LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic

Ići dole 
+10
tisina snega
Najda M.
tanjasmu1
besherat
cat09
ladykatarina
vučko
smesko zz ds1989
Ellen
wild
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime27/2/2010, 6:24 pm

Kisobran samoce,prolaznost...i jedan dan koji me nikada ne napusta.Podseca me na zivot koji sam ostavila iza sebe.U tom kisobranu samoce i neprolazne neznosti pronalazim svoj skroviti kutak.Svoje utociste...To je nesto sto mi niko ne moze oduzeti...i zaviriti u njega.To je moj mir.Taj kutak mi pruza utehu,kada sam slaba.I onda slazem u tim koricama mozaik.Red osmeha...red suza,red ljubavi...red bola.I celicim se u tim svojim pozutelim koricama dnevnika,redjajuci sve boje prezivljavanja,Skupljam svuda oko sebe secanja...vec pozutela kao jesenje lisce.I zelim...zelim da zaboravim onu ruku,koja je bila u mojoj ruci i jednom me je zauvek ispustila.Sahranjujem svoje zelje,koracam u prazno i mimoilazim tragove koje nose nagovestaje.Secas li se da sam ti govorila.Ne idi.Ako jednom odes povedi me sa sobom bilo gde.Nisi me poveo...ostala sam da te cekam.Jos cujem one korake u prazno...osecam svoje nemire...
I ono povedi me u lepse sutra.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Andeo
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime28/2/2010, 12:33 pm

Uvek kada mi je bilo i najlepse i najteze pisala sam samo tebi...Ali ostale su mnoge napisane stranice neprocitane.I zato se sada kada ponovo ucim smejati,da trcim nekome u zagrljaj i ljubim po kisi umivenim Beogradskim ulicama poslednji put se tebi obracam.
Secas se onda koliko smo samo imali godina,puno zelja,planova i sto je bilo najvaznije imali smo jedno drugo.Zivot je spojio dva razlicite naelektrisane cestice,Tebe i mene.Ja pokupila sve zelene sume u ocima,nemir vetra u pokretima i naivnost i ljubav deteta,I kao takva volela sam te svom snagom nabujalih reka,nemirnih mora...volela tamu tvoje kose i svu neznost na tvojim usnama.Za mene si pronalazio najvece sibice i govorio da ces me voleti i posle zadnjeg zrna...za mene si svakakve ludosti cinio.A ja sam ti donosila miris bagrema iz moje ulice,pune ruke neznosti...beskrajna cutanja i duge duge price.Ucio si me zivotu,uzimao od mene sve i davao mi...Voleo si me kao sto me niko nije znao voleti.Jer znam da si govorio,Voleti tebe velika  je umetnost,a ja sam umetnik.Pored tebe sam pocela da volim stvari koje me nikada nisu zanimale...ples,ekonomiju i duge sedeljke po raznim klubovima...volela sam tvoje pesme koje nikada nisam razumela.Volela sam sve tvoje.

A onda sve je proslo,tog prokletog maja.Zato sada mrzim sve daljine ovoga sveta,mrzim ples...mrzim odlaske,tvoje pesme koje ni dan danas ne razumem.Mrzim svoje nemire koje si mi ostavio kao svoj veciti beleg,i secanje na tebe.Mnogo je godina proslo.Niko za tebe ne zna osim ovog belog papira koliko sam patila .Sada je moja buducnost u necijim tudjim rukama,njegove ruke su sada u mojoj kosi,ali niko nikada nije imao tako prelepu boju ociju kao ti...I niko nikada ne moze zameniti tvoje mesto.Na koricama moga dnevnika jos uvek stoji ispisano tvoje ime.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Post-3730-1257937434


Poslednji izmenio Beskraj dana 17/12/2013, 12:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime1/3/2010, 6:18 pm


Danas mi je takav dan.Bez smeha,bez emocija bez osecaja.Prija mi mir koji se pruza svuda oko mene.Prija mi cutanje.Odlazak...dolazak.Prija mi i suza u oku koju ne mogu da isplacem.Prija mi i ono sto vidim u odrazu svoga ogledala.A onda stvarnost...izgovaram tvoje ime,kvarim lepotu ove tisine.Javlja mi se misao,i u toj misli prepoznajem tvoje postojanje.Tvoje postojanje u mojoj glavi su kao crni i beli hodnici.Ne znam kojim putem na krenem,sve ulice su slepe...ne vode nikuda.I dosta mi je svega.Stiskam zube,stojim uspravno onakva kakva jesam.oslanjam se na sebe.I stalno sakrivam onaj noz,koji moze da pokvari igru.Da nanese samo meni bol.
I ponovo potreba,da li mozes da osetis da sam tu?Da sam gladna i zedna svega sto se izliva iz tebe.Da mi uzmes i poslednju kap krvi i stavis na svoje usne.Poljubi me gde god da si.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Key
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime1/3/2010, 7:04 pm

Izgleda da je stvarno dosao kraj.Daljina je ipak jaca od nas.I ko zna gde si,i ko zna s kim si sada.A ja sam te zeljna.Zelela sam da ti rastopim kozu usnama,da te obojim kao lakomislenost.I da ti obecam da cu ti oci u vecnost presaditi.I zelela sam da te imam bar jos malo.Nije nam se jednostavno dalo.Mi jednostavno nismo imali vremena.I sada u ovoj samoci u krpicama neznosti,zamisljam te.Pokusavam da te od ovo malo leda u ocima nagovorim da se izvijes u sim i sletis mi na dlan.Hoces li?A bio si moja lepsa i nasmejana strana sveta,moja svetlost u trenucima samoce.Jesi li svestan da te mozda u zivotu nikada vise necu videti.Ali ostavio si tragove,usao si mi u krv i negde u meni urezao svoje ime.I borim se da te spasim i sacuvam u secanjima.
Cupam te iz uspomena...trazim te u ogledalu duse i preklinjem da se nekada setis nasih dana.Cuvacu te u srcu.Vrata na njima bice otvorena i mozes da izadjes i udjes kad god pozelis.Ucini to!Znam da me necujes sada,samo vrati onu noc.Molim te ne ostavljaj me jios.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 27wsoe1
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime2/3/2010, 3:31 pm

Jutros je dan drugaciji od drugih...ili se meni mozda samo cini.Znam da treba,znam da moram da budem jaka.Kao santa leda,kao ledena kraljica,ali kako kada nosim taj zar u srcu.Priznajem,da moram ali ne mogu.Osecam ponovo onu strast,i sve uzdahe koji mi ponekada donose bol i jad.Onaj jad cemerni.Ali bez obzira na sve to,ja ti se radujem,svakom tvom susretu,pozivu...jer ti si moj hram za sve moje molitve.Ti si moja ljubav.Moj izvor zivota.Oziljci i dalje ostaju.Njiih niko ne vidi.I onda osetim drhtaj duse i tela.Da li si ti moja vizija,nje se plasim i ona me ponekada razdire.U oku mi drhtis.Trazim ponovo dodir tvojih prstiju.I cujem sapat.Opusti se,ja postojim,nisam tvoj san,nisam tvoje prividjenje ja sam tvoja stvarnost.Iz ove zamke zivota necemo izaci,ja to znam...zato pusti da putujemo kud god nas ovaj vihor bude nosio.
Voli te tvoja A.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 With_sunset____by_ShinyHeels
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime2/3/2010, 5:40 pm

Secam se da sam zelela da se probudim iz plavog sna.Da mogu na talasima koji imaju ukus soli da ostavim tebi na usnama.Zelela sam...A onda su ostala samo secanja.Probudila sam se iz tog sna.I bas kada sam htela da se nasmejem.otisao si polako necujno.Secam se bila sam dostojanstvena.Ako u ljubavi uopste postoji ta rec,ja sam je ispostovala.
Rekla sam vec sto puta,tu ljubav sam platila svakim cehom ovoga svoga zivota.Ali nisi znao da se nisam ni jednom okrenulla kada si otisao.Znala sam da se takva sreca koju sam imala s tobom meni vise nikada nece vratiti.Sakrila sam suze,ali moje srce to nije znalo.Zauzdala sam mrznju prema svakoj ljubavi,ostala hladna,i preselila se u neka druga vremena.Tu sam zauvek ostala zarobljena u uspomeni secanja.Ostala bi i dan danas,da sanjam na tvojim usnama da nisam sebe jednog proleca ubedila da osim tuge za mene postoji i radost.Tog proleca sam skinula tugu,skinula svu onu crninu sto sam nosila na dusi i sve uspomene istopila na plamenu svece.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Angels-rock
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime3/3/2010, 12:40 pm

Postoje neke stvari koje se dese,koje su ostale iza tebe,ali kao da su jos uvek prisutne.Prosto ti ne daju da ih odbacis i odgurnes od sebe kao neki deo proslosti.Te noci sam sanjala treptaj sveca,miris toplih letnjih noci i miris bora.Sanjala sam miris peska...zov tvojih dalekih krajeva.Grlila sam prazan jastuk i svitanjem ispratila mesec.Samo sa jednog prozora je gorelo svetlo.Prozor koji je te noci bio na rubu crnog ponora.To je bila moja dusa.Moj prozor kroz koji se ogledao moj svet.I svaki put kada te setim,znam da nikada te kratke trenutke vise ne mogu da vratim.
Pogledam u nebo ponekada i pitam se gde si sada?Da li mozes da me vidis?
I ponovo polazim nekuda,putem sunca nadajuci se da cu na tom putu pronaci jednom tvoj grob.A ja cu na njemu cutati,dok me ne ubije tisina,kao i ti onoga dana.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Lakunoc-1
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime3/3/2010, 4:15 pm

Tragam za necim vec jako dugo...Za necim sto ne mogu da pronadjem.Ti tragovi se cesto gube i nestaju.Ponekada imam osecaj da su kao i ja nedostizni.Nekada nemirni,nekada tihi...prosto se ne mogu uhvatiti.Tisina,u njima se nebo davi od tuge.Dusa se kupa i zaranja u virovima.Te tragove drzim grcevito,jer to je ponekada sve sto imam.Na tom poslednjem putu ostalo je rasparcano srce,bol proslosti i suza vrelija od zvezde.I tada kada si posao na to poslednje putovanje cekala sam te...Cekala sam ljubav.Jer postojala je nada,nada u tebi nada u mom cekanju da ces se jednom vratiti.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 See_My_Soul_by_xxchange
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime4/3/2010, 1:27 pm

San o ljubavi je nesto najlepse sto moze da se desi.Ali kada se probudis iz tog sna,taj san treba da bude zivot,stvarnost.Ta ljubav treba da bude opipljiva, da je osetis.Mozda ces jednom u zivotu sva ova moja pisanja nekada procitati.A kada ih procitas onda ces shvatiti.Da nekoga koga zavolis,pocne zivot da ti se smesi.Da srce nije igracka.s kojom se igras,pa kada ti dosadi ti je odbacis.Da je ljubav svemir dana u jednom spoju.Da ja nisam san,ni onaj leptir koji ima slobodu samo za jedan dan.Da vise nisam ona devojcica cije je srce vezano okovima.Dusa ponovo ispusta neke cudne stvari.Bol...jauk...krike.
Zato tebe sada volim i mrzim.U uzdahu zelja.I zivim za tren koji je namenjen tebi.Jer ja moram da nastavim dalje...moram da se smejem.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Pasiiiii
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime5/3/2010, 12:34 pm

Tu noc kada sam te upoznala,i one noci kada sam se od tebe rastajala.Govorila je samo tisina.Vreme koje smo proveli je ostalo iza nas.Ranjavao si me svojom povrsnoscu.A ja sam svojim surovim plesom bila tvoja hirovita kob.Cudnna je to ljubav bila.Smeh nam je bio kao plakanje.Dala sam ti tada svoj jedini san,a ti si me ostavio i bez neba i bez zvezda.Ostavio si mi samo jedan mali svet,u kome sam otkrivala tajne.Tajnu vetra u koracima,jesenje boje...uzdahe nemirne tisine i slutnju koju s osmehom smirujem uzburkano more.Na mojoj napustenoj obali,usamljeni vetar jos uvek valove svira.



Enlarge this imageReduce this image
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Post-3730-1249732700
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime5/3/2010, 1:05 pm

Danas kada se sretnemo,pozdravljamo se uzdrzano i glumimo ravnodusnost.Put nas je odveo na dve sasvim razlicite strane.Ti si postao poznati advokat...cula sam, sve znam o tebi.Znam da nas danas samo jedna neoprezna rec izgovorena moze ponovo zbliziti...Ali.Mislim da to vise danas ne bi imalo smisla.Uspomene treba da budu tamo gde im je i mesto.U nekom od kofera nekih lepih uspomena.Tog leta je telefon u mojoj sobi prigusen prekrivacem budio mene pola sata svako vece pre ponoci.U pocetku sam uznemireno podizala slusalicu i ocekivala uvek najgore vesti.A kada bi sa druge strane cula samo ravnomerno disanje i tihu muziku,besno bi spustala slusalicu i satima ostajala budna.Tako je bilo svako vece,i uvek na isti nacin.Onda si se napokon jednoj jutra oglasio.Cula sam kako opusteno i lagano izgovaras neke stihobe...slusala sam te i nisam spustala slusalicu,mada sam u sebi besnela.Nakon desetak dana postali smo bliski.A da nisam ni znala ko mi svaki dan recituje moje omiljene stihove,Lorke,Prevera...Cudilo me je sto te nisam pitala kako se zoves,kako izgledas i ko si ti u stvari?Odakle ti moj broj telefona?Svakog jutra budio si me prelepim ljubavnim stihovima.A onda eskurzija,kada sam shvatila ko je u stvari bio moj tajni pesnik,umalo se nisam onesvestila od iznenadjenja.Bio je to moj najbolji drugdrug sa kojim sam ucila,uz kafu ogovarali sve profane i drustvo.Moj nocni sagovornik...moj pesnik...moja tajna ljubav bio je moj najbolji drug.Ne znam da li bi ikada prodrla u neobicno dvojstvo njegove licnosti da nije to vece na eskurziji onako malo pripit poceo da recituje jutarnju poemu sa kojom me je budio.Za nas,za tebe...
Ova prica je odavno iza nas.Kako to cesto biva ona se neocekivano sasvim obicno ugasila.Ali nije nestala.Ipak mi precutno smo uvek imali dogovor da joj dozvolimo da nam se uvek vrati bez obzira na sve.Nikada to vise nismo nastavili,jer tu ljubav niko od nas ne bi mogao da prezivi...jer imala je u sebi na neki svoj nacin neminovnost koju je nosila sa sobom i sa njim bi samo sagoreli.
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Bankers-helen_bedroom
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime6/3/2010, 6:19 pm

Bili smo klinci i tek smo po nesto znali o ljubavi.Jos smo znali da zivmo u oblacima,leprsali na krilima maste,kao sva deca.Bili smo drugovi jos iz vremena kada nismo ni pomisljali na ljubav.Kada nismo ni znali pravi smisao te reci.Svako vece smo provodili na nasoj omiljenoj klupi.I tako,dok smo jednog predvecerja sedeil proslo je dvoje zagrljenih.Deset para nasih radoznalih ociju uprlo je pogled u dvoje mladih..Nasa jos neotvorena decija srca nisu shvatala razocarenja koja donosi ljubav,pa smo se smejali za njima.Tek kasnije kada smo postali nocni setaci poceli smo da shvatamo neke stvari,koje su nam u ono vreme bile nedokucive.I sve tako do jedne veceri,kada sam osetila neciju ruku na ramenu.Pored mene je stajao decak smedje kose i divnih zelenih ociju.Znali smo. se ...jer danima su pogledi umesto reci govorile.Od te veceri dane smo provodili zajedno,setajuci parkovima.Zavolela sam te oci,tu kosu...boju njegovog glasa.Zavolela sam fudbal,jer ga je on obozavao i trenirao.Volela stvari koje nikada nisam volela.Voleo je da setamo pustim ulicama,jer nije voleo guzvu...guzvu koju sam ja obozavala,ali mu nikada nisam rekla.Zadirkivala sam ga da je jedna romanticna dusa,jer se radovao prolecu.A onda...
Jedne veceri dok me je pratio kuci,seli smo na nasu omiljenu Tasmajdensku klupu.Opijeni od poljubaca nismo ni primetili da je naisla grupa dece i jedan od njih nam dobaci:Sto sedite tu,idite odatle i grlite se na nekom drugom mestu".,to je nasa klupa.
Dok se on raspravljao sa njima blago sam ga povukla za ruku setivsi se svog detinjstva,svojih drugova i one nase klupe.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Klupe1sv2
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime6/3/2010, 8:54 pm

Toliko je ljudi proslo kroz moj brzi voz zivota,Neki su ulazili...prosto uskakali u njega,neki su ga strpljivo cekali.A neki ga nikada nisu ni docekali.Neki oziljci koji su ostali nas podsecaju da je proslost bila prisutna,da je bila deo nas...deo nasih zivota.

Ali sada ih se ja setim samo sa osmehom,onim gorkim koji ostaje negde na kraju usana.Zao mi je samo nekih,koji nikada nisu dobili reci koje su zasluzili.Mada nadam se da su to mogli da osete.Jer nekada osecanjima mozes mnogo vise reci nego hiljadama ispraznih reci.Nadam se.I ponovo me hvata ona grozna nostalgija...za nekim vremenom koje ponekada pozelim da vratim.Sa svim onim ranama,bolom i svim onim neprospavanim nocima.Pozelim.Da isperem svu istinu,da skupim snagu i da mi postane jasno.Da svet vise ne gledam realnim ocima kao do sada... i da pocnem da zivim samo u snovima.




Enlarge this imageReduce this image
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 46_Magazine_Bengu_by_mehmeturgut
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime8/3/2010, 9:54 am

Imao je najlepse oci koje sam ikada videla Ujutru bi se ogledala u njima dok bih uzimala pregrst vode za umivanje.Videla sam u njima svoju senku...svoj odraz.U tim ocima sam pronalazila sebe.Pisala sam mu price,a on bi me uzimao za ruke,i igrao se sa mojim prstima,prislanjao ih je na svoje usne.Govorio je da sam mu radost,da sam njegova pesma.Govorio je da sam mu sve.Uvukao se u mene necujno tiho,kao neko ko krade.A on i jste bio lopov...lopov mog srca.Krao je.Svaki moj drhtaj,svaku moju rec-sve je odisalo njime i blistalo njegovim sjajem.Pored njega ja sam bila najlepsi dijamant ovoga sveta.Najlepsa zvezda na nebu sto sja.A onda taj maj...Da li ga mogu vise zaboraviti,i istrgnuti iz svih svojih secanja,uspomena...Otisao je.Ostale su samo moje suze neisplakane i sakrivene u dnu duse.Njegov sapat koji mi i posle toliko godina odzvanja u usima.Cekaj me,vraticu se.A ja sam ga cekala svih ovih godina.Cekala sam ga i onaj dan kada sam se udavala,znajuci da nikada nece doci.Cekala sam ga.Koracala sam lagano duz svoje ulice.Provlacila sam noge kroz suvo jesenje lisce koje je sustalo zlokobno i zelela da ga sretnem.Sanjala sam posle njegovog odlaska danima taj susret,prizeljkivala ga u svakom danu,u svakom trenu...Ali nisam mogla sebi cak ni posle toliko godina da priznam da je izmedju nas zauvek sve otislo.Da su ostale samo uspomene.Sada na onome svetu,svetu tame i crne zemlje,jos uvek mogu da osetim toplinu tvojih ociju koje su nekada grejale samo mene.U kojima se ogledao citav moj svet.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Dcb2cdd6
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime8/3/2010, 3:21 pm

Tvoja sam suza u cutanju.I svaka tvoja sam misao,koja putuje od mene do tebe.Ruke,tvoje ruke koje stalno osecam po sebi,jer samo ti uspevas cutanjem da me milujes.Usnama ispisujem svaki stih.Svaku rec,koja je upucena samo tebi.U ovim tamnim i sivim oblacima...osecam samo svoju izgubljenu dusu koja luta.Izgubljena u svetu prevare i lazi.I vise ne znam koji korak da napravim.Da li da se svemu ovome prepustim,i da vise ne razmisljam.Mislis li ti da ja ne vidim sve...da ne osecam tu sumnju,koja me razdire.Ali cutim...Pitaj je,da li je ona tvoja istina ili jos jedna laz u nizu.Tvoja jos jedna milost ili nemislost.Neka ti ona sve sto zeli pozeli,neka ti svojom tugom ofarba oci,nekim svojim recima.A meni...neka ostanu secanja,na tvoje ruke.To mi ne moze uzeti.Jer to je magija...carolija,kojoj sam se ja ropski predala.Ja cu i dalje nastaviti da pisem...ali znaj nikada nijednu vise necu dovrsiti.Jer nisam slikar da mogu tvojim dahom najlepsu sliku stvoriti.Ja sam samo jedan andjeo,tvoja harfa...tvoj san koji ce uvek bdeti nad tobom.Ja sam ona samotna oluja koja samo jednom umire.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Sarahwallpapersarahbrig
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime9/3/2010, 1:12 pm

Trazim te na najneverovatnijim mestima.U osmehu,u dimu cigarete u jutarnjoj kafi.Trazim te,i pronalazim u svakom kutku svoga srca,u svakom tvom dodiru,u svom prkosu...besu...u svakoj svojoj pesmi.U ponocnom glasu i u tangu kada ponekada zasvira.Izmedju jauka i strasti i vriska tuge.Da li se secas onoga nasega susreta-susreta nade.Kada si mi ostavio gorak ukus pomesan sa svom prosloscu.Kada sam prihvatila tvoju ruku i zastitila se od svih padova.Secas li se?Sreli smo se u nevremenu.svako u svome svetu-svetu crnog i belog.Mi zapravo jesmo taj svet,jesmo jedno...samo podeljeni u dva tela.I svega sam se vise odrekla cak i sebe,zbog ove ljubavi.Sada oslikavam u pesku akvarel svakog tvog pogleda.Jer ova ljubav je budna,i ja je sanjam sa njom se nocu pokrivam.Jer sovom ljubavlju moj zivot je novu stranicu jedne knjige okrenuo.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 21nql2a


Poslednji izmenio Beskraj dana 17/12/2013, 11:53 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime10/3/2010, 10:55 am

Jos jedno leto na izmaku.Pratim tragove,i sve se ponovo  vrti  u krug.Tragovi ostaju gde god da stanem.Zaustavljam uspomene,da ne bi otvarala nove rane.Sklapam oci...i prizivam san gde ce tisina progovoriti.Gde ce mi san sve one lose ostatke zivota poneti.A gde si ti u mom snu?Gde?Ponovo senke plesu.a svi vrtlozi su skupleni u meni.Trebas mi.Ponovo senke koje trce...zure na voz ili u smrt.Zvuk jauka i samoce.Sve me u ovom snu prokleto podseca na tebe.Nauci me da gledam svet tvojim ocima,uvedi me u rajske vrtove i izbavi me iz ovoga pakla proslosti.Nauci me da hodam.Jer sve su mi oduzeli.Cuvaj me u toplom narucju jer tu sam najsigurnija.Ja sam ti kao i ovaj dnevnik secanja.Slika bez smisla,zena puna stranica koja je ponekada tako umorna od svega.I po njoj moze svako pisati,toliko razlicitih boja i stihova staviti...ali ja se u njima nikada vise ne mogu pronaci.



Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime10/3/2010, 11:20 am

Nocas te nema.Zima je ista,hladna i bela i bezbroj predivnih pahulja,umiralo je na mome dlanu.Ti rece jednom davno,da mrzis zimu,a ja ne mogu da je mrzim jer u svakoj zimi ja vidim tebe,vidim kako se vetar nestasno igra u tvojoj kosi,a onda podize tvoj smedji sal dok ti uzalud pokusavas da ga namestis.Vidis cega se ja secam posle toliko prohujalih godina.Nekada sam volela da te gledam kako koracas stazom prepunom snega,dok snezne pahulje pletu srebrne vence u tvojoj kosi.Cinilo mi se kako se u tvojim ocima kriju neke cudne zelene pahulje.Jos volim jednu davnu zimu prepunu pesama,smeha i mirisa kuvanog vina.
Mozda se ti vise i ne secas te davne ljubavi,poljubaca preko hladnog stakla case i zajednicke cigare.Prosle su godine ljubavi i jedne zime.a ja jos gledam kroz prozor,i ne smem priznati i sebi da te jos uvek cekam.Kazu mi ponekada kako je zivot naslikao neki novi osmeh na tvome licu,da vise nikome ne verujes i da su cudni svi tvoji dani.Ja samo cutim i jos pokusavam sakriti ljubav od zaborava.Zima je opet,ali-zima bez tebe.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 0171.01.alps%20and%20trees
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime11/3/2010, 3:10 pm

U pocetku kada sam te upoznala bio si za mene samo poznanik u prolazu.Cak sam u jednom trenutku sedeci i ispijajuci kaficu skoro pre godinu dana,slusala te sta pricas pomislila;'Boze sta ja radim sa ovim covekom ovde".Pazljivo ga slusam sta prica...ne razumem ga najbolje,ali slusam i pokusavam da shvatim.Pitao si me kada sam ti opisala taj nas prvi susret zasto sam se drugi put pojavila...nisam znala najbolje da ti objasnim jer ni ja nisam bas bila najsigurnija u sve.A onda...shvatila sam procitala sam onoga dana u tvojim ocima nesto sto si trebao da mi kazes...da mi preneses.Nesto je zracilo nekim cudnim sjajem koji do tada nikada nisam osetila.Mozda.
A onda su dani poceli da prolaze u nizu,i kod mene su se pojavile reci koje ni samoj sebi nisam mogla da objasnim i docaram.A to je bila ljubav.Tog jutra su dani zapocinjali sa tobom,a zavrsavali su se u svakom mom snu.I s vremenom si postao deo mene,deo moga zivota. Nerado ti priznajem,jer ja sam neko ko misli da moze sve sam u zivotu,neko koga je tesko voleti i shvatiti upravo zbog svog buntovnog duha...razmazenosti i hirovitosti.Ali ti si uspevao svaki put da iz mene izvuces na povrsinu ono sto je najlepse.Uspevalo ti je.Sada si postao neko ko uspeva da izmami svaki put osmeh na mome licu,moju srecu radost i poneku bes i ljutnju.
Kazu svemu dodje kraj,a kada dodje kraj tu nema vise povratka.Ja u tebi ne trazim utehu,jer mi to nikada nije bilo potrebno,u tebi trazim samo LJUBAV.Jer ne mogu vise biti nesrecna u svoj nesreci koja je iza mene.Nju sam nekada sama stvorila i izabrala.Ona je bila moj svakodnevni komad odece.Sada je druga prica.
Jer volim te...to si me ti naucio.Volim te ne zato sto mi trebas,nego zato sto sam stobom to sto jesam,sto i ja znam da pruzam i da dajem ljubav.Jer u tome je lepota.

Sada me je dok ovo pisem vec strah...previse toga cu mozda reci.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 00yt-girl-woman-Photography-sexy-model-celebrity-alessandra-corine-ambrosio-Alessandra-Ambrosio-%D0%B4%D0%B5%D0%B2%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B0-celebritis-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE-victoria-secret-Alessandra-Ambrosiovictoria-secret-model-%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82-hat-girl%C2%A8s-sensual-sensual-erotic-my-celebs-nice-and-soft-Fashion-alessandra-ambrosia-girls-nice-Niki-non-colored-Panie-beautifuls-Ochi-snow_large

Volim te ljubavi moja Beskrajna.


Poslednji izmenio Beskraj dana 17/12/2013, 12:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime13/3/2010, 1:22 pm

Kada budes ovo citao ko zna gde cu ja biti,i u kome svetu.Mozda u svetu snova...mozda cu spavati zauvek onim snom koji se desava i dogadja samo jednom u zivotu.Snom tame.To je onaj san kada se rusi sva java.To je ono sto sam gradila celoga zivota,i ponovo se sve srusilo kao kula od karata.Samo tup i bol osecam pri spomenu tvoga imena.Oluja me razara.Moje nebo vec odavno nije plavo,i ponovo sam zarobljena u sarkofagu secanja.Pokusavam te dozvati.
Ljubavi moja!
Polomio si mi sve ruke,koje su te stalno molile,oci si mi izvadio da te vise ne vidim kada si odlazio,srce si mi iscupao da vise nikada nista ne osecam.Sve si u meni ubio.I pokradena sam...zapustena u pustinji uspomena.
Neko nekada davno je postojao neko ko mi je sve to uradio...ali on je znao da me cuva i sacuva,neko ko je bio moj andjeo koji mi je dao krila i ista ta krila polomio,ko me je voleo i kome sam bila sve.
Neko je postojao...ali vise nema ga.
Sada si ti posle toliko godina postao moja ljubav,moj mir i moja nada.Da li mozda gresim ili previse trazim od tebe.Reci mi molim te da znam???


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 T51x1g


Poslednji izmenio Beskraj dana 17/12/2013, 12:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime14/3/2010, 4:21 pm

Cekam ili trazim?Trazim samu sebe u proslosti koja je iza mene,u sadasnjosti u kojoj zivim...trazim sebe u buducnosti koju ne vidim.Cekam i trazim,trenutke,momente vremena u kojima sam.Kako da zavrsim snove duginih boja koje si poceo crtati na nebu?Kako da odbacim onaj deo sebe,kada sam u tome pronasla dusu svoju.Pitam se sada.Da li da se ponovo vratim onoj pustinji i ponovo prigrlim tisinu i muk...Kako?
Zatvaram oci.Osecam vetar,cujem lisce i ponovo razmisljam.Ne,mene definitivno niko ne moze shvatiti.To stanje kada ti je dusa mamurna,to lutanje svega prezivljenog.I trenuci koji ti pritiskaju celo tvoje bice.
Ljubavi moja,da li si i ti neko ko mene ne razume i ne shvata,da li si i ti neko ko me se plasi,boji...mrzi?Da li te moji nemiri ubijaju svakodnevno?Toliko pitanja,a nigde odgovora.Toliko neostvarenih snova sam prespavala dok tebe nisam upoznala.Toliko raskrsnica i razdaljina videla i sada treba da skupim snage da ne pokleknem...da nastavim.da prezivim.
Znaj nije tesko biti rob onoga koga volis,tesko je pronaci sebe u svemu tome.Ja sebe trazim u pogledu tvome.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 La_alegria_by_ucukmavi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime14/3/2010, 5:04 pm

Nocas ne postojim,nocas sam nedovrsena knjiga koja boluje.I grabim svo prohujalo vreme,i odbacujem sve terete i pustam da me vetar nosi.Zavirujem u svoje srce i po prvi put nisam uplasena od onoga sto vidim...cujem.I ne kajem se,nemam stida ni srama.Jer ja sam tanka linija izmedju jave i sna,prosut mozaik jednog zivota,kolorit boja razbacan svuda.Jedan zvuk tisine koji pricu nosi.Palim svecu da ne zaboravim jedan dan...jednu noc [tacno je sutra godinu dana],jednu ljubav koju si mi doneo i koja ne moze umreti.Imala ili nemala lik bicu uvek skrivena u oblacima tisine,bicu onaj poznati zvuk,i onaj putnik prostranstva koji ce ti uvek noc pretvarati u dan.

Voli te tvoja A.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Nature_Of_Daylight_by_gocealice
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime16/3/2010, 6:20 pm

Sta je to ljubav?Vecito pitanje...
mali milion odgovora.A svako je svojim ocima,srcem dusom dozivljava i prezivljava.Po meni je ljubav kada se malo bolje zamislim,njegov smeh,rukom pisane najlepse reci.Onaj orgazam u nekim sobama,u parku u nekom cosku izmedju nekih zgrada.One nase poruke,telefonski razgovori koji nemaju po nekada ni pocetka ni kraja.Ljubav je...
Neko koga sam posmatrala tako dugo,dvoumila se,premisljala i na kraju zavolela.Da zavolela i otkrila na onoj nasoj klupi sta je ljubav.Ljubav je bila u onom nasem prvom prolecu...letu.Pored tebe sam naucila da pare nisu najvece bogatstvo sveta kao sto sam mislila,ljubav je to sto te cini najbogatijim.Ljubav je onaj glas u snu.Kada ti nisi pored mene a ja mogu da te osetim...cujem.Moja halucinacija,agonija impuls ludila...Sve je to ljubav.Moja vecna iluzija.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Post-3730-1261675075
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime19/3/2010, 6:39 pm

Posmatram lica,grizem usnu i mogu da osetim tvoj dodir.Dodir ljubavi.Znam da sve one slike kada zatvorim oci nestanu,ali ono sto ne moze nestati to su tvoji dodiri svuda po mome telu,tvoj miris koji se duboko uvukao ispod moje koze.Znam da nisam sada sa tobom,ali mozda mozes da me naslutis U tebi i tvom postojanju je sva moja lepota beskraja.Sada kada polako pocinje da se spusta noc...ko zna koja bez tebe shvatam da mi sve vise i vise nedostajes.A tako te zelim u samo jednoj noci.I trazim taj zrak koji na momente kradem.Dozvoli mi da ti se pod pazuh svijem,da pustim onu suzu...jer toliko sam nemocna sada kada su mi srce i razum u raskolu.
Kada mi nemiri razum mute.Cekam te...i stalno cu te cekati.Jer su nam sudbine slicne.Nadam se samo da nam se nece desiti da budemo na kraju samo izgubljene duse...dva stranca neprohodnih suma koje hrle suncu Beskraja.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Asteptsavi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime21/3/2010, 4:13 pm

Secam se davno je to bilo...ljubila sam meko,ustreptelo,kako se samo jednom u zivotu ljubi.A onda onaj crni leptir koji mi je osvanuo toga jutra na dlanu.Crni leptir koji mi je sagoreo na ranu,i dopustila sam mu da izgubim sve...Lezim poput svih mrtvih na dolami secanja,gde mi strah od smrti ublazava svaki trenutak zivota.I podizem se sa tla i samu sebe zakopavam u tami.Kad jednom se nadjemo,zaboravicemo gde smo stali,jer svi nemiri tvoj su plod.Svaki tvoj trag i bit su tvoja nit I ne zelim da sahranim bol...jer uverena sam u vatru gubitka i nista drugo.Ostale su mi samo na usnama palo perje tvoje hladnoce.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 20090418-woman,beauty,black,,,white,photography,portret,bw-d81cae4045008e63b68a7172b785b2ae_h
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime21/3/2010, 4:20 pm

Hitro u meni dozrevaju reci.Ali sada znam da je suvise kasno.Jer uleteo si u necije oko nepoznat,nepozvan stran.U onom trenutku kada mi se mutio san.Kada mi se nebo zatvaralo i imalo samo jednu boju.Boju nespokoja.Svoju tvrdoglavost zelim cutanjem da pretvorim u sapat.Da u tebi krikom ocaja plivam...ali se sklanjam.Sklanjam u svoju odsutnost.Kod tebe je sve ono sto je potpuno ustvari nedovreseno.Svu svoju tisinu sam oplakala mrakom,u mojoj postelji ljubav nikada nije imala pristupa.Da li si ti moja najgora kazna zivota.Da li si ti moja pijaca ljubavi i mrznje.koju sam davno sahranila.Boli me slutanja...Jer jos ne dodirnuh zivot i jos uvek ljubavnu kosulju trazim.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 426f9bec2f658488594a699
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime21/3/2010, 9:56 pm

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Chained_book_cor

Ovako se i ja ponekada osecam...kao i ovaj moj dnevnik secanja...nadam se da cu ga uskoro vratiti tamo gde sam ga i pronasala.Jer secanja koliko god da su lepa,ruzna vracaju te na uspomene koje stalno potiskujes,neke cak vise i ne zelis da ih se secas,a dnevnici nam sluze kao opomene da smo postojali.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime23/3/2010, 6:27 pm

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Clocks_by_xnattyx



Prelep suncan maj,moje srce koje nikada nije volelo,pocelo je da se prepusta jednom totalnom nepoznatom i stranom osecanju.Trenuci ispunjeni neznoscu.Ja sam volela pravo i istinski.Iskreno...
A onda sam u necijim ocima procitala ono sto nisam zelela da vidim.Jos jedna hladna zima kroz moj zivot,ponovo bol koja je godinama bila prisutna.Kisne i snezne noci.Ali samoca je ono sto najvise boli.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime25/3/2010, 10:58 am

Nasla sam jedno malo crno dugme... na obali ,da bilo je sa muske kosulje.Je li tvoje?...Ko zna...A onoga trenutka kada sam ga podigla pomislila sam na tvoje predivne oci,znam slagale su se sa njima.Mozda je zaista tvoje,mozda se otkinulo bas one veceri...One moje najtuznije veceri u zivotu.Cudno secam se dosao si da mi kazes da odlazis zauvek...a obukao si bas nju.Znao si koliko sam je volela.Ili sam ja u tim trenucima bila toliko pateticna da sve sto je bilo na tebi me je povredjivalo kao da si mi zabadao svakom izgovorenom recju noz u srce.Ima i toga.Sada kada razmisljam posle toliko godina drzeci u rukama ovo malo crno dugme,znam da je sve to bilo tako slucajno.ali sve me je podsetilo na tebe.Ko zna odakle je ovo dugme doplovilo bas danas do mene,mozda iz neke severne oblasti,mozda je sa kosulje nekoga mornara iz udaljenih predela juga...Mozda se nije slagalo ni sa cijim ocima,mozda ga niko zaljubljen nije doticao.A mozda je ipak tvoje.Zasto sam ga onda podigla?Zasto sam uzela tu plocicu bola,i taj noz secanja.Ljubav je mrtva-nek zivi bol.Smeskam se...Ma vise sam samoj sebi smesna u tolikim uspomenama i secanjima koje me vezuju za tebe.Moja kukavicluk i nemoc,da se suocim sa svim svojim osecanjima jednom zauvek.Bacam polako to dugme u more.To vise ne sme da me podseca na tebe.Neka pripada samo nekom mom secanju.Nadam se da necu da potonem sa njim.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Titanicstill
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime25/3/2010, 12:15 pm

Ne ti nisi moja draga uspomena...ti si moja sadasnjost,moj lepsi pogled na novi dan,moj svaki jutarnji osmeh.Da li sam ti rekla da si ti moja ljubav.



Moja stvarnost je sada mnogo stabilnija.Pocela sam da se radujem i da osecam miris proleca,jer si me ti tome naucio prosle godine.Mnoge stvari dobijaju novu notu nekog drugog preliva pogleda.I svakim danom upoznajem sebe,nesto novo otkrivam...prepoznajem i otkrivam.Shvatila sam od skoro da je sva moja bol koja je bila moja verna pratilja samo vodic kroz moju moc,moc moje svesti.Moja ljubav je napokon dobila boju,boju melodije koja se topi u zagrljaju.Mislim da onda kada sam upoznala tebe docekala jedan novi dan.I sve razbacane stvari do tada poredjala u stihove i sada samo plesem vrhovima svojih nota.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 B5315c9686
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime27/3/2010, 11:57 am

Ostala su secanja.moja svetlost je sada sive boje.A oziljci,vozovi i tuzne senke vise ni ne brojim.Potpuno sama ponekada trazim onu precicu u proslost.Neko resenje za moj spas...kljuc za moje srce.Kazu ljubav nije bol,nije kazna.Ako nije,ako si me toliko voleo zasto si morao da odes???Zasto si me bacio u najdublju reku zla,zasto si me bacio na dno najveceg pakla i najzaboravniju tamu???Zasto?Ponekada mi sve to dodje neizdrzivo.Ali covek je najveca zivotinja.navikne se na sve i onda mu ogledalo boli postane slika u ocima.Zao mi je samo jedne stvari danas sto sam dozvolila da napravis od mene to sto si napravio svojim odlaskom.Sto sam postala korak u tvom hodu,vihor ponosa ciji su snovi svi umrli i sto je sve nestalo u dubini tame.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Insightintoemotionbyfrehe9
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime27/3/2010, 12:54 pm

Osluskujem melodiju sna i uzivam u ovoj tajanstvenoj tisini.U mislilma si mi.Zatvaram oci,i osecam ovaj prolecni vetar ...cujem tvoj glas,mogu da osetim miris tvoga tela,tvoj zagrljaj.Dosao si tisinom,govorio si jezikom tisine i milovao si me tisinom.Sa tobom sa uronila u neka nova prostransva i neke nove dimenzije koje su imale boju.Da...boju ljubavi,caroliju raja.Po prvi put bez imalo straha predala sam se reci vremena,zaboravila tisinu secanja,napustila luke i one beskrajne okeane sto sam plovila uzalud.
Ljubavi,tvoje oci su sada jedino svetlo u ovoj pustinji mojih zelja.Moja simfonija sna.I verujte mi sretna sam jer sada zivim moj...samo moj sretan trenutak.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Kush7
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime28/3/2010, 3:08 pm

Da mi je neko pricao da cu u zivotu pronaci tako slicnu dusu svojoj ne bi mu nikada poverovala.Da cu pronaci svetlost svoje duse na kraju samoga tunela,samo bi se nasmejala i odmahnula rukom.Ali jesam postoji neko kome sve tajne,strepnje strahove ovoga sveta delim,neko kome mogu reci sve i nece se okrenuti i prepasti od mene.
Secam se kada smo se upoznali pricali smo o svemu i svacemu.On mi je poklonio svoje srce,a ja sam ga stidljivo i sa strahom primila.I sada funkcionisemo tako izmesanog srca.Ni onda kada sam ga upoznala nije mi bilo bitno da li cu osetiti ljubav,jer mislila sam da se meni takve stvari vise nikada nece desiti.Da se to desava samo drugima.Ali iznenada sve se dogodilo.Sasvim tiho i polako.I da hocu,vise te ne mogu zaboraviti.Mozda su mi drugi davali mnogo vise,ali ono sto si mi ti dao niko nije znao da da kao ti.
Izbrisao si zadnju suzu u mome oku...I jutros sam se probudila sneno i pomislila jos jedno prolece sa tobom je doslo.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 277eb483e3b87c2e871ee80yr3
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime30/3/2010, 6:57 pm

One noci kada si odneo sve moje snove sa sobom,otkljucala sam srce posle toliko godina i smogla toliko snage da se totalno jednom strancu kome sam nesto procitala u ocima toga dana, otkljucam svoje srce i da mu se predam cela.Da cela i telom i dusom.Krenula sam tada jednom totalno nepoznatom stazom i dan danas hodam po njome.Danas sam ti usne dodirnula...moji prsti su prolazili preko tvoga lica,tvoj miris me je opijao.U mome sivom zivotu dodaosi sve one svetle tonove.Tonove ljubavi.Kako li sam samo izgledala onda kada smo se prvi put upoznali?Prolazi mi kroz glavu dok ovo kuckam i mislim na tebe .Da li si mogao da prepoznas sve one tuzne crte na mome licu,da li si mogao da ih definises.Da li sam ti licila na skoljku koja kao les stoji negde razbacan na nekom pesku.Gusila sam se tada od tolikog bola nakupljenog svih tih godina,koje su bile iza mene.
A sada svim svicima si okitio put ka tvome srcu i ono ostade u lavirintu zauvek zaboravljeno.
Voli te tvoja A.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Picture
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime3/4/2010, 1:05 pm

Slusam,cutim vise nista ne progovaram.Uzivam u tisini koju prelama staklo zvuka.Vise ne razlikujem paklene glasove od rajskih.Sve mi je postalo isto.Vise ne razlikujem ljubav od mrznje.Sve mu to dodje na isto.Sve je obavijeno metaforom.Ali ono sto je najbitnije,osecam svoje ja,iz svega ovoga.Oslobodjena sam od stega koje su me stiskale svih ovih godina zivota,i koje sam potiskivala negde na dnu same sebe.Mnoge stvari su izronile na povrsinu i polako shvatam srz celoga ovoga zivota. Borba koju sam vodila sama sa sobom donela mi je samo snagu.Spoznaju emocija u kojima sam se osamostalila.Mozda ce neko reci da nije malo prekasno za sve.Ne,nije nikada nije kasno.Samo je pitanje da li smo spremni proci i ziveti u ovoj napetoj realnosti.Koliko je ko spreman krvariti unutar sebe a blistati u pogledima drugih.
Meni je bol podario mnogo toga,zato sam sada spremna na sve.Mozda bi trebala da mu budem zahvalna na svemu tome.
Ima jedna divna misao koja kaze.Gubiti na odredjeni nacin znaci-dobijati.Mnogo toga sam izgubila ali ostali su tragovi koji su me naucili kako da hodam po njima.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Creation-myth
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime7/4/2010, 6:49 pm

U skrivenom pogledu zelim da vidim samo ono sto mi prija,a vidim da sam sastavljena od tvojih dodira.I onda pocinjem da preispitujem svoja osecanja.Nikada mi se to nije desilo.Zebnja i crni vetrovi ponekada mi zbog svega toga zatvaraju kapije.Imam nejasne vidike,i ne mogu da se osvestim...dozovem od jednog takvog osecaja.Nisam to zelela.Jer ja sam neko ko je prosto satkan od takvog materijala da sve to jako tesko prihvatam.Naviru pitanja,gde je granica moguceg?Zasto se snovi lome kao strela...Zasto zelim da predjem ovaj most sna i da vec jednom zavrsim i taj poslednji ples.Zasto?Kako?Uzasno se osecam,da li zato sto je tako tesko postojati i bitisati u jednom ovakvom vremenu.Mislim da je hrabrost to priznati.Ali znam samo jednu stvar tebe je beskrajno lepo voleti.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 565ytyqz4
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime7/4/2010, 7:40 pm

Lazna toplina hladnoce,rusi sve.Treperim izdvojena u sumraku ove veceri.I pisem,pisem one neizgovorene reci koje cu zauvek cutati.Koje cu zauvek zadrzati u nekom svom krugu.Da li da ponovo podignem visoko glavu,ili da cekam jos jedno bespuce.To bespuce sve nas jednom ceka.I redjam ponovo u srcu uspomene.Jedna za drugom...Znas i sam koliko te zelim,da sam za tobom i slepa i gluva i da umirem u svakom tvom pokretu dodira.Gladna sam te.Bojim se...Sta ako te izgubim sada na pragu kada sam te pronasla,Gde vise da te trazim?Moj grad vise nikada nece biti isti bez tebe,moje mane vise niko nece znati da pretvara u vrline.Nista bez tebe vise nece biti isto.Kada se jednom to desi,ljubicu te i tada u svakoj izgovorenoj reci,onako divlje.Kako samo ti volis.Znam moazda ce te boleti,ali neka.Istrpi nesto ko kaze da ljubav ne boli.

Voli te tvoja A.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Adore6lv9
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime10/4/2010, 1:27 pm

Tacno znam svaki trenutak onoga sto je ostalo iza mene.Cesto se bavim prosloscu,svojim starim iskopinama,ali tu vise ne mogu nista da promenim.Mozda mogu da spasim godine koje su ispred mene...dane koji mi dolaze u susret.Mozda...mozda samo jedna noc u ovoj mojoj sadasnjosti bude mi vecnost.Po prvi put se osecam bogatom,jer sam u stanju da volim.To sam ja.Ceznula sam za osecanjima i emocijama ali ih nikada u sebi nisam pronalazila.Prosto nisam imala hrabrosti da volim.Sada posle tolikih godina to sto sam trazila pronasla sam.Oko koje moze da zablista pod zrakom sunca,i da u tom zraku ugledam odbljesak.U tom odbljesku vidim boje...to su boje ljubavi.Magija je videti skriveno,cuti ono sto je neizreceno i razumeti onaj san koji nikada nisi sanjao.
Znam da svako od nas ima neku svoju pricu...ali ja se svojih prica uvek bojim.Pocnu kao bajka,ali nikada se na kraju ne zavrsava kao u bajkama.Bojim se ljubavi...




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Ruke333ir1
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime11/4/2010, 1:03 pm

Pustinja,topli vetrar.Vecnost.Javlja mi se negde u snu njegov lik.Prolazis kroz moje budne snove.Mogu da osetim dubinu tvoga glasa...prisecam se svega.Film mi se stalno vraca,kao opomena nezaborava.Vezao si mo oci,lisio slobode i tajanstveno opomenuo.Nosim pukotinu u sebi,s tvojim vecnim odlaskom.Do mene dopire onaj pesak koji mi je otkucavao na dlanu.Tumaram bez reci.I cekam...nesto sto se vise nikada ne moze vratiti.Moju sudbinu znam,ona u mraku nestaje,a sa njom i novi i stari likovi.I kajem se...kajem se sto nevidljivu ruku mraka nikada nisam dodirnula,sto nisam uspela ono svetlo svoje duse da ti pruzim na tom poslednjem putu.Kada si mozda ipak dolazio meni.Vrati mi san,pokazi mi put koji je za mene.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 346687
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime11/4/2010, 5:55 pm

Sta je to ljubav?Tvoj dodir.Onaj slatki nemir pri svakoj pomisli na tebe.Onaj drhtaj koji osecas,dok treperis...mir koji pronalazis u mislima.Ne,nije me strah sto te volim.Sto sam lutajuci i tumarajuci mrakom vratila pogledu sjaj.Pronasla put i skinula sa sebe te teske okove i lance.Ti nemas pojma kako je tesko hodati u beskrajnom moru,bez umora bolom kaznjavati samoga sebe.Treba li da otkrivam svoju dusu vise,stalno zatvorenih ociju u svakom letu.Samo negde u daljini cujem,osecam onaj gnev greske koji se stalno prelama.Ali jedna jedina misao svetli mi kao svetionik u svim ovim novim nocima.A to je nada.Sto svice u svakom novom danu.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Hot,ab,alone,beauty,black,and,white,body-72e733c4d47e230ba0c883599b753d18_h
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime13/4/2010, 7:14 pm

Sta mi sutra ostaje posle tebe.Ono cega cu se secati zauvek.Nesto sto ti nikada mozda nisi ni primetio.Tvoj topli dlan...dodir,koji ce mi ostati svuda po telu kao otisak.Stisak ruke koji cu pamtiti dugo i onda kada ne budes vise samnom bio.Nesto sto je sve sa tim dodirima skupljeno u sve tvoje mirise,u krosnjama jednog ranog proleca.Sada samo sa snovima uranjam u svako novo prolece.Seti me se ponekada kada vise ne budem bila pored tebe.Samo te molim onda,ostavi mi samo snove da ih sacuvam negde u dubini tvojih ociju.I ovaj dan mi mirise na jedan san.Ne zelim da nestanes.Budi jos uvek uz mene.Cuvaj me kao sto ja cuvam tebe.I voli me,jer ako me naucis voleti mene je zaista voleti lako.Nedostaje mi sve tvoje...



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 %7B98832239-30E8-4587-9D05-0F8319A6B861%7D
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime15/4/2010, 6:06 pm


Ponekada se pitam da li se to sudbina poigrava samnom.Uzalud je ponekada dozivam.Zelim da se borim,,imam jos uvek snage u sebi,ali kako...kada se sve rusi okolo mene.Samo mrak,i pepeo od silnih rusevina.Kroz gustu tamu noci plesem i odlazim tamo gde me nepoznate ruke traze...zovu.Kazu poznaju put.Svejedno mi je,pratim ih jer u njima osecam reci zakletve.Da ovo je moja konacna presuda,mozda sam sa ovom presudom zauvek osudjena,ali vise nista me ne zanima.Okrecem stranicu,doticem po prvi put tisinu i onaj jastuk napravljen od silnih oblaka snova...doticem ljubav i mrznju koje su isprepletane...doticem,osecam.Ali to sam ja po prvi put u svim tim osecanjima sam stvarna.Kada kazem u ovom groznom i licimernom svetu da te volim,da mi trebas meni kome niko do sada nije trebao iskrena sam.Samo bi volela da je sve drugacije,da je ta ruka koja mi je pruzena i za kojom sam ja krenula stalno pored mene.

Voli te tvoja A.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Redsatinbyvisioluxus
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime17/4/2010, 3:41 pm

Jos uvek si u mojim mislima,i stalno ti se u njima vracam.Ti si za mene onaj sjaj u oku koji nikada ne bledi.Ona plavicasta magla u nekom preostalom zraku sunca,koji jedino dodirom mozes osetiti.Razmisljam stalno o onom trenutku kada vise ne budemo zajedno.A u stvari sve ce biti isto.Da li ces pamtiti sve one nase ulice...klupe,one prozore i krovove koje smo posmatrali dok smo prolazili..Hoces li pamtiti one poljupce kada je moje srce svaki put tako ludacki otkucavalo.Moje misli su stalno nemirne,one te stalno zovu.Jer ti si njihova luka...a ja,ja sam samo onaj slepi putnik koji ponovo zivi.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 103bhv7
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime19/4/2010, 6:08 pm

Jos jedan sumoran aprilski dan prolazi.Sivo i tmurno nebo nad mojim Beogradom.Poneka kap kise prolazi.Kakvo vreme takvi i ljudi..Razmisljam dok sedim ovako naslonjena na svoju ruku i posmatram prolaznike kroz prozor.Vreme leti...sve ima svoju prolaznost.Na mene prolaznost,vreme nikada nije nesto puno imalo uticaja.Ja sam neko ko zaista voli da u zivotu zivi...i uziva. Zna da se raduje svakom novom radjanju dana.Zna da uziva u prvoj jutarnjoj kafici,dok pali prvu cigaru.Neko ko se svakoga jutra budi sa osmehom na licu i tako zavrsava dan.Neko ko je uspeo da i u najmanjim sitnicama pronadje svu srecu ovoga sveta.Bacen pogled na moje usnulo dete je ono sto mi prvo razvuce osmeh.Njena bezbriznost,mir i spokoj.Njena sreca.Zatim neciji glas u toku dana koji me nasmeje po hiljadu puta...njegovo Volim te.Zar zivot nije lep.Pitam se?Pitam sada sve vas?Valjda takve stvari primecuju i znaju da cene ljudi koji su padali,koji su se dizali...ustajali ...ponovo padali.I sada stoje ponovo na nogama.I ovo jutro je kisovito i tmurno nad mojim gradom,ali ja ga volim najvise na svetu.Ne bitno da li je tmurno ili suncano ja sam srecna jer moja ljubav se budi samnom svakoga jutra.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 BG_740_by_Gektograf
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime21/4/2010, 6:41 pm

Da li si se ti to zagrcnula,Bes.Da li je suza potekla niz tvoje lice.
Potpuno te razumem,Bes,bio sam u tvojo koži više puta.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime21/4/2010, 6:47 pm


Kada neke stvari prodju,i kada vas se neko seti posle toliko godina,onda shvatite da nije sve u zivotu samo sto prodje uspomena,secanje...nego prosto pozelite da je ta proslost koja je ostala iza vas nesto sto vise i ne zelite da pamtite.
Dan kao i svaki drugi radni dan .Sedim i zavrsavam neke tupave i dosadne poslove.Svuda oko mene u firmi monotonija i jednolicna kolotecina.Razmisljam u sebi...trebalo bi nesto promeniti.U tom trenutku zvoni mi telefon,nepoznat broj.
-Da li da se javim,ili ne?Ma javicu se,verovatno je neka greska.
-Halo,e cao Anja to si ti?Da ja sam,a skime razgovaram?
Vec onako pomalo besna na nekoga ko me zna,a ne zeli da se predstavi odmah.



Ajde pogodjaj.
-Kazem ja njemu,nemam nameru da pogadjam niti imam vremena ako se ne predstavis za par sekundi prekinucu vezu.
S druge strane ponovo progovara muski totalno mi nepoznati glas.Boze Anja zar si me zaboravila,ovde Milos.
Koji Milos?Milos iz kraja.Onaj idiot koji je zapalio jos pre desetak godina za Amsterdam i vise se nikada nije javio.Evo vratio sam se.
Muk...tisina s moje strane.Tiho progovaram da secam te se kako te se ne bi setila.Moje prvo pitanje,a odakle tebi moj broj telefona i obraza da me uopste potrazis.Sada si me se setio.Anja,za telefon me ne pitaj znas i sama da sve sto hocu mogu da saznam,necu da se zameras s tom osobom.A to odakle sam te se setio...pa valjda se prijatelji kao sto smo ja i ti nikada ne zaboravljaju.Vec polako obuzima me sve veci i veci bes.Dok on prica vracam to prijateljstvo unazad.Da,neko s kime sam zaista bila nerazdvojna.Bio mi je kao brat,neko koga sam vadila iz dna pakla,neko kome sam bila rame za plakanje kada mu je trebalo...neko.Da bila sam mu prijatelj,i to onaj nerazdvojni svih tih godina naseg druzenja.A onda njegov noz u moja ledja,i laz koju mu nikada nisam oprostila.Posle toga sledi njegov odlazak bez pozdrvava,kao da se nikada nismo znali.I sada me zove da mi prica o prijateljstvu.Mislim se u sebi...kako ljudi nemaju obraza.Prekide me njegovo pitanje u pola misli.
Hocemo li negde na kafu,da se ispricamo.Ne,Milose rekoh mu,sa strancima ne pijem kafu, a i da ne duzimo pricu znam da me nisi zvao da mi cujes glas.Zoves me jer ti nesto trebam,jel pa si me se setio.
Muk...cutanje sada sa njegove strane.Ne,Anja trebas mi moramo da razgovaramo u velikoj sam frci.Netreba mi nista imam sve,samo zelim razgovor.Premisljam se u sebi...lomim.Sta reci mu,jos jednom napraviti budalu od sebe.
Ne...moj konacan odgovor,je ne.
-Znas drago mi je sto si mi se javio i setio ali ja nemam vremena da te slusam,zurim posle posla kuci me ceka porodica.Zdravo,i molim te nemoj me vise zvati.
Posle tog razgovora ceo dan sam bila izbedacena.Razmisljam zasto ljudi nikada nisu bili ljudi.Zasto sam ja to uvek morala da vidim na kraju.Zasto te se ljudi sete samo kada im nesto treba.Gde su svo ono vreme kada je i tebi u trenutku lose.
A onda slucajno pred kraj radnog vremena palim kompjuter i bas na ovom forumu citam jednu konstataciju.Zalosno je kada covek izgubi veru u ljude.Mozda su moja ocekivanja previsoka.Mozda...
Ali ako je visoko ocekivanje samo malo paznje i ljudskosti da bi mene imao za vecnog prijatelja.Onda ja zaista vise nemam sta da kazem.Mnogi moji prijatelji su uvek znali kakva su moja ocekivanja...ali ja sam im svima previse uvek verovala.Kao i mom dragom prijatelju ,koji se pojavio posle sto svetlosnih godina.Nisam mu rekla da ipak svaki delic naseg provedenog prijateljstva pamtim...koliko god on toga vise nije vredan.Valjda se covek uci dok je ziv.Nadam se da cu se i ja jednom nauciti,lekcijama koje zivot deli.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 8461698lgkl7
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime21/4/2010, 7:13 pm

Zaista me dirnula ova tvoja priča isiguran sam da si pravilno postupila,
bez obzira koliko to možda bilo bolno,jer je otvorilo neke stare rane.
Ti si već naučila lekciju jer si odbila susret sa njim.Uostalom sada je
toliko iskustvo iza tebe.Veruj u sebe i budi sigurna da ima dosta ljudi
koji veruju u tebe.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime21/4/2010, 7:17 pm

Hvala Vucko na lepim recima.Moram da se nasmejem...poznanika imam mali milion,to ti je ono za kaficu i saku jeftinog razgovora.Ovde sam zaista stekla u zadnjih par godina jedno par jako dobrih prijatelja...a kada ja to kazem onda zaista vrede tih reci.Hvala ti jos jednom.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime21/4/2010, 7:22 pm

Strašno se radujem što to čujem.
Ipak pesimizam nije prevagnuo u tvojoj duši.
Radujem se zbog tebe.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime24/4/2010, 12:02 pm

Ja ne znam drugacije u zivotu da volim,kada volim ili pripadam cela ili se dajem cela...kod mene nema rezerve,kompromisa i polovicnih stvari.Ostavljam tragove koja samo secanja mogu sutra da opipaju...mojom pojavom ostavljam nezaborav u svacijem zivotu gde se pojavim.To sam ja,neko ko uopste nije zahtevan,ne trazi nista,nije patetican ali ipak neko ko previse ocekuke spoznaju savrsenstva.Da li savrsenstvo uopste ima svoju spoznaju?Moje vecito pitanje i dilema.Celoga zivota sam trazila prilog i uputstvo za ljubav,ulazila u pogresne vozove,silazila na pogresne stanice,struje me nosile na sve strane.A onda sam sve oprostila prvo sebi pa drugima.Zakoracila na neke nove puteve i zaplivala nekim novim bujicama vode ovoga puta pustajuci da me same nose.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 E95267e9dd040c1bff65a57pe3
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic
Nazad na vrh 
Strana 4 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Nemir-Mirjana Vujicic
» Iluzija bljeska-Mirjana Vujicic
» Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic
» Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: