LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Tea - Zelim kritiku

Ići dole 
+2
vučko
Tea
6 posters
AutorPoruka
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 3:39 pm

Evo ovde bih otvorila temu ako neko zeli kritiku na svoju pesmu koja je napisana nekad ili sad, nema veze. Sto se tice radionice ja nemam neke znacajne pesme tamo jer nekako tu mi ne dolazi bas inspiracija do izrazaja, to je vise kao trening tamo. Postoje neke pisme koje sam pisala bas pod inspiracijom i zelea bih da cujem misljenje ostalih clanova ali bas onako iskreno, navedite sto biste promenili i kako. Evo pocecu sa ovom pesmom...ovde sam bila inspirisana jednim poljupcem ali samo poljupcem, znaci nista vise... E, hajdemo sad Very Happy

Sve moje misli,
pretocicu u javu,
nestvarnu i slatku,
pozudu na mojim usnama,
tako jaku,
jezikom opipljivu,
ljubav gladnu,
goropadnu,
strastvenu,
ludu,
zednu,
sa ukusom ruzine vodice,
sto se preliva,
niz moје grlo,
i lice,
u mlazovima,
hladnim,
u dno utrobe.
sta mi radis?
uzmi me,
uroni u mene,
tako snen,
jutarnjom rosom opijen,
tu u meni,
raskomoti se,
na prostirci od cveca,
s' mirisom aloje

ljubavi,
voli za oboje,
prosetaj se,
celim mojim bicem,
da se nadjemo,
na vrletima raja,
beskonacnog umiranja,
izdahnucem savrsenstva,
primi me,
u sebi,
snagom smiraja,
sto vodi u vecnost
blazenstva,
bez kraja.

ljubavi,
voli me sada,
ispuni me zalom,
vecitoga slada,
u meni,
naci ces lepotu
onoga sto si snio,
u sve svoje dane.

I nasladi se,
kao nikada,
bez straha,
da ce nestati,
iz bunara,
sto nikad ne presusuje,
napij se,
poludi,
izludi,
opij se mojim carom,
zarobicu te dahom,
moje prve ljubavi.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 3:51 pm

Ako je pohvala, ujedno i kritika,
evo ti kritika od mene:
Sve pohvale za ovu pesmu!
Nemam ništa drugo na umu
osim oduševljenja koje me je
obuzelo dok sam je čitao.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 3:55 pm

Ajde vucko slobodno zato sam i otvorila ovu temu, znaci onaj ko ovde postavi nema sto da se ljuti, jer je trazio sam. Hvala ti vucko, drago mi je da si se odazvao i slobodno napisi sve sto ti je na umu.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 4:00 pm

Izvini,ali ja rekoh što mi je na umu.
Možda će je neko drugi doživeti drugačije,
ja sam je tako doživeo.
Možda nisam rođen za kritičara.
U stvari, sigurno nisam.Previše vodim
računa o tome da ne povredim nečija
osećanja,iako to kod ove pesme nije
slučaj.Da ima bilo kavu zamerku ne bih
je ni napisao.Žao mi je,ali takav sam.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 4:00 pm

Hvala najlepsa Very Happy

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 4:52 pm

Draga moja Tea, što se tiče tvoje pjesme biti ću vrlo kratak...

Poezija ne trpi nabrajanja...pogotovo kada jedan osjećaj, usporediš s cijelim nizom usporedbi, kratko i jasno „šoping lista“ ista pjesma kao i mindjikina …pokušaj izbaciti polovicu, ne mogu reći stihova jer jedna riječ nije stih, znači izbaci polovicu onih rajsko-milozvučnih riječi i onda će to biti više pjesma nego li je to sada…

Osmijeh ti ostavljam…

Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:00 pm

Tacno sam znala, dobila sam ja opomenu za te suvisne reci vec ali ja sam takva volim da budem opsirna, da ukrasavam, da docaram, mislim bicu bolje shvacena, zenska posla Very Happy
E hajde sada ti, ako imas vremena napisi je onako kako je ti vidis, bas bih volela da vidim sto bi ti izbacio, da bih imala jedan uvid kako bi to izgledalo.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:15 pm

Evo ovde napr, vidim da sam nabrajala ..
opipljivu,
ljubav gladnu,
goropadnu,
strastvenu,
ludu,
zednu,

...ali to su sve razliciti pojmovi i ja sad stojim u nedoumici sta izbaciti. Ovu pesmu sam pisala u pocetku mog stvaranja, sad je ponovo citam, vidim neke bih stvari izmenila ali ne puno, zato te i pitam da je napises onako kako je ti vidis.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:23 pm

teško je to draga moja, pogotovo ako imaš mislišljenje kao što je moje o toj pjesmi...lakše bi našao inspiraciju kod Petrarke, nemogu ti ništa(vremenski) obećati, no kad bolje razmislim a valjda sam pjesnik, valjda ću nešto napisati...hiihihi...
Osmijeh ti ostavljam...
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:30 pm

I ja sad gledam, tesko je nesto ovde izmeniti, ona je takva kakva je. Ovde si me nasmejao slatko...."rajsko-milozvučnih riječi" Very Happy . U svakom slucaju hvala ti.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:32 pm

Tek sada vidim ovu ,temu nemam namerue da te kritikujem i mislim najiskrenije da je otvaranje ove teme jako detinjasto.Zasto?Zato sto meni licno u zivotu je nebitno sta ko prica vec KO PRICA.Isto vazi i za kritiku nije mi bitna kritika to stalno ponavljam ali bi mi bilo bitno ko me kritikuje.E tom kome...veruj mi cak ni u ovom ovde svetu ne bi dozvolila.Da pljuje po samo mom trudu pa makar to taj neko i mislio da to nije neko delo.Ljudi batalite se vise kritike.Ja sam ovde na ovome forumu da pisem,i zato ga volim.Prosto evo dva dana oko ovih gluposti meni je ponestala inspiracija.Osecam se prazno.Pisacu i o tome...ja moram da pisem.Pozdrav.Sa ovim temama zavrsavam ovog trenutka jer mislim da na njima licno gubim ono lepo sto je u meni.Mogu samo da prokomentarisem nesto sto mi se bas bas dopada.A to zovem analizom a ne kritikom.


Poslednji izmenio Beskraj dana 28/9/2010, 5:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:34 pm

Ma, pusti ti moje mišljenje i moje viđenje te pjesme...u ovom slučaju meni je bitnije tvoje viđenje te pjesme i ono što bi ti sad napravila...
ja kao pjesnik nikada neću moći gledati i vidjeti kao neki drugi pjesnik...pa da gledamo samo jednu sasvim običnu ciglu ili stolicu...
al eto napiši ti ponovo tu pjesmu i ja ću je napisati kao što sam već rekao...

Osmijeh...PiPi
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:39 pm

Bes, ja to ne dozivljavam tako a kako bih stala pred vecim kriticarima nego sto je Pipi i mi ovde. Kad malo pogledam dublje vidim da je on u pravu, on je strog kriticar u pesmi trazi kvalitet dok ja vise vodim racuna o osecanjima a kvalitet zanemarujem. I neznam zasto ti ovo izgleda detinjasto, postavis pesmu na fejsu i opet dobijes komentare od ljudi koji ne znaju nista o poeziji.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:43 pm

Ja Tea pesmu stavim na fejs u belesci ali nikome nekucam na vrata da mi je komentarise.Jer me to ne zanima.Stavim je da bi prijatelji moji ako hoce to procitali.I to rade.Niko moje pesme tamo ne KOMENTARISE.Niti me boli uvo za njihove komentare.Drugo za Pipija sam dala svoje misljenje,i nemam nameru vise da ga dizem u oblake.Svestan je on i bez moje ode gde je u pisanju.Njigove kritike cenim,naravno da cu da ih korigujem[jer nisam tvrdoglavi magarac],ali to ne mogu preko noci da ispravim.Za to treba vreme,ucenje i iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:46 pm

Pa normalno, to i ja zelim. I ne znam zasto ovako burna reakcija ako ja zelim da izanaliziram moju pesmu.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:55 pm

drage moje pjesnikinje, ma nisu nam potrebne tolike replike, istina je to što Beskraj kaže, tamo gdje se pojavi kritika zamire poezija, al moram na to dodati jednu svoju "pametnu":

Umre li rad` kritike poezija, možda je bolje tako, možda se nije ni trebala roditi!
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 5:58 pm

Pipi, vec sam rekla jednom, na mene pozitivno utice kritika i vec sad razmisljam da kod sledece pesme obratim paznju vise na kvalitet, ima li tu sto lose ?

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 6:11 pm

Moram se sad malo i našaliti, a tko može stalno biti ozbiljan...


Tea ::
Pipi, vec sam rekla jednom, na mene pozitivno utice kritika i vec sad razmisljam da kod sledece pesme obratim paznju vise na kvalitet, ima li tu sto lose ?

Ima draga moja, mnogo loše će završiti takav pokušaj, ako ne znaš što je kvaliteta...




Osmijeh ti ostavljam... hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 6:17 pm

Ne znam sto bi stvarno covek odgovorio na ovakvo nesto. Ipak cu te ostaviti, za sad, samog sa tvojim osmehom.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 8:23 pm

Oh, nisam li te vajda štrecnuo, draga moja pa bila je to kao što sam i napisao samo mala šala...
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 8:23 pm



Jao, domovino


Jao, domovino i sveta, i kleta;
zar mi breme treba biti ime Hrvat
kad mi njedra tvoja po rođenju sveta
život dadnu da bih mog`o kmetovat.

Slobodan sam u slobodi poput pseta,
ostalo mi samo još na Mjesec lajat
svaka druga vjera u te oduzeta
pa mi i nije radi tebe postojat.

Kao živa rana duša pjesnikova.
Sve je tako sveto u suncu se kupa,
dolina, planina, grob naših djedova

slap, rijeka, sinje more, čežnjo lijepa.
Ne znam kad, prođoh kroz vrata Danteova,
uzalud mi oči sad je duša slijepa.

.................
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 8:31 pm

PiPi ::
Oh, nisam li te vajda štrecnuo, draga moja pa bila je to kao što sam i napisao samo mala šala...

Ipak cu sacekati dok se malo uozbiljis.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika


Ženski
Broj poruka : 1169
Godina : 49
Location : Beograd
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 8:33 pm

Meni je divna. Volim kad pesma tece, uznemirim se i zurim da je procitam, pustam osecaj u sebi da mi cini sta mi cini, da ga ne prekinem. Kad zavrsim, udahnem i onda se vratim i citam polako...meni je jako lepa i jednino sto mi smeta je sto retko pises Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime28/9/2010, 9:21 pm

midjika ::
Meni je divna. Volim kad pesma tece, uznemirim se i zurim da je procitam, pustam osecaj u sebi da mi cini sta mi cini, da ga ne prekinem. Kad zavrsim, udahnem i onda se vratim i citam polako...meni je jako lepa i jednino sto mi smeta je sto retko pises Very Happy

Midji, pretpostavljam da si meni ostavila komentar. Kako ti se nebi dopalo kad imamo isti stil Very Happy , salim se. Ma vazno je da nas vode osecanja dok pisemo, pesma se moze posle doraditi. Vazno je i to da se mi lepo ovde druzimo, sad hoce li moja pesma biti savrsena i nije toliko vazno, nisam nikad planirala da izdam knjigu, ali volim da se naucim da pisem pravilno zato i pitam one koji to znaju.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime29/9/2010, 12:30 am

Tea ::
Evo ovde bih otvorila temu ako neko zeli kritiku na svoju pesmu koja je napisana nekad ili sad, nema veze. Sto se tice radionice ja nemam neke znacajne pesme tamo jer nekako tu mi ne dolazi bas inspiracija do izrazaja, to je vise kao trening tamo. Postoje neke pisme koje sam pisala bas pod inspiracijom i zelea bih da cujem misljenje ostalih clanova ali bas onako iskreno, navedite sto biste promenili i kako. Evo pocecu sa ovom pesmom...ovde sam bila inspirisana jednim poljupcem ali samo poljupcem, znaci nista vise... E, hajdemo sad Very Happy

Sve moje misli,
pretocicu u javu,
nestvarnu i slatku,
pozudu na mojim usnama,
tako jaku,
jezikom opipljivu,
ljubav gladnu,
goropadnu,
strastvenu,
ludu,
zednu,
sa ukusom ruzine vodice,
sto se preliva,
niz moје grlo,
i lice,
u mlazovima,
hladnim,
u dno utrobe.
sta mi radis?
uzmi me,
uroni u mene,
tako snen,
jutarnjom rosom opijen,
tu u meni,
raskomoti se,
na prostirci od cveca,
s' mirisom aloje

ljubavi,
voli za oboje,
prosetaj se,
celim mojim bicem,
da se nadjemo,
na vrletima raja,
beskonacnog umiranja,
izdahnucem savrsenstva,
primi me,
u sebi,
snagom smiraja,
sto vodi u vecnost
blazenstva,
bez kraja.

ljubavi,
voli me sada,
ispuni me zalom,
vecitoga slada,
u meni,
naci ces lepotu
onoga sto si snio,
u sve svoje dane.

I nasladi se,
kao nikada,
bez straha,
da ce nestati,
iz bunara,
sto nikad ne presusuje,
napij se,
poludi,
izludi,
opij se mojim carom,
zarobicu te dahom,
moje prve ljubavi.



@..Tea, kao što sam i obaćao, evo kako ja vidim tamu i ideju tvoje pjesma...
Osmijeh ti ostavljam...PiPi



Misao svaku, pretočit` ću u javu,
onu slatkastu misao grijeha
što se na usnama, poput ruža sjaji.

Oh, pored tebe tako sam bespomoćna,
uzmi me, uroni u mene, raskomoti se;
večeras se tebi neću opirati…

Ljubavi, voli me strasno, voli za oboje,
zapali vatre beskonačnog življenja
i u meni pronađi smiraj svojih lutanja.

Nasladi se, pohotno, bez straha,
ovo je noć moji nada i davanja,
dah ću ti poklonit svoje prve ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime29/9/2010, 4:12 pm

Pipi, procitala sam pesmu, prva i druga strofa opisale su delimicno to moje osecanje, dok treca i cetvrta su bas ono sto sam i ja osecala tako da mi se pesma dopada i ako je drugaciji stil. Ali u tom slucaju znaci da bih ja morala menjati stil pisanja. Moja je pesma napisana tako kako je inspiracija davala, mozda sam je mogla doraditi ali tada sam mislila da je tako dobro. U svakom slucaju hvala ti. Na ostale komentare sto sam procitala u vezi mene na temi kritika kritike uopste se necu ni osvrnuti jer nije dostojno odgovora. Osmeh tebi ostavljam i svima vama.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”


Poslednji izmenio Tea dana 30/9/2010, 8:22 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime29/9/2010, 8:24 pm

@...Tea, drago mi je da ti se pjesma sviđa, to što sam uspio(makar djelomično) opisati tvoje osjećaje i misli u ovoj novoj pjesmi, samo govori da sam s punom pozornošću i razumijevanjem čitao tvoju pjesmu, dakako to pokazuje i da razumijem tvoje stihove i ono što si nama kao čitateljima htjela prenijeti…Kao što možeš vidjeti u mojoj pjesmi nema onih nepotrebnih uljepšavanja ljubavi i strasti, jer ljubav i strast su dovoljno lijepi sami za sebe..
Već sam govorio o tome, jedan osjećaj ne treba opisivati i uspoređivati s mnoštvom usporedbi, to samo umara čitatelja…
Zamisli, dobiješ poklon umatan u lijep šareni papir, s lijepom crvenom mašnom, naravno sva ushićena kreneš odmatati poklon, nestrpljenje raste, odjednom ispod lijepog šarenog papira, još jedan isto tako lijep šareni papir, pa još jedan, pa još jedan, jel tako da onda sve to već postaje komično…
Što se stila tiče, ne razumijem u čemu je problem, ovo što sam ja napisao je sasvim obična pjesma slobodnog stila, takvu si i ti napisala…jedina je razlika što je moja napisan onako kako pjesnici pišu stoljećima, a tvoja u stilu novokomponovanih pjesnika, ne kažem da taj stil „trakavice“ jednog dana neće biti hit, al sada još uvijek nije.
P.S. od srca ti hvala na razumijevanju….

Osmijeh ti ostavljam…
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime29/9/2010, 9:00 pm

Pipi, nasmejao si me sa ovim pokloncicem i papiricima, da znas da ja te ukrasne papirice skupljam i cuvam, ozbiljno Very Happy , razumela sam sta si hteo reci, ako bi ti papirici bili isti onda bi imeni bilo dosadno. A sad da predjem na stil, pisala sam i ja u strofe i rimu sam pisala i cak mi bolje ide nego trakavica ali to opet zavisi od pesme do pesme, neznam zasto ali neka pesma bas mi legne tako kako je. Malo mi je neobicno pisati strofe sa po tri stiha ali probacu, bas je izazov. Jos jednom hvala.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime29/9/2010, 9:36 pm

Možda me nisi razumjela, nije bitno koliko stihova ima strofa, il koliko pjesma ima strofa, ma nije ni bitno ima li uopće strofa...to je stvar pjesnikova izbora...važno je da je stih, jedna ritmička cjelina, ludo je imati stih kao jednu riječ, il veznik, isto tako je ludo imati uzmimo za primjer ovakve stihove;

Volio bih da sam
pametniji,


to je misao koja sama po sebi zahtjeva biti u jednom stihu a ne u dva…a takvih stihova na ovom i na svakom drugom portalu možeš naći na pretek, e tu je onaj najveći problem…

Osmijeh ti ostavljam…
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime29/9/2010, 9:49 pm

PiPi ::


Jao, domovino


Jao, domovino i sveta, i kleta;
zar mi breme treba biti ime Hrvat
kad mi njedra tvoja po rođenju sveta
život dadnu da bih mog`o kmetovat.

Slobodan sam u slobodi poput pseta,
ostalo mi samo još na Mjesec lajat
svaka druga vjera u te oduzeta
pa mi i nije radi tebe postojat.

Kao živa rana duša pjesnikova.
Sve je tako sveto u suncu se kupa,
dolina, planina, grob naših djedova

slap, rijeka, sinje more, čežnjo lijepa.
Ne znam kad, prođoh kroz vrata Danteova,
uzalud mi oči sad je duša slijepa.

.................


Pipi, evo me ponovo, citala sam pazljivo ovu tvoju pesmu nekoliko puta i evo usudicu se i ja da je malo analiziram. Ovako kao prvo dosta je tezak stil, tesko prihvatljiva u prvom citanju.


Jao, domovino i sveta, i kleta;
zar mi breme treba biti ime Hrvat
kad mi njedra tvoja po rođenju sveta
život dadnu da bih mog`o kmetovat.

Ova prva strofa je dobra , cini mise da si ovde imao malkice problema ...da bih mog`o...ali si se izvukao sa ovom skracenicom.

U drugoj strofi:

Slobodan sam u slobodi poput pseta,
ostalo mi samo još na Mjesec lajat
svaka druga vjera u te oduzeta
pa mi i nije radi tebe postojat.


Prvi stih bi malo pojednostavila ...slobodan sam u slobodi ..nekako mi, tu bih neku laksu rec stavila napr: ziveo sam u slobodi ili nesto sl. i cetvrti stih mi nesto ne stima, ja sam pokusala necega da se setim ali mi ne ide, mozda : pa mi tebe radi....


Kao živa rana duša pjesnikova.
Sve je tako sveto u suncu se kupa,
dolina, planina, grob naših djedova

Ova treca strofa je skroz ok!


slap, rijeka, sinje more, čežnjo lijepa.
Ne znam kad, prođoh kroz vrata Danteova,
uzalud mi oči sad je duša slijepa.

Cetvrta, prvi stih i drugi malo predugacak, mozda zbog izgovora promenila bih redosled u prvoj strofi na pr : rijeka, sinje more, slap, ceznjo lijepa. a u drugoj : neznam kada prodjoh vrata Danteova, treci stih je ok.

Eto ja se usudih, osmeh ti ostavljam.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime29/9/2010, 9:52 pm

PiPi ::
Možda me nisi razumjela, nije bitno koliko stihova ima strofa, il koliko pjesma ima strofa, ma nije ni bitno ima li uopće strofa...to je stvar pjesnikova izbora...važno je da je stih, jedna ritmička cjelina, ludo je imati stih kao jednu riječ, il veznik, isto tako je ludo imati uzmimo za primjer ovakve stihove;

Volio bih da sam
pametniji,


to je misao koja sama po sebi zahtjeva biti u jednom stihu a ne u dva…a takvih stihova na ovom i na svakom drugom portalu možeš naći na pretek, e tu je onaj najveći problem…

Osmijeh ti ostavljam…

Ok, Pipi, znam ali ja nekako dok ih izgovaram, meni su povezane, imam osecaj kao da idem nekim stepenikom prema vrhuncu, tako ja dozivljavam ovu pesmu. A za ovaj primer u pravu si, bas sam primetila negde na sredini pesme tu gresku, pokusacu da je napisem drugacije samo sada ne mogu.

P.S u postu pre ovoga imas komentar na tvoju pesmu.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime29/9/2010, 11:52 pm

Hvala ti na analizi pjesme, ne znam jesi li osjetila ono što je u stvari bitno, osjećaj odgovornosti da u potpunosti razumiješ pjesmu i ono što je pjesnik htio reći. Vjerujem da si osjetila i shvatila kako pisanje ove analize više vrijedi i pomaže tebi i tvom intelektu nego li u ovom slučaju meni i mojoj pjesmi...
Ako o nekom stihu razmišljaš kao kritičar onda taj stih vidiš i u svijetlu svoje inspiracije i kreativnosti, gledaš ga i onako kako bi ga ti napisala, razmišljaš, kombiniraš riječi, a sve su to sitnice koje daleko više pomažu kritičaru, nego li pjesniku.

P.S. nema srce nikakve veze s poezijom, sve je u glavi…

Osmijeh ti ostavljam…
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime30/9/2010, 12:13 am

PiPi ::
Hvala ti na analizi pjesme, ne znam jesi li osjetila ono što je u stvari bitno, osjećaj odgovornosti da u potpunosti razumiješ pjesmu i ono što je pjesnik htio reći. Vjerujem da si osjetila i shvatila kako pisanje ove analize više vrijedi i pomaže tebi i tvom intelektu nego li u ovom slučaju meni i mojoj pjesmi...
Ako o nekom stihu razmišljaš kao kritičar onda taj stih vidiš i u svijetlu svoje inspiracije i kreativnosti, gledaš ga i onako kako bi ga ti napisala, razmišljaš, kombiniraš riječi, a sve su to sitnice koje daleko više pomažu kritičaru, nego li pjesniku.

P.S. nema srce nikakve veze s poezijom, sve je u glavi…

Osmijeh ti ostavljam…

Bas iz tog razloga sam i postavila onu pesmu jer sam je pisala pod punom inspiracijom i htela sam da vidim da li sam uspela da je prenesem pravilno na citaoca.Sto se tice rime tu imam vise ideja i bas neki osecaj za ritam, mozda bih mogla da su tu upustim, ali po prirodi sam takav tip,volim da naucim i drugo. Ovde se vec ne bih slozila sa tobom da srce nema veze sa poezijom, pa kome bi ti pisao ako je to tako.

Osmeh ti ostavljam Very Happy

P.S. Verujem da si namerno postavio ovu pesmu Very Happy

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime30/9/2010, 2:07 am

Evo je, mozda sam malo pozurila ali takva sam ja Very Happy


Misao svaku pretocit' cu u javu
u onu slatku pozudu na usnama
tu strastnu ljubav ludu i zednu
sto se preliva u hladnim mlazovima.

Sto mi to radis, zasto me ne uzmes
hajde uroni u mene tako snen
raskomodi se na prostirci od cveca
jutarnjom rosom opijen.

Ljubavi, prosetaj se celim mojim bicem
hajde da se sretnemo na vrletima raja
primi me u sebe uzdahom savrsenstva
povedi me u blazenstvo bez kraja.

Ljubavi, hajde voli me sada
pronadji u meni lepotu o kojoj si snio
napij se i nasladi vode iz bunara
koji zbog tebe nije presusio.

Eto, to bi bilo to, upotrebila sam skoro sve reci ali drugacije rasporedila.



____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime30/9/2010, 5:56 am

Osmijeh ti ostavljam.... bravo...nije li to sada pjesma, ovaj put se uz sav pjev srca osjeti i pjev uma...

P.S. veliki zaokret u dobrom pravcu....s nestrpljenjem čekam tvoja nova ostvarenja...
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime30/9/2010, 8:11 am

Hvala Pipi.

Veruj mi da sam bila ubedjena da se ona promeniti ne moze a da ne izgubi znacaj onoga sto sam u prvoj varijanti napisala, ali posto sam videla one tvoje dve strofe koje su odgovarale sasvim onome sto sam ja htela da opisem, dobila sam malo ideje i hrabrosti da ulozim u to i na kraju uspela, znaci smisao je ostao isti a stil drugi.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime30/9/2010, 10:32 pm

.....pjesnik vučko je napisao ove stihove....



Znam život mora i dalje da teče
Sunce će i sutra dostići svoj zenit,
ništa se na svetu promeniti neće
samo Vas, o mila, kraj mene neće bit'.

U mome svetu život će zauvek stati
moje će srce mreti za likom Vašim,
kako nastaviti bez Vas, neću znati
ah, koliko me sutrašnje buđenje plaši.

Nisam Vam stigao reći, voljena moja
sve nežne reči koje čuvah samo za Vas,
oh, mila gospo, u mojoj duši nema spokoja
jer Vi me napustiste izenadno, u zao čas.

No,ja ću i dalje pevati o Vama,moja mila
svu nežnost razlivati u pesmama svojim,
i pričati kako lepa je naša ljubav bila.

Pevaću o životu koji sam samo uz Vas imao
jer budućnosti, nade za mene više nema,
i oplakivati ljubav koju sčuvati nisam znao.

..............


P.S. inspiriran njegovim stihovima, napisao sam ovaj sonet...



Srce mi nisi tugom dotakao


Oh, kad bi samo mog`o s tobom plakat,
jer do suza ganuše me pjesme tvoje;
kad bez muke, priskrbit si želiš dukat,
pa šnajderske ruke, kratke rime kroje.

Tamo gdje bi jecat treb`o, imaš šapat.
Ne mari, sućut imaš, rad` gospe svoje
poradi smrti svak će ti ju tužan dat;
stih ti neće vagat, to znamo oboje.

Za tugu bi više vremena imao,
da prisjetiš se za što nisi mario,
kad pjesme ko dječarac ne bi pisao.

Oprosti mi za sve što sam izrekao;
ja ne znam koliko si gospu volio,
u stihu ti tugu nisam ugledao.

...............
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
gootenberg




Broj poruka : 7
Datum upisa : 11.12.2011

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime2/1/2012, 9:05 pm

Tea, obicno kad se istina suocava ondak se stavi znak. U tvojoj reciaciji nevidim sadasnjost osim nekih spletki koje citlas opazava kao igru slovima. Mozda je iskustvo jedna stvar kojom se lako daje rubikon preci o je skusanje stihom pronalazenje ili analizacija no je propaganjisanje zavrsetka tako dramaticno o kranju ili kalamegdanu nisam ni reci pustio, recimo na primer. jel tako. Tea ljubavi, nije zivot tako strasan kako mislis. To su sve samo iluzije kojim se opustas i trazeci poruku analizujes stvarnost koja zaista nije u situaciji da se suocava sa:
"sto se preliva,
niz moје grlo,
i lice,
u mlazovima,
hladnim,..."
,
na primjer. Sve ti je to stvar, ako se sjecas one nase stare poslovice:
"idem nadaleko u rupu a sunce trazi..." , istine. Tragom tragujes, a istinom hotjes da vidis, pa tragas sa istinom a znajes da istina nije pa se okrenes i vidis da vidis da si videla da se nesto preliva. Znas ljubavi ako neko zeli da ianalizira tvoju pesmicu onda ni to nije tako strasno. Komarac manje vise. Realnost je brutana ali ne i istina...zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime2/1/2012, 9:20 pm

Ocito da nisi dobro razumeo ovu moju pesmu, ne radi se o iluziji, iluzija je jedno a masta je drugo, ovom pesmom sam docarala jedan zamisljen poljubac, radi se o osecanjima koja se prelivaju kao u mlazovima, naravno jedna metafora...a sta da ti ja sad radim kad je ti nisi doziveo kao ja, procitaj je sa ovog stanovista ponovo, mozda to bude sad nesto drugo. Neznam kakve veze ima Kalemegdan sa ovom pesmom i ostali deo komentara te bas ne razumem dobro, ali ajd´ da ti se ipak zahvalim na osvrt.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”


Poslednji izmenio Tea dana 2/1/2012, 11:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gootenberg




Broj poruka : 7
Datum upisa : 11.12.2011

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime2/1/2012, 10:47 pm

Hm, imate pravo. Naravno da vam se zahvaljujem za vas prozaicni utisak snenja. Predlog kritike odstupam naravno davaocu teme. Nisam zelio da ti pristupim losim ili gordim rijecima, Tea. Ipak bih mi da je na srcu, da vam kazem, da se sa iskricom, klica moze potrebom ili parom unavratiti. Lijep je i pocetak , srednji dio vase recitacije me je zaista podupreno lagodovao, a tek vasa obazrivost, draga Tea; uvjek u centru paznje, krasnost i savrsenstvo tog neprostranog vijeca te te prihvatljivosti sukoba sa spletkama i samim tim u odredjenom smislu a mozda i ne u samom ucvrscivanju te potrebe ka realizaciji tog smisla imanja i znanja , mene zaista odusevljava. Hvala vam na, tea, vasu obazrivost. Mozda drugi put u drugom stanju se drugacuje vidimo..
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime3/1/2012, 2:10 am

Dugo sam razmisljala da li da dajem repliku na ovaj vas komentar ali posto me nije ostavio ravnodusnom odlucila sam da ipak napisem par reci, jer ovaj komentar to zavredjuje, ne zbog toga sto ste ga ovaj put pohvalili nego zbog toga sto ste ulozili svoje vreme i trud da istinski osetite ono o cemu sam vam ja pricala. Mozda ipak sam vam duzna izvinjenje zbog mog kratkog odgovora u prvom postu ali to je bilo najvise zbog toga sto ste novi clan i sto mi nije bas bila jasna namera i poruka vaseg pisanja. Mogla bih jos dodati o ovoj pesmi, jer tu sam ostala nedorecena, da je pisana punom inspiracijom (ne kao neke u radionici sto sam pisala, licno onako radi vezbanja) i da je ovo jedna od mojih prvih pesama, u koju sam ulozila sve od sebe, tada sto sam imala. Ako ste procitali i ostale komentare videli ste da sam je napisala i u jednom drugom stilu te ostala potpuno zadovoljna ovom novom verzijom, mozda za neku godinu je ponovo doradim, ko zna. Jos jednom zelim da vam se zahvalim za ovako opsiran komentar, pa mozda kako rekoste vi, sledecu put se sretnemo u vecem poverenju...

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
gootenberg




Broj poruka : 7
Datum upisa : 11.12.2011

Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime4/4/2012, 1:31 am

u vecem povernju se i ja nadam se sretnuti, ali kad se ravnodusnost sa poverenjem sretne ostaju samo nadnoktice, sa tim sam i znao da postaivim razliku izmedju sna i jave, uopsteno receno uobicajeno je da je san razlicit od jave. Za mene tu nema razlike, jer jedno je istina i stvarnost a drugi je znati imati nesto veliko u istini i stvarnosti i javi i snu.

kristal?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tea - Zelim kritiku Empty
PočaljiNaslov: Re: Tea - Zelim kritiku   Tea - Zelim kritiku Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Tea - Zelim kritiku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zelim da umrem
» pirat trazi kritiku
» ja sam bio samo nesreca na tvom putu kroz snove

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Razgovor o autorskim delima članova-
Skoči na: