LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Kako sagledavam grešnost svoje duše ?

Ići dole 
AutorPoruka
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Empty
PočaljiNaslov: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime16/11/2009, 12:01 am

Noćas sam imala priliku da se ispričam sa teom, da kroz običan razgovor o temama na forumu, dođem do ispovijesti o sebi , o svojim sumnjama, da sagledam sopstvenu grešnost. Iako se Bog nije udaljio od mene, ja od njega - jesam. Zanemarujući posvećenost njemu, zanemarila sam sopstvenu dušu, ispunila je gorčinom koja me razjeda.
Da li ste skorije zavirili u sopstvene duše i šta ste tamo našli?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime16/11/2009, 6:48 pm

Cesto zavirujem u svoju dusu,jer za mene moja dusa je ogledalo mene.Moja dusa je iskrena i zaista cista...Desava mi se ponekada i da zazmurim nad njom...da zatvorim oci i da je ponekada samo osluskujem.Ustvari najteza stvar je kada covek mora stvarno sam sebi pogledati u tu dusu.Mnogo je lakse stati ispred ogledala i reci to sam ja...nego zaviriti u svoju sopstvenost.Ja u mojoj dusi vidim stalno razapinjanje izmedju mojih misli i nekog dusevnog mira....Ali ono sto moja dusa vidi i oseti ponekada me je toliki strah o tome i da pricam.Mozda ce mi nekada biti lakse da napisem.Vidim samo da ono dete sa onom iskrenom dusom...ponekada zna da nestane,gubi se.Nekada se svemu tome smejem,ali nije mojoj dusi bas uvek do smeha.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Godina : 59
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime16/11/2009, 10:44 pm

Pitam se da li smem da zavirim u svoje srce, um i dusu...hmm..nije lako zaviriti, a kamoli to otkriti drugima. Treba hrabrosti.
Ovo sam jednom napisala...i zaista mislim da je najteze sagledati gresnost sopstvene duse. Ljudi smo...i to vesto izbegavamo...jer se i sami uplasimo saznanja...sta sve tu mozemo otkriti. Bojimo se sami sebe.
"Jer ako je tvoj um srećan, tada si i ti srećan gde god da pođeš. Kada se mudrost u tebi probudi, videće Istinu gde god da pogleda. Istina je svuda unaokolo. To je kao kad si naučio da čitas, tad možeš da čitaš gde god da si."
Koliko ljudi je spremno da zaista sagleda gresnost sopstvene duse?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime16/11/2009, 10:49 pm

Lepo pitanje koliko ljudi je zaista spremno da sagleda...znaci samo da sagleda gresnost svoje sopstvene duse.Mislim jako malo.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime16/11/2009, 10:53 pm

Od sebe treba da počnemo, ali malo ko tako radi. Dovoljno bi bilo da se svakoga dana zagledamo samo u svoje duše i cijelog dana bi imali puno posla da tu što šta popravimo, izliječimo, vidimo. Kada bi to istinski radili, bez straha i bez gordosti, za druge duše ne bi imali vremena i tako bi manje griješili, manje upadali u konflikte. Lako je reći, ali teško učinjeti. Ja i dalje kopam po svojoj duši i nije mi milo ono što iskopavam. Bijes, ljutnju, nestrpljivost, nervozu. Ovih dana iskopavam samo ove stvari. Pokušavam da radim na opravkama. Druženje sa prijateljima pomaže.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime16/11/2009, 10:58 pm

Da, besherat ista stvar je i kod mene, samo ja ne osecam gorcinu jedino neku uspavanost u sebi, jednostavno prestala sam da bdim nad sobom, mada u sustini u meni postoji ono duhovno vodjstvo i pokusavam da se drzim toga iako ponekad i tu zazmurim ali sve je to zbog toga sto sam se udaljila od molitve a ono sto kazes da te Gospod napustio nije, on nikada ne napusta nas, to smo mi sto napustamo njega. Bas se setih jedne divne price pa posto nije duga evo postovacu je ovde:

Sanjah jedne noci, kako setasmo morskom obalom, moj Gospod Bog i ja.
Pred mojim ocima pojavi se brzinom filma moj život. Za svaki odsek mog života, kako mi se cinilo, otkrih tragove stopala u pesku. Jedan par tragova pripadase meni, drugi mom Gospodu.
Kad i poslednja slika pred mojim je ocima preletela, osvrnuh se natrag i videh, kako je u pesku cesto ostao samo jedan par tragova,a drugi je isceznuo. Ti tragovi oznacavahu odseke mog života, meni ponajteze. To me zbunilo.
Okrenuh se Gospodinu i upitah ga:
"Kad sam ti onomad sve što imah predao, da te mogu slediti, tada si mi rekao da ces uvek biti uza me. A sad vidim da najdublje krize mog života prati samo jedan par tragova u pesku. Zasto si me ostavio upravo tada, kad sam te, sav ocajan, najvise trebao?"
Gospod me uze za ruku i rece: "Drago dete, nikad te nisam ostavio samog, a pogotovo sam bio uza te u vreme svih tvojih patnji i boli. Tamo gde vidis samo jedan par tragova u pesku, tamo sam ja tebe na svojim rukama nosio."

Tekst nepoznatog autora

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime16/11/2009, 11:12 pm

Mene Gospod nikada nije ostavio. Ja njega jesam više puta. Tako je i sada. Počela sam da osjećam ozlojeđenost, zamjeram se ljudima ( na drugom forumu ), što do sada nije bio slučaj. Inače bi trebalo malo da se odmorim od foruma i oni od mene. Ako ne mogu na njima naći smirenje, ne znam zašto onda idem negdje , gdje znam da ću biti povrijeđena. To je jedna od opštih ljudskih gluposti, pa i moje. Treba biti mazohista ,pa sam sebi to raditi. Počela sam na mržnju da odgovaram mržnjom, a to do sada nikada nisam radila, nisam je nikada ni osjećala.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime16/11/2009, 11:17 pm

Mozda bi mogla i da sagledam gresnost svoje duse,ali najiskrenije koliko mogu sve to da prihvatim...neznam jako tesko.Upravo kako rece besherat,ja danima satima unazad par godina stalno preturam po njoj i ono sto pronalazim najiskrenije mi se nedopada.Pokusavam svoje nemire da iskanalisem na nekim drugim poljima...pokusavam ,radim na tome ali ne znam mozda treba neko vreme da prodje,mozda...Prijatelji pomazu,to stoji ali kada zavirim i u njihove duse,onda se povucem cesto i ostanem sa svojom.

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime16/11/2009, 11:37 pm

draga besherat, sto god da nam se desi treba da pokusamo da uzmemo jednu dozu odstojanja od toga, znas i sama da smo svi slabi u necemu, neko je slab na ovo, neko na ono ...ja samo polazim od toga da ni ja nista nisam znala o Bogu do pre nekih sest godina i zivot sam gledala na sasvim drugacijii nacin, zato i na te osobe gledam sa drugim ocima, mozda oni ne vide svoju gresnost, tacno vidim sebe pre moga obracenja ...

Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime17/11/2009, 11:40 pm

Чини ми се да душа суштински не греши, греше ум и тело. Душа остаје онаква каква је и била од првога дана, једино, постоји њена немоћ да савалад јаког непријатеља оличеног у поривима - бес, немир као и сијасет других који леже у нама.

https://poezija.darkbb.com
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime17/11/2009, 11:42 pm

Duša obolijeva kao i svaki drugi organ i mora da se liječi. Provjereno i istinito.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime17/11/2009, 11:52 pm

besherat ::
Duša obolijeva kao i svaki drugi organ i mora da se liječi. Provjereno i istinito.

Можда, али да ли је правило ? Зависи шта сматрамо душом, оних пар грама или духовном твари која нас помера са мртве тачке на рођењу.
Узми да је душа река, не ствара река сав онај отпад који је на њој када бујице дођу, неко мора то да баци крај ње. Тако у суштини, ум може да запрља душу наравно, у облику у којем прихватамо постојање душе.

Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime17/11/2009, 11:54 pm

Dusa isto tako i pati...i to se mora leciti...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 12:00 am

Pa duša i um se ne mogu odijeliti i gledati kao posebne kategorije. Duša oslikava stanje uma, a povezana je i sa srcem. Sve to ide zajedno " u paketu ".
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 4:45 pm

Mene Gospod nikada nije ostavio. Ja njega jesam više puta. Tako je i sada. Počela sam da osjećam ozlojeđenost, zamjeram se ljudima ( na drugom forumu ), što do sada nije bio slučaj. Inače bi trebalo malo da se odmorim od foruma i oni od mene. Ako ne mogu na njima naći smirenje, ne znam zašto onda idem negdje , gdje znam da ću biti povrijeđena. To je jedna od opštih ljudskih gluposti, pa i moje. Treba biti mazohista ,pa sam sebi to raditi. Počela sam na mržnju da odgovaram mržnjom, a to do sada nikada nisam radila, nisam je nikada ni osjećala.
Zato je Gospod Bog ostavio mjesta za pokajanje do kraja života..Jer ,ipak smo mi grešni ljudi koji ne možemo u datom trenutku da se izborimo sa svojim manama i grehovima..On najbolje shvata šta je ljudski grijeh jer ga je osjetio na svojoj koži..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 5:17 pm

Da, baš mi je bilo teško ovih par dana. U afektu sam sebi dozvolila da upadnem u grijeh osuđivanja i onda se čudila otkud nemir u duši, otkud nervoza, čak mi je pritisak bio 115 donji. E, moj Masada, sve je to od grešne duše, vjerovao ti meni ili ne. Ja znam sigurno da kod mene jeste to razlog. Pisanje na ovom dijelu foruma mi je jako pomoglo da sve to sagledam i da otvoreno kažem da sam zbog brzopletosti pogriješila.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 5:59 pm

I mene smiruju ovakve teme.
Bila sam skepticna kada sma videla da imamo pf religija.Cak sam jednoj osobi ovde to i pisala,da ce ovo postati religiozni forum.I kako sam se gorko pokajala zbog toga,i kajem se.I zao mi je sto sam tako odreagovala,pa cak svoje misljenje nisam zadrzala za sebe.Jer sam ispala ono sto nisam,svojom krivicom naravno.
Sada kada vidim kako ovo ipak nije ona religija gde se clanovi prepucavaju i stvara se nemir na forumu nego ovakav pf i teme smiruju i obogacuju nasu dusu,sada sam srecna sto se neko setio da otvori ovaj pf o religiji.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 6:10 pm

Sneki i ja sam imala iste sumnje kao i ti, tako da nisi jedina. Nadam se da će se održati ovaj pravac, koji sada teče, znači samo objašnjenja, nikako prepucavanja. Iznošenja svog viđenja, to je upravo ono kako bi trebalo da bude svuda i na svakom mjestu. Niti je ko pametniji, niti bolji, onakvi smo kakvi smo. Družimo se ovdje, razmjenjujemo iskustva, kroz laganu priču, možemo uticati jedni na druge pozitivno. Ja sam vrlo srećna što je otvoren ovaj podforum.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 6:14 pm

gresnost moje duse sagledavam...ne bas lako..ali osecam da je Bog samnom i da mi vjeruje i pomaze mi da sto bolje sagledam sve moje grijehe..a duse pa ne znam,ja mislim da mi dusa nije gresna vec dobra...a djela..pa grijesim ali nenamjerno ponekad i kad je s namjerom,pomolim se iskreno i osecam olaksanje...mada to nikad nije znacilo da vise necu grijesiti.. sve da se ponovo rodim..opet cu biti gresna..i ponovo..i ponovo...stvar je samo u tome..priznati...pokajati se...a biti ziv a ne biti gresan je biti mrtav...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 6:49 pm

Niko od ljudi ne može da bude bezgrešan. Samo je Bogočovjek, Gospod Isus Hristos to bio. Veliki grijeh čine ljudi kada nekog čovjeka proglašavaju za bezgrešnog. Tako ga tjeraju u grijeh prelesti i ne čine dobro njegovoj duši. Najbolji među ljudima sebe nazivaju najgrešnijima, jer su više od nas običnih, svjesni,koliko se često i zapravo stalno griješi.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 7:00 pm

Najvaznije je od svega toga da covek sagleda svoje slabosti a to ce najbolje uraditi, kao sto i nadjoh u mom molitveniku, da svaku noc pre spavanja prelista u mislima sta je radio, gde je bio, sta je govorio...ako tako covek preslisa samog sebe verovatno ce doci do mnogo toga i zacrtati sebi da nece vise raditi isto, mada nije lako iskoreniti greh, to je najteza borba - borba sa samim sobom. Desavalo mi se dosta puta i to jos Bogu obecam da necu vise raditi to i to i zamislite, sutradan uradim istu stvar i onda poludim na sebe...tako da borba nije laka a greh se lakse iskorenjuje ako coveka dobro zaboli, bar tako ja mislim...

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 7:19 pm

Ne zanosite se mnogo..Ipak smo mi samo ljudi a ne Bogovi..
Ništa strašno što si pogazila dato obećanje..To se dešava svakom čovjeku..
Jedini problem je što obećavamo a pogazimo..
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 7:21 pm

Da, baš mi je bilo teško ovih par dana. U afektu sam sebi dozvolila da upadnem u grijeh osuđivanja i onda se čudila otkud nemir u duši, otkud nervoza, čak mi je pritisak bio 115 donji. E, moj Masada, sve je to od grešne duše, vjerovao ti meni ili ne. Ja znam sigurno da kod mene jeste to razlog. Pisanje na ovom dijelu foruma mi je jako pomoglo da sve to sagledam i da otvoreno kažem da sam zbog brzopletosti pogriješila.

Ја све мање упадам у афектне ситуације. Полако се смирујем, задњих пар година сам научио, можда не до границе савршенстава, али ту сам негде стигао да не реагујем више на брзину и непланирано. Избегавам сукобе, пуштам људе да мисле о мени шта хоће и није ме брига шта ће ко више речи. Тат твам аси - То ти јеси, мислим да негде постоји слича мисао у Православљу.

Sneki ::
I mene smiruju ovakve teme.
Bila sam skepticna kada sma videla da imamo pf religija.Cak sam jednoj osobi ovde to i pisala,da ce ovo postati religiozni forum.I kako sam se gorko pokajala zbog toga,i kajem se.I zao mi je sto sam tako odreagovala,pa cak svoje misljenje nisam zadrzala za sebe.Jer sam ispala ono sto nisam,svojom krivicom naravno.

Ово је увек било посебно место, је ли неко посумњао у мене некада због те тврдње ?

džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 7:31 pm

Citat :
,,Ја све мање упадам у афектне ситуације. Полако се смирујем, задњих пар година сам научио, можда не до границе савршенстава, али ту сам негде стигао да не реагујем више на брзину и непланирано. Избегавам сукобе, пуштам људе да мисле о мени шта хоће и није ме брига шта ће ко више речи. Тат твам аси - То ти јеси, мислим да негде постоји слича мисао у Православљу''
Slažem se s ovim u potpunosti..
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 7:41 pm

džoni azra ::
Ne zanosite se mnogo..Ipak smo mi samo ljudi a ne Bogovi..
Ništa strašno što si pogazila dato obećanje..To se dešava svakom čovjeku..
Jedini problem je što obećavamo a pogazimo..

Pa bas zbog toga i poludim jer mislila sam ako dam obecanje da cu se lakse drzati toga ali ipak mislim da to Gospod i dozvoli da se desi da bi shvatili da se ne mozemo skroz pouzdati u sebe...

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 7:44 pm

Po meni je najgora stvar kada covek moze i hoce da sagleda gresnost svoje duse...i na tome ostane znaci neradi i neuradi nista po tom pitanju.Prosto je nemocan.Najlaksa je stvar reci pogresio sam Bog je samnom i oprostio mi.Nije to bas tako.Mislim da pojedinci time umiruju svoju savest.Ja sam najiskrenije uvek u afektima[i boris se protiv toga],nikako nemogu da se smirim...stalno mi je duh nemiran.Sto znaci jesam savrsena...ali daleko je to izgleda od savrsenstva.Reagujem brzo,planem nemogu da kazem da je bez razloga ali i to mi se cesto desava.Sto se tice misljenja drugih ljudi to me nikada nije zanimalo,niti doticalo,svako ima pravo na svoje misljenje.Zao mi je cesto sto dosta toga kazem,pa ,mnoge povredim onim sto sam rekla,ali tako sam mislila i tako sam odreagovala u trenutku.Moze li mi neko konkretno objasniti sta ko misli sta se podrazumeva pod gresnosti duse?

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 7:49 pm

To bas i ja pricam o toj nemoci i stalnoj borbi da promenis sebe, gresnost je sve ono sto ide protiv nase savesti, ja mislim da nam sama savest govori kad nesto pogresno uradimo...

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 8:14 pm

Beskraj ::
Po meni je najgora stvar kada covek moze i hoce da sagleda gresnost svoje duse...i na tome ostane znaci neradi i neuradi nista po tom pitanju.Prosto je nemocan.Najlaksa je stvar reci pogresio sam Bog je samnom i oprostio mi.Nije to bas tako.Mislim da pojedinci time umiruju svoju savest.Ja sam najiskrenije uvek u afektima[i boris se protiv toga],nikako nemogu da se smirim...stalno mi je duh nemiran.Sto znaci jesam savrsena...ali daleko je to izgleda od savrsenstva.Reagujem brzo,planem nemogu da kazem da je bez razloga ali i to mi se cesto desava.Sto se tice misljenja drugih ljudi to me nikada nije zanimalo,niti doticalo,svako ima pravo na svoje misljenje.Zao mi je cesto sto dosta toga kazem,pa ,mnoge povredim onim sto sam rekla,ali tako sam mislila i tako sam odreagovala u trenutku.Moze li mi neko konkretno objasniti sta ko misli sta se podrazumeva pod gresnosti duse?

Samo pročitaj o grijesima . Danas sam posebno izdvojila svaki ghrijeh i vidjet ćeš koliko ćeš toga naći u svojoj duši i koliko ćeš toga prepoznati u sopstvenom ponašanju. Prvi korak je - prepoznati grijeh. Od nakupljenih, a neispovijeđenih grijeha- obolijeva duša, a manifestuje se tako što stalno osjećaš neki nejasni nemir, razdražljivost, nemogućnost nalaženja smirenja na jednom mjestu, poremećenog sna, nervoze, apatije , depresije. Sve je to - oboljela duša.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 8:37 pm

Nisam raydrayljiva,mesto me nedryi to stoji stalno sam u nekom pokretu,spavam ko mala beba,nisam nervoyna sem ako neko svoju nervoyu ne prenese na mene,nisam apaticna niti depresivna,nemam vremena ya tako nesto.Dosta se u svemu tome nepronalayim,pa yato pitam sta se podrayumeva pod grehom duse.Jeste da osecam stalne nemire,i to je ono sto me najvise sputava u yivotu.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 9:16 pm

Jeli ..Da vas pitam nešto ..Mislite li vi da živite ili da se zamonašite..Šta je vama ..O kakvim vi grehovima pričate..Jel ima neko ko je od vas prekršio 10 božjih zapovjesti.. Kako sagledavam grešnost svoje duše ? 947709
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 9:17 pm

Ja sam 9 samo cekam onaj 10 Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_biggrin ali i on je u skoroj najavi.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 9:24 pm

Ko ovdje priča o monašenju? Shocked Kakve veze ima monašenje sa grijesima? Misliš li da su monasi bezgrešni? Najbolji među njima sebe nazivaju najgrešnijima, ne da bi im drugi govorili, ne , nisi, ti si baš super, ti si dobar, već zato što znaju šta je grijeh mnogo više od nas koji živimo " u svijetu ".
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 10:24 pm

A zar ti se i to ne čini malo patetično...Po čemu su monasi koji nazivaju sebe najgrešnim bolji od ,recimo tebe ili mene..Ti koja izvodiš 4 bića na pravi put i odgovorna si za njih a on nijedno..Mnogi ovdje pokušavaju dovesti Boga i njegovo gledište na čovjeka sa crkvom.Mislim da crkva mnogo strožije gleda na grijehe nego Bog..
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 10:30 pm

Svako ima svoj put i svoja iskušenja. I monasi i mi " u svijetu " i svako nosi svoj krst. Niko ne može biti bezgrešan, ma koliko se trudio, jer je čovjek grešno biće po svojoj prirodi i suštini. Jedan jedini, koji je bio bezgrešan je Bogočovjek Isus Hristos.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime18/11/2009, 10:38 pm

Ja mislim da Bog gleda koja je bila namera iza onoga sto smo uradili, ponekad covek pogresi a ustvari je zeleo nesto dobro da uradi, uvek iza svakog dela postoji namera...

PočaljiNaslov: Re: Kako sagledavam grešnost svoje duše ?   Kako sagledavam grešnost svoje duše ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Kako sagledavam grešnost svoje duše ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Između svetlosti i tame- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija religije - kapije svetlosti-
Skoči na: