LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Razglednice moje duše

Ići dole 
AutorPoruka
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9711
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Razglednice moje duše Empty
PočaljiNaslov: Razglednice moje duše   Razglednice moje duše Icon_minitime13/10/2009, 5:43 pm

Говоре, вичу, деру се а опет нису разумели. А како ? Како слепом дочарати звук боје, глувима дати топлоту звука, немима дати реч коју треба пратити ? Шта ја још могу им дати, шта је то што је тако невидљиво за заслепљене светлошћу ? Дао сам им очи, могу да слушају, виде али ... Колико пута још ? Падате али не устајете, лежите, чекате, не схватате да треба кренути некуда.
Желите да будете нешто што нисте, нешто за шта нисте одређени, а тако је лако бити свој, живети, смејати се. Не тражим жртве, храмове, идоле, речи. Једном, све ће нестати сем дела која стварате, остаће као клица која ће рађати ново, равнотежу сна, јаве. Понекад, зло је боље од добра, тама од светлости али треба знати када, где. Треба схватити нит која повезује тасове ваге, она невидљива нит која се мора осетити, коју ја осетим, коју знам. Не, не треба да је гледате исто, зато постоји  оно што вам је дато, оно што не користите за оно чему је намењено.



Окренуо се у простору који је настајао, који је трајао, који ће трајати и нестајати. Тат Твам Аси, господар времена, сна, живота, господар великих и малих ствари, затворио је очи. Осетио је како простор постаје ништавило, како се рађа нешто ново, по ко зна који пут после ничега јер то, то рађање остаје заувек везано између његових прстију, дланова, негде у времену које је стало.






Razglednice moje duše ASK_I_RAKKASE_EFKAR_I_RAKI_by_decklansheur


Poslednji put izmenio Masada dana 14/10/2009, 2:13 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9711
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Razglednice moje duše Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglednice moje duše   Razglednice moje duše Icon_minitime1/11/2009, 11:39 pm

Знаш, једном када ме не буде било, да испратим твоје кораке, тамо, на оној клуп, оној на којој смо сањали, у једном пролећу, оставићу ти један струк ђурђевка. Можда, можда ћеш у једном пролећу, проћи тим старим стазама, сунце ће те миловати, као и некада, мирисаће паркови дахом рађања. Деца ће се играти уз веселу грају, ти, ходаћеш као некада. Можда ћеш застати, ма знам, доћи ћеш и застати крај те клупе, и помислићеш на мене. Хоћеш, знам да хоћеш јер ја сам увек крај тебе и ако говориш да ме не волиш, да ниси ме волела. А сети се, сети се како си ме љубила, ту на тој клупи у сенци поднева и како никада ниси погледала моје очи и рекла да ме не волиш.
Зато, заборавићу један струк ђурђевка, мирисни, на почетку једног пролећа, украден за тебе, из неке баште предграђа. Заборавићу га ту, јер знам да ћеш доћи ту, на тај извор љубави која не умире у теби и ако говориш да ме не волиш, да ниси ме волела.

Razglednice moje duše Yelkenler_Fora_by_MirAcLe23
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9711
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Razglednice moje duše Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglednice moje duše   Razglednice moje duše Icon_minitime11/4/2010, 10:18 pm

Нестаћемо у смирају једног дана као куле од песка, заборављене на некој плажи, на пустој плажи са које су сви отишли. Нестаћемо лагано, као што нестају капи воде који држе песак на окупу, када први јутарњи зрак малог жутог сунца додирне ивице врхова кула, када уђе у таму дугих ходника времена. А онда ће благи лахор развејати искричава зрна, стапајући их са хладним песком. Тамо где су стајале поносне куле, остаће тек мало узвишење снова које нисмо поделили.

Razglednice moje duše Greek_by_OlgaC

http://olgac.deviantart.com/
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9711
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Razglednice moje duše Empty
PočaljiNaslov: Razglednice moje duše   Razglednice moje duše Icon_minitime12/4/2010, 3:06 pm

Ја, можда лоша копија твога сна, неки глупи цртеж, на неком зиду, осликан дечјом руком. А можда, сивилом превучен преко платна, неки кроки, нека безимена фигура без лика, сама, јер жели таква да остане.
Боје сивила, разливене, мој опис, моје лице, у сутону. Нешто показујем, себи, свима. И нико ме не разуме а ја, говорим речима, понекад немогућим сновима, убијеном маштом живота.
Људи живе и умиру али лоше копије остају заувек у сећању.


Razglednice moje duše Hot_Sun_Cold_Stone_by_Unbearable_Lightness


http://unbearable-lightness.deviantart.com/
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
Sponsored content





Razglednice moje duše Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglednice moje duše   Razglednice moje duše Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razglednice moje duše
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ..ako nerazumijes moje cutanje..onda neces razumjeti ni moje rijeci....by Miss-Crazy-Kiss
» Neke moje...
» MOJE PRICE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Autorski radovi - Zoran J. Matić :: Forum-
Skoči na: