LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime10/3/2011, 8:24 pm

Taj putic od skoljki moze se samo videti kroz bistrinu necijih ociju.Kroz dubinu necije ciste duse.Jer na tom puticu se nalaze svi oni prizeljkivani prohtevi srca.Mnogo sam volela taj putic od skoljki jer na njemu je duga bila vidljiva a da kisa nikada nije pala ,mogla sam da cujem sum talasa i da hodam slatko u svojim snovima.Nigde nije bilo oblacka,vedro nebo je setalo samnom,a sunce se kupalo u svojim zracima.Bozanski zvuk dopirao je negde iz daljine,a kraj puta se nigde i nikada nije moglo nazreti.To je bio put samo u jednom smeru,smeru cistih bisernih dusa.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime10/3/2011, 8:24 pm

Artemidin hram oplakuje sagu.Sto ta noc nije imala snagu cutanja rece stara legenda,zasto je svaki korak krivac i uzrocnik svega.Svuda bolest i smrt,i glave pune pepeljaste maste.Zanesenjaka puno,i sablje sa raskosnim cvetovima raja.Meseceva kruna koja obasjava lovor i palme koje su samo privid cednosti,mozda snovi mesijanstva.Staza koja mozda vodi nekoga u neko utociste smrti,ili slave.Spusta se secanje jer lovacka cizma sa lukom i strelom gubi pogled na nekom krstu zlatnom.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 7:56 pm

To je ona knjiga vec pobledela,puna vlage dubine i tame.Svako vece ona je povise moga srca svaka krvava kap mi je njena na ramenu.Gledam je cutljivo i privijam je srcu.Jer ona je srce moga srca,ona je moja dusa.Ispricana i neispricana,vrh i dno zivota.Iz nje mi izlazi onaj crni leptir koji mi svetluca na dlanu,i koji mi polako rane sagoreva.Priblizavam je i veceras srcu,jer u njenoj tajnovitoj svetlosti otkrivam ona sicuna zrnca u zivotu kome zivim.I u njoj osluskujem bremeni vetar koji huci.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 7:57 pm

Ostala je ona rec kraj plamena,one zimske veceri kada sam te preklinjala da zatvoris vrata za sobom,da se tiho pokupis i zavek odes.Govorila sam ti da sam ja samo prolazna stanica,pustolov i da ne mogu da te cekam.Dok si mi ruku stavljao preko usta i molio me da cutim,da vise ne progovaram.Molio...preklinjao jer svaka moja rec te je pekla i bolela kao plamen vatreni.Dodirivao si mi nezno ruku,a ja sam sa prezirom odbijala tvoju ljubav.Rekla sam ti poslednji put,treba lebdeti i lagano plivati.Ja sam uzneseno shvatanje koje sa stapa sa snovima.Idi,i zaboravi me.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 7:57 pm

Kamen.Cekanje.Prasina.I onaj zabranjeni put tebi strance sa okamenjenim imenom.Prikazo pogleda, imena koje ti nikada nije odgovaralo.Secas li se onoga grada i nase poslednje igre,ni grad nije imao ime jer je to bio grad ugasenog svitanja.Secas li se svih onih oznaka kada sam splela cvor jedne neduzne glave.Tada sam ja sahranila sidro te noci na dno te povukla a ti si posao samnom.Ostao je samo smrtnicki vrt i tvoje okamenjeno ime.I moje cvece u rukama ona crna ruza koja odaje tugu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 7:58 pm

Dakle bez suza.Hocu da pisem o svojoj radosti,o svom osmehu vracenom jednog proleca.Prvog poljupca...onog vec davnog zaboravljenog kada ti se sve vrti u glavi.O klupi,nasoj klupi,stepenicama.Hocu dakle da pisem o danu koji sutra dolazi.Njiegovom glasu,cvrkutu ptica i novom radjanju sunca.O onim leptiricima u stomaku sto me drze kao da sam petnaestogodisnjakinja.Hocu da pisem bez suza o svojoj ljubavi kojoj ne smem da izgovorim ime,o svojoj tajni i nasoj tisini cak i ove veceri.Hocu da svima kazem da je zivot pored njega svaki dan novo otkrivanje,poezija dodira i previse stihova.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 7:58 pm

Kraj same obale prelepog mora orkestar svira melodiju.Podsetilo me je na godine koje sam mogla samo mirisom duse da osetim.Sada posle toliko godina ponovo na istom mestu,isti orkestar svira,ista melodija...sve je isto ali u svemu tome zjapi velika rupa u tom glazbalu.Ne cujem sum talasa,ne vidim onaj biser plavoga mora i nema one najsjajnije zvezde.Muzika mi prosto para dusu kao ivicama zileta.Nema nekoga da mi na usi samo otpeva onu pesmu zbog divne crne zene.Ostavljam vino na pola ispijeno,izlazim iz konobe i polako odlazim u jos jednu dugu noc...noc koja nema kraja.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 7:58 pm

Gledam ih,sive stare i vec pri samom kraju vec polako polomljene, stare naocare.Bez nijih svaki korak mi je tezak i pretezak.Bez njih ne mogu vise nikuda.Makla bih ih rukom jednom zauvek i volela ponovo da vidim ona prostranstva plavetnila kakve su i boje mojih ociju.Ponovo ih svojom vec starom i iznemoglom rukom stavljam,spadaju mi...podizem ih i namestam.Oni su sada tasovi mojih reci,mojih vidika.Sa njima pokusavam da ugledam lepotu neznanja,plase me jer me podsecaju na jedan prohujali zivot.Prosli su svi oni mostovi za kojim sam tako zudila.Sta mi je na kraju ostalo?Prekrivam lice i uvijam se u plast hrabrosti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 7:59 pm

Ako je jutarnja molitva jedino iskreno molicu se kraj ovog starog drvenog krsta,molicu se za tebe.Ako nisam molitvom uspela dok si bio ziv da te spasim molicu se za tebe,za tvoj mir i spokoj tvoje duse sada .Sta je ostalo od tebe.Stari deo drvenog krsta sada vec nakrivljenog i zaboravljenog od mnogih.Na kome po neka ptica sleti i jutarnjim crvkutom donese onu pesmu koju ti ja nisam mogla nikada doneti dok si bio zivi.Dodirujem rukom to drvo,ispucalo od kisa,snegova sunca i vremena koje je proslo.Sada samo kroz nju vetra svira tuznu simfoniju.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 8:34 pm

Da li se secas igre i onog jos jednog plesa.Tako je poceo prvi nas docek na balkonu...da tvome balkonu.Igrala sam jos jednu igru u tvojim ocima,dok si me nemo posmatrao.Na njemu je bio podijum nasih uzdaha,saznanje o sreci.Da li se secas svih onih isprekidanih reci dok si me docekivao,a svaka brazda nokta moga uranjala je u tvoja ledja.U toj igri i tom prvom doceku bas na tom balkonu vodila su se nasa tela mrakom,vodila su se dubinom omamljeni od srece.Snivali smo,ljubicasti zvuk koji je dopirao iz nekog sasvim drugog kraja.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 8:35 pm

Zauvek zatvoreno za mnoge.Moje ostrvo je ono tiho mesto koje pojedinci zovu gubiliste.Da,bas na tom mestu ja izvlacim i crpim onu snagu za sva ona druga gubilista koja me cekaju sa svojim kandzama.Na tom svom ostrvu predajem se vetru koji zvuci,predajem se prostirci snova,prepustam se plisanoj zavetrini i tu povremeno gradim hram svojih sopstvenih misli.Hranim svoju dusu.Nekima su takva mesta trajne kuce,meni je prolazna stanica.Jer ne smem da se na njemu uspavam,nemam vremena novi dan me zove.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 8:35 pm

Ne,veceras nema glasova u razgovoru.Veceras u usima mi odzvanja samo vika nerazumna.Glas ti se gubi u ropcu pregrst izgovorenih reci koje ne zelim da cujem.Gusenje postaje grozno,jer si na mojim ispucalim usnama ostavio svoj ugravirani prsten.Znam da imas ruke,ali i ja imam tisinu.Nista ti necu reci pusticu te da svoje isprekidane reci izgovoris...cutacu jer ne zelim da me jos jedan ovakav razgovor povede u dubinu.I onako sam vec u mraku.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 8:35 pm

Hodala sam po skripavim daskama ne znajuci da me svaki taj korak odaje,da je svaki taj korak napravljen u bolu,i od bola.Ne nisam hodala,ja sam po njima trcala ne razmisljajuci da mogu kroz njih da propadnem kao sto sam propala.Korak je tezak i pretezak pogotovu kada dolazis da trazis istinu,kada ti je glava vec toliko odrubljena i ponosa vise nemas.Ides da odigras na onu najbolju kartu koju nosis u rukavu.Ponovo me do tebe odaje skrpia dasaka,a htela sam ovaj put da udjem tiho na prstima,onako necujno.Strepim od prizora.Vise nista ne skrpi sve je stalo,gledam te s prezirom u ocima,ponovo gubim lice nad onim sto vidim..Okrecem se nazad samo sto sada skripu po tim odvratnim daskama vise ni ne primecujem,necujem nista...a koraci su sada tako bezvredni.Kuda sada?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 8:35 pm

Spomenar je moja riznica.Da to je moje bogatstvo.Neki listovi spomenara obavijeni su jesenjim liscem.Takvih je najvise.Oni sa dahom zivota i mirisom prolecne ruzeTi listovi su prosto okrunjeni.Jedne veceri skupila sam hrabrost i prelistala ih.Svuda u njima samo krv,smrt i previse ljubavi.Toliko ispruzenih prstiju ,ruku i tuge.Hocu da je zatvorim,a onda shvatam da se tu bas tu kupa moj zivot,da sam jedino tu sanjala i da mi je jedino na tom mestu srce podrhtavalo.Predajem se nekom cudnom zvuku koji dopire,lici mi na zvuk vetra ali nije to je zvuk dvosmernih jauka,koje samo ja razumem.Zatvaram svoj spomenar secanja i opet kazem kao na kraju sto je zapisano u njemu.Rodjena sam u necijem srcu gde je crta vecita vatra.Ja u njoj stalno gorim.I nista nije neshvatljivo kao zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime11/3/2011, 8:36 pm

Vatra u mojim ocima.Kada osetim strast koja prolazi venama.Strast koja te obuzima u tom vulkanu pozude.Kada govoris jecajem,krikom a oko teba lavina onoga plesa kada se njisu dva probudjena tela.Da ja sam vulkan te strasti vatra i pepeo.Onaj ludi san koji si napokon spoznao i u njemu ces goreti,u svom znoju,zelji i ljubavi.U tom vulkanu je spoznaja dva tela,onaj vlazni dah,moji kukovi,tvoji prsti na mojim grudima,moja zadignuta haljina,moje obavijene noge oko tebe.Ne ovo nije san ovo je vulkan pozude.Ove proklete noci.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime12/3/2011, 5:23 pm

Kako krenuti napred kada te rafal zivota stalno kosi.Ali to su lekcije koje ti zivot deli.Bitno je posle svakog pokosa ponovo se podici i krenuti napred.Da li se moze uopste krenuti i napraviti novi korak a da se ne okrenes za onim sto je iza tebe ostalo.Tesko.Mozda mogu oni koji nemaju srca,uspomena i secanja.Ja ih izgleda previse imam,ali moram da guram krupnim koracima jer od ovih stvari se ne zivi,zivot nije sentimentalna i romanticna ljuljaska.Moram da se probudim za neku novu buducnost,i da pocnem da ubirem plodove s naporom iz tame koje su nikli.Moram napred i samo napred dok god ovo srce kuca u meni.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime12/3/2011, 5:23 pm

Igra uznemirena pustos.Drhti ponocni nemir,na podijumu uzavrelih zelja i pogleda.Taj podijum za mene je bio kao korida.Svi te posmatraju a ti si zatvoren medju svima njima.Da li ste nekada doziveli da od krvi na njoj korenje gori,mozes na njoj da cujes kako vetrovi urlicu poljima.A tvoja igra se samo vidi.U toj igri izgaras u plamenu,jedan osvrt unazad i vidis svoje ponovno radjanje.Sagorevas bez ostatka,nemaris nizasta.Ponovo u sebi budis onaj rascvetali cvet.Jedino na tom podijumu opijam se svim culima zedna.To su najlepse noci bez sna.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime12/3/2011, 5:23 pm

Pokazuje prolaznost koju nikada saznati necemo.Gledam u veliki sat zvonika,i pitam se ko zna kako ce da osvane?Strepim nad sudbinom ljudi koje ni ne poznajem,i kroz njega posmatram zivot i vreme koje tece.Cujem kroz otkucaje tog sata vetar koji tuzno svira.Vidim kroz njih necije tuzne i usahle oci od placa.Dva bela krika i crnu maramu.Ovde u ovome selu sve je nekada bujalo i cvetalo od zivota.Sada je samo ostao stari veliki sat na zvoniku kao suplja kost,da je svemu kraj.Povratka ovde vise nema.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime12/3/2011, 5:24 pm

Hteala sam da zaplacem pod tom maslinom,ko zna koji je vec dan prosao a poruka koju cekam...poruku u boci, nema je.Ne nisu vise dani u pitanju,cekam je vec celu godinu,i nadam joj se,ali nje nema ona ne stize.Osluskujem svaki sum talasa,vise ni nespavam jedino svetlost gori u svim mojim nadama.Ja sam kao skoljka biserna zarobljena kao ono biserno zrno u njoj.U tom cekanju nadam se poruci koju ce mi talas u boci izbaciti.Nadam se da je dobro i da ce uskoro doci.Samo tisina i urlajuca voda.Cekam i dalje to neko raskrsce i poruku koja ce mi doci.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime12/3/2011, 5:24 pm

Seme zivota svih svetlih svetova.Vatra, crveni put planete nemira.Haos u psihi coveka,atom krilate ljubavi.Nagon za samounistenjem.Gorim u toj vatri loptaste munje sumraka,gledajuci je pravo u oci.Vatra unistava put samo ako je odsjaj duse oprao lice,a jeste.Unistava sve pred sobom.Usijanje dolazi poslednji krici iz plamena zapisuju onu poslednju suzu,bez kraja
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime12/3/2011, 5:24 pm

U jednom radjanju,jednog oktobarskog dana iznikao je pupoljak ljubavi.Malena,cista i prelepa.I cim je na svet dosla i cim su mi je dali,cim sam osetila njene prve otkucaje srca znala sam da ce mi se zivot promeniti.Taj pupoljak koji je iznikao iz jedne ljibavi za mene je najlepsi cvet.I sada je u mislima mojim...sada kada nije pored mene.Jer kroz njene bistre oci vidim dubinu duse svoje.Vidim sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 1:13 pm

Hodanje po bodljikavoj zici,da li je to moj zanat,izbor ili mi je sudbina dodelila. Mislim da sam to izabrala kao jedan od najstarijih zanata.Ucila sam se od malih nogu u areni krvavih zakona.Sada mi dobro dodje,krvava su mi stopala,ali sam vec toliko imuna na sve to.Jer ne postoji bol koju ne mogu izdrzati,koga ne mogu JA za srce ujesti...koga ne mogu.Opijena svim hirovima zivota,svoje bose noge krvave ostavljam kao tragove u jos jednoj zabavnoj igri.Jer sam se naucila da kada me ta zica u najdublji ponor vuce znaju da padnu i neduzne glave.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 1:13 pm

Secam se te svoje prve crvene lopte.Bila je nemirna upravo kao i ja.Stalno je negde skakala,trcala,jurila i gubila se.A ja sam je stalno trazila.Nisam se odvajala od nje,strepela sam nad njom ko god da joj pridje kao da se radilo o nekom zivom bicu.Toliko sam bila sebicna,secam se da sam znala satima da se sama igram sa njom.Pogled sa nje nisam skidala,kud ona tu i ja.Ali jednoga dana spoznala sam sta je bol prvi put u zivotu upravo sa tom loptom. Svet moj je poceo da poprima neke druge obrise.Probusili su mi je klinci iz kraja,nikada nisam saznala zbog cega su to uradili.Mada sada mi je jasno.Sa tom spoznajom pocela sam polako da odrastam kroz zivot i vreme i da skrivam svoja osecanja srece i straha.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 1:13 pm

Tanjir.Beo, saren plastican,porculanski sa cveticima.Napusten i odbacen.Vec svima davno iskoriscen.Podseca me na godine kada sam bila dete.Taj tanjir iz koga sam samo mogla da jedem.Imao je nebesko plavu boju i mali beli biser iscrtan na njemu.Cuvam ga i dan danas.Jer u tom tanjiru je toliko suza ostalo proliveno zbog nekih jela koja nisam mogla da pojedem jer nisam volela ,a morala sam.Otac mi je govorio sve sto je za jelo jede se,ljudi se vole.A ja sam u njemu suze ronila i jela...jela i plakala,Taj mali beli biser mi je stalno pomagao svojim domisljatim mislima kako da se snadjem i svoju muku ublazim.Kada god bacim pogled u svoj plakar i vidim ovaj tanjir setim se onog mirisa detinjstva,koje mi je bilo najbezbriznije.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 1:14 pm

Rodjen ko zna gde i ko zna kada.Licnost obucena u smrt sa osmehom na licu.Njegovo sve bilo je moje nista.Ili moje nista bilo je njegovo sve.Hodao je kao senka,nikada nije bio prisutan a stalno je bio na crti moga srca.Rodjen kao vecita vatra nemira,pun rana i oziljaka na kozi ,jer tragovi ga nikada nisu stedeli.A ni on njih.Rodjen da zivi a ne da prozivi ovaj zivot kao mi obicni smrtnici koji traze lepotu u nekoj plisanoj zavetrini.Lepotu je trazio u pustinji.Imun na sve,uvek s prezirom u ocima provodio na uzici nakazan zivot.Gubio lice,ali nikada nije izgubio srce.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 1:14 pm

Borba kada ti rec ostane nedorecena puna neznosti a ne mozes da je izgovoris,cutis pun tuge i bola.Boris se sam sa sobom.Boris sa sa svojim istinama i lazima.U njima se gusis i u strahu si da tu bitku ne izgubis.Boris se sa toliko recima koje bi uzviknula celom svetu,a cutis onako unezveren i samo pogledom pitas.Ceo zivot je borba,u toj borbi svi smo mi borci,koji samo jednim rafalom nekada budemo pokoseni.Dizemo se,padamo i nastavljamo vecitu borbu kojoj nema kraja do poslednjeg daha.Krilata me ljubav podize,daje mi snagu da nastavim dalje jer samo najaci opstaju.Zato vise ni neskupljam snove u neke svoje zavezljaje jer u ovom malenom zivotu kalim se za ratnika koji ce sve borbe izvojevati sa sto manje oziljaka.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 1:14 pm

Postojale su razne etape u mome zivotu.Nekih prosto ni ne zelim da se secam koliko god su one najprisutnije ,i koliko god da su bolne.Guram ih od sebe i zelim da se secam samo onih perioda iz tih delova koji su bili najlepsi.Onog plavog mora i neba,smeha koje je bilo skupljeno u toplini necijih ociju.Svog smeha,detinjstva i najlepseg perioda svoje mladosti.Odjek srca koji sam uspevala da pronadjem u svakome.I da se nikada ne vratim u onu etapu zivota svoje samoce koja je okamenjena.Zelim da se secam samo lepih stvari,jer trenutno sam kao umorna zver koja je u potrazi za nekim mirom.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 1:15 pm

Ne pamtim svaki njen deo,ali pamtim onaj deo obale gde se mogao cuti val talasa nosen morskim vetrom koji je mrsio moju kosu te veceri,i saputao mi najlepse reci.To vece i vetar,i kamen i obala kao da su se prosto razmetali pesmom i pricom.Moja se dusa razmetala beskrajem srece prepustajuci se tim trenucima.Prikradala sam joj se i na dlanu pokusavala da uhvatim skmenjeni oblak prikradala dok se olujna noc spremala.Htela sam u toj harmoniji mira i boja da naslikam jedan deo moga zivota.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 1:15 pm

Ojadjena pusta tamna.Jazbina mojih snova gde ni ptica ni pcela ni oblak nikada ne dolutase,nikada ne svratise.A ja bdim u prazanu prozracnu rupu i ceznem da iz nje barem jedna misao nikne.U njoj samo huci zlosutni vetar koji me vuce na dole.Iz nje se pomeraju samo zedne pijavice i crv bespuca koji luta.Jazbina mojih kosmara,ni zvuk hoda,ni sum haljine samo glas tmine koja me prozima,i nestaje u dubokim nekim snovima.Pristanista nema.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 3:13 pm

Ne znam da li me i veceras vara vreme,jos jedna drhtava isprekidana misao se iskrada.Pitam se hoce li vise sunce,osmeh ovo plavetnilo neba uploviti u nasu luku.Hoce li se baklje na jarbolima upaliti,hoce li???Pitam tebe,u ovoj jos jednoj tmurnoj veceri.Cutis,okreces glavu od mene,u ocima vidim prizvuk one tisine koja mi se ne svidja,koja mi nagovestava nesto sto mi menja i ubrzava krvotok,osecam tvoj drhtavi glas koji nema hrabrosti da zivi u vremenu ovih puteva.Ustajem polako se pretvaram u tvoju tugu i nikada saznati neces da se ovaj cvet koji te je toliko voleo prikazao drugacijim a ti to nikada nisi razumeo.Jer si ti tako hteo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 3:13 pm

Voli me malko stalno sam govorila u sebi,a ti si me voleo previse.A meni nije bilo potrebno ni malko ni previse,bilo mi je dovoljno da znam da si tu ispod ovog plavog svoda,da smo zajedno kada vetar duva i kada kisa rominja.Ali tebe tada nikada nije bilo.Voleo si me,da previse u svojim snovima staklasto cistim koje ja nisam razumela.Jer jedino sto sam razumela bila je bistrina tvojih ociju,dubina tvoje duse i moji nemiri koje sam prikrivala kao sablasti a ti si me imao samo u snovima.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 8:01 pm

Udubljenje u pogled koji nema vida.Sumrak jos jedan u tom pogledu koji me vraca u stvarnost.Jos jedna grozna ljustura praznine i trag ljubavne brazde.Ogromna prasina koja se dize iznad mene...ponovo vakum koji me vuce na dole.Na samo dno dna.Ocaj me ponovo uzima pod svoje jer u tom udubljenju ponovo sam putnik vecnosti,jedan tuzan odjek koji podrhtava i brise led tmine.Hocu da sjaj pobedi,zato pogledaj me,pogledaj me jos jednom hocu tom pogledu da dam dah svoje ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 8:01 pm

Ne vidi ga publika,ne vidi i ne cuje njegov plac.A on place.Ne vide njegov smeh,a on se smeje.U njemu samo jedno usahlo cvetanje kraj neke puste oplakane staze.On je pustinjak.Sam je ali nije usamljen.On cuje sapat zemlje,a kada se skine na njemu su gole zakrpe koje pokazuju njegove zive rane.Rane krvare,opominju.Ali on se dize,smeje i grohotno lelece.Ne govori nista,on cuti samo molitvom neuslisenom samuje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 8:02 pm

Bila je noc,ne kao svaka noc.Ova je bila nesto posebno.Kada zeljom prihvatas skut i u pesmi pronalazis utociste.Ti muzikanti su svojom svirkom te veceri uspevali da dopru do svake moje misli,mogla sam da osetim srecu,mogla sam da osetim neko novo radjanje u sebi.Mogla...To je ono vreme kada sam bezala i odbacivala svitanja,kada sam zivela za takve noci i u kojima sam jedino odbacivala svoju masku.Jedino sam u njima imala svoje pravo lice.Lice srece.Svirali su samo za mene,pevali su samo za mene dok sam ja odigravala izgubljenu igru za neku novu srecu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 8:02 pm

U kotlu jedne kljucale zelje prvi put sam osetila iskru,iskru svetlosti koja se rasplamsala kao vatra,kao buktinja.U njoj sam osetila zelju koja me je ponela.Stala sam da razmislim da li da krenem za njom, da li da joj se prpustim i da me pretvori u pepeo ili da se vratim nazad u svoje sigurno skloniste.Bojala sam je se a toliko me je njen sjaj mamio.Da li ako joj krenem u susret hoce li mi ponovo onaj oziljak bolni napraviti,da li ce mi sva radost sa njom biti oduzeta.Da li da krenem,ili da se vratim?Negde iz daljine cula sam odgovor,krenula sam jer trenutak mi je dao krila koja su me ponela.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 8:02 pm

Polja pozlacena klasjom zita.Oko nje pomalo sparena trava zaborava.Okolo mirise let,miris cvetnih livada.Noc tiha samo se cuje zvrk...cuje eho svica koji kao mali andjeo svojom svetloscu pruza neki lepsi zivot.Njegov mali zar vraca toplinu mojih zenica,ne vidim ga ali ga cujem u ovoj tihoj noci.Kao da ovu nocnu tisinu plodi mrakom,a ja zaboravljam oci dok ga trazim u travi.Svetluca,kao da me podseca na neke rane koje jos uvek u meni nisu sagorele,znam samo da necu u ovoj noci dopustiti da ga izgubim ni na tren.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 8:03 pm

Da li se secas mog koraka laganog dok sam ti trcala u zagrljaj a ti si me ljubio.Da li se secas mojih ruku koje sam ti pruzala dok sam ti zagrljaj nudila.Da li se secas?Na dlanu sam ti te veceri u tom koraku srce zauvek dala,znam da se ne secas.Jer upravo jedne veceri prazninu sam zagrlila...I sve sto je bilo,tako je zauvek i otislo.Nepovratno iscezlo.Ja nisam zaboravila...nikada moj lagan tih i brz korak koji me je uvek vodio do tebe.I sada dok ovo pisem ozivljavam uspomenu koje cu se uvek rado secati.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 8:03 pm

I cim sam na svet dosla stavise mi okove.Teske,preteske.Da li zato sto sam zena?Uzese mi sa rodjenjem slobodu,okovase mi misli na samom pocetku.I sada svi moj zivot pletu,zive.A ja sam u njemu tako mala,cista i gola.Tako sam nemocna.Ponekada se pitam,sta ce mi zivot?I ko sam ja u njemu u stvari.Rob svaciji,a opet niciji.I ponovo tudje ruke padaju na meni,i ponovo sam lovljena i ulovljena u tudjim zeljama.A ja nemam snage,ja nemam hrabrosti da vicem,da prozborim...Cutim a srce me tako boli.To je jedino sto je moje,to moje srce jedino niko nije uspeo u okove da stavi.Ono i dalje voli,ono i dalje boli.Mozete mi uzeti sve,i misli i telo ali srce dok god bude kucalo u meni volece samo ono sto ono bude htelo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime13/3/2011, 8:03 pm

Mala crvena traka u mojoj kosi,koja je svima smetala i koju su svi znali u prolazu da je povuku i da mi je skinu.Osim tebi koji si je stalno podizao i svojim nespretnim prstima pokusavao da napravis masnicu i da je vratis na mesto.Secam se smejali su ti se,smejao ti se ceo razred ali ti nisi puno mario za tim .Smeskala sam se i ja,dok si je podizao i dok si vise onako detinjasti prolazio kroz moju kosu nego sto si uopste i uspevao da od nje napravis ono sto je bilo.A onda pojavili su se neki novi klinci,stariji bezobrazniji i jaci.Skinuli su mi traku sa kose i stavili u dzep cekajuci,cekajuci tebe da im se usprotivis.Nisi smeo,razumela sam te nisi imao hrabrosti.Ja sam ostale bez nje a i ostala sam i bez tebe,razumela sam te ali onda u tom periodu svoga detinjstva mislila sam ipak da si ti moj princ iz bajke koji mozes sve.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime14/3/2011, 7:37 pm

Onaj tezak i pretezak uzdah,ne koji ti se otme iz grudi kada si umoran.Nego onaj
koji ti se otima iz grudi kao kada se rastajes od zivota.Kada vise oko sebe ne vidis svetlost dana,kada ne osetis tople sunceve zrake.kada je oko tebe samo hladnoca sivilo i zelis samo zelis da te vise nema.Takva uzdah mi upravo izlazi iz duse,iz svake moje pore iz mojih misli.Zelim da me nema,zelim da zatvorim oci i da odem zauvek na jedan daleki put,put u kome cu sanjati,put na kome cu se napokon odmoriti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime14/3/2011, 7:37 pm

Teska,ponekada stoji na mestu...na odru moje istine.Stolica.Stara,godinama vec istrosena pohabana.Samo je ona znala koliko su noci znale da mi budu duge i preduge.Jedino je ona bila svedok mojih svih docekanih zora.Jedino je ona znala da istrpi moje napade besa,moje trenutke ludila i moje padove.Nekada mi je bila mrska da je nisam mogla gledati,nekada je imala toplu boju i nizasta je nisam krivila...Nekad.Sada mi samo prolazi kroz maglu secanja.Bila je plava,teska i prosla je kroz svaki moj trenutak mladosti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime14/3/2011, 7:37 pm

Gledala sam te cele veceri,ulazio si mi u sobu i tvoja senka mi je bila stalno u ocima,mesecina.Jos jedna neprospavana noc.Jos jedna noc provedena u besanici.Posmatram tu ponocnu mesecinu samnom je stalno.U svim mojim onim vrtlozima zaborava,u svim onim mojim saputanjima u svom ovom mom pisanju ona je prisutna.Kao da me posmatra iz prikrajka.Ona luta...luta svojim nedokucivim stazma brise moje trenutke tame.prodire kroz moju zavesu i pokusava da mi obasja neki novi put.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime14/3/2011, 7:38 pm

Da li je vazno kako se zove ovaj grad.Vise nije,ne zelim ni da ga se secam.Hotel.trecerazredni,jeftin svuda okolo se oseca budja i memla.Jesenje doba samo otvoren prozor svemu tome daje jos tuzniju sliku.U daljini cuje se poneki vergl,koji jos tuznije svira.Ljudi pognute glave,smrknuta lica bez cilja i zelja.Samo u cosku lice nasmejano prodavacica ljubavi vesela kao da u njenom telu hladan kamen je greje.Dok slusa u daljini zvuk vergla ceka da na svoj posao krene.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime14/3/2011, 7:38 pm

Molio si se za mene,a nisi najbolje ni znao ko sam.Svojim dahom si mi ulivao nadu dok je sudbina od mene krupnim koracima bezala.Govorila sam ti da me pustis,da sam vec dugo na toj litici jedne tuzne srece.Govorila sam ti da me ostavis tu gde jesam i da se okrenes.Nisi me slusao drzao si me cvrsto za ruke,u ocima tvojim sam mogla da vidim...da osetim strah.Govorila sam ti da mi je sopstvena sahrana najbliza,da sam sve izgubila.Da za mene vise nema raskrsnica.Nisam joj odolela.Njoj sam se prepustila.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime14/3/2011, 7:38 pm

Jos jedno novo svitanje,jos jedan novi suncani dan.Jos uvek sam u onom decijem snu, budna sam a spavam.Ustajem i podesavam skazaljke na satu i shvatam jasno svetlost u vremenu.Jutarnje svitanje u svojoj raskosi probija svoje zrake po mojoj sobi,spustam roletnu.I pitam se zasto noc nije trajala duze.Spasav se od tuge u jos jednom svom tragu bunila.Pokusavam da odgonetnem mnoge a u stavri postavljam jutros samoj sebi zagonetke.I ponovo ona ista misao zasto noc nije trajala duze.U njoj niko mi nije trazio nista,nije bilo pitanja.Hocu jutros da se sakrijem od svih,da ne dozivim ono sto sam vec do sada dozivela.
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime14/3/2011, 11:17 pm

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Z286-1

Pitanja, koliko ih nosim u sebi...
Divim ti se Beskraj, ja ih jos nosim u sebi...


____________________________________________
Тамо где је љубав никад није мрак...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime15/3/2011, 7:44 am

Hvala ti draga moja kao i uvek prijatno me iznenadis i obradujes. Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 351161
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime15/3/2011, 8:03 pm

Svu noc su prolazi,nenaviknuti na nemastinu na sirotinju koja ih je snasla u zlom vremenu.U zlom dobu koja ih je zatekla.Gladni,umorni bez sna nisu ni sami znali kuda ih put nosi.Nisu znali ni kuda idu,mozda u potrazi za korom hleba.Gledali su u zemlju,od stida od srama ni sami ne znajuci sta ih je snaslo. Pogled uperen u nebo,da li postoji nada,crna i naduta lica...traze traze neko skloniste,mozda neko stepeniste kroz koje se ulazi samo jednom.Da li postoji neka uteha za njih?Mozda novi dan,neki novi komad hleba i ruka ispruzena.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime15/3/2011, 8:03 pm

Ostvo moja oaza tisine i mira.U njoj nista ne zaboravljam.Cesto joj dolazim.Tu placem,radujem se i ponovo radjam.Skrgucem zubima i sve svoje tuge tugujem.Nestajem u njenoj tisini,plovim vodama izgubljenim i prepustam se njenom huku.U njoj pronalazim onaj vecni spokojan mir,dok je sunce negde duboko u svome zatonu.Tamo se ucim strpljenju,odmaram se i izostrujem sluh i mislim mislim o nekome ko je svaciji a u stvari nije niciji.U njoj zurno bezim,spletena slutnjom novorodjenceta.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime15/3/2011, 8:04 pm

Preterala sam kada sam dozvolila da posle toliko godina ti poklonim srce i sva svoja osecanja.Nisam trebala jer sam s time izdala sve svoje uspomene,sve one dodire i poljupce koje sam cuvala i sahranila sa njim.Preterala sam sto sam ti svoje poverenje na dlan stavila,njega izdala a obecala sam da to nikada necu uraditi.Izdala sam svoj svet tame i tisine s time sto sam ti otvorila vrata i u moj zivot je ponovo usla ona svetlost u kojoj sada buncam,ponovo krvarim jer su mi rane ponovo otvorene.Da li sam preterala,to sto ponovo volim,sto mi srce gori usnama i sto ispijam jos jednu igru ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic
Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic
» Nemir-Mirjana Vujicic
» Iluzija bljeska-Mirjana Vujicic
» Ljubav, strast i greh-Mirjana Vujicic
» Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: