LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Zapis pergamenta vremena

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena   Zapis pergamenta vremena - Page 4 Icon_minitime7/2/2011, 11:51 am

Трагач времена снова зна да располаже само делом свог живота.


Може бити весео, тужан. Може се кретати где хоће, може толико тога и толико ничега. Он зна, да оним вечим делом живота, располаже Смрт. Такође зна, да једном када дете из њега не буде изашло, када не буде осећао бол, када не буде осећао више ништа, то ће значити да је кренуо путем између светова. Једним новим путем учења и одрастања, где ће све бити другачије, него овде и сада.




Знам да си ту - у полуглласу без страха прича са сенком своје Смрти.


Poslednji izmenio Masada dana 5/9/2018, 6:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena   Zapis pergamenta vremena - Page 4 Icon_minitime7/2/2011, 12:20 pm

Читајући старе списе и баладе, трагач времена је увидео, историју разума, исписану у филозофијама живота.


Једни који их пишу, никада се не владају по њима. Они пишу о ономе што нису. О ономе што би хтели да буду. Тако лече своје сујете, фрустрације и мржње. Прикривени су плаштом добра док право зло не проговори.Постоје други, који део себе уграђују у филозофије. Потом одбијају чињеницу да делом постоје у њима. Тако говоре о својим слабостима, патњама и немоћи да ишта промене. Чекају да то неко други уради за њих. Постоје и они трећи, њихову руку воде демони и анђели. Воде је њихови ратници таме, њихови унутрашњи злодуси. Али ипак, у њима обитава, она последња реч, реч о љубави, смрти и снова. Јасна и само њихова.




Читај старе списе и баладе, али им немој никада веровати, док не осетиш да си баш ти, део њих. Узми оно најлепше из њих, али знај да реч је тек реч и зна да горко заведе - Говори трагач времена снова малој ласти која извирује из гњезда.


Poslednji izmenio Masada dana 7/9/2018, 9:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena   Zapis pergamenta vremena - Page 4 Icon_minitime8/2/2011, 10:36 am

Трагач времена снова поштује туђе одлуке.


Против неких одлука се неће борити. Прихватиће их
такве какве јесу, јер оне су ипак одлуке. Свако даљи
покушај мењања удаљиће га још више од неких људи.
Зато их пушта да ураде оно шта и како су наумили,
без обзира на тежину коју ће осетити у себи.




Трагач времена снова зна када нешто мора препустити
времену и путу на којима се туђе одлуке заснивају
- говори тихо ливади посутој пољским цвећем, на којој
остаје мали исплетени венац.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena   Zapis pergamenta vremena - Page 4 Icon_minitime8/2/2011, 4:28 pm

ЕПИЛОГ


ТО долази.

Поделеио је мале облутке. Опростио се. Спаковао пергаменте. Лагано је кренуо улицама. Лудило је владало. Није се више обазирао на њега. Изашао је из града. Није се окретао. Пут је увек напред, мисило је, као и овај пут. Ходао је,
ослушкивао. Васељена и простор су чутали. Он, осетио је ТО. Њихов говор би био сувишан, све су му већ рекли.

Ходао је данима, сретао успаничене и бесне људе. Није говорио, било каква реч, губила би смисао а он би застајкивао и закаснио на сусрет са нечим бесконачним. Сваким даном, прилазио је првим обронцима камење пустиње.
Прећи ће преко њих, загледати се у даљину, каменог загрљаја хамаде. Наћи ће место, а онда ... закопати пергаменте.

Вратио се на прве обронке. Спис је лежао у каменој пустињи. Није му било јасно, зашто их је баш ту похранио. Тако је осетио да треба. Нешто га је вукло да га баш ту остави. Некако је знао, некада, неко ће га наћи, изнети на светло дана, онима, који желе да буду трагачи времена снова. Бацио је још један поглед иза себе. Црне камене плоче, топле од сунца поднева, искриле су некако као да нису припадале овде.

Погледао је око себе. Мали пропланак, ту недалеко, са зеленим лугом као да га је дозивао. Запутио се њему. Док је ишао, мислио је о списима. Вреде ли ? Некоме ће помоћи, некоме одмоћи, некога наљутити. Опет, ако помогну ма и једном здраворазумном бићу, задатак његових демона, злодуха, ратника таме, са којима се борио да би одржао равнотежу свега, биће испуњен. Фали ли још нешто, питао се ? Већ је стигао у луг. Гране, наткриљене, некако полукружно,
као ходник, упијале су сунце које је залазило. Онда се све затресло. ТО је било ту. Затворио је очи, подигао руке. Не, није то предаја, то је препуштање сједињавању свега. Зид, таме, био је последње што је видео.

За њега ТО је била тама које се није плашио. За друге, били су то страхови, фрустрације, бесови које су искалили на другима. ТО је обишло малу плаву планету. ТО је уништило све. Опет, само на неки начин, јер ТО је променило лице света, овога пута на боље. ТО, није дирало оне са белим облутком, ТО, није дирало оне који су постајали трагачи времена снова. ТО је имало два разлога доласка, један, како би указало на глупост и лудило. Онај други, како би узимајући првог, трагача времена снова, оставило места за оне друге који су били на почетку свог пута.Они ће се сећати речи, они ће се сећати трагача, они ће причати о својим потрагама снова и својим путевима, јер то, јесте, једина
свраха, трагача времена снова.

А он, први трагач, испуниће неки нови задатак, негде између светова, живећи у топлоти малих белих облутака.


Poslednji izmenio Masada dana 11/7/2017, 10:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9708
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Zapis pergamenta vremena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena   Zapis pergamenta vremena - Page 4 Icon_minitime8/2/2011, 4:55 pm

Каним се од 2003. још, да ове записе ставим на папир,
и ето, данас их заврших.

Готова је прича пергамента. Мислим да сам обухватио
све одговоре на било које питање о човеку и његовом
путу у току времена. У колико, још ми нешто падне на
памет и када увидим да сам нешто заборавио, биће
додано на крају. Редослед читања записа је тотално
небитан, тако да се може читати од сердине ка крају па
почети са првим. Заборавио сам да напоменем у неким
причама да су истините, али то се види у помену од кога
сам их чуо.

Неко ће речи, ово је копија, Приручника за ратника
светлости, Паола Куеља. Можда и јесте, а опет није.
Приповедачки сленг јесте позајмљен, неки називи за
нешто јесу али други не постоје па ... није толико грех.

Неки дан ми је, на чудан начин, пала под руку књига,
Када је Ниче плакао, Ирвина Д. Јалома. Нисам је раније
читао али почевши, увидео сам да постоји сличност неких
гледишта. Такође, постоји универзалност пергамента,
као одговора на нека питања које Јалом тамо поставља.

Животи људи личе, једни на друге, па отуда вероватно
и те сличности са Приручником и овом другом књигом.
Мислим да је све и више него јасно написано, обрађено.
Ово је текст који се чита постепено, у који се постепено
улази, у коме се траже ситнице везивања о којима пише
трагач.

Можда сам и неко боље име могао да му наденем, али,
не знам зашто сам оставио оно које ми је прво пало на
памет тамо у новембру када је ово још био део Тат Твам Аси.
Та прича, у преводу, То ти јеси, биће наставак ове саге.
Нека врста расправе о постању, затварање круга времена
без почетка и краја, о нећему што је жеља пута, између
два света.

Како даље, видећемо, шта ће сива маса донети у идеји наставка
недовршене приче.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Sponsored content





Zapis pergamenta vremena - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zapis pergamenta vremena   Zapis pergamenta vremena - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zapis pergamenta vremena
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Zapis pergamenta vremena - komentari
» Moj zapis uklesan
» Zapis kamena

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Hronike čuvara vremena ili Pod plaštom svetla i tame-
Skoči na: