LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Hael

Ići dole 
AutorPoruka
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9711
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Hael Empty
PočaljiNaslov: Hael   Hael Icon_minitime8/7/2009, 9:08 pm

Hael je nastavak dankina napisan posle nekoliko godina.


- Сунце залази, знаш ли драги, колико дуго камен Ансира је попут горског кристала ? Знаш ли колико дуго те нисам љубила, знаш ли колико времена је прошло од када си отишао и никада више ниси ми се вратио ? Ти ниси дошао, а ја, ја сам плакала, други то нису видели. Нису те нашли, претраживали су шуму данима, месецима, враћала сам их, на крају су одустали. Била сам на реци, нема нашег стабла, вода га је однела, променила је ток, није више иста. Сада без тебе више није ништа исто, ни ноћ, ни дан, без тебе. Није било дана да нисам мислила на тебе, свих ових година, све се мењало, све сем љубави коју сам ти дала. Можда је требало да прекршим завет клана, пређем Динор са тобом и заувек одем одавде, али нисам могла, и поред све љубави нисам, опрости ми. Недостају ми твоји пољупци, узгредан додир при сусрету, никада нису сазнали колико сам те волела, колико си ме волео. Молила сам те да не идеш, осећала сам да зло се повија око тебе, осећала сам али нисам ти рекла, то знао си и сам, а као и да би ме слушао, знаш на неки чудан начин све си радио како си ти желео, зато сам те и волела. Волела сам пажњу коју си ми посветио, начин на који си ме љубио, стављао мој длан на своје лице и потом, дуго га љубио. Желела сам понекад’ да идем од тебе, да побегнем, нисам могла, увек би ме вратио, питао би ме да ли се љутим, а онда само би рекaо - ’еј волим те - и ја бих била твоја. Говорила сам речи после којих туга у срцу била би ми већа и прелазио си преко њих и љубио си ме, а ја, поново бих те волела, сваки пут све јаче и јаче. Сећам се првог сусрета, скоро да ништа ниси говорио, ниси се ни насмејао, помало си ме плашио, а онда наједном, уснама такнуо си ми врат, као у оном епу о коме си ми говорио, онако овлаш, једва сам осетила, али нешто проструја мојим телом, нешто што нисам могла да замислим, и прва сам ти рекла – Љубави! - а да тога нисам била свесна. Сећам се првог пољупца, за трен били смо сами, остали су некуда изашли. На столу ратне карте, била сам до тебе. - Хоћеш ли ме пољубити ?- питао си, и љубила сам те, и тога дана и свих наредних, који су долазили. А онда си отишао, знаш да сам ти рекла да ме не остављаш дуго јер ћу отићи, само си се насмејао и отишао без повратка. Већ одавно ти се не надам, мислила сам да однекуд ћеш доћи а онда бих погледала камен, осетила бих тугу, немоћ. Покушала сам да не мислим на тебе, али свака ноћ доносила би те у сновима, доносила би реку, старо стабло, тебе. Сећаш ли се да си рекао да смислићеш начин, можда то што те сањам, можда је то, можда и не. Сунце залази, ноћас неће бити Месеца. Како је тамно, тако бих желела да сам уз тебе, да те љубим, загрлим, да осетим твоје руке, овде више ничега нема да ме веже, сада сам сама, сама и само твоја.
_________________
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9711
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Hael Empty
PočaljiNaslov: Re: Hael   Hael Icon_minitime8/7/2009, 9:08 pm

Хаел наставак 1

- Желиш ли да га видиш Хаел ? - зачу глас из таме.
- Ко си ти ? - упита, није осећала страх од непознатог гласа.
- То није важно, ја те могу одвести Данкину.
- Данкин је мртав, зар не знаш ? -
- За овај свет да, тамо где је, жив је и мисли на тебе.
- Погледај ме, погледај боре на моме лицу, седе у коси,
ко би ме желео овакву ?
- Данкин те није волео због лепоте лица, већ онога у теби,
тако је рекао, једном давно.
- Мора да је сан, не ово није стварно, Данкине ……
- Ухвати ме за руку и повешћу те њему, желиш ли то Хаел ?
- Хоћу, али није ли ово сан ?-
- Просуди сама.
Камен Ансира био је плав, јутарње Сунце рађало се иза њених леђа,
било је лето, река, обала, стабло и у даљини Данкин који је ишао
ка њој, срце јој јаче закуца.
- Љубави! – прозбори
- Хвала ти -шапну Хаел непознатом водичу...
- Хвала ти.
- Не захваљуј се и Смрт одржи обећање, више ме нећете видети.
Збогом, круг око вас је затворен, збогом.
- Збогом - рече Хаел - и још једном хвала.
- Смрт узјаха коња и придружи се тројици јахача.
- Зашто си то урадио ? - упита рат
- У чему је смисао ? - упита глад
-Зашто ? - упита куга.
Смрт се насмеја и рече: - Све је на крају моја жетва, али Данкин је
први који ме се није плашио, заслужио је Хаел и све ово око њега.
Ишао је ка судбини, а знао је шта то значи, храбрији су ме се бојали,
он не, некако је знао оно што већ вековима тврдим.
Молио сам да пошаљеш стрелу на њега, нисам знао да ће стрела
погодити и оно друго срце, које је Хаел требала да добије
по завету клана, а не по завету љубави. А она, и без мене,
она га је сваке ноћи сањала. Нисам ја страшна, а људи ме се боје
више него вас.
Чудни су људи зар не ? –
- Љубав је још чуднија ? - рече рат
Пободоше коње, јахали су ка заласку сунца које се стапало
са ништавилом крајолика.
12.10.2004. уторак, дан 20.
_________________
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
 
Hael
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Autorski radovi - Zoran J. Matić :: Nešto poput pisane reči ili moji autorski radovi - Zoran Matić-
Skoči na: