LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime9/2/2011, 6:40 pm

U tvojim snovima nosila sam najlepsu haljinu.U tim snovima najlepse si me ljubio i voleo.Bila sam tvoja zelja,pesma vihor radosti.Bila sam sve.A onda si pozeleo da taj biser izvuces i da snove pretvoris u stvarnost.Zeleo si da svoju zelju ispunis,da pesmu radosti otpevas...a ja,ja ti nisam mogla odoleti.Moj snu.Zelju sam ti ispunila,bolje da nikada nisam.Bolje da sam ostala tamo gde jesam.Tu bisernu haljinu si uprljao svojim krvavim rukama zauvek moje srce iscupao.I mene zauvek zatvorio u svoju tamnicu.Voleo si me ludo,neobuzdano zivotinjski.Nista nije bilo kao u snovima.Zeleo si me samo za sebe,zauvek zatvorena,kao ptica u kavezu.Godinama nisam znala sta je sa druge strane ulice.Nisam vise znala kako ljudi izgledaju.Osim tebe.A ti si sve bio samo ne covek.Oko ti je bilo stalno na spijunci,a ja sam zelela samo dah slobode.Na pocetku sve je bilo tako cedno,snovi su bili carski a sada samo molim noc da me uzme.Mislim da ne trazim previse?Zalutala sam u necije snove,izasla u javu i promenila smisao trazenja.Sada sam samo ubijeni ratnik molitvom.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 155670_182718685076043_164709013543677_706656_969607_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime9/2/2011, 6:40 pm

Rekla sam ti jednom davno secam se da je svetlost najaca od svega.Govorila sam ti dok sam se grohotom smejala da sam tvoja sudbina,i da nikada ni zbog koga nisam suzu pustila.Da sam tvoje podignuto sidro vecnosti,i da mi niko nista ne moze u zivotu.Mogla sam tada da upregnem kocije suncem,da izazovem svaku pticu u letu na megdan.O Boze sve sam mogla...Spvala sam i sanjala najlepse snove na tvom ogromnom dlanu.Bila sam ona palcica kojoj si sve dozvoljavao.A onda prigusen pisak.Casa koja se lomi na komade.Na hiljade sitnih komadica.Oglasen studen i mraz u ocima.Crna marama,crna haljina.I odsev vatre.Nikada vise rascvetana,nikada ona staklena casa vise sakupljena.Nikada vise zalepljena.Od tada zena svacija a u stavri nicija.Slepa i gluva osluskujem i ocekujem neprestano nesto sto je izgubljeno.Vise nema povratka.U zanemeli predeo zurim jos jedno miholjsko leto dolazi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime9/2/2011, 6:41 pm

Razbijeno se ne lepi.Gledala sam u zemlju,ne bi li nasla bar nesto od onoga sto je sa neba palo.Znam da nista sa neba ne pada,pogotovu za one koji su mrakom osinuti,koji u sebi vise nemaju ni trunke krvi...nemaju nista.Osim mrtve nade.U toj mrtvoj nadi traze za sebe,za svoju dusu bar onu kap svetlosti.Traze u toj kapi svetlosti bar necije lice.Da ociste otrov koji u sebi imaju,da i njima nekada srce ustrepti.Taj pogled,ta pitanja malo ko razume.Pokusavam da zalepim nesto sto se ne moze zalepiti,pokusavam od zivota da napravim mozaik,ne usepvam.Predajem se obavijena noci,bolujem i kopnim u zavestenim mislima.I mutim reku koju sam dotakla,pretrazujem beznadja i sve one vrleti ne bi li negde samo spoznala dah svoje duse.I pitam se po ko zna koji put.Odakle dolazi ova strava?Zasto toliko strepim i trazim nesto sto se prosto vise nikada ne moze izroditi u meni.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime9/2/2011, 6:41 pm

Da li treba pustiti sudbini da i ona nesto doprinese,ili se prosto prepustiti nekim stvarima i nazvati ih sasvim slucajnim?Nazvacu ih ipak slucajnim.To je prosto ona neizvesnost koja je postala istinita.Da li u njoj postoje ocekivanja?Postoje,malo su crnom senkom i tajnom obojene...ali ipak postoje.Osecam u toj slucajnosti radost,protkanu trenucima.Deo zivota koji je prosto natopljen morskom penom.I traje. Dokle traje i ta penusavost.Nada i u tim slucajnim stvarima tinja.I ona postoji.U njoj vidim jasno svetlost u vremenu koje prolazi.Definitivno nedam sudbin nista .Nedam joj da mi kroji vreme.Necu joj dozvoliti da me opija muzikom koja mi je negde zapisana.Jer hocu da se pustim zanosu pa makar je nazvala i patnjom.Ali to je zivot moj.
Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 63536_184498918231353_164709013543677_719481_3977224_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime9/2/2011, 6:42 pm

Jedno jutro unelo te je u moj san nedosanjani..I od tada nijedan park vise nije sklopio oci.U mojim ocima pronasao si i procitao onaj raspored zvezda koje sam davno pogubila.Jedan novi zivot pomalo zaboravljen si mi poklonio.A ja sam...ono sto sam cekala docekala.Skinuo si mi prvu pahulju s kose,nesto si pevao,voleo si me,znao si da me ljubis.A ja sam se pitala da li si ti moja prica koja je vec ispricana i nedorecena.Pitala sam se u strahu da nisi mozda neki oziljak prerusen.Pitala?Ali vise se ne pitam.Sada znam.Odvezao si pticu zavezanih kriila,naucio i pustio da leti.Pokazao si joj put,ali ona i dalje negde u dnu srca nije slobodna.Pretvorio si me u nevidljivu cesticu koja postoji samo za tebe,koju samo ti vidis i osecas.A ja sam tu,kruzim ovom olujom zivota.kruzim beskrajnim putovanjima kroz nemirno granje.Kruzim...lutam,ali svom srcu sam pronasla pravi put.Samo kroz jednu jedinu kap mesecine.
Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 71606_170597376288174_164709013543677_614013_95659_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime10/2/2011, 7:29 am

Znam da si me cekao u jednoj tuznoj i dalekoj misli.Bila je to noc koju
sam ja nazvala pokajnickom.A ti si je zvao nedostajes mi.Bila je duga i
mirna.Nista je nije remetilo osim mesecine.Vodili smo ljubav,onako
strasno a da nismo ni znali ko smo.Secam se rekao si mi:Zivot je
otkrivanje.A ti si onaj prolaz u kome sam te pronasao u samo jednom
tajnom znaku.Da li je ljubav bila tajni znak?Ili je u pitanju bila
strast,pozuda,nase nezadovoljstvo ili ko zna sta.Uspeo si da mi dodirnes
srce.Uspeo si a ja sam te lagala da ne znam da volim.Ucila sam znakove
gresnog zivota,i svaki trenutak koji nam je bio poklonjen ja sam ga
krala jer mi je bio potreban.Smeskao si se,ljubeci me,I zvao me svojom
poezijom dodira.U tom trenutku nasem,u tvojim izgovorenim recima
pronalazila sam savrsenstvo,ili je mozda u pitanju bilo samo moje
slepilo.Ma vise nista nije ni bitno.Kroz mene znam mozes sagledati samo
dno koje prati tugu.Ali isto tako mogu u tom nasem trenutku da ti
obasjam svaki san a da ti se krv uvek sledi od moje ljubavi.Zato ne
sagledavaj me kroz sve zvezde,jer ja nisam bilo koja.Sagledaj onaj vrh
jer u njemu cu sacuvati pogled tvojih ociju.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 64393_165143096833602_164709013543677_577225_1094561_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime10/2/2011, 6:14 pm

Umoris se od ponavljanja,zamena koje to nisu.I nikada nece moci biti.Pokusavas da na vrh igle svoje stanje svesti dovedes u red,ali shvatas da ni to vise ne uspevas.Palim vatru i pokusavam poslednji korak, da podgrejem ono sto je prosto nemoguce vise grejati.Reci se mnoze,misli se roje.I napokon vidim stvarnost onakva kakva jeste.Shvatam da sve ono sto je zapaljeno,jednom mora da izgori.Da tek posle takvog pozara tvoja svest moze da ima racionalnu moc rasudjivanja.Zar je moralo sve to da se desi da bi se doslo do takvog zakljucka?Izgleda nekima jeste.Neka mi oproste svi, izabrala sam samocu-to je za mene jedina sloboda.U njoj sam pronasla jasnu svetlost vremena.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime10/2/2011, 6:16 pm

Putnici smo vremena, svaka raskrsnica je u nasim dusama, kao sudbina, izbor u nasim rukama.

Ova misao me ponese cesto,a onda shvatim jednog momenta da koliko god mi putujemo kroz neko vreme,vreme nas sve brze i brze gazi.Pokusavam da ga stignem,ali vise ne mogu.Jer trka nije jednaka.u toj trci vidim svakog jutra jednu novu boru,mozda po neku sedu...i pustam ga da ide prosto ispred mene.Ne da se predajem,prosto sam pokosena u geografiji citavog ovog nemira.Raskrsnice stalno stoje u dusi.Ali koliko god da lutas,svako od nas pronalazi svoj neki put.Mozda je taj put i kriv,ali na tom putu ti je sve.I jutro koje svice,i ona tama i mrtvilo koje povremeno naidje,i krik i urlik sve je tu.Da li je to ipak sudbina,i da li smo mi ti koji svoje izbore nosimo u rukama.Slucajno sam shvatila da ova teorija ne pije uvek vodu.Zbog te nazovi sudbine skupljala sam mnogo puta u zivotu zrnevlje.gorela usnama i zaobilazila srce.Onda kada sam oplakala mnoge grobove,kada sam dotakla samo dno.Rekla sam sada samo mogu sebe da vucem za kosu...za ruke i da krvarim jer sam dusu okupala srcem.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 154682_181599738521271_164709013543677_697754_5984003_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime10/2/2011, 6:16 pm

Sve ređe se opiremo i sve ređe padamo, naučili smo kako da ublažimo pad. Ustajemo i pomislimo, moglo je biti i gore, dobro smo prošli.


Naucili smo kako da ublazimo pad,ali trebalo je pre toga nauciti kako se podici od tog pada.Jer to je u stvari lekcija koja prethodi padu.Trebalo je nauciti primiti toliko udaraca,odoleti njima i ziveti sa time.Svako ustajanje je mnogo lakse i bolje od sedenja na tom mestu,ali kroz glavu vam prolazi ponovo nova misao jeste moglo je biti gore,ali ko zna da li i nece biti gore?Sta cu ako jedno ne budem uspela da se uspravim ako ne budem mogla reci ovaj put sam dobro prosla?Sta onda?Ne shvatam vise nista,valjda sam umorna od silnih misli koje stalno misle.Bojis se prosto da jednom vise neces dobro proci,shvatas da u samom vazduhu svest ti se polako mrvi i da prosto postajes jedna pucina bez tela.Sve u zivotu znam,osim jedne stvari kakav ce biti kraj.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 154682_181599745187937_164709013543677_697756_2289325_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime10/2/2011, 6:17 pm

Na uzglavlju još toplom, treperi uzdah, miriše noć u odlasku, tvojih koraka.


Svod nebeski je hladan,jer sam znala da je ovo poslednja nasa noc.Precutno smo imali dogovor.Uzglavlje je jos uvek toplo,toplo je i dan danas a toliko od tog tvog poslednjeg koraka je proslo.To vece za mojim krikom cutanja presekla se i ona najotrovnija guja koja je to vece lezala u travi ispod moga prozora.Onaj orao koji mi je lezao u grudima i dan danas me svojim krilima tuce.Tuce me posle tebe ceo zivot.Dozivala sam te,ali stajala sam u mestu,zvala sam te u onoj samrtnoj borbi same sebe.I najgori megdan vodila sa sobom.Koja sam ja kucka,koja potpisuje svoj sopstveni testament.Sve sam mogla spasiti,ali nisam.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime10/2/2011, 6:18 pm

Bežao si u nazad,sluteći da mene tamo biti neće.

Bezao si stalno u nazad,ne zato sto si slutio da tamo necu biti.Nego si znao i bio si siguran da me tamo neces naci.Tvoj ovozemaljski lik mi je uvek bio jasan,ali ono sto si nosio u sebi nikada mi nije bilo jasno.I onda kada sam te upoznala nazvala sam te noc zalosnom,i svoje srce pretvorila u glecer.Imala sam samo jednu misao svetlu,da cu uspeti da te promenim ali zauvek si ostao moja misao sumorna,onaj mac u kamenu koji nikada nisam uspela da izvadim.Idi...idi od mene,nemoj vise da bezis pobegni vise jednom zauvek.Prestani da hodas jedan korak unapred,dva unazad i ne sluti vise nista jer sledeci put ako budes pozeleo da se vratis mene vise nece biti.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 156225_181611431853435_164709013543677_697794_6607393_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime10/2/2011, 6:19 pm

Kamen sam postala,kada me je tvoj jauk oplodio mrakom.Kada si u moj zivot uneo umesto sunca samo tamu i mrtvilo.Da li je potrebno uopste opisivati tu tamu i tu noc,kada sam dogorevala kao sveca.Kada sam buncala u svojim sopstvenim kosmarima,a ti si u meni otkrivao jos jednu zabludu.I nista nije ostalo,ne vidim vise horizont na vidiku,ne vidim vise ni sjaj jer oci si mi iskopao,srce si mi izvadio i u blato gurnuo.Ostale su samo kosti koje polako zub vremena nagriza,prah pepela sa nejasnim pokretima i dno na koje si me povukao.Da li je to bila tvoja namera?Da li si u svemu tome uzivao dok si me vukao?A znao si koliko je more duboko.Znao si.Samo si zaboravio da neduzne glave uvek isplivaju,da sam splela cvor i uhvatila se za sidro spasa.Zaboravio si,jer nikada o meni nista nisi ni znao.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 66810_181884085159503_164709013543677_700080_7555976_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime10/2/2011, 6:20 pm

Mislila sam dugo da je moja moc na usnama,onda sam shvatila da nisam upravu,ono sto je kod mene bilo mocno i razoruzavajuce je upravo ona rec...neizgovorena a i ipak negde u vazduhu naslucena.Ta rec je bila moj strah,ocaj,beznadje,bes,radost i sreca.U tim neizgovorenim recima ponovo sam se radjadjala i umirala u nekom medjuprostoru.U nekom vakumu samo meni poznatom.Shvatam da vreme koje prolazi pored mene polako tece,imam osecaj da se ponekada gasi i da sam u nekim situacijama tako nemocna da upalim barem tu svetiljku.Da mogu sve a u stvari da ne mogu nista.Ako budes naucio moj razgovor tisine,moje cutanje moj neki drugi svet.Videces i onu moju svetlu tacku koja se pojavljuje,koju ces samo ti razumeti na nekom mom horizontu u sopstvenom tunelu.
Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 163024_188486077832637_164709013543677_757035_7784532_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime11/2/2011, 6:13 pm

Da li mozemo da usporimo sat u vremenu koje prosto trci,juri i na kraju nas mimolilazi.Da li mozemo da zaustavimo vreme koje nas gazi ne pitajuci nas da li zelimo.Da li nas uopste iko vise za nesto pita.Koraci mi zbog toga postaju kraci,misli sumorne i pogled uvek uprt u neku daljinu tuznu.Taj sumorni pogled mi je prosto ostao u amanet.Nosim ga svuda sa sobom,a ja sam sve teza i teza,sve ljuca i ljuca.Snove nikako ne mogu da vratim unazad jer su i oni mrtvi kao sto sam i ja.Sta na kraju ostaje samo prosjak koji drzi sesir i moli na svom putu da ga neko sretne,da ga neko barem primeti i u njemu ostavi malo svog osmeha.Mozda da mu pokaze put u jednom prostoru i vremenu u kome se izgubio.Bolovi u glavi,nemir i kosmar...mucenje u snu,stradanje na javi.Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 155963_180033508677894_164709013543677_685173_8111171_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime11/2/2011, 6:14 pm

Mnogo toga Gospod odredjuje.Ali ja sam ga izgleda previse naljutila.Okrenuo mi je ledja i imam osecaj da me je pustio da sama plivam u ovom svom zivotu.Kada mi je govorio nisam ga slusala,u stvari nisam ga razumela.Ili nisam htela da ga razumem.Kada mi je govorio da nam je svima nama tamo negde zapisano,nisam mu verovala jer sam mislila da sam svima ljubimica zivota.Tako sam se i ponasala.Mislila sam da sam ja zivota smeh,oblak po kojem se plovi...mislila sam.A onda opasan put krece.Kolebljiva iskusenja,tezina zemlje i kamena,surova tama.I lice koje ima neki drugi oblik.Bujica koja me polako potapa,trudim se da ispivam ali sam izgleda los plivac.Nista se vise sudbonosno u mome zivotu nece dogoditi jer sam izabrala nevidljivo kolo u kome se osvrcem i pokusavam da stignem do cilja koji je uvek u pogresnom smeru.

____________________________________________
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime11/2/2011, 6:16 pm

Zasto si izabrao da bas ja budem greska necijeg zivota.Zasto si izabrao da neko meni bude greska zivota.Zasto si mi oduzeo sve ono sto sam volela,i ostavio mi samo pored uzglavlja molitve,pokajanja i veru.Prestala sam vise da se molim,u pokajanje sam prestala da verujem od onda kada sam izgubila sve ono sto mi je davalo nadu.I sada mi kazes da smo mi krojaci sudbine,ko je onda moju sudbinu ovako nakaradnu onda krojio bez moga pitanja.Kako je smeo?Kako se samo usudio da pomisli tako nesto da uradi.Nista nisam mogla spasiti jer nista u svojim rukama nisam ni drzala.Ostavili su mi samo kameno uporstvo.ostavili su mi ono decije verovanje i nagon da samo prezivim.A sta je sa snagom?Hoce li neko uspeti da mi usadi kompas,da mi ulije tu nadu.Da onda barem kada usnim nijedna vise ptica ne preleti mojim secanjima na svim onim nadgrobnim plocama.Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 62390_164712070210038_164709013543677_573941_6205189_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime11/2/2011, 6:16 pm

Utopljenik sam,ali onaj sto se bori, udahnula sam vazduh i idem ka obali.Slusam blazene note posle svih tih mina i jauka.Uspela sam da udahnem taj vazduh meni tako potreban...uspela.Nisam vise na onom tihom gubilistu,vise se ne predajem.U meni ima snage za borbu,u meni ima snage za ljubavi,ziva sam.To sto su na kozi tragovi zivota koje me nisu stedeli,neka mi nesudi niko povrsno i pola zbog toga.To je moj izbor,to je moja opomena.Sjaj srme bdi nad mojim pokajanjem.Ta slamka neka otplovi zauvek,jer ovaj neotkriveni rebus je prestao da luta,prihvatio je ruku spasa i cuti.Sija, zadovoljan i polako nestaje u neka lepsa i svetlija jutra.Ne lutam vise u promeni smisla,ono sto sam trazila napokon sam nasla.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime11/2/2011, 6:17 pm

Doci ce prolece,novo radjanje,budjenje...ali nijedno nece biti kao sto je bilo ono prolece kada sam te upoznala.Kada sam se u tom prolecu ja ponovo rodila,probudila iz dubokog sna i zavolela.Sva ostala proleca koja budu dolazila pamticu ih i ljubomorno cu ih cuvati samo za sebe.Zato ne zelim da budes u mome zivotu secanje,zelim da trajes u meni,zelim da se budim pored tebe,zelim da me ljubis i dalje kao sto me niko do sada ljubio nije na onim nasim stepenicama,kada si mi krao dah,na onoj nasoj klupi kada si me ucio nekim pomalo zaboravljenim stvarima.A sreli smo se na putu izmedju da i ne.Kroz zivot i vreme koje ne mogu da objasnim nikome/Sreli smo se na putu radosti i tuge i skrivamo jos uvek sutrasnji osmeh.Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 33457_164712340210011_164709013543677_573943_5808409_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime11/2/2011, 6:18 pm

Ma da li san moze da boli ovoliko?Moze,kako da ne.Zato sam ja svoje snove izgubila na nekom putu,vise se nesecam ni kada ni gde.Secam se samo kosmara,i groznih nocni mora.Secam se da sam se u njima budila u bunilu i najvecim mukama.Taj neko ko mi je pokupio snove nikada mi ih vise nije vratio.Zauvek ih je pone sa sobom.Ostavio mi je sebe u njima,kao opomenu,kao kaznu da ga uvek pamtim i nikada ne zaboravim.Ostavio mi je tamu i mrtvilo umesto sunca i svoju poslednju igru koju je odigrao.Da li je vise potrebno da kopam po secanjima da bi sebe negde vise dozvala.Nije.Vrati mi moje snove,znam koliko si mi zavidio na njima.Vrati mi miran san.Prestani vise da me vuces na dno.I onako mi je more suvise duboko.
Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 62926_164712543543324_164709013543677_573950_120157_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime12/2/2011, 3:22 pm

Zrnevlje peska pokupim i nanizem kao secanja pa u kovceg...
Kovceg mi je vec prepun uspomena,nema vise u njega mesta.Postaje u trenucima tezak i pretezak.Ponekada kada ga otvorim mogu da cujem,da osetim onaj vetra koji sam najvise volela da duva i da mi mrsi kosu.Mogu da osetim sum jesenjeg lisca i da cujem tako poznate korake koji su dolazili...i zauvek otisli.Mogu ali ne zelim vise da skupljam zrnevlja peska.Hocu samo da zatvorim oci i da dremam.Ne zelim i ne mogu vise da sanjam.Hocu da zivim,kao da mi je svaki dan poslednji.Ne zelim da mi zivot izmakneJer napokon sam uspela da dotaknem pogledom oblak plavi,i uspecu sva nebesa ovoga sveta da zapalim.A sve te drage uspomene,koje te ipak negde nekada pritiskaju ponovo cu vratiti u onaj svoj stari kofer uspomena odakle sam ga jednog dana snela.Jer u mome zivotu je jedna nova etapa zivota pocela.Hocu da zivim samo za danas,i za ovaj trenutak.Jer i trenutak zna da nekada bude vecnost.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 69448_167732393241339_164709013543677_594217_3418439_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime12/2/2011, 3:23 pm

Moram,hoću samo da zatvorim oči i da dremnem.

Hocu da zatvorim oci i da dremnem.Ponekada pozelim i da se ne probudim..Pozelim da me tamna noc zagrli.I da zauvek legnem pokosena tamom i mrtvilom umesto sunca.Mozda u tom mrtvilu tame uspem da zavrsim onaj zapoceti san koji moze da stane u sliku.Da,sliku u onom cadjavom ramu.Gde su nijanse pokreta meni najasnije.Gde je obnazenost -obnazenost i nema lazi,nema neistine nema prevare.Hocu da u tom zavrsnom snu odigram svoju poslednu igru.Hocu da matiram,i da zauvek stavim potpis usana na svim onim ogoljenim zivotima.Nema belezaka,bespotrebnih zapisivanja.Ovo je vrt mrtvih.Odakle miris nikada nece sleteti na niciju kozu,ali ce mnogi osetiti onaj krvavi ugriz -onaj oziljak,beleg koji ce biti moja posveta.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 71550_168898559791389_164709013543677_602695_1028671_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime12/2/2011, 3:25 pm

Gde sam? Pitam se dremljiva...

Posle tolikih padova,dizanja molbi vise neznam ni ko sam ni gde sam.Menja se svetlost i tama,dezorjentisana sam u prostoru i vremenu i samo se batrgam u vlaznoj kaljuzi.A onda brojka srecnosti ono 009.Sasvim nevidljivo uhodavanje,i kotao jednog odbljeska.Nevidljivo si se popeo do mene,i izvukao me zauvek iz tog blata.Pocela sam bar u snu da putujem,ti snovi sa tvojim dolaskom su bili moji begunci koji su me stitili i pratili.Bio si moj kralj,a ja ono dete koje prvi put nije placalo kartu za srecu.Uzimao si me u tim snovima kada si hteo,kada si zeleo...onako umoran sa puta.Osecala sam na tebi miris onih jeftinih zena koje si samo uzimao usput da bi svoje potrebe zadovoljio.I vracao se meni.Mene da volis.Svaki tvoj dolazak za mene je bila sreca,svaki tvoj odlazak je bila moja strepnja i tajna.A sve je to ipak bio samo jedan san.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 67420_168901423124436_164709013543677_602722_6603940_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime12/2/2011, 3:26 pm

Noć duboko gazi ka novom danu..

Pogled mi se gubi u nekom novom svitanju,budim se dodirima sna.I od zla me cuva
samo jos jedna nova zabluda.Koja je ovo vec noc po redu koja gazi ka novom danu???Kuda idu sva ova nova jutra kada oko mene su samo mine i jauci.Gde su nestale sve one blazene note?Gde je neswtao onaj violinski kljuc?Samo prazni dlanovi,na kojima su oznake.Da li neko zna da cita mozda sta pise?Da li ima nekog svetog proroka koji ce proreci nesto putniku bez kraja.Jos jedan potpis ostavljam usnama.Zasto me pitas,da li imam uopste povoda za to?Imam,ovo cvece nekada nije odavalo tugu,nije pisala stihove koji su je opisivali.Iz kojih se nesto ikada moglo saznati.Sada pise,sa ispucalim usnama,izvlaci paralelu i orobljava svoje strasti iza zatvorenih vrata hrleci u neki novi dan.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 74017_175041402510438_164709013543677_648143_2093760_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime12/2/2011, 3:27 pm

Ogoljena do gole kože,pročitana kao knjiga izlizanih korica,stojim odbačena.

Tu procitanu,izlizanu knjigu koja je stajala odbacena na polici ormana jednog jutra sasvim nepoznati stranac sasvim slucajno je podigao sa police i poceo da je cita.Da li ju je podigao zato da bi samo izbrisao prasinu sa nje,ili zato sto mu je zapala za oko medju svim tim ukoricenim knjigama koje su samo paradirale na rafu.Svaka peta stranica je bila pocepana,ali on ju je uporno citao i slagao kockice koje nedostaju.Knjiga mu je bila sve zanimljivija i zanimljivija.Polako je poceo oziljke koje su bile prerusene u tajne da pretvara u ljubav.Nista nije govorio samo je cutao.Skupljao je njene snove i unosi neku svoju pricu.Unosio je dah i poceo da zivi kroz zivot i vreme Pretvarao je nevidljive cestice u neki sutrasnji osmeh.Knjigu je poneo sa sobom,poneo je potopljenu kupoli neba da pokusa tu zebnju sacuvati od ponora.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 66374_170030366344875_164709013543677_609822_7224466_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime12/2/2011, 3:28 pm

Sat je stao.Sa tim satom secam se nekih kojima je i srce stalo.Prestalo je i srce da kuca.Prestao je zivot da postoji,izgubio je svaki smisao postojanja.I samo beli zidovi.Zidovi koji nemaju izlaza,nemaju prolaza nema vrata.Tako bi potrazio kljuc svoga resenja,ali i kljuc se izgubio u samo jednom pogresnom koraku.Pogled prazan,zatupast koji opet gleda u te bele zidove.Trazi u njima bar jedan mali obican znak za svoje resenje.Okrece se u krug i trazi svetlost u tami svoje glave.Nema pitanja,nema odgovora samo praznina koja te vuce sve dublje i dublje.
Razgovor koji vodis sam sa sobom.Zelis da zivis,a mrtav si.Pada pogled na ruke,shvatas da imas usta i grozni vrisak koji te prosto gusi.Taj vrisak ti vraca slobodu i shvatas da za svaka vrata ima kljuc,samo treba pronaci izlaz.Shvatas da neutesnoj melahonliji pogubljenja u tvome zivotu nema mesta.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 155805_181683468512898_164709013543677_698331_964088_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime15/2/2011, 11:10 am

Pustara od života je iza nje.

Da li treba krenuti napred i zaboraviti sve ono sto je ostalo?Da li treba i da li sme dati sebi covek novu sansu a opet ne pogresiti.Mozda i ta pustara zivota je u stvari nirvana naspran neceg novog sto te ceka,sto te mami i zove.A izlaz jedino postoji preko neba,tu postoji trag jedne kapije,gde zive samo zvezde.Volela bi i ja da se uspenjem i da probam da zivim njihov zivot.Barem jedan dan.Grozno je imati toliko misli a sve misli su samo kamen spoticanja.Kajanje uvek ostaje.Ako pokusam ne znam sta me ceka,ako ostanem pustara zivota je ono sto imam.Ponovo osecam onaj otrov koji mi struji umesto krvi.Osecam samo srce koje je ustreptelo,ali ne smem da ga pitam kuda me vodi?Kuda bi me povelo?Pogled i pitanje.Ne zelim da se predajem,ali ne zelim ni da se smejem,ma ne zelim vise ni trenutke.Jer nista ne znam kuda ce me sta odvesti.Definitivno odricem se svega,odricem se svoga prostora.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 182885_201327739881804_164709013543677_861006_170130_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime15/2/2011, 11:11 am

U onoj nadi koja je zablistala u srcu.A sta je to u stvari nada?Mozda jos jedna varka,jos jedan trik zivota koja odlaze trenutke i daje ti vremena da poverujes u nesto cega nece biti,jos jedna laz za budale koje nemaju hrabrosti uzeti stvari u svoje ruke i krenuti napred.Nada-ludost..A ja ga vise nemam.Nemam jer ja sam vec onaj hrast koji je opasan sa tri stoleca,cija su secanja vec pomucena i samo ocima kolutam.Vise ne ocekujem neocekivane stvari jer sam postala kao list koji polako pada i koga sunce pece.San koji je zauvek nestao.Patnja koja se u klupko pretvorila.Suza koju je rdja nagrizla.A jednom davno je poverovala u necije srce i u njegov sjaj.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime15/2/2011, 11:12 am

Razbijeno ogledalo u hodu.

Razbijeno ogledalo u hodu pokusavam da sastavim.Previse je onih sitnih delica,misao koja mi ne da mira.Deset godina nesrece.Ko ce jos toliko godina da izdrzi kosavu nemira.Izdrzacu je na to sam navikla.Ponovo skupljam delice i pokusavam od njih da napravim mozaik,bocka me staklo,prsti su mi krvavi ali ne boli.Boli pomisao na prazninu na onaj prazan vakum koji se cuje negde u mojoj glavi.Smetaju mi zvukovi koje ne razumem,smeta mi vreme koje mi ne znaci nista.Ma sve mi smeta jer vise u nista ne verujem.Obuzdavam staklo koje mi se nalazi u rukama,stezem ga sve jace a bol ne osecam.Ponekada i tisina ima ima vecu tezinu od bilo koje reci izgovorene.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 180344_195961377086520_100000179770377_818147_8111600_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime15/2/2011, 11:13 am

Novi dan koji
sam sanjala o kome sam mastala o kome sam toliko dugo mislila.Pokusala
da samo u tom jednom novom danu budem ponovo rodjena.Pokusala i u njemu
se zauvek izgubila.Ponadala sam se da sam sve decije bolesti
prelezala,ali nisam znala da mi se samo jedna jedina ponovo
povratila.Ona koja mi je napravila oziljak koji i dan danas nosim.Valjda
zato zivot vise i nedozivljavam nesto previse prisno.Postala sam grom i
strah gospodnji,oni koji misle da me poznaju zive u zabludi,oni koji me
ne poznaju pokusavaju ali me se brzo klone.Jer sam postala veleposednik
svih tudjih osecanja,i tebe moja tisino ove decembarske veceri.Jer niko
vise ne moze dopreti do moga sveta koji se sastoji od nedokucivog,sada
vec nedorecenog.Do mog sveta bola u krugovima cistilista.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime15/2/2011, 11:14 am

Izbor nije bio na nama.Ali svaki taj izbor je svima negde nekada zapisan i samo ceka da se knjiga otvori i da krene prica sama.Upamtila sam neke stvari i nikada ih ne mogu zaboraviti.Kazem desilo se...ma nije bitno.Ali to nebitno je u stvari nesto sto ne prolazi.Nemas svoj mir,gorcina steze.rane zavijas i krpis i pokusavas ozeblo mesto da zagrejes.Trnje vadis pincetom pazljivo jer je vec zaraslo u meso.Ostro je i bolno ali je tvoje.Okreces glavu da ne bi gledao svoje sopstvene tragove koje krvare.I vise ne trazis nista.Vise mi se nista ne mili.Zivot dozivljavam kao robiju i ne zelim da mislim o njemu.Trnje i zrnevlja peska svakodnevno vadim ispod svojih ocnih kapaka jer sam se toliko prasine nagutala.Polako gubim vid,srce mi je bolesno ali izbor nije bio na meni.Tako mi je sudbinski predodredjeno.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 180903_155834234470406_119640298089800_299901_2850077_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/2/2011, 6:13 pm

Kada se stisa bura,kada sve rane zacele i kada sve boli odbolujem da li sam sposobna i jaka da sve uspomene zauvek zakopam iza sebe.Koliko god zaboravljala ovu beznacajnu pricu koja je imala i svoj pocetak i kraj.Pocetka cu se uvek secati,a kraj...ako ne zakopam unisticu samu sebe,sagorecu u tom kotlu gde sam se kuvala svih ovih godina.Hocu pepeo da rasturim,da nedam bolu da me savlada,i hocu ponovo onu radost da osetim u sebi.Jos uvek ima vatre u mom srcu.U ime ovoga zivota,moram da podignem glavu.Da ponovo zavolim...i volim.Imam pravo da osetim pozar koju samo zena moze da nosi sa sobom.Od sada bicu za gromove stit,za sve bolove stena.Da zivotnu mrezu ja pletem da ulovim druge ali da nikada u nju vise neupadnem.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/2/2011, 6:14 pm

A noci su tako duge i preduge,ponekada ti se cini da nemaju kraja.Valjda u toj samoci razmisljas samo o vremenu koje je proslo.Prebires po recima koje si nekada davno izgovorio.I zivis za neki trenutak koga si se uhvatio.I nepustas ga kao najdrazu igracku.Taj trenutak prosto postaje stvar koja te uveseljava dok cekas zora da svane.Secanja se mute,hteo bi da se setis svake cestice svega,a onda polako pocnes da prebrojavas godine.I hvata te panika.Svuda oko tebe je samo analiza koja polako pocinje da ti se mota po glavi.Jos jedna besana noc,koliko sam ih do sada imala i koliko cu ih jos imati.Seta koja me razdire,vise nemam nikoga i nista osim svoje sopstvene samoce i starenja koje je prosto naletelo a nisam mu se nadala.Prebirem zrnevlje peska po svome dlanu.Moj zivot.Moj svet stvarnog u nestvarnom.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 180613_201784499836128_164709013543677_864466_8183003_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/2/2011, 6:16 pm

Prepustam se cesto notama tih oblaka koji me vode ne pitajuci gde,kome i zasto.Zmurim u njegovom plavetnilu i radujem se sto mogu da osetim tisinu i mir koji su vec zaboravljeni.Osecam u toj tisini boju koja me kupa i obavija u svoje najneznije plahte,prosto kao da mi daje krila da se vinem pod same oblake.Dodirnuti vrh tisine je moja jedina zelja.U njoj pronalazim radost,koju raznosim po celom svetu.Osecam vetar koji promice pored mene u samo jednom jedinom naletu.Razgovaram sa pticama i osecam ljubav koja je neopisiva.Koja me ispunjava u svakoj pori moga postojanja.Volim i noc koja polako dolazi dok ja plamtim po njenoj vasioni.Osecam smiraj cak i dok gromovi tuku jer imam stit za sve bolove.Stena sam.
Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 150372_174130779268167_164709013543677_641004_390856_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/2/2011, 6:17 pm

U mom svetu, skrivenom od drugih.
Mozda nikada ne bi pricala jer bi naletela na poglede nerazumevanja.Mozda bi samo utihnuli pod jezivim svodom moga neba,i mog vazduha.Jer sve je okrenuto naopacke.Tako mi odgovara.Zato mi nedirajte moj svet,i ne trazite od mene da budem deo vas.Jer to ne zelim.Slikam i dalje teskobu jedne price koja sada vec bunca.Pomislice neko da sam u zabludi,ali ja je volim jer se sa njom sporo krecem.Volim svoj svet u kome igram igru zaborava buducnosti i gasim nad njom i svoje poslednje svitanje.Zato pletem dzemper,rukama ovim krvavim za tebe mozda ces se nekada vratiti.Jer jedino si ti moj svet znao razumeti.Sidro necu bacati jos uvek na dno,a svi koji me vuku u te dubine neka se ne boje isplivacu iz njih.Jer i krst koji nosim na sebi laksi mi je od oznaka koje vidim,od laznog morala koji je svuda oko mene.Jer moja bosa noga ostavlja odsev samo u tvome srcu koje znam da gori.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/2/2011, 6:17 pm

Stala sam u red koji je tog dana bio toliko dugacak da sam se i sama iznenadila.Svi su cekali kartu toga jutra za jug,a ja sam cekala kartu koja nije povratka imala to je bila ona karta koja je vodila samo u jedan pravac.Nije mi uopste bio bitan pravac,jer kada znate da nemozete neke stvari vise vratiti tako vam je sve jedno i kuda idete.Nekako sam se docepala te jedinstvene karte.Pitate me,da li me je bio strah kada sam krenula?Ne,taman posla prosto sam osetila neko olaksanje,koje je bilo neopisivo.To je bio put koji me je napokon spustio u moje utociste.Koje je smirilo moju cud i zauvek mi izbrisao sva secanja.Zelja cak za povratkom nije ni postojala.Cak se nisam ni osecala da sam zalutala.U takvoj promeni sam pronasla smisao.
Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 162789_180660915281820_164709013543677_690686_36461_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime17/2/2011, 7:32 pm

Oblacila sam tu belu haljinu,ne znajuci da ce me ona zauvek odvesti u
carstvo mraka.I sada slobodno mogu da govorim o tome,jer sve sto je lepo
ostalo je iza nas.Ne zelim da pamtim ni one ruzne ni one lepe stvari.Ne
zelim da se secam da si ikada u moj zivot uzetao pre toliko godina.Da
sam pored tebe postala samo stvar koja je upotrebljiva,ugljenisana i
ledena.Ne zelim ni da te se secam,jer u stvari covek ni netreba da se
seca sitnica,a ti si samo bio trunka moga zivota.Prelezala sam pored
tebe sve one decije bolesti,sada sam pelcovana i prelezala sve ono sto
se
prelezati moze.Zauvek sam skinula tu belu haljinu,zapalila je na
zgaristu uspomena kao da nikada nisu ni postojale.I zaboravila da moj
svet nikako ne mozes i ne smes biti ti,jer nisi nikada naucio lekciju
kako u stvari covek treba biti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime18/2/2011, 6:50 pm

Odlazila sam poslednja, pazeći da nikoga nema iza mene.

Upravo
tako odlazila sam pazeci da nikoga nema iza mene.Kao da ce taj poslednji
talas da mi oduzme sve.A morala sam nesto da zadrzim,nesto da
ponesem.Sada kada odlazim.Mozda da samo pokupim onu suvu travu i ono
suvo lisce,da promenim vodu.I da onda polako krenem.Cinilo mi se da u
tom trenutku za mene nije postojao ni prostor ni vreme.Bila sam toliko
umorna,osecala sam nesnosni bol u glavi,u dusi.Ali suza se nije smela
pustiti.Moram ovaj bol da odagnem,sudar u komori i predkomori.Mulj i
pesak u svakoj mozdanoj vijugi.Odlazim sada prvi i poslednji
put.Povratka vise nema.I neka me niko ne prati,i neka niko ne ide iza
mene.Od sada sam bila samo vasa,sada sam svima tudja.A to se ne usudih
reci.Jer cete prepoznati bol u ocima koje ne mogu da sakrijem a moram.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 69388_168921763122402_164709013543677_603036_6275474_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime19/2/2011, 7:08 pm

Odagnucu sve sto mi je drago od mene.Barem je meni to lako,to znas i
ti...to znaju svi.Jos jedan pogresan korak,jos jedna tvoja pogresno
bacena karta na sto i postaces samo jos jedna pozutela uspomena na
tavanu nekog mog spomenara.Tvoje srce neka me voli,neka me moli.Nema
vise oprostaja.Samo cu te zamoliti da nestanes.Bez previse prica,bez
razgovora.Nestaces kao san koji nikada nisam sanjala.Reci cu
ti...idi,samo idi ne okreci se.Zavrsi taj trag zapoceti,i kreni polako
da prevrces po svojim rukopisima da bi primetio svoju gresku.A greska
je bila u sekundi,ne u satu ne u vremenu.Vise nema prastanja.Tvoja suza
nikada necu biti.Jer ona nagriza,kao rdja.To ti ne zelim.Bicu tvoja
patnja,tvoja bol ona sarka koja ti nikada nece dati mira,jer mir nikada
vise u sebi neces pronaci.Patnja jesam...tvoje vecito secanje.Izmedju
onoga da i ne.


Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 183007_156721754381654_119640298089800_303811_5301928_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/2/2011, 8:22 pm

dodirni me makar jednom recenicom strasti,videces koliko gresis,videces koliko ti uzvraceno moze biti,pokusaj....samo pokusaj...

Zasto
ne pokusas?Znam da to mozes,znam da isto osecas sto i ja.Ja nemam
hrabrosti,da izgovorim tu jednu jedinu rec koju si uspeo u meni
razviti,jer je nikome dugo nisam izgovarala.Reci je.Nekosta
nista.Videces koliko ti uzvraceno moze biti.Pokusaj...samo pokusaj.Znam
da ti nedostajem kao i ti meni.Ali pitam se da li to nedostajanje nije
samo trenutak naseg nezadovoljstva,mozda je u pitanju tvoj
hir.Mozda...da pustimo vreme i neka nam ono da odgovor koji ce nas
povesti na onaj ispavni trag.Ako u svemu ovome ima
ispravnosti.Cekacu.Mrtva nisam,voljena jesam samo ne pokusavaj da trazis
svoj zalutali smisao u meni.Ako je to u pitanju promeni smisao
trazenja.Jer onda sam ja za tebe samo jos jedna zabluda.Koja tisinom
koraca.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/2/2011, 6:14 pm

Sad krvari željna a ne ispunjena, ne mogu da te ljubim ovako ranjena.

Pusti
me...daj mi malo prostora i vremena.Ponekada sam i sama sebi
strana.Pusti me...ne trazi od mene da te ljubim ovako ranjena..Jer to ne
bi bila ljubav iskrena.To bi bila samo uteha koju bi u tebi
trazila.Sada sam samo lice bez imena,igra bez plamena,oznaka.Prah na
zgaristu jedne etape zivota.Da li ti tako nesto uopste
treba?Razmisli,odluci u meni jos tinja negde daleko,duboko osmeh koji
nije sahranjen,nije ubijen.Sacuvan,samo treba da je otkriven.Imaj
strpljenja...ili pusti me.Da nastavim tamo gde sam stala,hodajuci po
staklu onako krvavih tabana.Izgubljenog lica bez imena.I ne shvataj ovo
kao poziv za ljubav,jer ja vise nista ne pozivam,nista ne dajem...samo
uzimama.Hodam po staklu nagrdjena i mislim da u mome srcu vise nema
mesta lepim recima.Moj vostani ponos,i jalova snaga mi kazu da nade vise
nema.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 185876_1743468780935_1065202041_1922279_5426855_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime27/2/2011, 7:35 pm

Ako je moja dusa razglednica,onda sam ja samo prolazna stanica celoga
ovoga zivota.Koja hoda rasirenih ruku bez snova,bez odredjenog puta,po
stazama koje vode samo u jednom pravcu.Bez bojazni da ce biti
dodirnuti,milovani jer ona to vec dugo nikome nije dozvolila.Jer hram
oko sebe je zazidala i krenula putem bola i ponosa.Ljubav je bacila
ispod nogu kao izvinjenje jednog zlog doba.Oguglala od emocija,izgovara
samo reci prezivljavanja i misli o stvarima koje samo moze sustignuti
vreme u trenutku.Misli joj vise nisu svetle i plave,njene misli su sada
tuneli strave.I vise joj koraci nisu glavni krivci,jer oplakuje onaj
protok peska koji joj je prosao kroz ruke a da ga nije ni bila
svesna.Nije ga uspela zadrzati,nije se znala boriti i necujno kao senka
je zauvek otisla.Bez ijedne reci s mislima sumornim,bojazna sto vise ni
samu sebe ne moze prepoznati.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 14557_1057926304904_1728272394_112187_4258501_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime1/3/2011, 6:24 pm

Samo cutite i nista me ne pitajte.Muzika je nesti sto me opija.Gde
jedino u njoj mogu da sagorim.Jedino njoj mogu da se predam da me nosi i
vodi.Da se prepustam njenim neznim dodirima,u njoj da vodim ljubav
svojim pokretima jer ja sam ta nota koja ostavlja odsev
nevidljivoga.Jedino njoj otvaram svoja nedra i radujem se prepustanju
njenom.Jer u njoj je okupano i cisto moje srce.Prosto sam rodjena u
njoj.I ona to prepoznaje.Muzika,plamen svece i ja.Miris njegove koze jos
uvek osecam.Tisina,uzdisaj pokret i koraci.Koraci trajanja,zanos i
usijanje.Pogled koji zari,ruke koje su hipnotisane i kojima se prepustas
da me vode.Moja nagost koja razbuktava u tim taktovima i najmirniju
vodu.Jer ja sam u stvari simbol strasti i vatrene krvi iza kulise svoga
postojanja.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime2/3/2011, 7:22 am

Dodirujes me tonom svog uzbudjenog glasa,dok vatra strasti se
rasplamsava.Vatra koja je odsjaj moje duse.I koja polako vidim uzima
svoj danak.Celoga zivota sam ovako vatrena a ti si samo uspeo da
razotkrijes onu malo zaspalu mastu koja se prikrila u kutku i cekala bas
tebe.Cekala ili bila negde u potrazi mereci vreme koje polako
odmice.Sada je sve samo prolazna ideja,otkrivam te mirisom svoje strasti
i krvi.Zasivas svoje rane posle svake nase provedene noci.I mislimo
zajedno da je ovo izmedju nas javni kosmar.Osecas li prah jauka?Cestice
vremena koje su izmedju nas.Predajem ti se jer ti si moj osvajac,koji
umiruje moje nemire,koji se prepusta mojoj strasti.I trpi sve kazne pred
lepotom moga postojanja.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 157066_181385531876025_164709013543677_695860_3504821_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime5/3/2011, 12:41 pm

Mislim.Gledam.Posmatram.Cutim.Ne progovaram.Sakrivena sam od tudjih
pogleda.Previse ranjena,oko mene svuda je paukova mreza razapeta.Batrgam
se.I kopam u ovoj tisini jamu strave.Nemam vise snage da ojacam,samo
hladan vetra duva oko mene.I nema nikoga.Nestalo je zauvek ono sunce
kome sam se nadala,koje sam ocekivala.Pokrivena liscem vidim samo jos
jednu nakazu vremena koja prolazi u ovom sumornom danu kome nema
kraja.Skupila sam se u svojoj dolini suza,Valjda sam tu
najsigurnija.Valjda me tu nece traziti niko.Opasana sam koracima svog
sopstvenog ludila.I nikome ne dam prilaza.Mrtvilo.Da li ovo lici na svet
koji sam zamisljala.koji sam sanjala?Izdrobljena,naivna u ludom zanosu
ostalo mi je samo da oplakujem jos jednu noc u svojoj sopstvenoj masti
koja cuti i ne sme da progovori.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 76079180199865330333124
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime5/3/2011, 10:01 pm

Buka velegrada odnosila je jecaj.Ovako zamisljena i usamljena u
njemu,negde na pragu vec pola zivota koje je proslo.Pitam se?Zasto zivot
nisam vise zivela?Zasto sam provela ceo zivot u vecitoj
filozofiji.Kome?Sta ?Gde?Cemu?I zaista,cemu sve to?Zivot se zivi,o njemu
se ne prica.Koga je sada u ovom velegradu bucnom briga,sta je to
ljubav?Sta je to sreca?I trcim,trcim kao ludak jer me noge nose
nezaustavljivo.Drzim ruke na usima jer moj sopstveni glas pocinje da
nadjacava celu ovu vrevu.Ne zelim vise nikakva pitanja.Ne trebaju mi
odgovori.Samo suze koje klize niz obraze.Jos jedan putnik bez kraja na
ovome svetu koji vise nije u potrazi za nicim.Moja neutesna melanholija
pogubljenja.Cekam je.Svoj samrtnicki ropac.

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 F57060637f8344bba103bef0985256aa-d39g7rq
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime6/3/2011, 8:26 pm

Polako otkljucavam vrata zaborava i kliznem u tminu.Koja me vuce sve
dublje i dublje u svoje ponore lavirinta.Predajem joj se.Jer ne
postoji vise jutro koje ce svanuti,samo ostaje zanos jednog gresnog
snevanja.I vise se ne zanosim svetloscu beskraja,jer bilo je dosta
cekanja.Predajem se onome ko me uzima,ko me odvodi a to je tama mrka i
surova,memljiva koja grize kosti i koja pece po svim ovim ranama koje
jos uvek nisu zarasle.Boli.Ali mnogo manje boli,od lazne nade,od
strepnje od samog iscekivanja.U tami vidim realnost i konkretnost onoga
sto mi daje.I pustam joj se da me svom svojom silinom udara,nosi i vuce
po svom tom blatu.Cak se i ne pitam vise,da li sam ja ta neduzna glava
koja ispasta zbog sebe,ili zbog drugih.Ne pitam nista.Samo cutim i
krvarim u poslednjem plesu svoga koraka.Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 162900_113485192053002_100001745665322_97740_912242_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime8/3/2011, 7:26 pm


Enlarge this imageReduce this image Click to see fullsize
Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 E8f8ee59424232d3cd3b50129be2fe0c
Ljudi
samo pricaju o tami,a nikada je ne videvsi.Nikada je ne osetivsi...ali
pricaju.Da li ste je nekada dotakli,da li vam je nekada prosla kroz
prste.Dok ste posmatrali kako dolazi i odlazi.Osecaj smrti koji vas
stipa,sece.A vi posmatrate ugljenisani sa osecanjima koja su skroz
pomucena.I nemate vise straha.Vi ste utrnuli.Ja je nikada ne mogu
doziveti toliko prisno koliko ona mene dozivljava.Koliko god je ona
godina u meni i oko mene.Uporno je odbijam.Ona to zna.Ona se stalno igra
samnom.Ja sam njena miljenica koju ne voli.Sa kojom voli da se
poigrava.Smesimo se jedna drugoj stalno sa prezirom.Dok nam ocni zivci
dogorevaju u mrznji.Koliko si me puta samo zavila u crno?Koliko puta si
mi zatamnila svetlost dana?Reci...Reci vec jednom.Zasto cutis,i samo se
ceris.Zasto mi stalno bacas prasinu u oci?Ne das mi da vidim,da
gledam?Moj svet,svet tako razlicit od tvog.Znam moju bol jedino ti mozes
da dokucis,jedino ti mozes da udjes u moje misli i da rovaris po
njima.Postala sam tvoj rob.Tvoj nemir duse.U meni jos ima pobuna,znaj
samnom nikada neces biti mirna.Jer koliko god svaki moj korak vuces
unazad,ja ipak silazim polako sa svim ovim lancima teskim na rukama i
nogama.Videcemo na kraju ko ce biti pobednik,a ko porazen.U ovoj nepravednoj borbi.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime12/3/2011, 6:09 pm


Ovo
kucanje na vratima je bila moja poslednja oporuka.Jos jedna moja
spoznaja.Jos jedna bolna istina.Cekanja.I ona tisina koja i dan danas
odzvanja.Saznala sam da si zauvek otisao,da si pronasao svoje odresdiste
trajno.I da moje cekanje je samo prolazna stanica bola.Ne,nisam mogla
da poverujem da nekoga koga si toliko voleo,cak se nisi ni
pozdravio.Bila sam ono najvrednije sto si imao.Barem si mi tako
govorio.Tvoja amajlija.Tvoj poziv za ljubav,tvoja sreca.Sada sa prezirom
odbijam dim i mislim na tebe.Zar si morao na taj nacin da nestanes iz
moga zivota.Da zauvek izgubis lice koje sam ljubila u snovima...u
mislima.I nadi.Posle tebe vise nista nije isto.Ni ja vise nisam ono sto
sam bila.Makla sam rukom zauvek sve ono sto si voleo,samo crnu boju sam
ostavila da me seca da sve je u ovom zivotu jedno nistavilo.Da vise ne
merim reci,vec ih ispaljujem,druge povredjujem.Ne shvatajuci da sam ja
ta koja je najvise povredjena.Zato svi me ostavite na miru,previse sam
mozda mudra za sve povrsne slusaoce posle njega.Razmisljam...covek je
nekada gori i od same zivotinje.Vise nema kucanja,nema cekanja.Samo
tisina vlada.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime13/3/2011, 1:18 pm

Upamti me dobro i nemoj nikada da me zaboravis.One price koje sam ti
pricao dok si bila malena moja...one pesme koje sam ti svirao a ti znam
nikada ih nisi mogla cuti.Mogla si ih samo naslutiti u svojoj
tami,svojoj sopstvenoj daljini,u svojoj sopstvenoj tisini.Zaboravljena i
ozebla secam se gledala si me ali me nisi videla.Bacena i odbacena od
svih,od svojih,od sveta i vremena.Cujem da si i sada sva od trnja.Ostra i
bolna.Trazim te,da ti dusu odenem i da ti navucem bar malo taj plast
svetlosti kroz muziku.Ti mali odbaceni andjele bez krila.Nemoj da ti
osveta bude ono sto ces nositi kroz zivot,nemoj da ti mrznja bude jedini
osmeh za koji znas.Dozvoli mi da te pronadjem,da ti pomognem da taj
suvisni teret zauvek odbacis sa svih tih putovanja.Jer svoju bol si
otplatila.Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 1658826
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime13/3/2011, 5:38 pm

Znala sam i ja nekada sanjati.Nekada dok sam znala i ziveti.To je bilo
ono vreme kada sam znala osecati,kada sam znala iskreno i cisto
voleti.Onda dok mi je srce bilo otvoreno za sve.O svojim snovima ne
zelim pisati,ne zelim pricati.Jer sam ih sve ostvarila,do samo jednog
jedinog trenutka.Kada moj zivot prestaje da bude bajka.Kada moji snovi
zauvek odlaze na neku sasvim meni nepoznatu raskrsnicu,bez pozdrava i
objasnjenja.I sada spavam,ali vise ne sanjam.Mozda ponekada one kosmarne
i nemirne pune bola.Snove sa zakonima i preprekama.Gde se budim
haoticna,a nigde nema oblaka.Samo grmi i seva.Moje istrgnute snove mogu
jos uvek da cujem,kazu da za njih samo znaju vatra i pepeo.Kazu...a ja
sam i dalje bez njih.Ko moze da mi ih vrati?Ko me moze ponovo
nauciti,mirno spavati,sa svim onim snovima gde nije bilo lanaca,stenja i
kamenja.Gde je sve mirisalo na boju i zvuk jedne divne mladosti.


Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 69047157721810417310472
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic   Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic
» Nemir-Mirjana Vujicic
» ja sam bio samo nesreca na tvom putu kroz snove
» Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic
» Ljubav, strast i greh-Mirjana Vujicic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: