LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::

Ići dole 
+3
SaMar
Masada
AlAnyah
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Iskreno vaša, crna, ogorčena i preterano emotivna - AlAnyah   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime10/8/2009, 7:30 pm

..Ogorčeno..

Subota je svanula.. Ustajem nasmejana i želim svima dobro jutro, ali.... osećam taj neki gadan vajb u vazduhu. Nebo sivi, drveće se savija i počinje da rida... Vrata lupaju, zid se kruni pod naletom siline. Opet je isto...

Neki kažu da su vikendi najlepši deo sedmice. Ne slažem se. Svaki vikend za mene predstavlja još jednu dozu betona koja mi pada na srce. Još jednu dozu bola i besa, ali onog tihog.

Izlazim iz stana... krećem se poznatim stazama, koje me vode na ona ista stara mesta... Mesta koja me podsećaju na lepe stvari, malobrojne ali lepe.

Tašmajdanski mali park. Tu sam se igrala sa bakom, kad sam bila sasvim mala. Plašila se limenog tobogana iz kojeg je virio preteći šraf ili ekser, ne sećam se više. Volela sam ono kameno uvo, mali tobogan, ali ipak dovoljan da ubrizga neko zrno sreće u malenu dečiju dušu... Tu je i čuvena klupa. Klupa na kojoj smo moje drugo ja i ja proveli neke predivne trenutke lepršavog ćaskanja.

Bulevar Revolucije ili kralja Aleksandra.... valjda sam jedina u ovom gradu kojoj prija ta neka prisnost gužve koju stvaraju prodavci, preprodavci, kupci i nakupci na ovoj putanji. Stalna toplina, žamor, nadmetanje za više kupaca i bolju cenu......

Tramvaj 5.... od kad znam za sebe vozim se njim.... Njime sam išla i kod bake, i kod prijatelja i kod momaka. A sada sam u njemu sama. Niko nije lud da se subotom prepodne klanca tramvajem dole-gore. Svi su ili još u krevetu ili na porodičnim izletima. Mali broj njih radi. A ja se vozim. Volim da stojim na zadnjoj platformi tramvaja pa da, kad ubrza, gledam kako se klati levo-desno kao pijanac u borbi uma i nogu.

Zoološki vrt. Gledam neke nove srećne klince koji idu raširenih ruku između tate i mame koji škljocaju aparatom i hrane životinje ne bi li, valjda, pogledale u objektiv koji će ovekovečiti sreću deteta i beskonačnu tugu zatočene duše u kavezu.

Kalemegdan. Kališ. Prvo trapkanje sa dekom. Prvo sankanje. Prvi zalasci sunca koje sam gledala sa drugaricama. Prvi poljupci. Prvi dodiri. Prvo tiho izjavljivanje ljubavi. Tu sam provodila večeri i večeri sa mojim društvom, tu smo pili, šalili se, pevali, plakali........ Stojim kraj Pobednika. Dijametralne li suprotnosti. On nag, ja obučena. On muško, ja žensko. On ima goluba u ruci, a ja jedno veliko ništa. On je večiti Pobednik, a ja uvek gubim... tu, kraj te ograde, posmatrala sam mesec iz njegovog naručja. Više nema ni njega....

Knez Mihailova ulica. Gomila radnji i butika. Reke ljudi koje se ulivaju na Kalemegdan ili na Terazije. Prvi pečeni kesteni. Prve kokice. Prvi sladoled u kornetu (štapić je bio previše riskantan, zbog prevelike sklonosti flekanju)........... Prvo držanje za ruku. Prvo iznenadno zastajanje i ljubljenje dok nas prolaznici psuju i obilaze žurno, a nama se baš nije žurilo.

Bridge Pub. Mesto koje je upilo Bog zna koliko tajni, skrivenih pogleda, smejanja, osećanja...... i prolivenog piva, kad smo već kod toga.

Terazije. Jednom me je neko tu čekao u magli. Jednom me je tu, taj neko, poljubio.


Krug se polako zatvara..........

Crkva Sv. Marka..... skidam slušalice, gasim telefon, prekrstim se pa uđem. Unutra me dočekuje onaj dobro poznati mir, čiji dodir prosto boli na mojoj uznemirenoj koži. Palim sveće..... U plamenu, dok u sebi zborim molitvu, kao da prepoznajem likove ljudi kojih više nema i koji su odneli po neko parčence mene negde gore. Držim onu sveću u ruci i pitam se zašto se ugasila, zašto se dimi?! Vidim... suzu koja ponovo pada na fitilj... Njena sestra bliznakinja je ugasila plamen, kao da želi da svojim putem odnese sav bol koji je bio skriven u plamenu.......

Izlazim iz crkve potpuno pometena. Čujem dečiju graju i plač bebe. Prolazim pored majke koja pokušava da primiri maleno biće koje podrhtava pod naletom suza. Vraćam se nekoliko koraka. Ćutke i uplakano uzimam u naručje uplakanu bebu. Moja suza pada na bebin obraz dok joj celivam glavicu. Odjednom nastaje tišina. Beba se smeši, meni se oči naprasno suše. Spuštam bebu natrag, u majčine ruke i odlazim...


Odlazim... nekome sam negde valjda još uvek potrebna.......






08.08.2009. godine... crni Beograd
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime10/8/2009, 7:58 pm

Заиста лепо ређаш места града, сећања, најлепше је у свему, тај дух приповедача. Подсећа ме на једну емисију на ТВ у о старом Београду, Горица Поповић је говорила текст, било је, некако, баш овако, тако сам доживео и овај текст на неком другом форуму.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime10/8/2009, 8:06 pm

Znam tu emisiju Smile Hvala, znači mi puno Vaš komentar
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime10/8/2009, 8:11 pm

Па ту смо да ...

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
SaMar

SaMar


Ženski
Broj poruka : 1595
Location : Novi Sad
Datum upisa : 27.12.2008

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime11/8/2009, 10:21 am

Au, ne mogu da ti zapamtim nick, mogu da ti tepam Ali?

Kad sam procitala crna i ogorcena, ocekivala sam bog zna kakav mrak. Ja ovde vidim jedno divno bice koje ume da oseca stvari oko sebe....
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime11/8/2009, 12:28 pm

Možeš me zvati jednostavno - Anja Smile Hvala na komplimentu Smile Sad ćem da pobacam ovde još neka moja pisanija Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime11/8/2009, 12:34 pm

Sama

Posledica nežnog grickanja bile su njegove usne boje tamnih majskih ruža. Pune i meke, svaki put bi srećno dočekale nalet mojih poljubaca. Oivičene crnim dlačicama trodnevne brade čije je grebuckanje sve više raspirivalo strast u meni. Sa tih usana su ka meni hrlile najnežnije reči. I svaka od njih lepila se pravo na moje garavo, ranjeno srce.
Gledao me je očima boje gorke čokolade. Mogla sam jasno da vidim svoj odraz u sjaju njegovih očiju, povremeno promrežen dugim crnim trepavicama.
Posmatrala sam kako njegovi leptirasti poljupci jurišaju za prstima koji su čežnjivo tragali po mom telu, kao argonauti koji su tragali za zlatnim runom... Osećala sam svaki njegov mišić na svom telu. Svaku dlačicu, nakostrešenu od januarske zime. Pod prstima sam osećala njegove ožiljke, od kojih je delovao tako muževno a opet - tako ranjivo. Prelazila sam rukama po delovima njegovog tela koje su vajali sami bogovi sa Olimpa. Svaki drhtaj njegovog glasa, posustalog pod naletom naelektrisanih dodira strasti, osećala sam u grudima...
Tako sam ga lepo videla, u tom mraku januarske noći.
Upalila sam svetlo, ne znam zašto. Više ga nije bilo. Bila sam sama. Kao i uvek.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime11/8/2009, 4:15 pm

После кажу, није сан леп. Свашта.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime12/8/2009, 9:21 am

Pa i nije. Ne volim snove. Java je lepša Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime14/8/2009, 12:06 pm

Срце у тами

Говорио јој је да је воли. Да је жели. Она му је веровала. И волела га је.
Желела је да буде само његова. Да се воле бескрајно.
Он јој није веровао. Био је опседнут мишљу да га она вара. Зато је одлучила
да му се ове вечери у поптуности пода. Да буде његова. Да му поново обећа да ће увек бити само његова.
Обукла се у бело. Да том чистом бојом озваничи своја осећања. Са пожудом у очима је гледао како, у прозирној, белој хањини, клизи ка њему.
Скинуо ју је и њихове су се усне спојиле. Прождирао је! Толико ју је желео!
Тако чисту, невину, док су његове руке клизиле по њеној глаткој, белој кожи.
А онда је упао у транс! Опет је мислио да га вара!
- Курво!, рекао је, ошамаривши је. Од силине ударца је пала,
али он ју је повукао на ноге.
- Вараш ме, курво!, запрепашћено је викнуо, дрмусајући њено наго тело.
Зарио јој је руку у недра и, са мржњом у очима, из њих извукао њено младо срце.
Отишао је у мрак, тражећи нову девојку да га воли. Тражећи нову жртву...

На трави, у тами, лежала је њена бела хаљина, огрезла у крви.
На њој је било ишчупано срце. А на њему његово име.
Само његово име.

20.02.2007.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime15/8/2009, 8:35 am

Neko me je skoro pitao - Postoji li recept za sreću?

E, pa.. postoji. Sreća se pravi od jednog jedinog sastojaka - TEBE! Pitaš se kako, stranče?! Ma, lako....

Sedi... Sedi tu pored, ne ujedam. Pogledaj kroz prozor i reci mi šta vidiš! MOLIM?! Kakav crni smog, kakve prljave zgrade, gde?! Ma kakve samoubice po krovovima i mostovima?! Ja to ne vidim!!!
Vidim na onoj terasi saksiju sa muškatlama čiji su cvetovi kao pesnica najjačeg muškarca. Vidim psa koji presrećno trapka pored nogu svoje gazdarice. Vidim i onu bebu kako, kao nabolji gimnastičari sveta, propinje nogicu iznad glave.

Vidiš.. Moraš da gledaš ispred sebe, da vidiš šta želiš, da pročitaš svoje snove... Polako, niko nije rekao da će biti lako! Nije ni meni bilo.

Jedne večeri sam shvatila šta želim..... Čavrljala sam sa jednim dvoimenim čovekom na temu braka i taj je čovek rekao da ne postoji ništa zabavno u tome. Začuđeno sam pogledala u svoje srce koje je glasno govorilo upravo suprotno.

Moje srce je oduvek želelo jedno te isto - drugo srce. Kao da je jednom davno to bilo jedno ogrooooooooooooomno srce, pa ga neko cepn'o sIkiricom i onu drugu polovinu frljnuo negde na stranu.
Želelo je da nađe svoj drugi deo, pa da kuca jače, da pobedi sva druga srca na svetskom takmičenju srcokucača!!!

Ja želim da imam nekog ko od mene neće pobeći, ko će umeti da uživa u ovolikoj ljubavi i mojim sitnim ludorijama. Želim nekoga ko želi da se sklupča sa mnom ispod ćebeta pored neke vatrice pa da zajedno maštamo o savršenoj kućici na selu i o unučićima. O sedim kosama i, artitisom pogođenim, prstima.
Želim da imam nekog čiji ću raspored mladeža znati napamet. Kome ću moći iz pogleda u svakoj sekundi da pročitam kako se oseća i šta misli, šta želi. Treba mi neko ko će lako da se sinhronizuje sa mnom u ovom ludom dobu.

Ranije sam želela dobrog prijatelja, jer to nikad nisam imala. Moji vršnjaci su želeli najnovije patike, najmodernije bluzice, ja samo jednog malog dobrog prijatelja. I, Neko tamo negde gore me je čuo, pa je jednog dana sleteo neki blesavi smešni mališaN i ulepšao mi život.

Sada sam ja svaki dan srećna, jer znam šta želim i znam da će mi se to ostvariti i zato mesim torte...

I jedino što može da uruši tu sreću, na pola sekunde, je sudopera krcata prljavim vanglama.


Zato, stranče, dovraga.. ne gubi vreme!!! Sedi kraj tog prozora i ne mrdaj dokle god iza tih tvojih prljavih zgrada ne budeš video dugu i sunce. NE MRDAJ!!! Uskoro će po tebe doći tvoja sreća. Samo tvoja!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime15/8/2009, 9:45 am

AlAnyah ::
Pa i nije. Ne volim snove. Java je lepša Smile

Prelepo si sve gore napisala u temi,jako mi se dopada kako si sve hronoloski opisala dogadjanja.Zaista prelepo.
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime15/8/2009, 11:51 am

Hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime18/8/2009, 10:36 am

Црна шума

Лагано је корачала кроз шуму. Иза њених ногу остајало је згажено цвеће које је до тог тренутка својим црним латицама употпуњавало мистериозну атмосферу.
Била је бесна, пуна мржње према злобном свету.
Гледала је око себе. Све је било црно. Дрвеће, цвеће, опало лишће. У даљини је видела слабашно бело светло.
Потрчала је ка њему, али је оно бивало све даље и даље.
У једном тренутку, испред ње се појавио вук. Устукнула је уплашено. Био је снажан и деловао је гладно. Кренула је полако у назад, али се
спотакла о грану и пала. Вук јој је прилазио све ближе и ближе,
гледајући је право у очи.
Чула је неки потмуо звук. Бивао је све јачи. Онда је тло кренуло да подрхтава. Распукло се тачно испод ње. Отворила се провалија, а она се једном руком ухватила за ивицу. Полако је клизила и била је уверена да ће пасти. Да ће погинути. Нестати заувек.
Провалији је пришао вук. Легао је на ивицу и пружио предње шапе ка њој.
У његовим очима је видела нешто посебно, нешто људско. Ухватила се за његове меке, јастучасте шапе и све се променило.
Провалија и шума постале су пространа зелена ливада. Све је било светло.
Црне боје нигде није било... Држала се за руке прелепог младића.
Знала је да је достигла срећу.

20.02.2007.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime23/8/2009, 7:07 pm

Šetnja nakon neprospavane noći je nešto najlepše što se može iskusiti. Naročito ako tu noć ne prospavaš jer ti je u očima Njegov lik, jer ti na usnama i dalje titraju Njegovi poljupci a ramena ti podrhtavaju jer se prisećaju toplih i čvrstih ruku. Tada, u toj šetnji primetiš sve ono što godinama na toj istoj putanji nisi primetio. Vidiš kako su zgrade sveže okrečene suncem koje se rađa, a u očima prolaznika vidiš kaleidoskope sreće.

Najbolje je, moj dragi stranče, ako u tu šetnju poneseš neku od ovih modernih drangulija što puštaju muziku u uši. A na tu dranguliju preko kompIjutera staviš neku, što bi se reklo, njanjavu muziku – koja može da ti prizove u misli baš taj neki poljubac i baš taj neki pogled...
Pa onda šetate, drangulija i ti.

Delča peva ’Hajde da se ljubimo, sa jezikom u usta’, a ti gledaš kerušu koja vredno umiva svoju decu.

Aerodrom peva ’Običnu ljubavnu pesmu’ na pešačkom prelazu na kom te je neko prvi put zagrlio, a nije bio ni mama ni tata.

Dok prelaziš preko livade na ušću i silaziš na reku, Željko Joksimović tiho peva o Devojci sa polja zelenih.

A reka.... eh, ta reka.... niz koju je neka tamo sve bacila. Reka po čijoj te je obali tata šetao čak i po kiši, jer si ti to voleo, stranče. Reka na čijoj obali su te komarci izgrizli do ludila, jer si uz Rundekov ’Makedo’ upoznao ljubav.

Ne znam, stranče, ne znam. Možda ovaj grad i nije tako lep. Možda ga ja tako vidim jer mi je u duši lepo. Ali, stranče, ovaj grad... Ovo je jedini grad u kome svaka ulica ima neku svoju posebnu priču, a svaki čovek ima posebnu priču o priči o toj ulici.

Ovo je jedini grad u kome možeš da ušetaš u kafanu sam i ucveljen, a da iz nje izađeš razdragan i to sa dva ugovorena kumstva.

Ovo je jedini grad u kome devojkama nisu potrebne ni estetske operacije ni šminka. Stranče, ovde je dovoljno da devojku zasmeješ i da vidiš najlepše biće na svetu.

Samo u ovom gradu možeš da nađeš ljude koji će ti izvući i poslednji novčić iz džepa ako im nisi simpatičan, ali ti isti ljudi će, ako im se nasmešiš, da te odvedu u svoju kuću, na Slavsku trpezu, iako te vide prvi put u životu.

U ovom gradu, stranče, videćeš prave ljubavi, videćeš srušene zgrade i stare autobuse, ali nova srca i jedinstvene osmehe.

A možda i nećeš.

Možda, stranče, samo ja to vidim jer mi je srce sada baš kao ovo naše Veeeeeeeliko ratno ostrvo.

Ali, probaj, stranče. Zaljubi se u ovaj grad, u ove ljude, kao što sam ja u Njega.

Otvori svoje srce, stranče, i dozvoli ovom gradu da te osvoji, kao što sam ja dozvolila Njemu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime23/8/2009, 7:19 pm

Да ли си размишљала, ово сада сви раде па туре на тјуб, ставиш музичку подлогу па ово све кажеш и онда ...

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime27/8/2009, 12:25 pm

Nije volela svoje ime. Preferirala je da je zovu Dama ili Lejdi, jednostavno. Mada, i to je bilo krajnje bespotrebno. Niko je nije ni poznavao toliko da bi bio u prilici da je nazove imenom. Razmišljala je o tome dok je užurbano gazila kroz bare čije su površine bile prekrivene tankim slojem ledene patnje.

Promrzli ljudi negodovali su kad god bi ih poprskale čestice leda iz svake sledeće bare u koju bi se njena već ishabana crna martinka žestoko utisnula. Njoj nije bilo hladno. Korset od crveno-crne čipke, kožna mini-suknja i mrežaste čarape su uz martinke i tanki ali dugački kožni mantil bili sasvim dovoljni. Napolju je bio 'debeo' minus i ljudi, oni malobrojni koji su baš morali da izađu, smrzavali su se, proklinjući i vreme i svoje neodložne obaveze i državu i nepristojne i bezosećajne vozače i dan kad su se oni rodili i svetsku ekonomsku krizu uz Novi meksički grip...

"Ne prskaj, bre! Em je hladno, em ćeš me isprskati!"

Okrenula se i na autobuskoj stanici pored koje je prošla ugledala jedno jedino ljudsko biće kako reži na nju. Muškarac, pedesetih godina. Bio je previše drzak i hrabar za svoje godine. Polako se vratila do njega.

"U čemu je problem?", rekla mu je, isprsivši se hrabro. Halapljivo je pogledao u njene mlade bujne grudi i kratku suknju koja je otkrivala savršeno izvajane bele noge. Ta njena bela put ih je sve izluđivala.

"Isprskala si me, devojko. Ali, možeš da popraviš štetu.." Pogani čovek je grubo ščepao za rame i gurnuo dole ka svojim butinama. Poslušno se spustila i položila ruku tamo gde je on želeo. Ali... Čovek nije video... Nije video osmeh njenih crnih očiju i nije cideo da se oštrica noža belasa u toj krhkoj ženskoj ručici.

Znalački ga je ubola nožem nekoliko puta i muškarac je pao. Mrtav i krvav. Nasmejala se zvonko, pobednički, jezivo.
"Šteta je popravljena!"
Rekla je to sa nekim čudnim osmehom na licu, tek onda primetivši gomilu koja se okupila oko svežeg leša. Ljudi su je gledali preplašeno, tonuli su u nevericu. Prilazila im je i jedno po jedno padali su na zaleđeni crni beton, dok im je krv ubrzano tekla iz tek presečenih vratnih žila.

Tako je počelo. Svaki pogrešan korak kažnjavala je sečivom. Nijedna žrtva nije preživela da bi mogla da posvedoči da je trenutak pred kraj u tami njenih očiju videla broj koji se povećava za jedan dok telo pada...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime10/9/2009, 8:17 am

Stravičnih 45 stepeni Celzijusa. Ni bazen više nije ono što je bio nekada. Dobro mi je samo kada ronim, a to je nemoguće - uvek me neko izvuče da pričamo (kao na lutriji)... Sva smežurana izlazim iz vode, spuštam se na ležaljku i već sam suva i usijana. Ležem na peškir, uzimam knjigu ali ne izdržim ni tričave dve rečenice da mi se kapci ne sklope.
Sanjam. Sanjam kako ležim i sanjam da sanjam kako sanjam da sanjam kako sanjam da ležim i sanjam. Samo se tako vrtim u krug, kao TV koji prikazuje sebe na TV-u..

"Suavemente, besame.. que quiero sentir tus labios esandome otra vez."

U snu čujem tu poznatu melodiju... poznate reči, inače tako željene..
Ledene kapljice mi se spustaju na leđa a ja se okrećem, spremna da se nekom detetu sočno MileMuGaMajke, ali nalećem na njega... Njegove tamne oči, pune usne - večito iskežene i tamnopute ruke koje me prskaju.

"Zašto to radiš, pobogu?! Probudio si me!"
"Naravno, Army. Ne bih te prskao da nisam želeo da te probudim. Hajde, ustaj! Hoću da igram sa tobom."
"Ne, nema šanse. Pogledaj koliko je ljudi ovde, ne pada mi na pamet."
"uh, u redu, namćoru mali. Ali večeras mi se nećeš izvući tako lako.", reče i ode svojim putem, zašavši iza palminog stabla.

Vraćam se sanjarenjima.. Ludak, nije valjda nekako uvideo šta osećam. Samo mi je još to trebalo.......







I dođe veče...


Nakon večere silazim do bazena. Standardne kargo pantalone, majicu sa army printom i starke večeras su ostale u sobi. Zamenjene su crnim topom, uzanim farmerkama i papučama na platformu. Ne ličim na samu sebe..........
Sedam i naručujem standardni citron, konobar ne mora ni da prilazi - samo mi mahne.
Odjednom, čujem neko tiho mrmljanje: "Army,Army,look.."
Okrećem se okolo ali ne vidim ništa. U stvari... O Gospode... Kreten stoji iza ograde i zove me.
"Šta hoćeš?"
"Ma, Army, dođi."

Ustajem i dolazim do kapije, on me uzima za ruku i užurbanim korakom me vodi u mrak.
"Kuda me vučeš, budalo?"
"Ćuti!"
Prepoznala sam put............


Doveo me je na plažu............ Ludak je sve spremio.

Zapaljena logorska vatra, mala.
Kasetaš miruje na ležaljci i čeka da neko pristisne odgovarajuće dugme.

Opet mi grabi ruku i privlači me uz sebe.

"Sada... Ima da igraš."
"Ali... JA ne igram. Nikada, nipošto."
"Ništa ti ne brini, Army"

Pritiska PLAY na kasetofonu i sa zvučnika dopire Elvis Crespo-Suavemente besame........

Privija me uz svoje telo, gleda me tim crnim očima i neka čudna magija kreće. Da li me pomera pesak, ili on, ili ja sama, ne znam. Plešemo salsu, sitnim koracima, gledajući se pravo u oči.
U pozadini odjekuje:

Cuando tu me besas
me siento en el aire
por eso cuando te veo
comienzo a besarte.

Stajemo sa igranjem. Nežno me ljubi i izgovara:

"Ma koliko da nas putevi Alaha razdvoje, uvek ćeš biti u mom srcu"
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime16/9/2009, 8:37 am

Jagode su jagode, krov i pucketanje

Bili su na krovu, tako visoooooko, mislila je da su na vrhu sveta. Pod njima su pucketala svetla velegrada a malo iznad njih bio je mali srp sedefastog Meseca... Ustala je sa gomile nabacanih ćebadi i duuuuugo se vrtela u krug, dok je njena haljina pokušavala da je stigne pa se obmotavala oko dugih nogu - čas na jednu, čas na drugu stranu.

Vrtelo joj se u glavi, pružala je ruke da dohvati Mesec, da se zaljulja držeći se za njegovu beličastu oštricu. Bosa stopala nisu osećala hladni beton, već kao da se vrtela po žaru, u nekom sebi svojstvenom transu. Zastala je i pogledala ka njemu. Nije ga videla dobro. Vrtelo joj se, jako joj se vrtelo a kolena su joj posustajala.

Ali tu je bio on, nije se plašila. Uzeo je u naručje i spustio na ćebe satkano od najlepših sećanja i najstidljivijih maštanja. Prstima je blago dodirivala vlakna a svako od njih pričalo je neku svoju priču, tamnu a opet tako svetlu, tužnu priču koja ipak mami smešak jer priziva neke ljude, neka osećanja natrag...

Nije želela da leži, želela je da živi, da skače, da igra... Stari gramofon, na ivici terase, pucketao je neke strane, a opet tako poznate, melodije. Muzika je pozivala na ples. Ustao je i pružio joj ruku, bio je to poziv na plesni podijum, ali je delovao dublje. Ozbiljnije, prodornije. Bio je to onaj prećutani poziv da stane kraj njega, pa da zajedno lutaju univerzumom.

Stajao je, svečano obasjan mesečinom, sa pruženom rukom i nekim čudnim ponosom u pogledu. Ona, haljini šivenoj od samih poljubaca i tajnih dodira, stala je pored njega i nasmešila se. U njenom je osmehu zapazio život, svet, budućnost.

Privukao je uz sebe, pa je osetila toplotu sreće. Sreće za kakvu nije ni znala da postoji. Sreće koja je vrištala njihova imena na ovoj usamljenoj visokoj terasi. Klatili su se, zagrljeni, u ritmu pospane muzike. Lagano, kao da imaju sve vreme ovog sveta.

Spustio je usne na njene. Bio je to, ako znate, jedan od ONIH poljubaca. Jedna strana poljupca osvetljena svetlima grada i ozvučena udaljenim automobilskim sirenama, a ona druga - obasjana Mesečevim blagoslovom i praćena pucketanjem stare ploče. Bio je to jedan od onih poljubaca koji su imali ukus šampanjca i jagoda.

Onaj poljubac koji govori: "Tu smo, sada i uvek."

Voli ga. Mnogo ga voli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
SaMar

SaMar


Ženski
Broj poruka : 1595
Location : Novi Sad
Datum upisa : 27.12.2008

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime16/9/2009, 11:18 am

Ima trenutaka u zivotu kada pomislis da ne mozes da izdrzis toliku lepotu, blazenstvo koje te obuzima lako i ostavlja u transu, bez ijednog malog ni najmanjeg crvica sumnje da to nije to, da ces se kajati, da nece trajati....Kako su ti trenuci dragoceni..Da bas to:"Tu smo, sada i uvek."
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime16/9/2009, 11:55 am

Da, pomisliš da ćeš se onesvestiti od te količine sreće koja te odjednom strefi u glavu, kao grom iz vedra neba..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime21/11/2009, 2:17 pm

Prijateljstvo


Ležala je nepomično, u starom rasklimatanom gvozdenom krevetu, u Domu, u sobi punoj njoj sličnih žena. Nije više davala ni jedan glas od sebe, nije umela da načini nijedan korak. Lekari su mislili da ona odavno nije ničeg svesna, ali su grešili. Bila je u potpunosti svesna njihove bahatosti i nepažnje, njihovih posprdnih dovikivanja i razgovora o „raspalim umirućim babama“. Bilo je teško sve to trpeti, biti nemoćan da odgovoriš, da odreaguješ, a ceo život si bio tako jak. Gledala je u zid na kome se fleka od vlage širila iz dana u dan. Tako je, u sebi, odbrojavala dane koji su prolazili kroz njen život. Ako se to još uvek moglo tako zvati. Njen život sada simbolišu samo silni aparati koji prikazuju stanje njenih vitalnih funkcija.

Nekada je bila dama, žena puna energije i samopoštovanja. Sada vrši nuždu u krevet, ne može da progovori i zatraži čašu vode. Ne može da ustane i ode do prozora. Čula je medicinske sestre kako govore da je napolju divno, pravo beogradsko proleće. Ne pamti kada je videla Beograd u martu…

Tog dana je sve bilo drugačije. Teže je dolazila do daha, često su joj se kapci sklapali i ometali je u posmatranju fleke. Lekar i sestre su bili neobično nežni prema njoj. Znali su. Znala je i ona. Sledeće jutro je neće biti. Osetila je neko morbidno olakšanje jer više neće morati mokra da čeka sestre da je presvuku, neće morati da gleda kako jednu po jednu ženu iz njene sobe odvoze u nepovrat. Ovaj put, odvešće nju. Znala je da se i medicinsko osoblje oseća isto – jedna raspala starica manje.

Pokušavala je da prekrati sebi, a i njima, muke. Pokušavala je da ne diše, ali je uvek neki Đavo terao da otvori usta ili da raširi nozdrve. Pokušavala je da se skotrlja sa kreveta, u nadi da će pasti i zauvek nestati, kao da je tu dole ambis bez dna koji vodi pravo u Had. Htela je, želela je da nestane, ali nije joj polazilo za rukom.

Znala je da tog dana neće morati ni da se trudi. Smrt će doći po nju, htela to ona ili ne. Znao je i on. Zato je dotrčao čim su ga nazvali iz njenog Doma. On, njeno drugo ja, njen najbolji prijatelj. Njihovo prijateljstvo je trajalo preko šezdeset godina, a nakon tridesete godine su odustali od stalnih objašnjavanja da nisu brat i sestra. Bili su nerazdvojni (dok ih nije razdvojila njena situacija, kako je u mislima nazivala svoju odsutnost), bili su jedno, bili su zauvek.

Videla ga je kako stoji na vratima sobe, gleda je izdaleka. Pamtila je njegov široki osmeh, koji ovog puta nije sebi našao mesto na njegovom licu. Izgledao je slabije nego ikad, tog jutra. Kao da će nestati on, a ne ona. Doduše, tako su i živeli ceo život. Bili su jedno, iako su imali bezbroj ljudi oko sebe. Gledala ga je krajičkom oka kako se vuče ka njenom krevetu, nogu pred nogu, kao da će tako odložiti nemilo opraštanje. Znao je da će se ovo desiti, uvek je govorila da ona mora da ode prva, jer neće moći dugo bez njega. Nikada mu nije dozvolila da izgovori: „Razmišljaš li nekada kako će meni biti?!“

Prišao je i pogledao je pravo u oči. Crno u crno, govorili su kad su bili mlađi. Crno oko gledalo je crno oko. Što su se više družili, to su više ličili jedno na drugo. Gledao je svoj ženski lik kako nestaje i tone u zarđali krevet. Bolovi u grudima su ga razdirali. Gledala je u njega, dostojanstvenog starog gospodina, koji je umesto nekadašnjih slušalica iz koje je drečila muzika sada nosio slušni aparat. Posmatrala je izborani vrat svog prijatelja, u koji je tokom života izlila jednaku količinu suza i smeha. Posmatrala je sedu kosu i bradu, koji su pokušavali da prikriju njegove žive crne oči. To je ono što ga je oduvek odlikovalo.

Prešao je taj odugovlačeni put, došao do njenog kreveta, usput progutavši nekoliko knedli. Seo je na krevet pored nje, ščepao je njenu nepomičnu ruku i privio je na svoje grudi. Sagnuo se da je poljubi u čelo, znao je koliko to voli. Njegove usne su se lagano spustile na njeno čelo, tik ispod njene sede kose. U isti mah, jedna krupna suza se skotrljala iz njegovog oka pravo na njen obraz.

U sekundi joj je sve proletelo kroz glavu. Njihov prvi susret, svi rođendani, sve suze i sva smejanja, njegovo venčanje, njeno venčanje, njegova deca, njena karijera… Setila se pesama koje su stalno pevali, setila se kako su razgovarali pogledima… Prvi put u poslednje tri godine, ona se blago nasmešila dok je on prstom terao svoju suzu sa njenog obraza. Nasmešila se i nadljudskom snagom mu stisnula ruku koja je sa njenom počivala na njegovim grudima, u trenutku kada je po ekranu aparata koji prati njen puls lagano šetala ravna linija.



20.11.2009.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime21/11/2009, 2:20 pm

Предивно си описала онај најтежи тренутак у животу, ево ми сузе...браво...

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: AlAnyah se vraća, crnja nego ikad.   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime7/3/2010, 11:46 am

Znate me. Oni koji me znaju. Sad sam još gora, čisto da znate. Previše glagola 'znati' za početak, zar ne?!

Crna sam, biću još crnja. Čitajte polako i pažljivo.

Počinjem pričom mog brata, zaslužuje da bude ovde. Koga ne zanimaju teške, potresne, škakljive priče - nek' ne čita.

Dakle..


Citat :

Recka

Ostatak čete je bio dole, u podrumu polusrušene i spaljene zgrade. Već
par sati se ništa nije dešavalo. Bonaca. Tek poneki kratki rafal se
aritmično čuo u daljini. Svitanje. Nebo je gorelo. Meseca nije bilo već
tri dana. Možda su ga ubili. Možda smo ga ubili. Vetar. Tukao je gore
nego njihovi minobacači proletos kod Tuzle.

Čučao sam pored tog prokletog, nagorelog prozora i grlio svog
"dragunova". Hladno. Skinuo sam kamuflažni šlem s glave i natukao
vunenu kapu. Osećao sam glad. Ni ne sećam se kad sam poslednji put jeo.
Već sedam dana se koljemo po ovim ostacima nekadašnjeg grada. Malo mi
njih, malo oni nas. Rat. Zapravo, niko od nas ne zna zbog čega. Ali,
nismo se štedeli. Pre par nedelja, zapalili smo im selo. Ko zna koje po
redu, ko zna koje po imenu. Oni nama prekjuče presreli sanitet.
Komandir ćuti. Jedina komanda koja važi je: Ubij, ili budi ubijen. To
je verovatno važilo i kod njih. Skinuli su nam trojicu noćas. Od te
trojice, jedan je imao troje dece. Već satima tražim prokletnika da mu
prospem mozak, ali skot zna znanje. Krijući se iza prozora, palim
cigaru, u nameri da žarom privučem gada da raspali po meni. Motorola.
Poručnik pita za situaciju. Kažem da se peder verovatno ušuškao u
krpice, zima je.
Ovaj usrani rat me zatekao u vojsci. Jednog dana su nas samo popakovali
u ’’dajca’’ i pokret. Dovukli nas u neku vukojebinu, podelili bojevu
municiju i dali dozvolu da ’’reagujemo prema situaciji’’. Tada nisam
imao snajper već Kalašnjikov. Pucalo se. Uglavnom noću. Dešavalo se da
se i međusobno puškaramo i ginemo, u mraku i ne gledaš obeležja. Pucao
sam. Nisam ubica, ali pucali su i oni na mene. Prošle godine, baš u ovo
vreme, početak marta, poginuo je naš snajperista. Njihova je bio brži,
pogodio ga pravo u čelo. Tad su meni dali dragunova i rekli da ga moram
bar desetostruko naplatiti.

Osvrnuh se oko sebe. Nagoreo krevet, sto sa razbijenom vazom na njemu.
Na garavom zidu Sveti Đorđe i kandilo. Blago njemu, on je ubijao
aždaje. Čoveka je mnogo teže ubiti. Majku, što bi bilo sve u kompletu
kada bi i čovek koga već satima tražim svojim nišanom čučao u sobi gde
na zidu stoji polumesec! Samo je jedan bog, a Muhamed je njegov prorok.
Ja sam Gospod tvoj i Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova sem mene. U
čemu je razlika? Prosto je neverovatno da neko zbog toga može da pali,
siluje, kolje, misleći da radi pravu stvar. Raj ili dženet. Pakao ili
džehenem. Otac, Sin i Sveti Duh ili Alah i Muhamed. Njegov metak ili
moj metak.

Povukao sam poslednji dim i bacio opušak na pod, zgazivši ga čizmom.
Zagrlio sam svoju pušku, desno oko priljubio uz hladan optički nišan, a
levo čvrsto zatvorio. Malo sam izoštrio optiku. Vidik je pucao u
martovsko praskozorje. Video sam napuštene barikade. Svaki milimetar je
prošao kroz optiku. Nema ga. Posmatrao sam zgradu levo. Kroz prozor
trećeg sprata, video sam ženu kako klanja. Pogledao na sprat iznad.
Spaljeno. Pa još jedan spaljen. Kroz sledeći prozor video sam starca
kako sedi za stolom na kome je stajala upaljena sveća. Ispred zgrade
par automobila. Jedan potpuno razlupan. Sledećeg sekunda sam ga našao.
Ležao je ispod olupine tog Jugića.

U osvit hladnog, martovskog jutra, jasno sam video njegovu crnu kosu i
zelenu traku sa nekim natpisom na arapskom oko glave. Džao je pušku,
ali nije gledao kroz nišan. Oko vrata ogrlica. Zvezda i polumesec.
Kapljice znoja ispod očiju, a u očima strah, mržnja i bes. Smrtonosni
koktel. Prst sam stavio na oroz. Nije imao više od sedamnaest,
osamnaest godina. Živote, jebem li te.

Otvorio sam levo oko. Iza planine na istoku, mileli su prvi sunčevi
zraci. U magnovenju sam se setio svojih pijanih svitanja i majke koja
budno čeka svog bludnog sina, koji se bezbrižno, pijano teturao pustim
ulicama. Šta li sada radiš majko? Spavaš? Ili i ti sediš pred ikonom,
kandilom i upaljenom svećom, moleći nebeske gospodare za moj život? Ili
ste me već oplakali? Zamišljam svog starog kako sedi u mojoj sobi, na
mom krevetu, sa cigarom u ustima i pogledom u prazno.

Zatvorio sam oba oka. Nisam više čuo ništa. Ni daleke rafale, ni pesmu
granata, ni brujanje vetra. Samo svoje srce kako ritmično lupa. Video
sam sela kako gore. Uspaničenu stoku po torovima i oborima. Video sam
prerezane vratove, otkinute noge, ruke, glave bez tela koje širom
otvorenih očiju gledaju u nebo, prosuta creva i krvave potoke. Kokarde.
Petokrake. Krstove. Zvezde i polumesece. Crvene trake oko nadlaktica.
Alahove ratnike. Krstaše.

Nesvesno, levom rukom sam uhvatio krst koji mi stajaše oko vrata.
Jednim trzajem sam ga otkinuo i bacio na patos. Paklenu tišinu zamenilo
je zujanje u glavi. Spustio sam levi očni kapak i udahnuo duboko,
najdublje što sam mogao. Zadržao sam dah. Tačka u centru nišana bila je
tačno na polumesecu marame mladića, a kažiprst desne ruke na orozu.

Delić sekunde kasnije, pucanj se prolomio kroz hladnu, vedru zoru.
Sklopio sam oči i izvukao nož. Uzeo sam motorolu i rekao laku noć, a
vrhom noža koji držah u levoj ruci, napravio sam još jednu recku na
kundaku svog dragunova.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime7/3/2010, 11:57 am

Тешка прича, било ко у рату, било где на свету, било на којој страни има сличну. Исте приче не постоје. Када све прође, када све утихне, остају сцене у глави. Рат је посао који намећу други, шаховска табла где једино краљеви не гину.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime7/3/2010, 3:53 pm

Na jednom drugom forumu se nametnulo i ovo pitanje:

Kod:
Mene interesuje šta je bilo posle? Ovo je jako dobar tekst za
razmisljanje. Svi mi mozemo da budemo dobri pravoslavci i vernici u
miru a šta smo i ko smo i kako delamo u ratu pod pritiskom? Osveta..da
ili ne? Mene brine njegovo skidanje krsta sa vrata. Ima li tu nesvesne
zelje za bekstvom od odgovornosti koju taj krst predstavlja ili je to
potreba da se učini svesno nešto a da se krst kao svetinja ne obesveti?
I da li je on taj krst ponovo pronasao? Tezak tekst, teska odluka. Još
teže delo. Hm...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime21/5/2010, 4:37 pm

Čuda....


Ovaj grad je jutros smrdeo na smrt.
Svaki načinjeni korak bio je težak kao crna zemlja, činilo se da koračam kroz blato koje me sve dublje uvlači u sebe.
Tonem.
Polako ali tonem.
I smrad je sve jači.
Neću izdržati.
Crni oblaci se navlače na zgrade i gutaju ih.
Sve je mračno i mračnije.
Tmina nadjačava svaku česticu svetla.
Vidim kako život polako odustaje.
Miris cveća iščezava pod smradom smrti, dok cveće vene.
Jedan po jedan oblik života postaje samo još jedan oblik smrti.
Ništa više neće biti isto, sve posustaje.
Pokušavam da udahnem, da koraknem, da se izborim.
Ne uspevam.
Nešto me obara u ono odvratno blato i guši me.
Osećam stisak ruku oko grla.
Osećam mržnju koja dopire iz mraka.
Osećam da nestajem, da me više nema.
Više ništa ne vidim.
Čujem samo potmule gromove.
Čujem galop konjice smrti.
Čujem čelične korake njene vojske.
Prestajem da se borim.
Kraj je definitivan i neminovan.
Zatvaram oči, gledam duboko u sebe i mrmljam neku, samo meni poznatu, mantru moleći se Bogu koji je na mene odavno zaboravio.
Gromovi, galop i koraci su sve glasniji, a ja više ne čujem svoje misli, ne čujem ni bat svog srca. Neki koje poznajem, rekli bi da je to logično, jer srce nikad nisam ni imala. Ni dušu, pričali su.
Ćutke urlam u sebi mantru, prezirem svaki sekund svog kratkog života koji je proćerdan na pogrešan način i na pogrešne ljude. Prezirem sebe jer sam pogrešna, jer sam toliko toga pogrešila, jer sam toliko zgrešila i toliko ljudi povredila.
Nepomično se batrgam, borim se, ali ne gajim nadu da će se išta promeniti.
Tamno crnilo je sve tamnije i crnje, ma koliko to apsurdno zvučalo.
Udarci smrti o tlo su toliko jaki da mi telo podrhtava od njih.
Suze mi se sve brže padaju na blatnjavo tlo, slabim glasom dozivam tvoje ime i govorim ti da te volim, svesna da sam ti to retko govorila.
Gromovi i vojnici smrti ućutaše. Gušenje prestade.
Stvorio si se, ne znam kako, kraj mene.
Nasmešio si se i namignuo mi.

Čuda postoje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
hermina

hermina


Ženski
Broj poruka : 55
Godina : 47
Location : negdje gdje ne pripadam
Humor : sta je to?
Datum upisa : 13.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime21/5/2010, 5:56 pm

I LIKE IT ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime21/5/2010, 6:03 pm

Ја ти и на ФБ рекох да је одлично.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime21/5/2010, 6:32 pm

Hvalja, hvalja Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime21/5/2010, 6:45 pm

Predivno, zaista cuda postoje...dopada mi se kraj ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_biggrin

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime21/5/2010, 8:54 pm

Vidiš kako mjesec lopov nebom zvijezde tjera sjajne, luduje ♥


Neki bi rekli da sam okovana za ceo život.
Ja ne.
Mislila sam ranije da je ovo stavljanje prstena i potpisivanje 'artije samo bezvezna manifestacija, tradicija bez ikakve vrednosti. Mislila sam da ništa više ne može da uveliča i ulepša našu ljubav.
Nisam bila u pravu.
Sad, nakon venčanja, sedim u hotelskoj sobi u dalekoj Turskoj, u Kapadokiji... Čekam da se istuširaš, gledam svoju divnu srebrnu burmu i pišem ti ovo.

Ovo je bio lud dan. Venčanje u opštini, pa u crkvi, pa svadba sa koje smo pobegli i došli u ovaj raj...
I ti, koji me čekaš ispred opštine u svom čarobno crnom Zegna odelu, ja stižem sa porodicom. U dugoj beloj venčanici sa crnim tribalima. Prilaziš mi i spuštaš se na kolena predamnom, pa me nežno privlačiš sebi i ljubiš stomačić koji je već počeo da se nazire. Kao i uvek, izvlačiš mi smešak... Uzimaš me za ruku i dok zajedno polako koračamo kroz gomilu naših prijatelja i rodbine, ti mi miluješ nadlanicu palcem onako kako si me mazio kad si me prvi put poljubio. Okrećem se ka tebi, gledam te, ti mi namiguješ i znam da će ovaj dan biti divan.

A sada... evo nas u pećini, prilaziš mi i nežno me grliš i ljubiš.
Spuštaš ruke na moj stomak i keziš se blentavo gledajući me u oči.

Izlazimo na terasicu, sedamo na ležaljke i otvaramo flašu šampanjca koja nas je, ohlađena, dočekala u apartmanu... Kapadokijsko nebo je prelepo. Zvezde i mesečina nam osvetljavaju poglede. Vidim kako me gledaš i vidim u tvojim zelenim očima isto ono što sam videla prvo veče. Vidim slatku, sanjivu zanesenost i vidim ljubav. Spuštam glavu na tvoje rame i gledam u daleke stene obasjane mesečinom.
Razmišljam kroz šta smo sve prošli. Svi problemi, i oni mali i oni veliki, sada deluju tako beznačajno.

Jedna mala suza kapnu iz mog oka na tvoje rame.
Prenuo si se i uplašeno me upitao šta nije u redu.
"Sve je u redu. Samo... Mislim da nikada neću biti srećnija. Ovaj trenutak, ovo je sve tako magično..."
"Bićeš, lepoto. Oboje ćemo biti još srećniji i to za sedam meseci...", rekao si nežno i još nežnije me poljubio u stomak.

Pogledala sam u Mesec, okrugli i veliki.
Možda haluciniram, ali Mesec mi namiguje i progovara:
"Svakog dana ćete biti sve srećniji!"

Verujem u njegove reči, sklapam oči i uspavljujem se nasmešena.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime21/5/2010, 9:21 pm

Prelepo evo upravo sam zavrsila sa citanjem svih tvojih pisanja.I mogu ti reci da je sve jako dobro.Pogotovo ona cuda koja postoje kada im se mozda vise i nenadamo.
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime22/5/2010, 9:40 am

Hvala, Beskraj Smile

Lepo je pročitati ovakve reči, motivišu da pišem mnogo mnogo više Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime22/5/2010, 9:45 am

Divno!Prlepo!Čudovišno!
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime23/5/2010, 10:13 am

Hvala, Vučko Smile


Lepo je čuti ovakve pohvale Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Hotel Borg - čudna priča   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 3:58 pm

Hotel Borg

Bio je to jedan od onih dosadnih dana kada ionako niko nije dolazio u mesto, a kamoli u hotel. Aleksander nije shvatao kako se njegovom gazdi isplati da drži ovo oronulo zdanje u centru maltene napuštenog grada no, dokle god je njemu redovno pristizala plata, nije ga ni bilo briga. Što je manje gostiju bilo, njemu je posao bio lakši. Sedeo bi od jutra do mraka za pultom na recepciji i gledao televiziju ili sedeo za računarom gledajući razne pornografske sajtove. Ponekad bi, kada ima gostiju u hotelu, bio primoran i da sprema sobe i da kuva. Sva sreća, retko ko se zadržavao više od jedne noći u toj rupi.
Zaklatio se na stolici i prljave čizme podigao na pult zabacivši glavu tako da je sada bila naslonjena na prljavi masni zid čije su tapete odavale utisak da potiču iz ranog perioda XIV veka. Pre nove ere. Iako tada tapete nisu ni postojale. Gledao je u tavanicu sa koje se spuštala velika paukova mreža, prošarana uhvaćenim mrtvim mušicama i bubicama. Luster koji se bezvoljno klatario sa plafona bacao je slabo svetlo jer je bio prekriven debelim slojem prašine. Dobro je što nije gadljiv, pomislio je. Verovatno ne bi mogao da provede ni nekoliko sekundi u ovom prostoru. Sa starog olupanog radio aparata dopirali su tihi zvuci muzike iz šezdesetih, koja je tih dana bila veoma popularna u njihovom malom gradiću.
Polako je sklopio kapke i utonuo u svet snova, maštajući o svemu što je nekada, kao klinac, želeo da ima i bude. Sanjao je da je velika rok zvezda, da ga žene saleću na svakom ćošku, da se opija i bahanališe na svakom koraku. Jedino što ga je u tome sprečavalo bio je definitivan manjak sluha. I, možda, jedno lenjo oko i grba. Odjednom ga je nešto trglo iz sna. Neko je ulazio na vrata hotela. Prvi gosti u ovom kvartalu, pomislio je. Moraće ponovo da „radi“. Spretno je odmerio dvoje pridošlih i klimnuo glavom u njihovom pravcu.
„Dobar dan, imate li slobodnu sobu?“, upitao ga je visoki crnomanjasti muškarac. Malo mu je falilo da prsne od smeha, gledajući ispred sebe potpuno praznu evidenciju gostiju, ali je ostao profesionalan.
„Da, eto, jedna se zadesila da je slobodna. Koliko ostajete?“, reče masnokosi lenjooki recepcioner, gledajući u ženu koja je stajala iza Visokog. Afroamerikanka, crna kao noć, tako nešto se nije viđalo često u ovom kraju sveta. Primetila je njegove jezive poglede i nesvesno se još više umotala u kaput.
„Jednu noć, u prolazu smo.“, odgovori Visoki pružajući papir i neki kožni novčaničić recepcioneru. Ovaj lenjo otvori ono pismo i pročita da je Visoki zapravo pandur iz neke Rumunije koji ovu crnkinju (koja je optužena za otmicu i pokušaj ubistva sina predsednika Uzbekistana) prati u neki posebni sud. Zapisao je potrebne podatke, pišući i sebi mentalnu belešku da kasnije na Google-u proveri gde su te zemlje, koja je to nedođija.
„Dobro mi došli u Hotel Borg, plaćate sutra pri odlasku“, reče zevajući, „ako ’oćete da jedete sutra ujutru, recite... Da vam osmislim neki doručak. Ali ne nadajte se da će biti preterano lep.“
Pružio je Visokom ključ od sobe na prvom, jedinom spratu hotela i pokazao mu stepenište na kraju hodnika.
„Ne treba nam hrana, niti nam trebaju bilo kakve druge usluge. Samo se postaraj da nas niko ne uznemirava“, reče Visoki gurajući ispred sebe zatvorenicu.

Vratio se u prvobitni položaj, podigavši noge na pult, a zatim je pesnicom udario kućište računara koji se na taj čudni podstrek uključi. Pitao se kako je moguće da je neka tako slatka i krhka ženica (Visokom je na jedvite jade dopirala do grudi) u stanju da učini neka zlodela kao što su otmica ili pokušaj ubistva... Odozgo su dopirali glasovi, Visoki i crnkinja su se svađali. Da je još neko u hotelu morao bi da ode gore i da ih opomene ali, hvala svim silama, kako je hotel bio prazan mogao je da ostane u svom omiljenom položaju bezbrižno gubeći vreme...
Uskoro se čulo puštanje tuša, te grbavi recepcioner pomisli da bi mogao da nastavi sa svojom, nepravedno prekinutom, dremkom. No, gore voda prestade da šušti i začuše se neki čudni zvuci. Muški potmuli urlik, stenjanje, ritmično udaranje u zid. Lenjooki se nasmeši, otkrivši manjak nekoliko zuba u svojoj vilici, pomislivši kako dugo nije čuo tako nešto u svom hotelu. Kako je čuo sve jače žensko vrištanje, primetio je i izbočinu na svojim prljavim farmerkama.
Uspravi se na stolici, brzim pokretima prstiju se ulogova na svoju omiljenu web stranicu pa otkopča farmerke i započe sa svojim omiljenim hobijem. Slike i snimci na ekranu njegovog starog računara, uz zvuke iz hotelske sobe iznad njega, učinili su da i on ubrzo zaječi i na nekoliko trenutaka klone umornom glavom, naslonivši se čelom na monitor. Zažmurio je, zamislivši kako ta crnačka kučka kleči pred njim i uklanja dokaze ovog zločina sa njegovih ruku.
Čini se da je ponovo zadremao, i to sa rukom položenom na genitalije. No, hotelom se prolomiše zvuci dva pucnja, jedan za drugim, što je recepcionera tako trglo da je glavom udario u ivicu pulta. Opsova glasno i odvratno i ustade sa svoje cenjene rasklimatane stolice. Stajao je tako pitavši se da li je pametno da ode gore i vidi šta se zbilo. Mogao bi da nadrlja prilično, mešajući se u posla policije iz koznakoje zemlje. A, sa druge strane, mogao bi da unese malo adrenalina i zabave u svoj propali život.
Lenjo se popeo na sprat i prišao sobi u kojoj su bila jedina dva gosta Hotela Borg. Kucnuo je na vrata, tiho, ali nije bilo odgovora. Kroz glavu mu protrča misao da ubica stoji iza vrata i čeka da ovaj uđe pa da ga ubije ali je, uprkos tome, ponovo pokucao, ovaj put jače. Slabašna brava popusti i vrata se donekle otvoriše, ali nedovoljno da bi išta video. Recepcioner gurnu vrata čizmom još malo i pogleda u kupatilo koje je bilo desno od njih. U njemu se nije ništa desilo, ogledalo je prikazivalo poznatu štroku i buđ iznad kade.
„Ima da uđem, pa šta bude – biće!“, pomisli i hrabro zakorači u sobu. Hodnik je bio dug možda dva i po metra ali ga je on prelazio, činilo se, satima, strahujući od prizora koji je mogao da zatekne. Ili od osobe koju je mogao da zatekne u sobi. Pogledao je, na sekund, naviše, pomolivši se nekom božanstvu, koje god da je bilo tamo gore i pazilo na njega. Zavirio je u sobu i video dva leša. Nagi muškarac i žena ležali su na suprotnim stranama sobe, širom otvorenih očiju. Svako od njih je imao pištolj u desnoj ruci i rupu u grudima kroz koju je liptala krv, flekajući već dobrano prljav itison.
„E, jebiga, baš ste našli gde ćete da se ubijate! I to stranci! PU!“, glasno opsova a zatim se odgega do svog pulta da bi nazvao lokalne vlasti.

Uskoro se Hotel Borg napuni kao nikad do tada. Prostor ispred hotela su obasjavala rotaciona svetla sa vozila policije, a hotel je bio pun što pandura što gradonačelnikovih ljudi koji su mu dosađivali terajući ga da priča o strancima koji su ležali mrtvi u sobi broj 1. Kroz nekoliko sati se rasturi gužva, a leševe odnesoše u crnim kesama koje su ličile na one u kojima on baca smeće. To ga navede da razmišlja o tome kako su stranci smeće i kako donose samo probleme.
Nanovo podiže čizme na pult, nadajući se da mu ovaj put niko neće prekinuti dremku. Ponovo je sanjao da je zvezda ali ovaj put da je u krevetu sa crnkinjom koja je do skoro ležala mrtva i gola u sobi iznad njega. Čak i u snu je osećao kako se ponovo uzbuđuje. Otvori jedno oko, ono vredno, pitajući se da li nešto da uradi po tom pitanju, ali ga je u tome sprečio zvuk koji je dopirao sa stepeništa. Neko je silazio. Pomisli da halucinira od pospanosti, ali niz stepenice siđoše Crnkinja i Visoki. Obučeni, čitavi i van crne kese, ovaj put.
Prolazeći pored pulta, Visoki reče: „Zbogom i hvala na gostoprimstvu!“

Pomislio je da bi trebao da se začudi, ali je u tom trenutku ugledao crnkinjinu zanosnu zadnjicu i mahinalno spustio ruku ka šlicu.

„Stranci. Čudni ljudi“, reče on i otpoče svoj posao.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 6:06 pm

Tokom citavog citanja ocekujem sta ce se desiti, prvo sam pomislila na
ubistvo, da se dave u kadi iza zavese a onda ti skreces paznju na nesto drugo,
posle toga dobija se ona prva misao koju citaoc ima u pocetku pa opet na kraju
nista, ispade sve kao jedan san, verovatno je on zaspao i sve ovo
sanjao...jel tako ?
Opisi su dobri, lepo vodis citaoca u razmisljanje
sve do kraja price, odlicno je kao i sve tvoje pisanije, ljubac...♥

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 6:09 pm

Možda je san... Možda i nije.

Želim da čujem šta VI mislite da se desilo? Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 7:38 pm

Наслоњени пишзољи на срце, једно другом.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 7:39 pm

Додуше, да имам траг барута, прсканја крви, пламен који је опрљио ......

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 7:42 pm

Možda i jesu bili naslonjeni na srca, tragična ljubav gospodara i roba style, ali šta ćemo sa onim delom da ih je recepcioner video kako odlaze? Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 7:47 pm

Ne ovo mi ne lici na san...prica je fenomenalna radi se o nekom zescem ludilu.A ludila ima vise vrsta tako da svako moze da ga shvati na neki svoj nacin.Mozda se radi o halucinaciji.
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 7:57 pm

Hmmm, za sada mi ovo ludilo najviše prija kao opcija Smile Hvala, Beskraj!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 7:59 pm

AlAnyah ::
Možda i jesu bili naslonjeni na srca, tragična ljubav gospodara i roba style, ali šta ćemo sa onim delom da ih je recepcioner video kako odlaze? Smile


Очи виде оно чега нема. Тела су ту, астрална пројекција, милион других прича.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 8:04 pm

Veruj mi dok sam citala pricu zaista sam je dozivela kao vrhunsko ludilo,kao neki vrh svih vrhova i ne mozes dalje.Pricu sam procitala vise srcem nadam se na mi neces zameriti jer ja sam je tako dozivela.Podsetiloo me je na nesto sto se zvalo... ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
AlAnyah

AlAnyah


Ženski
Broj poruka : 86
Godina : 34
Location : Beograd
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 8:07 pm

Srcem uvek i treba čitai, draga Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 8:20 pm

A mozda je sve to bilo demonsko prividjenje, tu ti obicno nastane krkljanac ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: 817300

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 8:32 pm

Nema ovde Tea nikakvih demona ja ih bar ne videh i ne doziveh u celoj prici ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_biggrin .Ovde barem u mom slucaju je cista i jako vidljiva situacija.Ovde u ovoj prici ostali su neke sekunde,minuti sati radosti [na malo cudan ali razumljiv nacin],u njima koje nista nije moglo da zamraci.Cak i sva ova zamrsenost.A sve je to pocfetak i kraj necega.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime25/5/2010, 9:22 pm

Pa tu je verovatno pocela neka druga prica, ko zna sta bi tu jos ispalo, cekamo nastavak ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_biggrin

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Empty
PočaljiNaslov: Re: ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::   ::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene:: Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
::AlAnyah - sva ružičasta i lepršava. Tema za sve srećne i zaljubljene::
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: