LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Zapis pergamenta vremena - komentari

Ići dole 
+6
ladykatarina
mala
Tea
meseceva rosa
Masada
Beskraj
10 posters
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime15/1/2011, 10:32 pm

Postoje oni koji zastanu u vremenu.Stanu na svom putu i stidljivo pitaju vredi li dalje.Nemaju izbora,dvume se a od raskrsca ni traga.Koliko smo se samo puta nasli u takvoj situaciji?Oni koji su srecni bude se iz svog polusna i nailaze na tragove.Taj trag ih prosto tera da se probude iz te svoje letargije i krenu onim korakom napred.Taj trag im vraca miris vec zaboravljenih cula,tera ih da ponovo probude u sebi ono vec zaboravljeno dete i prosto nemogu da poveruju ni sami sebi da ruse barijere koje su toliko godina bile postavljene.Neveruju pridoslici...I ja sam jednom davno nekoga pustila ne znam ni kako mi se nasao na put.nAUCIO ME JE ONOME STO NE ZNAM,PODSETIO ME Na ono sto sam zaboravila...I hvala mu.Lepo kazes drvo pusti svoje listove da ode novi ce doci.Ali vazno je da onaj koji vas je ucio bio tu kada vam je bio potreban.Sada to preneseno znanje koje vredi celo jedno bogatstvo prosto mozete preneti nekome drugome ko ce prepoznati taj isti trag koji je i vama na pocetku bio potreban.Naravno da se pridoslica nikada ne moze zaboraviti.Jer kako se mogu zaboraviti koraci koje ste ponovo naucili.Prelepo Masada dugo posle ovoga sam ostala da razmisljam jer ova prica i divnu poruku sa sobom nosi.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Zapis pergamnta vremena   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime15/1/2011, 10:37 pm

Хвала Бес, ово је део тако обичног живота.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime21/1/2011, 7:59 am

Ovaj tvoj zapis citam od pocetka jer odprilike svi smo mi neki tragaci svoje duse svako na svoj nacin.U stalnoj potrazi za njom.U vremenu koje je proslo,u kome zivimo i koje nam tek dolazi.Mozda i u trenutku vremena kada smo zastali,zalutali i pokusavamo da pronadjemo ono sto smo izgubili.Jako mi se dopada jer otprilike iz ovog zapisa moze da svako na svoj nacin izvuce po neku jako poucnu poruku da kada trn koji nagazimo ne omete nas hod jer mozda nam zaista salje neko upozorenje za nekom promenom.Otprilike iz svakog tvog zapisa licno bi mogla da napravim mali filozofski kutak jako dobar za raspravu i razmisljanje.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime21/1/2011, 6:45 pm

Направи, ово је филозофија тек једног пута и оних силних других између времена и светова.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime21/1/2011, 10:53 pm

Fantasticno.Veruj mi da ovo citam sa vecim uzivanjem od svih pesama koje si do sada napisao.Dopada mi se ovo razmisljanje,ustvari samosvest tragaca.Vestina zahteva mnogo dana vezbe,ali takodje on zna da ne poseduje dovoljno dana da bi mogao da ovlada svima zato prepusta.Iako mnogo toga ostace mu nepoznato.Lepo si rekao neke stvari covek treba realno sagledati.Ali za to sagledavanje prvo je potrebno jako dobro poznavanje samoga sebe.
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime21/1/2011, 11:06 pm

U ovom kutku i kutku "Ti To Jesi" moja dusa odmara..Kako ti to umes da kazes Masada iskri...
Iskricama se prozimas kroz dusu:)


____________________________________________
Тамо где је љубав никад није мрак...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime21/1/2011, 11:12 pm

Хвала девојке Smile

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime22/1/2011, 12:41 am

Masada ::
Откуцај срца траје тек један трен.


Ослушкујући своје срце, трагач времена снова учи како да продужи трен времена. Трен може трајати са сваким наредним откуцајем, до год срце остаје у том трену који се ослушкује.





Један откуцај срца може бити трен или цео живот, зато он ослушкује своје срце које никада не ћути.

Kako je ovo lepo, ovakve stvari me odusevljavaju, ostave mi sirok osmeh na lice.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime22/1/2011, 12:44 pm

Хвала Теа.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime25/1/2011, 9:55 pm

Ovo je nesto sto bi izdvojila,i nesto sto razumem.Tisina ima svoj zvuk,znam to...taj zvuk retki cuju kako vristi.Da tisina zaista zna da vristi.Kada prepoznate taj vrisak tisine sa njome jednostavno treba umeti.
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime26/1/2011, 10:01 pm

Opet zastadoh ovde:

Не труди се да схватиш оне који не схватају себе.




____________________________________________
Тамо где је љубав никад није мрак...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime26/1/2011, 10:04 pm

meseceva rosa ::
Opet zastadoh ovde:

Не труди се да схватиш оне који не схватају себе.




Много је таквих.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
mala

mala


Broj poruka : 130
Datum upisa : 30.10.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime27/1/2011, 8:11 pm

Mi sami smo ZIVOT...)
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime27/1/2011, 8:39 pm

BILJANA ::
Mi sami smo ZIVOT...)


То и пише Wink

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime27/1/2011, 9:03 pm

Трагач времена снова гледа крв на својим коленима. И он је некада био тужан.

Ovo je lepo receno.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
ladykatarina

ladykatarina


Ženski
Broj poruka : 287
Godina : 68
Location : put ka zvezdama
Humor : uvek raspolozena i nasmejana
Datum upisa : 24.05.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime27/1/2011, 9:47 pm

Darivani smo ljubavlju, zaslepljeni ljudi se ponasaju kao bogovi, tako ne vide sebe, ni tebe, ni mene.
Nazad na vrh Ići dole
Bajka

Bajka


Ženski
Broj poruka : 403
Location : u srcu
Humor : smejem se
Datum upisa : 26.06.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime28/1/2011, 9:19 pm



Човек у страху, сужава своје углове гледања.

Istina...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime29/1/2011, 1:24 pm

Bajka ::


Човек у страху, сужава своје углове гледања.

Istina...

Увек.

Хвала Теа, хвала Каћа, не видех неки дан, одох брзо на другу страницу па ...

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime30/1/2011, 9:43 pm

Ovde bi se slozila lepo kazes srce se lomi samo za ono sto vredi.Ali mnogo vise se desava da se srce slomi za stvari koje nisu vredne,ali shvatis to tek kada je jako kasno,kada je srce vec slomljeno i kada je vec bol uzela svoga maha.Bol prolazi...ali ostaje ona gorcina u ustima.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime30/1/2011, 9:50 pm

Beskraj ::
Ovde bi se slozila lepo kazes srce se lomi samo za ono sto vredi.Ali mnogo vise se desava da se srce slomi za stvari koje nisu vredne,ali shvatis to tek kada je jako kasno,kada je srce vec slomljeno i kada je vec bol uzela svoga maha.Bol prolazi...ali ostaje ona gorcina u ustima.

Да, увек.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Dreamcatcher




Muški
Broj poruka : 27
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.11.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 8:08 pm

Možda je pogrešan trenutak u pitanju, a sa njim i pogrešna percepcija. Možda bi iste rečenice zvučale drugačije u nekom drugom trenutku. Nekad jednostavno treba proveriti.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 8:12 pm

Dreamcatcher ::
Možda je pogrešan trenutak u pitanju, a sa njim i pogrešna percepcija. Možda bi iste rečenice zvučale drugačije u nekom drugom trenutku. Nekad jednostavno treba proveriti.

Ово је уопштена прича, не само овај сегмент већ цео запис, о временима, оним која су била, ономе које траје или оном које ће доћи.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Dreamcatcher




Muški
Broj poruka : 27
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.11.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 8:14 pm

Ja se osvrnuh na ovaj segment, ne misleći ništa loše... samo to da nekad treba pružiti još jednu priliku.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 8:17 pm

Masada mozda ovo jeste jedna uopstena prica ali s obzirom da je podeljena u segmente kao sto si uradio.Svaki deo ispada u stvari kao jedna misao koja nosi sa sobom jednu poruku.Da je pisana kao celina vec drugacije bi imala glediste.U stvari kako i sam kazes zapis o jednom vremenu...I ja svaki deo citam i tumacim kao segment.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 9:08 pm

Dreamcatcher ::
Ja se osvrnuh na ovaj segment, ne misleći ništa loše... samo to da nekad treba pružiti još jednu priliku.

Знам да не мислиш ништа лоше. Ово је запис, не мора се увек тако поступити, увек постоје прилике.


Бес је у праву али ово је прича у комплету или деловима која је примењива, пре, сада, после.

Ово можда чичи на Приручник од Куеља, али опет није он то, ово је неки запис пергамента или већ... Свако може написати свој, ја се на овај каним од 2004, коначно сам га почео, још пар ствари и требало би да је све обухвачено и завршено.
Слагано је онако како ми је падало на памет, има још мало неких ствари и ...

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Gost
Gost




Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 9:26 pm

Masada ,citam te redovno i ja shvatam bas tako kao sto si rekao,kao prirucnik za svakodnevni zivot. Sve je jako smisleno i sa dobrim poukama i porukama,koje delis sa nama,mislim da se tvoja pravednost i velicina,ljudska ,bas u ovim redovima ogleda. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 9:42 pm

Pravednost i pravicnost se ne ogleda u recima,zapisima,vec se ogleda u delima i velicini koju covek pokazuje a ne kazuje.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 9:45 pm

Нека су написана, нека ће остати за мном у неком сећању оних који ме знају. Пише све лепо овде, о грешкама, манама, о свему скоро.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Gost
Gost




Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 9:47 pm

Ja sam mislila na poruke koje nam ove reci otkrivaju,na nesebicno darivanje istine ,zivotne,kroz reci.A dela ,dela sama po sebi dodju,nemoraju ih svi znati. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime31/1/2011, 9:50 pm

Nisam nista licno ni mislila.Posto sam sve mudre misli ovoga sveta iscitala,dosta filozofa procitala.Poruke koje nam oni salju i njihova filozofija zivota retko kada se poklapala sa onim sto pisu.Zato mi se ovo dopalo i rado citam jer je obuhvaceno kako rece Masada kako o greskama tako i o vrlinama.A opet svima nama jako prihvatljivo.
Nazad na vrh Ići dole
CECILIJA

CECILIJA


Ženski
Broj poruka : 4280
Godina : 66
Location : Srem
Humor : Smej se i kad ti se plače, samo tako ćeš ulepšati i drugima dan.
Datum upisa : 01.11.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime4/2/2011, 11:17 pm

Masada ::
Како да се сјединимо са стварима у простору ? - питају трагача времена снова.


Постоји прича о једном броду и једном капетану.

Када год би се попео на њену палубу, додирнуо би је. Додирнуо би је левим дланом, на једном превоју крај улаза. Увек, би осетио топлину, у свим годинама које су заједно провели секући таласе. Осетио би и да се стресла некако. Стресла би се а да није било ни таласа ни ничега што би је померило док је била везана својим прамцем за обалу. Немој ме издати, шапнуо би је. И није, никада. Није ни он њу.
Касније, извукли су је на обалу. Одслужила је своје. Лежала је попут велике рибе на обали, помало нагнута на бок. Додирнуо је. Стресла се, дала топлоту његовом длану. Попео се, скинуо један њен део и понео собом. Окренуо се још једном. Збогом, рекао је. Није је више видео.



То је моја прича. - каже трагач времена снова.

Masada izvini što narušavam tvoj kutak.Do sada ga redovno pratim i ne znam da li se sme komentarisati. Ova priča me je jako dirnula. To je jednostavno prelepo. Cecilija:))
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime4/2/2011, 11:23 pm

CECILIJA ::


Masada izvini što narušavam tvoj kutak.Do sada ga redovno pratim i ne znam da li se sme komentarisati. Ova priča me je jako dirnula. To je jednostavno prelepo. Cecilija:))

Ок је, хвала Цецилија

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime8/2/2011, 5:38 pm

Svako vreme ima svoj pergament zapisa, kako je moj deduska govorio u prirodi se
nista ne giba i ne menja, covek, drvo, kamen, sve je od istog materijala od kojeg je
bio i juce, samo se mi menjamo...Te promene u nama uvek donose neka nova sagledavanja
osnovnih principa zivota, naravno onih vrednih zivljenja, i sagledavanje svih pitanja kretanja kroz vreme.
Neznam pesnika, pisca koji ne sanja da napise svoj pergamnet, ali mali broj to zaista i ucini...
Zato svaka cast tebi, i ne treba da se osvrces sta ce ko reci, i kako, i uporedjivati...
Ovo je tvoj pergamnet vremena, posvecen nama, koji hodama ovim trenutkom njime.
Negde izmedju dva sveta leprsace i tvojim i nasim koracima kroz iskrice onoga sto umemo u sebi
da zadrzimo kao ljubav i postovanje, kao dobrotu, da bismo mogli da budemo svetlost.
Od mene cestitke:)

____________________________________________
Тамо где је љубав никад није мрак...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime8/2/2011, 7:41 pm

Хвала Росо.

Твој деда је тако говорио, човек се мења, остало стоји, трагач времена снова би рекао:

- Наш космос, наше небо и наше бајке.




____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime8/2/2011, 7:42 pm

I naš forum Masada....kuća bajki i snova...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime8/2/2011, 7:56 pm

strelica ::
I naš forum Masada....kuća bajki i snova...

Е то је непромењиво. То је као камен, вода. Мењају облике али опстају.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
CECILIJA

CECILIJA


Ženski
Broj poruka : 4280
Godina : 66
Location : Srem
Humor : Smej se i kad ti se plače, samo tako ćeš ulepšati i drugima dan.
Datum upisa : 01.11.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime8/2/2011, 11:07 pm

Masada ::
strelica ::
I naš forum Masada....kuća bajki i snova...

Е то је непромењиво. То је као камен, вода. Мењају облике али опстају.

Kuća bajki, a mi smo njeni stanovnici i vinovnici stvaranja, izuzetnih dela koje nas pretaču u bezvremenost. Tako lakše prelazimo liniju nestajanja i odlaska u drugi prostor. Možda sretnemo i mi našeg tragača koji će nas odneti u beskraj i u večnost. Odlično Masada bilo mi je zadovoljstvo pratiti ovu neobičnu kuću stvaranja. Pozdrav Cecilija:)))
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime8/2/2011, 11:24 pm

CECILIJA ::
Masada ::
strelica ::
I naš forum Masada....kuća bajki i snova...

Е то је непромењиво. То је као камен, вода. Мењају облике али опстају.

Kuća bajki, a mi smo njeni stanovnici i vinovnici stvaranja, izuzetnih dela koje nas pretaču u bezvremenost. Tako lakše prelazimo liniju nestajanja i odlaska u drugi prostor. Možda sretnemo i mi našeg tragača koji će nas odneti u beskraj i u večnost. Odlično Masada bilo mi je zadovoljstvo pratiti ovu neobičnu kuću stvaranja. Pozdrav Cecilija:)))

Хвала Цецилија, наставак је у То ти јеси. Управо настаје.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
CECILIJA

CECILIJA


Ženski
Broj poruka : 4280
Godina : 66
Location : Srem
Humor : Smej se i kad ti se plače, samo tako ćeš ulepšati i drugima dan.
Datum upisa : 01.11.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime8/2/2011, 11:31 pm

Citat :
Хвала Цецилија, наставак је у То ти јеси. Управо настаје.

Masada baš si nadaren. Zahvaljujući tebi neke teme porinemo tek u slučajnom lutanju Forumom.Videla sam početak nastavljam čitanje. Pozdrav. Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime16/2/2011, 10:03 pm

Masada ::
Трагач времена снова не боји се разоткривања.


Колико год био огољен, то је увек он. Зна, некада греши, повређује друге али то је он у тренутку који је тако поставио свој део њега према титрају простора и говору васељене. Али, увек ће оних лепих и добрих ствари остати као његова одбрана.




Разоткривања се боје они који мало лепог оставе за собом у свом животу. - Знам то.

Razotkriti se samom sebi veliki je dar na životnom putu.Budi svoj, i po cenu da druge povredjuješ.Tako se u trenutku čini. Dobra dela i njihovi tragovi će biti tvoj najjači porotnik. Istine se ne treba bojati.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime16/2/2011, 11:40 pm

Управо, савршенство несавршеног је познати себе.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Sponsored content





Zapis pergamenta vremena - komentari Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena - komentari   Zapis pergamenta vremena - komentari Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zapis pergamenta vremena - komentari
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zapis pergamenta vremena
» Komentari
» SAN

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Hronike čuvara vremena ili Pod plaštom svetla i tame-
Skoči na: