LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Recenzija za neobjavljenu knjigu - Emina Vlahović

Ići dole 
AutorPoruka
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9711
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Recenzija za neobjavljenu knjigu - Emina Vlahović Empty
PočaljiNaslov: Recenzija za neobjavljenu knjigu - Emina Vlahović   Recenzija za neobjavljenu knjigu - Emina Vlahović Icon_minitime25/1/2011, 6:06 pm

Затворити очи,
Слусати звукове око себе,
Онда отворити очи,
Речи ће саме кренути,
Јер док су очи биле затворене,
Тоје срце ти је послало поруку шта да кажеш.


Овако ваљда почиње писање, прозе, поезије. Мислим да је тако, у суштини, мора бити тако јер другачије, ако не иде из срца од писања нема ништа.
Тако је почела и Емина Влаховић. Затворила је очи и писала.


Свесно или не,
најмекшим плишом
обавијаш душу
слатким осећајима.

Скитачу кроз облаке
рашири дланове,
отерај сумњу,
ухвати љубав,тако је лака...


И лепо је, и љубав је и проткано самоћом, помало неким бесом. Бес је оличење песника. Увек ту и тамо без обзира на стихове, чак када су најнежнији бес мора мало говорити у позадини, као суфлер у позоришту када глумац застане.


Знам,лед ће ти срце заробити у кавез хладни
па ни оно мало љубави дати ми нећеш.
Иње покриће све мисли моје да стану
узалуд ћеш себе тражити по њима,склоњене су.


Писала је Емина, на почетку као и свако скоро, покушавала да римује. Не кажем, лепо је и то али рима даје један проблем, два у суштини. Први је, песме почињу да личе једна на другу а са друге стране због ограниченог броја речи више личе на споменарске речи Емининог времена.
Требало је само мало, веома мало да се Емина помери ка другим границама, тек мали помак који би комплетирао њен пут песништва. Али то је нека друга прича.
После тог помака, Емина почиње да пише,


Ослободјена,
своја.
Бдим над ликом
што Месечина
у пуном сјају дарива.
Стиховима
бојим мисли
што у сновима те траже


Пише о свему, теме се мешају, вирус благе еротске поезије такође ју је дотакао. Мешају се слике, описи, ту су и друге форме, минијатуре,


Зимско Сунце
у очима ми сјај посуло.
Замућена од суза
бљеснуше зеленоока
језера,
у њима одраз
најдражег лика...,


хаику:


Баре на путу,
блатом окован сокак,
село у јесен,


или што би казали, Хаику на домаћи начин.


Постоје многе описане слике у поезији Емине Влаховић које није доживела. Постоје оне проживљене, исписане у стиховима. Но и једне и друге су на путу снова, у њима је есенција лепог и увек помало оног беса и таме која је покривена тугом, јер по мојој маленкости као писцу ових редова, лепоту песми даје туга.
Ово је ваљда, прва рецензија и прва промоција необјављене књиге, исписана обичним речима као и песме Емине Влаховић које су у суштини дочаране слике времена, које и не постоји, јер време је тренутак садашњег.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
 
Recenzija za neobjavljenu knjigu - Emina Vlahović
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Autorski radovi - Zoran J. Matić :: Nešto poput pisane reči ili moji autorski radovi - Zoran Matić-
Skoči na: