LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 pitalice

Ići dole 
+23
blackdreamer
vučko
M&D
hermina
Lazarus
cat09
džoni azra
Vesperis
lucija
besherat
Sneki
Ellen
wild
scarlett
bealiever
AlAnyah
SaMar
Madamm
smesko zz ds1989
Tea
Beskraj
Masada
BOBI-BO
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime22/4/2010, 7:26 pm

Краткотрајни дах јутра, када нас први сунчеви зрак додирне преко старих кровова, онај мири пролећа кога више нема, који памтимо из неких дечјих дана када нас је то исто сунце будило, док се рађало иза неких других кровова свитања.


Кап кише
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime22/4/2010, 8:33 pm

Kap kise...srela sam je u danasnjem danu.I sacuvala da mi je sunce ne odnese.U carobnom svetlu igrala se na mome obrazu,dok sam mokrim plocnikom cekala srecu.Srecu koja je odlazila...gorkim medom koja je otrovala moje srce.


Pronadjeno utociste
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime22/4/2010, 9:12 pm

Уточиште, пронађено у некој сенци дана, у сенци скривеној од киша и сунца, погледа и речи. Ту ћу сањати, један сан, неки обичан сан о коме се не говори, сан који ће остати тек сан у свим данима који долазе, на крилу једног анђела.


Висина
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
SaMar

SaMar


Ženski
Broj poruka : 1595
Location : Novi Sad
Datum upisa : 27.12.2008

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime23/4/2010, 10:55 am

Stremljenje neprekidno i nepregledno ka nepoznatom koje zovemo visina i mislimo da je tamo cilj, samo zato što ne vidimo, samo zato što nikada nismo zadovoljni i uvek hoćemo više. A tamo...tamo je jedno veliko ništa jer nema kraja.

zid
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime23/4/2010, 12:02 pm

Zid je između nas.Previsok da bih ga preskočio.Preširok da bih ga obišao.
Naslanjam svoje uvo i čujem otkucaje tvoga srca,
čežnjive uzdahe tvoje dše.Izgovaram svoje reči ljubavi
u nadi da ćeš ih čuti.Prebacujem svoje misli- možda i sam poletim za njima.

TI!!!!
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar


Ženski
Broj poruka : 1595
Location : Novi Sad
Datum upisa : 27.12.2008

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime23/4/2010, 12:22 pm

Ti ni ne slutiš imena kojima te zovem
Ti ni ne znaš za izdanke moje duše kojima vrt ovaj punim
Ti dišeš tek tako, a ja svaki tvoj dah u slovce pretvorim
Ti dolaziš i odlaziš, neznajući da u poeziji mojoj zatočen si sve vreme

Ja
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime23/4/2010, 12:36 pm

Ja u poeziji jedino i postojim.

MAGIJA
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime23/4/2010, 6:05 pm

Магија лудог чаробњака, магија стварања када искре живота и речи остају у трагу његових руку. Звук, светлост и тама у ноћи плавог месеца на неком врху успомена спојених у једну мисао речи.


Шуме
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime23/4/2010, 9:02 pm

Zelene...velike, guste...miris, vazduh...vukovi traze spas u njima...vatra ih gori...(kao mene sad)...

Crno more...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime23/4/2010, 9:12 pm

Црно море, дан великих таласа на углаћаним стенама маште. Месец се пробија кроз таму облака, беле кресте се вијоре као ратне заставе које се стапају на каменитим обалама са капима које су ту остале. Игра, смрти и сна, игра без љубави, игра потребе зауништењем у времену када јутро не долази.


Зелено
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime23/4/2010, 9:30 pm

Zeleno koje nestaje u jednoj jesenjoj noci.Kada kapi kise otkucavaju uspomene u vrtlogu zaborava koje tonu.Neki nasi radovi koji nestaju u casu neminovnosti u leprsavoj nadi zelene boje.


Negdasnje odricanje.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime24/4/2010, 8:21 pm

Не тако давно, одекао сам се Бога, одрекао сам се Ђавола и светаца, лажних ликова и речи. Онда сам чекао, тражио, и тек тако, на неком углу града, срео сам човека који је некуда ишао, погрбљен у журби, у лутању затворених очију. Застао сам, погледао за њим, ходао је, одлазио, неким сигурним кораком а онда, нестао је у даљини. Затворио сам очи, кренуо убрзаним кораком некуда, кроз сан.


Последњи звук ноћи
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime24/4/2010, 8:38 pm

Da li noc uopste ima zvuk...osluskujem i cujem,cujem zvuk suze koja prodire kroz ovu tamnu i sumornu noc.Zvuk koji pece obraz,ostavlja nezaraslu ranu na srcu koja jos uvek krvari.Noc koja dolazi je hrana za dusu.Jer u toj noci se cuje zvuk tuge,bola,tame i nemira.Osecaj koji je na granici zivota bacen u gomili zaborava neosetan za druge.


Praznina koja ispunjava
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime24/4/2010, 9:46 pm

Празнина која испуњава празнину у нама, када тамо где је ништа остаје тек ништа, када тамо где нема звука остаје мук, тамо на помешаним пољима светла и таме остане сивило, сна, јаве, нечега што желимо или не. И увек је ту, присутна, својим дахом, дише нам за вратом, мумла нешшто неразговетно док идемо, корачамо, бежимо сами од себе а не видимо да смо ми једино од чега не можемо побећи, да смо ми сами понекад једна велика празнина која испуњава једно велико ништа.


Клетва сна
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime24/4/2010, 10:17 pm

Kletva sna hvata nas za grudi,i prostacki psuje.Ta kletva je svetlokaz u haosu psihe coveka.San koji strasnu osvetu snuje,da bi u naletu nekog uragana oglasio se uz buicu neizvesnosti.Kletva sna se ovek ocekuje u nekom snu jer ona plovi iz najdubljih dubina mora.


Led tmine
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime24/4/2010, 10:48 pm

Led tmine me okiva svojim crnim injem,
polako tonem u san,iz koga nema povratka.
Poslednjim krajičkom svesti pronalazim način da se ne prepustim.
Kidam zubima vene na svojim rukama,moja vrela krv se razliva
po crnom ledu i otapa ga.Opet sam slobodan.

VRELA KRV
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime24/4/2010, 11:20 pm

Vrela krv u mislima igra uznemirenu pustos u igri sablasti .Ta vrela krv je topla...uzavrela i u nekim mislima upisuje secanja.Puls srca povezana uz niz nagona na brodolomu ludila ugasena u jeku plamena.


Nota zavodljivosti.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime25/4/2010, 12:26 pm

Ево, буди се сунце у твојим очима, прва реч је на твојим уснама и додир који ми упутиш мислима. Ту је, та нота заводљивости, титра између нас у неком певу птица које се радују јутру. И не морам отворити очи да бих знао да си ту покривена задњим сенкама ноћи које су те покривале, јер где би и отишла када је кључ тамнице снова већ давно изгубљен а ти остајеш са својим тамничарем и чекаш да ти руменило облије лице у првом јутарњем додиру мојих усана.

Дубина таме
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime25/4/2010, 1:16 pm

Koma koja lezi na grudima.Mracno sunce iza nekog zastora.Patnja ocaja,kada kroz telo grize otrov a ti ga ne osecas.Dusa ti nestaje,cujes samo uzasan vrisak krik,vapaj koji izlazi iz te dubine.Ta dubina je dubina tvoje duse koja izlazi iz sopstvene tamnice.

Neljudski krici
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar


Ženski
Broj poruka : 1595
Location : Novi Sad
Datum upisa : 27.12.2008

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 9:14 am

Kad smrt, al kad te nečiji život zaboli... Dečije duše, bele, čiste, nevine osuđene na život bez smisla u beloj sobi bez zavesa, u krevetu sa rešetkama. Roj muva i ruka koja ne ume da ih sa lica otera, već samo lupa nekontrolisano o rešetke. Mila usta što proizvode nemile, životinjske krike. Dom za nezbrinutu decu, odeljenje za teške mentalne zaostalosti. Kad smrt, al kad te nečiji život zaboli...


žar
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 9:43 am

Uh,SaMar ovo baš boli.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar


Ženski
Broj poruka : 1595
Location : Novi Sad
Datum upisa : 27.12.2008

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 9:46 am

Mene i dan danas boli, a ta poseta beše pre desetak godina
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 9:58 am

Zar srca od pomisli na necije ime, zvuk poruke, neciji glas, susret sa najdrazima, susret sa Bogom, zelja da se vidi neko nam je daleko, zar srca i pogled uprt ka nebu, ruke ispruzene.

Romanticna komedija.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 10:04 am

Gasi se poslednji žar u meni.Ubija me polako mržnja koju vidim u očima
ljudi.Ubijaju me suze nesrećnika,ispružene ruke dece prosjaka.Ubija me žena koja
šutira svoje dete u centru grada.Ubijaju me nezainteresovani prolaznici,
koji okreću glavu na drugu stranu pred ovim prizorima.I pitam se da li
vredi živeti u ovakvom svetu,da li je....

UBIJAJU ME
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 10:38 am

Ubijaju me reci male i reci velike i one poput maca sa dve ostrice izgovorene, ubijaju me reci ruzne i tuzne i sve ono sto je ostalo neizgovoreno, sto kruzi i prolazi i samo sebe obara, tako da se vise moze verovati vetru i pisanju po vodi nego ljudskoj sreci. Ubija me nepostojanost i varljivost ljudske srece.

Zalost bez utehe.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer


Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 34
Location : Univerzum
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 12:16 pm

Zalost bez utehe kada nista ne mogu uciniti da prodje,da se zavrsi,da me napusti,agonija,secanje,kada ne mozes zaspati jer postoji period koji ne mozes izbrisati i te uzasne slike se stalno vracaju,ali zalost bez utehe nije razlog da se odustane od zivota,nikad ne treba odustati od borbe.

Snaga volje
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 12:24 pm

Snaga volje, zovem je, potrebna mi je..ubija je stvarnost..ali ona se opet javlja u drugom obliku i u trecem razlogu..

Bijeli konj..
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 1:02 pm

Bijeli konj sam pod njenim vrelim bedrima,grli me svojim dugim nogama
i usmjerava u pravcu nevjerovatnog užitka.Ržem,uvijam se pod stiskom
strasti,sjevaju varnice iz mojih kopita,kupam se u njenim sokovima slatkim,
stapamo se u jedno,dostižemo vrhunac i polećemo na krilima strasne ljubavi.

VRHUNAC
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar


Ženski
Broj poruka : 1595
Location : Novi Sad
Datum upisa : 27.12.2008

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 3:02 pm

Ima trenutaka kad pomisliš, od ovoga višlje ne može..Trenutak tako spokojne radosti što si živ da vidiš sve lepote sveta. Ume da bude snažno i obuzimajuće do nepodnošljivosti. A dođe odjednom, tek tako, bez neko povoda. Jedino ti trenuci zaslužuju da se zovu vrhunskim, sve ostalo je tek doticanje zamišljene tačke, skakutanjem po trambolini.

tik tak
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime26/4/2010, 6:29 pm

Cekanje.Prastanje.Lutanje.Prolaznost vremena.Mudar pogled zaustavljen u nekom preteskom koraku.Lica koja se gube,vredni i bezvredni sati prolaznosti svih nasih zivota.U tim otkucajima premeravamo sve.Reci koje smo mozda izrekli...neke zaboravili reci.Ali vise povratka nema.

Povrsni slusaoc
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 2:16 pm

Baloncic od pjene...od sapuna...snijeg u proljece...zima u julu..ljeto u decembru..prah..prasina na klaviru, macka na krovu, papir na vodi..

Gladna godina..
Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI


Broj poruka : 35
Datum upisa : 26.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 2:23 pm

lucija ::

Baloncic od pjene,
od sapuna...Snijeg u proljece.
..Zima u julu.
.Ljeto u decembru.
.Prah..
Prasina na klaviru,
macka na krovu,
papir na vodi..

Gladna godina..
Zmije vrebaju,
gladne požude..
Gluposti ljudskih...
Al ,ja sam jahač sunca,
moj konj kopitima,
zdrobiće glavu požudi ljudskoj..
Ubiće zemlju,na kojoj
stanuje čovjek...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 2:59 pm

A "zadatak"..???
Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI


Broj poruka : 35
Datum upisa : 26.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 3:07 pm

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 3:17 pm

Riblja corba...glava od ribe, zacini..crno vino..fino postavljeni sto..salata od morskih plodova...i mnogo ruza...

Umjetnicki performans...
Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI


Broj poruka : 35
Datum upisa : 26.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 3:24 pm

Može se tako reći...Ali pre svega,profil izdaje...Najbolje rečeno...Saznaš tek kad umreš,zablude o sebi ...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 6:28 pm

Питање је ?


Без Ју тјуба !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 9:55 pm

Да не чекамо ја ћу на уметнички перформанс.


Негде међу висовима гора, ноћ, она у костиму црног лабуда, уз тиху звук ветра, игра. Прекривена је месећевом срмом, сабласним светлом, које је прати. У немој публици, нема жамора, мук. И пролази време ноћи, негде горе, сунце ће зажарити врхове а мала балерина неких лудих снова, умреће по ко зна који пут, да би се у првом даху вечери поново родила и играла, само за мене.


Позорница на раскршћу
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 10:13 pm

Te pozornice na tom raskrscu secam se jos i sada.Mostic na njoj,jutos nije bilo nikoga,da li ce se sa nje ikada vise cuti glas,ona zvona...da li ce ikada vise biti ljudi na njoj.Ili je sve proslo/Kako je nekada na njoj bucno bilo.I ponovo onaj zgusnuti tren.Samo u nekom dalekom pokretu koji se nazire na toj raskrsnici ostao je trag i beleg jednog iznosenog daha.


Djavo u plodu
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 10:16 pm

uvijek tu...novi..ceka da izadje iz rukava...prati me, u stopu, razvija se brze od mahovine na vlagu..

Mokri zidovi..
Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI


Broj poruka : 35
Datum upisa : 26.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 10:27 pm

Kroz oblake kao mač,prodire...Rasteruje tamu svojim bićem...Rođen u deliću vremena..Neuništiv...Neuhvatljiv...Razbija iluzije noći,kao iskra života..Dolazi uništavajući
memlu sa naših zidova života..


Oko...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 10:33 pm

oko moje...i oko njegovo su dva oka...u jednom tijelu ja i on...boja je sarena...

kad laz prestigne istinu...
Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI


Broj poruka : 35
Datum upisa : 26.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 11:13 pm

Obmana ,laž ,biće otkrivena u trenutku vremena,probodena kopljem bačenim sa sunca u deliću teptaja oka..



Greška..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 11:13 pm

Kada laz prestigne istinu nastane beli privid.Subverzija haosa,dno zabune.Ono sto raste u nama i ostaje kao noz koji se zabija.Ali ta laz je kratkog daha,ona mozda uspe u jenom mahu da prestigne istinu,ali istina ipak ostake kao pobednik na kraju.

Cudesna hermelina
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 11:18 pm

Topla i bosa otisla je prerano...cudesna ostavila trag za sobom...i u njemu...voli ga ona, voli i on nju...ali neznaju za to..

Talas vazduha...
Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI


Broj poruka : 35
Datum upisa : 26.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 11:25 pm

Orkan.lomeći sve pred sobom.stade kao ukopan,pred lepotom žene koja izronivši iz mora diže svoje ruke ka njemu...



točak vremena
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime27/4/2010, 11:59 pm

struji..kroz vazduh i pokrece vrijeme...stvara buru..more se dize ...talasi ..lome stijene..kamen pada na drugi kamen i razbija se sve...u moru koje nista ne zna...a najvise utice...na vrijeme..kada ce da unisti sve te sitnice od stijene...

Ljubav...
Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI


Broj poruka : 35
Datum upisa : 26.04.2010

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime28/4/2010, 12:26 am

Dali postoji,ili je to samo iluzija stvorena imaginarnim očima čiji pogledi se gube u daljini..Ili moža ipak postoji i boreći se protiv iluzija korača nad oblacima naših shvatanja...



Odlazak....
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija


Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 50
Location : italy
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime28/4/2010, 1:22 am

olaksanje...kraj bez pocetka...promjena u bilo kojem smislu..balkon sa nevidljivom ogradom..ili slijepac na balkonu sa vidljivom...

Hrabra kukavica...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime28/4/2010, 4:59 pm

Постоје кукавице, оне храбре кукавице које знају када да застану, које знају да се повуку када није време битке. Јер, храброст је владати својим страхом, својим лудилом док мали враг на рамену говори да се треба борити а мали анђео до њега, остаје нем. Тај звук, који не чујемо, та тишина која говори више од милион речи, та тишина коју у необузданој младости не слушамо, та тишина учи вештини, онога што још нисмо научили.


Не говори, знам ...
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Sponsored content





pitalice - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: pitalice   pitalice - Page 15 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pitalice
Nazad na vrh 
Strana 15 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Kako igrom stvoriti misao ?-
Skoči na: