LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 O pesniku u pokušaju

Ići dole 
+3
Najda M.
Beskraj
Masada
7 posters
AutorPoruka
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 10:12 pm

Избацим по неку песму. Лепо је, кажу. Ти баш добро пишеш, кажу. Ма пишем ја лепо, тужно додуше, али тако мора, да би и било лепо. И пишем тако, пишем. А нисам писац ни песник. Тек сам у покушају, кажем. Ма ниси, добро је то, кажу. Ма знам да јесте али... нисам песник, ни писац. Ма јеси. Ма нисам. А ево што нисам, да бих био писац или песник морам да испуним следеће услове:


- ако хоћеш лепо увезану ауторску књигу, са пристојним бројем страна, фул корицама, треба око 500 Евра у РСД противвредности;
- треба да имам некога високоумног лапрданта да ми напише рецензију за цирка 200 Евра или више ако је Др, Мр, шкљ, бљ;
- треба за исту цифру и неки увод да се напише;
- када те одштампају, на фору самиздат, онда те за неких 50 Евра убаце у каталог НБ у БГД;
- е тада, треба да се најуриш за промоцију, то је скоро фрај, ту ће ти сви помоћи;
- друге промоције треба организовати, платити пут и бла, бла бла...
- потом, поделиш већину дела да се не би саплитао о своју уметност што рече Маја једном приликом;
- са остатком покушаш да покријеш трошкове луцкасте игре;
- тада се учланиш у неко удружење па имаш право и да
конкуришеш за неку награду за књигу која је издата у тој и тој години као неафирмисани песник, писац или будала;


Ваљда нисам нешто заборавио ?

Е сада, да бацам паре не могу, да јурим спонзоре ми је онако увлакачки, увод и рецензију бих сам писао, јер ко има бољи увид у мој мозак од мене ? Ни ја га немам а не тамо неки ... Остало у набрајању није тешко, скупим друштво у кафани па се промовишем, једино онај део са конкурсом и учествовањем је мало ... Све у свему, био ја у покушају или не, лепо пишем, али то знам и сам. Сад ћете касти, вид ала лети сујетни. Тачно, летим и волим своје писаније ко и други. једина разлика је, што неки знају, да мени песме које се и не допадају ( моје )њима су најбоље, толико о сујети а о летењу, ма летим ја и даље, ко не би сем ако није амеба. Додуше, свашта се пише, свашта се чита, има вредног и мање вредног. Раније сам говорио, нема лоше песме, сада ипак морам да кажем да има песме која не може да буде добра, јер, чим кажеш, поправи мало, одма те неко нападне и проради сујета. Песничка је најгора, верујте ми на реч. Могао бих још писању, о сујети и о летењу, али нећу, да се неки не препознају погрешно, па да се натежем са случајно изазваним будалама опет.

Личи ово и на кукање а није, тек констатујем чињенице.


Poslednji put izmenio Masada dana 13/1/2020, 11:17 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 10:27 pm

Moram da se nadovezem na ovo pisanje.I sam kazes izbacim po neku pesmu kazu lepo pisem.Vrlo bitno mi je uvek bilo ko mi kaze da lepo pisem.Jer niko ti nece reci da si los zato da ti se ne bi zamerio.Zasto ljudi ne vole kritiku?Zasto ljudi prosto ne vole da cuju vise losih stvari nego dobrih?Pa to ne boli.Mene licno vise boli laskavo hvalisanje nego da mi neko kaze ispravi ili popravi ovo.Pisac u pokusajU?Slatko sam se nasmejala,i sam znas ko me je ucio pisanju i koliko sam se trudila i trudim da to na nesto lici.Da si mi ijednog trenutka rekao beskraj batali ovo isto bi ti bila zahvalna kao i da sam nastavila sa ovim.Sto se tice biti pisac to smo apsolvirali.Ja sam imala ponuda da izdam svoje pesmice za Dz.BILO JE I TAKVIH SPONZORA da bi mi insfinansirali sve.Ali cemu to?Ja u tome nisam jos uvek ni dobra ni zrela toliko.Jer sve sto radim volim da je savrseno.Znam da si govorio uvek nema losih pesama,ali ja se sa time nikada nisam slagala.Pogotovu u zadnje vreme kada je svima lakse da drze olovku u ruci nego kutlacu u kuhinji.Ja cu svoju olovku drzati na poslu i raditi svoj posao najbolje sto umem jer to znam da radim.A ostacu ceo zivot pisac u pokusaju i entuzijasta koji je nepopravljiv u pisanju.

Da li sam zaboravila mozda nesto da kazem?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:00 pm

Јеси, заборавила си да напишеш да си ми ти нај критичар Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:22 pm

Mislila sam da ne pišem ništa, al moram...Jer pisac prvog posta u ovoj temi, i mene je hrabrio i ,,gurao,, da idem dalje..I neka smo svi mi na ovom forumu u pokušaju...Važno da radimo ono što volimo...I neka sam, kako Beskraj kaže, od onih što radije lupkaju po tastaturi nego da drže kutlaču, nije mi žao..radim ono što volim. Varjaču i kutlaču moram, pisanje volim...
Kao pesnik u pokušaju u kafančetu uz malo društvo, imala sam promociju neobjavljenog materijala u januaru ove godine, sa sve recenzijom na papiru odštampanom direkt sa kompa...I pesme čitali sa papira i bilo nam lepo...u pokušaju ili ne...A recenzent...baš njegova malenkost Zoran Matić...I ako da Bog i sreća junačka...biće opet promocije i recenzije..bez štampanja...Jednom rekoh, nemam novca za to, a i zbirke se prodaju po ceni dve , tri paklice cigareta...Nek sam samo suvi amater i u pokušaju... možda vrede moje reči bar mrvu više...
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:23 pm

Evo i mene, htela bih da se nadovezem i da dam svoje misljenje o svemu ovome. Kao prvo procitala sam dva puta da bih jasno shvatila koja je poenta ovog tvog pisanja. Sto se tice tvog pisanja i statusa da li si pesnik ili ne govori sam broj odaziva i komentara na pesmama koje ti postavis, mislim da malo ko ima toliki broj komentara kao sto ti imas i to govori nesto. Danas svako izdaje knjigu uz pomoc novca i svega ovoga sto si nabrojao cime zvanicno postaje pisac sto ne znaci i da je dobar. Sto se tice tvog iskrenog saveta koji se usudis da das nekome, a ne dajes ih svakome, poznajuci tebe, taj neko treba da bude i zahvalan jer se moze smatrati nekim koga ti drzis sebi bliskim i dragim. Ovde bih se nadovezala i na izjavu Beskraj da si ti taj koji je i mene uveo u pisanje i uvek pomagao i delio savete za sta sam ti zaista zahvalna. Za svoje pisanje ja licno nemam neko visoko misljenje ali ako nista drugo dao si mi volju i mozda perspektivu za nesto sto sam ja htela u mom zivotu da uradim a to tek dolazi. Mnogi ce se sloziti samnom u ovome da si ti taj koji im je pomogao da udju u svet poezije pa i ako mozda sad misle da su te i prevazisli.

O da, jednu stvar si zaboravio, kad sve ovo uradis, ostaje ti jos jedan posao, da pocnes da ganjas administratore po forumima da se tvoje pesme ne kopiraju jer ni jednu knjigu neces prodati Smile .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:30 pm

Cekaj Tea ovde se ne bi slozila sa tobom u jednoj stvari broj komentara ne znaci da je neko dobar jer masa ljudi na fejsu taguju svojih 1000 prijatelja koji se cisto kurtoazno jave sa vec poznatim komentarima koji su vise zalosni nego konstruktivni.Tako da to po meni nije merilo da je neko dobar.Licno komentarisem uglavnom ljude koji me ne siluju da ih citam,jer sve sto moram da radim mi je prilicno dosadno i radim ga ofrlje.Strelice nadam se da nista licno nisi shvatila sto se tice kutlace i pisanja jer nije mi bila namera nikoga da prozovem sem ako se sam nije pronasao.Cisto sam dala primer,koji nije imao vezu nisakim posebno.


Poslednji izmenio Beskraj dana 2/5/2011, 11:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:34 pm

Znam Beskraj ali ja sam primetila i to da Zoran nikoga ne taguje a oni ipak dolaze i citaju i ostavljaju svoje komentare. Po meni je i to neko merilo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:35 pm

Tea jel ti to mene zezas.Mozda ne taguje tebe ili mene jer ga citamo ovde ali i on ima itekako te faze da bi pogurao svoju pesmu.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:37 pm

Joj, sad si me nasmejala Smile , ja rekoh sto rekoh Smile.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:40 pm

Pa budimo iskreni nije problem u tagu problem je u gupavim komentarima to je divno,to je lepo.Ti si car,ti si Bogom dan.Ovo je hit meseca ili godine.Ma to je cirkus od onog fejsa.Ovo ovde je nesto sasvim drugo,ono tamo je samoreklama.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:41 pm

Овде се ради више о томе како да постанеш Писац. Значи, мора да си заведен у Народној библиотеци. Без тога си без обзира на број песама и квалитет и даље ван тока. Можда једном и будем имао паре на бацање па ћу да ...


Не односи се ово на Фејс толико. Неки дан видех, поезија, 50 динара комад на тезгама диљем града. Има лепе а има и дреша. Жали Боже пара.


Poslednji izmenio Masada dana 2/5/2011, 11:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
midjika

midjika


Ženski
Broj poruka : 1169
Godina : 49
Location : Beograd
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:41 pm

Meni se dopada kako si ovo napisao, nasmejala sam se. U saljivom kontekstu. Pa za te novce moze fica da se kupi:). Hvala tebi i svima sto ste me podrzali u pokusaju! Sto me podrzavate i dalje, ne znam koliko sam napredovala i naucila, ali trudim se, ne uvek koliko bi trebalo, ali sta da radim. Sto Bes kaze, pisem za sebe, i jeste tako. Ti i ja Bes smo puno pisale, mnogo si mi pomogla. Vucko, Tea...moram i Pipija da pomenem i mene sujetnu i nadurenu. Ne verujem da sam se bas mnogo promenila, ako cu da budem iskrena, ali valjda vremenom covek nauci. Valjda cu i ja jednom, kad porastem....i nisam samo ucila da pisem, naucila sam puno toga, o sebi, davanju, da ne krenem u filozofiju jer se u nju ne razumem.O njoj me uci Tonitrus, o onoj zivotnoj! Hvala i SaMar, Besherat pre svega, ona me je pozvala na ovaj forum, Mesecevoj Rosi i svima ostalima. Ovo sad ispada ko zahvalnica, nemoj da se ljutis Masada, ali retko kad nesto kazem za dnevnik....

p.s.

i Strelici, naravno, bez nje bi noci umrle, i zvezde sa neba


Poslednji izmenio midjika dana 3/5/2011, 4:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:41 pm

Iskreno ima i toga, Bes.
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:44 pm

Beskraj ::
Cekaj Tea ovde se ne bi slozila sa tobom u jednoj stvari broj komentara ne znaci da je neko dobar jer masa ljudi na fejsu taguju svojih 1000 prijatelja koji se cisto kurtoazno jave sa vec poznatim komentarima koji su vise zalosni nego konstruktivni.Tako da to po meni nije merilo da je neko dobar.Licno komentarisem uglavnom ljude koji me ne siluju da ih citam,jer sve sto moram da radim mi je prilicno dosadno i radim ga ofrlje.Strelice nadam se da nista licno nisi shvatila sto se tice kutlace i pisanja jer nije mi bila namera nikoga da prozovem sem ako se sam nije pronasao.Cisto sam dala primer,koji nije imao vezu nisakim posebno.


Ma nisam Bes...ja sam u invalidskoj penziji (na žalost) pa slobodno vreme radije trošim na pisanje nego da gledam TV...ako već u šetnju ne mogu iz nekih razloga. A kuvanje me smara....ali zaista..i odmah se isprazni šerpa..a slova i reči ostavljaju trag..zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:46 pm

midjika ::
Meni se dopada kako si ovo napisao, nasmejala sam se. U saljivom kontekstu. Pa za te novce moze fica da se kupi:). Hvala tebi i svima sto ste me podrzali u pokusaju! Sto me podrzavate i dalje, ne znam koliko sam napredovala i naucila, ali trudim se, ne uvek koliko bi trebalo, ali sta da radim. Sto Bes kaze, pisem za sebe, i jeste tako. Ti i ja Bes smo puno pisale, mnogo si mi pomogla. Vucko, Tea...moram i Pipija da pomenem i mene sujetnu i nadurenu. Ne verujem da sam se bas mnogo promenila, ako cu da budem iskrena, ali valjda vremenom covek nauci. Valjda cu i ja jednom, kad porastem....i nisam samo ucila da pisem, naucila sam puno toga, o sebi, davanju, da ne krenem u filozofiju jer se u nju ne razumem.O njoj me uci Tonitrus, o onoj zivotnoj! Hvala i SaMar, Besherat pre svega, ona me je pozvala na ovaj forum, Mesecevoj Rosi i svima ostalima. Ovo sad ispada ko zahvalnica, nemoj da se ljutis Masada, ali retko kad nesto kazem za dnevnik....


Аман Миђи, опусти се и уживај у ономе што знаш да радиш, уживај у ослобаћању себе. Нашла си свој пут и то је добро.Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:46 pm

Kako smo krenuli najbolje da podelimo medjusobno ordenje,po mogucnosti zlatno.Da ga unovcimo i od tih para sto skupimo sklepamo jednu knjigu promocija moze da bude na Zelenom vencu ako nemate nista protiv. Very Happy A`i blizu je pivnica najeftinije je tamo pivo.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:49 pm

Odlican predlog Bes, a mogli bi jednu zajednicku knjigu sa naslovom Ljubav, Smrt i Snovi Smile
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika


Ženski
Broj poruka : 1169
Godina : 49
Location : Beograd
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:52 pm

Masada ::
midjika ::
Meni se dopada kako si ovo napisao, nasmejala sam se. U saljivom kontekstu. Pa za te novce moze fica da se kupi:). Hvala tebi i svima sto ste me podrzali u pokusaju! Sto me podrzavate i dalje, ne znam koliko sam napredovala i naucila, ali trudim se, ne uvek koliko bi trebalo, ali sta da radim. Sto Bes kaze, pisem za sebe, i jeste tako. Ti i ja Bes smo puno pisale, mnogo si mi pomogla. Vucko, Tea...moram i Pipija da pomenem i mene sujetnu i nadurenu. Ne verujem da sam se bas mnogo promenila, ako cu da budem iskrena, ali valjda vremenom covek nauci. Valjda cu i ja jednom, kad porastem....i nisam samo ucila da pisem, naucila sam puno toga, o sebi, davanju, da ne krenem u filozofiju jer se u nju ne razumem.O njoj me uci Tonitrus, o onoj zivotnoj! Hvala i SaMar, Besherat pre svega, ona me je pozvala na ovaj forum, Mesecevoj Rosi i svima ostalima. Ovo sad ispada ko zahvalnica, nemoj da se ljutis Masada, ali retko kad nesto kazem za dnevnik....


Аман Миђи, опусти се и уживај у ономе што знаш да радиш, уживај у ослобаћању себе. Нашла си свој пут и то је добро.Smile

Hvala ti , Masada. Lepo mi je ovde, a put je izgleda "pravi"!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:54 pm

Na jednu zajednicku sam i mislila koliko nas ovde ima za toliko cemo da skrpimo,i da nam ostane jos i za pivo. Very Happy Ubice nas Masada sto smo mu zacatovali temu.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime2/5/2011, 11:58 pm

Ко има штампара ?
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 12:04 am

Imam ja u firmi ali zavisi koji te tiraz zanima.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 12:10 am

Па ако се јави дваес нас, по дваес примерака.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 12:11 am

Eto...timski rad...mašala....i cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 12:13 am

A sve ovo sto smo ovde napisali stavis u recenziju Smile
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika


Ženski
Broj poruka : 1169
Godina : 49
Location : Beograd
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 12:15 am

Ko je pomenuo pivo? Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 12:18 am

Ja sam spomenula pivo i SJCE MOJE.E malo skromnosti nije na odmet knjizice moraju da budu tanusne a ne da stavite sve pesme koje ovde imate,jos ajde turite i pitalice i minijature.Ako se malo uozbiljite mozda se i dogovorimo.
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 12:21 am

hahahha...naopako ako stavimo sve....tomovi i tomovi da se štampaju Bes.... hepi
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 12:29 am

По пет песама
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 1:18 am

Oki....dajte rok..i gde da se dostave...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 9:06 am

Opaaa,od pisaca u pokusaju vi dodjoste dotle da izdate knjigu Very Happy ! Zajednicka ili ne al tek da se zna za mene svi ste vi doooobri pisci,(ovo bez laskanja i uvlacenja ,zaista) Istina je nije sve dobro ima i manje dobrih,mozda cak i losih,(ako je to uopste moguce u poeziji)ali sve jedno ovo mesto zivi posebnim zivotom i sve sto se napise ima dusu. Ja licno sebe ne smatram ni piscem ni pesnikinjom ni poetom ,poetesom....kada bi me neko nazvao tim imenom smatrala bih da se doticni/a "sprda" samnom!!! U najgorem slucaju da me malko zaj...va Very Happy Ja sam u vise svojih komentara navela i napisala da nikada nisam imala zelju da izdam knjigu,pa to kazem i ovde,ne smatram sebe bog zna kakvim piscem,ima toliko boljih i kvalitetnijih!!! Jedino sta ja svoju poeziju volim kao sto volim sve ono sto je moje,kakva god da je ,moja je. U nju su stale sve moje radosti, tuge, suze,slutnje,secanja...svi osmesi ,poljubci,dodiri...sve mrznje ,lazi i istine...jednostavno sve,i ja sam samo neko ko pise,jednostavno i prosto,pise ...i to je sve.
Jos bih nesto dodala,ali ne sa namerom da ikome kacim orden Very Happy samo da naglasim posto vidim da se svi zahvaljujete,ja bih se zahvalila Zoranu na tome sto mi je jednim obicnim zahtevom za prijateljstvo,otvorio ova vrata i sasvim indirektno naveo i podsetio da bih mogla da opet pisem jer sam u tom momentu vec bila totalno prestala i izgubila volju za tim. Ja nisam neko koga je on ucio,nije me cak ni kritikovao,pa cak i pohvala nije bilo nesto mnogo,sve zajedno mogu na prstima jedne ruke da prebrojim,ali mi je dao krila. Citajuci njegove pesme i pesme svih vas,otvorio mi se put...shvatila sam koliko volim ovo sto ovde radim,shvatila koliko dugo o tome nisam ni razmisljala a pisala sam od svoje 13-14 godine i pozelela da pokusam ponovo.....i tu je sva tajna mog piskaranja. I na kraju jos jednom ja pesnik nisam ali ovde radim to sto "oni" rade i srecna sam sto sam na ovom forumu jer boljeg od ovog ,za mene barem ,nema.Ja najmanje pisem poeziju u svojoj temi,sve sto pisem ,pisem u radionici jer mi je to veci izazov nego da pisem samo za sebe. I to je dokaz da nisam umisljeni pesnik,jer bih inace pisala pesme za sebe a ne na zadate teme,reci,recenice,strofe....itd .

Ps.Ako kojim slucajem izdate tu zajednicku knjigu Very Happy nemam nista protiv da budem i ja jedan malecni deo nje Very Happy , a vi?
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime3/5/2011, 2:41 pm

E ptičice...pišeš ti odlično...nema te nema...pa kad napišeš....Tako to valjda škorpije pišu...iz dubine duše...Čuj ...pa naravno da ćemo valjda svi uzeti učešća u stvaranju te zajedničke knjige...Svako je ovde ostavio svoj pečat..i dalje ostavlja...reč po reč...za one dolazeće...one sadašnje....za nas ..Lepo si rekla..boljeg mesta nema..veruj i nema...svuda odem..vratim se ..i samo ovde pišem... hepi
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime4/5/2011, 8:32 pm

Žar ptica ::
Opaaa,od pisaca u pokusaju vi dodjoste dotle da izdate knjigu Very Happy ! Zajednicka ili ne al tek da se zna za mene svi ste vi doooobri pisci,(ovo bez laskanja i uvlacenja ,zaista) Istina je nije sve dobro ima i manje dobrih,mozda cak i losih,(ako je to uopste moguce u poeziji)ali sve jedno ovo mesto zivi posebnim zivotom i sve sto se napise ima dusu. Ja licno sebe ne smatram ni piscem ni pesnikinjom ni poetom ,poetesom....kada bi me neko nazvao tim imenom smatrala bih da se doticni/a "sprda" samnom!!! U najgorem slucaju da me malko zaj...va Very Happy Ja sam u vise svojih komentara navela i napisala da nikada nisam imala zelju da izdam knjigu,pa to kazem i ovde,ne smatram sebe bog zna kakvim piscem,ima toliko boljih i kvalitetnijih!!! Jedino sta ja svoju poeziju volim kao sto volim sve ono sto je moje,kakva god da je ,moja je. U nju su stale sve moje radosti, tuge, suze,slutnje,secanja...svi osmesi ,poljubci,dodiri...sve mrznje ,lazi i istine...jednostavno sve,i ja sam samo neko ko pise,jednostavno i prosto,pise ...i to je sve.
Jos bih nesto dodala,ali ne sa namerom da ikome kacim orden Very Happy samo da naglasim posto vidim da se svi zahvaljujete,ja bih se zahvalila Zoranu na tome sto mi je jednim obicnim zahtevom za prijateljstvo,otvorio ova vrata i sasvim indirektno naveo i podsetio da bih mogla da opet pisem jer sam u tom momentu vec bila totalno prestala i izgubila volju za tim. Ja nisam neko koga je on ucio,nije me cak ni kritikovao,pa cak i pohvala nije bilo nesto mnogo,sve zajedno mogu na prstima jedne ruke da prebrojim,ali mi je dao krila. Citajuci njegove pesme i pesme svih vas,otvorio mi se put...shvatila sam koliko volim ovo sto ovde radim,shvatila koliko dugo o tome nisam ni razmisljala a pisala sam od svoje 13-14 godine i pozelela da pokusam ponovo.....i tu je sva tajna mog piskaranja. I na kraju jos jednom ja pesnik nisam ali ovde radim to sto "oni" rade i srecna sam sto sam na ovom forumu jer boljeg od ovog ,za mene barem ,nema.Ja najmanje pisem poeziju u svojoj temi,sve sto pisem ,pisem u radionici jer mi je to veci izazov nego da pisem samo za sebe. I to je dokaz da nisam umisljeni pesnik,jer bih inace pisala pesme za sebe a ne na zadate teme,reci,recenice,strofe....itd .

Ps.Ako kojim slucajem izdate tu zajednicku knjigu Very Happy nemam nista protiv da budem i ja jedan malecni deo nje Very Happy , a vi?


Жарка Smile, ово је настало чисто, јер је неко морао да гукне и објасни како да неке ствари оствариш ако .... да се не понављам. Звао ме човек да гостујем на неком скупу али када је питао ел може без објављене, организатор каже не може. Све се своди на број у каталогу. Увек смо неки број, неки ЈМБГ. Ово место је стварно нешто посебно постало. Тачно, овде нема много хвале ни кудње, уједначено и солидно пишемо. Свако има свој врх песму и неке мање добре или већ. Ни Превер није савршен песник. Неке јесам учио, помагао и сада покушам да помогнем сугестијом. Све зависи ко ће шта прихватити. Пробао сам да доведем још људи али, неки више воле да на Фејсу што у тагу што поруком обавесте све да су писали нешто и ... не знам. Лепо је када те читају али овде је то видније. Цела екс Југа нас чита и то ми је довољно. Срушили смо баријере, другачији смо од сличних форума и сајтова и по броју објављеног и по квалитету. Ако икоме помогне наша реч или ако неко пропише са нама, то је наш успех, наше дело, наша пирамида.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Gost
Gost




O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime4/5/2011, 9:12 pm

Masada ::
Žar ptica ::
Opaaa,od pisaca u pokusaju vi dodjoste dotle da izdate knjigu Very Happy ! Zajednicka ili ne al tek da se zna za mene svi ste vi doooobri pisci,(ovo bez laskanja i uvlacenja ,zaista) Istina je nije sve dobro ima i manje dobrih,mozda cak i losih,(ako je to uopste moguce u poeziji)ali sve jedno ovo mesto zivi posebnim zivotom i sve sto se napise ima dusu. Ja licno sebe ne smatram ni piscem ni pesnikinjom ni poetom ,poetesom....kada bi me neko nazvao tim imenom smatrala bih da se doticni/a "sprda" samnom!!! U najgorem slucaju da me malko zaj...va Very Happy Ja sam u vise svojih komentara navela i napisala da nikada nisam imala zelju da izdam knjigu,pa to kazem i ovde,ne smatram sebe bog zna kakvim piscem,ima toliko boljih i kvalitetnijih!!! Jedino sta ja svoju poeziju volim kao sto volim sve ono sto je moje,kakva god da je ,moja je. U nju su stale sve moje radosti, tuge, suze,slutnje,secanja...svi osmesi ,poljubci,dodiri...sve mrznje ,lazi i istine...jednostavno sve,i ja sam samo neko ko pise,jednostavno i prosto,pise ...i to je sve.
Jos bih nesto dodala,ali ne sa namerom da ikome kacim orden Very Happy samo da naglasim posto vidim da se svi zahvaljujete,ja bih se zahvalila Zoranu na tome sto mi je jednim obicnim zahtevom za prijateljstvo,otvorio ova vrata i sasvim indirektno naveo i podsetio da bih mogla da opet pisem jer sam u tom momentu vec bila totalno prestala i izgubila volju za tim. Ja nisam neko koga je on ucio,nije me cak ni kritikovao,pa cak i pohvala nije bilo nesto mnogo,sve zajedno mogu na prstima jedne ruke da prebrojim,ali mi je dao krila. Citajuci njegove pesme i pesme svih vas,otvorio mi se put...shvatila sam koliko volim ovo sto ovde radim,shvatila koliko dugo o tome nisam ni razmisljala a pisala sam od svoje 13-14 godine i pozelela da pokusam ponovo.....i tu je sva tajna mog piskaranja. I na kraju jos jednom ja pesnik nisam ali ovde radim to sto "oni" rade i srecna sam sto sam na ovom forumu jer boljeg od ovog ,za mene barem ,nema.Ja najmanje pisem poeziju u svojoj temi,sve sto pisem ,pisem u radionici jer mi je to veci izazov nego da pisem samo za sebe. I to je dokaz da nisam umisljeni pesnik,jer bih inace pisala pesme za sebe a ne na zadate teme,reci,recenice,strofe....itd .

Ps.Ako kojim slucajem izdate tu zajednicku knjigu Very Happy nemam nista protiv da budem i ja jedan malecni deo nje Very Happy , a vi?


Жарка Smile, ово је настало чисто, јер је неко морао да гукне и објасни како да неке ствари оствариш ако .... да се не понављам. Звао ме човек да гостујем на неком скупу али када је питао ел може без објављене, организатор каже не може. Све се своди на број у каталогу. Увек смо неки број, неки ЈМБГ. Ово место је стварно нешто посебно постало. Тачно, овде нема много хвале ни кудње, уједначено и солидно пишемо. Свако има свој врх песму и неке мање добре или већ. Ни Превер није савршен песник. Неке јесам учио, помагао и сада покушам да помогнем сугестијом. Све зависи ко ће шта прихватити. Пробао сам да доведем још људи али, неки више воле да на Фејсу што у тагу што поруком обавесте све да су писали нешто и ... не знам. Лепо је када те читају али овде је то видније. Цела екс Југа нас чита и то ми је довољно. Срушили смо баријере, другачији смо од сличних форума и сајтова и по броју објављеног и по квалитету. Ако икоме помогне наша реч или ако неко пропише са нама, то је наш успех, наше дело, наша пирамида.


Drago mi je sto sam deo svega sto se ovde desava,drago mi je da sam u ovoj divnoj ,kako ti kazes piramidi,sa svima vama,i sa onima sa kojima sam do sada izgradila fantastican odnos,prijateljstvo za uvek i sa onima sa kojima se samo povrsno znam,sve jedno, ovo je mesto snova i ljubavi svetlosti i tame.Ne pada mi na pamet da budem "neko",tako sto ce mi prilepiti neki broj ili kaciti neki orden,ja sam ovde stvarno srecna. Pokusavam mnogima da to objasnim ali retko ko me razume,u svakom slucaju,ja sam vam definitivno clan koji ce ostati tu,koji ce ostati veran citavoj ovoj prici,ja sam neko ko pise i ko ce pisati i dalje,ja sam od onih koji ne skacu sa mesta na mesto da bi se reklamirali i postizali nekakav uspeh,i zvuci SULUDO,ali ja vas na neki svoj lud nacin sve obozavam i ako vam u zivotu ni oci videla nisam, Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime5/5/2011, 12:33 am

Draga Ptičice....ni oči nam videla nisi....slatko se nasmejah.....ima naših očiju i duša u pesmama i prozi...Meni je ovde najbolje....Svi pišu u wordu ili na fejsu, pa lepe...ja ne...ovde i samo ovde...pa posle prebacim ako mi se prebacuje...na buvljak(fejs) ili već....Ima me na još dva , tri foruma...nije to to...Samo ovde je aktivno i nije mrtvo, što se tiče pisane reči.Ne treba mi ništa više...kakve zbirke i čuda, da se ne ponavljam...Imati prezentovanu poeziju na ovom forumu...malo li je...? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nella_broken_hart

Nella_broken_hart


Ženski
Broj poruka : 427
Godina : 31
Location : Beograd
Datum upisa : 05.07.2011

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime6/12/2011, 3:51 pm

Da se ubacim i ja super ideja da se napise knjiga zajednicka i da se objavi.Ja kao stampar,tipograf i redno jednom reciju graficki tehnicar mogu da obezbedim da se sredi izgled sto bolje,a i naravno da se nakon svega toga popije i po jedno pivce (moze i dva) Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Džudi

Džudi


Broj poruka : 17
Godina : 52
Datum upisa : 15.01.2014

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime15/1/2014, 8:22 pm

Ja volim da pišem, planiram da ovde prenesem najbolju prozu sa mog bloga. Pišem na Wordpress blog platformi i tamo me uglavnom hvale, a ja bih želela još neko objektivno mišljenje.

Završila sam jednu knjigu i postavila je u vidu bloga. Nemam novca da sama izdajem knjigu, a i zbirku pripovedaka..a nemam ni želju da budem "slavna"...zapravo, ne volim popularnost - pojavljivanje u medijima.

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.


Ženski
Broj poruka : 4997
Datum upisa : 12.10.2010

O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime15/1/2014, 9:14 pm

Eto...gotovo da imamo isto mišljenje...i ja imam svoj blog i nekoliko sajtova gde objavljujem.

Ovde, isključivo ovde pišem, pa dalje kopiram.

Čekam da čitam tvoje radove... O pesniku u pokušaju 590247 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





O pesniku u pokušaju Empty
PočaljiNaslov: Re: O pesniku u pokušaju   O pesniku u pokušaju Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
O pesniku u pokušaju
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Autorski radovi - Zoran J. Matić :: Traktat-
Skoči na: