nemogu biti srecna ako mi je ljubav neuzvracena. I valjda zato sto je toliko bolna, zato su najlepse pesme napisane o njoj. Zbog patnje. Ali da je lepa...nije.

I jos nesto o kurvama...zasto su zene koje su kurve tako izlozene ruglu, gadimo se na njih i tako to ( pri ovome ne mislim na sebe licno nego na opste prihvacen stav ) a muskarci koji menjaju zenske kao papirne maramice, e oni su likovi...zasto se manje osudjuje zigolo od kurve?
Verovatno zato sto zivimo u muskom svetu, zato sto muskarci upravljaju. I odbijam da to privatim. Nisam ja nikakav borac za zenska prava i to. Volim ja musko da jeste musko. Ali sam za dogovor. A ne nametanje pravila i misljenja.

E, sada draga Kajo...sto se tice Novog Zaveta...citala sam. Ali mozda u nekom drugom svetlu. U njemu nigde ne pise da je Marija Magdalena bila kurva. Muskarci su je ucinili takvom. Mozda ne bi bilo lose da procitas onu knjigu od De Brauna...o kojoj se digla tolika prasina. Ili da malo prelistas ponovo Novi Zavet i procitas ga onako kako pise a ne onako kako smo uceni da ga citamo. Jesam pobornik zenskog principa. I ne mislim da je zensko gresno samim tim sto je rodjeno.

Daklem, evo malo sam pojasnila svoje stavove. I to sam mislila sa ovom temom, da pojasnimo zasto mislimo da je platonska ljubav ( ako se tako i moze nazvati ) za vas sveta ili nije. I zasto drustvo velica bestelesnu ljubav a nipodastava telesnu.
Tako nesto sam mislila...al jbg, ja kanda pala sa Marsa a ne sa Venere pa me zenske osobe nikako ne mogu razumeti. I valjda zato i ne mogu da komuniciram sa njima Smile bar ne bez trzavica...

eto...malo se razmrdavam hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 2:15 pm

Upravo tako,sa muskim svetom i ja fantasticno komuniciram,pricamo o fudbalu,igramo kladionicu,i popijemo pivo.S njima ne pricam o telesnoj i vantelesnoj ljubavi,zato i funkcionisemo super.Mislim da ja mozda nisam toliko adekvatna za ovo pitanje,ubacila sam se jer sam dozivela i prosla tu platonsku ljubav i zaista videla sve lepote te strane ljubavi..Znam i razumem da onaj ko to nije doziveo,ne moze da shvati i po meni to nije za osudu..Ali ja sam i gore pisala da se ne ponavljam,izmedju te dve ljubavi uvek sam za onu ljubav jel koja moze da se oseti...dodirne...Bobi je nemogu da velicam kurve,a isto tako i muskarce koji su u tom svetu,jer u tom svetu nema ljubavi,nema onog cistog i iskonskog.Ako bi mene pitala da li bi zivela celog zivota u platonskoj ljubavi ili bila kurva nedelju dana,moj odgovor bi bio da platonska ljubav.A jos nesto nerazumem te,kako ono razmisljas u platonskoj ljubavi ja tebe volim ti mene ne.Pa ako se volimo onda je obostrano.To imas i u reali,i u telesnoj ljubavi.Kakvo je to poredjenje.

Platonska ljubav je kada zavolis lepotu necije duse, neciju posebnost..
Platonske ljubavi ostaju takve, ne prelaze u nesto vise, u mnogim slucajevima ne zato sto oni koji vole tako, to ne zele, vec iz raznih drugih razloga..
Neko se voli tako a jako je daleko, neko voli tako nekog ko je mozda u drugoj vezi, nekoga, da bi pokazao ljubav ,sprecava velika razlika u godinama...
Voleti platonski ne moze svako...mislim da to mogu samo stvarno mnogo osecajni ljudi..
Ne mislim da je svako zaljubljivanje platonska ljubav..Ona je nesto, sto se mozda dozivi jednom u zivotu..I kada posle mnogo godina, kada pomislis na tu osobu, osetis istom silinom onu srecu, onu tugu, one leptire u stomaku od njegovog pogleda, onu neznost u srcu zbog trenutaka provedenih u njegovoj blizini..to je ta misterija platonske ljubavi...
Lepo je rekao Dusan Radovic:
''Volite se kad niste zajedno,To je prava ljubav.Ko ume da se voli samo kad je zajedno,taj ne pravi pitanje sa kim je.''

Ovo sam negde izvukla,prelepo je,znam da ti to neces da se potrudis da razumes,ali bar procitaj.Nije sve u surovom seksu,i instant ljubavima,koliko god svi mi tako ziveli.

Nazad na vrh Ići dole
Kaja

Kaja

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 2:18 pm

Знала сам да ћеш да поменеш Де Брауна...Нисам ја мислила само на Марију Магдалену, она је касније постала ватрени хришћанин, има тамо још једна девојка, она што су сви јурили за њом да је каменују а она се сакрила иза Христа који јој је опростио све грехе. А што се тиче Марије Магдалене из разних житија се може прочитати да је водила распусан живот, шта год то значило и у једном моменту се покајала.Па сад...сви имамо право на покајање. Сваки човек и свака жена су створени по обличју Божијем и чиме год се бавили не треба мрзети човека већ његов грех.И тако...не могу много да пишем јер ме тресе грип па ми и мисао није  сталожена. Хехе пишемо се...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 2:25 pm

Kajo da ti nisi mozda sa onog foruma Bogotrazitelj ili tako nekako. tabu tema Icon_biggrin Ovo gore tvoje pisanje me jako asocira na taj forum.Bog,greh...Marija Magdalen.Mislim da si adekvatna da odgovoris Bobi na pitanje,zasto crkva osudjuje telesnu ljubav,i da telesna ljubav jedino treba da postoji zbog produzetka vrste,a ne za uzivanje.Ja sam slaba sto se tice tih stvari,i iskreno da ti kazem nisam o tome ni cula.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 2:29 pm

ja adekvatna? nisam, sestro, nego se pitam zasto neke crkve osudjuju sex radi uzitka...
koliko znam, hriscanska crkva ga ne brani...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 2:31 pm

Bobi pitanje sam postavila Kaji,rekla sam da je ona adekvatna,jer sam post napisala ispod njenog,a nisam ga citirala.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 2:36 pm

a ja videla moje ime pa mislila da ja...hepi jbg, izleteh se.

e i setila sam se necega...pre koju godinu, dolazili nam u salon neki ljudi i propovedali neku svoju veru, sektu ili sta vec... i to potrefili da dodju kada je pun salon. i delili one njihove knjige i tako...a sramota sad isterati ih napolje pred svetom...jbg.
i tako, jednom dodjose oni kada je moja mama bila sama. i sela on njih i pitala ih da joj kazu sto je ta vera bolja od nase, pravoslavne. i oni poceli nesto da petljaju i mama im kaze...aj ovako. ako mi se svidi odgovor na vase pitanje, evo ja ovog momenta prelazim u vasu veru, a osim toga me ne zanima nista...
i tako, pitala ih je jel imaju oni neke nove tehnike za vodjenje ljubavi i sex i to...i oni su joj rekli da oni odobravaju sex samo radi produzetka vrste, i nikako se to ne sme raditi ako se nema na umu pravljenje dece. znaci, nema da se uziva u tome. i mama im je rekla da to njoj ne odgovara, i tako...
i sta da vam pricam, ti ljudi vise nisu dosli da joj nude spas i tako hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 2:44 pm

Bobi ja stvarno ne znam da li da placem ili da se smejem dok te citam. tabu tema 351161 Evo ti jedan platonski poljubac od mene...mada znam da nisam bas nesto adekvatna i po tvom ukusu,ali zadovolji se trenutno ako nemas nesto bolje. tabu tema Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 2:52 pm

ma vazno da se mi ljubimo Smile
ko da je vazno ko ce koga...hepi

i nemam nikog boljeg trenutno...sama sam hepi
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 6:26 pm

Te "kurve" koje zaradjuju za hleb na svoj nacin su po mom misljenju bolje od onih sto glumataju finocu a svoje telo daju kome stignu,bez da na taj nacin zarade za hleb.E,to su "kurve".

Ovde bi se slozila i ja.Ta sto je kurva ona je kurva [ne opravdavam je jer postoje mnoga druga casnija sredstva da se hleb zaradi,ali one su ili oni izabrali laksi put].Gori su mi i gore su mi oni koji se uvece uvuku u neciju cistu posteljinu i izigravaju casnost i postenost.Pa posle moralisu.I veliki su moralisti.Jer se oni nekada pitaju da li voda moze da opere sve.E ne moze,ostane ona prljavstina s kojom zivis.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 7:26 pm

Upravo to Ellen.Daleko od toga da se kurve trebaju opravdavati ali one su izabrale taj nacin i znaju zbog cega.Ali one sto prljaju tudju posteljinu a glume najvecu postenost,e one su za mene vece kurve.
Nazad na vrh Ići dole
Kaja

Kaja

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 9:01 pm

Ја сам морала да променим боју слова јер овако ћорава ништа не видим док пишем. Елем, ајде да одговорим на прво питање, али некако имам осећај да је ова тема можда Масадино масло само да ме држи овде. хахаха шалим се.Питање је било зашто Црква дозвољава сексуалне односе само за размножавање да тако кажем, јел тако беше?
Па није баш тако. Пошто говоримо о сексуалном односу у браку, ту постоје три разлога за исте. Да се избегне блудничење, да сједини мужа и жену у снажној вези и да се рађају деца.
 Свети Апостол  Павле пише, „Добро је за човека да не дира жену. Ипак, да избегне блуд, нека сваки човек има своју жену, и свака жена има сопственог мужа.“
Сексуални односи су створени да буду брачна веза али и обавеза наравно. Јер ако један од супружника не испуњава брачне дужности онда тиме аутоматски наводи оног другог да оно што му фали потражи на другом месту и онда ето блуда.
Сам брак не озакоњује све облике сексуалности. Сексуални односи супружника треба да су умерени, са прикладним ограничењима. Е сад, шта је умереност... то закључите сами.
Значи закључак је, Црква дозвољава сексуалне односе у браку чак и када није у питању рађање деце, само у том случају мора постојати умереност. 
Надам се да сам одговорила бар на један део питања. А сад одох да пијем чај. 
Зоране фале ми смајлији!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 9:10 pm

Mene licno je zanimalo,i ja sam pitala.Mislim da si samo relativno potvrdila ono sto sam i mislila.A sto se tice umerenosti,u pravu si to neka zakljuci svako sam po sebi.Hvala.

Nazad na vrh Ići dole
Kaja

Kaja

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime31/10/2009, 9:30 pm

Нема на чему. Може ту још да се пише али неком другом приликом кад ми глава буде бистра. tabu tema Icon_lol
Е ја мислим да су смајлији прорадили пошто идем са Експлорера али не могу да шаљем приватне поруке.
tabu tema Affraid
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime1/11/2009, 9:02 pm

Znas li sta je daljina - CUTI, A NE VIDETI TE.
Znas li sta je ceznja - ZELETI , A NE DODIRAVATI TE.
Znas li sta je ljubav - VOLETI , A NE IMATI TE KRAJ SEBE.

Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški
Broj poruka : 858
Godina : 52
Datum upisa : 10.04.2010

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime12/4/2010, 10:43 pm

Very Happy Platonska ljubav, sama po sebi, nije ništa manje značajna od ljubavi koja se otelotvotuje nekim jasnim znacima naklonosti. Pojedini ljude koji preferiraju paltonsku ljubav, neki smatraju neodlučnim, ljudima koji nemaju hrabrosti da neka svoja osećanja pokažu na "konkretniji" način. Nema u takvoj ljubavi ničeg pogrešnog. Naprotiv, ona može biti kao neka "priprema" za pokazivanje ljubavi prema određenoj osobi na konkretan način.
Sex je odavno prestao biti tabu tema, mada u našoj, relativno patrijathalnoj sredini, ima dosta otpora da se o raznim nedoumicama u vezi sexa priča otvoreno. Da bi se neki problem rešio, mora se pričati otvoreno a ne nekim zaobilaznim putevima.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

tabu tema Empty
PočaljiNaslov: Re: tabu tema   tabu tema Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

tabu tema
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: O ljubavi, na neki drugi način-
Skoči na: