LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Poezija i Kritika

Ići dole 
+3
Masada
Beskraj
PiPi
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 7:51 pm

@..Masada, tema pjesme je oprosti - znaći, tema pjesma bi trebala govoriti o praštanju.
riječi; imamo tri riječi plus jedna od onih tri u zagradi, znači četiri riječi...
radi izbora teme često čemo imati i tu petu riječ (ovaj puta -oprosti) ne vidim tu problem, tko hoće može ju upotrebiti a tko neće, nije obavezna...
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 7:54 pm

Теа, знам да није на задате речи то имамо, ја сам радио тако да је наслов опрости, употребио речи без наслова.
Пипи, да не би било као утеми, На задате речи, а да мало отежамо, за идућу песму наслов се не користи.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:00 pm

Ma kakve veze to ima Masada, ja mogu da koristim reci koje hocu ali cetiri su obavezne.
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:08 pm

@..Masada,

Što se tiće tvoje pjesme, vidim da je tvoja tema s mišlju "oprosti ja odlazim", dakako da je i to jedna od varijanti...
trenutno ne mogu više napisati o pjesmi, al hoću...

a što se tiće onog kratkog sadržaja o pjesmi i temi, još uvijek mislim da je to dobra ideja, jer vjeruj mi, pisati takav sadržaj veoma koristi piscu...a cilj i poanta ovoga je upravo to, usavršavati vlastiti izražaj kroz pjesmu i misao...

Osmijeh ostavljam...PiPi

P.S. na kraju krajeva kako večina bude željela, sve je stvar dogovora...nek i drugi iznesu svoje stavove povodom toga...
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:30 pm

Мислим да нема баш толико демократије овде. Дао сам правила за идући пут.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:39 pm

-Svoju pesmu ne objasnjavam nikome.Ja sam ovu temu i reci ovako dozivela i videla.

Ne brini,ja umem da trajem
i u tisini.Umem satima cekati,
ledeni zvuk tvoga glasa osluskivati.
Precutati i nikada ne izgovoriti,
onu misao koja je u prostoru vremena
zarobljena.
Koliko god da je bol potiskivana,
koliko god da boli tvoja nevera.
Smestila sam je na ivici osmeha
i strunama ljubavi odsvirala.
Iskreno sve sam ti oprostila,sakrila oluju
u skupljenim ocima.Zato pozovi zbog one obale
secanja,nova pesma u dusi te ceka,ja sam jos
uvek ona mirisna dunja na ormanu i neko novo
svitanje u smiraju.
Dodji,ovlas me dodirni,na rubu noci mi sapni
beskrajno tiha cu biti.Oprosti ali ja ne znam
i ne mogu drugacije voleti.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:44 pm

Beskraj, temu si pogodila i dopada mi se.
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:46 pm

Masada ::
Мислим да нема баш толико демократије овде. Дао сам правила за идући пут.

Tamo gdje nema demokracije, nema ni napretka...mislim da ćeš se složiti sa mnom....

Osmijeh ti ostavljam...
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
midjika

midjika


Ženski
Broj poruka : 1169
Godina : 49
Location : Beograd
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:48 pm

Oprosti, neizreceno bi da govori,
dodji, dodji i oprosti.
Ozivimo tren,
nek tako malen i nas
iz grudi tresnje iznedri.

Nespretnost bih da poklonim,
dodji, dodji i oprosti.
U pogled drag da oci uspem,
ozivim dodire, poljubim vedjice.

Suze se vazda u ocima prackaju,
a reci i zagrljaji bi da prohodaju,
u oci bih iskrene da te pogledam,
pogledam i kazem sve,
a ti dodji, dodji i oprosti mi.



Na ovu temu sam napisala jos dve, mozda je ova promasaj, mozda su druge dve bolje, ne znam. Ova ide ovde.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:52 pm

Masadina pesma cini mi se da je po meni malo odlutala sa teme.On je taj koji odlazi
koji ostavlja.Koji nanosi bol.Po meni kada odlazim ne molim nikoga,lupam vrata za sobom,i tu je kraj price.Svidjalo se to nekome ili ne.Mozda surovo zvuci ali kada nekoga ostavljate i odlazite,najmanje razmisljate o reci oprosti.Ja barem tako vidim tu situaciju.Ali kazem svi mi gledamo i razmisljamo na svoj nacin.Tako da postujem njegovo vidjenje reci oprosti.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:56 pm

PiPi ::
Masada ::
Мислим да нема баш толико демократије овде. Дао сам правила за идући пут.

Tamo gdje nema demokracije, nema ni napretka...mislim da ćeš se složiti sa mnom....

Osmijeh ti ostavljam...


Нећу се сложити, да сам пустио све како коме воља ово место би давно нестало у ропцу свађе и индивидуалне лудости. Демократија не значи напредак, напредак су високи захтеви које стављамо пред себе.


Citat :
Masadina pesma cini mi se da je po meni malo odlutala sa teme.On je taj koji odlazi
koji ostavlja.Koji nanosi bol.Po meni kada odlazim ne molim nikoga,lupam vrata za sobom,i tu je kraj price.Svidjalo se to nekome ili ne.Mozda surovo zvuci ali kada nekoga ostavljate i odlazite,najmanje razmisljate o reci oprosti.Ja barem tako vidim tu situaciju.Ali kazem svi mi gledamo i razmisljamo na svoj nacin.Tako da postujem njegovo vidjenje reci oprosti.


Ја тако нисам радио, тачно, свако на свој начин. Опроштај је ту тражен и када нема помена њега.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 8:57 pm

Tea iskreno pesme koje pises ovde mnogo bolje zvuce nego one tvoje u kutku.Zasto zato sto su sve na istu semu,i sve su na istu temu.Ovde mogu da procitam nesto malo drugacije i da tvoje pisanje sagledam malo i iz drugog ugla.Pesma mi se dopada osim ove strofe
Oprosti sto vucem za tobom,
svoja umorna i gola stopala,
sto sam ti se sama ponizila,
pa me vise ne cenis i ne volis.

-Po meni ovde nesto nefunkcionise sa ostalim pisanjem.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:02 pm

Beskraj dobro si primetila, ja sam promenila stil pisanja jer sam shvatila da mi ovaj stil bolje odgovara. Ustvari, malo vise se trudim oko pesme, ne postavljam je odmah kao sto sam to pre radila. Isto tako si u pravu za ovu strofu, htela sam da ubacim rec koja se rimuje ali sam se ipak odlucila da je ostavm tako da ne bih misao promenila.
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:08 pm

eto, da je Masada napisao kratki sadržaj onda bi Beskraj mogla uvidjeti iz toga da je njegov "oprosti" isti kao i naš, samo što on kaže...oprosti ja odlazim, nije nam suđeno...

Osmijeh...PiPi
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:13 pm

Ja sam razumela odlicno Masadin oprost,ali meni oprostaj ima neki drugi smisao.Ja taj smisao nisam dozivela u njegovoj pesmi i jednostavno moj mozak je to automatski odbacio.Tako i da je napisao rezime svoje pesme,ja bi odreagovala kao sto jesam.
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika


Ženski
Broj poruka : 1169
Godina : 49
Location : Beograd
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:23 pm

Svi ste pisali u svom stilu sem Tee. Tea, svaka cast.

Masadina pesma da ima vise reci "oprosti" bila bi meksa i taj odlazak ne bi bio tako izrazen. Mislim da je samo hteo da spreci agoniju. Ja idem, a ti ako mozes oprosti.

Ti Bes pises jako interesantno. Nekad ti pesme imaju prejaku emociju, ova je melodicna i dopada mi se.

Ja sam samo pogledala ali cu vam sutra reci sta mislim, kako sam ih ja dozivela.

Pipijeva pesma je nezna, puna emocija......
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:34 pm

Procitala sam malo pazljivije sada pesmu sto je Beskraj postavila i kao sto sam rekla ranije dopada mi se, to je bas ono o cemu sam ja mislila kada sam temu postavila. Stavila je naglasak na svaku zadatu rec i kao sto mi to zene znamo, nezno molila za oprostaj. O ostalom prepustam PiPi- ju i Masadi, onu su strucniji od mene. A sad idem da procitam midjikinu pesmu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:39 pm

Ne znam meni opet dajem akcenat na rec oprosti ima svoju dubinu,svoju tezinu.To nisam u Midjikinoj pesmi osetila.Pesma je po meni sto bi se narodski reklo vrcava Very Happy.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:40 pm

Пипи, на свој начин, лагано, ко Шантић мада мала измена ритна и налина у последње две или једној ако је оно...


Теа, pa me vise ne cenis i ne volis, ово си оманула, треба пресложити, не могу на брзину али...


Бес је написала: strunama ljubavi odsvirala. Мало ми је рогобатно и квари целину. Струнама љубављу одсвирана, ваљда. Ово одсвирати, ко на стадиону. Јесте крај али ипак, дај девојко. Шалим се.


Миђи, ti dodji, dodji i oprosti mi је могло и у други ред са истим речима као и у прве две.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:41 pm

Beskraj ::
Ne znam meni opet dajem akcenat na rec oprosti ima svoju dubinu,svoju tezinu.To nisam u Midjikinoj pesmi osetila.Pesma je po meni sto bi se narodski reklo vrcava Very Happy.

Миђи има трему већ неколико дана колико видим, па отуда и ово, али може и боље.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:43 pm

Midji, pesma je u tvom stilu, puno neznosti decije nevina, ko ti ne bi oprostio kad ovako zamolis ? Posebno mi se dopada prvi stih "Oprosti, neizreceno bi da govori,"jer zaista uvek ostane nesto nedoreceno sto tisti i boli, ako ni zbog cega zbog toga covek zeli da progovori sa onim sa kim je u nesporazumu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:46 pm

Po meni oprostiti,i prastanje su zaista teme koje su neiscrpne.I vidim iz ovih nasih pisanja da svako na svoj nacin taj oprost i sagledava,dozivljava i verovatno primenjuje.Po meni najblize je PiPi taj neki oprostaj oslikao,jer odprilike i ja ga tako nekako shvatam.


Kol`ko oprosta treba bol, uistinu,
prije nego li nestane sjećanje,
imam li ja u sebi tu vrlinu
ljudskosti, koja se zove praštanje.
-Bas tako koliko oprosta treba bol ali one iskrene da bi oprostili.Jeste to ljudska vrlina,ali vrlina koju treba posedovati.Mislim da je u svima nama na zalost jako malo ima.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:51 pm

Masada, tvoja pesma je puna teskih emocija, kad bi meni ovo neko rekao ja bih plakala do kraja zivota. Pa i kad bi i ona htela da te zamoli za oprostaj ovde nisi ostavio mesta. Kraj i tacka. Very Happy O kvaliteti ne govorim, nisam dostojna, iskreno.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:56 pm

Po istinitom događaju....

....OPROSTI OVOM DEČAKU.....

Oprosti mi, svaku noć neprospavanu
svaku čašicu ispijenu u tvoje ime,
moju pesmu za tebe napisanu
što se ponadah da možda voliš me.

Oprosti mi, sve nežne reči izgovorene
ruku paorsku na tvom nežnom licu,
za poljupce na tvojim usnama ostavljene
i trag gadosti u tvom plemenitom srcu.

Izvini za bol koju sam ti svojom ljubavlju naneo
oprosti što sam te tako slepo,tako nevino voleo.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:56 pm

Potpuno se slazem sa Beskraj sto se tice PiPi-jeve pesme, on je najbolje osmislio pesmu i opisao prastanje sa obadve strane. Bas u onom shvatanju kako ga i ja poimam.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 9:57 pm

Ako nisam zakasnio....?
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 10:03 pm

Masada,
Kao što sam rekao već prije, drugačije viđenje riječi oprosti, pjesma mi se sviđa, neko je rekao da je pomalo nekako surova, mislim da i treba biti tako, jer njegovo oprosti se ne odnosi na možebitne grijehove koje je počinio, već jednostavno traži oprost za svoj odlazak, on ne može više tako…u tom smislu…
Jedino što mi je zasmetalo je ovo; idem, (u srcu putom,) nemа više nаde….to je nespretno napisano s obzirom da mislim kako je htio reći; gdje me srce vodi, ili putem svog srca…

Tea,
Pohvala za trud uložen u kratki opis pjesme,
Slažem se da se kod nje vidi napredak u pisanju, isto tako ona zna da mi je miljenica na ovom forumu, upravo radi naše suradnje i razumijevanja. A sad pjesma, neću ništa reći o sadržaju pjesme, već o rimi…ovakav raspored rima( skroz jednak i isti) bi i onu najpotresniju pjesmu, punu tuge i bola učinio pomalo dječjom i neću reći smiješnom, al u tom stilu…čuvajte se tih uzastopnih rima, one su dječje…


P.S. pišem i za ostale sudionike...
Osmijeh...PiPi
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 10:06 pm

Vuckovu pesmu sam bas bas cekala.Lagana,prosto odise cistinom i iskrenim oprostom koji vapi iz njegove duse.Moram da priznam da je Vucko veceras po meni imao pesmu koja se pise srcem.


Oprosti mi, sve nežne reči izgovorene
ruku paorsku na tvom nežnom licu,
za poljupce na tvojim usnama ostavljene
i trag gadosti u tvom plemenitom srcu.

-Po meni ova strofa govori sve reci ovoga sveta.Kako da ne oprostis.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 10:18 pm

Vucko i ja sam sa nestrpljenjem ocekivala tvoju pesmu. Izdvojila bih ova dva stiha :

Oprosti mi, svaku noć neprospavanu
svaku čašicu ispijenu u tvoje ime,.....

Samo sam se nasmejala , tipicno muski, osete se ona muska osecanja, kad on sedi sam sa stolom i prica uz casicu. Iskreno i lepo receno.
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 10:20 pm

Beskraj,
Lijepo je osmislila pjesmu, uvod, sredina, kraj, e sad za kraj mislim da ga je s metaforama samo pokvarila, još uvijek tvrdim da ne zna poslagati stihove, mislim da je „buntovnik bez razloga“ ima lijepu misao koja je razbacana uokolo bez pravog reda i smisla…I dakako ona prgava rečenica u uvodu, mislim da ti nije trebala.

Midjika,
U svakom slučaju napredak, s obzirom da ju uistinu prati trema, al eto odvažila se pisati i to je za svaku pohvalu, ona nam u svojoj pjesmi donosi onaj mladenački vrckavi oprost, treba to cijeniti, naravno ti mladenački oprosti su i puno bezbolniji nego li naši starački…

Vučko,
Dakako da se vidi uloženi trud u ovu pjesmu, jedina zamjerka koju mogu uputiti njemu je ta što njegovo oprosti govori o tome koliko ju voli, a po meni to bi bilo više nešto drugo nego oprosti…al dobro on je temu vidio tako i tako sročio lijepe stihove…
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 10:25 pm

Što reći na kraju, ovakav je raspored mojih dojmova;

Masada
Vučko
Beskraj
Tea
Midjika
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 10:27 pm

vučko ::
Ako nisam zakasnio....?

Ниси. Вучко је класичан, свој у стиху.

Citat :
Masada,
Jedino što mi je zasmetalo je ovo; idem, (u srcu putom,) nemа više nаde….to je nespretno napisano s obzirom da mislim kako je htio reći; gdje me srce vodi, ili putem svog srca…

У тренутку када одлазимо, то опрости прави већи проблем него да се изговори. Потпуно је небитно где води срце, негде два чошка даље или у целоживотно лутање. Пему сам писао, пола сата пре постављања. Покушао сам у току недеље и није ишло. Једноставно, тренутак или је нема.

Теа је свој стил окренула. Ове игре захтевају више песничког мучења и то је уродило плодом јер би остала на старом стилу.

Нисам давно римовао, данас јесам али почетак је без риме, констатација ствари, времена. Што не римујем више ? Да се не понављам, има доста римованих, нешто попут епова, старовременских прича. Не тражим се више, пишем како крене, експериментишем, играм како мисао наложи.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 10:36 pm

JA-SEbe volim najvise na svetu. Very Happy
Pipi
vucko
masada
tea
midjika

-Mada iskreno meni se ovakvo rangiranje ne dopada.Kao da smo na nekom mecu.Zar nije bolje da svako ima po jednu nedelju.Kako god vi zelite,ja sve prihvatam samo je moje misljenje to.Ovo JA malo sam se nasalila.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 10:40 pm

Kao sto sam rekla i ranije PiPi je najbolje osmislio svoju pesmu, pa dajem svoj glas za nju.
I meni ih je tesko rangirati ali evo posle PiPijeve ide Beskraj, jer po onome kako sam ja zamislila temu i dala reci ona je bila najbliza.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 10:59 pm

I da, zaboravila sam reci, Masada dopala mi se ona tvoja rima.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 11:07 pm

Овако ћемо, био је Пипи, била је Теа, нека сада иде Бес па после ћемо видети.
Бес, задај тему, и по новим правилима иде, напред су.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 11:16 pm

Tema-Smrt

reci;ljubav,oluja i srce.

i jedna od tri ponudjenih-telo.ruza i zvono.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 11:18 pm

E hvala Bogu, pa mozemo izbaciti rec smrt Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime9/10/2010, 11:49 pm

Masada ::
Овако ћемо, био је Пипи, била је Теа, нека сада иде Бес па после ћемо видети.
Бес, задај тему, и по новим правилима иде, напред су.

Žao mi je Masada al ova tema za mene gubi smisao...a poslje tvojih riječi " Ovako čemo... "

Osmijeh svima ostavljam...PiPi

Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 12:00 am

PiPi zasto pisanju davati takmicarski duh.Nisu bitna pravila,nije uopste bitno ko zadaje temu.Valjda je najbitnije pisanje.Ja stvarno ne razumem cemu to rangiranje.Ako cemo da budemo objektivni svi prema sebi odlicno znamo ko kako pise i gde je sa pisanjem.Ja to tako gledam,a ovo kao da sam na kladionici.Rekla sam sva pravila prihvatam,sve igre dolaze u obzir samo ako moze bez frke i svadje. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 12:05 am

PiPi ::
Masada ::
Овако ћемо, био је Пипи, била је Теа, нека сада иде Бес па после ћемо видети.
Бес, задај тему, и по новим правилима иде, напред су.

Žao mi je Masada al ova tema za mene gubi smisao...a poslje tvojih riječi " Ovako čemo... "

Osmijeh svima ostavljam...PiPi



Управо због онога што је Бес рекла тема не губи смисао, идемо у круг. Зашто, ево, Миђи рецимо није сигурна у себе увек, значи никада неће задати тему и никада бити прва. Већ је утањила са писањем, нема свако чврстину да све преброди. Није ово такмичење за милион долара, ово је тек дружење.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 12:10 am

Meni licno ne smeta ko ce dati novu temu, jedino da mi se brani koje cu reci staviti, tu se osecam malo stisnuto.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 12:35 am

Znaci tema je smrt a rec smrt se ne sme uzeti nego treba da idemo okolo kao kisa oko Kragujevca. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 9:18 am

Cekaj sada si me Tea skroz zbunila tema jeste SMRT ali kazes tu rec ne smes staviti jer o njoj pises.Vrati se na predjasnje pesme tema je tvoja bila oprosti .svi su tu rec oprosti sto puta protkali kroz pisanje.Pogledaj pa ces videti.I ja sam shvatila da zadatu temu ne stavljamo u pesmi ona prosto treba da provejava.Mozda ni ja dobro nisam razumela.Neka neko objasni.Htela bi malo da objasnim rec smrt da bi mozda bila laksa za pisanje i da kako sama kazes ne kruzis kao kisa oko Kragujevca.Po meni ne mora da neko umre da bi to nazvala smrt,moze da bude nesto ili neko sto je zauvek sahranjeno i mrtvo u mome srcu.A da je zivo.Moze da bude i najobicniji list sa grane koji je odigrao svoj zadnji samrtnicki ples jedne jeseni...moze.Moze svasta nesto.Tema smrt kao i ljubav su po meni zaista neiscrpne teme.Ja sam je tako nekako zamislila u mojoj glavi.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 10:24 am

Beskraj ja sam shvatila Masadu ovako da u temi Oprosti nije trebalo da se ubaci rec "oprosti", pa mi je to nekako cudno, kako reci oprosti a tu rec ne pomenuti uopste. Evo da ga pitamo jos jednom jeli on tako mislio ?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 11:31 am

Име песме СМРТ се не ставља у песму, песма описује снрт.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 11:54 am

Mislim da je Masadin "predlog" sasvim prihvatljiv.
Istina on pred nas stavlja mnogo zahtevniji zadatak,
opisati smrt,a ne koristiti tu reč u pesmi.
Smatram to izazvom koji nam daje priliku da
istražimo svoje mogućnosti i izrazimo ih na teži,
ali možda lepši način.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime10/10/2010, 3:39 pm

Захтевно јесте Вучко али није немогуће. Слично је као у пталицама.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
midjika

midjika


Ženski
Broj poruka : 1169
Godina : 49
Location : Beograd
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime11/10/2010, 10:07 am

Ova Pipijeva pesma me je bas dotakla.
Bila sam u njoj i ja inace tako pesme dozivim.
Ako ne uspem u nju da provirim, ne udjem u nju,
onda i nije nesto sto zavredjuje paznju...

Masadina pesma je odlicna, ali sto rece Tea "ja bih
plakala". I ja bih...Masada ima dobre pesme, ovu sam
u strahu procitala i pretrcala, inace ih dugo citam
i vracam im se...tema je cudo i to kako je dozivljavamo.

Teina pesma je cista petica, ali meni se dopada i ona
druga Tea. Koliko ja znam ovo je domaci zadatak,
ali nekad te lepse osetim dok pises u zadacima, eto, kontra
kako je Bes rekla, ali valjda svi drugacije dozivimo dok citamo.

Beskraj, divno. Mogla bi od ove pesme da napises jos par dobrih,
iskoristivsi toliko lepih stihova iz ove pesme.
Kad volis, volis i umes to da preneses pesmom.

Vucko, ti uvek iznenadis, mada su meni sve tvoje pesme nezne i
uvek im se vracam..Tuzna je jer se u njoj nazire odlazak...i
velicina tvoje duse.


Ne bih da rangiram, ne znam, ne volim to.
A sto se tice toga da ja moza nikada necu postavljati reci,
to nije vazno. I ne bi bilo fer, idemo kako ste poceli.
Ja sam sebe u svakom slucaju pobedila, postavila sam pesmu,
sve ostalo nije vazno. Mozda sam samo ona zaba iz kofera
sto peva kad nema publiku, a ne kada se to od nje ocekuje. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime11/10/2010, 4:02 pm

Ало, песма и служи да погоди, као плакат који се не цепа, ако не такне, нема сврху. Ти постављаш речи после Бес.
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Sponsored content





Poezija i Kritika - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Poezija i Kritika
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» kritika kritike
» Vucko-kritika poezije
» Bixy - Kritika poezije
» Masada - kritika poezije
» Beskraj - kritika poezije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Razgovor o autorskim delima članova-
Skoči na: